Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL BOHUN

Pavel Bohun / Slovácký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Silvestrovské setkání na Javořině: zmokla vatra i Topolánek

/FOTOGALERIE/ Dopolední déšť a nedostatečně prohrnutá jediná příjezdová silnice ze slovenské strany značně omezily počet lidí, kteří se v posledním dnu roku 2017 rozhodli zúčastnit tradičního setkání Čechů, Moravanů a Slováků na nejvyšším vrcholu Bílých Karpat, Velké Javořině.

VIDEO: Dva otužilci v Hradišti na Štěpána pokořili řeku Moravu

/FOTOGALERIE/ Na pouhé čtyři stupně nad nulu se dvě hodiny po poledni vyšplhala rtuť teploměru v Uherském Hradišti o letošním druhém svátku vánočním. To však neodradilo dvojici mužů, kteří rozhodli řeku přeplavat. Šlo o otužilce a propagátory zimního plavání z Přerova, osmatřicetiletého Pavla Poljanského a o deset let mladšího Petra Válka - vnuka legendárního pokořitele kanálu La Manche Františka Venclovského.

Václav Moravec: Fakulta žila sbírkou na žezlo

/ROZHOVOR/ Jedním z přítomných u lití fragmentů žezla Fakulty sociálních věd UK a zároveň také spoluiniciátor realizace jeho vzniku, byl televizní moderátor, redaktor a vysokoškolský pedagog Václav Moravec. Ten se o své dojmy podělil se čtenáři Deníku.

AKTUALIZOVÁNO

Pobodal nožem své dvě děti. Dcerka zemřela, chlapec skončil v nemocnici

Posly temných zpráv se stala policejní auta, vrtulník a sanitky, které se ve čtvrtek krátce po 16. hodině začaly sjíždět k panelovému domu v ulici Michalská ve Starém Městě.

Policejní zásah na Velehradě: rozruch způsobil podezřelý batoh

Opuštěný batoh v křoví na parkovišti nedaleko velehradské baziliky zalarmoval večer o Bílé sobotě policisty. Ti prostor znepřístupnili a povolali do akce pyrotechnika.

Vyrobené vesty ministerstvo obrany od České zbrojovky nekoupí

Uherský Brod – Celkem 2291 neprůstřelných vest za 68 miliónů korun měla podle smluvního ujednání dodat Česká zbrojovka Uherský Brod tuzemskému ministerstvu obrany. Nakonec se tak nestane a čeští vojáci v nebezpečných zahraničních misích si budou muset počkat na poněkud dražší vesty od jiného dodavatele.

Zemřel David Fibichr, velký bojovník s nemocí motýlích křídel

Velmi smutná zpráva o úmrtí Davida Fibichra (24) z Horního Němčí, který trpěl vzácným onemocněním kůže, tzv. nemocí motýlích křídel, byla uvedena v pátek 16. prosince facebookovém profilu nezisková organizace Korunka Luhačovice. Zejména jejím přičiněním se lidé v minulosti dozvěděli o osudu tohoto mladíka statečně se peroucího se zákeřnou nemocí.

AKTUALIZOVÁNO

Biskupové stahnou žaloby na kraje kvůli majetku

Velehrad - O stažení žalob na kraje, v nichž se domáhali určení vlastnictví majetku, rozhodli ve čtvrtek na Velehradě biskupové. Po skončení zasedání českých a moravských biskupů o tom informoval biskup a generální sekretář České biskupské konference (ČBK) Tomáš Holub. Ke stažení žalob vyzvali biskupové i řády a kongregace působící v zemi.

Kauza zákazu mobilních telefonů na lyžařském kurzu má nečekané rozuzlení

Dolní Němčí – Další pokračování má kauza související se zákazem mobilních telefonů na lyžařském výcviku žáků ZŠ a ZUŠ v Dolním Němčí. Na ten si rodič účastníka kurzu stěžoval České školní inspekci. Ta shledala jeho kritiku oprávněnou a ředitel školy musel omezení vyjmout ze školního řádu.

Petr Gabriel po roce: Policejní zásah v Uherském Brodě byl zpackaný

Uherský Brod /ROZHOVOR/ - S ročním odstupem hodnotí 34letý Broďana Petr Gabriel v rozhovoru pro Slovácký deník nejen své nekonečně dlouhé dvě hodiny, které musel strávit 24. února 2015 zavřený v kabince toalet uherskobrodské restaurace Družba, kde vyšinutý vrah Zdeněk Kovář popravoval svými dvěma pistolemi nevinné hosty.

Česká zbrojovka se chystá vyrábět v Egyptě útočné pušky i pistole

Uherský Brod – Česká zbrojovka Uherský Brod má dobře našlápnuto k rozjetí výroby zbraní v Egyptě. Deník o tom informoval generální ředitel této významné zbrojařské firmy na Slovácku Lubomír Kovařík.

Slovácké divadlo uvede celosvětový hit Bez roucha

Uherské Hradiště - Už jen dva dny zbývají do premiéry bláznivé komedie Bez roucha. Ta je jednou z nejoblíbenějších komedií vůbec, což dokazuje nespočet jejích uvedení po celém světě. Nápad napsat komedii, která se bude odehrávat za scénou, dostal její autor Michael Frayn už v roce 1970, kdy sledoval ze zákulisí představení a uvědomil si, že je to mnohem zábavnější než to, co se odehrává před diváky. Hra byla poprvé uvedena v roce 1982.

Lavičky nové vyhlídky na Mont Blanc pocházejí z Bílovic

Bílovice – Ze Slovácka pocházejí lavičky vyhlídkových teras nové lanovkové stanice Hellbronner ve výšce 3462 metrů ve francouzských Alpách. Turistům z celého světa slouží na unikátní 360-ti stupňové vyhlídce na panorama masivu Mont Blanc a jeho okolí.

Herci z Hradiště obsadili seriál Rozsudek

Uherské Hradiště, Praha – Dar, tak se jmenuje další díl seriálu Rozsudek, jehož druhou řadu začala minulý týden vysílat Česká televize. Divákům, kteří si rekonstrukce skutečných případů nenechají ujít, neunikne, že hlavní role vytvoří herci Slováckého divadla.

Atelier Žampach v sobotu zpřístupnili veřejnosti, poprvé po dvaceti letech

Uherský Brod – Po třiceti letech práce se sklem a dvou desetiletích činnosti svého rodinného ateliéru dal Stanislav Žampach v sobotu 5. prosince konečně nahlédnout do jeho prostor i veřejnosti.

Oslavy sedmdesátin Slováckého divadla završil tříhodinový galavečer

Uherské Hradiště – Galavečerem nazvaným Všechno nejlepší vyvrcholil v sobotu 10. října na den přesně od vůbec první premiéry ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti týden oslav jeho kulatého 70. jubilea.

Stránský: Boxovat za divadlo byl lepší krok, než si zvolit výsluní v Parlamentu

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Čtvrt století stál v čele Slováckého divadla, které pod jeho vedením získalo renomé po celé naší zemi. Od prvního září si zvyká na život penzisty. Se svou srdeční scénou, kde působil dlouhých 46 roků, však bude spolupracovat jako režisér.

Výroční cenu AČFK obdržel v Hradišti íránský režisér Mohsen Makhmalbaf

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ – Íránský režisér Mohsen Makhmalbaf převzal v pondělí 27. července večer před projekcí svého nejnovějšího filmu Prezident na festivalu Letní filmová škola v Uherském Hradišti výroční cenu AČFK za klíčovou roli pro vývoj íránského filmu a jedinečný cit a humanismus zkoumající hrdiny v mezních situacích, stejně jako samotné filmové médium.

Michal Pavlíček: životními podpisy jsou pro mě Pražský výběr a Stromboli

Buchlovice /ROZHOVOR/ - Zatímco na pódiu zámeckého amfiteátru v Buchlovicích řádil Vilém Čok se svojí kapelou Bypass, byli jsme spolu s dalším novinářským kolegou uvedeni do šatny v zákulisí, kde už na nás čekal Michal Pavlíček. Tento mnohými obdivovaný devětapadesátiletý kytarový mág a duchovní otec kapely Stromboli, která měla za několik desítek minut vystřídat Čokovu partičku, už na nás čekal.

Slovácké divadlo uvedlo premiéru Pitínského Alenky v kraji divů

Uherské Hradiště – Jedním z vrcholů 70. sezony Slováckého divadla, byla v sobotu 20. června uvedená premiéra inscenace režiséra Jana Antonína Pitínského Alenka v kraji divů a za zrcadlem.

Talent vs. síla. V Uh. Hradišti startuje Euro šlágrem Portugalsko – Anglie

Uherské Hradiště - Den D je tady! Fotbalový svátek s dvěma velkými S dnes konečně vypukne v Uherském Hradišti. V rámci mistrovství Evropy hráčů do 21 let zhlédnou diváci na Městském stadionu Miroslava Valenty tři zápasy a dle okolností i dodatečné utkání o kvalifikaci na olympijské hry. Všechna utkání zde odehraje Portugalsko, které postupně „přivítá" Anglii, Itálii a Švédsko.

Arménský historik: Evropané, hrozí vám osud ztracené civilizace

Slovácko /ROZHOVOR/ - Jakmile na Blízkém Východě začala čím dál bezohledněji expandovat organizace, která si říká Islámský stát, bylo mi jasné, že se budu muset se čtenáři Deníku podělit o pohled na to, jak velké nebezpečí to může znamenat pro nás. Rozhodl jsem se proto oslovit člověka, který se narodil na samé hranici třeskutých konfliktů islámské a křesťanské kultury, v Náhorním Karabachu. Národností je Armén, ale už 25 let žije s manželkou a dcerou na Slovácku v Horním Němčí, na úpatí Bílých Karpat, kam se oženil.

AKTUALIZOVÁNO

Manželka střelce z Uherského Brodu musí zůstat v léčebně, rozhodl soud

Uherský Brod – Manželka Zdeňka Kováře, který v Uherském Brodě 24. února zastřelil osm lidí a pak i sebe, je rozhodnutím soudu v kroměřížské psychiatrické nemocnici. Server Aktuálně.cz v pondělí 30. března uvedl, že žena nedala k léčbě písemný souhlas. Jelikož může být nebezpečná svému okolí nebo sobě, rozhodl o jejím umístění do léčebny soud.

Miroslav Potyka: Kontakty mezi fotografy a výtvarníky jsou ku prospěchu navzájem

Uherský Brod /ROZHOVOR/ - Byl jedním z těch, kteří stáli u zrodu společných setkání a výstav fotografů a výtvarníků z moravsko-slovenského pomezí a doposud je pomáhal organizovat. Letos jednasedmdesátiletý Miroslav Potyka proto nemohl chybět ani u přípravy 30. ročníku expozice Setkání – stretnutie. V rozhovoru se, mimo jiné, snaží čtenářům Slováckého deníku přiblížit, jak družba mezi umělci obou národů fungovala.

AKTUALIZOVÁNO

Při požáru rodinného domu v Drslavicích zemřel člověk

Drslavice /FOTOGALERIE/ – Život sedmačtyřiceti­letého muže si vyžádal požár rodinného domku v Drslavicích, k němuž došlo krátce po půlnoci v sobotu 21. března. Tělo uhořelého majitele objektu objevili po zásahu v místnosti hasiči.

Helena Vondráčková uspořádá benefiční koncert pro pozůstalé po obětech střelby

Uherský Brod – Benefiční koncert, z jehož vstupného půjde veškerý příjem na účet pro pozůstalé po obětech uherskobrodské tragédie, nabídla uspořádat zpěvačka Helena Vondráčková. Akce se má konat v neděli 17. května v 17 hodin v Domě kultury v Uherském Brodě. Informoval o tom ředitel Domu kultury Jaroslav Mikulík.

AKTUALIZOVÁNO

V Brodě pochovali první z osmi obětí šíleného střelce Zdeňka Kováře

Uherský Brod /FOTOGALERIE/ – Po zhruba pětačtyřiceti minutách skončilo ve smuteční síní uherskobrodského hřbitova poslední rozloučení se 43letou Editou Š. Na dvě stovky přítomných tam uctily památku jediné ženské oběti úterní střelby Zdeňka Kováře.

AKTUALIZOVÁNO

Pitvy ukazují, že oběti v Uherském Brodu zemřely skoro hned, řekl žalobce Kafka

Uherský Brod – Na okamžitou smrt ukazují výsledky pitev těl osmi obětí šíleného střelce Zdeňka Kováře z Uherského Brodu. Informoval o tom dnes v České televizi (ČT) dozorující státní zástupce Roman Kafka s tím, že sedm mužů a jedna žena prakticky neměli šanci přežít. Kritiku toho, že některé z obětí střelce mohl zachránit dřívější zásah policistů, následně odmítl v ČT policejní prezident Tomáš Tuhý.

Starostův výrok neohrozil přeživšího v Brodu, střelec byl po smrti

Uherský Brod– Výrok starosty Uherského Brodu Patrika Kunčara (KDU-ČSL) o muži ukrytém v restauraci zřejmě nemohl přeživšího ohrozit. Starosta totiž v úterý v živém vysílání České televize o ukrytém promluvil až minutu poté, co podle policie zazněl výstřel, kterým se pravděpodobně vrah osmi lidí zabil. Vyplývá to z porovnání televizního záznamu a časové osy policejního zásahu, kterou dnes zveřejnil šéf zlínské policie Jaromír Tkadleček. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) starostu kritizoval, že střelec mohl informaci zachytit, a ukrytého muže zabít.

Starosta Drslavic k brodskému masakru: Den, kdy se mi podruhé narodil syn

Uherský Brod - Je 24. února 2015 a v Uherském Brodě na parkovišti u aquaparku Delfín před 13 hodinou, zhruba minutu pěší chůze od restaurace Družba, drobně prší. Jednadvacetiletý tenisový trenér Rostislav Mihel mladší, se právě tam potkává s Petrem Gabrielem na pracovní konzultaci ohledně trénování dětí uherskobrodského Orla.

VÍME PRVNÍ / EXKLUZIVNĚ

Tragédie v Uherském Brodě: Známe jméno šíleného střelce

Uherský Brod /AKTUALIZOVÁNO/ – Domnělým pachatelem tragédie v Uherském Brodě je dvaašedesátiletý Zdeněk Kovář. Jeho totožnost sice do této chvíle oficiální zdroje nepotvrdili, ale Slováckého deníku se jeho identitu podařilo ověřit ze tří důvěryhodných zdrojů.

EXKLUZIVNĚ

V Brodě střílel 62letý muž bez kriminální minulosti. Známe jeho jméno

Uherskohradišťsko – Ze zastřelení nejméně osmi lidí v Uherském Brodě je podezřelý dvaašedesátiletý muž, který nemá kriminální minulost. Motiv policie vyšetřuje, podle všeho šlo o kombinaci osobních důvodů. Deníku se ale podařilo ze tří důvěryhodných zdrojů zjistit, jak se pachatel jmenoval.

AKTUALIZUJEME

FOTO, VIDEO: Černé úterý v Uherském Brodě. Devět mrtvých

Uherský Brod  – Šílený střelec v úterý po poledni v restauraci Družba v Uherském Brodě zastřelil osm lidí a následně i sebe. Deníku se podařilo exkluzivně zjistit, že čin má na svědomí dvaašedesátiletý Broďan Zdeněk Kovář, který s manželkou bydlel v tamní části Olšava.

Skláři z Květné míří na největší světový veletrh hledat zákazníky

Strání, Květná – Získat nová odbytiště pro své výrobky se o masopustním víkendu budou snažit skláři z Květné na největším kontraktním veletrhu spotřebního zboží na světě Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem. Nutně totiž potřebují zacelit díru v propadu výroby po svých největších odběratelích z Ruska, která vznikla po rekordním oslabování rublu vůči dolaru na sklonku minulého roku.

Vojáky na zahraničních misích ochrání neprůstřelné vesty z brodské zbrojovky

Uherský Brod – Smlouvu na dodávku 2291 neprůstřelných vest pro českou armádu za 68 milionů korun podepsala s ministerstvem obrany Česká zbrojovka v Uherský Brod. Zvítězila totiž ve výběrovém řízení, které ministerstvo vypsalo loni v červnu. Zástupci zbrojařské společnosti o tom informovali ve čtvrtek 12. února.

Ďábelský virtuóz Ivan Herák vystoupí v Uherském Brodě

Uherský Brod – Na mimořádný hudební zážitek se mohou těšit Broďané ve čtvrtek 22. ledna. V uherskobrodském Domě kultury se uskuteční koncert „ďábelského virtuóza" Ivana Heráka s cikánskou kapelou. Akce začíná v 19 hodin.

Fotograf Jindřich Štreit: Uherské Hradiště je kulturní velmocí

Uherské Hradiště – Mimořádně velký zájem projevili autoři dokumentárních i uměleckých fotografií na Slovácku o soutěžní výstavu Ohlédnutí 2014, označovanou za neformální slovácké pressfoto. Ve foaye hradišťského kina Hvězda ji zahájili v neděli 4. ledna navečer.

Bůh žehnej Česko-slovensku, řekl na Javořině americký honorární konzul

Velká Javořina – Tisíce lidí si o posledním dnu roku 2014 našly cestu na nejvyšší kótu Bílých Karpat Velkou Javořinu, kde se konal 22. ročník silvestrovského setkání Moravanů, Slováků i Čechů. Tu doprovázelo mimořádně slunečné zimní počasí. Už od rána mířily k Holubyho chatě kolony aut i cyklistů od Moravského Lieskového ze Slovenské strany a pěších, kteří své vozy nechali zaparkované na Hrabině či u Kamenné búdy na moravském úpatí javořinského hřbetu.

Brána hradu Buchlova bude na Štěpána dokořán

Buchlov – Památková sezóna skončila na středověkém hradě Buchlov v říjnu, přesto tu poslední návštěvníky v letošním roce přivítají o Vánocích.

Chaos In Head pokřtí své nové album ZOO v brodské hospodě U Karla

Uherský Brod – Stylový vánoční dárek přichystala svým příznivcům uherskobrodská crossoverová partička Chaos In Head s bicákem Kopcem v čele. Těšit se mohou na sobotní večer 20. prosince, kdy v hospodě U Karla od 20 hodin pokřtí za podpory kapel Free Fall a Coin své v pořadí páté CD s názvem ZOO.

Jiří Jilík: Nejsem odborník na lidovou magii

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Pro amicis musae, tedy v překladu Přátelům múz, je třetím oceněním, které za svou mimořádnou literární aktivitu v letošním roce obdržel. Před dvěma měsíci také získal Cenu Petra Jilemnického za Žítkovské čarování, které se ve vydavatelství Albatros media zařadilo více než třinácti tisíci prodanými kusy mezi bestsellery.

Zasadil dub za vesnicí, jenom tak, pro sebe a pro všechny

Dolní Němčí /FOTOGALERIE/ – Z vlastní vůle a na vlastní náklady, jenom tak, pro dobrý pocit, se rozhodl sedmadvacetiletý Roman Tinka z Dolní Němčí zasadit v remízku za vesnicí mladý dub. Ačkoliv jej myšlenka na to pronásledovala několik let, čas pro její realizaci v něm uzrál až letos na podzim.

Slovenští vojáci získají zbraně z České zbrojovky v Brodě

Bratislava, Uherský Brod – Česká zbrojovka dodá slovenské armádě 688 kusů útočných pušek BREN a stejný počet pistolí CZ 75, napsal v pátek 28. listopadu slovenský list Sme s odvoláním na dokument, který má k dispozici.

Na revoluční dny roku 1989 vzpomínali v Hradišti u morového sloupu za deště

Uherské Hradiště – Ani vydatný déšť neodradil v pondělí 17. listopadu v Uherském Hradišti na tři stovky těch, kteří si 17 minut po 17. hodině přišli k morovému sloupu na tamní Mariánské náměstí zavzpomínat na revoluční dny před čtvrt stoletím.

AKTUALIZOVÁNO

Starostou Uherského Hradiště zvolili Stanislava Blahu z ODS

Uherské Hradiště – Starostou Uherského Hradiště zvolili v pondělí 10. listopadu odpoledne tamní zastupitelé lídra ODS Stanislava Blahu. Na úvodním zasedání zastupitelstva ve zcela zaplněném sále Reduty pro něj hlasovalo 14 zastupitelů.

Ve Slováckém divadle bude mít v neděli premiéru Nezbedná pohádka

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ – Zbrusu nové představení nejen pro děti s názvem Nezbedná pohádka, bude mít v neděli v 15 hodin premiéru ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.

AKTUALIZOVÁNO

Vítěz voleb ve většině měst Slovácka? Jednoznačně lidovci

Slovácko – Občané pro město lídra a starosty Petra Viceníka se v Bojkovicích stali vítězným seskupením, jež vahou sedmi mandátů za 28 procent hlasů, bude sestavovat radniční koalici.

AKTUALIZOVÁNO

Za tragédii při rallye v Lopeníku může řidič, řekl u soudu znalec

Uherské Hradiště – Znalec z oboru dopravy František Kropáč uvedl v pondělí 22. září u uherskohradiš­ťského soudu, že za předloňskou tragédii při rallye v Lopeníku, při níž zemřely čtyři dívky, může řidič závodního vozu, jenž vyletěl mimo trať.

Rychlé šípy dnes oslaví své kulatiny ve velkém stylu

Uherské Hradiště - Jen hrstka inscenací v republice se může pochlubit faktem, že ji herci hráli víc než čtyřsetkrát. Magickou hranici dnes pokoří i herci Slováckého divadla. V 19.00 odehrají slavné Rychlé šípy. Premiéru měly před čtrnácti lety, od té doby je vidělo přes sto tisíc diváků.

Knihu Josefa Kubáníka o Květě Fialové křtila i Dagmar Havlová

Uherské Hradiště, Praha – Květa Fialová se v pondělí dožila úctyhodných 85 let. Hlavní oslavu jí vystrojilo Slovácké divadlo už v neděli večer. A právě tam dostala dárek, který jí vyrazil dech. Její osobní přítel a herec Josef Kubáník jí napsal knihu s názvem Pod křídly andělů.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT