Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAL KOČÍ

Michal Kočí / Vyškovský deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Ve slavkovském zámeckém parku se splašil kůň a zranil dítě. Jezdec byl opilý

Slavkov u Brna – Přesně před týdnem před promítáním letního kina pád dvanáctiletého chlapce ze stromu přímo do míst, kde byl volně pohozený nůž, v sobotu se ve slavkovském zámeckém parku znovu stalo neštěstí, u kterého bylo malé dítě. A opět musel v zámeckém areálu přistávat vrtulník záchranářů. Jednomu z jezdců se při tradičních Napoleonských hrách splašil kůň. Zranil malou holčičku. „Na místě zasahovala posádka letecké záchranné služby s lékařem, dítě vrtulník transportoval do Dětské fakultní nemocnice v Brně," informoval mluvčí jihomoravských záchranářů Pavel Klim.

Vyškovský dinopark zahajuje sezonu. Opráší starší film ve 4D

Sledovat život dinosaura od jeho narození po dospělost mohli návštěvníci kina ve vyškovském dinoparku před několika sezonami. Příběh mláděte byl podle společnosti West Media, která atrakci provozuje, natolik úspěšný, že se ho rozhodli pouze pro nadcházející sezonu promítat znovu. Oproti původní verzi ve 4D. Poprvé se letos zájemci můžou ocitnout v druhohorách mezi pravěkými ještěry právě v sobotu. Dinopark zahajuje jedenáctou sezonu.

AKTUALIZOVÁNO

Diskriminace, rozhodl soud. Škola autistu odmítla, obec se teď musí omluvit

Milešovice, Vyškov – Byl uzavřený, chybělo mu sebevědomí a měl velké problémy s komunikací. Čtrnáctiletý autista Jan z Milešovic zapadl až v Základní škole v Šaraticích na Vyškovsku. Díky jejímu vedení, učitelům, asistentům pedagoga i spolužákům. Jenže cesta to nebyla vůbec snadná. Matku žáka odmítlo před čtyřmi lety čtrnáct základních škol na Brněnsku a Vyškovsku včetně té spádové: milešovické. I když to odborné posudky umožnily. Okresní soud ve Vyškově nyní rozhodl, že se obec, která je zřizovatelem spádové školy, musí chlapci omluvit. A zaplatit padesát tisíc.

Obrázek své dcery nosí abstraktní malířka vytetovaný na rameni

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Basquiat vykouřil život chvatně jako první ranní cigaretu, Pollock také nezemřel přirozenou cestou. Oba vynikali originálními obrazy a velmi bouřlivým životem. Ten má sice Vyškovanka Markéta Eliášová poklidný, ale k malířskému šepsovanému plátnu usedá také velmi ráda. A pokaždé s originálními výsledky.

AKTUALIZOVÁNO

Při nehodě polského autobusu se zranilo 13 lidí. Přistát musel i vrtulník

Drysice – Autobus na boku a třináct zraněných polských cestujících. Na rychlostní silnici R46 nedaleko sjezdu u Drysic zasahovalo v pondělí v noci pět jednotek hasičů, včetně těch z Olomouckého kraje. Po druhé hodině ráno v místě havaroval autobus jedoucí do Polska

Otrávili rybník na Vyškovsku. Družstvo z Morkovic čeká správní řízení

Vyškovsko, Kroměřížsko – Z otrávené vody vytáhli 372 kusů mrtvých kaprů, línů, candátů, okounů nebo tolstolobiků. Z okolí rybníka v Nemochovicích na Vyškovsku zmizeli někteří obojživelníci, pryč je i pár čápa černého. Měsíc poté, co se tamní rybník změnil v mrtvou stoku, vedení obce čeká, jak dopadne správní řízení. Škodu už má vyčíslenu.

Lidé si myslí, že Gott sedí u nás doma za stolem, říká revivalový zpěvák Bouda

Křižanovice /FOTOGALERIE/ - Když jsem já byl tenkrát kluk, to zněly písně líp a sladší měly zvuk, zaznívá v textu Zdeňka Borovce z úst Karla Gotta. A možná právě proto píseň a hlavně její interpret tehdy oslovili i malého Josefa Boudu z Vyškovska. „Gott se mi zalíbil už jako dítěti. Poslouchala ho celá rodina a to zřejmě rozhodlo. Jednou jsem byl nemocný a v televizi dávali Gottův koncert. Jeho krásný hlas mě okamžitě oslovil," vzpomíná pracovník bučovického informačního a kulturního střediska.

Na bučovický festival by mohl přijet režisér Jasný. Ve hře je i Saturnin

Bučovice – Ještě je na něj termínově čas, už nyní se však rýsují zajímavá jména hereckých návštěv. Bučovická přehlídka ochotnických divadel se bude konat už podeváté. Setkání se znovu bude chlubit přesahem, který má.

Na Vyškovsko míří v dotacích přes 43 milionů. Nejvíc do Medlovic

Vyškovsko – Účetní si budou mnout ruce nad energetickými výsledky obecních budov, zaměstnanci vesnic se tolik nenadřou při svozu biologického odpadu, děti potěší zahrady v přírodním stylu. Vůbec poslední peníze ze stávajícího Operačního programu Životní prostředí poputují také na Vyškovsko. Půjdou do oblasti energetických úspor, zkvalitnění nakládání s odpady nebo zlepšování stavu krajiny.

Brány sakrálních památek otevře na Vyškovsku 7 obcí. Lidé uvidí hrobku rytířů

Vyškovsko – Z jedné historické budovy do druhé a zároveň z jednoho historického období do jiného. Tak bude zjednodušeně vypadat páteční Noc kostelů v Bohdalicích-Pavlovicích, kde se do mezinárodního projektu zapojili znovu po několika letech. Sakrální památky se kromě toho otevřou ještě v dalších šesti obcích nebo městech Vyškovska. Každá farnost nabídne zajímavý program.

Kontroly na Vyškovsku odhalují víc opilých řidičů. Čísla už útočí na minulý rok

Vyškovsko – Folklor zvaný alkohol nebo drogy za volantem píše prakticky při každé kontrole policistů z Vyškovska svou další nelichotivou kapitolu. Opilých nebo zfetovaných řidičů podle policejních statistik kriticky přibývá.

Konec praktiků pro děti? Lékaři se bojí, včetně těch z nemocnice

Vyškovsko – Máme obavy o kvalitu péče o děti, která může být ohrožená novou zákonnou normou připravovanou ministerstvem zdravotnictví. Tak reagují i vyškovští dětští praktici na hrozbu rušení jejich atestace. Pokud zákon vejde v platnost, mohlo by to v budoucnu znamenat třeba i to, že děti budou chodit k lékaři pro dospělé.

V posádce bude rušněji. Kvůli zvyšování stavů armády vycvičí 2000 lidí

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Vyškovskou posádku čeká zvýšený nábor nových příslušníků armády České republiky. Výcvikovým střediskem projde v následujících letech kvůli zvyšování stavů armády víc rekrutů i členů aktivních záloh. Předseda vlády Bohuslav Sobotka to řekl v sobotu při návštěvě regionu ve Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově. 

Cesta do druhohor pokračuje desátou sezonou. Dinopark otevřel

Ocitnout se současně v době před 65 miliony lety a v 21. století? Ve Vyškově to lze už desátou sezonu. Dinosauři, o kterých příroda kdysi rozhodla po svém, dostávají v marchanickém areálu znovu šanci. Návštěvníci ovšem zřejmě příliš nesází na posádku auta, na kterém se vyřádili dva tyranosauři. A země se začíná rytmicky otřásat pod údery gigantických tlap.

Cesta do druhohor pokračuje desátou sezonou. Dinopark ve Vyškově otevřel

Vyškov – Ocitnout se současně v době před 65 miliony lety a v 21. století? Ve Vyškově to lze už desátou sezonu. Dinosauři, o kterých příroda kdysi rozhodla po svém, dostávají v marchanickém areálu znovu šanci. Návštěvníci ovšem zřejmě příliš nesází na posádku auta, na kterém se vyřádili dva tyranosauři. A země se začíná rytmicky otřásat pod údery gigantických tlap.

Nové CT ve vyškovské nemocnici bude k pacientům šetrnější. Vymění také výtahy

Vyškov – Vyšetření je rychlé a pacienta nijak nebolí. Výsledkem je řada snímků, na kterých lékař vyhodnotí pacientův stav. Odhalí krvácení do mozku, potvrdí záněty i podezření na poranění páteře, zobrazí struktury dutiny břišní, najde nádory. CT přístroj vyškovské nemocnice je však zastaralý.

Vyškovsko: Projektům v oblasti životního prostředí pomůžou až dvě miliardy korun

Vyškovsko – Projekty, které představují přínos pro životní prostředí, mají stále zelenou. Podle senátora a člena Řídícího výboru Operačního programu Životní prostředí Iva Bárka je stále možné čerpat peníze i z ukončovaného programového období 2007–2013. „Stále tedy můžeme podpořit projekty, které v minulosti prošly úspěšně hodnocením, ale z důvodu rizika nedostatku peněz jsme jim nevydali registrační list a byly umístěné do takzvaného zásobníku projektů," vysvětlil senátor.

Ženy ve Slavíkovicích na Vyškovsku představí i zapomenuté ruční techniky

Vyškovsko /TIP NA VÍKEND/ – Je období plesů, lidé o ně stojí, tak proč jim je nedopřát? O jiné akce bude zájem, až se zase umoudří počasí, říkají si zřejmě organizátoři víkendových setkání na Vyškovsku. Vše se totiž znovu točí okolo plesů a bálů. Ostatní, kteří společenské tance nevyhledávají, můžou tak akorát koukat ven z okna na to, jak se zima stále nehlásí o slovo. Nebo vyrazit do Křižanovic, kde bučovický ochotnický spolek Výtečníci zahraje v sokolovně frašku Řeči.

Zoopark ve Vyškově letos bude slavit, dál přemýšlí nad expozicí koster

Vyškov – Pětačtyřicet let hvězdárny, půl století zooparku. Vyškovské atrakce budou v letošním roce slavit. Program připomínek výročí se stále ladí, ve hře v případě zooparku zůstává nová expozice zvířecích koster. „Počítáme se sérií několika akcí, nebude to nic úplně velkého, ale určitě tak zásadní výročí chceme připomenout. Každá akce bude stažená právě k padesátiletému jubileu, navíc pětačtyřicetileté má i marchanická hvězdárna, blíží se i deset let fungování dinoparku," připomněl ředitel Zooparku Vyškov Josef Kachlík, který stojí v čele zahrady už od roku 1991.

Jednosměrka ve Hřbitovní ulici ve Vyškově má uklidnit rodiče školáků

Vyškovsko – Občas platí, že dokud na nějakém nepřehledném přechodu pro chodce nezemře nebo se těžce nezraní školák, s nápravou se příliš nespěchá. Ocitají se pak na listině čekatelů. Ve Vyškově, zdá se, to tak úplně neplatí. Časovanou bombou jsou podle kritiků přechody u Základní školy Nádražní. Také redakce Vyškovského deníku Rovnost na ně několikrát upozorňovala.

Vyškov třídí nejlépe v celém kraji. Bodovaly i Ivanovice a Kučerov

Vyškovsko - Plasty, papír, barevné a bílé sklo. Přesně 114 takových hnízd, kam odnášejí roztříděný odpad, mají k dispozici Vyškované. K tomu ještě další místa, a to na vyřazená elektrozařízení a použité oblečení. Speciální popelnice pak mají na bioodpad. Letos pět tisíc domácností dostalo speciální tašky na třídění plastu.

AKTUALIZUJEME

Myslivec, který zastřelil člověka, má jít na tři a půl roku za mříže

Vyškov – Vystřelil ze své opakovací pušky a namísto zvěře trefil při ranním lovu jednoho z dvojice mužů, kteří v Rakoveckém údolí u Račic-Pístovic nocovali. Devětadvacetiletý muž zásah do hlavy loni v srpnu nepřežil. Za usmrcení z nedbalosti dostal ve čtvrtek dopoledne u Okresního soudu ve Vyškově myslivec Miroslav Kocián trest tři a půl roku. Na místě se odvolal.

Mustang podle majitelů: návykový zvuk nezkrotného koníka

Vyškov – Nová auta lidé závidí, stará obdivují. „Kde jsem zaparkoval tu naši škodovku," ptá se lakonicky jeden z návštěvníků, který sleduje odjezd zhruba dvacítky amerických Fordů Mustang z vyškovského Masarykova náměstí. Dlouhá kapota, silný motor vepředu, krátká záď se širokými boky.

Mít křídla stálo za to. Areál vyškovského letiště znovu ožil

Vyškov /REPORTÁŽ/ – Prohlídka u lékaře, teoretická příprava se základy meteorologie, aerodynamiky nebo leteckých předpisů a pak už letecký výcvik s instruktorem. Zhruba tak se dá ve stručnosti dostat až do dvoumístného kluzáku DG 500 německé výroby, který mají v Aeroklubu Vyškov a ve kterém jsem se mohl proletět. Ač na předním sedadle. Kluzák, pravda, nemá motor, ale zážitek to byl. Navíc žaludek se naštěstí choval přesně tak, jak jsme se předtím domluvili.

Svoje Piano v ulicích bude mít už i Vyškov. V lodžii zámecké zahrady

Vyškov – Náhodní kolemjdoucí usedají za piano a začínají, nebo se alespoň pokoušejí hrát. Někdo pár tónů, jiný dobře známé melodie. Obrázek, který byl ještě nedávno obvyklý jen ve velkých městech, bude brzy patřit také k Vyškovu. Ten se připojí k dalším třiceti českým a slovenským městům, která oživuje projet Piana na ulici.

Křičel na obsluhu i policisty. Zklidnila ho pouta

Vyškovsko – Policisty z Vyškovska v pátek zaměstnal agresivní host i zloděj. V obou případech museli do restauračních zařízení. Nejprve musela obsluha jedné z vyškovských zahrádek u restaurace přivolat policejní hlídku. „Jeden z hostů totiž nepřestával s urážkami a byl stále agresivnější. Po příjezdu vyškovských policistů se zpočátku zdálo, že mladík bude spolupracovat," popsala mluvčí vyškovský policistů Alice Musilová.

Plány obcí zůstávají, peníze ministr přiklepl

Vyškovsko - Dvanáctka akcí za bezmála sedmaosmdesát milionů korun. Dotace z Fondu soudržnosti Evropské unie a státního rozpočtu myslí také na Vyškovsko a všem projektům výrazně pomůže. Ministru životního prostředí je ke schválení doporučil Řídící výbor Operačního programu Životní prostředí. Nyní je schválil.

Cyklistky padaly na Vyškovsku z kol. Pro jednu musel letět vrtulník

Vyškovsko – Dva pády cyklistek, jeden s vážnými následky. Tak vypadalo nedělní dopoledne na Vyškovsku. K oběma nehodám vyjížděli vyškovští dopravní policisté. „Po deváté hodině ráno spadla z jízdního kola nedaleko budovy Okresního soudu ve Vyškově šestadvacetiletá cyklistka. Naštěstí měla na hlavě přilbu, nehoda se tak obešla bez zranění," informovala mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová. Příčinou pádu mladé ženy byl podle mluvčí epileptický záchvat.

Žena vybírala na koupališti vstupné. Peníze si nechala

Vyškovsko – Víc než šestadvacet tisíc korun dluží obci žena, která jako pokladní vybírala vstupné do areálu koupaliště v jedné z vesnic na Vyškovsku. Nechala si peníze za vstupné do vodní atrakce z loňského září.

Cyklisté na pozoru: muž na Vyškovsku přišel o kolo za 35 tisíc

Vyškovsko – Naposledy minulé úterý, příště to může být klidně dnes. Stačí, když majitel nechá své jízdní kolo nezamčené a opřené někde o zeď. I když ani kvalitní zámek není zárukou. Krádeží kol na Vyškovsku totiž oproti loňsku přibývá.

Zachránila děti ze studny: učitelka dostala zlatou medaili za statečnost

Bučovice, Brno – Bučovickou učitelku Mateřské školy v Bohdalicích Martinu Zbytkovou, která se minulé pondělí výraznou měrou podílela na záchraně dvou chlapců, kteří spadli do studny nedaleko mateřinky, ve středu dopoledne vyznamenal jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Učitelka, která zachránila kluky ze studny, dostala medaili

Brno - Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) dnes udělil zlatou medaili kraje učitelce mateřské školy z Bohdalic-Pavlovic u Vyškova Martině Zbytkové za to, že minulý týden zachránila život dvěma šestiletým chlapcům, kteří tam spadli do studny. Oba jsou v pořádku a opět chodí do školky. Učitelka je ještě kvůli nachlazení na nemocenské. Udělal by to každý, kdo má rád děti a kdo má srdce, řekla.

Učitelka zachránkyně se dočká nominace na krajskou cenu

Bučovice, Brno – Bučovická učitelka Mateřské školy v Bohdalicích Martina Zbytková, která se v pondělí výraznou měrou podílela na záchraně dvou chlapců, kteří spadli do obecní studny, se možná za svůj čin dočká Ceny Jihomoravského kraje. „Chystám se jí navrhnout na toto ocenění za to, jak se k záchraně hochů postavila," informoval náměstek hejtmana Stanislav Juránek. Ocenění si všímá zásluh i právě v případě hrdinských a jiných výjimečných činech.

Dinobike je hotový, malpy až za měsíc

Vyškov – Zatím turisté můžou podnikat odvážnou plavbu druhohorním oceánem, potkat podmořskou sopku i hejno nejrůznějších ryb. Dinoakvárium však není jediné lákadlo letošní sezony ve vyškovském dinoparku. Těsně před spuštěním je druhé.

Boj s větrnými mlýny: i po čištění břehů se u Hané válí odpadky

Vyškov – Prázdné plechovky, cigaretové krabičky, obaly od sladkostí, kus světla nebo plastové lahve. Pracovníci Povodí Moravy nebo dobrovolníci z řad Vyškovanů přispějí k čistším břehům Hané, aby je za pár dní mohl někdo vystřídat a do řeky hodit něco, co tam rozhodně nepatří. Podle lidí jde o boj s větrnými mlýny.

Nová čerpací stanice ve Vyškově nabídne sedm druhů paliva

Vyškov – Po levé straně na cestě na letiště nedaleko vyškovské průmyslové zóny Sochorova vzniká nová čerpací stanice. V lokalitě, kde pamětníci před zhruba třiceti lety přijížděli natankovat k pumpě společnosti Benzina, bude řidičům k dispozici od poloviny června. Za stavbou stanice stojí společnost CAROIL.

Loni bitevník vykopali. Nově už má pilot památník

Hoštice-Heroltice – Byl to tehdy deštivý den. Od jihu se valili ukrajinští vojáci. Němci kladli velký odpor. Z ivanovického nádraží ostřelovali medlovickou silnici, zničili hradlo, poškodili i most u Chvalkovic na Hané. V té době vzlétlo šest letadel, aby napadla německého protivníka v Nezamyslicích. Psala se neděle 29. dubna 1945.

Vyškovské Vyhaslé Hvězdy uklidí břehy Hané

Vyškov – Úklidová akce státního podniku Povodí Moravy My pro vodu, voda pro nás se v regionu nesetkala s valným zájmem dobrovolníků. Na Vyškovsku měly být vyčištěné úseky na dvou tocích – Rakovci v Rousínově a Hané ve Vyškově. S dobrovolníky ve Vyškově se ale pytel rozhodně neroztrhl. Nedorazil žádný.

Ruppert, Holý, Rytmus i Zrní míří do Vyškova. Na Vyškovské Majáles

Vyškov – Větší pódium, nové místo, zhruba pět stovek prodaných lístků a zajímavá hudební jména. Ve Vyškově se už příští pátek představí přes deset skupin, mezi kterými vyčnívají funková kapela Monkey Business s Matějem Ruppertem, Romanem Holým nebo Tonyou Graves, pop-rocková skupina Mandrage nebo raper Rytmus. Vystoupí i devět dýdžejů nebo skupina populárních bavičů.

Šéfka drogové služby: Narkomani končí i sami. Život na droze je o ničem

Vyškov – Mezi pracovníky obecně prospěšné Společnosti Podané ruce, kteří se mimo jiné zaměřují na prevenci a pomoc drogově závislým, se vyjímá i drobná brunetka Zuzana Krátká. Vedoucí Drogové služby Vyškov těší, že jí klienti věří. „Dokáží se otevřít se svými problémy. Berou nás jako ty, kteří drogy neberou, ale neodsuzují je," naznačuje Krátká, která když nesedí na základně na vyškovském Palánku, chodí po městech regionu označená šipkami na batohu.

U drnovické bažiny na poutníky počká žonglér

Vyškovsko – Do největších křesťanských svátků zbývá už jen týden. Kdo si doteď nestihl velikonočně vyzdobit byt a chybí mu dekorace, může to ještě dohnat o víkendu. Pokud tedy zamíří do Muzea Vyškovska, kde se budou konat velikonoční dílničky.

Na Vyškovsku plánují extrémní závod: neznámá trať a padesát kilometrů

Vyškovsko – Neztratit tempo, příjemně se unavit a zároveň překonat sám sebe. Zná to každý, jehož koníček je běh. Poměřit své síly, zjistit, jak jsou na tom po zimě s kondicí, nebo si zaběhat jen tak pro radost, můžou lidé při příležitosti nového extrémního závodu Vyškovská 50. Trasa závodu je však zatím tajná.

Zranil ho kolega. Už je ve statistice inspektorátu

Vyškovsko – Byl při vědomí, ale utrpěl těžká poranění hrudníku. Lžíce bagru ho přimáčkla ke stroji. V Orlovicích tak v pondělí musel přistávat i vrtulník. „Po poskytnutí nezbytně nutného ošetření jsme zraněného muže za stálé lékařské péče transportovali na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno," potvrdila mluvčí krajských záchranářů Barbora Zuchová.

Vypalování trávy se může pořádně prodražit

Vyškovsko – Spalování vyhrabaných zbytků suché trávy, klestí a dalších biologických odpadů je s příchodem jara znovu k vidění na mnoha zahrádkách Vyškovska. Domácí spalování však s sebou nese nejrůznější rizika, která ještě umocňuje sucho, které v regionu panuje. Vyškovsku vydatný déšť už několik týdnů pořádně chybí.

Ústupky matkám po mateřské? Na Vyškovsku prý stále mizivé

Vyškovsko - Najít si na Vyškovsku práci po mateřské dovolené je problém. Firmy nejsou k této skupině příliš vstřícné. To jsou slova matek, které si po umístění svého potomka do mateřské školy musely začít hledat nové zaměstnání. Většinou ho našly, v současné době ovšem svádějí boj se svými zaměstnavateli.

Na vyškovské dopravní hřiště přijedou cyklisté z celého kraje

Vyškov – Vyměnit okna, vymalovat, nainstalovat novou aparaturu, doplnit vodorovné dopravní značení a koupit nové překážky.

Komise? Podle mnohých sterilní. A zbytečná

Vyškov - S touto problematikou si nevíme rady, chceme pomoct. Něco takového komise Rady města slyší stále méně často. Podle mnohých hlasů chybí jejich odbornost. A také smysl.

Vyškovská zastupitelka dál pobírá odměny, o výzvě kolegů prý neví

Vyškov – Na svůj nejvyšší politický post, ve vyškovské radě města, rezignovala Dagmar Nepeřená už téměř před rokem. Ukončila také členství v ODS. Důvodem konce jedenadvacetiletého působení ve straně byla podle ní nespokojenost s oblastní personální politikou. Ponechala si však placené funkce, které se s postem radní města pojily.

Nový vedoucí Úřadu vlády: Názory vnímám, rozhodnout ovšem musí šéf

Hodějice /ROZHOVOR/ – Zkušený úředník, který nově vede nejdůležitější úřad České republiky. Dlouholetý tajemník slavkovské radnice Pavel Dvořák se minulý týden stal vedoucím Úřadu vlády. Varhaníka a milovníka fotbalu si vybral premiér Bohuslav Sobotka. 

AKTUALIZUJEME

Vlak smetl auto na přejezdu v Křenovicích. Řidič zemřel

Křenovice, Bučovice – Smrtí skončila nehoda vlaku a osobního auta v Křenovicích. Třiatřicetiletý řidič nedbal v neděli pozdě večer zapnuté světelné signalizace na železničním přejezdu. „Šofér Mazdy 626 před jedenáctou hodinou v noci přijížděl do obce ve směru ze Slavkova u Brna. Na přejezdu bez závor fungovalo světelné signalizační zařízení, přesto na něj najel v době, kdy projížděl nákladní vlak. Směřoval z Brna na Kyjov," popsala mluvčí vyškovských policistů Iva Šebková.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT