Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ONDŘEJ ZUNTYCH

Ondřej Zuntych

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Olomoucký kraj chce migranty jen z bývalého SSSR, ostatní odmítá

Miliardová investice do silnic, tlak na vládu kvůli dostavbám dálnic nebo modernizace základen krajské záchranky. Vedení Olomoucké kraje představilo nedávno po sedmi měsících od podpisu koaliční smlouvy konkrétní kroky, které chce splnit.

Exhejtman se loučil. Stálo to 700 tisíc korun

Olomoucký kraj – Rozlučka za 700 tisíc korun. Tak by se daly nazvat dvě akce, které v září na závěr volebního období uspořádalo vedení Olomouckého kraje. Večírek se zastupiteli, poslanci, senátory, vedoucími odborů krajského úřadu a novináři se konal v sále Reduta Moravské filharmonie v Olomouci. Elektrické smyčcové trio, pohoštění pro 110 lidí a zabezpečení přišlo na dvě stě tisíc korun. Představení Caveman v olomouckém hotelu Flora stálo s bufetem pro čtyři sta osob a technickým zázemím přibližně 490 tisíc korun.

Výškové stavbě Šantovka Tower roste naděje. Úřady vycházejí vstříc

Dostaly se přípravy kontroverzní novostavby Šantovka Tower do cílové rovinky? Výšková stavba plánovaná v blízkosti historického centra Olomouce tentokrát zatím nenarazila na nesouhlas krajského úřadu. Národní památkový ústav se proto obrátil na ministerstvo kultury. To by také mělo znovu rozhodnout, zda má městská památková rezervace „nárazníkovou­ zónu".

AKTUALIZOVÁNO

Na chodce se v Olomouci zřítil kus zdiva. Tři zranění, včetně ženy s kočárkem

Olomouc – Kusy zdiva dopadly ve středu odpoledne na chodník v rušné Pekařské ulici v centru Olomouce. Zdravotníci museli ošetřovat zraněné. Jednomu muži zachránilo život, že uskočil do budovy, která se částečně zřítila. Byla přitom nedávno opravena. Policie celou ulici uzavřela, náhradní autobusy uzavírka poslala přes ulici Dobrovského.

VIDEO: Konvoj USA dorazil do Přáslavic na Olomoucku

Olomoucký kraj, Přáslavice – První ze dvou částí konvoje americké armády, které v sobotu nocují v Přáslavicích na Olomoucku, dojela krátce před půl šestou odpoledne. Z Prahy jely skupiny přes Brno, Vyškov a Prostějov. Na území Olomouckého kraje vojáky USA nikdo příliš nevítal, přijeli totiž o několik hodin později. Původně měli Američané dorazit hodinu po poledni, ale příjezd odložil pozdní start z pražské Ruzyně. Pak už byla šestihodinová cesta podle vojáků bez problémů.

Miss staré koleno vyhrála s Wolkerovou baladou. V 97 letech

Olomouc – V 97 letech se stala Adéla Mayerová Miss staré koleno. Obyvatelka Domova seniorů Pohoda Chválkovice Olomouc byla nejstarší účastnicí soutěže. Celkem se zapojilo pět žen, nejmladší z nich je šestaosmdesát let.

Jubilejní Divadelní Flora začala, nabízí padesát výjimečných představení

Olomouc - Představení s názvem Praeambulum norské choreografky Ingun Bjørnsgaard zahájilo v pátek večer v Moravském divadle dvacátý ročník Divadelní Flory Olomouc.

Olomouc viděla Ondřeje Brzobohatého před koncertní pauzou

Olomouc – Ondřej Brzobohatý nechal olomoucké fanoušky čekat, ale odloženého Symphonicum Tour se nakonec dočkali. Jen je v názvu koncertní šňůry letopočet 2016, protože hudebník si loni zlomil malíček na ruce.

Filmové klapky zpracované výtvarníky vystavují v Olomouci

Olomouc – Přes sto třicet dřevěných filmových klapek pojatých jako umělecká díla vystavuje olomoucká Galerie Bohéma. K vidění jsou mimo jiné zpracování Jiřího Slívy, Olbrama Zoubka nebo Borise Jirků.

Fotbal má problém: rozhodčích je málo. A laik nevidí ofsajd

Olomoucký kraj - Je ohroženo spravedlivé pískání fotbalových zápasů na nižších úrovních? Za poslední čtyři roky ubylo v soutěžích Olomouckého krajského fotbalového svazu na třicet kvalifikovaných rozhodčích. Sudí obětují volný čas a ještě musejí poslouchat nadávky od diváků. Svaz se snaží nové adepty motivovat, zájemci se ale nehlásí.

Stážistka v Bruselu: Lidé si po explozích pomáhají, reakce připomínají Paříž

Brusel, Olomouc – Dopolední výbuch v bruselském metru otřásl budovou, kde pracuje. Že by mohlo jít o teroristický výbuch nejprve Anetu Haimannovou ani její kolegy nenapadlo. Brzy ale přišla evakuace, chaos, panika.

Reklama v korejském metru láká na návštěvu Olomouce

Pokud by se teď člověk z Olomouce projel metrem v jihokorejském Soulu, přišel by si možná jako doma. Na lince číslo 7 tam totiž jezdí souprava vyzdobená obrázky města. Dokonce i podlahu kryje polep znázorňující kostky.

Architekt Šantovky: Výšková budova je tam důležitá

Robert Bishop z architektonické kanceláře Benoy stojí za návrhy velkých obchodních center, která dnes stojí na různých místech Evropy i ve světě. Na Moravě je to Galerie Šantovka v Olomouci a Robert Bishop pracoval také na připravovaném projektu Galerie Prostějov.

V Olomouci je obrovský hlad po bytech, chystají se stovky nových

Trh s novými byty v Olomouci je k nezastavení. Výjimkou nejsou ani případy, kdy se rozprodá bytový dům ještě coby hrubá stavba, případně jako projekt na papíře. Důvodem je kupování bytů pro investice.

V litovelském muzeu ožila tradiční řemesla

Litovel – Obuvník, kloboučnice, košíkář a další řemeslníci na Štěpána v litovelském muzeu připomenuli polozapomenuté dovednosti. Akce Oživlá řemesla každoročně doplňuje stálou expozici.

Herečka Hana Maciuchová vystoupila v olomoucké Galerii Anděl

Olomouc – Literární pořad Nekonečná moc touhy představila v pátek v Olomouci herečka Hana Maciuchová. Představení se konalo v Galerii Anděl v ulici 8. května.

Uprchlí makakové se vrátili do zoo na oběd. Poslední byl ale pořád v lese

Olomouc – Makakové, kteří v pátek utekli z čerstvě otevřeného výběhu v olomoucké zoologické zahradě na Svatém Kopečku, se zatím pořád nevrátili. Podle ošetřovatelů se ale drží v blízkém lese.

AKTUALIZOVÁNO

Makakové v zoo stále vítězí nad ošetřovateli. Utíkají z výběhu

Olomouc – Makakům, kteří v pátek utekli z čerstvě otevřeného výběhu v olomoucké zoologické zahradě na Svatém Kopečku, se zatím zpátky nechce. Některé samice se sice do výběhu vrátily, během soboty ho ale opět opustily a jsou za plotem.

Ze sladovny zmizely i komíny, kvůli bytům. Co vy na to?

Komíny jsou pryč. Výrazný prvek areálu bývalých sladoven ve Wolkerově ulici v Olomouci nechal majitel zbořit. Údržba historického objektu by podle něj výrazně zvedla cenu plánovaných bytů. Olomoučané přišli o vzpomínky, znalci architektury mluví o ztrátě průmyslového dědictví.

V bazilice na Svatém Kopečku uložili ostatky Jana Pavla II.

Olomouc – Ostatky papeže Jana Pavla II. jsou od neděle 17. května uloženy v bazilice Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku v Olomouci. Jde o kapku krve v malé ampulce uložené v prosklené schránce.

Barevné fasády panelovým sídlištím uškodily, říká historička architektury

Paneláky tvoří výraznou část Olomouce, do historického centra ale nezasáhly. Přesto jim musela někde stará zástavba ustoupit. O minulosti výrazné proměny města vypráví výstava Příběh paneláku v Olomouckém kraji.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Policie opět hledala bombu na všech hlavních nádražích

Praha, Olomouc – Hlavní nádraží v celé republice prohledávali v pátek odpoledne policisté. Krátce poté, co pražská policie na tiskové konferenci informovala o dopadení anonyma, jehož e-mailová hrozba vyvolala předposlední únorovou sobotu bezpečnostní opatření na velkých nádražích po celé republice, přijali operátoři tísňové linky pražské policie oznámení o uložení bomby na hlavním nádraží. Iveta Martínková z ředitelství pražské policie uvedla, že se to stalo ve 14.55.

Nové byty v Olomouci: zájem nepolevuje, a staví se dál

Někteří realitní makléři nad tím kroutí hlavou, ale když se teď v Olomouci postaví bytový dům, tak se rozprodá. Trhu s byty se daří, největší zájem je o menší výměry. Lidé je pořizují jako investici, případně do nich ukládají peníze.

Nová Sladovna v Olomouci pokračuje, čtvrť má mít až pět set bytů

Až pět set bytů slibuje projekt Nová Sladovna plánovaný v Olomouci. Stavět se má v areálu bývalých sladoven a mrazíren u Wolkerovy ulice. Pět bloků budov má kombinovat bydlení, administrativu a komerci. Stavební firmy by za hotelem Ibis mohly začít příští rok.

My slavíme první! Ve Velké Bystřici si připili už v poledne

Velká Bystřice – Silvestr v poledne? Ve Velké Bystřici na Olomoucku spojili oslavy nového roku s divadlem. Hromadný přípitek následoval po dopoledních představeních. I letos bylo plno.

Spor o zvířecí krematorium v Olomouci sílí. Stovky podpisů proti i pro

Olomouc – Tisíc podpisů, dvě petice, jeden problém. Plánované otevření zvířecího krematoria v olomoucké čtvrti Bělidla mezi lidmi silně zarezonovalo. Zařízení na "pohřeb" domácích psů či koček by bylo teprve druhé na Moravě. Spor o něj však zesílil.

Nový most pro Olomouc se změnil v Rejnoka

Olomouc – Nový návrh mostu přes Moravu na Masarykově třídě v Olomouci dostal jméno Rejnok. Oproti předchozí podobě přibylo oblouků, celkový tvar připomíná plavající parybu.

Podám žalobu, říká cestující, který ve vlaku strávil devět hodin

Olomouc – Jako v písni Karla Plíhala: vlak zůstal mezi poli. V pondělí na Kroměřížsku to ale legrace nebyla. V mrazu, v noci, bez topení 
a informací uvízli lidé u obce Břest u Kroměříže a dál se nejelo. Byl mezi nimi i Pavel Bednařík z Olomouce, kterému se cesta ze Zlína, obvykle trvající hodinu a čtvrt, protáhla na těžko uvěřitelných devět hodin. Nyní spolu s ostatními zvažuje podat na dopravce žalobu.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Olomouc už má nového primátora Staňka z ČSSD

Olomouc - /ANKETA/ Nově zvolení zastupitelé Olomouce na svém prvním zasedání v pondělí zvolili nové vedení města. Primátorem se podle koaliční dohody stal pedagog olomoucké univerzity Antonín Staněk z ČSSD.

Dvě piva a tatarku navíc. Budoucnost objednávání v hospodách má změnit telefon

Olomouc – Seděl v hospodě 
a obsluha nepřicházela. Z takto banální situace se zrodil nápad, jak zkrátit čekání a číšníkům usnadnit práci. Evžen Zelený z Olomouce rozběhl 
s kamarády aplikaci pro chytré telefony, která nabízí objednávkový systém. Zjednodušeně to vypadá tak, že host ve smartphonu ťukne v lístku například na pivo, na monitoru u pokladny se rozsvítí objednávka a číslo stolu a výčepní začíná čepovat.

Skoroprimátor Olomouce Staněk: Voličům jsme do očí neplivli

Olomouc /ROZHOVOR/ – Domluvit rozhovor s lídrem sociální demokracie Antonínem Staňkem nebylo druhý den po podepsání koaliční dohody snadné. Možný budoucí primátor Olomouce má teď napilno. Mimo jiné proto, že vysvětluje, jak vznikla dohoda ČSSD o rozdělení radnice s ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

AKTUALIZOVÁNO

Policie zasahovala na magistrátech na Olomoucku a Zlínsku

Olomouc -  – Na olomoucké radnici dnes od rána zasahují policisté z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK). Případ dozoruje olomoucké vrchní státní zastupitelství.

Budeme mít připomínky k sankcím EU vůči Rusku, řekl Sobotka ve Šternberku

Šternberk – Česká republika bude mít připomínky k návrhu Evropské komise týkajícího se sankcí vůči Rusku kvůli dění na Ukrajině. Při návštěvě Šternberku to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Týkat by se měly například finančního trhu či oblasti zbrojních dodávek.

Český trh by se mohl pro některé zboží uzavřít, řekl ministr Jurečka

Olomouc – Pokud nedokáže Evropská unie ochránit české zemědělce a výrobce potravin před dopadem zboží dováženého za dumpingové ceny, uzavře pro ně Česká republika trh. V pondělí to v Olomouci v souvislosti s protiruskými sankcemi prohlásil ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

AKTUALIZOVÁNO

Bouřky na Moravě trhaly střechy a lámaly stromy

Olomoucký kraj/Zlínský kraj – Bouřky, které se v sobotu 9. srpna ženou Olomouckým krajem, lámou stromy a trhají střechy. Hasiči už zasahovali u dvou desítek událostí, nejvíce v okolí Šternberka.

Olomouc opět nadchla Lonely Planet. Má ji na prvním místě

Anglicky mluvící turisté se opět učí vyslovovat „olla-moats". Světoznámý turistický průvodce Lonely Planet zařadil Olomouc mezi padesát skrytých destinací Evropy, které stojí za to vidět.

Olomoučtí architekti dostali Grand Prix za tento penzion

Penzion Kraličák v Hynčicích pod Sušinou stojící na úpatí známého masivu Kralického Sněžníku je jedinečná budova. Tento názor vyslovila mezinárodní porota Grand Prix architektů 2014, když hotelu udělila cenu v kategorii Novostavba.

Skončí výměna lamp v Olomouci u soudu? Nesu zodpovědnost, prohlašuje primátor

Olomouc – Autorům podoby Horního náměstí v Olomouci došla trpělivost. Jestliže město vymění současné lampy Thorn za sériový model od firmy Philips, jsou připraveni dát věc k soudu.

Náměstí v Olomouci otestuje tyto lampy. Architekt i památkáři protestují

Olomouc /VIZUALIZACE/ – Olomoucký primátor Major by rád rozsvítil Horní náměstí reflektory z katalogu firmy Philips. Ty však podle architekta rekonstrukce prostranství svítí podobně jako současné "sirky".  A navíc prý vyjdou dráž než originální lampy přezdívané "plácačky". 

Prezident Zeman míří do Olomouckého kraje. S lidmi se setká na výstavišti

Olomouc /ANKETA/ – Program blížící se návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Olomouckém kraji doznává posledních úprav. Už je ale například jisté, kde se setká s lidmi.

Primátor Olomouce v sobotu odstoupí, vystřídá ho náměstek z ODS

Olomouc – Primátor Olomouce Martin Novotný (ODS) odstoupí na sobotním zasedání městského zastupitelstva z funkce.

Vodáci chtějí v centru Olomouce postavit kanál s peřejemi

Olomouc – Světové medaile ze sjezdu na divoké vodě vozí olomoučtí sportovci pravidelně. Ve slalomu už tak úspěšní nejsou. S lepšími výsledky by mohl pomoci nový vodácký kanál. Podle Sportovního klubu Univerzity Palackého je pro něj nejpříhodnější úsek Mlýnského potoka u nákupní Galerie Šantovka.

Olomoucké výstaviště Flora má nový pavilon A. Po roční rekonstrukci

Olomouc /FOTO, VIDEO/ – „Áčko" je zpět. Zhruba po rok trvající rekonstrukci se hlavní pavilon olomouckého výstaviště na Valentýna opět otevře veřejnosti.

V Olomouci vyroste studijní komplex BEA. S "duchovní věží" Spiritualia

Na prostranství u třídy Kosmonautů má již brzy vyrůst další část areálu Moravské vysoké školy. Součástí kampusu bude nepřehlédnutelná věž duchovního a společenského centra s vyhlídkou v přibližně 45 metrech.

V Olomouci vyroste tento studijní komplex BEA. S "duchovní věží" Spiritualia

Olomouc /ANKETA/ – Na prostranství u třídy Kosmonautů má již brzy vyrůst další část areálu Moravské vysoké školy. Součástí kampusu bude nepřehlédnutelná věž duchovního a společenského centra s vyhlídkou v přibližně 45 metrech.

Nový ministr dopravy: Stavbou R35 je třeba se zabývat co nejdřív

Olomoucký kraj /ROZHOVOR/ - Šestnáctým ministrem dopravy České republiky se stal přerovský podnikatel Antonín Prachař z hnutí ANO. 

Nového primátora bude mít Olomouc za měsíc, Novotný už rozhodl

Olomouc – Primátorování Martina Novotného v Olomouci se blíží ke konci. Prezident Miloš Zeman ve středu ve 14 hodin jmenuje novou vládu, což Novotný uváděl jakožto podmínku svého odstoupení.

Rekord olomouckého aquaparku: 2355 lidí za den. Vydělal si na provoz

Olomouc – Do olomouckého aquaparku přišlo vloni o pět tisíc návštěvníků více než rok předtím. Provozovatel mluví o jedné z nejlepších sezon, díky které se podařilo pokrýt provoz. Mnohamilionové částky nicméně bude muset město posílat na aquapark více než dalších deset let.

Podjezd do Pavloviček na dva měsíce zcela uzavřou. V lepším případě v létě

Olomouc – Sedmdesát dní si budou muset řidiči využívající v Olomouci podjezd v ulici Pasteurova hledat jinou cestu. Kvůli opravě železničního mostu, která je součástí rekonstrukce hlavního nádraží, jím nepůjde projet.

Superobjev: v Olomouci našli část mumie Ramesse II, má obrovskou cenu

Olomouc – Sbírky Vlastivědného muzea v Olomouci vydaly unikát. V pozůstalosti bývalého pracovníka se našlo přes tři tisíce let staré obinadlo z mumie Ramesse II.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT