Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAV VLACH

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTO: Smích zněl v sobotu ze zámku. Obsadily ho děti a pohádkové bytosti

Velké Březno – Hrdinové z pohádek už poosmé bavili děti v zámeckém parku. 

Josef Klíma: Kandidovat na prezidenta nebudu. Držím se svého kopyta

/ROZHOVOR/ Jeho auto v neděli odpoledne tiše projelo Trmicemi a zastavilo u bílého zámečku pod betonovou dálnicí. Investigativní novinář, cestovatel, spisovatel, vypravěč, televizní reportér, scénárista, muzikant, držitel Ceny Ferdinanda Peroutky a majitel kouzelných zrcátek TÝTÝ Josef Klíma dvě hodiny bavil padesátku posluchačů v hudebním salonku. Na všetečné otázky odpovídal s úsměvem a ještě přidal pár vlastních skladeb za pianem.

Josef Klíma: Kandidovat na prezidenta nebudu. Držím se svého kopyta

/ROZHOVOR/ Jeho auto v neděli odpoledne tiše projelo Trmicemi a zastavilo u bílého zámečku pod betonovou dálnicí. Investigativní novinář, cestovatel, spisovatel, vypravěč, televizní reportér, scénárista, muzikant, držitel Ceny Ferdinanda Peroutky a majitel kouzelných zrcátek TÝTÝ Josef Klíma dvě hodiny bavil padesátku posluchačů v hudebním salonku. 

Dvanáctiletý Jakub je mistrem republiky a míří hodně vysoko

Veslování je pěkná dřina, ale když mladí sportovci zdárně překonají pubertu, je vyhráno.

Do polské Wroclawi nejen za vánoční atmosférou

Drážďanské vánoční trhy zná snad každý, z Ústí to není daleko a České dráhy každoročně nabízejí speciální jízdné. Byl jsem tam několikrát a zažil jsem dokonce i krájení rekordní štoly.

Každý měl jiný sen, ten společný dostal šanci po pětašedesáti letech

Ústí nad Labem - Příběh je to skoro pohádkový, jen chybí ten známý úvod. V jednom království žil starý král a měl tři syny.

FOTO: Ochotníci z Tisé slavili s hosty sedmdesátku

Tisá (Ústecko) - První představení odehráli ochotníci z Tisé sice v roce 1946, ale faktické počátky divadla spadají už do roku 1945.

Ústecký půlmaraton: Hodina padla. Šampionku přibrzdila vyzutá bota

Ústí nad Labem - Tak přece to vyšlo. Na ústeckém půlmaratonu byla na šestý pokus prolomena magická hodina. A to suverénně. Keňský vytrvalec Barselius Kipyego potvrdil roli největšího favorita a krajskou metropolí proletěl v rekordním čase 59:15. Ústí tak vidělo jasně nejrychlejší regionální půlmaraton, v Česku se běhá rychleji už jenom v Praze.

FOTO: Eliška Lüftnerová rozdávala radost

Ústí nad Labem - Sourozenci Eliška a Petr Lüftnerovi nejen svým zpěvem zaujali republiku. Petr se nejprve prošel po ústeckém mostě Dr. E. Beneše, aby s harmonikou na hrudi vykřičel všem, jak chutná pravda bez cenzury.

Zajděte na zříceninu hradu Blansko s kamenem v batohu

Původně jsem tam chtěl někde zakopat pohádkový poklad, potom jsem vzal do batohu raději pořádný kámen, abych vyhověl přání Spolku pro záchranu hradu Blansko.

FOTO: Chobotnatci bavili návštěvníky zoo

Krásné Březno - Prázdniny jsou v polovině, počasí parádní a slonice Kala a Delhi mají úžasnou formu.

Nezapomeňte na Den matek! Slaví se vždy druhou květnovou neděli

Ústí n. L. - V Československu byla velkou propagátorkou úcty k mateřství Alice Masaryková, poprvé se tento den slavil v roce 1923. Po válce jej nahradil Mezinárodní den žen, po roce 1989 slavíme dvakrát.

Jaromír Nohavica je Ostravák, svému severu Čech ale dobře rozumí

Ústí nad Labem - Čtvrtou zastávkou tria Nohavici na severu Čech po Litoměřicích, Děčíně i Lípě bylo Ústí. Všechny koncerty byly zcela vyprodané.

Loutka habrovického řezbáře se objeví ve večerní Show Jana Krause

Habrovice /ROZHOVOR/ - Pohledného sportovce Davida Svobodu zná snad každá žena v republice, na televizní show Jana Krause se těší mladí i ti dříve narození.

Korálkový sen ji drží už patnáct let

Ústí nad Labem - Tancování usměvavá šperkařka Alena Bošková opustila, ale korálky už jí zůstaly.

Jak to dnes vidí písničkář Petr Lüftner? Věřím, že město dostane šanci

Habrovice /ROZHOVOR/ - Kulečník vystřídalo staré piáno, kuřáci mají smůlu, ale milovníci dřevěných figurek a dobrého jídla žasnou.

Nový rok začněte procházkou nebo rovnou výletem na Ještěd

Ústí nad Labem, Liberec - Ještěd patří mezi nejvýznamnější dominanty severu Čech. Není moc podobných míst, odkud je vidět tolik krásy kolem.

Habrovický rybník vydal svůj poklad

Habrovice –  U Habrovického rybníka byl v pátek takový nával, že tu městští strážníci museli řídit dopravu. Od rána tu šest desítek rybářů plnilo stovkami ryb přepravky při pravidelném výlovu. „V plánu máme 8,5 tisíce kaprů," řekl Josef Černý, jeden z hlavních organizátorů.

Ali Yeleugali chce jen pomáhat mladším

Ústí nad Labem - Tak skromného kluka jen tak nepotkáte. Šestnáctiletý zápasník volného stylu je však trojnásobným mistrem České republiky.

Nina Baláčková rozdává vlastní zkušenost a naději

Ústí nad Labem - Vždy pečlivě upravená, usměvavá dáma na první pohled zaujme barvou svých vlasů. Jmenuje se Nina Baláčková a dobře ji znají v Domovech pro seniory v Česku, ale i v Bruselu.

Celý svůj život zasvětil pichlavým rostlinám

Ústí nad Labem - Osmdesátku už dávno zapil červeným vínem, ale stále chce své pichlavé krasavce nabízet veřejnosti ve sklenících UJEP a v místní zoo. Nerad mluví o svých sbírkách. Pozornost náhodného obdivovatele raději nasměruje na masožravé rostlinky a kaktusy.

Tip na výlet: Už jste vyrazili na Kalvárii?

Tři dřevěné kříže na kopci nad řekou každý zná, pověstí kolem jejich vzniku je dost. Už v roce 1587 tam stály. Kalvárie, tak se jmenuje to místo. Pokud je dobrá viditelnost, tak je to nádhera.

Ambiciózní dívka maluje sny

Ústí nad Labem - V deseti letech začala Saliha Afzaal portrétovat. Jednou by však chtěla být slavnou architektkou.

S tancem je konec, ale život jde dál!

Ústí nad Labem - Na Komárce jsem potkal kluka na kole bez pravé nohy. Nevidomý Václav vesluje ve Vaňově, v ulicích města závodili vozíčkáři, a jak jim to jelo. Sedmadvacetiletý Vít Bakeš měl před šesti lety smůlu, ale příkladně bojuje dál.

Sportem pro dobrou věc: Dvojčata z Mongolska volají o pomoc

Ústí nad Labem - Po těžkém porodu zůstala dvojčata dlouho v inkubátoru, rodiče teďza lékařskou péči splácejí milion.

VIDEO: Pianista z Ústí se probojoval do finále

Ústí nad Labem - Na začátku všeho snažení byla zajímavá myšlenka u které pózovali zástupci New York Cafe Prague a Petrof. Z Budapešti do Prahy přenesli nápad, jak vrátit živou hudbu mezi lidi. Soutěž „Pianista roku" zažila svou premiéru v roce 2012 v Maďarsku, hned následující rok byla u nás.

Moje sny bych Ústí přál, říká Luděk Havel

Ústí nad Labem - Hudební talent, jaký se hned nevidí. Devětadvacetiletý Luděk Havel jako neznámý ústecký pianista spolupracoval s Hanou Hegerovou, Evou Pilarovou, Karlem Hálou, Karlem Černochem i orchestrem Václava Hybše. Zná ho i Karel Gott.

Ústí má nejlepší lezeckou stěnu v severních Čechách

Interiér bývalého cukrovaru byste nepoznali. Malá vstupní hala nabízí i posezení u kávičky. Nechybí půjčovna, šatny a dětský koutek.

Petr Janák ve Vaňově založil oddíl nevidomých. Chce s nimi na závody

Vaňov - Sport patří k životu, sportují mladí i ti dříve narození. Šedesátiletý Petr Janák dává šanci zažít opojný pocit z vítězství sám nad sebou i těm, které limituje zdravotní postižení. Před deseti lety založil ve Vaňově oddíl veslování handicapovaných, úplně první v České republice.

V Malečově vzniká nová rozhledna

Malečov - Lyžařský areál připomíná Velikonoce, jen místo hodovníků vyzpěvuje pod kopcem bagr.

Tip na výlet: Rozhledna na Střekově překvapí

Znalci praví, že nejkrásnější pohled na Ústí nad Labem je ze zámečku Větruše. I z Mariánské skály jsou moc zajímavé fotky, ale cesta kolem starého lomu vyžaduje značnou opatrnost. Hrad Střekov má také co nabídnout. Když je však mimořádná viditelnost, zkuste novou rozhlednu na Střekově.

Tip na výlet: Rozhledna na Střekově překvapí

Ústí nad Labem - Znalci praví, že nejkrásnější pohled na Ústí nad Labem je ze zámečku Větruše. I z Mariánské skály jsou moc zajímavé fotky, ale cesta kolem starého lomu vyžaduje značnou opatrnost. Hrad Střekov má také co nabídnout. Když je však mimořádná viditelnost, zkuste novou rozhlednu na Střekově.

Medvídek Willy provází chlumecký dětský sbor Evropou

Chlumec - Zpívali už téměř ve všech světových zemích. Josef Říha naučil milovat zpěv na 400 dětí. Během jednoho týdne vystupovali mladí umělci z Chlumce s Australany i Václavem Neckářem.

Vyjeďte do nedalekých Drážďan za pohádkou a vánoční náladou

Drážďany /FOTOGALERIE/ - Nejstarší trhy v Německu jsou v Drážďanech, od roku 1434 nabízejí rozmanité pochutiny i zábavu. Letos na několika místech, ale hlavně opět na náměstí Altmarkt.

Vánoce na vsi? V Malečově si navíc zaběháte

Malečov - Ústečané vědí, že tam v kopcích mají vlastní lyžařský vlek. V dlouhodobých plánech obce je dřevěná rozhledna, mají hasiče, fotbalové mužstvo, školu a školku, kulturák, poštu, prodejnu potravin, v okolí se staví.

OBRAZEM: V ústeckém muzeu ožily staré vánoční zvyky

Ústí nad Labem - Desítky šikovných prodejců, vánoční výzdoba, keramika, hračky, svérázná umělecká dílka. Barevných nápadů na několik knih, stovky rozesmátých zákazníků. Třetí ročník Vánočních trhů v muzeu měl u návštěvníků velký úspěch.

102letá Ústečanka: Láska prochází žaludkem, proto je tolik rozvodů!

Ústí nad Labem – Anna Walterová, 102letá Ústečanka, vzpomíná na staré Ústí a jak se v něm žilo.

Anna Walterová, 102 letá Ústečanka: Smetánka chodila do Čecha

Ústí nad Labem - Rozzářené oči plné vzpomínek, na stole ležela fotka z minulé návštěvy. Anna Walterová, 102 letá Ústečanka, tentokrát ve svém vyprávění pro Deník vzpomíná na staré Ústí.

Hitem léta v Ústí nad Labem je koloběžka! A nejen pro mladé

Ústí nad Labem - Každý rok se jezdí v parku na Severní Terase velký závod. K vidění jsou různé „stroje", většinou podomácku upravované, jen aby vydržely 24 hodin trvající náročnou soutěž.

Ústecká slušnost a vitalita má jméno 'stáří'

Ústí n. L., Janské Lázně - Skupinka čtyřiceti seniorů z Ústí vyrazila do Janských Lázní. Pokořili Černou horu, fotili se s Krakonošem a ještě stihli bazén a cvičení.

OBRAZEM: Na parkúru v Bukově dražili pro zatopené stáje

Bukov - I koně pomáhají při mírnění škod po povodních. Dokázali to organizátoři závodů v areálu TJ Tatran na Bukově.

OBRAZEM: Na Velkou cenu v parkurovém skákání do Ústí přijela i hospůdka

Bukov - Desítky speciálních přepravních karavanů a pojízdná hospůdka. Takový byl 57. ročník Velké ceny města Ústí nad Labem v parkurovém skákání kategorie C.

Krásné dámy na koních: Májová cena v Bukově měla svou neporazitelnou

Bukov - Přijela z malé obce Straškov-Vodochody (Roudnice) a pěkně to všem soupeřkám nandala. Jmenuje se Michaela Pavlisová. Je jí 15 let, ale na kolbišti je skvělá. Pětinásobná mistryně ČR v drezůře nemá ve své věkové kategorii soupeřku, proto se přihlásila mezi dospěláky a všechny šokovala.

Vaňov obsadí dračí lodě

Vaňov - Barevné dračí lodě znají své termíny. Mistrovství světa se uskuteční ve dnech 24. - 28. července v Szegedu (Maďarsko), mistrovství Evropy přivítá Hamburg (Německo) ve dnech 23. - 25. srpna.

OBRAZEM: Masopust v ústecké zoo byl plný smíchu

Ústí nad Labem - Čerstvý sníh rozzářil dětské oči a když se k tomu přidá hezká písnička, šikovné ruce, barevný kostým a chlupaté zvířátko, byla to paráda.

Tip na výlet: Erbenka je v zimě krásnější

Ve Všebořících sněhový poprašek, na Bukově něžně pocukrováno, na Míráku břečka. Pokud si chcete udělat hezký víkendový výlet v Ústí nad Labem, doporučuji trolejbus č. 54, konečná Dobětice - točna. V cukrárně dokrmit ratolesti dortíkem a vyrazit směrem na Erbenovu vyhlídku.

Keramický sen voní chabařovickou glazurou

Chabařovice - Vždycky milovala mazlavý jíl v dlani. „Ten pocit mě uklidňoval a zároveň provokoval. V životě to však není jednoduché jako v pohádkách a můj sen dlouhá léta ležel nehnutě pod polštářem. Na uměleckou školu jsem se nedostala a osud mě zavál do Ústí," říká majitelka keramické dílny v Chabařovicích Soňa Havlová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT