Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAVA TOLAROVÁ

Miroslava Tolarová / Plzeňský deník

cimrmanolog.. :-)

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Řidiče v celém kraji omezují silniční uzavírky

Plzeňský kraj – Prázdné letní silnice a štědrá ruka politiků znamenají pro řadu obcí v regionu možnost zbavit se děr v asfaltu. Do silnic jde v letošním roce rekordní suma peněz, což znamená jediné. V Plzeňském kraji bude během prázdnin probíhat několik desítek oprav na silnicích.

Vlčata z plzeňské zoo půjdou na Šumavu

Plzeň - Plzeňská zoo ve čtvrtek veřejnosti poprvé představila mláďata vlků evropských, která se v zahradě narodila. Nyní je jim měsíc a pokřtil je známý filmový scenárista a režisér Václav Chaloupek.

Vlčata ze zoo půjdou na Šumavu

Plzeň - Plzeňská zoo ve čtvrtek veřejnosti poprvé představila mláďata vlků evropských, která se v zahradě narodila. Nyní je jim měsíc a pokřtil je známý filmový scenárista a režisér Václav Chaloupek.

Naučné stezky podél pěti plzeňských řek jsou kompletní

Mže, Radbuza, Úslava a Úhlava, které dohromady tvoří Berounku. Podél všech pěti plzeňských řek jsou umístěny informační tabule s historií a zajímavostmi. Poslední série tabulí přibyla v těchto dnech k Úhlavě.

Drsný silový závod Predator Challenge zvládl i Šedý vlk

Plzeň - Závodu se zúčastnilo několik stovek odvážných mužů i žen.

Krajská TOP 09 má nového šéfa. Je jím Petr Suchý

Plzeň – Po šesti letech se změnil předseda TOP 09 v Plzeňském kraji. 

Zkontrolujte si platnost občanského průkazu

Plzeňsko – Letos uplynulo deset let od poslední hromadné výměny občanských průkazů. Zkontrolujte si proto ten svůj, zda právě vy nejste mezi těmi, kdo si musí vyřídit jeho výměnu.

Festival Finále má staronového pořadatele

Plzeň – Novým pořadatelem filmové přehlídky Finále Plzeň bude v příštích čtyřech letech společnost Film Servis Plzeň. Doporučila ho výběrová komise a ve čtvrtek jej schválili i plzeňští radní.

Kartou lze platit už i 
v autobusu

Plzeň – Autobusy plzeňských dopravních podniků nabízejí od minulého týdne novou službu: za jízdenku můžete zaplatit bezkontaktní platební kartou. Nové terminály by do konce června měly být také ve všech tramvajích a trolejbusech.

Amfiteátr je před kolaudací

Plzeň – „Všechno je hotovo, jen ladíme drobné detaily," hlásí Petr Pohanka ze společnosti BIS, která rekonstruovala lochotínský amfiteátr v Plzni. Přírodní divadlo je těsně před kolaudací, za tři týdny tu začíná první velká akce – Metalfest.

Se stepem se dá začít kdykoli. Když je talent

Plzeň /REPORTÁŽ/ – Redaktorka Deníku vyzkoušela workshop pro veřejnost na Plzeňském festivalu stepu. Notes a tužku za boty s plíšky určitě nevymění.

Dětská letní olympiáda startuje v Plzni už za měsíc

Plzeň - Na západ Čech přijede 2300 sportovců, 450 trenérů a 250 VIP hostů z celé republiky.

Pohoda v houpací síti je u stadionu, vystřídalo ji dílo oslavující mateřství

Plzeň - Ve Smetanových sadech se objevila nová socha Ley Vivot. Dílo s názvem Endless bench (Nekonečná lavička) bude též bojovat o hlasy Plzeňanů v anketě o to, která socha ve městě piva zůstane.

Plzeň se stala místem zločinu

Plzeň – Hřebejkův seriál se má začít vysílat začátkem září, vyšetřovatele hraje Martin Stránský.

Jak zpříjemnit Vinice? Dešťovou vodou

Plzeň - Studentka přišla s projektem na využití dešťové vody. Náklady přesahují 120 milionů korun.

O mikrogranty je zájem, polovina už je pryč

Plzeň – Hejtmanství přišlo s novým programem, přiděluje průměrně deset tisíc korun.

Plzeňan podvedl i nemocného

Plzeň – Majiteli slíbil prodat auto za 75 tisíc korun. Poté ho prodal za částku o 30 tisíc nižší, aniž by o tom majitel věděl. Auto ani peníze nikdy nevrátil.

Zdravotnický holding přijde o další lidi

Plzeňský kraj – Nová krajská radní chce efektivnější příspěvkovou organizaci.

Policie šetří nové pavilony v plzeňské zoo

Plzeň – Anonymní udání poslalo do plzeňské zoologické zahrady policii. Ta nyní mimo jiné zjišťuje okolnosti výstavby pavilonu pro drápkaté opičky a expozice suchozemských želv, které byly součástí projektu Stopy člověka v přírodě a byly otevřeny loni v prosinci za 25 milionů korun.

Podzemní kontejnery naplnili lidé v předstihu

Plzeň – Na Mikulášském a Jiráskově náměstí v Plzni mohou lidé odpad házet do podzemních kontejnerů. Jde o první dvě zařízení tohoto typu v Plzni, další budou následovat ještě letos v centru města.

Na Hracholuskách se začnou prohánět čluny

Plzeňsko – Až dosud platil na vodní nádrži Hracholusky zákaz motorových plavidel, teď Ministerstvo dopravy tento model změnilo.

AKTUALIZOVÁNO

Metalfest i další akce mají zelenou. Budou v amfiteátru

Plzeň - Po měsících jednání a debat je konečně jasno. Metalfest, Majáles a další velké akce se i letos mohou konat v lochotínském amfiteátru.

Metalfest 
v amfiteátru 
je stále nejistý

Plzeň – Přestože jsou v rádiích slyšet upoutávky lákající na Metalfest v lochotínském amfiteátru, zda se tu opravdu bude konat, není jasné. Vedení města stále čeká na zelenou od antimonopolního úřadu.

Sherlock Holmes odhalí Psa baskervilského v Proluce

Plzeň – Osmý ročník Divadelního léta pod plzeňským nebem se vrací zpět na začátek.

Na Doubravce došlo k havárii vodovodního potrubí

Plzeň - K poměrně rozsáhlé havárii došlo ve středu večer v Radiové ulici na Doubravce.

Obří loutky projdou Plzní a vystoupí v depu

Plzeň – Mimořádný ročník Skupovy Plzně bude mít i mimořádné ´předskokany´, po celý poslední srpnový víkend budou k vidění obří, i několikametrové loutky.

Nový bič na hospody budí vášně

Plzeň – Vyšší postihy za prodání alkoholu mladistvým, ale navíc i zodpovědnost provozovatele restaurace za podnapilou mládež.

Chovanec povýšil, je prvním místopředsedou ČSSD

Plzeň, Praha – Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se stal v pátek prvním místopředsedou ČSSD. Stranicky tedy povýšil, protože dosud byl jedním ze čtyř řadových místopředsedů sociální demokracie.

Největší nebeské divadlo do roku 2026

Plzeň – Až 75 procent plochy Slunce zakryje příští pátek kotouč Měsíce, v dopoledních hodinách dojte k částečnému zatmění Slunce.

Pro výstavu EXPO 2015 vzniká česká hospoda

Plzeň – Letošní ročník výstavy EXPO 2015, kterou hostí italský Milán, nabídne návštěvníkům českou pivní kulturu a technologii. V Českém pavilonu vyroste pravá česká hospoda a pivo se sem bude ve speciálních tancích vozit z plzeňského pivovaru.

Richard Ševčík: Nemám důvod měnit angažmá

Plzeň /ROZHOVOR/ – Tanečník a choreograf Divadla J. K. Tyla Richard Ševčík má za sebou velmi plodný rok. Připravoval choreografii k muzikálům Sugar a Kočky a nejnověji k baletu Zápisník zmizelého. Loni na podzim mělo premiéru představení Obraz Doriana Graye, které režíroval. 

Plzeňan v Riu: Déšť, samba a tančící město

Radim Teodor Bílek rád cestuje, jen loni se podíval do osmi zemí. Jedním z jeho snů byla Jižní Amerika, takže když loni na podzim objevil zpáteční letenku na tento kontinent za necelých deset tisíc korun, nedokázal odolat.

Prezident Zeman: Nejezdím se do krajů chvástat, ale naslouchat

Zbiroh, Plzeň – Prezident Miloš Zeman v pátek zakončil svou třídenní návštěvu Plzeňského kraje na zámku Zbiroh. Krátce před závěrečnou tiskovou konferencí poskytl Deníku exkluzivní rozhovor.

Na nádraží nezůstal kámen na kameni

Plzeň – Před několika dny začala velká přestavba hlavního vlakového nádraží. Cestujícím se zhruba na pět měsíců uzavřelo 3. a 4. nástupiště.

Hřebec Bent zplodil v zoo první mládě

Plzeň - Plzeňská zoologická zahrada se může pochlubit prvním letošním mládětem zebry Chapmannovay.

Prezident uvidí trolejbusy, jeho choť Loosovy interiéry

Plzeňský kraj – Po deseti měsících se příští týden do kraje vrátí Miloš Zeman. Hlava státu během středy, čtvrtka a pátku navštíví Plzeň, Domažlicko, Tachovsko a severní Plzeňsko.

Rekord. Kraj dá na silnice přes miliardu

Plzeňsko – Poprvé po letech přispěl na opravy i stát.

Přestat kouřit není jen o zahození cigaret

Pod dohledem odborníků se zlozvyku zbavují častěji lidé ve středním věku.

Plzeň chce prodat Masarykovo gymnázium

Plzeň – Vedení města a Plzeňského kraje začaly jednat o odprodeji další školské budovy.

V létě mohou lidé usednout k Artušově stolu

Nikdo neví, jak vypadal, ale ví se, že stál v Lochotínském parku. Na umělecké ztvárnění Artušova stolu proto město loni vypsalo soutěž.

Plzeň čeká oprava dalších kolejí, pak Pattonova mostu

Plzeň – V průběhu letošního roku se radnice nechce kvůli kulturnímu titulu pouštět do žádných velkých rekonstrukcí v centru města. Je ale možné, že ještě letos začne rekonstrukce části tramvajové trati na Košutce.

Richard Ševčík: Těším se, že budu starý a tlustý

Plzeň – Tanečník a choreograf z plzeňského Divadla J. K. Tyla je v jednom kole. Stačilo ale málo a mohl z něj být profesionální hokejista.

Bratři Kiliánovi: Musíme potrénovat to, co v Čechách nemáme – duny

Plzeň – Začátkem roku tráví tahle trojka pravidelně mnoho hodin v kabině kamionu. Každý přesně ví, co má dělat. Nejsou na výletě ani v práci, závodí v nejnáročnější rallye světa – na Dakaru.

Slibovaná sleva na akce města kultury není pro všechny

Plzeň – „Slevu vám nedáme," slyšel minulý týden Vratislav Opl, když šel koupit lístky do cirkusu Davida Dimitriho. A to i přes to, že splnil podmínky – přišel je koupit do infocentra na náměstí Republiky a předložil svou Plzeňskou kartu.

Přeštická prasátka z plzeňské zoo se baví fotbalem

Plzeň – Je jich osm, váží asi dvacet kilogramů a rádi se honí za mičudou. Řeč není o žádných malých klucích, ale o dvouměsíčních selátkách přeštického strakatého prasete z plzeňské zoo.

Pacient: Zpackali to, neomluvili se. Chci vyšší odškodné

Plzeň – Absolvoval plánovanou operaci žlučníku, jenže se tak úplně nepovedla. Místo několika laparoskopických vpichů má Jiří Spurný jizvu přes půl břicha a doživotní problémy.

Nemocniční parkovací dům má stát už letos

Plzeň – Se stavbou parkovacího domu chce Fakultní nemocnice v Plzni začít už na jaře.

Bratry Kiliánovy čeká start na Dakaru

Plzeň, Buenos Aires – Posádka závodního kamionu, již část tvoří Martin Kolomý z Bruntálu a dva Plzeňáci – bratři David a René Kiliánovi, jsou v Jižní Americe.

Nákupní horečka stoupá, zájem je o Hruškovu kuchařku

Plzeň - Poslední adventní neděli lidé zaplnili obchody.

Kraj si koupil vlastní hotel na Špičáku

Plzeň, Špičák – Nesmysl. Vyhozené peníze. Plýtvání veřejnými penězi. Nejhorší návrh posledních let. Těmito kritickými slovy komentovali včera opoziční zastupitelé návrh na koupi rekreačního objektu Malá Paříž na Špičáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT