Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAV SIXTA

Miroslav Sixta / Rychnovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Knížka o historii Homole se začala rodit na půdě

Potštejn - Navzdory tomu, že není odborně školeným historikem, pustil se 
JINDŘICH VANICKÝ na sklonku minulého století do díla, v němž opěvuje pozoruhodnou pamětihodnost v podhůří Orlických hor – poutní kostel Bolestné Panny Marie.

Vzpomínky na úspěšný lov vystavují v Dobrušce

Rychnovsko - Trofeje zvěře ulovené v loňském roce v honitbách rychnovského okresu si od soboty až do pátečního dopoledne mohou prohlédnout zájemci v kulturním domě v Dobrušce v Archlebových sadech.

Ubytovny skrývaly varny drog

Rychnovsko - Přišli si na Rychnovsko vydělat peníze, ale běžný plat jim nestačil.

„Kraj nás zklamal,“ zní ze školy

Dobřany - Už toho máme dost. Tak zní slova zaměstnanců dobřanské základní a mateřské školy i rodičů děti, které tam docházejí.

Hazardují se životem! Bruslaři
 na silnici neví, kde se pohybovat

Rychnovsko - Slunečné počasí v uplynulých dnech lákalo ven za zdravým pohybem. Na silnice vyjeli motorkáři a cyklisté, ale také vyznavači moderního sportu – in line bruslí. Právě ti se stávají nejohroženějšími účastníky silničního provozu. Pro jejich jízdy jim totiž nestačí cyklostezky či sportovní hřiště. Často se vydávají na frekventované silnice a na nich často neví, kde a jak se pohybovat.

Studie hluku pro obchvat Opočna je v normě

Opočno - Nedávné bouřlivé diskuze kvůli výstavbě silničního obchvatu Opočna jsou už téměř zapomenuty. Většina lidí ve městě se pomalu zbavuje obav, že kvůli aktivitám občanské iniciativy „Obchvat i pro občany Opočna" se nezačne stavět v požadovaném termínu – do konce roku 2017. O štědrou státní dotaci udělenou v souvislosti s budováním infrastruktury kvasinské průmyslové zóny snad město nepřijde.

Autoškoly s novým výcvikem motorkářů váhají

Rychnovsko - V únoru vstoupila v platnost nová vyhláška, od níž si ministerstvo dopravy slibuje kvalitnější přípravu motorkářů na silniční provoz. Na českých silnicích jich ročně zahynou desítky.

V Domašíně se konečně dočkají
 bezpečnějšího zábradlí u rušné silnice

Rychnovsko - V Domašíně u Černíkovic se konečně dočkají obnovy zábradlí u frekventované silnice, v Javornici a Borovnici opraví požární nádrž. Voděrady se pustí do opravy obecního domu a ve Skuhrově nad Bělou se dočká nové podoby chátrající střecha hasičské zbrojnice.

Bezpečnostní opatření při návštěvě 
prezidenta. Někde přísná, jinde uvolněnější

Kostelec nad Orlicí, Třebechovice - Rozdílný přístup měli policisté na různých místech během letošní návštěvy prezidenta republiky na Královéhradecku.

V Potštejně se opět vítalo jaro

Potštejn - Na jarním velikonočním řemeslném jarmarku v potštejnském zámku udivovali šikovností lidoví umělci, kteří propadli kouzlu zdobení vajíček. Vejce patřilo od pradávna k symbolům zrození a života. Ozdobené vajíčko neboli kraslice podle českého zvyku slouží ženám a dívkám o Velikonocích jako odměna pro koledníka za tzv. pomlazení, čili vyšlehání pomlázkou.

Zimní spánek na zámku? Je pouze zdánlivý

Opočno - Jak vypadá život na zámku během zimy? Ukládá se ke spánku? Na otázky Rychnovskému deníku před startem návštěvnické sezony odpověděl kastelán opočenského zámku JOSEF JIRÁK.

Nový název ulice sklidil kritiku

Dobruška - Bezejmenná ulice v těsném sousedství centra Dobrušky měla nést nový název, ale argumenty lidí záměr úředníků prozatím oddálily.

„U Voříšku“ kruhák jen tak nevyroste

Třebešov - Od začátku roku se na křižovatce „U Voříšku", která leží na silnici II/321 mezi Častolovicemi a Solnicí poblíž obcí Třebešov a Lokot, staly již čtyři nehody – poslední minulý pátek. Řidička fabie tu nedala přednost kamionu. A několikrát se tu bouralo již v minulosti. Proč zde k nehodám dochází, když je křižovatka přehledná?

Opočno o opravě bývalého soudu nerozhodlo

Opočno - Co s chátrající budovou bývalého soudu v sousedství renesančního zámku?

Rozpočet „v pohodě“. Pak se však
 zastupitelé Opočna do sebe pustili

Opočno - Pondělní zasedání zastupitelstva se nepovedlo.

Nová koalice v Dobrušce 
uzavřela dohodu o spolupráci

Dobruška - Po šokujícím odvolání starosty Dobrušky Petra Tojnara přicházejí jeho strůjci s dalšími kroky, které podle jejich prohlášení mají zamezit návratu koncentrace moci do rukou jednotlivce a podpořit znovuzavedení zastupitelské demokracie ve městě F. L. Věka.

Neratov se probouzí 
ze spánku

Neratov - Obnova kdysi vysídlené vsi na polských hranicích úspěšně pokračuje. Probouzení Neratova nabralo jasné kontury. Už dávno nejde pouze o zdejší kostel, který se podařilo zachránit z trosek.

Akrobatická fantazie v Deštném

Deštné v Orlických horách - Pro normálního smrtelníka nepředstavitelné. Vylétnou směrem k nebi z odrazové hrany mamutího můstku umístěné ve výšce deseti metrů nad terénem s lyžemi na nohách. Ale ani to nestačí.

Dobruška řeší ztrátu na radnici

Dobruška – Vedení Dobrušky ztrácí vzdělaného člověka, jenž se podílel na celé řadě důležitých kroků, které město v posledních letech učinilo.

Vyhrál zdravý rozum, v aleji už lze předjíždět cyklisty

Rychnovsko – Mezi Dobruškou a Opočnem došlo k úpravě dopravního značení poté, co na problém upozornil v reportáži Rychnovský deník.

„Obnova původního areálu pivovaru je běh na dlouhou trať“

Dobruška – Ač není rozeným Dobrušťákem, mnozí lidé ho za něj už považují, navzdory skutečnosti, že se ve městě F. L. Věka usadil natrvalo nedávno.

Šikana mezi dětmi může mít nové formy

Rychnovsko - Šikana je poslední dobou velmi časté téma rozhovorů, a to nejen ve školách, ale i doma u rodinného stolu. Pokud k nějakému psychickému nebo dokonce i fyzickému napadení dojde, nejdůležitější je podle odborníků komunikace a včasné řešení.

Oprava silnice z Byzhradce do Houdkovic se nepovedla

Houdkovice/Byzhradec – V našem nepravidelném seriálu se zaměřujeme na silnice v okrese, na nichž se nachází nelogické dopravní značení, i na cesty se špatným povrchem, kde při jízdě řidiči zažívají pocity podobné jízdě na tankodromu.

Otužilcům nebyla voda dost studená. Přidali led

Dobruška - Dobrušské náměstí na Valentýna zaplnili zvědavci, kteří se přišli podívat na vyznavače plavání v ledové vodě.

Do železnice na Rychnovsku tečou stamiliony

Rychnovsko - Do železnice na Rychnovsku proudí stamiliony. A další přitečou. Na plánované rozšíření nádraží v Solnici byla v rámci vládního usnesení vyčleněna částka 380 milionů korun.

Sníh chybí. Vize areálu přesto žije. V ohrožení jsou lyžařské kurzy

Rychnovsko - Další mizerná zima bez sněhu se pomalu chýlí ke konci. Řada lyžařských areálů, které nedisponují umělým zasněžováním, letos ani nerozjela sezonu.Zda se oteplování, které jsme poznali během uplynulých let, stane běžným jevem, si nikdo netroufá říct naplno.

Problém měst: Domy, jež ohrožují své okolí

Chátrající domy ve městě, padající omítka, možné nebezpečí pro obyvatele – to je problém, s kterým se potýkají mnohé radnice na Rychnovsku, a který rozhodně nemá jednoduché řešení.

Problém měst: Domy, jež ohrožují své okolí

Rychnovsko - Chátrající domy ve městě, padající omítka, možné nebezpečí pro obyvatele – to je problém, s kterým se potýkají mnohé radnice v okrese, a který rozhodně nemá jednoduché řešení.

Sociální sítě města zatím nelákají

Rychnovsko - Na začátku tohoto století města zvažovala, zda mít či nemít internetové stránky. Dnes už jsou weby samozřejmostí i pro nejmenší vesničky.

Sjezdaře obleva neohrozila, zato běžkaři pláčou

Orlické hory - Současné oteplení dělá vrásky na tvářích vlekařů na všech českých horách.

Hřebenovku zkrášlí dvě rozhledny

Rychnovsko - V rámci chystaného projektu „Česko-polská Hřebenovka" by na Rychnovsku měly vyrůst dvě nové rozhledny.

Oslava dvacetin Šediváčka se moc nepovedla, závod musel skončit dřív

Deštné v Orlických horách - Počasí si s účastníky oblíbeného závodu Šediváčkův long šeredně pohrálo. Končit měl až dnes, ale kvůli oteplení a oblevě se museli musheři se závodem rozloučit již ve čtvrtek.

Nemocnice v Rychnově bude mít babybox

Rychnov nad Kněžnou - Společnost ho vnímá rozpolceně, nyní ho budou moci využít i ty matky v okrese, které se rozhodnou, že své dítě nechtějí vychovávat. V rychnovské nemocnici bude od května fungovat babybox. Jeho otevření je naplánováno na 24. května v poledne.

Olešnice hostila Mistrovství republiky v historickém lyžování

Olešnice v Orlických horách - Dění na sjezdovce Kačenka nad chatou Juráška v Orlických horách v sobotu připomínalo pravou „ladovskou zimu". A nejenom tím, že hustě sněžilo.

Před prvním turnajem objel týmy na motorce

Lupenice - Vloni v srpnu se na lupenických kurtech uskutečnil jubilejní padesátý ročník turnaje Volejbalová Lupenice, pořádaný místním Sokolem.

Kdo chtěl v Dobrušce ublížit psům?

Dobruška - Mezi majiteli psů v Dobrušce se šíří obavy o své mazlíčky.

Do konce roku chce Škodovka přijmout ještě tisíc zaměstnanců

Rychnovsko - Ještě zhruba tisíc kmenových zaměstnanců chce ještě letos přijmou automobilka Škoda Auto v Kvasinách.

Z Dobrušky do Opočna se nedá předjíždět

Rychnovsko - Na silnici mezi Dobruškou a Opočnem nejde předjíždět. Na sklonku minulého roku tady silničáři „nalajnovali" podélnou souvislou čáru, kterou nelze kvůli předjíždění pomalejšího vozidla přejet.

Odpůrci mají smůlu, smuteční síň v Dobrušce se začala stavět

Dobruška - Na sklonku uplynulého roku se rozběhly práce na výstavbě smuteční obřadní síně v Dobrušce v sousedství městského hřbitova.

Odvážné investiční plány měst Rychnovska

Rychnovsko - Jaký bude rok 2016 z pohledu investičních akcí v největších městech na Rychnovsku?

O značky na vlastní přání se mela nestrhla

Rychnovsko - Od pondělí si lidé mohou na úřadech požádat o poznávací značky vlastních automobilů na přání.

Mrzne. Konečně se lyžuje

Orlické hory - Lyžaři se po dlouhém čekání konečně dočkali. Sněhová děla hučí a na sjezdovkách se prohánějí sjezdaři a snowboardisté.

Exotické Vánoce a Silvestr daleko od domova

Jaké to je, strávit čas vánočních svátků v exotické zemi a oslavit příchod Nového roku tisíce kilometrů od domova, zažil dvakrát po sobě Libor Hájek z Domašína. 

Exotické Vánoce a Silvestr daleko od domova

Domašín - Jaké to je, strávit čas vánočních svátků v exotické zemi a oslavit příchod Nového roku tisíce kilometrů od domova, zažil dvakrát po sobě Libor Hájek z Domašína. 

Cukrovarnická kampaň vrcholí. Skončí v lednu

České Meziříčí - Svátky nesvátky, výroba se nesmí zastavit. V cukrovaru v Českém Meziříčí na přelomu roku finišuje řepná kampaň.

Betlémský příběh vyprávěný v zámeckých komnatách

Potštejn - Komnaty v prvním patře barokního zámku v Potštejně na Rychnovsku se na tři předvánoční soboty proměnily v dějiště originálního divadelního představení, které návštěvníkům detailně přiblížilo proslulý Betlémský příběh.

Konečně! Dobruška
 má nový územní plán

Dobruška – Pětileté administrativní martyrium konečně skončilo. Dobruška se dočkala vydání nového územního plánu.

Chodec neměl šanci, zemřel na místě. 
Kráčel středem vozovky v naprosté tmě

Rychnovsko – K tragické dopravní nehodě, při které zemřel chodec, vyjížděli rychnovští policisté v pondělí v podvečer krátce po sedmé hodině k obci Podbřezí.

Šok pro řidiče osobního auta: trefilo ho kolo z protijedoucího náklaďáku

Rychnov nad Kněžnou, Solnice - Jednotka profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou vyjela v úterý před devátou hodinou ráno k dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla na silnici č. I/14 mezi Rychnovem nad Kněžnou a Solnicí.

Zákaz kouření: jakou 
bude mít podobu?

Rychnovsko - Projednávání protikuřáckého zákona se blíží a nervozita stoupá – mezi poslanci, majiteli restaurací i štamgasty hospod a hospůdek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT