Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ONDŘEJ LEINERT

Ondřej Leinert / Pražský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Znovu narozený Michal Viewegh se letos vrátí na Sázavafest

Světlá nad Sázavou - Pár dnů před Vánocemi v roce 2012 utekl nejpopulárnější český spisovatel Michal Viewegh smrti. Praskla totiž mu srdeční aorta a následky toho přežil doslova zázrakem. Od té doby má problémy s pamětí.

Punk 70 metrů nad zemí: kapela Resumé natáčela klip na věži

Žižkov /FOTOGALERIE/ - Hrají sice teprve krátce, ale už se dostali na vrchol. Doslova. Pražská punk-rocková kapela Resumé natáčela o víkendu klip na střeše restaurace Žižkovské věže. A třebaže nehrála nijak hlasitě, její vystoupení 70 metrů nad zemí bylo v sobotu ráno slyšet až na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Pouliční divadlo, to nejsou jen klauni. Může být i politické

Praha - „Co je to za divadlo?" Pokud vás od pondělí do pátku na Václavském náměstí v Praze napadne podobná otázka, dost možná to bude proto, že zahlédnete herce některého 
z dvaceti souborů z osmi světových zemí. Přijíždějí k nám v rámci šestého ročníku Mezinárodního festivalu pouličního divadla Za dveřmi.

Do Prahy přijede 150 muzikantů. Zahrají Dvořáka

Praha - V úterý 15. července bude ve Smetanově síni Obecního domu zakončen letošní cyklus Musica Orbis, který do metropole přiváží nejtalentovanější světové hudebníky hrající klasiku.

Karlovarský festival končí, ale i začíná. V pražských kinech

Praha - V Karlových Varech sice dnes - v sobotu - končí 49. ročník Mezinárodního filmového festivalu, ale jinde naopak začíná. Konkrétně v pražských kinech Aero a Světozor.

Jak bude vypadat pankrácký vrch? Rozhodne architektonické klání

Lidé, kteří protestovali proti plánované výstavbě na pankráckém vrchu, mají větší šanci, že nedojde k „divokým" plánům developera. Ten sám totiž souhlasil, že budoucí podobu exponovaného místa v širším centru Prahy určí architektonická soutěž.

Rock for People: nedůvěra stranou! I 20. ročník festivalu stál za to

Hradec Králové – Letošnímu Rock for People jsem nevěřil. Zatímco konkurenční velké festivaly už měly skoro hotové programy, ten hradecký pořád lákal na největší tahák v podobě Toma Odella, co pár měsíců předtím zahrál v Lucerna Music Baru. A i když jména začala přibývat, většina z nich trpěla právě tím, že u nás v nedávné době byla, nebo jednoduše nejsou tak výrazná, aby festivalu slavícímu 20. narozeniny dělala skutečné headlinery.

Bob Dylan může přijet i podesáté. A opakovat se nebude

Praha - Podeváté a zase jinak. Bob Dylan se po čtyřech letech vrátil do Prahy a překvapil hned na úvod. Začal totiž přesně s úderem osmé večerní, zatímco se řada z šesti tisíc diváků v O2 areně ještě usazovala.

Kdy jít v Praze do kina? V létě. Promítá se za minimální vstupné

Praha - Červenec a srpen nepatří k jejich nejsilnějším měsícům. Naopak. Podobně jako hudební kluby a divadla, pokud na prázdniny nezavřou, musejí kina v Praze přes léto o diváky mnohem víc „bojovat". A těžit z toho mohou právě diváci.

Do Rudolfina přijedou nejlepší mládežnické soubory z USA i Anglie

Praha - Dva špičkové zahraniční umělecké soubory složené ze studentů prestižních univerzit v Anglii a USA zavítají tento týden do Dvořákovy síně pražského Rudolfina. Přijedou zde v rámci koncertního cyklu Musica Orbis, který pravidelně do metropole přiváží to nejlepší z talentovaných souborů hrajících klasiku.

Bob Dylan se po čtyřech letech vrací do Prahy. S novými písničkami

Praha – Po roce v červenci do Prahy opět přijíždí starší muž, který však navzdory tomu, že se nesnaží jako mnohé hvězdy šoubyznysu působit „mladě", svým charizmatem stále dokáže oslovit všechny generace. Loni pražskou O2 arenu nadchnul kanadský písničkářský bard, devětasedmdesátiletý Leonard Cohen. A ve středu přijede jeho o šest let mladší písničkářský souputník z americké Minnesoty Bob Dylan.

EXKLUZIVNĚ

Tomo Miličević: Nejlepším zdrojem energie pro mě jsou naši fanoušci

Praha /ROZHOVOR/ - Do Prahy se dnes tři roky od posledního vystoupení v metropoli a rok od koncertu na hradeckém Rock for People vrací populární americká rocková kapela Thirty Seconds to Mars. Trojice hudebníků, kterou tvoří zpěvák, skladatel, režisér, ale i hvězdný hollywoodský herec Jared Leto, jeho bratr, bubeník Shannon a o generaci mladší kytarista Tomo Miličević. Posledně zmíněný poskytl Deníku před pražským koncertem exkluzivní rozhovor.

Stačí pošeptat... A hvězda festivalu Tanec Praha možná zatančí i vám

Praha - Festival Tanec Praha přivítal největší hvězdu letošního, 26. ročníku. Do Prahy v neděli večer přijela jedna z nejuznávanějších tanečnic a choreografek světa, kanadská umělkyně Marie Chouinard. Její díla i po mnoha letech šokují a nenechávají diváky chladnými.

OBRAZEM: Dyzajn market se konal na piazzetě Národního divadla

Praha - Davy lidí proudily v sobotu také na piazzetu Národního divadla v Praze, kde se konala prodejní výstava autorské tvorby Dyzajn market. Zájemci o designové výrobky se opět sejdou 1. a 2. srpna, tentokrát premiérově nikoli u divadla, ale na Střeleckém ostrově. Dyzajn market bude též vůbec poprvé dvoudenní.

EXKLUZIVNĚ

Lidé si první singl Childhood spojují s filmem Davida Lynche

Praha /ROZHOVOR/ - Jejich jméno zatím většině hudebních fanoušků v ČR nic neřekne, nevydali ostatně ještě ani jednu desku. Přesto stačil první singl Blue Velvet a druhý Solemn Skies, aby si jejich kytarové post-punkové syrovosti snoubené s dreampopovou melancholií všimly nejzásadnější hudební média ve Velké Británii a USA.

Na piazzetě Národního divadla bude jeden velký piknik

Praha /FOTOGALERIE/ - Přes dvě stovky tvůrců autorské módy a designových předmětů dorazí tuto sobotu na prodejní výstavu nazvanou Dyzajn market. Akce, která je volně přístupná, se tradičně koná na piazzetě Národního divadla, ale tentokrát se rozroste i na další dvě místa v centru Prahy.

Dvacet klubů hraje zdarma. Začínají United Islands

Praha - Vidět to nejlepší z české klubové scény v pražských klubech zdarma? Takovou možnost mají všichni, kteří tráví čtvrteční večer v Praze. Začíná totiž už jedenáctý ročník festivalu United Islands. Tradiční klubová noc, která akci otevírá, se koná celkem ve dvaceti klubech.

EXKLUZIVNĚ

Bubeník Avenged Sevenfold: Srovnání s Black Sabbath se nebráníme

Praha /ROZHOVOR/ - Na holešovickém Výstavišti v úterý 17. června v rámci jednodenního festivalu Aerodrome vystoupí čtveřice zvučných jmen, jejichž doménou jsou pořádně ostré kytary.

AKTUALIZOVÁNO

Industriál v bývalé továrně: Nine Inch Nails působivě otevřeli nový hudební sál

Praha /FOTOGALERIE/ – Původně se měl konat v O2 areně, nakonec to ale kvůli organizačním změnám a zrušení koncertu v Maďarsku dopadlo pro české fanoušky asi nejlépe, jak mohlo: americká legenda industriálního, elektronického rocku Nine Inch Nails se po pěti letech letech vrátila do Prahy, aby zde zahrála, ale i mimo plán otevřela nový multifunkční (dle plánů investora však hlavně hudební – koncerty zde mají tvořit zhruba 70 procent programu) sál. A protože Forum Karlín vyrostlo z kotlárny ČKD v bývalé industriální zóně, spojení s industriální kapelou bylo stylové.

AKTUALIZOVÁNO

Nahoře nebo dole. S Pohyby i bez: Lucie naživo prostě umí

Praha /FOTOGALERIE/ - Vyprodaná pražská O2 arena s Davidem Kollerem, Robertem Kodymem a spol. bouří: „Oheň!" Plameny šlehají kolem nich. A vy nemáte pochyb. Ať už se s Lucií bude dál dít cokoli, je skvělé, že se vrátila a můžete být u toho. Po deseti letech od ohlášené přestávky na dobu neurčitou kapela teď objíždí Česko i Slovensko s nejnákladnější produkcí, jakou si kdy který domácí umělec dovolil.

V Rudolfinu zazpívá několikanásobná držitelka Grammy

Praha - Do Dvořákovy síně pražského Rudolfina přijede v rámci cyklu Musica Orbis 2014 příští týden pětinásobná držitelka Grammy, sopranistka Dawn Upshaw. V Praze vystoupí se studenty konzervatoře Bard College, jedné z předních hudebních škol v USA. Orchestr bude řídit Leon Botstein, mezinárodně uznávaný dirigent, dlouholetý rektor Bard College a osobnost s renezančním záběrem.

Miřenka Čechová a Bára Látalová poprvé spolu. Na Tanci Praha

Praha - Jednu z událostí taneční sezóny mohou v pondělí 9. června od 20 hodin zažít diváci na festivalu Tanec Praha. Premiéru své nové inscenace nazvané Animal Exitus na festivalu uvede uznávaný český soubor Spitfire Company.

AKTUALIZOVÁNO

Justin Timberlake v Praze zářil. Ale nový Michael Jackson není

Praha /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ - Vyprodaná hala a z toho většina mladých holek. Pískot a nadšený křik. Takové přivítání v pražské O2 areně už dlouho nikdo nezažil. Americký zpěvák, producent a herec Justin Timberlake k nám se svou koncertní show přijel poprvé. A i když srovnání s Michaelem Jacksonem, které se nabízelo po povedené první části loňské desky The 20/20 Experience, je přehnané, něco se tomuhle třiatřicátníkovi z Tennessee musí nechat.

Milovický festival Votvírák odhalil kompletní program

Milovice - První velký hudební festival letošní sezony, Votvírák, jehož osmý ročník se koná o víkendu od pátku 13. června ve středočeských Milovicích, zveřejnil kompletní program.

Festival United Islands vytvořil rekord: lidé mu přispěli přes 1,7 milionu korun

Praha - Kinského zahrada se poprvé otevře hudbě, přesněji řečeno festivalu United Islands. Fanoušci oblíbené hudební přehlídky organizátorům prostřednictvím crowdfundingového portálu Hithit.cz poslali přes 1,7 milionu korun, přesně 1 741 316 korun.

Nejlepší tanečníci ve městě. Začíná Tanec Praha

Praha /ROZHOVOR/ - Hlavním programem začíná v pondělí 2. června 26. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla Tanec Praha. Propojí několik pražských scén: žižkovský Ponec, Loď Tajemství bratří Formanů nebo Hudební divadlo Karlín.

Yes v 'Kongresáku': nostalgie i pár technických zaváhání

Praha /FOTOGALERIE/ - Slavná britská skupina Yes v pátek v téměř zaplněném pražském Kongresovém centru zahrála písně z trojice svých zásadních alb ze 70. let: The Yes Album (1971), Close to the Edge (1972) a Going for the One (1977).

Na Břevnově vařili pivo už v roce 993. A od roku 2012 vaří zase

Břevnov - Léta pracoval ve výzkumném ústavu v branickém pivovaru. S kamarádem v roce 1997 v centru Prahy vybudovali Pivovarský dům. „A jako takovou pohádku na konec kariéry jsme si vysnili pivovar na Břevnově. Už na konci 10. století tam totiž byl první historicky doložený pivovar v Čechách," vypráví Petr Janík.

EXKLUZIVNĚ

Chris Squire: Když jsem viděl Beatles, řekl jsem si: Tohle chci dělat

Praha /ROZHOVOR/ - Britská kapela Yes funguje přes několik přestávek od roku 1968. Letos nahrála novou, už jednadvacátou desku. A pod všemi je jako baskytarista podepsán Chris Squire. Jediný zakládající člen kapely, který v ní zůstal dodnes. V pátek přijíždí do pražského Kongresového centra.

United Islands zveřejnily scény a časy všech koncertů

Praha - Největší hudební festival v Praze United Island, který se bude letos konat 19. až 21. června, zveřejnil na svých webových stránkách www.unitedislands.cz finální program, s daty, scénami i časy letošního ročníku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT