Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAELA MUNZAROVÁ

Michaela Munzarová / Hodonínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Parcely na stavbu? Ceny se výrazně liší. Nejdražší pozemky jsou v Dubňanech

Hodonínsko – Až o tisíc korun se liší cenová nabídka nových stavebních parcel na Hodonínsku. Některé obce totiž chtějí prodejem získat peníze do pokladny, další naopak nalákat nové obyvatele na nízkou cenu.

Nový vrt u Násedlovic bude čtyři kilometry hluboký

Násedlovice - Mezi naftařské obce Slovácka se mohou brzy zařadit i Násedlovice. Právě na jejich území totiž plánují nové výzkumné vrty těžaři ze společnosti MND.

U Násedlovic bude průzkumný vrt. Čtyři kilometry hluboko

Násedlovice - Mezi naftařské obce Slovácka se mohou brzy zařadit i Násedlovice. Právě na jejich území totiž plánují nové výzkumné vrty těžaři ze společnosti MND.

Kontejnery na použitý textil na Hodonínsku přibývají

Hodonínsko - Na sběrných dvorech, u supermarketů i na dalších místech ve městech i vesnicích se stále častěji objevují kontejnery na šaty. Diecézní charita Brno je umísťuje do obcí, kde nabízí své služby.

Kyjov chce zjednosměrnit Masarykovo náměstí. Cyklisté žádají výjimku

Kyjov – Projet Masarykovo náměstí v Kyjově oběma směry? To může být v budoucnu problém. Vedení města totiž zvažuje, že vytvoří několik jednosměrných ulic. Nyní čeká na aktualizaci souhrnu opatření dopravy. Ten upozorňuje na problematické dopravní situace.

Hodonínsko: Novinky na koupališti zabraly. Maxima překonala ta loňská

Hodonínsko – Loňskou extrémně dobrou celosezonní návštěvnost už zřejmě na koupalištích nedoženou. U bazénu byly desetitisíce lidí.

Fitness hřiště bude v Hodoníně po Svatovavřineckých slavnostech

Hodonínsko – Za téměř jeden a půl milionu korun budou lidé v Hodoníně cvičit pod širým nebem. Na sídlišti Jihovýchod v Jižní ulici vyroste fitness hřiště. „Na koupi získalo město dotaci ve výši sedmdesáti procent z celkové částky," informovala mluvčí hodonínské radnice Barbora Lahová. Zbytek peněz šel z městské kasy.

Kyjovský okruh má letos pauzu

Kyjov – Deset let patřily začátkem září ulice města motocyklovým závodům. Kyjovského okruhu se účastnilo kolem dvou set závodníků a jejich souboje na trati sledovalo deset až patnáct tisíc příznivců motosportu. Poprvé po deseti letech však motorkáři na rychlé stroje při Kyjovském okruhu nenasednou. Letos se totiž neuskuteční.

OBRAZEM: Sochařské sympozium v Lužicích rozatnčil a rozezpíval Josef Laufer

Hodonínsko - Zpěvák Josef Laufer doprovodil páteční vernisáž sochařského sympozia v Lužicích. Přišla na ni řada hostů i sochaři, kteří se do tvorby soch v letošním roce pustili.

Nemocnice ve Veselí bude do tří let bez lůžek. Zůstane jen ambulance

Kyjov, Veselí nad Moravou - Plánované stěhování nemocničních lůžek z Veselí nad Moravou do Kyjova se odkládá. Přestože vedení Jihomoravského kraje o této změně uvažuje už několik let, lůžka z Veselí v Kyjově brzy nebudou. Podle ředitelky nemocnice, Danuše Křivákové, k přesunu dojde do tří let.

Zachraňovat životy s defibrilátory budou nově i žarošičtí hasiči

Žarošice – Do výbavy dobrovolných hasičů v Žarošicích přibude od příštího týdne novinka. Od jihomoravských záchranářů totiž dostanou defibrilátor. Jako jediná jednotka v hodonínském okrese. Důvod? Dlouhá dojezdová doba sanitky na místo zásahu.

Modelka z Hodonínska je tváří firmy Versace

Hodonín /FOTOGALEIRE/ - Její otec si přál, aby se stala tenistkou. Třiadvacetiletá Sabina Závodná z Hodonína se v patnácti letech rozhodla jinak. Dala se na dráhu modelky a nedávno se stala tváří světoznámé módní značky Versace. „Jde o velký kariérní a osobní úspěch. Pracovat po boku osobnosti, jako je Donatella Versace, je ohromné. Jsem za tuhle příležitost nesmírně vděčná," říká dívka, která se už objevila i na stránkách prestižního italského magazínu Vogue Italia.

AKTUALIZOVÁNO

Chroust likviduje výsadbu stromů u Bzence. Lesníci chtějí postřik

Hodonínsko /VIDEO/ – Největším protivníkem obnovy lesa u Bzence, který před dvěma lety zasáhl obrovský požár, se stal chroust maďalový. Likviduje mladé vysazené stromky. Minulý rok jeho ponravy neboli larvy zničili třiasedmdesát procent sazenic. Lesníci se proti němu nemohou bránit, letecký postřik je totiž zakázaný. Žádají o výjimku.

Letní změny: Okna i škola bez bariér

Hodonínsko - V základních a mateřských školách na Hodonínsku je živo i přes letní měsíce. Děti z kyjovské „základky" se od září proběhnou po nových parketách ve zrekonstruované tělocvičně. Bohuslavičtí vymění okna.

Medu bude na Hodonínsku méně než loni. O polovinu

Hodonínsko - Včelaři na Hodonínsku pomalu dokončují stáčení medu. V hodnocení letošní sezony se jednotliví chovatelé rozcházejí. Zatímco některým se zadařilo na jedničku, další označují výnos za velmi špatný. Je tak možné, že cena medu poroste.

Čistička v Násedlovicích už funguje

Násedlovice - Dva týdny zkušebního provozu má za sebou čistička odpadních vod v Násedlovicích. „Za čtrnáct dní jsme s provozovateli dopilovali poslední chyby a od prvního července začínáme i s každodenními zápisy do deníku. V roce zkušebního provozu budeme sledovat případné závady, které při jejím fungování mohou vzniknout," sdělila násedlovická starostka Vlasta Mokrá.

Za skládku balíků slámy z okruhu hrozí Motoklubu Kyjov až milionová pokuta

Hodonínsko – Balíky slámy, které na břehu řeky Kyjovky leží už několik měsíců, nyní řeší Česká inspekce životního prostředí. Materiál tam umístil Motoklub Kyjov, za vytvoření černé skládky mu ale hrozí trest. V krajním případě může zaplatit až milion korun.

Obce na Hodonínsku chtějí více dětí ve školkách

Hodonínsko - Rodiče v Násedlovicích se od nového školního roku dočkají dalšího místa v místní mateřské škole. Ze současné jednotřídky budou zase třídy dvě. Tak jako před dvanácti lety. „Lidé si stěžovali, že nemůžeme vzít všechny děti, proto jsme začali hledat cestu, jak dvoutřídku znovu otevřít. Projekt jsme začali tvořit už v lednu," uvedla starostka Násedlovic Vlasta Mokrá.

Folklorní festival Strážnice přilákal 25 tisíc lidí. Víc než loni

Strážnice – Téměř dva tisíce účinkujících vystoupilo v uplynulých čtyřech dnech na devětašedesátém ročníku Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici. „Šestnáct set účinkujících bylo z České republiky, dalších dvě stě padesát přijelo ze zahraničí," sdělil tajemník festivalu Petr Horehleď. Program složený z tradičních i nových pořadů přilákal letos do Strážnice třiadvacet tisíc návštěvníků.

AKTUALIZOVÁNO

Milovníci folkloru se sjeli do Strážnice. Z celého světa

Strážnice /REPORTÁŽ, VIDEO/ – Tisíce diváků a ostré sluneční paprsky doprovází sobotní finále soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku ve Strážnici. Za doprovodu tří cimbálových muzik verbíři z celého Slovácka do svých vystoupení dávají vše. A daří se jim, o čemž svědčí bouřlivé potlesky přihlížejících.

VÍME PRVNÍ

Autoři z Hodonína se sešli na HAČTE!. Zazněla próza, poezie i hudba

Hodonín /VIDEO/ – HAČTE! neboli Hodonínské autorské čtení má za sebou druhou kapitolu. Do čtení se v sobotu večer pustila pětice autorů z Hodonína a okolí. Zazněla próza i poezie.

Nová cyklostezka za deset milionů už slouží. Mimo biokoridor

Šardice, Hovorany – Po více než čtyřech letech plánování mohou obyvatelé Šardic a Hovoran využívat cyklostezku, která tyto dvě obce spojuje. První návrhy na její vznik se mezi zastupiteli objevily už v minulém volebním období. Úplného dokončení se však lidé dočkali až nyní. A v pátek stezku pro cyklisty oficiálně otevřeli.

Školní lavice děti vymění za molo. V novém geoparku

Dambořice – Až v září nastoupí kamarádky Dominika Konečná a Kateřina Horáková do deváté třídy základní školy v Dambořicích, čeká je novinka. Od příštího školního roku totiž vyučovací hodiny téměř sto sedmdesáti dětem zpříjemní pobyt na čerstvém vzduchu a v poklidném prostředí. Hodiny zeměpisu, prvouky nebo třeba přírodopisu stráví v nově postaveném geoparku.

Pořadatelé se shodují: Akce ve stejném termínu? Problém

Hodonínsko - Organizátoři kulturních programů se snaží sledovat „konkurenci". Musí se přizpůsobit umělcům i okolí. Ne vždy to ale jde.

Arboristé opravili platan v hodnotě 118 tisíc

Kyjov - Už zhruba devadesát let stojí v městském parku v Kyjově mohutný platan javorolistý. V pátek se poprvé dočkal odborného ošetření arboristy. „Problematické je u něj vidličnaté větvení, které zvyšuje pravděpodobnost rozlomení. Stojí v místě, kudy denně projde spousta lidí, je proto potřeba zajistit bezpečnost. Přihlásili jsme se tak do projektu Zdravé stromy pro zítřek, který vyhlásila Nadace Partnerství," sdělila referentka kyjovského odboru životního prostředí Helena Havránková.

Návštěvníci přehlídky pivovarů ochutnají Bůslavské granát

Kyjov – Klasiku i speciály nabídne druhý ročník přehlídky malých a domácích pivovarů v Bohuslavicích u Kyjova. Do jeho organizace se i v letošním roce pustilo občanské sdružení Demižonek a zahrádkáři z Bohuslavic.

Problém nemocnic: málo parkovacích míst

Hodonínsko - Při stavbě kruhového objezdu u lázní vznikne parkoviště před hodonínskou nemocnicí. Bývalým zaměstnancům vyjde vstříc Kyjov.

Pěstitel Honc: Vybral jsem to, co přežije osm dní bez péče

Kyjov, Lovčice – Od geofyziky a seizmického průzkumu přešel Jaroslav Honc k pěstování květin. Od těch s rychlým růstem až k sukulentům. Jejich pěstováním se teď živí. A jak říká, těžko.

Gymnázia na Hodonínsku jsou po prvních kolech plná

Hodonínsko – Druhé, třetí, a dokonce i čtvrté kolo přijímacího řízení museli vyhlásit ředitelé středních škol na Hodonínsku. Zatímco u maturitních oborů počet přihlášených někdy i o desítky převyšoval kapacity, do řemesla se deváťáci příliš nehrnou.

Lidé v Hovoranech připravují druhou petici proti lince

Hovorany, Šardice – Vytvořit vlastní zdroj energie, zpracovat druhotné suroviny a zaměstnat nové pracovníky. To jsou podle jednatele Zenerga Zdeňka Vavřiny cíle plánů jeho firmy, která sídlí v Šardicích. V areálu, který koupila a v němž před lety vyhořela továrna společnosti Neochem, chce zřídit depolymerizační linku na plasty i biomasu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT