Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAVA TOLAROVÁ

Miroslava Tolarová / Plzeňský deník

cimrmanolog.. :-)

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Přiznání politiků v Plzeňském kraji: slušné příjmy, hodně úvěrů, málo investic

Dědictví, nový bazén či koupě rodinného domu. A také přivýdělek ve výši 150 tisíc korun měsíčně. Politici podávali majetková přiznání za rok 2016. Větší investice v nich ale nenajdete. 

Lvice Amira ošetřovatele kouše a škrábe, jsou pro ni stále jen nosiči žrádla

Plzeň – „Když má dobrý den, sežere asi 350-400 gramů mletého masa," říká ošetřovatelka Lenka Václavová o malé lvici, která se narodila v Plzni v polovině září. Podle všeho už má Amira, jak se od úterý jmenuje, už vyhráno.

Začít běhat? Nejtěžší je zvednout se z postele a odejít

Plzeň - Nejsem sportovec tělem a duší, jsem ráda, když se donutím jít si jednou týdně zacvičit a třeba i zaplavat. Přesto jsem se rozhodla, že si na akci Škoda fit nechám poradit, co člověk musí udělat, kdyby chtěl začít pravidelně běhat. Malým i velkým zájemcům nejen o běh, ale i o atletiku, radili na atletickém stadionu ve Skvrňanech trenéři z AK Škoda.

Zdeněk Troška přivezl do Plzně svůj nový film Strašidla

Plzeň - „Jde o rodinnou úsměvnou komedii s nadpřirozenými bytostmi, typově jako je například film Dívka na koštěti, Adéla ještě nevečeřela nebo Jak utopit doktora Mráčka," představil svůj nový film Strašidla režisér Zdeněk Troška.

Architekti navrhnou budoucí podobu vnitrobloku na plzeňských Borech

Obvod osloví tři ateliéry, musí se řídit požadavky místních. Výsledky získá na podzim.

Island: Vyhřívané chodníky a klíčky v zapalování

Plzeňanka Kateřina Kubištová strávila v zemi ohně a ledu čtyři měsíce – procestovala zdejší přírodu a ochutnala i shnilého žraloka.

Žlutý trabant z Tichomoří a Afriky je k vidění v Plzni

Minimuzeum Příběhy dvoutaktů se může pochlubit unikátem. Cestovatel Dan Přibáň sem zapůjčil svého trabanta, s nímž procestoval Tichomoří.

Bratři na Dakaru. Pošilháváme po bedně, líčí Kiliánové. Z čeho mají strach?

Buenos Aires, Plzeň - Začátek roku už si bratři René a David Kiliánovi neumí představit bez horka, prachu, rychlé jízdy v tatrovce, nedostatku spánku a svého kamaráda Martina Kolomého z Bruntálu. Už posedmé ho totiž tráví v Jižní Americe na nejnáročnějším vytrvalostním závodě - Rallye Dakar.

Herečka Kikinčuková: V Klíčích na neděli konečně nehraji naivku

Plzeň – Herečka Kamila Kikinčuková si letošní prázdniny užila spíše pracovně, učila se role na dva divadelní záskoky. A točila i další díly televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hraje se svým otcem Pavlem Kikinčukem.

Západočeské Beverly Hills. Kde to je?

Čerňovice, Železná Ruda, Kostelec, v těchto obcích chce žít nebo se rekreovat mnoho lidí. Loni tam vzniklo nejvíce bytů a domů.

Sousedský spor chalupářů: Exekuce kvůli dvěma větvím túje

Plzeňsko – Představte si, že máte chalupu a kus od plotu na svém pozemku několik tújí. Sousedům ale vadí, takže je musíte uříznout. Dvě větve, které směřují na váš pozemek, necháte. Sousedé si stěžují znovu.

Naučné stezky podél pěti plzeňských řek jsou kompletní

Mže, Radbuza, Úslava a Úhlava, které dohromady tvoří Berounku. Podél všech pěti plzeňských řek jsou umístěny informační tabule s historií a zajímavostmi. Poslední série tabulí přibyla v těchto dnech k Úhlavě.

Richard Ševčík: Nemám důvod měnit angažmá

Plzeň /ROZHOVOR/ – Tanečník a choreograf Divadla J. K. Tyla Richard Ševčík má za sebou velmi plodný rok. Připravoval choreografii k muzikálům Sugar a Kočky a nejnověji k baletu Zápisník zmizelého. Loni na podzim mělo premiéru představení Obraz Doriana Graye, které režíroval. 

Plzeňan v Riu: Déšť, samba a tančící město

Radim Teodor Bílek rád cestuje, jen loni se podíval do osmi zemí. Jedním z jeho snů byla Jižní Amerika, takže když loni na podzim objevil zpáteční letenku na tento kontinent za necelých deset tisíc korun, nedokázal odolat.

Přestat kouřit není jen o zahození cigaret

Pod dohledem odborníků se zlozvyku zbavují častěji lidé ve středním věku.

V létě mohou lidé usednout k Artušově stolu

Nikdo neví, jak vypadal, ale ví se, že stál v Lochotínském parku. Na umělecké ztvárnění Artušova stolu proto město loni vypsalo soutěž.

Richard Ševčík: Těším se, že budu starý a tlustý

Plzeň – Tanečník a choreograf z plzeňského Divadla J. K. Tyla je v jednom kole. Stačilo ale málo a mohl z něj být profesionální hokejista.

Plzeňský kraj chce koupit hotel na Šumavě. Opozice zuří

Plzeň – Duch předrevoluční rekreace ožívá. Tedy aspoň 
v hlavách vládnoucích konšelů Plzeňského kraje, kteří hodlají pořídit hotel v Železné Rudě za cca 14 milionů korun.

Nové divadlo v Plzni odstartovalo předpremiérou Prodané nevěsty

Plzeň /FOTOGALERIE/ - Nové divadlo v Jízdecké ulici má za sebou předpremiéru – v pondělí večer tu herci Divadla J. K. Tyla sehráli Smetanovu Prodanou nevěstu. Operu o Jeníkovi a Mařence uvidí diváci i v úterý, kdy je v plánu slavnostní otevření.

S babettou na Moravu: Před kopcem se přikrčit a doufat

Babettu má většina lidí spojenou jen s pojížďkami po vesnici. Coby dopravní prostředek pro výlet z Plzně na Moravu si ji dovede představit jen málokdo.

Techmania po rekonstrukci: Račte vstoupit do říše vědy

Plzeň – Několik stovek dětí si mohlo už v předstihu v rozšířené Techmanii vyzkoušet, zda dokáže běžet rychleji než pes nebo doskočí dál než kočka.

Být single neznamená nudu nebo život bez přátel

Plzeňsko – „Najít parťáka na cesty, sport nebo třeba do kina je v dnešní době těžké," říká Plzeňan Václav Pták.

Odborník: České elektrárny jsou na tom dobře

Plzeň – Patří mezi přední světové odborníky v jaderné energetice. Michail Čudakov, ředitel moskevské pobočky mezinárodní organizace WANO, je jedním z těch, kteří pomáhají provozovatelům jaderných elektráren zlepšovat bezpečnost.

Silničáři nesolili, mohou letos víc záplatovat

Plzeňský kraj – Letošní mírná zima nahrála silničářům, kteří na soli, posypové drti a naftě ušetřili oproti minulým letům padesát milionů korun. Díky tomu, že nebyl sníh a sypače vyjížděly méně, může kraj opravit více rozbitých silnic. Kdo by ale čekal velké souvislé opravy, byl by zklamán. Peníze budou použity na lokální výspravy výtluků a děr v silnicích II. a III. třídy.

Automechanik dluží zákazníkům deset milionů korun

Plzeň – Rozprodané auto na náhradní díly, slíbený vůz, který ale lidé, kteří zaplatili zálohu, nikdy neviděli, auto prodané bez vědomí majitele. To je jen malý výčet toho, co má údajně na svědomí majitel servisu v Plzni-Křimicích Pavel Kovanda. Na jeho podivné praktiky jsme před časem upozornili a ozvali se další poškození.

Vyjedou žluté autobusy z Plzně na Klatovy?

Plzeň, Klatovy – Cestující pendlující mezi Klatovy, Plzní a Prahou se žlutých autobusů na silnicích možná vůbec nedočkají. Společnosti Student Agency (SA), která chtěla linku Praha – Plzeň – Klatovy spustit během dubna, komplikuje plány hejtmanství Plzeňského kraje.

Žena regionu: Své ´babince´ vymýšlím nejraději na kole

Plzeň – Anna Šperlová v pondělí dostala ocenění, její festival Excelentní žena se koná začátkem dubna.

Šestitýdenní samička nosorožce indického už zdvojnásobila váhu

Plzeň – Od pondělí ji lidé mohou vidět na vlastní oči. Plzeňská zoo zpřístupní pavilon, který byl poslední dva měsíce uzavřen právě kvůli porodu a klidu pro matku a mládě.

Herec Martin Stránský se podruhé oženil

Plzeň – Charismatický modrooký herec Martin Stránský se před několika dny oženil. Své nejdůležitější ´ano´ řekl tento herec s nezaměnitelnou tváří i hlasem právničce Martině, s níž chodí téměř pět let.

Žihelští hasiči 
budou slavit za své

Plzeň, Žihle – Podpora dobrovolných hasičů ano, ale ne jejich oslav. To je výsledek několik desítek minut trvající diskuze na krajském zastupitelstvu, kterou vyvolala žádost ze Žihle.

Opozice v Plzni: Letáky vám zájem o techniku nezvýší

Plzeň – Kraj zřizuje nový nadační fond, který má podpořit technické obory. Třebaže trpí podle opozičních zastupitelů mnohými neduhy, nakonec jeho založení prošlo. Jeho cílem je zvýšení zájmu žáků o technické obory – prostřednictvím osvětové kampaně nebo kulturními či sportovními akcemi.

Jiřího Pospíšila v krajském zastupitelstvu vystřídal Vladislav Vilímec

Plzeň – Krajský zastupitelský klub ODS povede Vladislav Vilímec. Nahradí tak Jiřího Pospíšila, který letos na konci ledna z občanské demokracie vystoupil.

VIDEO: Bucifal se nosí domů ve froté ponožce

Plzeň – Start do života se Bucifalovi příliš nevydařil. Mládě jihoamerického druhu kaloně se zřejmě pustilo stěny v jeskyni, spadlo na zem a matka už se o něj pak odmítla starat. Naštěstí si ho všimla Anna Vainarová, která v podzemní expozici plzeňské zoo pracuje, a ujala se ho.

Plzeňský kraj se chystá zrušit až deset procent vlaků

Plzeňský kraj – Vlakových spojů v kraji výrazně ubude, kraj počítá s omezením o deset procent počtu ujetých kilometrů. Hejtmanství chce ušetřit desítky milionů korun.

Archeologové pátrají pod domy v Plzni-Křimicích

Plzeň - V Konopné ulici v Plzni-Křimicích, kde mají vyrůst rodinné domy, už nějakou dobu pátrají archeologové, nacházejí hlavně dávnou keramiku.

Vrací se Bajkal, plzeňské zoo chce další tygřata

Plzeň – Poslední z tygřat, která se v Plzni narodila v roce 2011, před několika dny opustilo plzeňskou zoo.

U plzeňských popelnice skončilo dalších šest štěňat

Plzeň – Už potřetí během velmi krátké doby někdo vyhodil sotva odrostlá štěňata. Naposledy v neděli lidé našli šest chlupáčů u popelnic ve Francouzské ulici na Slovanech.

AKTUALIZOVÁNO

Radikálové v Plzni protestovali proti "černému rasismu"

Plzeň - Plzní v sobotu prošel průvod pravicových radikálů. Na Husově náměstí na ně čekali odpůrci. Prohlédněte si foto a videogalerii.

Manželé dali auto do servisu, ten ho rozprodal na díly

Plzeň, Přeštice – Mělo jít o banální opravu nárazníku, výsledkem je trestní oznámení.

Po Fukušimě mají plzeňské firmy víc práce

Plzeň – Fukušimská havárie, k níž došlo 10. března 2011, paradoxně pomohla některým plzeňským firmám. Zpřísnila se totiž bezpečnostní opatření u jaderných elektráren a Škoda JS a Doosan Škoda Power, které dodávají součásti a zajišťují servis, nyní mají víc práce.

FOTO: Dingové dostali jména podle Hráče

Plzeň - Alexej, Polina, Blanche a Marcel. Čtyři štěňata dingů australských, která se v plzeňské zoo narodila den před Štědrým dnem, už mají jména.

V Plzeňském areálu na Lochotíně letos přibude další bazén

Plzeň – Areál na Lochotíně by se měl po šestnácti letech dočkat znovuotevření. Rekonstrukce by se měly stihnout ještě letos.

Na plzeňské zvony už je téměř vybráno

Plzeň - Sedmi miliony korun už lidé a různé instituce přispěli na plzeňské zvony chrámu sv. Bartoloměje. Představuje to více než 80 procent sumy, která je nutná pro odlití a zavěšení zvonů na místo, kde chybějí už sedmdesát let.

Vlaky a auta denně srazí desítky zvířat

Plzeň – Toto roční období patří pro volně žijící zvířata k těm rizikovějším. Pod koly aut či na kolejích denně hynou desítky zvířat. Důvod? Potrava.

Nemůžu uvěřit, že se to děje u nás, hrozí se česká Ukrajinka

Plzeň – „Když sleduju, co se v Kyjevě a v celé Ukrajině děje, vůbec nemůžu věřit, že je to u nás," říká 29letá Ulyana Šauerová, která pochází z Ukrajiny, ale od 17 let žije v České republice. Od loňská má české občanství, ale dění v rodné zemi se jí bytostně dotýká.

Milan Chovanec i Petr Rund končí. Odstupné jde do statisíců

Plzeň – Zatímco odvolaný technický náměstek primátora Petr Rund (ODS) odchází z vedení města s finančním polštářem, exhejtman a nynější ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) musí počkat, zda mu krajští zastupitelé odstupné vůbec přiřknou.

Techmania se otevírá za sedm týdnů, podívejte se dovnitř

Plzeň – Do otevření nových expozic Techmanie zbývá už jen sedm týdnů, ve staré škodovácké hale ale vědu a techniku příliš věcí nepřipomíná.

Plzenští studenti sestrojili ekologický trabant

Plzeň – Víc než tisíc hodin práce a ze smradlavého trabantu je krásné, takřka nové ekologické vozítko. Nevěříte?

Plzeň si užije nosorožčí slečnu Marušku dva roky

Plzeň – Vypadá jako roztomilé miminko, ale přitom je to pořádný pořízek.

V Plzeňském kraji je už starců víc než dětí

Plzeňský kraj – Populace v kraji stárne a dětí ubývá. A to velmi výrazně. Zatímco dnes na děti a seniory vydělávají více než dvě třetiny obyvatel kraje, za pouhých pětatřicet let bude ve věku od 15 do 64 let pouze 56 procent lidí. A téměř třetina lidí bude starší 65 let.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT