Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL MAŠLAŇ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hranická propast má 453,5 metru, ukázalo nové měření. Bude nejhlubší na světě?

Seriál o bádání po celkové hloubce Hranické propasti má za sebou další úspěšný díl. Polský potápěč Krzysztof Starnawski se opět ponořil do hlubin této zatopené jeskyně a pomocí sondy přepsal naměřenou hloubku o dalších jedenáct metrů. Od hladiny jezírka tak Hranická propast měří 384 metrů, se suchou částí dokonce 453,5 metru. Rekord zatopené jeskyně zatím drží italská Pozzo del Merro s 392 metry, pro rekord se přitom uvádí údaje právě zatopené části.

Hranická propast má 453,5 metru, ukázalo nové měření. Bude nejhlubší na světě?

Hranice – Seriál o bádání po celkové hloubce Hranické propasti má za sebou další úspěšný díl. Polský potápěč Krzysztof Starnawski se opět ponořil do hlubin této zatopené jeskyně a pomocí sondy přepsal naměřenou hloubku o dalších jedenáct metrů. Od hladiny jezírka tak Hranická propast měří 384 metrů, se suchou částí dokonce 453,5 metru. Rekord zatopené jeskyně zatím drží italská Pozzo del Merro s 392 metry, pro rekord se přitom uvádí údaje právě zatopené části.

Munice z areálu na Zlínsku možná bude převezena do Květné

Květná (Svitavsko) - Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) vidí znovuotevření muničního skladu v Květné na Svitavsku jako jediné řešení uskladnění materiálu z areálu na Zlínsku, kde jeden z objektů s municí a zbraněmi vybuchl. Hlídala by ho armáda. Dnes se na tom dohodli zástupci Pardubického kraje, ministerstva obrany a obcí. Munice z Vrbětic by v Květné měla být umístěna jen na přechodnou dobu, řekl Netolický.

Učitelka na základní škole v Hranicích okamžitě skončila. Byla opilá?

Hranice – Předčasným odchodem ze školy skončil pro učitelku Základní školy Šromotovo nejen pondělní pracovní den, ale také její působení v této hranické škole. K redakci Deníku se dostala informace o tom, že kantorka byla ve vyučování pod vlivem alkoholu a spekulace nevyvrátil ani ředitel školy. Přiznal pouze, že členka pedagogického sboru „nesplňovala jeho představu o práci učitele".

Carloff vystoupil na domácí půdě. Na Střelnici zahrál i nové hity

Hranice – Přes hodinu trvající koncert Borise Carloffa, který s dalšími čtyřmi hudebníky vystoupil v pondělí večer v Divadle Stará střelnice, posluchače nadchl.

Boris Carloff v Hranicích pokřtí novou desku

Hranice – Fanoušci Borise Carloffa si jeho hudební kousky budou moci opět poslechnout i v Hranicích. Tento čtyřicetiletý zpěvák, textař a skladatel vystoupí v pondělí 3. listopadu od 19 hodin v Divadle Stará střelnice.

Hudeček v Hranicích zahrál před plným kostelem

Hranice – Zcela zaplněný kostel Stětí svatého Jana Křtitele v Hranicích aplaudoval ve středu večer známému houslistovi Václavu Hudečkovi a cembalistovi Martinu Hrochovi. Jejich večerní koncert v Hranicích zakončil menší turné po místním regionu.

Úča musí pryč, shodnou se rodiče v navštěvované komedii

Hranice – Dynamická komedie o základní škole s překvapivými dějovými zvraty a brilantním slovním humorem. Tak tvůrci definují hru nazvanou Úča musí pryč, jejíž představitelé se 9. listopadu ukážou také v hranické sokolovně.

Bělotín otevírá byty pro mladé. Zájem předčil očekávání

Další přibližně dvacítka mladých lidí najde nové bydlení v centru Bělotína. Vedení obce ve čtvrtek uspořádalo den otevřených dveří bytového domu v lokalitě Na Sýpce.

Návštěva pralesa pro mě byla velkým šokem, říká cestovatel

„Poprvé jsem pochopil, proč Američani nikdy nemohli ve Vietnamu vyhrát válku," říká s odkazem na neprostupnost pralesa na Borneu Lukáš Kovár z Potštátu. Přesně před rokem odjel s dalšími třemi kamarády na jeden z největších ostrovů světa a v exotické destinaci strávil tři týdny. Ve středu pak společně s Robertem Hlavicou zahájil vernisáž výstavy svých fotografií na hranickém zámku. Robert Hlavica přitom přestavil snímky z českého prostředí. I proto nese expozice celkem čtyřiceti snímků název Z Čech až na Borneo.

Den srdce v teplických lázních „vybarví" Adamovská, Hron i Abba

Teplice nad Bečvou /PROGRAM/ – Přes sto zemí z celého světa si letos připomene Světový den srdce. Už počtrnácté se k této akci připojí také Lázně Teplice nad Bečvou.

Desátého je úplněk, pak hřiby rychle porostou, říká houbař

Hranice - Dušan Staněk z Hranic chodí na hřiby od útlého dětství a tuto celoživotní zálibu si pečlivě uchovává dodnes. Do lesů v bližším i vzdálenějším okolí se už několikrát vydal i letos. Přestože v předcházejících dnech Hranicko zkrápěly přívaly deště, na start té pravé sezony se stále čeká. Všechno ale prý naplno vypukne už v nejbližších dnech.

Úhradová vyhláška může omezit péči v Hranicích už letos

Hranice – Zdravotnická péče o pacienty v hranické nemocnici by už brzy mohla být méně dostupná, než je tomu nyní. I takový dopad by podle ředitele nemocnice Eduarda Sohlicha mohla mít úhradová vyhláška, kterou řada nemocnic považuje za omezující. 

EXKLUZIVNĚ

Swingový zpěvák Jan Smigmator: Na atmosféru v Hranicích se moc těším

Hranice /ROZHOVOR/ – Evropské jazzové dny mají svou většinovou část už za sebou, úplnou tečku však letošnímu ročníku učiní až koncert zpěváka Jana Smigmatora. Vystoupení této mladé swingové hvězdy a Swinging tria se uskuteční v pondělí 19. května od 19 hodin v Zámeckém klubu.

Oslava Prvního máje letos v Hranicích nebude. Poprvé od revoluce

Hranice – Na první květnový den se váže nejen polibek pod rozkvetlou jabloní. Pro některé obyvatele Hranicka je tento termín stále neodmyslitelně spjatý s veřejnými oslavami Svátku práce.

Vzpomínka na Amy Winehouse: Fehérové a spol. v Hranicích tleskal plný dům

Hranice /FOTOGALERIE/ – Společenský sál Divadla Stará střelnice byl v neděli večer dějištěm posledního koncertu Amy Winehouse tribute tour.

Česká loď zkázu Titaniku nezopakovala, pozornost ale byla na místě

Patnáctý duben bude už navždy spojený se zkázou slavného parníku Titanic, který přesně před 101 lety skončil na dně Atlantického oceánu. V roce 1980 brázdila severní vody Atlantiku také česká loď Praha, na jejíž palubě stál námořník Jiří Beneš z Hranic. Přestože šlo o červnovou plavbu, i této lodi tehdy hrozilo nebezpečí nárazu na ledovec.

Hudebníci v Hranicích připomenou tvorbu Amy Winehouse

Hranice – Když před třemi lety v pouhých sedmadvaceti letech zemřela talentovaná a nejen svým hlasem jedinečná anglická zpěvačka Amy Winehouse, dlouho truchlila řada jejích fanoušků z celého světa. Nyní však její tvorbu připomenou další vynikající muzikanti, kteří už v dubnu zahrají také v Hranicích.

EXKLUZIVNĚ

Naše práce je napůl dovolená, říká Tomáš Klus

Hranice /ROZHOVOR/ – Čtyřdenní pobyt v Hranicích si evidentně užíval. Ve společnosti své manželky, roční dcery i členů kapely přijel zpěvák Tomáš Klus do Hranic. Za poslední rok už podruhé. Důvodem bylo tentorkát společné soustředění před blížícím se turné. Hudebníci na Staré střelnici prý od soboty do úterý „dřeli jako mezci". Slavík roku 2012 to řekl v exkluzivním rozhovoru pro Deník.

AKTUALIZOVÁNO

Na Hranicko přišla zima, napadlo až 10 centimetrů sněhu

Hranice – Někteří v to možná už ani nedoufali, přesto se ve středu nejen na Hranicku opět ozvala paní zima. Po delší době tak do terénu vyjeli také silničáři ze Správy silnic Olomouckého kraje. Všechny cesty jsou sjízdné, sněhová pokrývka se drží pouze ve výše položených oblastech.

Hranice postaví hasičům novou zbrojnici. O pomoc žádají kraj

Hranice – Nevyhovující hygienické podmínky i stísněné prostory pro potřebnou techniku. Dobrovolní hasiči v Hranicích se doposud musí na společné „základně" s profesionální jednotkou vypořádat s prostředím, které jejich představy rozhodně nesplňuje.

Hranické děti kreslí hrdiny z knížek. Aby více četly

Hranice – Celé Česko čte dětem. Tak se nazývá celostátní výtvarná soutěž, do které se nyní zapojili i školáci ze Základní a mateřské školy Šromotovo v Hranicích.

Smuteční síň v Hranicích se vylepší i zvenku, práce finišují

Hranice – O nutných úpravách na městském hřbitově v Hranicích budou zastupitelé sice jednat až v únoru, rekonstrukce vedlejší smuteční obřadní síně však probíhá už nyní.

Zájem o nocování v Hranicích klesá, ubytovaných hostů ubylo

Hranice – Přes 38 tisíc využitých lůžek. Právě takový zájem byl v loňském roce o přenocování v hranických ubytovacích zařízeních.

V Drahotuších si šli pro vysvědčení piráti, baletky i upíři. Podívejte se

Drahotuše – Předávání pololetního vysvědčení v maskách a kostýmech? Možná netypické, ale rozhodně originální. Na Základní škole v Drahotuších trvá taková tradice už několik let a výjimkou nebyl ani tento čtvrtek.

Zloděj ukradl v Hustopečích šperky za 50 tisíc korun

Hustopeče nad Bečvou – Na začátku loňského roku se Hustopeče nad Bečvou potýkaly hned s několika krádežemi a ani letošní rok v městysi bohužel nezačal jinak.

Klisnu v Újezdě nezabilo týrání, ale stáří, tvrdí zpráva

Horní Újezd – Nikoliv týrání koně, nýbrž jeho vysoký věk. Právě ten byl podle veterinární zprávy důvodem úmrtí březí klisny, která v první polovině prosince uhynula v osadě v Horním Újezdě.

Agresivní opilec ohrožoval v Hranicích i lékařku

Hranice – Opilí lidé stále hojně zaměstnávají hranické strážníky. Ti asistovali také na třídě 1. máje, kde se v neděli odpoledne usadil další společensky unavený muž.

Pětikorunu za vstup na toaletu ještě hranický Ekoltes projedná

Hranice – Automat, který nic jiného než pětikoruny nebere. Takový systém trvá už rok a půl v sociálním zařízení v hranickém parku. Ani kritika veřejnosti však velké šance na změnu nedává. Přesto se o této věci bude ještě v lednu jednat.

Nemocnice v Hranicích bude propouštět

Hranice – Delší čekací doby na ošetření, pokoje, na kterých se bude vedle pacientky z gynekologie léčit pacientka z chirurgického oddělení, a hlavně – propouštění.

Studenti strojírenských oborů v Hranicích ukázali své umění

Hranice – Den strojírenství v zámecké dvoraně, dvoudenní Dny otevřených dveří na Studentské a Teplické ulici v Hranicích. S trochou nadsázky lze hovořit o tom, že tento týden v rámci hranických vzdělávacích organizací patří Střední průmyslové škole Hranice. Představitelé školy prezentovali či ještě prezentovat budou jednotlivé obory hned ve třídenním rozmezí.

Ukradli transformátor za 300 tisíc, ze čtyřmetrové výšky

Potštát – Pořádnou spoušť za sebou zanechal neznámý zloděj, který v noci z pátku na sobotu ukradl transformátor u vodní přehrady v Potštátě.

V přerovské nemocnici v noci hořelo, selhala technika

Přerov – Technická závada na přístroji k ovládání rentgenu stála za požárem, který v noci ze soboty na neděli vypukl v přerovské nemocnici.

Euroklíč konečně poslouží handicapovaným i v centru Hranic

Hranice – Až doposud mohli tělesně postižení obyvatelé Hranic s euroklíčem docházet pouze na sociální zařízení v parku Sady Čs. legií. Výhledově by situace měla být konečně radostnější a pro handicapované pohodlnější. Místa ve městě, která budou disponovat takzvaným eurozámkem, budou hned čtyři.

Poznal jsem celý svět, říká námořník z Hranic

Česká země se coby vnitrozemský stát nikdy nemohla pochlubit širokým okruhem námořníků. Jiří Beneš z Hranic však vykonával tuto profesi téměř čtyřicet let.

Hranice si musí s opravou zámecké zahrady pospíšit

Hranice – Jen rok a půl po opravě parku se v Hranicích chystá zřízení další klidové zóny pro trávení volného času. Rekonstrukce zámecké zahrady ale bude podle předpokladů ještě dražší než park, vyžádá si kolem 25 milionů korun.

Strážníci chytli v Hranicích zloděje plechů hned po krádeži

Hranice – Až tři roky by si mohl za mřížemi odsedět šestačtyřicetiletý zloděj z Hranic. Osudnou se mu stala pondělní loupež na Bělotínské ulici v Hranicích, po které jej zadrželi strážníci městské policie, ti pak pachatele předali státním policistům.

Velké podniky v Hranicích nabírají lidi, propouštění se nechystá

Hranice – Nezaměstnanost na Hranicku se v minulém roce pohybovala kolem jedenácti procent, na úřadu práce byl tedy evidovaný skoro každý devátý člověk. Situace by se letos snad mohla zlepšit.

Chodníky jsou hrozné a chybí konve, kritizují lidé stav hranického hřbitova

Hranice – Večer naprostá tma, ve dne pohled na neupravené a místy zcela propadlé chodníky či přerostlé stromy, které vyvracejí části hrobů. I takovou kritiku adresují obyvatelé Hranic k městskému hřbitovu.

Zloděj otevřel v Citově úly, včely uhynuly

Citov – Velká nepříjemnost se přihodila včelařům v Citově. Mezi 15. prosincem a 4. lednem se do jedné tamní maringotky, která sloužila jako včelín, vloupal neznámý pachatel a otevřel pět krabic se zazimovaným včelstvem. Vlivem zimy pak včelstva ve všech pěti úlech uhynula.

Zimní lyžovačka stále nezačala, obavy provozovatelů středisek sílí

Hranicko – Současné teplé počasí bez sněhové pokrývky pořádně kříží plány prakticky všem zimním střediskům v republice a výjimku netvoří ani lyžařské areály na Hranicku. Přestože jak provozovatelé v Potštátě, tak i ve vedlejších Partutovicích hlásí veškerou připravenost, bez sněhu lyžařská sezona prostě a jednoduše začít nemůže.

Hranice opět podpoří školy ve "výpočetce", rozdělí jim 1,25 milionu

Hranice – Vzdělávání v informačních technologiích má v hranických základních školách i nadále zelenou. Z městského rozpočtu půjde do rozvoje výpočetní technologie na čtyřech základních školách celkem jeden a čtvrt milionu korun ročně.

První dítě roku zaskočilo i rodiče. Vojtovi z Želatovic přinesl dárek hejtman

Přerov – Jedna hodina a čtyři minuty. Ten čas si Lucie Sedláčková z Želatovic bude jistě pamatovat celý život. Nový rok 2014 právě čítal oněch prvních šedesát čtyři minut, když se jí narodil syn Vojtěch.

Souhrn roku 2013 aneb co se také na Hranicku událo

Hranicko – Také rok se třináctkou na konci nebyl na zajímavosti v regionu rozhodně skoupý. Přinášíme tradičně několik vybraných událostí, které se během uplynulých dvanácti měsíců na Hranicku staly.

Rekord překonán. Na Helfštýn vyrazily tři tisíce lidí

Bezmála tři tisíce účastníků a jednoznačné překonání dosavadního návštěvnického rekordu. To jsou hlavní charakteristiky letošního zimního výstupu na hrad Helfštýn. Tato čísla dokazují, jak velké oblibě se akce za sedmatřicet let konání u veřejnosti těší.

Silný vítr odvál ze střechy domu v Přerově stavební materiál

Přerov /FOTOGALERIE/ – Stačila chvilka a mohlo dojít k nejhoršímu. Sobotní silný vítr v kombinaci s ledabylým upevněním stavebního materiálu stojí za pádem polystyrénových ploten o rozměrech asi dva krát jeden metr, dřevěných fošen, šroubů či hřebíků ze střechy v Přerově. V době, kdy se materiál ze střechy uvolnil a sletěl na chodník, se naštěstí v bezprostřední blízkosti nikdo nepohyboval a nedošlo tak k žádnému zranění.

Největší investice? Nová lávka i oprava náměstí

Přerovsko/Hranicko – Méně bombastických projektů a více investic, které pomůžou lidem. Takové jsou letošní investice ve městech v regionu. Přerované se konečně dočkají nové lávky U Tenisu, která je poničená od posledních povodní, v Kojetíně zase spraví zchátralé Masarykovo náměstí. Lidé z Hranic se můžou těšit na nové sportoviště.

V Hranicích se bude bruslit i letos. Chystá se plocha u sokolovny

Hranice – Myšlenka krytého zimního stadionu v Hranicích se sice stále pohybuje jen na teoretické bázi, veřejné bruslení či hokejové zápasy jsou ale přesto reálné už letos. 

Násilník v Přerově surově kopl do pudla, pak napadl pejskaře

Přerov - Policie pátrá po člověku, jehož pes ve čtvrtek v poledne napadl černého pudla. K celému incidentu došlo na Tyršově ulici v Přerově.

Hranice dají mladým sportovcům opět stejně jako dospělým

Hranice – Příspěvky na mládežnický sport i na sportování dospělých v Hranicích budou i v roce 2014 na stejné úrovni. Zastupitelé města o tom rozhodli při prosincovém schvalování rozpočtu.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT