Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAV SIXTA

Miroslav Sixta / Rychnovský deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Problém měst: Domy, jež ohrožují své okolí

Chátrající domy ve městě, padající omítka, možné nebezpečí pro obyvatele – to je problém, s kterým se potýkají mnohé radnice na Rychnovsku, a který rozhodně nemá jednoduché řešení.

Z Dobrušky do Opočna se nedá předjíždět

Rychnovsko - Na silnici mezi Dobruškou a Opočnem nejde předjíždět. Na sklonku minulého roku tady silničáři „nalajnovali" podélnou souvislou čáru, kterou nelze kvůli předjíždění pomalejšího vozidla přejet.

Exotické Vánoce a Silvestr daleko od domova

Jaké to je, strávit čas vánočních svátků v exotické zemi a oslavit příchod Nového roku tisíce kilometrů od domova, zažil dvakrát po sobě Libor Hájek z Domašína. 

Zázračně přežili střet s tankem

Rychnovsko - Na osudné ráno přesně před 30 lety nikdy nezapomenou.

Údolím Orlice pod zříceninu gotického hradu

Na cyklistické vyjížďce z Třebechovic pod Orebem do Potštejna, ležícího pod zříceninou gotického hradu, se dá vytipovat spousta námětů na atraktivní zastávky.

Tanečnice Lucie Drábková si plní dětské sny

Dobruška - Jejím životem denně prostupuje hudba a tanec, což příznačně potvrdilo i naše setkání.

Rekord! Přes tři hrady se vydalo 9494 lidí!

Sopotnice - Za krásami tří středověkých hradů Potštejn, Litice a Žampach se v sobotu na pomezí ústeckého a rychnovského okresu vydal rekordní počet lidí. Na start „Pochodu přes tři hrady", který se s rozvojem stále populárnější cyklistiky rozšířil o cyklojízdy „Přes tři hrady na kole", se postavilo téměř deset tisíc nadšenců.

Pivní stezka úspěšně zahájila třetí sezónu

V pořadí třetí slavnostní otevření 1. Podorlické pivní stezky zahájilo letošní sezónu v pivním šenku rychnovského pivovaru.

Bonding v porodnici už dva roky

Rychnov nad Kněžnou - Už dva roky se v rychnovské porodnici uplatňuje nový přístup k prvnímu kontaktu mezi matkou a novorozencem. Jedná se o takzvaný bonding metodu, kdy se dítě bezprostředně po porodu položí na nahé břicho či hrudník matky.

Nemocnice nově s manažerkami

Rychnov nad Kněžnou - Velká vzdálenost jednotlivých pracovišť Oblastní nemocnice Náchod, mezi něž se řadí rychnovská nemocnice, velký počet zaměstnanců, rozdílné lůžkové kapacity jednotlivých oddělení oblastní nemocnice, možné rozdílné interpretace pokynů hlavní sestry napříč obory a lokalitami a nemožnost kontinuální kontroly z pozice hlavní sestry, to jsou jen některé důvody, které vedly k zásadním změnám organizační struktury na pozicích vrchních a staničních sester.

O Poláčkově odporu 
k technice

Rychnov nad Kněžnou - V neděli 22. března uplyne 123 let od narození literárního velikána Karla Poláčka (1892 – 1945).

Víte, co je probační a mediační služba? Otevře své dveře

Rychnov nad Kněžnou - Patnáct let už v naší republice působí probační a mediační služba.

Zaměstnanci si v Kvasinách osahali superb

Kvasiny - Uvést v roli moderátora televizního zpravodajství světovou premiéru vozu superb třetí generace nebo být zvěčněn za volantem virtuální škodovácké limuzíny měli možnost zaměstnanci kvasinského závodu v předvečer premiéry vlakové lodi automobilky Škoda Auto na prestižním autosalónu ve švýcarské Ženevě.

Spor na radnici vyřešila až policie

Častolovice - Až telefonát na tísňovou linku 158 a následný příjezd policejní hlídky do budovy úřadu městyse Častolovice vyřešil spor mezi starostou Zdeňkem Prausem, jenž se vedení úřadu ujal po podzimních komunálních volbách, a bývalou starostkou Jarmilou Novohradskou, která nyní zastává roli opoziční častolovické zastupitelky .

Dobrušku navštíví druhý prezident v historii

Dobruška - Pouze jedinkrát v historii zavítala do města románového hrdiny F. L. Věka prezidentská návštěva.

Totálně utajené překvapení: den se Spartou

Dobruška, Domašín - Ve středu večer odvysílala Česká televize druhý díl pořadu Kousek nebe, v němž účinkoval společně se svojí maminkou a domašínskými fotbalisty.

Rentgen zlepší kvalitu operací

Rychnov nad Kněžnou - Zásluhou nezištné podpory dvanácti měst a obcí rychnovského regionu začal pacientům v nemocnici v Rychnově nad Kněžnou sloužit nový univerzální diagnos-ticko–skiaskopický rentgenový přístroj s C ramenem. Samosprávy na pořízení přístroje přispěly finanční částkou ve výši 160 tisíc korun.

Chirurgie a ortopedie v rychnovské nemocnici je jako nová

Rychnov nad Kněžnou - Stavbaři v nemocnici v Rychnově nad Kněžnou opravili budovu lůžkové chirurgie a ortopedie. Stavba pocházející ze třicátých let minulého století byla za dobu své existence opravována pouze jednou.

Masopustní průvod popáté kráčel Přepychami

Přepychy - Průvod karnevalových masek za hudebního doprovodu muzikantů kráčel v sobotu obcí od domu k domu.

Na Rychnovsku je bezpečněji

Rychnovsko - Rychnovský region patří k nejbezpečnějším oblastem z pohledu množství případů spáchané trestné činnosti v České republice. Vyplývá to ze zprávy územního odboru Rychnov nad Kněžnou krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

Kytarové řemeny z Rokytnice míří za oceán

Rokytnice v Orlických horách - V malé dílně pár kroků od rokytnického náměstí vznikají kvalitní výrobky z kůže.

Kraj podpoří sanaci zdroje vody

Kostelec nad Orlicí - Město Kostelec nad Orlicí jako obec s rozšířenou působností má na svých bedrech realizaci projektu s názvem „Třebechovice pod Orebem – realizace průzkumu a aktualizace analýzy rizik lokality znečištěné atrazinem".

Vavřínová: Splnila jsem si americký sen

Kostelec nad Orlicí - Navzdory svému mladému věku lze KRISTÝNU VAVŘÍNOVOU označit za protřelého světoběžníka.

Na Šediváčkově longu letos opět o mistrovské tituly

Orlické hory - Je rozhodnuto! Šediváčkův long, jeden z nejtěžších závodů psích spřežení na evropském kontinentu, se opět pojede tradičně na saních.

Rampušák je skutečný horal

Orlické hory - Na začátku byl nápad, jenž inspirovala dávná tradice.

Rampušák získal Zlatý soudek

Dobruška - Dobrušský rodinný pivovar se stal držitelem prestižního ocenění v kategorii sudových piv na 23. ročníku uznávané degustační soutěže Pivex 2015 za světlý nefiltrovaný dvanáctistupňový ležák.

Zlatý erb: Uspěje opět Rychnovsko?

Rychnovsko - Odstartoval již sedmnáctý ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. I letos mohou soutěžit také weby měst, obcí a regionů zaměřené na turistický ruch.

Sněhová nadílka na Rychnovsku

Rychnovsko - První vydatnější sněhová nadílka letošní zimy v rychnovském regionu v pondělí na některých místech značně zkomplikovala situaci na silnicích.

První děti roku se narodily v Rychnově

Rychnov nad Kněžnou - V rychnovské porodnici přivítali první holčičku i chlapce v rámci krajských nemocnic.

Rychnovská dialýza oslavila dvacet let trvání

Rychnov nad Kněžnou - Přesně před 20 lety, v prosinci roku 1994, zahájila v Rychnově nad Kněžnou provoz společnost Dialcorp. Nestátní zdravotnické zařízení začalo nabízet svoje služby nemocným, kteří se léčí kvůli chronickému selhání ledvin.

Návrat Petra Kotvalda do kostela sv. Mikuláše v Týništi

Týniště nad Orlicí - Zpěvák Petr Kotval měl před Vánoci napilno.

Častolovice mají nového starostu

Častolovice - Nadcházející čtyři roky bude častolovickou radnici vést Zdeněk Praus.

Festival jedinečných filmů míří do Dobrušky

Dobruška – Letos se již potřetí stane kino ve společenského centru v Dobrušce jedním ze 41 hostitelských míst přehlídky sportovních a cestopisných filmů v České republice a na Slovensku.Mezinárodní festival outdoorových filmů odstartoval v druhé polovině září svůj již dvanáctý ročník. A jaké novinky a změny čekají návštěvníky?

Vyroste v Opočně reprezentant v curlingu pro olympiádu?

Opočno - V hokejové zemi, za niž se České republika často po považuje, je to stále netradiční sport, přestože jeho vyznavači ho hrají na ledě, stejně jako hokejisté. Řeč je o curlingu.

Noví starostové ve Vamberku, Solnici a také v Borohrádku

Rychnovsko - Také menší města v okrese čekají změny. Na ustavujících zasedáních nových zastupitelstev byli zvoleni starostové.

Rokytnická radnice beze změn

Rokytnice v Orlických horách - V obřadní síni rokytnické radnice se v úterý v podvečer uskutečnilo ustavující zasedání místního zastupitelstva, na němž se mimo jiné volil nový starosta.

Národní hrdost Čechů roste

Rychnovsko - Pracovní týden sotva začal a už zítra bude většina obyvatel Rychnovska opět odpočívat. Během zítřejšího státního svátku si připomeneme Den vzniku samostatného Československého státu v roce 1918.

V rychnovské nemocnici bude práva pacientů hájit ombudsman

Náchodsko - Ombudsmankou Oblastní nemocnice Náchod (ONN) se stala Daniela Škarytková, pracovnice oddělení sociální a psychologické péče.

Rozdílné volební přístupy

Rychnovsko - Ze sedmadvaceti senátorů zvolených během uplynulého víkendu se pouze šestici podařilo obhájit mandát. Zařadil se mezi ně také Miroslav Antl, který ve druhém kole uhájil senátorské křeslo před Lubošem Řehákem.

Dobrušští obdrželi do svých schránek volební našeptávač

Dobruška - Pokud je člověk v kuchyni laikem, co dokáže na sporáku uvařit pouze čaj nebo vajíčka, může najít návod na přípravu složitějšího pokrmu několika způsoby.

Dětský hrdina ze slavného seriálu Cirkus Humberto se představí v dobrušském kině

Dobruška -  Kdo by neznal legendární seriál natočený podle proslulého románu Eduarda Basse CIRKUS HUMBERTO, který vypráví o šesti generacích cirkusáckého rodu? Děj se odehrává v rozmezí let 1826 - 1924. V kultovním seriálu účinkovala více než stovka renomovaných herců.

Prvňáčci ve zvláštním režimu

České Meziříčí - Do nezáviděníhodné situace se dostali žáci a učitelé v základní škole v Českém Meziříčí.

Živnostník roku je z Rokytnice

Rokytnice v Orlických horách - V minulém týdnu se rozhodlo o nejlepších podnikatelích královéhradeckého regionu. Zástupci rychnovského regionu se v tradiční soutěži rozhodně neztratili, ba naopak.

Nové cyklomapy podpoří cestovní ruch

Orlické hory - Orlické hory a Podorlicko budou jedněmi ze šesti turisticky významných území našeho kraje, která se vedle Hradecka, Českého ráje, Krkonoš, Podkrkonoší, Kladského pomezí objeví na nových cyklomapách připravovaných na příští letní turistickou sezónu.

Nové cyklomapy podpoří cestovní ruch

Orlické hory a Podorlicko budou jedněmi ze šesti turisticky významných území našeho kraje, která se vedle Hradecka, Českého ráje, Krkonoš, Podkrkonoší, Kladského pomezí objeví na nových cyklomapách připravovaných na příští letní turistickou sezónu.

Na vrcholu Čápu otevřou novou turistickou rozhlednu

Nejvyšší vrchol Adršpašsko-teplických skal je od 10. září osazen zcela novou rozhlednou. 

Na vrcholu Čápu otevřou novou turistickou rozhlednu

Teplice nad Metují - Nejvyšší vrchol Adršpašsko-teplických skal je od 10. září osazen zcela novou rozhlednou. 

Nejlepší starosta je z Dobrušky

Rychnovsko - Soutěž Nejlepší starosta 2010 – 2014 odtajnila své vítěze. Čtrnáct starostů měst a obcí z každého kraje, jeden primátor, tři lidé ocenění veřejností a dva předsedou svazu na Pražském hradě převzali ceny od čelných představitelů státní správy, samosprávy a partnerů.

Dočká se Dobruška opět soukromé nápovědy?

Dobruška - Komunální volby se rychle blíží a Deník svým čtenářům přináší komplexní a objektivní zpravodajství.

U Zelingerů se vrátili k normálu. Opět se vaří

Dobruška - Přišlo to jako blesk z čistého nebe.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT