Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

NATAŠA ŠMATOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nově označená auta budou dělat Chebu reklamu

Cheb - Nově polepená auta s panoramatickým snímkem náměstí Krále Jiřího z Poděbrad se objevila tento týden v ulicích Chebu. Výsledný motiv, který nakonec zvítězil, vzešel z porady vedení města a doporučení od marketingového oddělení.

Trestní oznámení na provozovatele útulku neuškodilo

Mariánské Lázně - Trestní oznámení podané na podezření z týrání zvířat paradoxně zvýšilo zájem veřejnosti o mariánskolázeňský zvířecí útulek na Chebsku. Přibylo návštěv veřejnosti a zvýšil se počet psů k adopci.

Ve shořelé garáži na Chebsku našli hasiči mrtvolu

Františkovy Lázně /FOTOGALERIE/ – Požár garáže přivolal do práce v úterý kolem osmé hodiny ráno hasičské sbory ze Skalné a Chebu a také policisty. V garáži ve františkolázeňské Budovatelské ulici totiž našli zasahující muži mrtvé tělo.

Pozor na podvodné internetové prodejce

Cheb - S nemilou zkušeností se na Deník obrátil Michal Dohnal z jižních Čech. Odpověděl na inzerát, ve kterém mu prodávající z Chebu nabízel levně mobilní telefon.

Vyhřáté nádraží láká podnapilé osoby k přespání

Cheb - České dráhy byly nuceny najmout si ochranku, aby zabránily znečištění nádražní budovy v Chebu. Chladné dny a noci totiž znamenají, že se na nádraží opět začínají stahovat lidé, kteří nemají v úmyslu nikam odcestovat. Chtějí se tu ohřát, vyspat a popřípadě něco popít.

Prý jsme trapní, smáli se objímající studenti

Cheb - „Jsou tři druhy lidí. Jedni dělají, že mají nutný telefonní hovor nebo sms, případně se dívají do výloh Druzí se usmívají a jsou přístupní, ta třetí skupina lidí nám nadává,” řekla Zuzana Skálová, vedoucí centra KOTEC v Chebu, když vyrážela náměstí Krále Jiřího na druhou chebskou objímačku.

Bezplatné technické prohlídky odhalily řadu závad

Mariánské Lázně - Bezplatnou technickou kontrolu mohli absolvovat řidiči, kteří v sobotu využili společné akce stanice technické kontroly (STK), policie a BESIPu v Mariánských Lázních. Nejčastějšími nedostatky byly na kontrolovaných vozidlech špatné brzdy a geometrie.

Požáru v bytě s chemikáliemi předcházel výbuch

Cheb /FOTOGALERIE/ - Výbuch a následný požár vyděsil obyvatele Šeříkové ulice v Chebu. Z jednoho z bytů v panelovém domě číslo 9 šlehaly plameny.

Nejoblíbenější pohádka je vždy ta poslední, říká autor

Hranice /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Vratislav Mikan z Hranic se už dvacet let věnuje psaní a hraní pohádek pro děti. Krásné, hodinu a půl trvající povídání s divadelníkem Vratislavem Mikanem z Hranic uplynulo velmi rychle. Naposledy se divákům představil na Divadelním létě v Hranicích. Na první pohled optimista se už dvacet let věnuje psaní a hraní pohádek dětem v celém Karlovarském a Plzeňském kraji pod názvem Divadlo M+M. A jak říká, rozhodně by neměnil.

V Hazlově na Chebsku netuší, kdo je zastupitelem

Chebsko – V lednu došla na radnici rezignace Josefa Čapka, o které on tvrdí, že ji podepsal pod nátlakem, před časem přišly rezignace dalších dvou zastupitelů.

Nebezpečná zábava: mladík skákal před jedoucí auta

Cheb - Říká se, že řidič musí mít oči všude. V tomto případě to v Chebu platilo opravdu doslova. Kdo se k ránu v Žižkově ulici pozorně nedíval na cestu, mohl se dočkat překvapení v podobě mladého muže, který se z ničeho nic objevil před projíždějícím vozem.

Obec Hazlov má po jednání zastupitelstva dva starosty

Hazlov - Poté, co v Hazlově na Chebsku starostoval Josef Čapek i skončení zastupitelského mandátu, když ředitel Krajského úřadu Karlovarského kraje Roman Rokůsek vydal osvědčení náhradníkovi Josefu Mondekovi, nastala nyní ještě zvláštnější situace.

Arakain: Jsme česká kapela, zpíváme pro české fanoušky

Aš /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Historii Arakainu zná do puntíku. Aby také ne, když v kapele působí už od jejího počátku. Kdo? Kytarista Jiří Urban, který před ašským koncertem neodmítl Deníku odpovědět na několik otázek, mimo jiné i o nadcházejícím třicátém výročí skupiny, které se chystá na příští rok…

Chodci nerespektují svítící signál Stůj!

Cheb - Ani chodci nejsou bez viny, jak se v Chebu opětovně přesvědčili dopravní policisté. Nachytali jich hned dvanáct, když nerespektovali signál Stůj!

Hazlov má starostu bez zastupitelského mandátu

Hazlov - Chaos panuje v těchto dnech v Hazlově na Chebsku. Starosta Josef Čapek přišel rozhodnutím ředitele Krajského úřadu Romana Rokůska o zastupitelský mandát, ve funkci ale nadále zůstává. Je to vůbec první případ v republice.

Vyhublá kobyla Lukava má chuť žít

Vlkovice - Stará kobyla Lukava, kterou příslušné úřady odebraly majiteli ve Vlkovicích u Mariánských Lázní na Chebsku, přežije. Po vyšetření veterinářkou se utratit nemusí. Stav koně je sice vážný, ale vnitřní orgány, například srdce, jsou v pořádku.

Zavražděná seniorka měla v těle 36 bodných ran

Cheb - Přímo uprostřed případu, který jako by byl vystřižený z televizní kriminálky, se ocitli obyvatelé chebského sídliště Zlatý vrch. V bytě jednoho z panelových domů ve Dvořákově ulici se našla starší žena ubodaná 36 ranami. Informace vzešla od zdroje blízkého policii.

Úřady zabavily vyhublou kobylu, šlo jí o život

Vlkovice /FOTOGALERIE/ - Doslova za minutu dvanáct odvezli členové občanského sdružení Macík vyhublou 24letou kobylu Lukavu z Vlkovic u Mariánských Lázní na Chebsku. Zda jí tím ale zachránili také život, není jisté.

Stačí jedno zaváhání a pes bez milosti zaútočí

Cheb, Horní Hraničná /FOTOGALERIE/ - Chebský útulek obývá mnoho agresivních psů, je to ale vina lidí, ne zvířat.

Hazlov nemá náves, chce si ji postavit

Hazlov - Obec bez návsi, to je Hazlov na Chebsku. „My jsme jedna z mála obcí, která nemá své náměstí,“ poznamenal místostarosta Miroslav Všetečka s tím, že podle jeho názoru býval ve třicátých a čtyřicátých letech minulého století střed obce u místního kostela a zámku.

Po nemocném důchodci pátrají zatím marně

Lázně Kynžvart /FOTOGALERIE/ - Policisté v pondělí třetím dnem pátrali po pohřešovaném dvaaosmdesátiletém Františku Křížovi. Muž se v sobotu nevrátil z vycházky do Domova pro seniory v Lázních Kynžvartu na Chebsku.

Podcenit revizi spotřebičů a komínů se nevyplácí

Aš – Muž z Aše leží po otravě oxidem uhelnatým na interní JIP chebské nemocnice. Odborníci připomínají, že od příštího roku bude pravidelná revize povinná.

Chlapce popálil proud, sahal na vánoční osvětlení

Aš – Vánoční osvětlení znamená nejen hezkou dekoraci, ale také možnost úrazu. Přesvědčila se o tom rodina z Aše, když se šestiletý chlapec neopatrně dotkl vánočních světýlek a popálil jej elektrický proud.

Na Chebsku vzniká nová jednotka humanitární pomoci

Chebsko - Vše směřuje k tomu, aby byla pomoc připravená a nesháněla se na poslední chvíli.

Agresivita lidí vůči strážníkům roste

Cheb - Kromě slovních útoků se policisté setkávají i s fyzickými ataky, zejména u podnapilých.

Pod zříceným lešením zahynul dělník

Mariánské Lázně - Sesuté lešení v Mariánských Lázních u hotelu Centrální lázně pod sebou zasypalo dělníky. Jeden z nich zemřel.

Studenti i učitelé se bojí o osud střední školy

Aš - Údajně z ekonomických důvodů by se mělo rušit Gymnázium a SOŠ v Aši. Pedagogové a rodiče žáků vyzvali radního Emlera k osobní návštěvě.

Z chebského archivu zmizely vzácné listiny

Cheb - V archivu pohřešují tisíc kusů vzácných dokumentů jako například korespondenci Karla IV. Jejich historická hodnota je nevyčíslitelná.

Spolupráce s německou nemocnicí krachla

Cheb - Krajská nemocnice stopla spolupráci s německou stranou. Více než půlroční práce chebské radnice byla zbytečná, všichni zažívají zklamání.

Sezónní práce končí, analytici čekají růst nezaměstnanosti

Chebsko – Na Chebsku je v současné době největší poptávka po dělnických profesích.

Dobrovolných dárců krve ubývá

Cheb, Karlovarský kraj – Obyvatelé Chebska, kteří se chtějí stát bezpříspěvkovými dárci, mohou přijít každé pondělí.

Pro děti povinnost, přilba ale ochrání i dospělého

Chebsko - Na silnici je možné vyjet jen s řádně vybaveným kolem, jinak hrozí pokuta až dva tisíce.

Opuštěná jímka opět ukrývá mrtvoly zvířat

Cheb, Chvoječná - Opuštěná jímka v Chvoječné na Chebsku se nejspíš stává masovým hrobem pro ostatky zvířat. Už před rokem se tu našly lebky psů a hlava telete, tentokrát plavalo psí tělo bez srsti a kůže přímo v jímce. Srst tu byla také, těžko ale říct, zda nepatřila jinému zvířeti.

Zámek Kynžvart je možné vidět z ptačí perspektivy

Lázně Kynžvart /FOTOGALERIE/ - Podívat se na Zámek Kynžvart z ptačí perspektivy? I to je možné.

Ašlerky se do jiného města stěhovat nebudou

Aš – Kdo nestihl v týdnu navštívit divadelně hudební festival Ašlerky v Aši, má šanci ještě v pátek a v sobotu.

Trhovci napadli kupujícího, bodli mu do spánku klíč

Cheb, Svatý Kříž – Dostat se do sporu s asijskými prodejci hrozí na Chebsku fyzickým útokem. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil mladý Němec. Údajně šel na tržnici Svatý Kříž reklamovat zakoupenou hračku, se zlou se ale potázal.

Konec dyslexie? Metoda splývavého čtení má úspěch

Základní škola Skalná je jediná v Karlovarském kraji, která touto metodou vyučuje, a jedna z mála v celé České republice.

Chebský psí útulek prý patří k nejlepším v republice

Cheb – Je to již téměř měsíc, co policie našla v obytném autě v Berouně zemřelého českého mushera Pavla Kratochvilu s jeho přítelkyní a dvěma psy. Vedle přívěsu bylo dalších deset psů.

Myjte si více ruce, nezdravte se podáním ruky a líbáním!

Pandemie chřipky H1N1 je na vzestupu, podle posledních informací je Chebsko jednou z nejvíce zasažených oblastí.

Lék Tamiflu v lékárnách není, mají ho jen nemocnice

Cheb – Nejtěžší případy nakažených virem H1N1 budou lékaři směřovat rovnou do nemocnic

Muž strávil několik hodin v třímetrové jámě

Aš - Stará kotelna v ašské Palackého ulici se málem stala osudnou místnímu bezdomovci. Když totiž chtěl využít objekt jako úkryt a místo na spaní, zřítil se do třímetrové hloubky. Do kotelny lezl oknem. Jeho záchrana nebyla nikterak jednoduchá.

Počet žalob za neuhrazení regulačních poplatků roste

Chebsko - Hledat mezi stovkami lidí ty, kteří již zaplatili, je prý naprosto nemožné.

Chebský strojvůdce: Mám další jizvu na srdci

Cheb - Železniční neštěstí v chebských Hájích zanechalo stopy nejen na těle zraněného člověka, ale také na duších všech dalších zúčastněných. Stav muže s amputovanou nohou se zlepšuje, lékaři jej chtějí propustit domů.

Zámek zpřístupní veřejnosti unikátní kulturní památku

Lázně Kynžvart - U příležitosti návštěvy ministra kultury Václava Riedlbaucha na zámku v Lázních Kynžvartu 1. října uvidí také veřejnost v nově vybudovaném depozitáři národní kulturní památku (NKP) – Kynžvartskou daguerrotypii. Ta zatím veřejnosti není přístupná.

Mariánskolázeňská Hlavní ulice přinesla městu prémii

Mariánské Lázně - Hlavní třída v Mariánských Lázních vydobyla tomuto městu nejen ocenění v soutěž Cesty městy, ale také stotisícovou prémii.

Petici proti alkoholu v Chebu podpořili i motorkáři

Petice vznikla z podnětu Josefa Voborníka, když při autonehodě zemřel jeho bratr Martin se spolujezdkyní.

Netopýří mláďata si pletou byty s jeskyní

Aš: Netopýra z bytu nevyhánějte, jen otevřete okno a počkejte, až sám najde cestu ven

Pozor! Do Česka se žene silný vítr

Česko – Meteorologové varují před silným větrem. V nárazech bude vítr dosahovat 70 až 90 kilometrů v hodině, na horách až 110 km/hod.

Pěstírna marihuany byla přímo v centru Aše

Aš /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Kriminalisté objevili v Aši další pěstírnu marihuany. Tentokrát byla přímo v centru města, ve třetím patře bytového domu, takovou drzost mají pěstitelé.

Válečné hroby upravují polské a německé děti

Cheb - Mladí lidé přiznávají, že se o téma druhé světové války většinou nezajímají.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT