Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OLGA HAVRÁNKOVÁ

Olga Havránková / Nymburský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pramen, který by vyvěral sám bez lidského přičinění, v Poděbradech není

Poděbrady /ROZHOVOR/ - Není snad návštěvníka Poděbrad na Nymbursku, o domorodcích ani nemluvě, který by neochutnal minerálku z některého místního pramene. Někomu chutná, jinému nevoní. Nicméně má prokázané léčivé účinky.

V lázních Poděbrady se objeví první parkomaty

Poděbrady - Nový parkovací systém v Poděbradech na Nymbursku pomalu ožívá. Řadu ulic už lemují modré pruhy, určené pro rezidentní stání. Stovky lidí si už také vyzvedly potřebnou kartu, přesto se očekává ještě další vlna zájmu. Navíc město nyní podepsalo smlouvu s dodavatelem parkovacích automatů.

Na Labi bude rušno opět od 1. května, zatím bez přístavišť

Nymbursko - Výletní loď Král Jiří kotvící pod poděbradským zámkem začne brázdit Labe mezi Kolínem a Nymburkem opět od 1. května. Vloni podepsal Nymburk 
a Poděbrady Memorandum 
o spolupráci při budování veřejných přístavišť a přidaly se další obce na Nymbursku.

Račte dál do Zámku Křinec. Sezóna začíná módou i novou kavárnou

Opravené modré salónky, výstava plakátů a módy i nová kavárna jsou letošní novinky. Po zimě v pracovním tempu na zámku finišují přípravy na první návštěvníky, kteří okusí skutečně zámecký život. Poprvé letos zámecká rodina otevře dveře veřejnosti 17. května.

Traktorparádou si studenti zemědělské školy odtroubili poslední zvonění

Poděbrady - Jedenáct traktorů vyjelo ze školního statku v Poděbradech na Nymbursku, aby se jejich řidiči - absolventi střední zemědělské školy rozloučili se studiem. Originální poslední zvonění letos uspořádali absolventi oboru Agropodnikání spolu 
s ředitelem školního statku Janem Kocmánkem poprvé.

Vykradače hrobů dopadla policie, škodili i v Poděbradech

Poděbrady - Na poděbradském hřbitově v Kluku byly hroby při kontrole 10. února 2013 v pořádku. Do 14. dubna se do nich vloupali tři muži, které konečně dopadli ústečtí kriminalisté ve spolupráci také s policisty z Obvodního oddělení Poděbrady na Nymbursku.

O stavbu zimního stadionu v Poděbradech se uchází devět firem

Poděbrady - Jak dlouho ještě bude prázdná betonová plocha po zimním stadionu na Ostende v Poděbradech na Nymbursku by se mohlo vědět v rámci několika týdnů. Hodnotící komise posoudí splnění formálních podmínek jednotlivých uchazečů, kteří postoupí do druhého kola výběrového řízení.

Odvolání firmy blokuje rekonstrukci tělocvičny v Havlově škole

Poděbrady - V moderní tělocvičně Základní škole Václava Havla v Poděbradech na Nymbursku si mohli žáci protahovat těla už v těchto dnech. Ovšem kdyby její plánovaná rekonstrukce začala vloni 
v říjnu, jak měla.

Podplatit policejní hlídku 
se opilému řidiči nepodařilo

Lysá nad Labem - Opilého muže zastavila policejní kontrolní hlídka zřejmě nedaleko jeho bydliště v Lysé nad Labem na Nymbursku. „Zda by to nešlo vyřešit jinak," se policistů ptal s peněženkou v ruce. Odpovědí mu bylo zadržení 
a trestní stíhání.

Ostrov v Poděbradech zahájil letní provoz, akcím se otevře také atrium

Desítky let nepřístupný veřejnosti zahajuje poděbradský Ostrov na Labi svou třetí sezónu. Přístupný je sice po celý rok, od změny na letní čas se ale prodlužuje otevírací doba a město dalo na Ostrov pro příchozí mobilní záchody.

Skupina Kapriola: Ostravská atmosféra inspiruje k textům plným démonů

Nymburk /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Příjemným překvapením a zpestřením letošního ročníku soutěže Rock Nymburk na finálovém večeru v Dělnickém domě se stala čistě ženská kapela Kapriola. Pět „bab" z Ostravy na pódiu něžností zrovna neoplývalo 
a do svého ostravského hardrocku zapojily i housle.

Poruchy učení v Poděbradech studijní tempo nebrzdí

Poděbrady - Fakt, že dítě pomaleji čte, špatně píše, nemusí být známkou nižší inteligence, ale některé známé dysfunkce v procesu učení se. Učitelé a rodiče na ně přijdou u dětí na základních školách, kde problém začnou řešit, na školách vysokých už potom zase nikoho nezajímá, například jakým písmem si student dělá poznámky.

Originální korunky pro Miss Polabí 2013 jsou na světě

Poděbrady - Čtrnácti velkými říčními perlami se bude odlišovat korunka Miss Polabí 2013 od menších korunek dvou vicemiss. Všechny klenoty ale budou opět originální a krásné, jistě stejně jako jejich budoucí nositelky.

Originální korunky pro Miss Polabí 2013 jsou na světě

Poděbrady - Čtrnácti velkými říčními perlami se bude odlišovat korunka Miss Polabí 2013 od menších korunek dvou vicemiss. Všechny klenoty ale budou opět originální a krásné, jistě stejně jako jejich budoucí nositelky.

Starosta Poděbrad: Pane ministře, přijeďte 
se podívat na naše nádraží

Poděbrady - Pozvání od starosty Poděbrad na Nymbursku ministru dopravy je reakcí na stále odkládanou rekonstrukci budovy vlakového nádraží. Právě ministerstvo dopravy má převést nádražní budovy ve správě Českých drah do majetku Správy železniční dopravní cesty.

Nymburská porodnice mezi prvními odhaluje vady sluchu

Nymburk - Aniž by miminko třeba jen probudil ze spánku, vyšetří nový přístroj sluch novorozence letos také v nymburské porodnici. V České republice jím nedisponují zdaleka všechny nemocnice. Novorozenecké oddělení v Nymburce získalo novinku darem od Nadačního fondu Prolomené Ticho.

EXKLUZIVNĚ

Kritik Petr Korál: Pro mě poslední převratná deska vyšla v roce 1997, Prodigy

Nymburk /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Rozhovor s hudebním publicistou a předsedou poroty soutěže Rock Nymburk Petrem Korálem… Během finálového večera hudební vyhledávací soutěže Rock Nymburk 2013 v Dělnickém domě hrála kapela za kapelou jako na drátkách a program měl spád. Během jedné zvukové zkoušky si udělal čas předseda poroty Petr Korál na rozhovor pro Nymburský deník.

Běh v mrazu zdravému člověku neuškodí, klidně můžete pilovat kondici

Poděbrady - V čem je jiné běhat při teplotách pod bodem mrazu? Vyzkoušeli si to účastníci kondičního běhu v režii Českého červeného kříže v Oboře v Poděbradech na Nymbursku. Za oknem by člověk řekl, že je krásné slunečné počasí akorát na to, jít si zaběhat. Zdání ale klame, teploměr totiž ukazoval tři stupně pod nulou.

Barmanské klání přitáhlo mladé lidi a milovníky barevných nápojů

Poděbrady - Long a short drink bleskově a precizně míchali studenti škol zaměřených na gastronomii z České republiky, Slovenska, Polska a Slovinska už tradičně v Poděbradech na Nymbursku v soutěži Bacardi Martini Poděbrady Cup 2013. Letos na Lázeňské kolonádě.

Znáte všechny své sousedy? Může to být i had či ještěrka

Lysá nad Labem - Jak se správně chovat k plazům a že není nutné se bát hadů, se dozví návštěvníci výstavy Plazi: Naši spolubydlící a sousedé v Lysé nad Labem na Nymbursku. Přestože žijí na naší zahradě, nocují 
a přezimují v základech domů, často o nich nevíme. Proč se lidé bojí plazů přehnaně?

Zkušební kruhový objezd namalují v Poděbradech

Poděbrady - Máte pocit, že se na křižovatku na Jiřího náměstí v Poděbradech na Nymbursku kruhový objezd nevejde? Lidé to zjistí už brzy. Do osmnácti metrů by se měl podle projektantů kruhový objezd vejít a vytočit se na něm mají i nákladní vozidla zásobování.

Žena vjela přímo pod vlak, na přejezdu u Běrunic zemřela

Běrunice - Nechráněný železniční přejezd u Běrunic Řidička nepřejela na druhou stranu. Smrtelná nehoda se stala za tmy. 

Postaví v Poděbradech záchodky v parku, nebo je spláchnou neshody?

Poděbrady - Pod plánem veřejných záchodků v centru Poděbrad na Nymbursku se stále hýbe zem. Nebo rovnou pozemek. Město se s památkáři nakonec shodlo na přijatelném místě z druhé strany tančírny lázeňské budovy směrem do centrálního parku, proti němuž nic nenamítá ani veřejnost.

Krádeží kabelů odstřihl celé ulici pevné linky na půl dne

Přední Lhota - Proč? Lidé nechápou, proč zloděj v Přední Lhotě u Poděbrad na Nymbursku rozbil síťový a telefonní rozvaděč, způsobil tím škodu 12 tisíc korun, obyvatelé celé ulice byli přibližně 11 hodin bez internetu a pevných linek. To všechno pro zisk několika stovek za pár kilogramů měděných drátů.

Rozklikávací rozpočet: vstřícný krok veřejnosti, nebo zbytečný luxus?

Poděbrady - Formulku „rozklikávacího rozpočtu" obrací v ústech zastupitelé Poděbrad na Nymbursku asi už třetí veřejné zasedání a zatím tuto možnost berou na vědomí. Co se pod heslem vlastně skrývá?

Kromě zápachu začne z kompostárny do obce putovat i teplo

Hořátev - Zápach a teploučko jde často dohromady, a nově je tomu tak i v případě soužití kompostárny Talpa a obce Hořátev na Nymbursku, u které stojí výrobní haly. Léta se ohrazují proti zápachu z výroby, který Hořátev „proslavil" také v přilehlém Nymburce.

Impuls pro odchod ze země? Aby syn nezačal chodit do socialistické školy

Seletice /ROZHOVOR/ - Manželé Procházkovi ze Seletic na Nymbursku zavzpomínali na život v Kanadě, jak odešli z vlasti, jak se vrátili a proč vlastně v roce 1985 na dvanáct let emigrovali.

Muž našel smrt na kolejích, sebevraha poznal jeho bratr

Poděbrady - Jízdního kola ležícího u trati kousek od železničního přejezdu u skláren v Poděbradech na Nymbursku si všiml bratr muže, který už v tu chvíli nebyl mezi živými. Srazila ho lokomotiva rychlíku jedoucího od Libice k poděbradskému nádraží.

Dekorace z ovoce a zeleniny: první meloun vyřezávala šest hodin

Hrubý Jeseník /ROZHOVOR/ - Květy z ovoce, melounů, manga, jablek, květinové koše z ředkve, mrkve a všech možných plodů, od pravých květin k nerozeznání vídáme často na rautech a společenských akcích i u nás. Není to dlouho, co jsme tyto dekorace obdivovali pouze na dovolených 
u moře.

Nadjezd v Poděbradech musí ustoupit padajícím mostům

Poděbrady - Už to vypadalo, že se Poděbraďáci po deseti letech dočkají vymodleného nadjezdu přes železniční přejezd na Kouteckou, kde denně stojí v dlouhých kolonách řidiči u spadlých závor. Dvojnásobná výměna hejtmanů ale zamíchala investičními prioritami Krajského úřadu Středočeského kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT