Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAVA TOLAROVÁ

Miroslava Tolarová / Plzeňský deník

cimrmanolog.. :-)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Muž vjel se svým autem do zahrady, nehodu nedaleko Plzně nepřežil

Lužany - Tragicky skončila sobotní jízda 34letého muže. Při průjezdu obcí Lužany na jižním Plzeňsku vyjel se svým opelem ze silnice.

OBRAZEM: Na městské kapry stáli lidé v Plzni frontu

Pleň - Na městských sádkách u Košináře v Plzni začal tradiční prodej kaprů z Drahotínského a Třemošenského rybníka. A zájem je obrovský, například v sobotu se na šupináče stála fronta dlouhá chvílemi i desítky metrů.

Proč čápi zůstali, ochránci nevědí. Krmit je ale nebudou

Plzeňsko - Uvidíte-li v Dobřanech na Plzeňsku na hnízdě v pekárně či na okolních loukách čápy, nemusíte volat ochránce přírody. Ti o nich vědí, jde o pár, který neodletěl do teplých krajů.

Neberte nám slovo, hřímá opozice

Plzeň - „Je to snaha omezit právo opozice se vyjadřovat," tvrdí poslanec a krajský zastupitel za ODS Jiří Pospíšil o novém jednacím řádu, který schválili krajští zastupitelé. Mimo jiné se v něm zkracuje doba příspěvků ze současných deseti minut na sedm.

Porušení veřejného slibu? Chovanec zůstane hejtmanem do ledna

Plzeň - Hejtman Milan Chovanec definitivně zůstane v čele kraje až do ledna, do té doby zůstane zároveň poslancem.

Kraj je bez dluhů, ale počítá s miliardovým úvěrem

Plzeň - Krajští zastupitelé schválili rozpočet, který nepočítá s žádným schodkem ani s úvěrem - příjmy i výdaje jsou shodně 4,3 miliardy korun. O půl hodiny později ale titíž krajští zástupci posvětili záměr na investiční úvěr do výše téměř jedné miliardy korun.

Poslanci za Plzeňský kraj jsou chudí i ve vatě

Plzeňský kraj - Zastupují nás ve Sněmovně, před deseti dny složili poslanecký slib. Pět z nich se do Sněmovny vrací, šest z nich jsou naprostými nováčky. S čím všichni do politiky jdou? Kdo je nejbohatší a kdo naopak movitými ani nemovitými statky příliš neoplývá?

Do plzeňského planetária už přišlo deset tisíc lidí

Plzeň - Za čtyři týdny, co je otevřené 3D planetárium v Plzni na Karlově, zavítaly tisíce lidí. Vstupenku s pořadovým číslem 10 tisíc v sobotu zakoupila Dida Rohrbacherová ze Starého Plzence. Poznat vesmír přišla na doporučení svých přátel a v doprovodu Michala Pavlase z Prahy.

Šlajs hejtmanem? Nejspíš ano

Plzeň - „Je to nepříjemné, ale už s tím bojovat nebudu," říká náměstek hejtmana Václav Šlajs (ČSSD) o petici, pod níž na internetu stále přibývají podpisy. Tvůrci otevřeného dopisu nechtějí, aby byl zvolen hejtmanem kraje poté, co se Milan Chovanec stal poslancem.

Občané Lochotína: Další domy nechceme, zlepšete park

Plzeň - Trochu jako na pranýři si museli připadat architekti, kteří obyvatelům plzeňského Lochotína představovali studie na oživení centrálního parku.

Zmizí Ice park z mapy Lochotína? Architekti tam navrhují bytové domy

Plzeň - Byla to velká sláva, když se na podzim roku 2006 otevíral Ice park v Centrálním parku na Lochotíně v Plzni - unikátní stadion s umělým povrchem. Teď, po pouhých sedmi letech, přišli architekti s návrhem, že by se areál prostě zrušil a místo něj se postavily bytovky. A to se místním samozřejmě nelíbí.

Povodně už jsou vyřízené, dotace už jen potvrdí zastupitelé

Plzeňsko - Od červnových povodní už uplynulo víc než pět měsíců, teprve teď ale bylo zkompletováno rozdělení desetimilionové dotace od státu. Poslední příspěvky schválili krajští radní, začátkem prosince je ještě musí potvrdit zastupitelstvo.

Plzeňský kraj zavede příští rok kotlíkovou dotaci

Příští rok se poprvé Plzeňský kraj připojí do programu na výměnu kotlů, v pondělí to odsouhlasili krajští radní.

Za sedm tisíc korun ročně může dítě v Latinské Americe vystudovat

Plzeň - Za sedm tisíc korun si můžete koupit 90 krabiček cigaret, čistokrevné štěně, týdenní zájezd na poslední chvíli nebo tři sta piv. Anebo můžete stejnou částku poslat jednomu dítěti do Latinské Ameriky, které může za tyto peníze rok studovat. Takzvaná adopce na dálku funguje v Plzni přesně deset let.

Dejte pozor na sanitku! Řídit může i začátečník

Plzeň - „Máme strach, že se stane další vážná nehoda," říkají někteří řidiči krajské záchranky. V prosinci se má totiž za volant sanity vrátit jejich kolega řidič Jan Beránek, který se v říjnu srazil s autem převážejícím peníze. A nebyla to jeho první nehoda.

Špičák cílí hlavně na začátečníky

Západní Čechy - Snowpark není jen pro profíky, ten náš je hlavně pro začátečníky, hlásá vedení Ski & Bike areálu Špičák. To přes léto proměnilo sjezdovku Lubák ve zcela nový areál pro snowboardisty se sedmnácti překážkami. Vznikla také nová sjezdovka vhodná pro začátečníky.

Sylvia Klánová: Jsem pyšná na maminčiny lidické děti

Plzeň /ROZHOVOR/ - Bylo jí dvacet, když její matka Marie Uchytilová-Kučová začala pracovat na Památníku dětských obětí války. Sylvia Klánová, která žije v Plzni, 28. října převzala z rukou prezidenta za svou matku státní vyznamenání.

Dráhy si budovu za 45 milionů korun zatím nechají. Upustily od dražby

Plzeň - Dům, v němž v Plzni sídlí drážní dispečeři a částečně i zaměstnanci Českých drah, je na prodej. Ve čtvrtek se měla konat elektronická aukce domu v Purkyňově ulici. Vyvolávací cena: 45 milionů korun. Dražba se ale nekonala.

Kníráči varují před rakovinou

Plzeň - „Prý s tím knírem vypadám jako gigolo," směje se Ondřej Bolfík, který se ve středu spolu s dalšími mladými lidmi proběhl Plzní. Na sobě měl, podobně jako ostatní, teplákovku z 90. let, tepláky a podobně stylové boty. Podpořil tak akci Movember, jejímž cílem je upozornit na rizika rakoviny prostaty a zdraví mužů obecně.

Plzeňsko se bouří: Nechceme hejtmana politruka, píší lidé

Plzeň /ROZHOVOR/ - Víc než jedenáct set podpisů se během pouhých čtyř dní objevilo pod otevřeným dopisem, jehož signatáři nesouhlasí s tím, aby se novým hejtmanem stal Václav Šlajs (ČSSD). Autorům vadí jeho komunistická minulost a úzké sepětí s režimem.

Z Plzně do Mnichova vlakem za dvě hodiny, z Prahy za tři hodiny

Plzeňský kraj - Po několikaleté odmlce začaly znovu připravovat vysokorychlostní železniční koridor Praha - Plzeň - Domažlice - Řezno - Mnichov. Co to znamená? Pokud by Viktoria s Bayernem hrála třeba za deset let, plzeňští fanoušci by do Mnichova dorazili vlakem už za dvě hodinky, z Prahy za tři.

3D vesmír v Plzni se otevírá!

Plzeň - Uvidíte nevídané a vyzkoušíte si vesmír na vlastní kůži. V pondělí se otevřelo nové planetárium v budově bývalé škodovácké jídelny u V. brány v Plzni na Borech. Poslední čtyři dny tu probíhalo testování, dnes se expozice se dvěma unikátními promítacími sály a třicítkou interaktivních exponátů spouští do ostrého provozu.

Sraženou srnu sníst nesmíte, jinak z vás budou pytláci

Plzeňsko - Nehod se zvěří přibývá každý podzim. Na vině je kratší den i přesuny stád z místa na místo. „Byl to mžik a nedalo se nic dělat. Srnka mi skočila přímo před auto," popisuje nepříjemný zážitek Helena Bachůrová. Po nehodě zvíře pošlo a žena měla na autě rozbité světlo, blatník, podběh a masku chladiče.

Novým opičkám v plzeňské zoologické zahradě chutnají červi

Plzeň - Kdo viděl film Hvězdné války, může mít dojem, že plzeňská zoo chová příbuzné Mistra Yody. Kosmani stříbřití, které zahrada chová úplně poprvé v historii, jsou této postavičce dost podobní. Jde o malé drápkaté opičky původem z Jižní Ameriky, které v dospělosti měří i s ocasem jen asi 30 centimetrů.

Základní i střední školy mají více času na žádosti o dotace

Plzeňsko - Měsíc a dvacet dní navíc dostaly k dobru školy, které se chystají požádat Regionální operační program (ROP) Jihozápad o dotace na modernizace učeben či dílen.V rámci sedmadvacáté výzvy je pro ně připraveno 71 milionů korun.

Autobus nejezdí téměř půl roku, v jízdních řádech ale stále je

Plzeň - Středeční ranní autobusový spoj z Plzně do Domažlic je v internetovém jízdním řádu, svítí na světelné tabuli na nádraží, a ví o něm dokonce i paní na informacích. Ale Plzeňanka Monika Vostrá na něj stejně čekala marně. Vůbec nepřijel, dopravce ho zrušil už koncem dubna.

Jiří Pospíšil: Výsledek je prohra, doufal jsem v 15 procent

Plzeň - Jiří Pospíšil. Sedmatřicetiletý politik, který je z Plzeňského kraje jediný, který za ODS postoupil do Poslanecké sněmovny. Občanští demokraté získali v republikovém součtu pouze 7,7 procenta hlasů, v Plzeňském kraji ale téměř o čtyři procenta více.

V Plzni dosáhnete na vesmír

Plzeň - Ještě není otevřeno, ale už nyní se lidé i školy objednávají do jedinečného 3D planetária v Plzni. To nabídne nejen promítání trojrozměrných a dvojrozměrných filmů na ploše kolem diváků, ale i promítání na interaktivní globus zavěšený v prostoru.

Vlasový mág: Nůžky s sebou vozím i na tábor

Plzeň /ROZHOVOR/ - Říká se o něm, že je vlasový mág, a v kadeřnickém světě má jeho jméno velkou váhu. Já však Michala Zapoměla poprvé potkala v maskáčích mezi dětmi. Na nic si nehrál, s každým se bavil a byl to zkrátka jeden z vedoucích. Že jde o světoznámého kadeřníka, mi musel říct někdo jiný.

Kam půjdou? Rozhodněte

Plzeň - Krátce, jasně, stručně, výstižně - umí to politici ještě vůbec? Je o nich známo, že jsou ve svých projevech rozvláční a zpravidla trvá dlouho, než se dostanou k ´jádru pudla´. Jak si ale poradí se vzkazem voličům, na nějž mají jen pár vět?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT