Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAV SIXTA

Miroslav Sixta / Rychnovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Problém měst: Domy, jež ohrožují své okolí

Chátrající domy ve městě, padající omítka, možné nebezpečí pro obyvatele – to je problém, s kterým se potýkají mnohé radnice na Rychnovsku, a který rozhodně nemá jednoduché řešení.

Z Dobrušky do Opočna se nedá předjíždět

Rychnovsko - Na silnici mezi Dobruškou a Opočnem nejde předjíždět. Na sklonku minulého roku tady silničáři „nalajnovali" podélnou souvislou čáru, kterou nelze kvůli předjíždění pomalejšího vozidla přejet.

Exotické Vánoce a Silvestr daleko od domova

Jaké to je, strávit čas vánočních svátků v exotické zemi a oslavit příchod Nového roku tisíce kilometrů od domova, zažil dvakrát po sobě Libor Hájek z Domašína. 

Zázračně přežili střet s tankem

Rychnovsko - Na osudné ráno přesně před 30 lety nikdy nezapomenou.

Údolím Orlice pod zříceninu gotického hradu

Na cyklistické vyjížďce z Třebechovic pod Orebem do Potštejna, ležícího pod zříceninou gotického hradu, se dá vytipovat spousta námětů na atraktivní zastávky.

Tanečnice Lucie Drábková si plní dětské sny

Dobruška - Jejím životem denně prostupuje hudba a tanec, což příznačně potvrdilo i naše setkání.

Rekord! Přes tři hrady se vydalo 9494 lidí!

Sopotnice - Za krásami tří středověkých hradů Potštejn, Litice a Žampach se v sobotu na pomezí ústeckého a rychnovského okresu vydal rekordní počet lidí. Na start „Pochodu přes tři hrady", který se s rozvojem stále populárnější cyklistiky rozšířil o cyklojízdy „Přes tři hrady na kole", se postavilo téměř deset tisíc nadšenců.

Pivní stezka úspěšně zahájila třetí sezónu

V pořadí třetí slavnostní otevření 1. Podorlické pivní stezky zahájilo letošní sezónu v pivním šenku rychnovského pivovaru.

Bonding v porodnici už dva roky

Rychnov nad Kněžnou - Už dva roky se v rychnovské porodnici uplatňuje nový přístup k prvnímu kontaktu mezi matkou a novorozencem. Jedná se o takzvaný bonding metodu, kdy se dítě bezprostředně po porodu položí na nahé břicho či hrudník matky.

Nemocnice nově s manažerkami

Rychnov nad Kněžnou - Velká vzdálenost jednotlivých pracovišť Oblastní nemocnice Náchod, mezi něž se řadí rychnovská nemocnice, velký počet zaměstnanců, rozdílné lůžkové kapacity jednotlivých oddělení oblastní nemocnice, možné rozdílné interpretace pokynů hlavní sestry napříč obory a lokalitami a nemožnost kontinuální kontroly z pozice hlavní sestry, to jsou jen některé důvody, které vedly k zásadním změnám organizační struktury na pozicích vrchních a staničních sester.

O Poláčkově odporu 
k technice

Rychnov nad Kněžnou - V neděli 22. března uplyne 123 let od narození literárního velikána Karla Poláčka (1892 – 1945).

Víte, co je probační a mediační služba? Otevře své dveře

Rychnov nad Kněžnou - Patnáct let už v naší republice působí probační a mediační služba.

Zaměstnanci si v Kvasinách osahali superb

Kvasiny - Uvést v roli moderátora televizního zpravodajství světovou premiéru vozu superb třetí generace nebo být zvěčněn za volantem virtuální škodovácké limuzíny měli možnost zaměstnanci kvasinského závodu v předvečer premiéry vlakové lodi automobilky Škoda Auto na prestižním autosalónu ve švýcarské Ženevě.

Spor na radnici vyřešila až policie

Častolovice - Až telefonát na tísňovou linku 158 a následný příjezd policejní hlídky do budovy úřadu městyse Častolovice vyřešil spor mezi starostou Zdeňkem Prausem, jenž se vedení úřadu ujal po podzimních komunálních volbách, a bývalou starostkou Jarmilou Novohradskou, která nyní zastává roli opoziční častolovické zastupitelky .

Dobrušku navštíví druhý prezident v historii

Dobruška - Pouze jedinkrát v historii zavítala do města románového hrdiny F. L. Věka prezidentská návštěva.

Totálně utajené překvapení: den se Spartou

Dobruška, Domašín - Ve středu večer odvysílala Česká televize druhý díl pořadu Kousek nebe, v němž účinkoval společně se svojí maminkou a domašínskými fotbalisty.

Rentgen zlepší kvalitu operací

Rychnov nad Kněžnou - Zásluhou nezištné podpory dvanácti měst a obcí rychnovského regionu začal pacientům v nemocnici v Rychnově nad Kněžnou sloužit nový univerzální diagnos-ticko–skiaskopický rentgenový přístroj s C ramenem. Samosprávy na pořízení přístroje přispěly finanční částkou ve výši 160 tisíc korun.

Chirurgie a ortopedie v rychnovské nemocnici je jako nová

Rychnov nad Kněžnou - Stavbaři v nemocnici v Rychnově nad Kněžnou opravili budovu lůžkové chirurgie a ortopedie. Stavba pocházející ze třicátých let minulého století byla za dobu své existence opravována pouze jednou.

Masopustní průvod popáté kráčel Přepychami

Přepychy - Průvod karnevalových masek za hudebního doprovodu muzikantů kráčel v sobotu obcí od domu k domu.

Na Rychnovsku je bezpečněji

Rychnovsko - Rychnovský region patří k nejbezpečnějším oblastem z pohledu množství případů spáchané trestné činnosti v České republice. Vyplývá to ze zprávy územního odboru Rychnov nad Kněžnou krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

Kytarové řemeny z Rokytnice míří za oceán

Rokytnice v Orlických horách - V malé dílně pár kroků od rokytnického náměstí vznikají kvalitní výrobky z kůže.

Kraj podpoří sanaci zdroje vody

Kostelec nad Orlicí - Město Kostelec nad Orlicí jako obec s rozšířenou působností má na svých bedrech realizaci projektu s názvem „Třebechovice pod Orebem – realizace průzkumu a aktualizace analýzy rizik lokality znečištěné atrazinem".

Vavřínová: Splnila jsem si americký sen

Kostelec nad Orlicí - Navzdory svému mladému věku lze KRISTÝNU VAVŘÍNOVOU označit za protřelého světoběžníka.

Na Šediváčkově longu letos opět o mistrovské tituly

Orlické hory - Je rozhodnuto! Šediváčkův long, jeden z nejtěžších závodů psích spřežení na evropském kontinentu, se opět pojede tradičně na saních.

Rampušák je skutečný horal

Orlické hory - Na začátku byl nápad, jenž inspirovala dávná tradice.

Rampušák získal Zlatý soudek

Dobruška - Dobrušský rodinný pivovar se stal držitelem prestižního ocenění v kategorii sudových piv na 23. ročníku uznávané degustační soutěže Pivex 2015 za světlý nefiltrovaný dvanáctistupňový ležák.

Zlatý erb: Uspěje opět Rychnovsko?

Rychnovsko - Odstartoval již sedmnáctý ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. I letos mohou soutěžit také weby měst, obcí a regionů zaměřené na turistický ruch.

Sněhová nadílka na Rychnovsku

Rychnovsko - První vydatnější sněhová nadílka letošní zimy v rychnovském regionu v pondělí na některých místech značně zkomplikovala situaci na silnicích.

První děti roku se narodily v Rychnově

Rychnov nad Kněžnou - V rychnovské porodnici přivítali první holčičku i chlapce v rámci krajských nemocnic.

Rychnovská dialýza oslavila dvacet let trvání

Rychnov nad Kněžnou - Přesně před 20 lety, v prosinci roku 1994, zahájila v Rychnově nad Kněžnou provoz společnost Dialcorp. Nestátní zdravotnické zařízení začalo nabízet svoje služby nemocným, kteří se léčí kvůli chronickému selhání ledvin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT