Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HLOUŠEK

Milan Hloušek / Sokolovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vánoční trhy na statku slibují nadílku zábavy

Bohatý a stylově laděný program přinese jubilejní 10. ročník Vánočních trhů na statku Bernard v Královském Poříčí. Kouzelná atmosféra blížících se svátků zde zavládne o adventních nedělích 6. a 13. prosince.

Nacházet pracovní uplatnění pro vězně se daří

Kynšperk nad Ohří - Možnost vzdělávání a zaměstnávání odsouzených. To jsou oblasti, kterými se prioritně zabývá vedení Věznice Kynšperk nad Ohří na Sokolovsku.

Lidem se uleví, od září mají nepoctiví podomní prodejci v Chodově utrum

Chodov - Razantně zakročit proti nepoctivým podomním prodejcům se rozhodla radnice v Chodově na Sokolovsku. Upravila tržní řád, který nově od 1. září letošního roku zakazuje podomní prodej bez předchozího objednání.

Misionářské srdce bije pro chudé v českém pohraničí

Karlovarský kraj - Když se člověk setká tváří v tvář s opravdovou bídou a lidskou beznadějí, jeho srdce se pohne. Ti, co ho mají na správném místě, přistoupí k činům a podají zoufalcům pomocnou ruku. Postaví je na nohy a ukáží cestu k lepšímu životu.

Nová křižovatka v Kynšperku by měla být přehlednější

Kynšperk nad Ohří - Do úpravy frekventované křižovatky u pivovaru se během léta pustilo město Kynšperk nad Ohří na Sokolovsku. Projekt počítá s tím, že se tento silniční úsek stane bezpečnějším a přehlednějším jak pro motoristy, tak chodce.

Lidé si budou moci z výstavy odnést opuštěnou kočku

Královské Poříčí - Upozornit na osud opuštěných koček a přimět veřejnost, aby se alespoň na chvíli zamyslela nad touto problematikou, chce občanské sdružení Konec toulání, které pomáhá odloženým, toulavým a týraným kočkám z celého Karlovarského kraje. Zároveň vyzývá lidi k vykonání dobrého skutku.

Loket se obává, že bez střední školy se stane městem duchů

Loket - Obavu o budoucnost Střední průmyslové školy v Lokti na Sokolovsku mají zdejší radní. Nová úprava koncepce ke stabilizaci školství v Karlovarském kraji totiž počítá s jejím sloučením se sokolovskou ISŠTE. Sem by z Lokte přešli žáci i pedagogický sbor.

Iktové centrum v Sokolově se může postarat o více pacientů

Moderní iktovou jednotku mohou využívat pacienti sokolovské nemocnice. Umožnila to rekonstrukce druhého nadzemního podlaží pavilonu B za 20,3 milionu korun, kde se nachází specializované Iktové centrum, které zajišťuje specifickou péči pacientům s akutními cévními mozkovými příhodami.

Pacienti se v Sokolově dočkají nového rehabilitačního oddělení

Sokolov - S podporou Karlovarského kraje může i nadále počítat sokolovská nemocnice. Potvrdila to dvacetimilionová investice z krajského rozpočtu do přestavby Iktového centra, které zajišťuje specifickou péči pacientům s akutními cévními mozkovými příhodami.

Iktové centrum v Sokolově se může postarat o více pacientů

Sokolov - Moderní iktovou jednotku mohou od nynějška využívat pacienti sokolovské nemocnice. Umožnila to rekonstrukce druhého nadzemního podlaží pavilonu B za 20,3 milionu korun, kde se nachází specializované Iktové centrum, které zajišťuje specifickou péči pacientům s akutními cévními mozkovými příhodami.

Aprílový žert senátora pobavil, Modrý sen teď míří do muzea

Karlovarský kraj - Kuriózní dárek převzal senátor a krajský zastupitel Jan Horník z rukou zástupců obecně prospěšné společnosti Pomoc v nouzi. Ti mu v zeleném trabantu přivezli bižuteriový set pojmenovaný Modrý sen. A to jako poděkování za gratulaci, již na jaře vysekl této organizaci.

Chodov chce pokračovat v další modernizaci sportovního areálu

Chodov - V modernizaci sportovního areálu Spartak chce pokračovat město Chodov na Sokolovsku. Po stavbě sportovní haly by areál měly doplnit nové šatny a technické zázemí. Bude ale záležet na tom, jestli bude skutečně obnoveno placení dotací z Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad.

Hrad v Lokti byl o víkendu v obležení

Loket - Tisíce lidí si o víkendu nenechaly ujít Středověké slavnosti purkrabího Půty na hradě Loket. Město bylo doslova v obležení, uličkami proudily davy turistů, kteří dychtili po stylové zábavě, těšili se na rytířské souboje a nechávali se zlákat vábením trhovců nabízejících voňavé pochoutky a vkusné řemeslné výrobky

Tradice mší na hradě Hartenberg pokračuje

Hřebeny - Pro Hartenberg má význam především v tom, že se tu mše dlouhá léta nekonaly a teprve až loni se podařilo místním ve spolupráci s Plzeňskou diecézí znovu tuto tradici oživit

Středověké slavnosti v Lokti provázejí dopravní omezení

Loket - Slavnosti mají výbornou pověst a opakovaně přitahují zástupy návštěvníků, říkají loketští radní.

Neziskovky: Společné projekty pomohou krajině i lidem bez práce

Sokolovsko - Vzájemná pomoc mezi nevládními organizacemi je do budoucna zcela nezbytná, říká Bedřich Loos

Města na Karlovarsku se staví proti zavírání škol

Karlovarský kraj - Mocenský diktát vůči našemu městu se nám vůbec nelíbí, zlobí se radní v Lokti

Westernové městečko u Mlýnku zve indiány i kovboje

Mlýnek - Stylovou pevnost tvoří mexická kantýna, strážní věže, srub a dřevěné opevnění s ochozem a houpacím mostem

Řemeslníci a trhovci z regionu se budou učit ruštinu

Sokolovsko - Celý kurz, stejně jako veškeré výukové materiály a učební pomůcky, bude pro řemeslníky a trhovce zdarma

Ve štole se nikdo nemusí bát, exkurzi zvládla i skupinka nevidomých

Jáchymov - Prohlídka štoly č. 1 trvá přibližně půl hodiny a je vhodná takřka pro každého, děti i seniory

Peníze i věcné dary směřují z Německa potřebným v regionu

Nebanice - Nadace Hermann Gutmann Stiftung spolupracuje s Pomocí v nouzi i dalšími organizacemi

Romové na koupaliště vstup zdarma nemají, vyvrací fámu radnice

Sokolov - Jakmile se vyjádření radnice objevilo na Facebooku, hned se u něj objevily asi dvě stovky komentářů

Dlouhodobě nezaměstnaní by měli mít šanci opět pracovat, říká Miloslav Čermák

Karlovarský kraj - Ten by se měl sejít se správním ředitelem Lesů ČR, aby spolu diskutovali o využití pilotního projektu, zaměřeného na pracovní příležitosti dlouhodobě nezaměstnaných

Policie vám blokuje počítač kvůli dětskému pornu, hlásá virus

Sokolovsko - Záměrem závadného počítačového kódu je vystrašit a vylákat z lidí peníze. „Váš počítač byl zablokován policií. Nakládáte s dětskou pornografií, a pokud nechcete mít problémy, zaplaťte pokutu." Podobné upozornění se může takřka komukoli objevit doma nebo v práci na počítači. Nejde o špatný vtip ani oficiální sdělení policie, ale o škodlivý počítačový virus, který se šíří internetovou sítí. Jeho záměrem je vystrašit a vylákat z lidí peníze. Závadný kód, infikující počítače takzvaným trojským koněm, se objevil už i na Sokolovsku. A hned dokázal pořádně vylekat.

Kraje převezmou od státu financování sociálních služeb

Karlovarský kraj - Je nutné dohlédnout na to, aby fungování sítě služeb bylo zajištěno po celý rok a nedocházelo k žádným finančním výpadkům, říká náměstek hejtmana Miloslav Čermák

Turistům se otevřou nepřístupné části starých dolů v Jáchymově

Karlovarský kraj - Lidé se podívají do historického dolu Jeroným a vstoupí do dalších prostor Štoly č. 1 v Jáchymově.

Výstava v Horním Slavkově lidem spolehlivě nažhaví mozkové závity

Horní Slavkov - Kromě hlavolamů a volně přístupných deskových her jsou na výstavě k vidění také olejomalby členů Výtvarného SIGu.

Lidé v tíživé životní situaci na Sokolovsku o pomoc nepřijdou

Sokolovsko - Organizace Pomoc v nouzi dostala v rámci dofinancování peníze, které nutně potřebovala pro udržení sítě nabízených služeb.

Rekreační zóna u jezera Boden je pro lidi stále lákavější, a zdarma

Habartov - Za dobrým koupáním i sportem vyrážejí v těchto dnech lidé houfně do rekreační zóny Boden u Habartova na Sokolovsku. Láká je především klidné prostředí, možnost zajezdit si na bruslích na in-line okruhu a že tu nemusí platit žádné vstupné.

Města vábí návštěvníky různě. V Lokti i na kozy, jinde na adrenalin

Karlovarský kraj - Na co přilákat turisty, aby se zdrželi ve městě pokud možno co nejdéle a utratili tady nějaké peníze. A čím více, tím lépe. Města v regionu to řeší v čím dál větší míře nabídkou různých atrakcí, kdy návštěvníci mohou buď pasivně přihlížet anebo se i aktivně zapojit.

Nová měření pomohou při obnově hradní kaple na Hartenbergu

Hřebeny - Stavební obnovy se má dočkat kaple na hradě Hartenberg v Hřebenech na Sokolovsku. Než k tomu ale dojde, chtějí mít památkáři vypracované detailní zaměření celé stavby. Potřebná data získávají právě v těchto dnech.

Dotace pomůže při zvelebení klidové zóny ve Staré Chodovské

Stará Chodovská - Přání obyvatel Staré Chodovské na Sokolovsku zvelebit areál v okolí fotbalového hřiště a vybudovat zde jakési centrum pro setkávání se stane skutečností. Chodovská radnice totiž uspěla se svojí žádostí o dotaci.

Dotace pomohou opravit bývalou školu, pěší zónu či kostel

Sokolovsko - Dotace na opravy památek, historických objektů či budování turistických zajímavostí se podařilo získat řadě měst a organizací na Sokolovsku. Konkrétně 1,27 milionu korun dostane například občanské sdružení Hartenberg, které plánuje opravy ve více než sto let starém objektu bývalé školy v Hřebenech.

České i zahraniční fabriky se ptají po šikovných nástrojařích

Sokolovsko - Kvalifikované pracovníky technických oborů neustále shánějí investoři, kteří přicházejí podnikat na Sokolovsko. Nejsou to však jen oni. Získat šikovné lidi, kteří by zvládli pracovat ve strojírenské výrobě, mnohdy marně shánějí i firmy, které v regionu dlouhodobě působí.

České i zahraniční fabriky se ptají po šikovných nástrojařích

Sokolovsko - Kvalifikované pracovníky technických oborů neustále shánějí investoři, kteří přicházejí podnikat na Sokolovsko. Nejsou to však jen oni. Získat šikovné lidi, kteří by zvládli pracovat ve strojírenské výrobě, mnohdy marně shánějí i firmy, které v regionu dlouhodobě působí.

Záchrana hradu je pro mladé dobrovolníky inspirací

Hřebeny - Mají silnou motivaci, chuť pomáhat, oplývají mládím, energií a nevadí jim manuální práce. Chtějí poznávat nové země a svým přístupem k životu možná i trochu změnit svět. Řeč je o partě jedenácti dobrovolníků, kteří přijeli z různých koutů světa na hrad Hartenberg v Hřebenech na Sokolovsku.

Nadační fond Veolia pomáhá dětem z regionu

Sokolovsko - Pomoci dětem se zdravotními potížemi se rozhodli zaměstnanci Vodohospodářské společnosti Sokolov. Prostřednictvím Nadačního fondu Veolia získali prostředky na dva projekty ze svého okolí, o jejichž potřebnosti a důvěryhodnosti jsou osobně přesvědčeni.

Lincoln CZ nabídne další pracovní místa

Chodov – Nové zaměstnance chce v budoucnu nabírat chodovský výrobce centrálních mazacích systémů, společnost Lincoln CZ. Zdejší pobočka skupiny SKF – Lubrication Business Unit hodlá rozšířit výrobní a skladovací prostory.

Hrad Hartenberg stále láká památkáře i archeology

Hřebeny - Památkáři, archeologové, ale třeba i studenti vysokých škol zavítají příští týden na hrad Hartenberg v Hřebenech na Sokolovsku. V rámci takzvané Letní dílny se zde budou pět dní věnovat operativnímu průzkumu a dokumentaci kamenických článků a s nimi souvisejících nálezů.

Ohře láká vodáky ze všech koutů České republiky

Sokolovsko - V plném proudu je vodácká sezona na řece Ohři. Po červnových záplavách a častých deštích se počasí konečně umoudřilo a ustálilo na letních teplotách, což milovníci vody okamžitě využili a vytáhli lodě. Na Ohři je tak možné vidět skupinky vodáků, jak brázdí řeku napříč celým okresem.

Památky na Facebooku se těší přízni fanoušků

Sokolovsko - Stále více příznivců si získávají památky na Sokolovsku. Alespoň ve virtuálním světě, kde dominují sociální sítě, a kdo se tu nepohybuje, ten jako by vůbec ani neexistoval. A platí to také o památkách. Jejich správci dobře vědí, že pokud nepůjdou s dobou a postaví se zády k moderním trendům, mohou na to doplatit.

Lidé mohou podepisovat petici za levnější krajské dálniční známky

Kynšperk nad Ohří - Podepisovat petici na podporu zavedení krajských dálničních známek mohou také lidé na Sokolovsku. Jedním z míst, kde jsou petiční archy k dispozici je podatelna Městského úřadu v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku. Tam budou archy ležet do konce letošního srpna.

U vodáckého tábořiště v Lokti vznikne výtah pro lodě

Loket - Nové výstupní místo vznikne u vodáckého tábořiště Dronte v Lokti na Sokolovsku. Provozovatelé kempu tak chtějí svým návštěvníkům dopřát více komfortu a pohodlí, když se budou chtít utábořit v jejich areálu.

Ochoz na hradní věži nabídne úchvatný pohled do kraje

Loket - Nové vyhlídkové místo, odkud bude možné shlížet do krajiny, se otevře lidem na hradě Loket na Sokolovsku. Na čelní straně hlavní věže totiž vznikne nový ochoz, kam budou mít přístup návštěvníci této středověké památky. Podle ředitele hradu Václava Lojína bude mít ochoz i další využití.

Až se zlepší počasí, zavelí lodník k nástupu na palubu

Loket, Cheb - Jakmile zavládne hezké počasí a ustoupí dešťové mraky, vyplují opět na řeku Ohře výletní lodě. Taková je rovnice, které se drží provozovatel lodní dopravy v Lokti a Chebu společnost Autobusy Karlovy Vary.

Do zaplavené obce putovala sbírka a jednotka hasičů z Habartova

Habartov, Křešice - Šest dní pomáhali čtyři hasiči z Habartova na Sokolovsku a jeden jejich kolega z Oloví při likvidaci následků povodní v jednom z nejpostiženějších míst - v obci Křešice u Litoměřic v Ústeckém kraji. Práce je čekalo více než dost.

Vodáci uvízli na řece, na břeh jim museli pomoci hasiči

Kynšperk nad Ohří - Dvojici vodáků, kteří uvízli na řece u Kynšperka nad Ohří na Sokolovsku, zachraňovali hasiči. Desetiletý chlapec se svým otcem sjížděli řeku, a když se jim v cestě objevil spadlý strom, snažili se ho podjet. To se jim však stalo osudným.

To je ale pořádný tank, ohlíželi se lidé za novým autem strážníků

Chodov - Značnou pozornost vzbudilo představení nového vozidla Městské policie v Chodově na Sokolovsku, která má již více než týden ve službě automobil vhodný do ulic i do terénu - Kia Sportage.

Loket se po letech dočká navrácení vzácných sbírek

Loket - Navrácení vzácných sbírek čítajících tisíce kusů se po dvaceti letech dočká město Loket na Sokolovsku. Alespoň to naznačují dosavadní jednání mezi Národním památkovým ústavem a loketskou radnicí. Ta hrdě oznamuje, že má již v rukou smlouvu, která by měla navrácení sbírek definitivně potvrdit.

Asociace poskytovatelů sociálních služeb se chce rozšiřovat o další členy

Karlovarský kraj - Rozšiřovat svoji členskou základnu hodlá krajská organizace Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky. To je jeden z cílů, o kterých mluví nově zvolený předseda krajské pobočky Pavel Bráborec. Současně prohlašuje, že nové vedení se bude snažit vnést do činnosti asociace takzvaně nový náboj.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT