Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAVA ŠEBESTOVÁ

Miroslava Šebestová / Chomutovský deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

"Skleněné cesty" se táhnou patnáct kilometrů. Firma na opravu použila odpad

Rovných čtyři sta tisíc má zaplatit bolebořská společnost za porušení zákona, protože k opravě silnic kolem Orasína na Chomutovsku použila odpad. Společnost se proti sankci odvolala, ministerstvo životního prostředí ale odvolání zamítlo a sankci potvrdilo v plném rozsahu. Informovala o tom Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP).

AKTUALIZUJEME

Vlk v zooparku se zamotal do elektrického ohradníku. Trpěl desítky minut

/VIDEO/ Vlk v zooparku na Chomutovsku trpěl desítky minut. Zvíře vyprostili tři návštěvníci, ošetřovatelé nepřišli. 

Překvapivý obrat: Za majetek na jezeře Chomutov nově nabízí 26 milionů

Původně chtěli zastupitelé Chomutova jednat jen o koupi toalet a kanalizace v areálu Kamencového jezera a Mariny u Bandy. Nakonec se stalo něco zcela jiného. V pondělí prohlasovali, že jsou ochotní odkoupit veškerý majetek společnosti CV Relax a Spolku pro sport a zdraví za 26,1 milionu korun. Je to přitom jen měsíc, co nabídli 18 milionů.

Na cyklostezku najíždějí sportovci před dostavbou, vyhání je ostraha

Je zanešená blátem, pokrytá ulámanými větvemi a poznamenaná stopami od stavebních strojů. Přesto cyklisty láká až k nepříčetnosti. Ačkoli je dlouho očekávaná cyklostezka, která nad hranou šachty propojí Kadaň s Chomutovem, stále ještě stavbou, sportovci už na nové úseky asfaltu nedočkavě najíždějí. 

V Jirkově odstřihnou další dům od tepla a teplé vody

Během několika dnů přijde osmnáct rodin o teplou vodu a teplo. Činžák v jirkovských Ervěnicích na Ústecku tak zřejmě stihne stejný osud jako dům, který stojí jen nedaleko a kde lidé přišli o dodávky v březnu. K dnešku se téměř vyprázdnil. Je to v důsledku dluhů, které nadělali někteří majitelé pronajímající byty.

Vlak, který se sám rozjel, neuhlídal strojvedoucí

Vyšetřování případu, kdy loni v srpnu ujel osobní vlak ze zastávky Kadaň - Prunéřov na Chomutovsku, je u konce. Drážní inspektoři přisuzují vinu strojvedoucímu. RegioPanter prý ujel, protože ho dobře nezabrzdil. Celý incident se naštěstí obešel bez zranění, škody byly nepatrné. Ve vlaku totiž neseděli cestující ani strojvedoucí, přesto najezdil kilometry, než se ho zaměstnancům dráhy podařilo zastavit.

Umělá inteligence v hlavní roli: Kadaň si opatří chytrou vinici

Vinice, která sama hlásí jaká je teplota vzduchu, vlhkost, srážky a počítá teplotu rosného bodu? Navíc přenáší data on-line k vinohradníkovi? Není to sci-fi. Přesně takovou chytrou vinici bude mít od března Kadaň.

Cestovatel o Africe: Děti mají příkaz, od štíra se musí držet na dva kroky

/ROZHOVOR/ Stačila jedna cesta na černý kontinent a Afrika ho „dostala“. Kadaňský cestovatel Martin Šíl za 15 let procestoval JAR, Namibii, Zambii, Zimbabwe, Svazijsko, Mozambik a Botswanu, o nichž také píše, točí snímky a vypráví na přednáškách. Přispívá do časopisů 100 + 1 a Příroda, přeložil do češtiny sbírku křováckých legend, kterou chce navíc díky spolupráci s kadaňským kreslířem nabídnout nakladatelství i jako komiks.

PF a loga z perníku jsou v kurzu. Sladké pozdravy posílají města i univerzita

Když jde o vánoční tradice, vybaví se leckomu dobrota provoněná skořicí, zázvorem a hřebíčkem. Perník. Právě jím se od prvních podzimních dní zabývají perníkářky z Chomutovska. Končí jako drobná pozornost a připomínka starých zvyků nejen na Chomutovsku, ale i v okolních městech a Praze.

I Chomutov usiluje o bezdoplatkové zóny: pokrýt mají větší část města

Po Jirkově přichází i Chomutov s tím, že chce vyhlásit bezdoplatkové zóny. Jedná se o opatření, které má pomoci v boji s byznysem s chudobou i přílivem nepřizpůsobivých.

Němci vydali exsenátora Nováka do Česka. Soud ho vzápětí propustil

Obviněný exsenátor a bývalý starosta Chomutova Alexandr Novák je doma. Německé úřady ho po deseti měsících vydaly české justici. Ta ho vyšetřuje na svobodě.

Mykolog Roth: Sbírám houby, které lidé nechtějí. Holubinky, ryzce, muchomůrky

/ROZHOVOR/ Letošní houbařské žně pomalu spějí ke konci. Ne všichni milovníci hub mají ale spadeno jen na hříbky.

Na světě je malá Pirátka. Narodila se hokejovému trenérovi Růžičkovi

/FOTO/ Hokejový kouč Vladimír Růžička se stal potřetí tátou. Jeho manželka Marie přivedla na svět v úterý 10. října dceru Lejlu.

Fotograf Koláček: Kdyby někdo přišel, jestli fotit v Sýrii, neodmítl bych

/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Ještě nedávno obsluhoval sympatický mladý muž v Hřebíkárně v Bezručově údolí v okrese Chomutov. Jeho snímky přitom sbírají významná ocenění a tisknou je prestižní magazíny.

Nový exponát v muzeu: Kandidát na prezidenta Drahoš dal průkaz svářeče

/ANKETA/ Jiří Drahoš je jedním z více než šedesáti známých Jirků, kteří Jirkovu věnovali něco originálního do sbírky.

K bazénu v Chomutově přišly oblečené muslimky. Plavce to rozhořčilo

/ANKETA/ Ženy neměly burkiny, což jsou speciální plavky, ale dlouhé černé hábity.

První město vyhlásilo zóny bez dávek na bydlení. Hrozí, že se ghetta přesunou

/ANKETA/ Krušnohorská ulice, Ervěnice a Březenec. Pokud se do této části severočeského Jirkova po 1. září někdo přistěhuje, musí si na nájem a energie vydělat sám.

Prostořeký kulturista Grznár podal stížnost. Nesouhlasí s obviněním

Chomutovského kulturistu vyšetřují policisté kvůli drsnému videu. Schvaloval na něm totiž nedávné zastřelení Roma na místním sídlišti.

Ve skanzenu nahlížejí babičkám pod sukně

/FOTO/ – Jaké spodní prádlo se nosilo před sto lety? V chalupě ve Staré Vsi budete koukat!

Požár v jirkovském paneláku: Dva lidé zemřeli, hasiči evakuovali sto lidí

/FOTOGALERIE/ - Nejdřív byla slyšet rána, potom křik a z okna začaly šlehat plameny. V Jirkově Na Borku začalo krátce před půl sedmou hodinou večer hořet v paneláku. V bytě zasaženém požárem hasiči našli dva mrtvé muže.

Otřes mozku a prasklá lebka: seniorka zaplatila účet za ledovku na chodníku

K úrazu přišla na Horní Vsi v Chomutově, která je oblíbenou lokalitou poblíž centra. Teď zvažuje, že podá stížnost na magistrát.

Červený Hrádek jako pelech neřesti? Jirkov bude zámek bránit

Jirkovští chtějí zažalovat bulvár. Ten napsal v souvislosti se svatbou hokejového kouče Růžičky, že se na zámku mělo točit porno.

Školce, kde s dětmi zůstala jen uklizečka, hrozí odebrání licence

Chomutov – Případ, kdy v chomutovské školce U Myšáka zůstaly děti samy jen s uklizečkou, bez jídla, pití a v chladné herně, má dohru. Hrozí jí odebrání licence, která ji zatím řadí do sítě populárních školek Pigy. Multimediální společnost Lagardere Active ČR, která je poskytovatelem licence, se rodičům za situaci v chomutovské školce omluvila v tiskovém prohlášení na svých webových stránkách.  

V chladu, bez jídla a pití. Ve školce zůstaly děti bez učitelky

Chomutov - Představte si, že odvedete své dítě do školky a ono tam zůstane několik hodin jen s uklizečkou. Pokud se o ně někdo postará, tak cizí rodiče, kteří tam náhodou přišli.

Vystoupení Krampus v Chomutově se změnilo ve štvanici na čerty

Chomutov - Výrostci doráželi na aktéry a jednomu zapálili kožich. Skončilo to výpraskem od pekelníka.

Ohňostroj v Chomutově: „Máme propálené bundy a spáleniny na rukách!"

Chomutov – „Co měl znamenat ten ohňostroj? Několik spálených bund a já mám spálenou ruku. Padalo to i na kočárek. Tohle se moc nepovedlo!" rezonuje kritika mezi Chomutovany. Míří na nedělní ohňostroj na náměstí 1. máje. Stovky lidí vyplnily prostor, aby v předvánočním čase sdílely slavnostní atmosféru a užily si působivé efekty. Jakmile ale vylétly světelné rakety k obloze, zvedl se silný vítr a diváky zkropily ještě žhavé zbytky popela. Ti si dodatečně stěžují na magistrátu i u firmy, která ohňostroj spustila, a chtějí náhradu za poničené svršky i ošetření u lékaře.

Při práci na křižovatce narazili v Chomutově na zasypané jezero

Chomutov – Stavebníci při práci na přestavbě frekventované křižovatky v ulicích Čelakovského a Zborovská v Chomutově narazili na zasypané jezero.

AKTUALIZOVÁNO

V Blatně na Chomutovsku vyhořel penzion. Evakuovali 43 lidí

Blatno, Mezihoří /FOTOGALERIE/ – Do obce Blatno vyjelo dnes po 3. hodině pět hasičských jednotek. Vzplál Pension Mezihoří. Z hořící budovy bylo evakuováno 43 lidí, nikdo nebyl zraněn.

Redaktor postupoval jako ťuňťa, stojí v oficiálním usnesení kadaňských radních

Kadaň – Kadaňští radní vydali v reakci na článek, který vyšel v MF Dnes, kuriózní usnesení. Autora, jenž podle nich zpackal článek o kadaňské nemocnici, v něm nepřímo označili za ťuňťu a posluchače Rádia Jerevan.

Je těžké být starý, zaskočilo školáky

Jirkovští školáci si na unikátním semináři na vlastní kůži vyzkoušeli omezení těla a smyslů, které s sebou přináší stáří. 

Při útoku žíravinou v Chomutově bylo i dítě, žena leží v nemocnici

Chomutov - Šílený útok zhrzeného muže na svou expartnerku má ještě dramatičtější rozměr. Jak zjistil Chomutovský deník, přímo při incidentu bylo i jejich malinké dítě.

Ceny bytů v Chomutově rostou, stále jsou ale výhodné

Trh s nemovitostmi ožívá a ceny za byty pomalu rostou. V Chomutově vzrostla nabídková cena bytu oproti loňskému jaru přibližně o devět procent a v Jirkově dokonce o osmnáct. Přesto se byty prodávají o čtvrtinu levněji, než je obvyklé v Ústeckém kraji a nadále představují lákavou investici. Chuť investorů proto neutuchá.

Neuvěřitelné: V Jirkově někdo za noc "očesal" nejméně sedm škodovek

Že automobily značky Škoda patří mezi oblíbené cíle zlodějů, to je poměrně známá skutečnost. Nedávné řádění lapků v Jirkově však vypadá neuvěřitelně. Přes noc z neděle na pondělí tu někdo na obchvatové silnici v části Vinařice "očesal" hned sedm škodovek.

AKTUALIZOVÁNO

Šestnáctiletý Holanďan vyletěl ze sjezdovky, spadl na silnici

Klínovec - Nikdo nechápe, jak se dostal přes zábrany. Spadl z deseti metrů a skončil v nemocnici se středně vážnými zraněními. Měl štěstí, že po silnici nejelo žádné auto.

Chomutov opravuje vybydlené domy po soudně vystěhovaných lidech

Stahovaly se do nich podezřelé živly. Opravené byty v nich znovu nabídne nájemníkům.

Klínovec otevře Trail Park pro cyklisty

První stezka, určená pro širokou veřejnost, má být připravená v květnu. Další v létě.

Vejprty krásní. Zateplili tam dvanáct panelových domů

Ve Vejprtech přibyly barevné, citlivě odstíněné fasády. Estetická tečka, která následovala po zateplení dvanácti panelových domů vlastněných městem.

AKTUALIZUJEME

V devátém patře panelového domu hořelo, v bytě našli mrtvou ženu

Chomutov - K tragédii došlo dnes ráno v jednom z panelových domů na sídlišti Březenecká. V hořícím bytě našli hasiči mrtvého člověka.

Klínovec: Na Dámské už se lyžuje. A za poloviční ceny

Provozovatel čeká až v příštích dnech přituhne, aby mohl otevřít celý areál.

Magazín Forbes láká do Skiareálu Klínovec

Světový magazín o byznysu, který je známý žebříčky nejbohatších lidí planety a nejúspěšnějších obchodních společností, napsal o Skiareálu Klínovec. Česká verze časopisu Forbes ho aktuálně zařadila mezi deset nejlepších lyžařských rezortů celého světa.

Pojďte se bavit: Tančit, vydat se do tmy s lampionem a obdivovat ohňovu šou

Dnes a zítra můžete tančit, levitovat, pořídit si legrační fotky ve fotostánku, vyjít si s lampionovým průvodem, či pokochat se pohledem na ohňovou šou. A pak si jít třeba nakoupit ořechy a med na farmářské trhy, aby bylo z čeho péct cukroví.

Dámy z Aniane zažijí svou divadelní premiéru v Chomutově. Až poté v Praze

Chomutov - Obdivovatelé hereckého umění Daniely Kolářové a Dany Syslové se s oběma dámami setkají v úterý v Chomutově. A to při premiéře divadelní hry Dámy z Aniane, kterou napsal Milan Kopecký. Autor je známý v pražské divadelní sféře, pochází ale z Chomutova. „Je pravda, že tu už čtyřicet let nebydlím, ale věci, které jsem za posledních dvanáct let dělal, se vždy točily kolem Chomutova," poznamenal. „Proto jsem rád, že tady mohu představit nejen českou, ale i evropskou premiéru hry, která je navíc ideálně obsazená," doplnil s jistou pýchou.

Mordor v Chomutově? Policisté odcházejí ze sídlišť

Chomutov - Chomutovská policie zavírá služebnu na Kamenné a v Černovické, ušetří náklady. Uhlídá ale bezpečnost obyvatel?

Tisíc výpovědí, dvacet tipů. Pedofil z Jirkova ale stále uniká

Jirkov, Chomutov - Jeho podobiznu si lidé posílají přes facebook, visí ve výlohách obchodů i na školních nástěnkách. Mluvčí Marie Pivková potvrdila, že policisté na případ upozornili všechny ředitele škol a výchovné pracovníky.

Rachot u Blatna: Střetnou se tam americká a německá armáda

Blatno, Chomutov – Na Vrchu Kočičáku u Blatna rozbijí stany a zaparkují historickou válečnou techniku vojáci druhé světové války.

Nový Klínovec: Díky pivu otestovali novou lanovku na Přemostěné

Chomutov - Po pěti kulatých soudcích zabíralo místo na sedačkách nové lanovky. Hektolitry dobrého piva posloužily v úterý na Klínovci jako ideální zátěž, které prověřila, co snese čtyřsedačková lanová dráha Suzuki. Ta nahradila stařičkou kotvu na sjezdovce Přemostěná a lyžaře prvně sveze už v nadcházející sezóně.

Pedofil, který obtěžuje jirkovské děti, stále uniká spravedlnosti

Jirkov - Policie vyzvala případné svědky, aby se podělili o své poznatky a ona mohla dopadnout pedofila, který před týdnem osahával dvě malé děti v Jirkově. Zatím bez efektu. Muž s pochybnými choutkami tedy ještě běhá na svobodě.

V Jirkově se bojí o děti. Osahává je neznámý muž

Jirkov - V Jirkově si rodiče hlídají své děti ještě více, než kdy jindy. Městem obíhá zpráva, že po ulicích chodí muž, který měl před pár dny zneužít děvčátko. Známí se vzájemně upozorňují na možné nebezpečí po facebooku. Policisté vyslýchají svědky.

Dalším 'Během o život' vydělal chomutovské onkologii

Chomutov - Někdejší pacient Miroslav Kalina za něj nechá pořídit nové sociální zázemí pro nemocné.

Zubři v Doupovských horách? Pro přírodu to bude jedině přínos

Chomutov /ROZHOVOR/ - Do lesů Doupovských hor bude dost možná ještě letos vysazeno několik zubrů evropských. Kolosi mezi přežvýkavci, kteří měří v dospělosti v kohoutku až 195 centimetrů a váží kolem tuny, mají opanovat pastviny a porosty na pomezí okresů Chomutov, Louny a Karlovy Vary, z nichž většinu tvoří vojenský prostor Hradiště.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT