Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL BEDNÁŘ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

BIG DOG válel na megakoncertu Lucie Bílé

Nové Město nad Metují - Kytaristé Šimon Spilka a Kamil Grim pořádně hrábnou do strun svých elektrických kytar a Daneš Marinica láduje naprosto přesně v rytmu a úderně na bicí.

Muž roku: Rád bych motivoval lidi, aby na sobě pracovali

Náchod - Teprve šestadvacetiletý Jakub Kraus chce motivovat lidi, aby nezaháleli, pracovali na sobě a posouvali se dál a dál. Minulý pátek získal v Náchodě titul Muž roku 2015 a i díky tomu bude mít prý možnost na lidi působit. Soutěž si mladík z Liberce, který žije v Praze, užíval.

Nejkrásnější muž světa přijede do Náchoda, zasedne v porotě soutěže Muž roku

Náchod - Dříve pracoval u elitní jednotky SWAT, teď se zaměřuje na vztahy filipínské policie s veřejností. Hlavně je to nejkrásnější muž planety. Neil Perez z Filipín, který v loňském roce vyhrál soutěž Mister International 2014 v Koreji, zavítá už dnes do Náchoda.

Tanečníci ze všech koutů zeměkoule si už balí kufry a míří do Červeného Kostelce

Červený Kostelec - Na pět dní i nocí se od středy 19. srpna stane Červený Kostelec středem folklorního světa. Tanečníci a hudebníci ze všech koutů zeměkoule přijedou do malebného městečka na úpatí Jestřebích hor představit folklor svých zemí na 61. mezinárodní folklorní festival.

Diváci se na Jiráskově Hronově pořádně zapotili

Královéhradecko, Hronov - Svátek amatérského divadla festival Jiráskův Hronov oslavil letos svůj už 85. ročník. Tradičně ho vždy zakončuje ohňostroj, který měl udělat velkolepou tečku i za tím letošním jubilejním ročníkem. Jenže diváci se nakonec museli obejít bez nebeské show. Kvůli suchu.

Strážníci s vedrem navlékli elasťáky a hlídkují na kolech

Jaroměř - Obyvatelé Jaroměře upozorňují na mládež či individua, kteří se v letních dnech potloukají v parcích. Další se zase v podvečer bojí na zdejší cyklostezce. Tato místa, kam se běžně při kontrolách s vozem jen tak nedostanou, ale nyní zvládají kontrolovat jaroměřští strážníci.

Slovenští punkeři: Řešíme v textech i starosti (baby) a radosti (pivo)

Hejtmánkovice /ROZHOVOR/ - Slovenská kapela Zóna A patří mezi nejznámější a podle mnohých posluchačů i nejlepší slovenské skupiny ve stylu punku 77. Její hudba ale přitahuje řadu fanoušků i v Čechách.

Hledala se máma pro osm štěňat

Jaroměř - Strážníci z Jaroměře hledali fenku, jež by odkojila štěňata, která někdo hodil do příkopu.

Pecková a Margita popřejí perlám

Broumov - Každou sobotu až do konce prázdnin ožijí jinak téměř opuštěné a řadu desetiletí strádající perly Broumovska, barokní kostely z dílny architektů Dientzenhoferů, výjimečnými hudebními zážitky.

Na Hrnec smíchu přijel i Troška

Nové Město nad Metují - Diváci se u snímku Babovřesky 3 režiséra Zdeňka Trošky, který soutěží na festivalu Novoměstský hrnec smíchu, v pondělí večer prosmáli během jeho promítání rovnou čtvrtinu trvání filmu.

Herec Viktor Preiss se prý stále učí, jak dělat legraci

Nové Město nad Metují - Patří k legendám českého filmu a divadla. Herec Viktor Preiss v neděli večer v Novém Městě nad Metují převzal cenu za nezapomenutelné role v českých komediích. Stalo se tak při zahájení 37. ročníku festivalu filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu.

Jiřina Bohdalová zahájila Hrnec smíchu

Nové Město nad Metují /FOTOGALERIE/ - Královna české komedie Jiřina Bohdalová, noblesní Viktor Preiss, šarmantní Tereza Brodská, ale třeba také známý a stále vitální režisér Václav Vorlíček. Červený koberec do sálu novoměstského kina sice nevede, ale přesto sem zavítaly právě takové osobnosti českého filmového světa. Nenechaly si ujít slavnostní zahájení festivalu televizní a filmové komedie Novoměstský hrnec smíchu. V neděli večer odstartoval už po sedmatřicáté.

Rady z lékárny: Jak si poradit s přisátým klíštětem

Téměř letní počasí láká do přírody a na výlety. Zvlášť v tomto kraji, kde je spousta přírodních krás, za kterými o víkendu vyrazí na kole či pěšky jistě stovky lidí.

Mise Velichovky opět zachrání mír

Velichovky - Vniknout hluboko za demarkační čáru do nepřátelského území, vyhledat velitele německých armád střed a předat mu zprávu o kapitulaci Německa. To byl rozkaz, který obdržela 7. května 1945 průzkumná jednotka 16. obrněné divize U.S. Army. Tuto extrémně nebezpečnou misi připomene v pátek a v sobotu skupina nadšenců ze stejnojmenného klubu.

Kulturu na Broumovsku podpoří grant z Norských fondů

Broumov - Hudební festival Za poklady Broumovska, jedinečné koncerty v rámci hudební kavárny ArtCafé či výstavy v galerii uprostřed zahrady kláštera v Broumově. To jsou kulturní projekty, které letos podpoří dotace z takzvaných Norských fondů. Celkem čtyři umělecké projekty získaly podporu v celkovém objemu 2,4 miliony korun.

Náchodská je letošní prim města

Nové Město nad Metují - Jednou z největších investičních akcí ve městě je letos kompletní rekonstrukce Náchodské ulice. Místní po ni volali už dlouho a kraj k ní konečně přistoupil. Zatímco kraj tedy opravuje povrch cesty, neboť je jejím majitelem, město má na starosti vše další. Investuje zde téměř 13 milionů korun.

Strážníci krotili muže, kteří se napadali pálkami, i zlodějku pod vlivem drog

Jaroměř - Zlodějku pod vlivem drog, která najížděla na ostrahu supermarketu, nebo muže, kteří si řešili svůj konflikt po svém s baseballovými pálkami. To nejsou scény z amerického akčního seriálu, ale realita z Jaroměře. I takové případy totiž krotí strážníci Městské police v Jaroměři. Několik podobných poněkud dobrodružnějších zásahů mají za sebou strážníci za uplynulý víkend.

Chinaski si už vybrali předkapelu pro koncert v Náchodě

Náchod - Populární česká kapela Chinaski, jejíž hity každou chvíli válcují rádiové stanice, bude koncertovat 14. dubna v Městském divadle Dr Josefa Čížka v Náchodě. Muzikanti okolo frontmena kapely Michala Malátného vyhlásili jakousi soutěž na to, kdo jim zde bude dělat předkapelu. A nakonec si po dlouhém zvažování jako předskokana vybrali písničkáře Michala Horáka.

Velichovky opět léčí pacienty

Velichovky - Do kdysi slavných lázní Velichovky, které před dvěma lety zkrachovaly a dva roky byly mimo provoz, se po Velikonocích opět vrátili pacienti. Lázně, které se specializují na léčbu pohybového ústrojí, tak obnovily po dvouleté pauze svůj provoz. V lázeňském areálu tak vyvrcholily více jak roční přípravy oficiálním spuštěním lázeňského provozu.

Rady z lékárny: Pomáhá pití čaje k posílení imunity?

Čtenářka se ptá: Pomáhá pití čaje na posílení imunity?A jaký čaj je lepší? zelený, černý, nebo ovocný?

Na chaty popadalo padesát stromů

Náchodsko - Aprílové počasí, které se včera prohánělo už třetí den regionem, mělo opět na svědomí několik nehod na silnicích. Mezitím se sčítají škody, které napáchal vichr v předešlých dnech. Třeba v Červeném Kostelci nebudou malé. Vichr zde řádil pořádně na chatky v kempu u rybníka Špinka popadalo zhruba padesát stromů.

Orkán lámal stromy jako sirky, sfoukl i střechy

Náchodsko /FOTO, VIDEO/ - Po úterním silném sněžení během dopoledne, které napáchalo problémy především na silnicích, přišel odpoledne a v noci orkán. Na Náchodsku lámal stromy jako sirky a bral dokonce střechy.

Motorkáře sfoukl ze stroje vítr. Přiletěl pro něj vrtulník

Bohuslavice nad Metují /FOTO/ - Zvláštní nehodu měly na svědomí kroupy a silný vítr, který vanul v pondělí odpoledne. Krátce před třináctou hodinou havaroval na silnici mezi obcemi Bohuslavice nad Metují a Rohenice osmnáctiletý motocyklista.

Tragická nehoda u Skalice: Řidič našel v autě smrt

Česká Skalice /FOTO/ - Tragicky skončila dopravní nehoda, ke které došlo v pátek na hlavním tahu u České Skalice. Už jen pohled na zničený osobní automobil značky Saab byl děsivý. Po čelním střetu s kamionem zahynul ve zcela zdemolovaném osobním voze jeho jednašedesátiletý řidič.

Američany uvítá pivo z Náchoda

Náchod - Američtí vojáci, jejichž konvoj v neděli projede Náchodem při cestě ze cvičení v Pobaltí, budou uvítáni, jak se patří, českým pivem.

Obyvatelé Náchoda mohou opět ušetřit za elektřinu

Náchod - Ušetřit za elektrickou energii mohou obyvatelé Náchoda. Mají nyní možnost přihlásit se do elektronické aukce, jejíž cílem má být vysoutěžení lepší ceny elektrické energie. Obyvatelé mohou díky tomu ušetřit rodinám i nemalé peníze v jejich rodinných rozpočtech podobně jako tomu bylo už v roce 2013.

Žena volala policii na muže na cyklostezce. Nebyl opilý, ale trápilo ho zdraví

Jaroměř - Jak může vypadat, když si lidé pletou někoho, kdo má zdravotní problémy s někým, kdo je opilý? Takový případ se stal v sobotu v Jaroměři. Na městskou policii volající žena o půl desáté večer oznámila, že na cyklostezce leží muž, který je pravděpodobně opilý.

Zloděj skoro vypadl z auta. Měl tři promile

Broumov - Při silniční kontrole v sobotu večer chtěli policisté z Broumova nejprve jen prověřit, odkud pochází dřevo, naložené v zavazadlovém prostoru auta, které zastavili. Jenže řidič málem z auta vypadl. Měl přes tři promile.

Pacienti v nemocnici se už vyhnou čekání

Náchod - Objednávání na vyšetření v náchodské nemocnici na většině oddělení dosud neexistovalo. Pacienti tak museli chtě nechtě na některých odděleních vytrpět dlouhé desítky minut, než na ně přišla řada. Bez ohledu na to, zda dojíždí třeba až z Broumovska či jiných odlehlejších koutů regionu a jede jim autobus domů jen jednou za čas.

Nový most v Jaroměři otevřely stovky lidí

Jaroměř /FOTO, VIDEO/ - Stovky obyvatel Jaroměře přišly v první jarní den na zdejšího Komenského most. Lidé si nenechali ujít symbolické společné slavnostní otevření stavby, která je jedinečná nejen architektonickým řešením, ale také tím, že nový most v historické části města vyroste jen jednou za desítky, možná stovky let.

Velcí hráči byznysu dál posilují

Náchodsko - Jsou předními a silnými hráči ve svých oborech a díky tomu přináší zaměstnání a jistotu pro stovky obyvatel v regionu. Řada velkých podniků na Náchodsku i letos očekává, že se jim bude dařit. Byť někteří z nich zaznamenávají vlivem konfliktů ve světě, mezinárodních otázek a sankcí problémy.

Strážníci zachránili sebevraha na Komenského mostě

Jaroměř - Nový Komenského most v Jaroměři stojí sotva pár týdnů, slavnostně se bude otevírat v sobotu, a už přitáhl sebevraha. Ten z něj chtěl skočit v noci na neděli 15. března. Naštěstí si ho včas povšimla hlídka městských strážníků, která právě kontrolovala náměstí ČSA.

První den náporu aut Náchodští zvládli

Náchod - Pondělní první zátěžový den omezení dopravy v Náchodě ukázal, že komplikace se i na hlavním tahu a s tisíci projíždějícími automobily dají zvládnout bez větších problémů.

Krušné chvíle začínají. Řidiče na Náchodsku čekají komplikace

Náchodsko - Po jedné projíždí téměř třicet tisíc automobilů denně, po druhé zhruba patnáct tisíc křižovatka u Slávie v Náchodě a Náchodská ulice v Novém Městě nad Metují. Obě se dnes začínají opravovat a řidiči musí počítat se zdržením či objížďkami.

Jakub Smolík vyprodal sál Střelnice

Broumov - Poprvé zavítal do Broumova a spousta místních si ho za žádnou cenu nenechala ujít.

Cestující čekají komplikace

Náchod - Stovky cestujících musí denně počítat se zdržením v Náchodě. Mohou zůstat trčet v kolonách kvůli opravě uzlu.

Rady z lékárny: Jak posilovat imunitu a bránit se chřipce?

Čtenář Deníku se ptá: Jak se bránit nachlazení? Má se v zimě posilovat imunita a proč?

Silnice na Náchodsku v hrozivém stavu. Chybí deset miliard!

Náchod - Náchodská ulice v Novém Městě nad Metují, cesta napříč Jesenicí, hrbolaté kočičí hlavy na hlavní silnici přivádějící tisíce turistů do Teplic nad Metují. To jsou jen některé z nejkřiklavějších příkladů těch největších tankodromů na Náchodsku.

Za dětské porno čtyři obvinění

Červený Kostelec - Fotografie a videa až stovky dětí putovala z ateliéru v Červeném Kostelci k pedofilům do celého světa.

Na hraběte Straku už nezapomenou

Nové Město nad Metují /FOTO/ - Nová pamětní deska připomíná Jana Petra Straku z Nedabylic. Ve čtvrtek odpoledne ji slavnostně odhalili u příležitosti uplynutí 370 let od narození tohoto významného zdejšího rodáka, hraběte, mecenáše a zakladatele Strakovy akademie v Praze, kde sídlí vláda České republiky.

Náchod se chystá na velké šachy

Náchod - Už jen pár dní a vypukne to. Náchod se připravuje na velké komplikace v dopravě, které způsobí rekonstrukce klíčové křižovatky u Slávie na hlavním tahu městem.

Populární Mandrage zahrají v Náchodě s orchestrem

Náchod - V divadelním aranžmá a s doprovodem orchestru a vokalistek vystoupí ve čtvrtek kapela v Náchodě.

Fiktivní firmy dávají studentům cenné zkušenosti

Náchod - Obchodní akademie Náchod uspořádala už poněkolikáté veletrh školních fiktivních firem. Pro studenty je to velmi cenná praxe.

Rady z lékárny: Je horký brambor na dutiny k něčemu?

Na dotazy čtenářů odpovídá lékárnice z Královéhradecké lékárny.

Střelba v centru Náchoda: Lidé jsou překvapení, mají i strach

Náchod - Strach a nemilé překvapení z toho, že se něco takového může odehrát i zde. Tak včera někteří obyvatelé Náchoda prožívali střelbu na lidi, ke které zde došlo v pondělí večer. Po lidech střílel ze vzduchovky dosud neznámý pachatel. Diabolky zranily dvě ženy a jednoho muže.

VÍME PRVNÍ

Střelec v Náchodě zranil tři lidi

Náchod - Po lidech v pondělí večer střílel ze vzduchovky dosud neznámý pachatel v Náchodě. Zranil dvě ženy a jednoho muže. Ke střelbě došlo někde v oblasti mezi Pražskou ulicí směrem k benzinové čerpací stanici.

Sklad sena plál v ohni jako jedno velké peklo

Bohuslavice nad Metují /FOTO/ - Vypadalo to jako jedno velké hořící peklo. K velkému požáru skladovací haly sena v Bohuslavicích nad Metují došlo v neděli 22. února před čtvrtou hodinou ranní.

Gangster z Bělovsi je ve vazbě

Náchod /FOTO/ - Policejní pásky ohraničily v sobotu prostor z boční strany hypermarketu Kaufland v Náchodě - Bělovsi.

Zkontrolujte si své zastupitele

Náchod - Obyvatelé Náchoda mohou nyní mnohem lépe kontrolovat, o čem hlasují zdejší zastupitelé. Z podnětu některých z nich jsou totiž podklady, o nichž se na zastupitelstvech jedná a které zatím měli k nahlédnutí jen volení zástupci města, nově volně přístupné na internetových stránkách města.

Radar děsí řidiče. Sice měří rychlost, ale pokuty prý nehrozí

Náchod - Řidiče, kteří projíždí po Kostelecké ulici do Náchoda ve směru od Červeného Kostelce, děsí od začátku ledna radar. Náhle se zde totiž objevilo zařízení, které nápadně připomíná v minulosti zde umístěný radar.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT