Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAL KOČÍ

Michal Kočí / Vyškovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dělejte dál lidem radost, vyzval bučovický revival Karel Gott

Bučovice – Radku a Josefe, dělejte dál lidem radost mými písněmi. Lepší gratulaci si duo Karel Gott revival Morava nemohlo snad ani přát. Přišla od nejpovolanějšího: Karla Gotta. Formace totiž letos oslavila deset let na scéně. „Takový pozdrav má pro nás obrovskou hodnotu. V nadsázce vždy říkáme, že vyšší než naše maturitní vysvědčení," usmívá se zpěvák Josef Bouda, který je spolu s klávesistou a zpěvákem Radkem Vernerem od roku 2006 po hudební stránce napevno spojený s regionem.

Jako rybička. Bartošek vyrobil třicáté kovové přání, motiv ho napadl v nemocnici

Křenovice – S nápadem letošního přání mu pomohla nepříjemná zkušenost. Nějakou dobu si poležel v nemocnici, kde ho napadlo, že pro nadcházející rok by se všichni jeho příbuzní, přátelé nebo obchodní partneři měli cítit jako rybička. Z kovu umělecký kovář a restaurátor Oldřich Bartošek z Křenovic znovu vyrobil péefko, tentokrát v tradičním poselství několikrát skloňuje slovo zdraví.

AKTUALIZOVÁNO

Po nehodě zůstal v hořícím autě zaklíněný řidič. I přes snahu záchranářů zemřel

Zelená Hora – Mrtvý řidič a zcela uzavřená silnice. Krátce po středeční páté hodině odpolední se na silnici mezi Pustiměří a Zelenou Horou na Vyškovsku srazilo osobní auto a autobus. Muž zůstal do příjezdu hasičů v autě.

Stadion postaví firma z Rousínova. Lidé si zabruslí možná už koncem roku 2017

Vyškov – Cena a délka výstavby. Dvě kritéria, ke kterým vedení vyškovské radnice přihlíželo v případě nabídek pro výstavbu a provozování zimního stadionu. Koncesní smlouvu už vyškovští zastupitelé podpořili. Město ji uzavře se společností Zimní stadion Vyškov z Rousínova. „Jde o dceřinou společnost firmy H+H, která staví a provozuje stadiony nejen v Česku, ale i v zahraničí. Není tedy nijak neprověřená. Pokaždé si kvůli účetnictví zakládá dceřinou společnost. Tímto završujeme víc než dvouleté úsilí," potvrdil starosta města Karel Goldemund.

Střelba a smrt řidiče v kradeném autě? Policie na zloděje čekala, říká svědek

Lovčičky – Zbystřil, když uviděl modré policejní majáky. Před nimi zpozoroval ujíždějící auto. Střelba, která v pondělí v podvečer ukončila život muže jedoucího v kradeném autě, se podle zjištění redakce Vyškovského deníku Rovnost odehrála u Lovčiček.

Rousínovský umělec Zugar spojil na nové výstavě ženskost s cyklem fotografií

Rousínov – Olejomalbami zachycuje ženskost a krásu něžného pohlaví. I proto rousínovský umělec Pavel Zugar nazval svou autorskou výstavu Růžová krása. V Galerii na Staré radnici ovšem představí i druhou část své tvorby: cyklus fotografií.

OBRAZEM: Vojáci se rozloučili s Vyškovem. Kolona táhne na Hlubočany

Vyškov – V pondělí do města přijela rakouská kavalerie, o den později se už v centru Vyškova objevila replika osmiliberního francouzského děla, aby vzápětí vypukla komponovaná dobová ukázka nazvaná Vyškov v roce 1805. Do města přijel i car Alexandr, kterého díky své podobě opět ztvárnil slovenský akademický malíř Vladimír Zabel. Středeční dopoledne pak patřilo malé přehlídce dobových vojsk.

AKTUALIZOVÁNO

U Křižanovic se střetla dvě auta. Přistával vrtulník, zranilo se i batole

Křižanovice – Pět zraněných lidí si vyžádala sobotní dopravní nehoda u Křižanovic. Ve čtyři hodiny odpoledne se v místě srazila dvě osobní auta. U kolize zasahují profesionální hasiči z Bučovic a Slavkova u Brna i několik sanitek. Přistával také vrtulník. Silnice je podle policejní mluvčí Andrey Cejnkové neprůjezdná. „Nehoda se stala u odbočky na Křižanovice na silnici I/50," informovala Cejnková.

Diskusi Vyškov kvůli vulgaritám změní. Lidé se budou muset registrovat

Vyškovsko – Chcete-li se k diskusi na městských stránkách připojit, nejprve se zaregistrujte. To nově vzkazuje vyškovská radnice obyvatelům města. K přechodu z anonymní na registrovanou diskusi ji vedly zejména vulgarismy i příspěvky pod jmény jiných obyvatel. Změnu nastavuje právě v těchto dnech.

Výstava s vůní medu zve do Dědic. Včelaření je o pokoře, tvrdí organizátor

Vyškov – Například z výcviku psa nebo pedagogické praxe je zvyklý na to, že co si naplánuje, to také klape. Že on je šéfem a tahounem. „U včel ale lídr nejsem, tam to takhle nefunguje. Udělám něco a myslím si, že je to tak nejlepší, ale včely a práce kolem nich mě přesvědčí o opaku. Se včelami se dá spolupracovat, ale nedají se řídit," směje se včelař a předseda dědického osadního výboru Jiří Wasserburger s tím, že podstatnou roli hraje i samotná příroda. Právě on stojí za Včelařskou výstavou, která po čtyři dny až do neděle trvá v Katolickém domě ve vyškovských Dědicích.

Konec omezení. Dálnice D1 bude od pondělí bez dělníků, má být bezpečnější

Vyškovsko – Je prakticky jedno, zda jede z Brna směrem na Vyškov nebo naopak na Vysočinu. Dálnice D1 je v obou směrech plná dělníků, těžké techniky a řady omezení. Řidič David Král, který cestuje po celé republice, si na neustálé uzavírky už tak nějak zvykl. „Je to ale velmi nepříjemné. Musím vždy počítat s výraznou časovou rezervou, na tuzemské dálnice se nedá spolehnout," upozornil řidič.

Konec omezení. Dálnice D1 bude od pondělí bez dělníků, má být bezpečnější

Vyškovsko – Je prakticky jedno, zda jede z Brna směrem na Vyškov nebo naopak na Vysočinu. Dálnice D1 je v obou směrech plná dělníků, těžké techniky a řady omezení. Řidič David Král, který cestuje po celé republice, si na neustálé uzavírky už tak nějak zvykl. „Je to ale velmi nepříjemné. Musím vždy počítat s výraznou časovou rezervou, na tuzemské dálnice se nedá spolehnout," upozornil řidič.

Ochotníci představí několik autorských her. Apollo mění žánr a sází na Trošku

Vyškovsko – Škopková, Miluna, Venca, Blažena nebo Šimon Plánička. Jedněmi milovaní, druhými nenávidění. Komedie režiséra Zdeňka Trošky se dočká divadelní podoby. Od ochotníků ze souboru Apollo Tučapy, kteří loni hledali spolu se Saxanou babské ucho, by ji čekal málokdo. Soubor se totiž zaměřoval výhradně na pohádky.

OBRAZEM: Nejmenší papoušci na světě čekají v bošovické zahradě mladé

Bošovice – Čtrnáct nových druhů papoušků letos přivítali v bošovické papouščí zahradě. Mimo jiné si cení nejmenších druhů papoušků na světě: papoušíčka brýlatého a vrabčího.

Výmoly ze dvou průtahů na Vyškovsku zmizí. Po několika letech čekání

Holubice, Podomí – Od cedule po ceduli. Silnice druhé třídy směrem od Vyškova na Senetářov se v Podomí dočká opravy. Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje dostane ještě letos injekci ve výši pětatřiceti milionů korun na opravy silnic nižších tříd. Sumu už posvětili krajští zastupitelé. Na Vyškovsku zmizí výmoly v Holubicích, dočkají se také v Podomí. „Průtah se měl opravovat už před pár lety. Když se rekonstruovala silnice Podomí–Drnovice, práce skončily u naší cedule, protože se vědělo, že chystáme stavbu kanalizace. Takže jsme byli ze záměru vyjmutí. Se silničáři jsem ji řešila už dlouho, je to hlavní tah. Silnice je ve velmi špatném stavu," potvrdila starostka Podomí Kateřina Ševčíková.

Do jídelny musí dál chodit jinam. Co bude s budovou na náměstí, Bučovičtí neví

Vyškovsko – Nahoře byty, dole obchody. To, že by ovšem školu na Komenského náměstí koupili, si nedokáží představit. Několikaleté úsilí o úplné opuštění budovy vstupuje do své poslední etapy. Zahájení letošního školního roku tak bylo na Gymnáziu a Obchodní akademii Bučovice spojeno s přesunem žáků akademie do areálu v Součkově ulici, do kterého chodí gymnazisté.

Vyškovský rodák a producent tentokrát do města přiváží drama

Vyškov – Absolventský film studenta FAMU, který měl premiéru loni v karlovarské soutěži v sekci Na Východ od Západu, se v sobotu představí i vyškovským divákům. Drama Prach Víta Zapletala přijede do kina Sokolský dům představit producent snímku a vyškovský rodák Radim Procházka. „Oslovil mě, zda bych mu v nějakých věcech neporadil, postupně jsem se stal producentem, protože mě talentovaný tvůrce zaujal. Nakonec se podařilo drama dostat do běžné distribuce. Dokonce už spolu připravujeme jeho další film," prozradil rodák z Vyškova.

AKTUALIZOVÁNO

Ve slavkovském zámeckém parku se splašil kůň a zranil dítě. Jezdec byl opilý

Slavkov u Brna – Přesně před týdnem před promítáním letního kina pád dvanáctiletého chlapce ze stromu přímo do míst, kde byl volně pohozený nůž, v sobotu se ve slavkovském zámeckém parku znovu stalo neštěstí, u kterého bylo malé dítě. A opět musel v zámeckém areálu přistávat vrtulník záchranářů. Jednomu z jezdců se při tradičních Napoleonských hrách splašil kůň. Zranil malou holčičku. „Na místě zasahovala posádka letecké záchranné služby s lékařem, dítě vrtulník transportoval do Dětské fakultní nemocnice v Brně," informoval mluvčí jihomoravských záchranářů Pavel Klim.

Neštěstí u zámku: hoch, který spadl na čepel nože, je po operaci

Slavkov u Brna – Souhra nešťastných náhod. Pád ze stromu a navíc přímo do míst, kde byl pohozený nůž. Týdenní letní filmový festival ve slavkovském zámeckém parku měl předposlední den promítání dramatický začátek. Jak už redakce Vyškovského deníku Rovnost informovala, před projekcí animované komedie Zootropolis: Město zvířat se v sobotu večer vážně zranil nezletilý chlapec.

Drama v letním kině. Chlapec se zranil o odhozený nůž

Slavkov u Brna – Těšili se, že se v letním kině podívají na animovaný film. V sobotu večer si však návštěvníci zámeckého parku ve Slavkově u Brna na Vyškovsku museli na film počkat o více než půl hodinu déle. Ještě před začátkem promítání se totiž velmi vážně zranil malý chlapec, který si zřejmě nožem propíchl plíci.

Krvavá historie zvýší tep v zámeckém podzemí při nočních prohlídkách

Slavkov u Brna – Jak upíra poznat i jak se mu ubránit? Kdy použít česnek, kdy cibuli a z jakého dřeva je nejlepší vyrobit naostřený kůl? Také o tom je slavkovská zámecká výstava Dracula a ti druzí, která mimo jiné láká hlavně na historické souvislosti příběhů, které mají skutečný základ.

Konec chátrání fary. Chtějí v ní garsonky pro zdravotně postižené

Topolany, Vyškov – Nemá žádné využití. Brzy se v ní však zřejmě objeví řemeslníci a za vydatné podpory peněz z Evropské unie získá zázemí pro poskytování pečovatelské a ošetřovatelské služby. Roky nevyužívaná fara v Topolanech se totiž ocitla v hledáčku Charity Vyškov. Plánuje v ní bydlení pro zdravotně postižené a seniory. „Nápad vznikl ve spolupráci s vyškovským děkanátem, který nás informoval, že fara je volná a k dispozici. Domluvili jsme dlouhodobý bezplatný pronájem. Charita by v ní poskytovala služby a bydlení pro zdravotně postižené," potvrdil ředitel vyškovské charity Karel Kosina.

Rušné rousínovské sídliště si oblíbil pár kalousů. Samička vyvedla tři mláďata

Rousínov – Na rousínovském sídlišti pověsil budky pro poštolky, jenže v červnu v nich zahnízdil kalous ušatý.

AKTUALIZOVÁNO

Na Vyškovsku evakuovali 20 domů. Kvůli nálezu dělostřeleckého granátu

Radslavice – Hasiči museli ve středu evakuovat 35 obyvatel z 20 domů v Radslavicích na Vyškovsku. Kvůli nálezu munice při výkopových pracích.

Poldr proti přívalové vodě obstál. Přírodní nádrž už je také hotová

Křenovice /FOTOGALERIE/ – Když na konci května přívalový déšť postihl šedesát hodějických domů, vyděsili se z valící se vody také v Křenovicích. Svodné příkopy a poldr nicméně zafungovaly s jejím sbíráním na sto procent. Do vesnice podle bývalého starosty Jaromíra Konečného, který u projektu v lokalitě Mezivodí od samého začátku stál, nešlo vůbec nic. Velký projekt za osmnáct milionů korun, dotovaný z devadesáti procent operačním programem Životní prostředí, tak obstál. Další, pro Křenovice zásadní projekt, je několik týdnů už také hotový.

AKTUALIZOVÁNO

Páteční bouřka na Slavkovsku: vyplavené domy, garáže i mrtvá čapí mláďata

Slavkovsko – Jedním slovem katastrofa. Tak shrnula Jaroslava Juráková z Hodějic páteční přívalový déšť. V několika obcích a ve Slavkově u Brna vytopil domy a garáže, ulice jsou zanesené bahnem.

AKTUALIZOVÁNO

Požár v Rostěnicích: popálená žena dolévala tekuté palivo do krbových kamen

Rostěnice-Zvonovice – Popálená žena, plameny v pokoji v prvním patře rodinného domu, čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Taková je bilance středečního dopoledního požáru v Rostěnicích.

Opravy dálnice D1 u Vyškova? Řidiči se bojí Rousínova. Kvůli zpomalovacím prvkům

Vyškovsko – Za pár dní to znovu začne. Dlouhé minuty popojíždění krokem, přepínání rádia, chvíle úplného stání, sledování hodinek. Stovkám řidičů, kteří budou využívat úsek mezi sjezdy na Vyškov z dálnice D1, cesta za volantem opět pořádně zhořkne.

Sídliště Hraničky: 160 parkovacích míst? Obyvatelům vadí, že na úkor zeleně

Vyškov – Propadlé chodníky, nemoderní vzhled, počmárané lavičky, polorozpadlá pískoviště i problémy s parkováním. Některá vyškovská sídliště stále potřebují miliony korun na zlepšení vzhledu, jiná prošla výraznou obnovou.

Desítky sportovních aut Porsche se projely spanilou jízdou po Slavkově a okolí

Slavkov u Brna – Nízko položené sedačky, vše v kůži, chraplavý zvuk motoru, hladký rozjezd. Sejít se, popovídat si, vyměnit si své zkušenosti a ideálně se pokusit o to, aby se akce stala tradicí. Zatím je ovšem v plenkách, setkání špičkových sportovních aut značky Porsche se totiž v sobotu konalo ve slavkovském parku vůbec poprvé.

Jednotky dobrovolných hasičů z Vyškovska získají miliony korun

Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ – V Křenovicích vymění garážová vrata na zbrojnici, v Nesovicích dostane novou podobu její vjezd a podlaha, Miloničtí hasiči se nově při zásahu lépe domluví a budou snadněji čerpat vodu, Krásenští zase před víc než rokem koupili požární auto, které potřebuje ještě několik větších oprav. Všem pomůžou peníze, které schválili zastupitelé Jihomoravského kraje na svém posledním zasedání.

Vyškovský dinopark zahajuje sezonu. Opráší starší film ve 4D

Sledovat život dinosaura od jeho narození po dospělost mohli návštěvníci kina ve vyškovském dinoparku před několika sezonami. Příběh mláděte byl podle společnosti West Media, která atrakci provozuje, natolik úspěšný, že se ho rozhodli pouze pro nadcházející sezonu promítat znovu. Oproti původní verzi ve 4D. Poprvé se letos zájemci můžou ocitnout v druhohorách mezi pravěkými ještěry právě v sobotu. Dinopark zahajuje jedenáctou sezonu.

Dinopark zahajuje sezonu. Opráší starší film ve 4D

Vyškov – Sledovat život dinosaura od jeho narození po dospělost mohli návštěvníci kina ve vyškovském dinoparku před několika sezonami. Příběh mláděte byl podle společnosti West Media, která atrakci provozuje, natolik úspěšný, že se ho rozhodli pouze pro nadcházející sezonu promítat znovu. Oproti původní verzi ve 4D. Poprvé se letos zájemci můžou ocitnout v druhohorách mezi pravěkými ještěry právě v sobotu. Dinopark zahajuje jedenáctou sezonu.

Kauza Jeník: soud se zabýval i reakcí rodičů, vyjádřil se i ten ve Štrasburku

Milešovice, Vyškov – Musí přihlédnout k reakci některých rodičů, kteří ředitelku milešovické školy ujistili, že jejich děti s jejím synem do školy rozhodně chodit nebudou. Znění dopisu z ledna 2012 matku dnes čtrnáctiletého autisty Lenku Krajčovič z Milešovic nadzvedlo ze židle a bylo hlavním impulsem se spádovou základní školou bojovat. „Když jsem viděla, jak Jeníka rozhodnutí milešovické školy vzalo, byla to poslední kapka," vzpomíná matka.

AKTUALIZOVÁNO

Velký noční požár ve Vyškově: oheň úplně zničil expediční halu

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Patnáct jednotek hasičů, třetí stupeň požárního poplachu a zničená expediční hala ve vyškovské průmyslové zóně Sochorova. Tak vypadal noční výjezd hasičů do vyškovské Pustiměřské ulice. Oheň se začal šířit po páteční jedné hodině v noci.

AKTUALIZOVÁNO

Diskriminace, rozhodl soud. Škola autistu odmítla, obec se teď musí omluvit

Milešovice, Vyškov – Byl uzavřený, chybělo mu sebevědomí a měl velké problémy s komunikací. Čtrnáctiletý autista Jan z Milešovic zapadl až v Základní škole v Šaraticích na Vyškovsku. Díky jejímu vedení, učitelům, asistentům pedagoga i spolužákům. Jenže cesta to nebyla vůbec snadná. Matku žáka odmítlo před čtyřmi lety čtrnáct základních škol na Brněnsku a Vyškovsku včetně té spádové: milešovické. I když to odborné posudky umožnily. Okresní soud ve Vyškově nyní rozhodl, že se obec, která je zřizovatelem spádové školy, musí chlapci omluvit. A zaplatit padesát tisíc.

Hrozí kolaps sociálních služeb, varují neziskovky. O některé služby mají obavy

Vyškov – Dřív mohly neziskové organizace poskytující sociální služby na začátku roku čerpat zálohy z města i kraje. Nyní je tomu kvůli zákonu o veřejné podpoře jinak. A neziskovky začínají hlásit potíže. „Zálohy nebyly. Od kraje jsme až nyní dostali tři procenta ze schválených částek, což poskytovatelům nepokryje ani jedny měsíční mzdy. Konkrétně u nás ani polovinu," popsala ředitelka Sdružení Piafa Jana Podrápská.

OP Životní prostředí skončil. Úředníci na Vyškovsku rozdělili 3 miliardy

Vyškovsko – Do konce minulého roku měli všechny peníze utratit. Dnes jen dělají kontrolní zprávy a vše dokončují už pouze administrativně. Operační program Životní prostředí 2007–2013 je definitivně minulostí. Díky takzvanému pravidlu n+2 bylo možné zajišťovat a platit projekty z tohoto období až do konce loňského roku.

Slabozrací si předoperační souhlasy v nemocnici poslechnou. Na přehrávačích mp3

Vyškov – Podepsat souhlas s operací, narkózou a dalšími náležitostmi je nutností, než dojde k samotnému zákroku. Vzhledem k tomu, že jde o tiskopisy o několika stranách, přečíst je zabere dost času. U pacientů bez zrakové vady to nebývá problém. Ten však nastává v případě slabozrakých. Vyškovská nemocnice proto v letošním roce zavedla novinku. „Lékaři sice s obsahem dokumentů tyto pacienty seznamovali, ale přečetli jim je třeba jen jednou, což někdy nestačí. Proto jsme se rozhodli oběma stranám v tomto ohledu ulevit. Nově máme namluvené na nosičích mp3 vše, co v souhlasech stojí," sdělila hlavní sestra vyškovské nemocnice Jitka Moravová.

Bořme bariéry a předsudky, vyzývá přáním umělecký kovář

Křenovice – Tentokrát si hlavu příliš nelámal. Spojil pracovní náplň uplynulého roku a loňské stavění plotů, které měly zabránit nekontrolovanému přísunu migrantů do Evropy. Znovu z kovu, znovu originální.

Restaurace na Vyškovsku otáčejí. Čím dál víc jich je bez kouře

Vyškovsko – Před restaurací odhrnoval sníh a oslovila ho paní, zda je podnik skutečně nekuřácký. Chtěla si zapálit u krbu. Nabídku, že může s cigaretou ven, odmítla. A že raději půjde jinam. O jednu zákaznici tak zřejmě vyškovská restaurace Chalupa u městské brány přišla, její majitel František Blumenstein ovšem doufá, že přijdou jiní.

Deváťák zachránil batole před udušením. Získal za to ocenění

Vyškov – Nebyli lhostejní a zabránili tragédii. Čtveřice chlapců udělala na podzim letošního roku to největší, co mohla: zachránila život. Místostarosta Vyškova Karel Jurka koncem roku ocenil čtyři žáky vyškovských základních škol, kteří se v průběhu podzimních měsíců na záchraně lidského života podíleli.

Slavíkovičtí fotbalisté možná nastudují divadlo. Díky akci Deníku Rovnost

Rousínov – Jedni donesli vánočky, jiní cukroví, další se postarali o svařené víno a někdo se zase nabídl, že vytiskne texty s koledami. Mezi Slavíkovickými je také osvětlovač, elektrikář, který akci ozvučoval, mladí herci, fotografové. V místní části Rousínova jsou, zdá se, dokonale sehraní. Svědčí o tom i živý betlém, za kterým stáli slavíkovičtí fotbalisté. A který připravili speciálně pro adventní projekt Česko zpívá koledy.

Slavkovští se vrátili o kulatých 210 let zpět. Město obsadilo 250 vojáků

Slavkov u Brna /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE, VIDEO/ – Na slavkovském zámeckém bále je sledovaly desítky návštěvníků, večer prožili tancem i s pohárem něčeho na zahřátí, aby se pak domluvili, jak následující den porazí uzurpátora. Následně ruský car Alexandr I. a rakouský císař František I. odjeli ke svým štábům. Jenže dnes se dočkají drtivé porážky. Je sobota odpoledne a francouzského vojevůdce čeká především díky skvělé taktice a disciplíně své armády další triumf.

Piano v zámecké lodžii je po útocích vandalů poškozené. Zatím ale zůstává

Vyškov – Poničená klaviatura, kdy některé klávesy po stisknutí nerozezní daný tón. Snad každá je navíc popsaná, často vulgárními slovy. Navrch chybí dřevěná deska. „Co na to říct? Všimla jsem si, že je zničené. Jinde projekt Piana na ulici slouží, Vyškov musí mít něco výjimečného. Je to škoda, piano lákalo rodiny s dětmi i starší ročníky," zlobila se důchodkyně Ludmila Křížová.

Někteří lidé zapomenou i berle, hlásí ke ztrátám infocentrum

Vyškovsko - Nalezenou věc Vyškované nosí do ztrát a nálezů. Informační centrum má skoro plný sklad. 

Výročí bitvy u Slavkova: i s přehlídkou filmů a bálem

Slavkov u Brna – Nejprve leštění zbraní, probírání taktiky i nervózní vyčkávání. Pak dusot kopyt, výstřely děl, kouř, bláto a sténání raněných. A další a další rozkazy. Slavkov u Brna se už za měsíc na dva dny vrátí o 210 let zpět. Organizátoři připomenou rok 1805, kdy francouzské jednotky pod vedením císaře Napoleona porazily tehdejší kontinentální velmoci Rakousko a Rusko.

Výplně zastávek? Pro ptáky smrt. Ornitology naopak potěšila vzácná poštolka

Vyškovsko – Kroužkování čápů bílých a výskyt poštolky rudonohé. Zřejmě dvě největší letošní události, které mile překvapily ornitology a ochránce přírody z Vyškovska.

Záchranáři přijedou do Švábenic a Dětkovic na Vyškovsku dřív

Vyškovsko – Spolupráce Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje se záchrannou službou kraje Zlínského bude pokračovat. V praxi to bude znamenat, že se zlepší dojezdové časy sanitek pro Švábenice a Dětkovice, které jsou na hranici s Kroměřížskem.

Firmy na Vyškovsku se zlobí: opravy dálnice D1 i nás stojí miliony

Vyškovsko – Oškrabat brambory, nasekat bylinky nebo nechat vykynout těsto. V gastrocentru, které zaštiťuje vyškovská společnost Staeg, se ranní příprava musí posouvat. I sporáky zapínají kuchaři dřív. Důvod? Možná překvapivý. Dálnice D1 a její rekonstrukce. „Rozvážíme jídlo po celém kraji, takže dopad na provoz gastrocentra je velký. Natahuje se trasa, řidiči musí být s rozvozem přesní, takže vyjíždějí z Vyškova s velkým předstihem," zmínila mluvčí společnosti Monika Švehlová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT