Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAV FUCHS

Miroslav Fuchs / Prachatický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Jelen, který na Kvildě napadl turistu, bude možná žít dál

Vůdčí jelen třináctihlavého stáda v jelenáriu poblíž Kvildy si zatím užívá života a klidu od zájmu veřejnosti. Správa parku nyní zvažuje další kroky poté, co před dvěma týdny jelen napadl návštěvníka jelenária.

AKTUALIZOVÁNO

U Semic vyhasly dva životy. Srazila se motorka a auto

/FOTOGALERIE/ Kolem půl osmé večerní došlo na silnici I/20 u Semic na Písecku ke střetu osobního vozidla s motocyklem. Při nehodě zemřeli dva lidé.

Zhruba sto metrů vodovodu koupili jen za zlomek ceny

Vimperk - Vysněnému bydlení v rodinném domku jsou opět o krok blíže stavebníci v lokalitě Za Vrchem na okraji Vimperku.

O byt ve Vimperku si smí nově požádat také cizinci

Původní podmínka tříletého pobytu pro získání nájmu v městském bytu ve Vimperku se zmírnila o jeden rok. Rozhodli o tom nedávno zastupitelé města.

Vltavíny jako dar z nebes? Rozhodně ne! Takhle kopáči zničili majitelce pozemky

Prachatice / Jankov - I když počátkem devadesátých let těžila polodrahokamy specializovaná firma, kopáči vltavínů se na stejná místa krátce poté vrátili.

Návštěvníci sovích voliér se letos mohou těšit na nového obyvatele

Borová Lada - Zítra zahájí svou třetí sezonu velmi úspěšný projekt Správy Národního parku Šumava, který vznikl v rámci zoologického programu. Jsou jím soví voliéry v Borových Ladech.

Na Šumavě popadalo nejvíce stromů za posledních osm let

Šumava – Čtyřicet tisíc metrů krychlových dřeva, taková je již téměř hotová bilance větrné kalamity z přelomu března a dubna 2015 na území Národního parku Šumava.

Nad Šumavou mohou piloti létat, jak se jim zachce

Šumava – Zatímco turisté a cyklisté, o motoristech nemluvě, se v šumavském národním parku musejí potýkat s řadou omezení, piloti si nad ním mohou létat, jak se jim zachce. Ukázalo se to po tragické nehodě vrtulníku u Modravy.

Kvilda spustila mezi prvními v republice zasněžování

Kvilda /FOTOGALERIE/ - Radost zatím jen dětem na bobech udělali včera pracovníci SKI areálu v Kvildě. Na svahu totiž spustili v noci ze soboty na neděli sněžná děla.

Ředitel NP Šumava: Můj předchůdce promrhal 11 milionů

Šumava – Bývalé vedení Správy NP a CHKO Šumava zbytečně a neúčelně vynaložilo zhruba 11 milionů korun, kvůli nevýhodným pronájmům navíc přichází správa parku o zhruba 1,2 milionu korun ročně. Tvrdí to nové vedení šumavského národního parku v čele s ředitelem Pavlem Hubeným, a to na základě několik nezávislých auditů hospodaření. Podle informací Deníku se dá očekávat, že na bývalého ředitele Jiřího Mánka i na jeho blízké spolupracovníky bude podáno trestní oznámení.

Správa NP Šumava využívá data z mobilů, ale šmírovat nechce

Šumava - Údaje o počtu lidí, kteří ročně navštíví Národní park Šumava, jsou podle bývalého ředitele Správy NP 
a CHKO Šumava Jiřího Mánka stále jen souhrnem nepřesných dat. I proto nechal zpracovat analýzu zbytkových dat z mobilních telefonů ve zhruba desetidenním období před koncem loňského roku v oblastech Lipenska a Kvildska.  Analýza dat z mobilních telefonů má pomoci k přesnějším číslům návštěvnosti Šumavy.

Senátoři hledají podporu zákona o Národním parku Šumava

Horní Planá - Na mítinku v Horní Plané, který svolal senátor a někdejší šéf Agrární komory Jan Veleba, dnes řečníci vyzvali obyvatele Šumavy, aby se stali signatáři takzvané Charty Šumavy, která by měla pomoci prosadit jejich kontroverzní zákon o Národním parku Šumava ve Sněmovně.

Městský úřad ve Vimperku čelí nařčení z korupce

Vimperk – Hned z několika stran se v těchto dnech snáší ostrá kritika na vedení vimperské radnice a její úředníky ve spojení s nepovolenými stavbami v ulici Větrná.

Nepřesná smlouva odsunula převod majetku TJ Šumavan na město

Vimperk - Pozemky a budovy TJ Šumavan město získá později, kdo zaplatí daň, není jasné.

Do prázdnin je Vltavská cesta tabu

Stožecko – Začátek turistické sezony nebude pro podnikatele ve Stožci a Nové Peci rozhodně jednoduchý. Minimálně budou muset oželet ty návštěvníky a jejich peníze, kteří do regionu přijíždějí, aby si na bruslích, kolech či po svých vychutnali Vltavskou cestu spojující nejen obě obce, ale také další turistické trasy směrem ke Schwarzenberskému plavebnímu kanálu.

Vimperáky nadzvedla černá stavba dvou roubenek a betonového plotu

Vimperk - Stavebník pokračuje dál, i když stále nemá platné stavební povolení, sousedé si stěžují, údajně už sepisují petici.

Na Prachaticko se vrátila zima, kamiony blokovaly cesty

Prachaticko – Z teplého jarního počasí rovnou zpět do zimy, takový byl konec víkendu a začátek nového týdne na Prachaticku.

Cesta roztoužených žab nemusí končit pod koly aut

Šumavské Hoštice /FOTOGALERIE/ – Každý rok uhynou pod koly aut stovky obojživelníků při jarním tahu. Na místo rozmnožování totiž musejí překonat často frekventované silniční tahy.

O pozemcích jedná Vimperk přímo s církví

Vimperk – Zásadní krok směrem k využití pozemků doposud blokovaných církevními restitucemi udělalo před nedávnem město Vimperk.

Pohyb chodců na silnici hlásil náhodný řidič před nehodou

Strážný, Hliniště – Příčiny tragické nehody z nedělního večera mezi Hliništěm a Strážným jsou stále nejasné.

Volarští budou mít náměstí nejen jako adresu

Volary – Změnit situaci, kdy turisté, kteří stojí v centru města a ptají se po náměstí, i když na něm vlastně stojí, má ještě v letošním roce v plánu tamní vedení města.

Vimperk je o krok blíž univerzitnímu městu

Vimperk, Kvilda – Není to tak dávno, co celá republika sledovala souboje českých olympioniků v Soči. Drželi jsme jim palce a tajili dech, když se blížili do cíle.

Každý komín, který přestane zamořovat okolí, je dobrý

Méně kouřících komínů a čistější vzduch, to si slibuje vedoucí odboru životního prostředí ve Vimperku Josef Kotál od podpory majitelů starých hůře spalujících kotlů na tuhá paliva.

Vystudují olympionici na Šumavě?

Kvilda – Nabídnout sportovním talentům nejen rozvoj jejich sportovní kariéry, ale především odpovídající vzdělání by mohl umožnit projekt za desítky milionů korun, který počítá se zázemím pro školu a kampus ve Vimperku, 
a tréninkovým zázemím v šumavské Kvildě.

Křížovou cestu ve Volarech oživí obrazy, hasičům koupí nová vrata

Volary – Kromě peněz z vlastního rozpočtu chtějí Volarští letos investovat do akcí, u nichž se neobejdou bez podpory z dalších zdrojů.

Vimperské veřejné koupaliště se změnilo o měsíc dříve ve staveniště

Vimperk - Přibližně měsíc k dobru má firma Aldast, která začíná s pracemi na novém koupališti ve Vimperku. Nahrávají tomu letošní příznivé klimatické podmínky pro stavební činnosti. 

Za devět let se bobří populace slušně rozrostla

Šumava - Dvakrát se už člověku podařilo bobra zcela vyhubit, teď se snaží, aby v přírodě zůstal.

Bývalá rota v Kvildě: směnu pozemků protahují rozdílné ceny obce a státu

Kvilda - Nové stromy, parkovací místa pro návštěvníky, autobusová zastávka, větší bezpečnost pro návštěvníky obce i stezka pro pěší a cyklisty, to vše by mělo být místo bývalé roty pohraniční stráže.

Bobr na břehu Vltavy se stal atrakcí nejen pro Lenorské

Lenora - „Snad mu nebude vadit chystaná oprava Rechlí," uvažuje starostka Jaroslava Krnáková.

Richard Brabec: Zonace šumavského parku musí být vyřešena jako první

Šumava - „Mně se otevřený přístup obcí líbí, byť logicky budou mít vždy představu, že se s nimi ještě málo mluví," říká ministr životního prostředí Richard Brabec.

Šumavské obce se bojí o existenci

Šumava - Starostové chtějí řešit nejen zaměstnanost, ale také příjmy daní ze státního rozpočtu.

Most ve Vimperku měl být už opravený, ale ještě není

Vimperk - Firma požádala o prodloužení termínu, rada jí vyhověla, ale části zastupitelů se to nelíbí.

Zveřejnění přehledu o docházce vimperských zastupitelů asi nepomůže

Vimperk - Výše odměny pro zastupitele se nezmění, i když na jednání chybí. „Nemáme páku, abychom částku mohli krátit," říká tajemník Ženíšek.

AKTUALIZOVÁNO

Brabec: Návrh zákona o Šumavě by měl vzniknout ještě letos

Vimperk - Co se Šumavou? Spory o tom, jak by měl národní park vypadat, by mohl vyřešit nový zákon. Ten chce ještě letos vypracovat ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Se svým návrhem zákona o Šumavě přitom přišel už Brabcův předchůdce Tomáš Chalupa a legislativní návrh sněmovně předložil i Plzeňský kraj. Podle Brabce jsou však tyto návrhy v některých případech zbytečně detailní.

Osadníci z Hrabic mají o čem přemýšlet, hospoda je volná

Hrabice, Vimperk – Jedna hospoda prázdná a opuštěná, druhá plná lidí z Hrabic, kteří si v pondělí přišli vyslechnout, jak se vedení radnice staví k možnému záměru z bývalé hospody udělat ubytovnu pro nepřizpůsobivé.

Zastupitelé ve Vimperku si přidali na odměnách

Vimperk - Dostat zaplaceno za odvedenou práci je vcelku normální. Ale dostat plat i za něco, co neděláte, to je výsadou pouze pro politiky. A neplatí to jen ve vrcholné politice.

Vimperk musí vydat další miliony na stavbu bazénu

Vimperk - Stavbu budoucího bazénu prodraží nestabilní podloží, které odhalil až geologický průzkum. V místech, kde má v letošním roce vzniknout nový areál vodních sportů, se ještě ani nekoplo. Stavba navíc vyvolala další diskuzi mezi zastupiteli. A to přesto, že z hlediska schvalování její budoucí podoby se jedná o věc již uzavřenou.

V Netolicích ubytovna nebude. Budovu po bývalém učilišti využije muzeum

Netolice , Prachatice – Žádná ubytovna pro nepřizpůsobivé, žádná další nejistota a obavy, jaký bude osud prázdných budov po bývalém středním odborném učilišti.

Asistenti ve Vimperku přispěli ke zklidnění situace v problémových lokalitách

Vimperk - S přispěním asistentů prevence kriminality se podařilo zklidnit situaci v problémových lokalitách a najít cestu do menšinových komunit.

Ekonomka ve Vimperku skončí do čtyř let

Vimperk – Praktická škola ve Vimperku přešla od Nového roku pod hlavičku Střední školy. Zatím nikdo neumí odhadnout, zda budova zůstane tam, kde je, nebo se budou třídy stěhovat.

Současní asistenti dokazují, že má smysl na sobě pracovat

Vimperk - Všech šest uchazečů o místa asistentů prevence kriminality se v minulých dnech dostavilo k osobním pohovorům. Komise vybrala čtyři z nich do dalšího kola. Zatím ale není jisté, kdo z nich bude asistent a kdo jeho náhradník. O tom by se mělo definitivně rozhodnout až v březnu.

Jednání zastupitelů se ve Vimperku nahrává. Pustí ho i na internetu?

Vimperk - Někteří zastupitelé byli pro, jiní hledali problémy a možné zádrhele, které by to přineslo.

Zamykat či nezamykat? Rozhodnutí závisí i na dohodě s nájemníky

Chcete předejít tomu, že vám někdo ze sklepa ukradne kompoty od babičky nebo kolo za desítky tisíc? Pak si je raději nechejte doma.

EXKLUZIVNĚ

Přepadl starší ženu, dopaden byl ještě ten samý den

Vimperk - Pachatele, který ve středu dopoledne přepadl starší ženu ve Vimperku, zadrželi  ve středu 5. února večer policisté ve Steinbrenerově ulici.

Vimperský radní Petr Bednarčík (ČSSD) v pondělí rezignoval

Vimperk - Od pondělí je rada města opět pouze čtyřčlenná. Zastupitel Petr Bednarčík (ČSSD), který byl do rady města zvolen poté, co na svou funkci rezignoval Luboš Drenčeni, oznámil na začátku jednání zastupitelů toto pondělí, že z pracovních důvodů na post v radě města rezignuje.

Vimperští vypovědí smlouvu v řádu dní

Vimperk – Již podruhé se tento měsíc vimperští radní zabývali závazkem stavební společnosti Vyslystav. Poprvé se tak stalo 13. ledna, kdy radní odsouhlasili, že město uplatní vůči společnosti smluvní pokutu za prodlení se splněním termínu pro řádné dokončení díla a jeho předání objednateli.

Ve středu vyberou ve Vimperku nové asistenty prevence kriminality

Vimperk - Pomáhat v ulicích města projevilo zájem celkem šest uchazečů, šanci dostanou dva.

Nájemné ve Vimperku mohou lidem zvýšit opravy

Vimperk - Město si může říct až o osm procent navíc, lepšími podmínkami přijdou nájemníci o slevu.

Ryby do šumavských řek se vracejí z líhně

Borová Lada - Už šestnáctým rokem vysazuje Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava do řek v národním parku vlastní ryby.

O byty ve vimperském internátu už projevily zájem firmy pro zaměstnance

Vimperk – Rostoucí životní náklady nutí lidi poohlížet se po možných úsporách. K nejzásadnějším položkám rodinného rozpočtu bezesporu patří náklady na bydlení.Není divu, že po malých bytech je velká poptávka. Svědčí o tom jen minimum takových bytů v nabídce města Prachatice, které na volné městské byty pravidelně vypisuje výběrová řízení.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT