Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAL FRIČEK

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Parkování v Rychnově zlevní, ale pouze pro ty přihlášené

Rychnov n. Kn. – Nečekaný dárek dostala část rychnovských motoristů od své radnice. Parkovné ve městě od prvního října zlevní. Týká se to ale pouze některých.Do parkovacích automatů, na které lze vedle Starého náměstí narazit i ve většině přilehlých ulic nebo třeba až na Pelclově nábřeží, se budou vhazovat stejné obnosy jako doposud.

O novém přechodu u supermarketu v Rychnově rozhodne vytíženost

Rychnov n. Kn. – Nový supermarket v Rychnově již rychle nabírá konkrétních obrysů, ale přilehlý kruhový objezd stále nikde. Přitom bez něho nebude otevření Kauflandu možné.„Vznik kruhového objezdu je nezbytnou podmínkou pro uvedení supermarketu do provozu," potvrdil dopravní inženýr rychnovské policie Josef Žabokrtský.Přestože stavební povolení dává dostatečnou rezervu pro realizaci akce, je jasné, že provozovatel nákupního centra bude chtít otevřít co nejdříve.

Prorektorka Univerzity Hradec Králové: Ke školám v kraji máme blízko

Olešnice v O. h. – Začátek školního roku v Olešnici v Orlických horách zpestřila návštěva prorektorky Univerzity Hradec Králové MONIKY ŽUMÁROVÉ.

V Častolovicích provedou návštěvníky životní cestou zámeckých pánů

Děsivé scény, poučné příběhy i zajímavé perličky ze života aristokracie – taková bude blížící se hradozámecká noc na Rychnovsku. Letos se do ní v okrese zapojují tři šlechtická sídla. „Noční prohlídka bude vycházet z románu Cesta, který napsala matka současné majitelky. Ten představuje zámecký život za první republiky i životní peripetie české šlechty po únoru 1948," řekla Kateřina Kuthanová, kastelánka zámku v Častolovicích.

Potštejn vrněl ve dvou taktech

Potštejn – Jako v bývalé NDR se mohli v sobotu cítit návštěvníci Potštejna. Právě zde si totiž dali sraz majitelé dopravních prostředků koncernu IFA. K vidění byly osobní i nákladní automobily, ale také traktory nebo motocykly.

Na kolejích u Bolehoště našli tělo mrtvého muže

Bolehošť – K tragické události vyjížděli včera ráno profesionální hasiči z Dobrušky, jejich kolegové z železničního uzlu v České Třebové, zdravotničtí záchranáři i vyšetřovatelé. Na železniční trati číslo 026 u obce Bolehošť totiž došlo k dopravní nehodě se smrtelným zraněním.

Rychnovská radnice chce třídit bioodpad. Lidé jej pak využijí na zahrádce

Rychnov n. Kn. – Efektivně se zbavovat biologicky rozložitelného odpadu a přitom udělat místo v popelnicích a tím ušetřit. To si rychnovská radnice slibuje od připravovaného systému pro separaci bioodpadu. Lidé by jej mohli začít využívat již při podzimních pracích na zahrádkách.

Trest už padl. Na opravu ale škola v Bolehošti stále ještě čeká

Bolehošť – Škola v Bolehošti jako by byla zakletá. Projekt na její rekonstrukci byl rozdělen na dvě části, ale ani jedné z nich se problémy nevyhnuly. Za snahu zmanipulovat jedno z výběrových řízení již ale padl trest. Nejprve vylétla do světa zpráva, že při veřejné soutěži na dodavatele tepelného čerpadla se uplácelo. Místní samospráva s tím ovšem neměla nic společného. Korumpovat svého konkurenta se pokusil jeden z účastníků tendru.

Vedení Rychnovska si o dovolené luxus neužívá. Kam jezdí nejradši?

Rychnovsko – Žádné luxusní jachty a večírky s lobbisty. Mocní muži tohoto okresu tráví dovolené stejně jako drtivá většina jejich spoluobčanů. A kam nejraději vyrážejí?

Na nové svařovně kvasinské automobilky již dokončují hrubou stavbu

Kvasiny – Myslet si, že během celozávodní dovolené se život v kvasinské automobilce zastavil, by bylo minimálně naivní.

Rychnovské čeká rychlejší internet. Kdo jej dodá ale není jasné

Rychnov n. Kn. – Obyvatelé Rychnova se mohou těšit na rychlejší a kvalitnější připojení k internetu. O to, kdo jim ho domů přinese, ale mezi sebou soupeří hned dvě firmy.

V Rychnově v pátek ožívá román Karla Poláčka

Rychnov nad Kněžnou /FOTOGALERIE/ – Přestože páteční podvečerní putování po Rychnově ve společnosti party kluků ze slavného románu Bylo nás pět už není žádnou novinkou, stále se těší velkému zájmu. A to nejen z řad turistů, protože atmosféru prvorepublikového maloměsta si užívají i mnozí místní.

OBRAZEM: V Houdkovicích zažili vojenské manévry

Houdkovice – V obležení vojenské techniky všeho druhu se v sobotu ocitla ves Houdkovice. Tamní hasiči totiž uspořádali výstavu, která měla návštěvníkům připomenout mobilizaci československé armády v roce 1938.

Malé pivovary jdou často proti proudu. Z koláče si ale ukously

Rychnovsko – Spotřeba zlatavého moku v České republice neustále mírně klesá. Tomuto pro mnohé smutnému trendu se ale vymykají malé regionální pivovárky, které najdeme i na Rychnovsku. Ty jdou proti současným trendům i v jiných ohledech.

Orlické hory a kolo patří k sobě

Orlické hory – Prázdninové měsíce už netrpělivě vyhlížejí také hoteliéři v Orlických horách. A to přesto, že letní prázdniny mohou tržbám ze zimy konkurovat jen stěží.

Strašák těžby břidlicového plynu vrhá stín i na Rychnovsko

Rychnovsko – Není to tak dávno, co úvahy o těžbě břidlicového plynu cloumaly Broumovskem a Trutnovskem. Nyní se hledáček zahraničních těžařských firem stočil více na jih a neunikl mu ani rychnovský okres.

Bartákův hrnec: Oceněný farmář ani netušil, že jeho práci někdo hodnotí

Borohrádek – Bartákův hrnec je ocenění, které se každoročně uděluje spolu s titulem Nejlepší ekozemědělec roku. Dočasným držitelem putovní ceny se o uplynulém víkendu stal Ondřej Podstavek z farmy Bozetice u Borohrádku.

Trať z Opočna do Dobrušky přijde o jeden z přejezdů

Dobruška – Železniční trať z Opočna do Dobrušky, která v letošním roce oslaví 105 let své existence, ale která je dnes využívána pouze minimálně, přijde brzy s největší pravděpodobností o jeden z přejezdů.

Někdo chce začít nový život, jiný se jen dostat k alkoholu

Kostelec n. O. – Již řadu let je pobytové středisko součástí města. Přesto jej mnozí občané nepřijali za své a bývalá kasárna na kraji Kostelce považují spíše za „kouli na noze". Proti řadě předsudků, které mezi veřejností kolují, mají bojovat i takové  akce, jako byl čtvrteční den otevřených dveří.

Maturity: Podvádění je možné hlavně kvůli nepoctivým pedagogům

Rychnovsko – Státní maturity měly být zárukou průkazného a spravedlivého srovnávacího testování studentů. Každoročně se zatím od jejich zavedení objevují nejrůznější pochybnosti.

Na Rychnovsku řádí nebezpečná brucelóza zajíců

Rychnovsko – Vážné onemocnění brucelózy zajíců se před několika dny prokázalo na Rychnovsku. Krajská veterinární správa již v této souvislosti vyhlásila v dotčené lokalitě mimořádná opatření.

OBRAZEM: Zámek v Kostelci nad Orlicí provoněly květy narcisů

Kostelec nad Orlicí – Pouhé dva dny měli lidé možnost se obdivovat nesčetným  variacím narcisových květů. Jejich výstava o uplynulém víkendu provoněla Nový zámek v Kostelci nad Orlicí.

V Rychnově odstřelí komín. Jeho pád v místě na čas přeruší dopravu

Rychnov nad Kněžnou. – Likvidace bývalé továrny Maja v Rychnově, která probíhá již několik dní, bude mít v pondělí svou pomyslnou třešničku na dortu. K zemi se totiž bude poroučet tovární komín.

Letitý sen cyklistů v Dobrušce se zase přiblížil realitě

Dobruška – Radnice v rodišti F. L. Věka učinila další krok, který vizi cyklostezky spojující město s Opočnem posunuje blíže k realizaci. Zastupitelstvo na svém posledním zasedání schválilo výkupy a směny zbývajících potřebných pozemků.

Konec dohadů. V automobilce platy vzrostou

Kvasiny – Jednání odborářů se zástupci největšího zaměstnavatele v Královéhradeckém kraji dospělo ke zdárnému konci. V pátek se podařilo nalézt shodu ve všech klíčových bodech a nová kolektivní smlouva byla podepsána.

Měření ukáže, o kolik se odchýlila cyklostezka u Orlice

Kostelecko – Nedávno dokončená cyklostezka podél řeky Orlice se potýká se stejným problémem jako ta z Opočna do Dobrušky. I zde se finální poloha v krajině vzdálila původním plánům.

Za zabití spolujezdkyně dostal od rychnovského soudu šest let 'na tvrdo'

Rychnovsko – Po měsíční pauze pokračoval soud s Jakubem Thérem, který byl obžalován z toho, že způsobil pod vlivem alkoholu dopravní nehodu, na jejíž následky zemřela jeho spolujezdkyně a tehdejší přítelkyně. Padl rozsudek.

V Javornici už vědí, kdo jejich školku přestěhuje „o dům dál“

Javornice – Plánované stěhování javornické mateřské školy do budovy té základní se posunulo k realizaci. Zastupitelstvo obce totiž na svém posledním zasedání posvětilo výběr nejvýhodnější nabídky na dodávku stavebních prací.

Proti loňsku v Orlických horách přibylo úrazů

Orlické hory – Statistika mluví jasně. Oproti stejnému období loňského roku zásahů Horské služby přibylo. Jednoznačné závěry z toho ale zatím dělat nelze. Sezona se totiž bude bilancovat až po posledním dubnu.

Cyklostezka v Opočně vede jinudy. Staviteli unikl správný směr

Opočno – Na podzim skončená výstavba opočenského úseku cyklostezky, která má v budoucnu propojit obě města mikroregionu Františka Kupky, má ještě nečekanou dohru. Vede totiž jinudy, než původně měla.Rozdíl mezi reálným a plánovaným stavem sice není nijak dramatický, ale přesto je nezbytné vše dodatečně vypořádat.

Při stavbě hráze v povodí řeky Dědiny mohou sáhnout i k vyvlastnění

Mělčany – O výstavbě účinné protipovodňové ochrany v povodí řeky Dědiny se diskutuje asi patnáct let. Starostům okolních obcí zatím při pohledu na tající sníh dál přibývají vrásky na čele.

Občané při volbě prezidenta volali hlavně po čestném chování

Rychnovsko – Dnes je člověk, který bude dalších pět let vládnout Pražskému hradu, znám. V čase voleb ale rozhodně neměl nikdo nic jisté. Voliči se rozhodovali i podle subjektivních dojmů, které v nich kandidáti vyvolávali. Jaký by měl být prezident podle lidu? Jak hodnotí osobu vítěze on sám a jak média?

Zvířatům v zimě vadí průvan, sůl i zmrzlá voda

Rychnovsko – Na každoroční rozmary zimy se musí připravovat nejen lidé, ale i zvířata. Přitom ta chovaná a divoká ji pochopitelně snášejí rozdílně a rizikové faktory jsou pro ně odlišné. Dosavadní průběh zimy byl relativně mírný.

Opočenský zámek přišel o část exponátů

Opočno - Opočenský zámek přišel v uplynulých dnech o část své atraktivní expozice. Více než tři desítky obrazů, které byly již od restituce v majetku Kristýny Colloredo-Mansfeldové, byly odvezeny na zámek Dobříš.

Opočenský zámek přišel o část svých exponátů

Jednání o zpoplatnění zapůjčených obrazů i využití letohrádku ztroskotala. Hraběnka si svůj majetek odvezla. Opočenský zámek přišel v uplynulých dnech o část své atraktivní expozice.

Lidé na Rychnovsku ochotně otvírali koledníkům své peněženky

Rychnovsko – Tak jako v celé republice vyšly i na Rychnovsku v sobotu do ulic stovky účastníků tříkrálové sbírky. V Záměli se do akce, která zajišťuje prostředky pro řadu dobročinných aktivit, zapojily hned dvě trojice.

Na Silvestra by se hotely musely nafouknout. Jindy místa jsou

Orlické hory – Zajistit si na letošního Silvestra ubytování v Orlických horách je již prakticky nemožné, i když tu a tam se ještě najde výjimka. Nejlukrativnější zimní pobyty si totiž lidé často zamlouvají i s ročním předstihem.

V Říčkách vyrábějí sníh nejvyšší kvality

Zbrusu nový systém umělého zasněžování už ve skiareálu Říčky běží déle než týden. Oficiální uvedení do provozu se ale konalo až o uplynulém pátku.

V Říčkách vyrábějí sníh nejvyšší kvality

Říčky v O. h. – Zbrusu nový systém umělého zasněžování už ve skiareálu Říčky běží déle než týden. Oficiální uvedení do provozu se ale konalo až o uplynulém pátku.

OBRAZEM: Chráněné dílny v Bartošovicích hostily stovky návštěvníků

Bartošovice v O. h. – Vánočních jarmarků je v tomto období velké množství a konají se snad všude. Ten bartošovický je ale v mnohém odlišný. Představují se na něm totiž hlavně produkty zdejších chráněných dílen.

Nejmodernější technika v Říčkách začala sloužit lyžařům

Říčky v Orlických horách - Přestřihnutím pásky v pátek odstartovalo slavnostní otevření skiareálu v Říčkách v Orlických horách, který byl v uplynulých měsících vybaven špičkovou zasněžovací technikou.

V kvasinské Škodovce dneškem nastaly tři týdny „prázdnin“

Kvasiny – Leckdo může během vánočních svátků závidět školákům jejich vánoční prázdniny. Není to však případ několika tisíc pracovníků kvasinské automobilky.

V Neratově se díky veřejnému seznamu stane Ježíškem kdokoli

Neratov – O tom, že stát se skutečným Ježíškem je docela snadné, přesvědčí každého začínajícího filantropa v Neratově. Letoš už poněkolikáté zde totiž organizují akci, která má pro klienty zdejšího chráněného bydlení zajistit oči rozzářené radostí.

Kvasinský zámek zaplní betlémy z Orlických hor

Kvasiny – Již tento pátek ožije kvasinský zámek další atraktivní akcí, které má přitáhnout návštěvníky z širokého okolí.

Zaměstnanost na horách u Rokytnice utrpěla těžkou ránu

Rokytnice v O. h. – Pracovní trh na Rychnovsku se bude muset v následujících měsících vyrovnávat s ránou, která přišla na jednom z nejcitlivějších míst – v horské oblasti, kde není lehké najít uplatnění.

Vánoční stromeček v Rychnově měří čtrnáct metrů

Rychnov nad Kněžnou – Staré náměstí v Rychnově již zdobí čtrnáctimetrový vánoční stromeček. Je tak zhruba o metr vyšší než jeho loňský předchůdce.

AKTUALIZOVÁNO

Za málo peněz musíme dělat lepší medicínu, tvrdí lékaři

Východní Čechy – Žádný pískot, ostrá slova a provolávaná hesla. Přestože se lékaři hned v několika nemocnicích ve východních Čechách včera sešli k protestu proti situaci ve zdravotnictví, nemůže být řeč o radikální akci. Poklidné setkání bylo spíše prvním varováním.

Cyklostezka podél Orlice už čeká jen na razítko

Kostelecko – Dnešek je velice významným dnem pro všechny, kteří jsou nějakým způsobem zaangažovaní na výstavbě cyklostezky podél Divoké Orlice, a rovněž pro celou cyklistickou komunitu na Kostelecku.

Obec Kounov zvažuje žalobu kvůli vrácení majetku

Kounov – Řada obcí se v poslední době pouští do boje za svůj historický majetek. Příklad Borohrádku, který letos v září vysoudil na vojenských lesích téměř 90 hektarů, ukazuje, že šance existuje.

Zlodějský postrach řemeslníků z Rychnovska už dořádil

Rychnovsko – Zloděj, který několik měsíců řádil ve třech krajích, se už jen tak ke své „živnosti" nevrátí. Přítrž jeho řádění udělali rychnovští kriminalisté.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT