Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OLEG KAPINUS

Oleg Kapinus / Slovácký deník

Oleg Kapinus, Slovácký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ladislav a Kateřina: Australský vzorek pálenky jsme museli bránit

Veselé i dramatické zážitky mají za sebou, po cestě kolem světa, cestovatelé Ladislav Bezděk a Kateřina Dvořáková. Odstartovali v září 2014 a zpět do České republiky dorazili v těchto dnech. 
O cílech i zajímavostech unikátní výpravy, kterou jako správní patrioti absolvovali 
v českém automobilu, vyprávějí oba účastníci s nadšením 
a elánem, který z nich ani 
po tak náročné zkušenosti nevyprchal.

Aviatickou pouť ozdobí i dvoutrupý Lightning

Dvoutrupý stíhač P-38 Lightning, na kterém ve druhé světové válce létal například i autor Malého Prince Antoine de Saint-Exupéry, nebo bombardér B-25 Mitchel či námořní stíhač F-4U Corsair. To je jen několik z mnoha legendárních letadel, které se představí ve dnech 31. května a 1. června na 24. Aviatické pouti na letišti v Pardubicích.

Uherskohradišťské staré lázně: Budoucnost stále nejistá

Uherské Hradiště – Patřil mezi uherskohradišťské unikáty. Krytý bazén přímo v centru města byl svého času jedinečný. Dnes je z něj s trochou nadsázky ostuda Uherského Hradiště.

Boj o Slováckou ZUŠ trvá. Petice rodičů školáků podporuje bývalé vedení

Uherské Hradiště - Atmosféra na soukromé Slovácké základní umělecké škole v posledních dnech nepříjemně zhoustla. Došlo totiž ke sporu, kterým se v těchto dnech aktivně zabývá vedení školy, ale také rodiče žáků školy. Kauza spočívá v odvolání manželů Františka a Ivany Hrubých z vedení školy valnou hromadou Slovácké ZUŠ.

Ve Zlámanci nutně potřebují opravit školku, proto sbírají papír a vršky

Zlámanec – Sbírka na podporu opravy mateřské školy ve Zlámanci je v plném proudu. Potvrdila to jedna z iniciátorek akce Veronika Tsirogianni, která v obci bydlí.

Mařatický kostel bude nominovat na Památku roku

Uherské Hradiště – Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Uherském Hradišti-Mařaticích chce vedení města nominovat na Památku roku 2013. Objekt se totiž před nedávnem dočkal zásadních oprav.

Zábavní areál Smajlíkov nestihne do Vánoc zahájit provoz, otevře v lednu

Uherské Hradiště - Dětské herní centrum Smajlíkov v sousedství uherskohradišťského supermarketu Tesco letos provoz nezahájí. Vyplývá to z vyjádření Martina Bukvice, jednatele společnosti, která bude prostor provozovat. Původně přitom bylo v plánu, že centrum nabídne své služby už v říjnu.

Divokému parkování v Uherskohradišťské nemocnici bude konec

Uherské Hradiště - Vedení Uherskohradišťské nemocnice už dál nechce přihlížet divokému parkování řidičů v areálu jejich zdravotnického zařízení. Avizovali proto, že kvůli autům odstaveným mimo parkovací plochy budou volat strážníky. Také požádali městskou policii o pravidelné zajížďky to tohoto prostoru.

Exces na diskotéce: provozní je zdrcený, policie vyšetřuje

Uherský Brod – Nešťastná víkendová událost v uherskobrodské diskotéce Tropic bude mít zřejmě dohru hned na několika rovinách. Vedení města očekává diskuzi veřejnosti, provozovatel bude přemýšlet nad bezpečnostními opatřeními.

EXKLUZIVNĚ

Nikdy nevíte, kdo sedí v sále, říká houslový virtuos Václav Hudeček

Luhačovice /ROZHOVOR/ - Houslový virtuos Václav Hudeček není jenom výjimečným umělcem, ale také skvělým hledačem talentů. Jeho akademie, která se každoročně v létě koná v Luhačovicích, už objevila řadu mimořádných mladých talentů. Jeden z těchto umělců, Anton Čonka, bude hostem Hudečkova adventního koncertu, který se koná v pátek 13. prosince v 19 hodin v zámku Ořechov. Václav Hudeček v exkluzivním rozhovoru pro regionální Deník nastínil, na co se mohou návštěvníci koncertu těšit.

AKTUALIZOVÁNO

Mladík spadl na diskotéce z balkonu, je v kritickém stavu

Uherský Brod – Pro desítky mladých lidí měla být páteční diskotéka v uherskobrodském klubu Tropic jednou ze série podobných akcí. Skončila ale dramatickou událostí. Devatenáctiletý mladík totiž dvě hodiny po půlnoci spadl zhruba z pětimetrové výšky z balkonu objektu, kde se diskotéka konala.

Houby na Slovácku stále rostou, některé jsou léčivé

Slovácko – Čirůvky nebo stroček trubkovitý, to jsou některé výjimečně chutné houby, které lze v těchto dnech najít v lesích Slovácka. Oba jmenované druhy jsou typické právě pro období podzimu. Mezi houbaři patří mezi gurmánské skvosty, mnozí běžní houbaři je ale mají strach sbírat.

Mohou zachránit životy. Defibrilátorů na Slovácku přibývá

Slovácko – Člověk bezvládně ležící na chodníku v centru Uherského Hradiště. Přibíhají k němu strážníci a už za běhu zapínají v rukou přístroj. Defibrilátor.

Pasáž Slunce v Uherském Hradišti znovu ožívá

Uherské Hradiště - Tomáš Pavelka z Uherského Hradiště považuje Hotel Slunce a tamní obchodní pasáž za jedno z nejpříjemnějších míst Uherského Hradiště. Proto jen s lítostí sledoval, jak tamní vzhlednou pasáž opouštěla jedna provozovna za druhou.

Úleva pro chodce i cyklisty: lávky přes Moravu jsou opět v provozu

Uherské Hradiště – Cesta vedoucí přes tři lávky přes řeku Moravu na trase od Uherského Hradiště do Starého Města je již několik dnů opět průjezdná. Pro velké množství lidí, kteří si tudy krátí cestu to znamená úlevu.

Centrum Bánova se promění. Už na jaře

Bánov - Centrum Bánova dostane novou podobu. Obec se tak aktuálně se svým projektem na vylepšení podoby návsi zařadila k dalším slováckým vsím, například k Topolné a Jalubí.

Hradiště: zákaz vjezdu autům nad dvě tuny? Někteří lidé jsou proti

Uherské Hradiště – Řadu let jezdí Miroslav Šnajdar ke svému domu v Uherském Hradišti-Mařaticích. Za velkou, a podle jeho názoru prakticky zbytečnou komplikaci považuje dopravní značení v některých ulicích v Mařaticích i dalších částech města, které zakazují vjezd dopravním vozidlům s váhou nad dvě tuny.

Ředitel Slováckého divadla má tip na svého zástupce

Uherské Hradiště – Ředitel hradišťského Slováckého divadla Igor Stránský zřejmě v roce 2015 odejde ze své funkce. V hradišťském divadle přitom působí už úctyhodných 24 let.

Hradišťský volnočasový klub stále nefunguje

Uherské Hradiště – Provoz volnočasového centra, které mělo od poloviny letošního roku fungovat místo S-Klubu na Uherskohradišťském gymnáziu, se doposud nerozběhl. Důvody ředitel Gymnázia Josef Botek ale nezná.

Odorizace plynu: pach, který zachraňuje životy. I na Slovácku

Slovácko - Když Roman Polášek z Uherského Hradiště obdržel loni zprávu o plánované odorizaci plynu, nevěnoval jí zpočátku žádnou pozornost. Po čase ale přiznává, že pro něj a jeho rodinu nakonec měla možná zásadní význam.

Nucený výlov rybníka v noci vyvolal v Nedakonicích otázky

Nedakonice - Vypustit rybník měli v době říjnových voleb do Poslanecké sněmovny jeho správci v Nedakonicích. Nebylo by na tom nic divného, kdyby se to podle některých svědků nestalo takřka tajemným způsobem.

Některé obce na Slovácku přijdou zřejmě o pošty

Slovácko - Pro Michala Horáka z Jalubí je vyřizování nezbytných záležitostí na poště v obci běžnou praxí. I jeho se ale může v budoucnu týkat opatření, které údajně plánuje Česká pošta, a to významné snížení počtu svých provozoven. Takový postup se mu ale vůbec nezamlouvá.

Domov pro hendikepované ve Velehradě v roce 2015 skončí

Uherské Hradiště - Domov pro postižené klienty Salašská ve Velehradě čeká v první polovině roku 2015 ukončení provozu.

Bobry nezlikvidovali, rybník v Březolupech nakonec nemohou opravit

Březolupy - Bobry v Březolupech ještě před několika dny lovili do důmyslných pastí nebo odstřelovali. Zvířata totiž závažným způsobem narušovala tamní rybník. Počátkem listopadu ale skončila v obci unikátní výjimka, jež likvidaci bobrů umožňovala, a odchyt bobrů bude pokračovat opět až na jaře.

Letadla z Kunovic se mění ve šrot. Kdo zachrání muzeum?

Kunovice – Zastřešit a co nejdříve opravit nejvíce poškozené exponáty. To je cíl nadšenců, pracovníků Leteckého muzea Kunovice, vedení města i kraje. Zbývá je „drobnost". Sehnat na náročný projekt za desítky, a možná i stovky milionů korun, dostatek prostředků.

Petice žádá zpomalit dopravu v Podolí

Podolí – Doprava v ulici Drážné v Podolí je podle tamních obyvatel nebezpečná a hrozí kolize projíždějících aut i srážka s chodcem či cyklistou. Požadují proto instalování zrcadla či jiného zařízení, které by umožnilo lepší přehlednost situace v tomto místě.

Slovácko přichází o cenné památky

Slovácko – Zachránit původní historické domky v obcích není taková samozřejmost, jak by si možná lidé často představovali. Před nedávnem například selhaly veškeré snahy o záchranu původního selského stavení v Kněžpoli, tamními lidmi označované jako „Kučerovo".

Hradišťskou konírnu střeží bezpečnostní agentura

Uherské Hradiště – Areál bývalé hradišťské konírny opět ožívá. Ne však dupotem koní, ale razantními kroky členů bezpečnostní agentury, která tam nově začala působit.

Aquapark v Hradišti: na miliontého návštěvníka čekají dárky

Uherské Hradiště – Certifikáty s volným vstupem, výkonný tablet i jiné dárkové předměty čekají na miliontého návštěvníka uherskohradišťského aquaparku. Podle výpočtů vedení tohoto zařízení by mohl „prémiový" návštěvník dorazit do aquaparku během následujících deseti dnů.

Nové autobusy v Hradišti překvapily cestující

Uherské Hradiště – Pro Radku Novosadovou je cestování „pouličkou" do zaměstnání neodmyslitelnou součástí její každodenní činnosti. Proto vítá všechny pozitivní i negativní změny, které přepravce pravidelně zavádí.

Hradišťská konírna je nebezpečná, varují strážnici. Potulují se tam zloději

Uherské Hradiště – Do areálu bývalé konírny na hradišťském sídlišti Východ zajíždí strážníci hradišťské městské policie v posledních dnech pravidelně. Tamní osiřelé budovy totiž s oblibou začali navštěvovat bezdomovci a zloději kovů.

Hendikepovaným v Uherském Brodu chybí chráněné byty

Slovácko – V Uherském Hradišti a Starém Městě budou v blízkém budoucnu tři bytové domy, ve kterých si hendikepovaní lidé budou osvojovat základy samostatného bydlení.

V Uherském Hradišti se vyskytují vzácní netopýři

Uherské Hradiště – Vzácný netopýr Brvitý se úspěšně zabydlel v Uherském Hradišti. Ukázal to monitoring těchto zvířat, který se konal v Uherském Hradišti v minulém roce. Výsledky monitoringu představili organizátoři projektu z České společnosti na ochranu netopýrů (ČESON).

Herečka Zawadská navštívila na Slovácku děti zotavující se po onkologické léčbě

Buchlovice - Herečka a dabérka Valerie Zawadská (na snímku třetí zleva) projevila ve čtvrtek 17. října v Buchlovicích své malířské nadání. Navštívila děti ubytované v Hotelu Buchlov, zotavující se tam po náročné onkologické léčbě a spolu s nimi malovala obrázky.

Na záchranu školky si obec Zlámanec vezme úvěr

Zlámanec – Dlouhé čekání na zodpovězení otázky, zda má zlámanecká školka ještě nějakou budoucnost, je u konce. Tamní zastupitelé rozhodli, že si obec vezme úvěr a mateřskou školu opraví za dvanáct milionů korun.

Salaš a několik dalších. Obce, ze kterých se nedovoláte

Salaš – Když Radek Kopáč z Uherského Hradiště vyrazil před několika dny s manželkou na houby do Salaše, netušil, že si z vycházky přinese i dramatický zážitek.

Ken Hensley v Kunovicích: Nesmrtelné hity zapije mlékem i slivovicí

Kunovice /VIDEO/ – Je autorem nesmrtelných rockových hitů jako například „Lady In Black", „Stealin", „Look At Yourself", nebo „Easy Livin", tedy písní, které nesmí chybět na žádném koncertu slavných Uriah Heep. Ken Hensley se svou formací Live Fire vystoupí v Kunovicích v sobotu 19. října od 20. hodin.

Unikátní objekt v Kněžpoli už zřejmě nikdo nezachrání

Kněžpole – Obec Kněžpole s největší pravděpodobností příjde o unikátní objekt, který se mohl stát unikátním historickým památkovým domkem. Podobný objekt, kterým se pyšní řada obcí Slovácka totiž v Kněžpoli chybí.

Novorozence vyšetří přístroj od nadace Venduly Svobodové

Ušní problémy novorozenců odhalí speciální přístroj, který Uherskohradišťské nemocnici ve čtvrtek 10. října věnovala prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová.

Uherské Hradiště: Koně nahradili bezdomovci

Uherské Hradiště – Ještě před zhruba čtyřmi lety fungoval oplocený areál na sídlišti Východ jako prostor pro ustájení i tréninkový prostor pro koně. Také tam sídlily dvě firmy, jedna zaměřená na výrobu tovaru ze dřeva, druhá kovoobráběčská.

Hradiště: nevyužité domy vysávají městské peníze

Uherské Hradišti – Kdysi se tam rozhodovalo o tom, který z branců nastoupí na vojnu, a kdo bude mít to „štěstí", že získá pověstnou „modrou" knížku a povinné vojenské službě se vyhne. Řeč je o budově někdejší vojenské správy na Tyršově nábřeží v Uherském Hradišti.

Kamiony v Boršicích devastují mostky. Zlepšit by to měl měřič i častější hlídky

Boršice – Nový měřič rychlosti, důsledné vážení nákladních vozidel a častější dohled policistů. To jsou zbraně, kterými chce vedení Boršic snížit následky poškozování silnice vedoucí přes obec.

Zlámanec: školku chtějí zachránit rodiče sbírkou

Zlámanec – Zlepšit situaci v Mateřské škole ve Zlámanci, na jejíž opravu usilovně shání vedení obce peníze, by měla aktivita některých tamních obyvatel. Jedná se o rodiče dětí, jež školku navštěvují, kteří se rozhodli pomoci školce vlastní finanční sbírkou.

EXKLUZIVNĚ

Hradišťskou knihovnu prodchla magická atmosféra lázní 19. století

Netradiční večer plný atmosféry lázeňské atmosféry minulého století připravili na středu 2. října pracovníci hradišťské knihovny B.B. Buchlovana ve spolupráci se historičkou umění Blankou Petrákovou, která je zároveň členkou Luhačovického okrasného spolku Calma. Komponovaný program dostal název Lázeňská módní abeceda.

Březolupy mohou mít unikátní studovnu. V bývalém podzámčí

Březolupy – Původní objekt zámeckého podzámčí, který kdysi sloužil jako stáje pro koně, se možná v budoucnu změní na unikátní badatelnu s čítárnou a regionálním archivem. To je jeden z návrhů, kterým se v současné době zabývají v Březolupech.

Houbařská daň zatím nehrozí, ale v zahraničí se už platí

Zlínský kraj - Takzvanou houbovou daň neboli nálezné mají nově platit do obecních pokladen úspěšní houbaři. O poplatek prý usilují houbařské obce Zlínského kraje. Francova Lhota, Lukoveček, Provodov, Racková, Držková, Lukov a Salaš.

Zlámanec: dílčí opravy prý školku nezachrání

Zlámanec – Maminka dvou dcer Dagmar Čejková z Březolup vozila své děti ještě před rokem do mateřské školky ve Zlámanci. Ona i děti byli s tamním prostředím i přístupem učitelek velmi spokojení.

Burčák: na Slovácku prozatím osmnáct kontrol

Slovácko – Lahodný nápoj, u mnoha lidí oblíbenější než víno, burčák. Nemá být jen lahůdkou, ale údajně také nápojem plným vitamínů. „Na burčák se každoročně těším.

Postrach včelařů se Hradišťsku zatím vyhýbá. Se včelím morem ale bojují v okolí

Slovácko – Ohrožuje některé okolní regiony, Uherskohradišťku se zatím vyhýbá. Řeč je o včelím moru, tedy nemoci, která platí mezi včelaři mezi ty nejobávanější.

Ve Staré škole v Topolné se bude stavět. Vzniknou zřejmě nové šatny

Topolná – Budova původní Staré školy v Topolné bude mít nový vzhled. Rada obce plánuje vypracování projektu na rekonstrukci letité budovy na návsi. V současné době tam sídlí klubovny pro hudební a folklorní soubory, výrobna ohnivzdorných plachet a ordinace veterináře.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT