Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAL FRIČEK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Parkování v Rychnově zlevní, ale pouze pro ty přihlášené

Rychnov n. Kn. – Nečekaný dárek dostala část rychnovských motoristů od své radnice. Parkovné ve městě od prvního října zlevní. Týká se to ale pouze některých.Do parkovacích automatů, na které lze vedle Starého náměstí narazit i ve většině přilehlých ulic nebo třeba až na Pelclově nábřeží, se budou vhazovat stejné obnosy jako doposud.

Prorektorka Univerzity Hradec Králové: Ke školám v kraji máme blízko

Olešnice v O. h. – Začátek školního roku v Olešnici v Orlických horách zpestřila návštěva prorektorky Univerzity Hradec Králové MONIKY ŽUMÁROVÉ.

V Častolovicích provedou návštěvníky životní cestou zámeckých pánů

Děsivé scény, poučné příběhy i zajímavé perličky ze života aristokracie – taková bude blížící se hradozámecká noc na Rychnovsku. Letos se do ní v okrese zapojují tři šlechtická sídla. „Noční prohlídka bude vycházet z románu Cesta, který napsala matka současné majitelky. Ten představuje zámecký život za první republiky i životní peripetie české šlechty po únoru 1948," řekla Kateřina Kuthanová, kastelánka zámku v Častolovicích.

Potštejn vrněl ve dvou taktech

Potštejn – Jako v bývalé NDR se mohli v sobotu cítit návštěvníci Potštejna. Právě zde si totiž dali sraz majitelé dopravních prostředků koncernu IFA. K vidění byly osobní i nákladní automobily, ale také traktory nebo motocykly.

Na kolejích u Bolehoště našli tělo mrtvého muže

Bolehošť – K tragické události vyjížděli včera ráno profesionální hasiči z Dobrušky, jejich kolegové z železničního uzlu v České Třebové, zdravotničtí záchranáři i vyšetřovatelé. Na železniční trati číslo 026 u obce Bolehošť totiž došlo k dopravní nehodě se smrtelným zraněním.

Rychnovská radnice chce třídit bioodpad. Lidé jej pak využijí na zahrádce

Rychnov n. Kn. – Efektivně se zbavovat biologicky rozložitelného odpadu a přitom udělat místo v popelnicích a tím ušetřit. To si rychnovská radnice slibuje od připravovaného systému pro separaci bioodpadu. Lidé by jej mohli začít využívat již při podzimních pracích na zahrádkách.

Trest už padl. Na opravu ale škola v Bolehošti stále ještě čeká

Bolehošť – Škola v Bolehošti jako by byla zakletá. Projekt na její rekonstrukci byl rozdělen na dvě části, ale ani jedné z nich se problémy nevyhnuly. Za snahu zmanipulovat jedno z výběrových řízení již ale padl trest. Nejprve vylétla do světa zpráva, že při veřejné soutěži na dodavatele tepelného čerpadla se uplácelo. Místní samospráva s tím ovšem neměla nic společného. Korumpovat svého konkurenta se pokusil jeden z účastníků tendru.

Vedení Rychnovska si o dovolené luxus neužívá. Kam jezdí nejradši?

Rychnovsko – Žádné luxusní jachty a večírky s lobbisty. Mocní muži tohoto okresu tráví dovolené stejně jako drtivá většina jejich spoluobčanů. A kam nejraději vyrážejí?

Na nové svařovně kvasinské automobilky již dokončují hrubou stavbu

Kvasiny – Myslet si, že během celozávodní dovolené se život v kvasinské automobilce zastavil, by bylo minimálně naivní.

Rychnovské čeká rychlejší internet. Kdo jej dodá ale není jasné

Rychnov n. Kn. – Obyvatelé Rychnova se mohou těšit na rychlejší a kvalitnější připojení k internetu. O to, kdo jim ho domů přinese, ale mezi sebou soupeří hned dvě firmy.

V Rychnově v pátek ožívá román Karla Poláčka

Rychnov nad Kněžnou /FOTOGALERIE/ – Přestože páteční podvečerní putování po Rychnově ve společnosti party kluků ze slavného románu Bylo nás pět už není žádnou novinkou, stále se těší velkému zájmu. A to nejen z řad turistů, protože atmosféru prvorepublikového maloměsta si užívají i mnozí místní.

OBRAZEM: V Houdkovicích zažili vojenské manévry

Houdkovice – V obležení vojenské techniky všeho druhu se v sobotu ocitla ves Houdkovice. Tamní hasiči totiž uspořádali výstavu, která měla návštěvníkům připomenout mobilizaci československé armády v roce 1938.

Malé pivovary jdou často proti proudu. Z koláče si ale ukously

Rychnovsko – Spotřeba zlatavého moku v České republice neustále mírně klesá. Tomuto pro mnohé smutnému trendu se ale vymykají malé regionální pivovárky, které najdeme i na Rychnovsku. Ty jdou proti současným trendům i v jiných ohledech.

Orlické hory a kolo patří k sobě

Orlické hory – Prázdninové měsíce už netrpělivě vyhlížejí také hoteliéři v Orlických horách. A to přesto, že letní prázdniny mohou tržbám ze zimy konkurovat jen stěží.

Strašák těžby břidlicového plynu vrhá stín i na Rychnovsko

Rychnovsko – Není to tak dávno, co úvahy o těžbě břidlicového plynu cloumaly Broumovskem a Trutnovskem. Nyní se hledáček zahraničních těžařských firem stočil více na jih a neunikl mu ani rychnovský okres.

Bartákův hrnec: Oceněný farmář ani netušil, že jeho práci někdo hodnotí

Borohrádek – Bartákův hrnec je ocenění, které se každoročně uděluje spolu s titulem Nejlepší ekozemědělec roku. Dočasným držitelem putovní ceny se o uplynulém víkendu stal Ondřej Podstavek z farmy Bozetice u Borohrádku.

Trať z Opočna do Dobrušky přijde o jeden z přejezdů

Dobruška – Železniční trať z Opočna do Dobrušky, která v letošním roce oslaví 105 let své existence, ale která je dnes využívána pouze minimálně, přijde brzy s největší pravděpodobností o jeden z přejezdů.

Někdo chce začít nový život, jiný se jen dostat k alkoholu

Kostelec n. O. – Již řadu let je pobytové středisko součástí města. Přesto jej mnozí občané nepřijali za své a bývalá kasárna na kraji Kostelce považují spíše za „kouli na noze". Proti řadě předsudků, které mezi veřejností kolují, mají bojovat i takové  akce, jako byl čtvrteční den otevřených dveří.

Maturity: Podvádění je možné hlavně kvůli nepoctivým pedagogům

Rychnovsko – Státní maturity měly být zárukou průkazného a spravedlivého srovnávacího testování studentů. Každoročně se zatím od jejich zavedení objevují nejrůznější pochybnosti.

Na Rychnovsku řádí nebezpečná brucelóza zajíců

Rychnovsko – Vážné onemocnění brucelózy zajíců se před několika dny prokázalo na Rychnovsku. Krajská veterinární správa již v této souvislosti vyhlásila v dotčené lokalitě mimořádná opatření.

OBRAZEM: Zámek v Kostelci nad Orlicí provoněly květy narcisů

Kostelec nad Orlicí – Pouhé dva dny měli lidé možnost se obdivovat nesčetným  variacím narcisových květů. Jejich výstava o uplynulém víkendu provoněla Nový zámek v Kostelci nad Orlicí.

V Rychnově odstřelí komín. Jeho pád v místě na čas přeruší dopravu

Rychnov nad Kněžnou. – Likvidace bývalé továrny Maja v Rychnově, která probíhá již několik dní, bude mít v pondělí svou pomyslnou třešničku na dortu. K zemi se totiž bude poroučet tovární komín.

Letitý sen cyklistů v Dobrušce se zase přiblížil realitě

Dobruška – Radnice v rodišti F. L. Věka učinila další krok, který vizi cyklostezky spojující město s Opočnem posunuje blíže k realizaci. Zastupitelstvo na svém posledním zasedání schválilo výkupy a směny zbývajících potřebných pozemků.

Konec dohadů. V automobilce platy vzrostou

Kvasiny – Jednání odborářů se zástupci největšího zaměstnavatele v Královéhradeckém kraji dospělo ke zdárnému konci. V pátek se podařilo nalézt shodu ve všech klíčových bodech a nová kolektivní smlouva byla podepsána.

Měření ukáže, o kolik se odchýlila cyklostezka u Orlice

Kostelecko – Nedávno dokončená cyklostezka podél řeky Orlice se potýká se stejným problémem jako ta z Opočna do Dobrušky. I zde se finální poloha v krajině vzdálila původním plánům.

Za zabití spolujezdkyně dostal od rychnovského soudu šest let 'na tvrdo'

Rychnovsko – Po měsíční pauze pokračoval soud s Jakubem Thérem, který byl obžalován z toho, že způsobil pod vlivem alkoholu dopravní nehodu, na jejíž následky zemřela jeho spolujezdkyně a tehdejší přítelkyně. Padl rozsudek.

V Javornici už vědí, kdo jejich školku přestěhuje „o dům dál“

Javornice – Plánované stěhování javornické mateřské školy do budovy té základní se posunulo k realizaci. Zastupitelstvo obce totiž na svém posledním zasedání posvětilo výběr nejvýhodnější nabídky na dodávku stavebních prací.

Proti loňsku v Orlických horách přibylo úrazů

Orlické hory – Statistika mluví jasně. Oproti stejnému období loňského roku zásahů Horské služby přibylo. Jednoznačné závěry z toho ale zatím dělat nelze. Sezona se totiž bude bilancovat až po posledním dubnu.

Cyklostezka v Opočně vede jinudy. Staviteli unikl správný směr

Opočno – Na podzim skončená výstavba opočenského úseku cyklostezky, která má v budoucnu propojit obě města mikroregionu Františka Kupky, má ještě nečekanou dohru. Vede totiž jinudy, než původně měla.Rozdíl mezi reálným a plánovaným stavem sice není nijak dramatický, ale přesto je nezbytné vše dodatečně vypořádat.

Při stavbě hráze v povodí řeky Dědiny mohou sáhnout i k vyvlastnění

Mělčany – O výstavbě účinné protipovodňové ochrany v povodí řeky Dědiny se diskutuje asi patnáct let. Starostům okolních obcí zatím při pohledu na tající sníh dál přibývají vrásky na čele.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT