Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HOLAKOVSKÝ

Milan Holakovský

Redaktor středočeské regionální redakce Deníku

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Kdo nejvíc znečišťuje ovzduší v Česku? Neratovická Spolana a elektrárny

Republikové prvenství si v nelichotivých srovnávacích žebříčcích největších znečišťovatelů, jehož aktuální podobou ve středu zveřejnil neziskový ekologický spolek Arnika, udržela chemička Spolana v Neratovicích na Mělnicku.

AKTUALIZOVÁNO

Méně byrokracie, více peněz. Praktičtí lékaři na protest zavřou ordinace

/VIDEO/ Docela drsnou formu protestu v podobě projevů nad rakví symbolicky pohřbívaného ambulantního lékařství zvolili v úterý ve Žlebech na Kutnohorsku praktičtí lékaři, stomatologové a ambulantní specialisté, jimž se dlouhodobě nelíbí podmínky, jaké stát vytváří pro jejich práci. Za péči o pacienty by chtěli víc peněz.

Problémy ve zdravotnictví. Mají politici řešení? Kalousek vidí příčinu v šikaně

/INFOGRAFIKA/ To jsme tedy pomohli. S těmito slovy ve středu odpoledne v restauraci U Krbu ve Všetatech na Rakovnicku pokrčil rameny lídr Realistů ve středních Čechách Antonín Fryč. A nemyslel je pochvalně. Ironicky zhodnotil část debaty představitelů politických stran, které podle agentury SANEP mají v kraji největší naději na volební úspěch.

Zmrazit houby? Ano, ale nakrátko, radí hygienici

Spravit chuť v závěru sezony, kterou leckde právem mohou považovat za slabší, si nyní mohou milovníci houbaření. Pokud budou mít štěstí a v lese je nepředběhnou konkurenti, úroda by mohla stát za to. A rázem je tu problém se zpracováním. 

Muzikál Noc na Karlštejně završí pod Karlštejnem 12 vyprodaných ročníků

Císař „přenocuje“ v Karlštejně. Ve čtvrtek na to upozornil Miloslav Frýdl z tvůrčího týmu původního poberounského muzikálu Noc na Karlštejně, který k regionu patří málem tak neodmyslitelně, jako samotný Karlštejn; hraje se již dvanáctou sezonu. V sobotu se v Karlštejně odehraje letošní derniéra – a ne ledajaká. S Václavem Vydrou v hlavní roli!

Česko si dnes připomíná svatého Václava, patrona země

Den české státnosti, který se ve výroční den údajné bratrovraždy svatého Václava připomíná po celé republice, nabízí ve čtvrtek řadu různě pojatých církevních i historických slavností, kulturních vystoupení, vinobraní – nechybí ale ani politická shromáždění. Často se konají na místech přímo spjatých s Václavovým jménem.

Jak uklouznout bezpečně? To se řidiči středočeských sanitek učí v Mostě

Přijde zima a šoférů se zeptá, co dělali v uplynulých dnech. Současný závan babího léta tomu sice nenapovídá a v době, kdy státní svátek láká každého, kdo může, aby si užil prodlouženého víkendu, by na mrazy myslel málokdo – kvapem žloutnoucí stromy ale napovídají: přichází čas, kdy je třeba pomýšlet na zimní pneumatiky. A také na to, jak se na nich jezdí po zasněžených silnicích. 

Podaří se zastavit mizení sýčků? Zahnízdili i v panelácích

/FOTOGALERIE/ Velmi nevalnou pověst přisoudili lidé v minulosti sýčkům. Jejich táhlé houkání, které se na venkově ozývalo poblíž osvětlených oken, označovali jako volání smrti. Ani když někdo „sýčkoval“, nebyl to důvod k optimismu. Pověra zapustila natolik silné kořeny, že vesničané tyhle nevelké sovy neradi viděli v okolí svých sídel. Neprávem; hnízděním v zahradách a sadech se starými stromy jim sýčkové byli náramně prospěšní. Loví totiž myši, jejichž stavy pomáhali usměrňovat.

Velké problémy s autobusy na Kladensku? Katastrofu se podařilo zažehnat

Potíže z důvodu nedostatku řidičů ve firmě ČSAD MHD Kladno trvaly od poslední srpnové soboty. Krize autobusového spojení města s metropolí se nyní zdá být zažehnaná. Ukazovala to alespoň včerejší situace na zastávkách.

VIDEO: Šmajdající lupičku s nožem zahnala prodavačka policejní plácačkou

Lupičku, která s nožem v ruce přepadla večerku, hledají od 14. srpna kriminalisté III. pražského obvodu. V pátek o tom informoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Podle jeho slov se žena v prodejně v Šiškově ulici v Kobylisích domáhala peněz, když ukázala nůž s 30centimetrovou čepelí.

Fyzici našli v bedně s laserem černou vdovu s desítkami potomků

Nezvyklé pomocníky museli přizvat pracovníci laserového centra v Dolních Břežanech u Prahy. Povolali deratizační firmu, protože ve své hale našli prudce jedovatého pavouka: černou vdovu s pěti desítkami mláďat. Podle Českého rozhlasu, který na událost upozornil, mladí nejsou pro člověka nebezpeční; dospělý jedinec snovačky jedovaté by ale byl schopen vážně ublížit. V případě samic je přitom riziko vážnější než při kousnutí menšími samci.

Svědkyni v kauze smíchovské vražedkyně odvezla od soudu sanitka

Výslechem svědků pokračuje ve čtvrtek u Obvodního soudu pro Prahu 1 projednávání kauzy dvou policistů, kteří loni 5. července v kavárně na Újezdě zasahovali proti pozdější vražedkyni z obchodního centra na Smíchově Michelle Sudků – a podle obžaloby nepředali psychiatrům v Bohnicích informaci, že už tam se snažila zabíjet. Náhodně vybranou návštěvnici škrtila na toaletách vlastním vysvlečeným tričkem.

AKTUALIZOVÁNO

Vážná nehoda tří aut zatarasila provoz na dálnici D5 do Prahy

Nasazení záchranářů si v neděli odpoledne vyžádala havárie, která zkomplikovala příjezd do metropole od Plzně a Berouna po dálnici D5. Na 11. kilometru se tři hodiny po poledni srazily dodávka a dvě osobní auta. Dva lidi odváželi záchranáři do nemocnice, jeden z pacientů utrpěl těžké zranění. Od šesté hodiny je trasa průjezdná bez omezení.

Kamery by mohly hlídat pražské metro podle izraelského vzoru. Automaticky

Zažívat bezpečnostní opatření podobající se třeba dohledu na dění na letištích by časem mohli i cestující v pražském metru – a to bez toho, že by sami změnu postřehli. Je totiž možné přiučit novým dovednostem systémy bezpečnostních kamer, jejichž rozmístění v prostorách podzemní dráhy nikoho nepřekvapuje.

Kokain cizinec zapil alkoholem. Pak chtěl pokousat záchranáře

Nejprve křísit a následně zpacifikovat silou museli strážníci z Prahy 28letého cizince, kvůli jehož počínání byli v půl páté ráno přivoláni na Smetanovo nábřeží.

Srbští fanoušci šli na Spartu: jednoho policistu zranili, další bourali v autě

/FOTOGALERIE/ Devět zákroků kvůli používání pyrotechniky během pochodu fanoušků, dvě zadržené osoby a také jeden zraněný policista. Taková byla před čtvrtečním fotbalovým utkáním na Letné mezi domácím celkem AC Sparta Praha a srbským týmem Crvena Zvezda Bělehrad bilance dlouho připravovaného policejního opatření.

AKTUALIZOVÁNO

V Praze bourala tři policejní auta: jedenáct zraněných!

Havárie služebního vozu v barvách policie vždy přitahuje pozornost zvědavců – a nouze o uštěpačné poznámky nebývá jak mezi přihlížejícími, tak následně mezi diskutéry na internetu. A to i za situací, kdy bouračka vyhlíží vážně.

Praha očekává návštěvu dvou tisícovek fanoušků ze srbského Bělehradu

V Evropě nemají pověst hodných hochů – a při minulé návštěvě Prahy někteří dali najevo, že zvěsti, které je provázejí, nejsou pomluvy. Fotbaloví fanoušci ze srbského Bělehradu. Dnes se objeví v Praze, kde Crvena Zvezda hraje s celkem AC Sparta Praha v rámci předkola Evropské ligy. Policie povolá do akce stovky svých příslušníků včetně posádky vrtulníku. 

Podvrh, který má škodit, hodnotí městská policie údajný dopis šéfa

Debaty na sociálních sítích rozvířily výzvy ke stíhání internetového kritika strážníků. Padělek, konstatovala ve středu pražská městská policie. Musí strážníci z centra Prahy předkládat nadřízeným ke kontrole mobilní telefony? I to je předmětem debat, které nyní hýbou internetovými diskusemi. Podnětem se stal text podepsaný jménem šéfa obvodního ředitelství pro Prahu 1 Miroslavem Stejskalem, který v úterý vyvolal rozruch na sociálních sítích. Podobně jako v minulém týdnu skutečný dokument ředitele Stejskala vytýkající strážníkům malou aktivitu při řešení přestupků.

Smrt ve vzduchu může prozradit orosené zrcadlo

Nehlídejte si jen samotné spotřebiče, ale také to, kam ústí. S tímhle upozorněním se ve středu obrátilo na veřejnost Společenstvo kominíků České republiky. Reagovalo na aktuální pražskou sérii deseti otrav uživatelů plynových ohřívačů vody typu karma oxidem uhelnatým, která by mohla pokračovat, pokud velmi teplé počasí vydrží. 

Země si za týden ukousne čtvrtinu měsíčního kotouče

Pozorovatelé v hlavním městě budou sice poněkud ošizeni, ale i tak se milovníci astronomických úkazů mohou těšit na působivé nebeské divadlo. Pokud výhled nezastíní mraky, v pondělí 7. srpna večer mohou spatřit úplněk s částečným zatměním Měsíce.

Kontrola hygieniků na táboře v Radotíně bude mít dohru

/ANKETA/ Ne úplně všechno bylo ideální. To jsou poznatky pražských hygieniků z návštěv letních táborů. Zkontrolovali dvě zotavovací akce (jak se tábory nazývají odborně), které jim pořadatelé nahlásili. Plně spokojeni však byli jen v jednom případě. Druhá kontrola ještě bude mít dohru.

AKTUALIZOVÁNO

Provoz metra C omezil ráno pád do kolejiště, muž nehodu nepřežil

Neplánované přerušení provozu metra na červené trase C, které se protáhlo i do pondělní ranní dopravní špičky, si v pondělí vynutila tragédie ve stanici Chodov. Do kolejiště spadl muž středního věku, který utrpěl smrtelná zranění.

AKTUALIZOVÁNO

Otce dvouleté dívenky policie zadržela, matka je už 14 dní ve vězení

K rozuzlení šokujícího případu opuštěného batolete dospěli pražští policisté. Člen rodiny, který do Prahy přijel potvrdit totožnost dítěte nalezeného velmi kuriózním způsobem, na Václavském náměstí, odstranil poslední otazníky. 

Dělejte víc, vyzval šéf strážníky z Prahy 1. Radnice přikyvuje

Kasírovat a buzerovat – nebo dohlížet na to, aby spořádané občany nikdo nerušil? Tak lze shrnout internetové debaty o poslání strážníků, které se rozpoutaly poté, co se na sociálních sítích objevila kopie úterního dopisu ředitele městské policie Prahy 1 Miroslava Stejskala adresovaného podřízeným.

V boji se zločinci pomáhají částečky, které oko ani nedokáže postřehnout

Cenné informace pro další vývoj řešeného případu mohou kriminalisté, kteří v Praze i v širokém okolí hlavního města pracují na kauzách velmi rozmanitého ražení, získat na jediném laboratorním pracovišti. To umí pomoci s hledáním souvislostí, jež by neměla šanci odhalit ani bystrost Sherlocka Holmese.

Na houby v Praze? Dojet do lesa jde tramvají i metrem

/ANKETA/ Pěkně sprchlo. Své by mohlo udělat i mírné ochlazení, které však nemá trvat dlouho. Houby tak přece musejí zareagovat! Snad už zítra by mohla přijít ta správná chvíle vyrazit do lesa obhlédnout, jak se věci mají. Třeba jen na chvilku po práci a pak ještě v pátek s kolegy probrat, zda by to o víkendu mohlo vypadat na zaplněné košíky.

AKTUALIZOVÁNO

Na Jižní spojce se převrátil kamion, po nehodě začal hořet

/FOTOGALERIE/ Kolaps dopravy na Jižní spojce ve směru jízdy od Štěrbohol k Barrandovskému mostu způsobila ve středu ráno havárie kamionu, který před půl sedmou prorazil svodidla za čerpací stanicí pohonných hmot poblíž sjezdu na Strašnice.

K záchraně sebevraha potřebovali policisté lano i člun

Rozhodl jsem se skoncovat se svým nepovedeným životem – a důkladně jsem se posilnil alkoholem proto, abych neztratil kuráž. Tak vysvětloval svoji situaci i svůj stav 52letý muž, kterého v úterý vylovili z Vltavy příslušníci pohotovostní motorizované jednotky pražské policie. 

Prodavačka zastřelila útočníka v sebeobraně, uvedla pražská policie

Jednatřicetiletý podezřelý ze střelby, která v pondělí před polednem vyvolala obrovskou pozornost v Opletalově ulici v centru Prahy, ještě večer v nemocnici zemřel. Muže už na místě incidentu záchranáři resuscitovali.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení