Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAVA CHLEBOUNOVÁ

Miroslava Chlebounová / Moravskoslezský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Obyvatele Poruby mrzí, že se v parcích začalo kácet

Ostrava - Některé stromy jdou k zemi zbytečně, míní někteří obyvatelé Poruby. Reagují tak na začátek revitalizace pěti místních parků. Kácíme jen nemocné dřeviny, oponují úředníci.

Pacienty v Ostravě vozí dvacetileté sanitky

Ostrava - Nejdéle vyráběnou škodovku slavnou „dvanáctsettrojkou", která vás dost možná vezla kdysi z porodnice a říkalo se o ní, že vás poveze i na hřbitov, už ve vozovém parku ostravských nemocnic nenajdete. Pacienty ale převážejí i dvacet let staré vozy.

Infarkt v nákupním centru? Pomohou defibrilátory

Ostrava - Správně provedená laická první pomoc zachránila před časem pana Vladimíra. Srdce mu vypovědělo službu na ulici, když šel do práce. K tomu, aby měly šťastné konce i další příhody lidí kolabujících na veřejnosti, by měly přispět také přenosné defibrilátory. Ty se budou v Ostravě rozmísťovat na místech s velkou koncentrací lidí.

Chátrající ostravský mrakodrap osiří, čeká „na popravu"

Ostrava - Firmy a další nájemci prostor jednadvacetipatrové dominanty Ostravy v Ostrčilově ulici se musejí vystěhovat. Chátrající dům se bude krátit a opravovat.

Podnikatelem roku v Moravskoslezském kraji se stal Molenda

Ostrava - Když před jednadvaceti lety Mieczyslaw Molenda začal podnikat, nenapadlo ho, že se jeho živnost tak rozvine. Práce v česko-dánské společnosti ho sice naplňovala, ale když hrozilo propouštění jeho lidí, ze zaměstnání odešel a postavil se na vlastní nohy. Začínal s jedním zaměstnancem, se kterým dopoledne pracoval, odpoledne pak „papíroval" a vytvářel vize.

Sklad se v zahrádkách ve Svinově nestaví

Ostrava - Obyvatelé Elektrárenské ulice ve Svinově žili loni v obavách. V klidové části obvodu, téměř pod jejich okny, kde jsou zahrádky, měla vyrůst skladovací hala. Stavět se ale nezačalo a nejspíš ani nezačne.  

Lékařská pohotovost v Ostravě? Od března o dvě méně

Ostrava - Pacienti by se dali spočítat na prstech, přitom musíme platit nájmy, platy lékařů a sester. To jsou hlavní důvody, proč se vedení Ostravy a městské nemocnice, která lékařskou pohotovostní službu v krajském městě provozuje, rozhodlo od března pobočky v Hrabůvce a v Porubě zrušit.

Nejste spokojeni s léčbou? Stížnosti v nemocnici budou řešit ombudsmani

Padesát stížností, připomínek, přes šedesát podnětů a dotazů, 580 pochval a poděkování za péči řešil v loňském roce právník Antonín Blahuta. V ostravské fakultní nemocnici zastává místo ombudsmana. Tato funkce má v této nemocnici více než desetiletou tradici.

Jarní prázdniny v Ostravě? Nemusí to být nuda

Ostrava - Ani ten, kdo zůstane během příštího týdne, kdy jsou v Ostravě jarní prázdniny, ve městě, se nemusí nudit. Radnice a centra volného času nabízejí pestrý program.

Radní z Ostravy chtějí změnu zákonů i ombudsmany v nemocnicích

Ostrava - V čem hodlají krajští radní následující čtyři roky pokračovat, co chtějí změnit a nového vytvořit? Vládnoucí koalice ČSSD a KSČM se dohodla na programovém prohlášení

Nemocní s leukemií nebudou muset za léčbou dojíždět

Pacienti, kteří se léčili na hematoonkologii a museli zůstat v nemocnici, už nebudou muset dojíždět do Brna nebo do Olomouce. Ostravská fakultní nemocnice otevřela nové lůžkové oddělení.

Nemocní s leukemií nebudou muset ve vážném stavu za léčbou dojíždět

Ostrava - Pacienti, kteří se léčili na hematoonkologii a museli zůstat v nemocnici, už nebudou muset dojíždět do Brna nebo do Olomouce. Ostravská fakultní nemocnice otevřela nové lůžkové oddělení.

Půlka chleba? Hygienici ani potravinářští inspektoři nemají námitky

Ostrava - Když čtenář Deníku přišel v porubské prodejně Hruška na Hlavní třídě k pultu s pečivem a chtěl si koupit půlku svého oblíbeného chleba, byl nepříjemně překvapen. Bochníky, které prodavačky dělily a poté je balily do mikrotenových sáčků, z regálu zmizely.

PREZIDENTSKÉ ULICE: Komu dají hlas obyvatelé Zemanské a Knížecí?

Ostrava - Lidé ve druhém kole prezidentských voleb budou volit podle různých kritérií. Někteří dají na prezidentské debaty, jiní na sympatie. Jak to vidí s volbou hlavy státu obyvatelé ostravských ulic Zemanské v Muglinově a Knížecí v Nové Vsi?

Očkování proti chřipce zabere i nyní. Rýmu a kašel může mít i pes

Ostrava - Kašlajících a smrkajících lidí výrazně přibylo. Počet nakažených s virovým onemocněním dýchacích cest se v kraji blíží k hranici epidemie. I za této situace lékaři doporučují nechat se naočkovat.

Darovat krev a získat dar? Záleží kde bydlíte

Ostrava - Darují krev, pomáhají ostatním. Mají z toho dárci krve i jiné výhody kromě úlevy na dani a volna v zaměstnání? Poskytování dalších odměn se liší město od města.

Dětem s leukémií pomohou nové přístroje zhruba za milion korun

Ostrava - Nové přístroje za zhruba 900 tisíc korun dostalo od nadace Kapka naděje oddělení dětské hematologie a hematoonkologie kliniky dětského lékařství ostravské fakultní nemocnice. „Většinu z nich používáme dennodenně, například dávkovače infuzních roztoků a infuzní pumpy.

Čekání na operace? Nemocnice na Ostravsku začaly zveřejňovat lhůty

Ostrava - Máte problémy s kyčlemi či koleny? Spěchejte k lékaři, aby vás, kdyby to vypadalo na operaci, co nejdříve zapsal do pořadníku.

Halda Ema zažila rekord, na Nový rok ji zdolala tisícovka turistů

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Po roční pauze, kdy se na nejvyšší vrchol Ostravy kvůli vyvěrajícím plynům nesmělo, se na Nový rok na haldu Emu vydalo přes tisíc lidí.

Silvestrovské oslavy: Padající opilci, popáleniny od pyrotechniky, rvačky

Ostrava - Za pacienty během Silvestra a novoročního rána vyjeli moravskoslezští záchranáři 390krát. Bylo to o třetinu zásahů více, než je dlouhodobý průměr.

Prvním Ostravanem letošního roku je Tadeáš

Ostrava – V ostravských porodnicích se na Nový rok narodilo několik dětí. Na prvního Ostravana jsme si ale museli počkat do osmé hodiny ráno. Ve dvě hodiny po půlnoci sice přišla na svět v ostravské fakultní nemocnici holčička Ema, její maminka je ale z Bohuslavic na Opavsku.

Chodit druhý den po operaci páteře? Je to možné, tvrdí neurochirurgové

Ostrava - Pacientům po úrazech nebo s degenerativním onemocněním páteře nabízejí neurochirurgové ostravské městské nemocnice unikátní léčbu šetrné miniinvazivní operace. Novou metodu učí i zahraniční lékaře.

Chodit druhý den po operaci páteře? Je to možné, tvrdí neurochirurgové

Ostrava - Pacientům po úrazech nebo s degenerativním onemocněním páteře nabízejí neurochirurgové ostravské městské nemocnice unikátní léčbu šetrné miniinvazivní operace. Novou metodu učí i zahraniční lékaře.

Pečovatelka roku: Mrzí mě, že se vytrácí úcta ke stáří

Ostrava - Třiatřicetiletá Michaela Parwová z Ostravy vždy chtěla být zdravotní sestrou. Od dětství ale trpěla atopickým ekzémem, na školu ji proto nepřijali. Z „náhradní" stavební průmyslovky nakonec zběhla, aby se mohla věnovat studiu a práci v sociálních službách.

Děti mohou soutěžit v projektu Zdravý zoubek nebolí

Ostrava - Revírní bratrská pokladna zahájila projekt nazvaný Zdravý zoubek nebolí, který se zaměřuje na péči o zoubky dětí ve věku od šesti měsíců do dvanácti let. Zároveň odstartovala i fotografickou soutěž o nejhezčí dětský úsměv a literární soutěž na téma Jak jsem přišel/šla o svůj první zub.

Vánoční dárek navždycky: kérka nebo permanentní make-up

Ostrava - Na tetování těla i tváře ve stylu prezidentského kandidáta Vladimíra Franze si troufne málokdo. Zájem o kérky ale roste, mnozí je věnují svým blízkým jako netradiční vánoční dárek.

Infarkt na ulici? Pomoci by mohly přenosné defibrilátory

Ostrava - Přístroje, které umí rychle obnovit srdeční činnost, se budou rozmisťovat na frekventovaných místech Ostravy.

Červených pásů, které nutí řidiče přibrzdit, v Ostravě přibylo

Ostrava - Dvacet nejrizikovějších přechodů pro chodce v Ostravě je bezpečnějších. Všechny už chrání třicetimetrové červené pásy na vozovce, které řidičům umožní lépe zabrzdit.

Zbytečné pobíhání po doktorech kvůli lékům? „Obvoďáci" chtějí změnu

Ostrava - Z nemocnice k praktikovi, od praktika ke specialistovi a někdy zase zpátky „na obvod". Toto kolečko se nelíbí pacientům, výhrady k němu mají i ostravští praktičtí lékaři. 

Miminka s vámi nemusejí kouřit, radí zdravotníci těhotným ženám

Ostrava - Novopečené maminky se mohou odnaučit kouřit za pomoci zdravotníků. Vítkovická nemocnice rozjela projekt nekuřácké porodnice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT