Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL KROUPA

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Poslaly intimní fotografii. A začalo jim peklo

Klatovsko - Nejprve byla ráda, že si přes internet našla kamaráda. Brzy mu důvěřovala natolik, že mu svěřovala i velmi důvěrné věci, a nakonec mu poslala svoje intimní fotografie. A pak jí začalo peklo. Začal jí vyhrožovat (třeba tím, že snímky zveřejní), chtěl víc a ona se ocitla na pokraji zoufalství. Vždyť jí bylo pouhých 13 let. Že se něco podobného vaší dceři nemůže stát? Tak to se pořádně mýlíte. Podle některých průzkumů je každé desáté dítě ochotno poslat své intimní fotografie cizímu člověku.

Měl děti hlídat, místo toho znásilnil a fotil. Dostal osm let a léčení

České Budějovice – Zneužil důvěry a bezbrannosti svěřených nezletilých dětí a po podání alkoholu i pouštění nevhodných filmů si na nich ukájel  svůj pohlavní pud. Některé fotil obnažené v erotických polohách, dvě spící dívky (8 a 14) znásilnil a jednu další pohlavně zneužil.

Policisté příští týden vyhlásí amnestii na odevzdání zbraní

Česká republika – Máte doma střelnou zbraň či munici a nevíte, co s tím? Od příštího úterý až do konce roku můžete tyto předměty beztrestně odevzdat policii. Ta po pěti letech opět vyhlašuje takzvanou zbraňovou amnestii.

V kauze Katar svědčí manželé odsouzení za podvod s mákem

České Budějovice – Výslechy svědků ve čtvrtek u krajského soudu pokračovalo hlavní líčení 
s údajným podvodníkem Karlem Heverle (61) z Prahy. Podnikatel čelí žalobě, že přijal od pěti firem téměř 30 milionů korun za zajištění výhodných investičních zakázek 
v Kataru,  ale své sliby nesplnil.

Oznámení o bombě v IGY má na svědomí dvacetiletý mladík

České Budějovice – Evakuace sedmi stovek lidí, uzavření prodejen s vysokými škodami na ušlém zisku a zbytečný výjezd desítek policistů, hasičů 
i zdravotníků, kteří se mohli věnovat daleko důležitějším věcem.

Sliboval investice v Kataru, místo toho obral 5 firem o 30 milionů korun

České Budějovice – Rafinovaný podvodník, nebo oběť neznalosti a nekompetentnosti jiných? Jednatel a společník pražské společnosti Karel Heverle (61) slíbil dalším pěti firmám z celé republiky zajištění výhodných investičních zakázek v Kataru. Získal skoro 30 milionů korun, své sliby však podle obchodních partnerů nesplnil.

Zachránili ženu, která skočila ze šestého patra se smyčkou na krku

Kaplice – Na ten pohled asi nikdy nezapomene. Když se muž z pátého patra domu na kaplickém sídlišti před odchodem z bytu podívá ven, strne hrůzou. Za okny se bezmocně třepotají lidské nohy. Po prvotním šoku naštěstí nepropadá panice a okamžitě volá pomoc.

Muži selhalo za volantem srdce, žije dík třem lidem

České Budějovice – Dvaašedesátiletého řidiče fordu náhle zradí srdce a nabourá do zábradlí mostku v Suchomelské ulici. Ač je páteční odpoledne a do blízkých nákupních center tou dobou míří velké množství lidí, o muže v bezvědomí se v první chvíli nikdo nestará. Pak se ale stane zázrak.

Žena připravila vlastní dítě 
o dědictví po zemřelém otci

České Budějovice – Neobvyklý případ zpronevěry vyšetřují specialisté z budějovické hospodářské kriminálky. Třiačtyřicetiletá žena podle zjištění policie obrala své nezletilé dítě o dědictví po zemřelém otci, nyní jí za to hrozí několikaleté vězení.

Zásahová jednotka zadržela Ukrajince, pobodal mladíka v Budějovicích

České Budějovice -  Třicetiletý Ukrajinec podezřelý ze sobotního pokusu o vraždu dvacetiletého mladíka před hudebním klubem Sklep Beseda 
v ulici Na Sadech je za mřížemi.

Jihočeská policie má nového šéfa

České Budějovice - Plukovník Miloš Trojánek v pondělí oficiálně převzal vedení krajského ředitelství jihočeské policie. Dosavadní šéf policie na Vysočině uvedl, že má na co navazovat a váží si toho, že jižní Čechy jsou průkopníky 
v mnoha oblastech policejní práce.

AKTUALIZOVÁNO

Soud rozdal tresty za armádní zakázky. Notáře zprostil viny

České Budějovice – Krajský soud v úterý ukončil první část mimořádně obsáhlého případu zmanipulovaných armádních zakázek za zhruba 330 milionů korun. V případu figuruje 52 obžalovaných.

Cizinci vyváželi drogy na kole i v tělních dutinách. Dopadli je

Strážný – Dobře fungující prodej a vývoz návykových látek do Bavorska a Rakouska překazili detektivové Národní protidrogové centrály a příslušníci jihočeské zásahové jednotky. Během únorové razie s názvem Tatík zadrželi 
na tržnici ve Strážném vietnamskou organizátorku mezinárodních obchodů s pervitinem a marihuanou.

Důvodem pobodání mladíka v Budějovicích může být spor mužů o dívku

České Budějovice - Napadený mladík je mimo bezprostřední ohrožení života, pachatele policie ještě nemá.

Policejní ředitel Radomír Heřman ve funkci končí

Jižní Čechy - Po necelých sedmi letech odchází z čela jihočeské policie Radomír Heřman. Děje se tak kvůli nadcházející rotaci ředitelů ve čtyřech krajích, jak ve čtvrtek 
v Praze oznámil první náměstek policejního prezidenta Tomáš Tuhý.

Soudce poslal do vězení celou rodinu kuplířů a dealerů drog

České Budějovice – Nepodmíněné tresty odnětí svobody v úterý krajský soud udělil rodině kuplířů a dealerů pervitinu z Vodňan. Otec Ladislav Danihel (57) a jeho jediná dcera Vladislava (40) mají strávit pět let ve věznici s ostrahou, manželka a matka Veronika (61) dostala dva roky 
v mírnějším typu s dozorem.

Černý pasažér mířil na revizora pistolí. Stíhají ho pro výtržnictví

České Budějovice – Další případ násilí ve voze hromadné dopravy vyšetřují budějovičtí policisté. Stal se v pondělí po deváté hodině ranní na zastávce U Trojice. Pachatelem je 29letý recidivista ze středních Čech, obětí revizor.

Pohřešovaného našli u hranic. Bohužel, pozdě

Slavonice – Smutný výsledek mělo pátrání po pohřešovaném 40letém  muži ze Slavonic 
na Jindřichohradecku.

AKTUALIZOVÁNO

Při nehodě v Českých Budějovicích zemřel 22letý muž

České Budějovice - Tragická nehoda se stala v neděli před půl sedmou ráno na křižovatce Husovy a Strakonické ulice.

Policisté vloni vykázali z bytu 63 násilníků. Včetně tří žen

České Budějovice - Počet případů poslední tři roky klesá. Nejvíce jich je na Budějovicku, nejméně na Prachaticku.

Mírná zima nahrála zlodějům, vykrádají víc chalup než vloni

Jižní Čechy - Od listopadu do konce ledna bylo obětí 103 Jihočechů. Škody jdou do desítek tisíc korun.

Duchaplný strojvedoucí rychlíku z Prahy zabránil nehodě na železnici

Veselí nad Lužnicí - O velkém štěstí mohou hovořit cestující, kteří ve čtvrtek dopoledne jeli rychlíkem z Prahy do Českých Budějovic.

Podnikatel z Českých Budějovic chce vymoci dluh hladovkou

Jižní Čechy - Protesní hladovka a obsazení sídla dlužníka jako způsob vymáhání údajné pohledávky v řádu stovek tisíc korun.

Obžalovaní mají více práv než poškození, přiznávají soudci

České Budějovice – Mají stejný cíl, jejich prostředky a metody se však někdy mohou mírně lišit. Praktické zkušenosti a připomínky k uplatňování novely zákona o obětech trestných činů byly tématemjednání zástupců justice, policie, vězeňské služby
 a různých neziskových organizací na půdě krajského soudu.

Výrobnu granulí zachvátil požár, škoda dosahuje 15 milionů

Chelčice – Mohutný požár zasáhl v pátek před půlnocí výrobnu granulí v Chelčicích na Vodňansku. Zničil vybavení sušky, elektrorozvody i navazující technologie a rozšířil se na střechu skladu.

Kamion srazil plošinu, dva muži spadli z výšky 5 metrů

České Budějovice - Dva muži utrpěli ve středu ráno v Českých Budějovicích těžká zranění, když pracovali na plošině ve výšce pěti metrů a srazilo je nákladní vozidlo. Po ošetření je záchranná služba převezla s podezřením na poranění hrudníku, páteře, horních a dolních končetin do českobudějovické nemocnice.

Já ne, to otec se choval jako pedofil, hájil se obžalovaný

České Budějovice - U krajského soudu v Českých Budějovicích pokračuje hlavní líčení s údajnými kuplíři a distributory drog z Kaplicka.

Thomův spis převzal žalobce v Plzni

Č. Budějovice, Plzeň – Jihočeští kriminalisté ukončili vyšetřování českobudějovického primátora Juraje Thomy v kauze Bit Servis a předali návrh k vypracování obžaloby na krajské státní zastupitelství v Plzni.

Zloději odvezli ocelovou halu, majitel si ji vypátral ve sběrně

Myšenec – Takovou krádež, jaká se v pondělí stala v Myšenci u Protivína, jihočeští policisté nevyšetřují příliš často. Zloději v nákladním autě Scania s hydraulickým ramenem  si dopoledne otevřeli bránu oploceného areálu firmy 
a odvezli odsud složenou konstrukci ocelové haly o rozměrech 240 x 300 metrů čtverečních.

Jedovatý karbofuran otrávil kriticky ohroženého orla mořského

Jižní Čechy -  Traviči zvířat  na jihu Čech mají na kontě další oběť. Tentokrát jí je kriticky ohrožený orel mořský. Dravec zemřel koncem ledna v Hošticích u Volyně na Strakonicku a rozbor Státního veterinárního ústavu potvrdil, že příčinou smrti bylo požití prudce jedovatého karbofuranu.

Znovu před soudem: Znásilnil dvouleté dítě nebo je to pomsta matky?

České Budějovice – Závažný zločin, nebo msta matky kvůli sporům ohledně střídavé péče o dítě? Údajné znásilnění (respektive orální zneužití) ani ne tříleté holčičky ze srpna 2011 ve středu znovu začal projednávat budějovický krajský soud.

V Českých Budějovicích srazil vlak dodávku, řidič se lehce zranil

České Budějovice - Lehkým zraněním řidiče skončila úterní nehoda na přejezdu v ulici Mezi tratěmi v Budějovicích.

Školáci poznají práci hasičů, vyrazí do terénu i na stanice

České Budějovice - Myslíte 
si, že být hasičem je jednoduché a že se jím může stát opravdu každý? Zkuste si to.

Shodil muže z parovodu, pak ho bil pěstí a kopal do hlavy

Písek - Velmi agresivní útok zažil v úterý v podvečer 64letý muž z Písecka.

Kauce vytunelovaného domu pro seniory řeší soud

České Budějovice, Tábor – Kaucemi na nájemné v Senior domu na budějovickém sídlišti Vltava a dopisy, jimiž zástupci vlastníka vyzývali důchodce k zaplacení neexistujících dluhů, se zabývá Okresní soud v Táboře.

Jihočeši vyvezli do Rakouska kila drog ve světlometech aut

Jižní Čechy - Čtveřice pachatelů působila na Kaplicku a Budějovicku. Hrozí jim 10 až 18 let za mřížemi.

Jihočeská tísňová linka 112 loni přijala 277 tisíc hovorů

České Budějovice – Ocitli jste se v tíživé situaci a potřebujete pomoc záchranářů? Pokud si nepamatujete čísla na policii, hasiče nebo zdravotníky, volejte na jednotnou tísňovou linku 112. Ta právě dnes popáté slaví svůj Evropský den.

Holčičku, 
jež se napila fridexu, domů nepustili

České Budějovice – Domů do Českých Budějovic se z fakultní nemocnice v pražském Motole měla 3,5letá holčička vrátit už ve středu. Děvčátko, které se její matka Anna J. (22) pokusila minulý pátek v bytě na sídlišti Šumava otrávit fridexem přimíchaným do jogurtu a následně prý i do džusu, však zůstalo v péči lékařů.

Žena mne chtěla zabít několikrát, říká muž z kauzy fridex

České Budějovice – Žárlivost psychicky nevyrovnané matky na vlastní dítě, které trávilo víc času s prarodiči než s ní samou. Tak si rodina J. ze Čtyř Dvorů vysvětluje jednání  snachy Anny (22), jež se v pátek pokusila otrávit 3,5letou dceru fridexem.

Pokuty za jízdy zakázanými zónami Šumavy řidiči zaplatili

Jižní Čechy –  Jeli kudy neměli a dostali za to nejvyšší možnou sankci. Jak jsme již 
v našem Deníku informovali, zářijovou spanilou jízdu luxusních vozidel BMW po zakázaných lokalitách u Černého a Čertova jezera potrestalo vedení šumavského národního parku čtyřtisícovými pokutami.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Žena otrávila svou dceru jedem v jogurtu. Dítě zachránil otec

Jižní Čechy - Rodinná tragédie nevídaných rozměrů se v pátek stala v jižních Čechách.

Záchranáři z jihu Čech trénovali s Rakušany, odstraňovali tím jazykové bariéry

Jižní Čechy – Prověřit možnosti vzájemné spolupráce při řešení mimořádných událostí v příhraničí a zjistit, jaké obtíže mohou někdy přinášet jazykové bariéry. Takové byly hlavní cíle nedávného cvičení jihočeských a hornorakouských záchranářů v Gmündu.

Turek znásilnil dívku na toaletě přeplněné hospody

České Budějovice – Ten nejhorší možný vstup do nového roku má za sebou zhruba dvacetiletá dívka, která se na silvestra bavila s přáteli v hudebním klubu Fine v budějovické ulici Karla IV.

Za pomoc s dopadením žháře nabízí ve Lhenicích odměnu 100 tisíc korun

Lhenice - Majitel vyhořelé ubytovny ve Lhenicích Petr Schieh žádá o spolupráci. Policie viníka zatím neoodhalila.

Jižní Čechy evidují nejméně železničních nehod za posledních šest let

Jižní Čechy – Nejméně nehod a mrtvých při železničních nehodách za posledních šest let. Zdá se, že jihočeští řidiči 
i chodci loni zbytečně neriskovali a na přejezdech či při pěším pohybu v kolejišti si dávali opravdu dobrý pozor. Drážní inspekce totiž v kraji zaznamenala výrazný pokles mimořádných událostí.

V rybníce se plácá muž. I policisté se ve službě pobaví

Jižní Čechy – Většinou řeší závažné věci, někdy se však policisté mohou ve službě také pobavit. Protože tato rubrika obvykle informuje spíše 
o smutných záležitostech, poslední den v roce rádi uděláme výjimku. A to úsměvnými perličkami ze svátečních policejních svodek.

Parta kasařů okoukla zámky na semináři pro kriminalisty

Jižní Čechy – Identifikace páčidel, kleští, nožů a jiných nástrojů použitých ke spáchání trestných činů, zkoumání porušených zámků trezorů, ale 
i rozbitého skla, plomb, poškozených oděvů a dalších předmětů. Taková je hlavní pracovní náplň kriminalistických expertů v oboru mechanoskopie.

Pohřešovaný mladík z jihu Čech přišel domů. Odřený, unavený, ale v pořádku

Českokrumlovsko – Na začátku slzy a strach, na konci je šťastné setkání a vroucí objetí. Nechybělo mnoho a jedna rodina z Malont na Krumlovsku mohla mít letos hodně zkažené vánoční svátky. Zničehonic se jim totiž ztratil dospělý syn.

V Oblajovicích hasiči hledali pod troskami zavalenou osobu. Nenašli ji

Oblajovice – Hned několik specialistů z řad hasičů a policie se v polovině minulého týdne sjelo do objektu bývalého zemědělského družstva.

Muž se zastřelil i bez pistole. Stačila mu elektrická pájka

Českobudějovicko - Vyšetřování příčin požárů v souvislosti s elektřinou, smrtelných úrazů proudem, ale i zkoumání funkčnosti žárovek vozidel po nehodách. Taková je hlavní náplň práce kriminalistických expertů v oboru elektrotechnika.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT