Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL SVAČINA

Pavel Svačina / Boleslavský deník

Pavel Svačina je z Mladé Boleslavi, kde působí v médiích přes osm let. Nyní je šéfredaktorem Boleslavského deníku. Informuje o politice, kriminálních případech a kauzách z Mladoboleslavska. Věnuje se rovněž událostem v největší české automobilce Škoda Auto.

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Dobojováno. Ve Škoda Auto vzrostou mzdy o 5 procent

Mladá Boleslav – Podniková rada odborů Kovo v Mladé Boleslavi a také organizace v Kvasinách a Vrchlabí v pátek kolem 14. hodiny schválily výsledek kolektivního vyjednávání mezi zástupci zaměstnanců a firmou Škoda.

Na boleslavském sídlišti se stovky lidí ocitly bez vody

Mladá Boleslav - Ranní sprcha, nebo ranní káva a čaj? Pro tisícovku lidí v panelových domech v ulici Na Radouči v Mladé Boleslavi byly běžné ranní úkony problém. Kvůli prasklému potrubí tam totiž ve třech panelových domech netekla pitná voda. Už v úterý odpoledne totiž došlo k havárii.

Škodovka v sobotu vysadí 586 nových stromků, podporuje ekologii

Mladá Boleslav - Mladoboleslavsko bude po víkendu opět zelenější díky automobilce Škoda a jejím zaměstnancům. V rámci projektu ‚Za každé prodané auto v ČR jeden strom‘ bude v sobotu vysázeno 586 nových stromků a křovin. V následujících měsících k nim pak přibude dalších téměř 58 tisíc sazenic.

Na boleslavském Staroměstském náměstí už zdarma nezaparkujete

Mladá Boleslav - Po dlouhé rekonstrukci Staroměstského náměstí v Mladé Boleslavi a přes dosud probíhající práce v části náměstí, přichází vedení města s dalším krokem, který omezí parkování. Nově už totiž neplatí ani první hodina stání zdarma. Zaplatit teď musíte v každém případě!

Student z Boleslavi si na výcviku zlomil páteř, zahrají pro něho hvězdy

Mladá Boleslav - Největší hvězdy tradičního českého humoru Milan Šteindler, David Vávra, Tomáš Hanák, Lenka Vychodilová a další míří do Mladé Boleslavi. Ve čtvrtek 19. dubna totiž přivezou ty nejlepší humorné scény z Divadla Sklep do Městského divadla Mladá Boleslav.

EXKLUZIVNĚ

Nové Tesco Extra v Mladé Boleslavi nabídne až 170 pracovních míst

Mladá Boleslav - Zájemci o práci v novém obchodu se mohou hlásit v náborovém centru, prodejna se právě staví u Kosmonos.

Odboráři ve Škodovce chystají protesty, firma však zvýšila nabídku

Mladá Boleslav - V úterý se konalo další kolo kolektivního vyjednávání o mzdách mezi firmou Škoda a odbory Kovo.

Školník pomohl strážníkům a zamkl ve škole zfetovaného mladíka

Mladá Boleslav - Nejspíš pod vlivem drog vnikl otevřeným oknem do prostor 9. základní školy na mladoboleslavském sídlišti mladý muž, kde pak bloumal po chodbách. Tím spustil signál v rámci pultu centrální ochrany. Jenže strážníci ve škole nikoho nenašli a po prohlídce odjeli.

Policisté zasahovali na R10 kvůli dalšímu řidiči jedoucímu v protisměru

Mladá Boleslav - Policisté zasahovali na rychlostní silnici R10 kvůli řidiči, který jel v protisměru. Uzavřeli výjezdy a situaci sledovali z vrtulníku, vozidlo ale nevypátrali. "Zřejmě se včas otočilo do správného směru," řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

Začne stavba severovýchodní tangenty, která uleví dopravě v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Přípravy na stavbu velmi důležité silnice v Mladé Boleslavi jdou do finále. Rada Středočeského kraje totiž schválila vyhlášení otevřeného výběrového řízení na zhotovitele stavby severovýchodní tangenty v Mladé Boleslavi.

EXKLUZIVNĚ

V Mladé Boleslavi vyroste další obří hala: zabere 22 tisíc metrů plochy

Mladá Boleslav /VIZUALIZACE/ - Nová výrobní hala o rozloze 22 tisíc metrů čtverečních vyroste v Mladé Boleslavi. Má dodávat kokpity automobilů.

Letecké muzeum v Mladé Boleslavi? Konec snů, stavba brzy začne

Mladá Boleslav /VIZUALIZACE/ - Po mnoha měsících příprav přichází senzační zpráva pro obyvatele Mladé Boleslavi a také pro všechny turisty a nadšence do techniky či letectví. Boleslavský deník zjistil, že v průběhu dvou měsíců se skutečně začne fyzicky stavět muzeum letectví v Mladé Boleslavi.

Vyjednávání ve Škodovce v patové situaci, dohoda se zatím neblíží

Mladá Boleslav - Mladoboleslavská automobilka navrhla růst platových tarifů svých zaměstnanců o 4,3 procenta. Odbory požadují šestiprocentní růst platů.

EXKLUZIVNĚ

Lidé v Mnichově Hradišti se bouří proti omezení v okolí letiště

Mnichovo Hradiště /FOTOGALERIE/ - Doslova pozdvižení vyvolalo v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku a okolních obcí rozhodnutí Úřadu pro civilní letectví. Ten vydal vyhlášku, která stanovuje ochranná pásma kolem už řadu let fungujícího letiště v Hoškovicích, jež leží asi dva kilometry od Hradiště.

Boleslavská Škodovka stále nejvíce prodává oblíbenou Octavii

Mladá Boleslav, Praha - Nejprodávanější Škodovkou je stále octavia, jen loni si jich lidé koupili 390 tisíc. Zájem rostl ale také o fabie.

Škoda Auto podpořila penězi pět středních škol v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Zástupci společnosti Škoda Auto v čele s členem představenstva Bohdanem Wojnarem podepsali darovací smlouvy s pěti mladoboleslavskými školami. Slavnostního podpisu se zúčastnili ředitelé škol i náměstek středočeského hejtmana Robin Povšík.

Škoda překonala historický rekord, vydělala přes 16 miliard čistého

Mladá Boleslav, Praha - Škoda Auto dnes představila výsledky hospodaření v loňském roce.

Velká premiéra: takto bude vypadat hlavní boleslavské vlakové nádraží

Mladá Boleslav /VIZUALIZACE/ - Boleslavský deník získal nový návrh na přestavbu nádraží v boleslavských Čejeticích. Místo chátrajících budov v dezolátním stavu, zde brzy vyroste moderní budova, která může působit jako tahák pro turisty a jednak má přinést komfort pro cestující a personál.

Motorkářská sezona začala na Boleslavsku vážnou bouračkou

Bělá pod Bezdězem /FOTOGALERIE/ - Jedno velmi těžké a jedno vážné zranění si vyžádala sobotní bouračka nedaleko Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku. Na obchvatu I/38 došlo ke kolizi motorky a osobního auta, do nehody se připletl i další motocykl.

Boleslavská porodnice nutně potřebuje miliony korun, rozpadá se

Mladá Boleslav - Prostory mladoboleslavské porodnice a gynekologie jsou ve špatném stavu. Potíže jsou s podlahami, okny i stoupačkami. Na oddělení přitom rodí tisíce maminek z Mladoboleslavska i dalších lokalit Středočeského kraje ročně, patří k nejvyhledávanějším a nejuznávanějším zařízením svého druhu v regionu.

Muž spolykal prášky, z náruče smrti ho vytrhli strážníci městské policie

Mladá Boleslav - Mladoboleslavští strážníci pořádkové služby v neděli přijali oznámení od ženy, která měla obavu o život svého kamaráda. Ten jí poslal z mobilního telefonu textovou zprávu, že se hodlá zabít. Mimo jiného uvedl, že se otráví pomocí léků.

Odboráři ve Škodovce chystají protesty, mají speciální bubínky

Mladá Boleslav - Situace ve vyjednávání o mzdách v největší české automobilce začíná být vyhrocená. Škodováky pobouřila výše bonusů v Audi a ve VW.

Parkovací dům v Mladé Boleslavi je v plném provozu

Mladá Boleslav - Podzemní parkovací dům na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi je nyní v plném provozu. Motoristé mohou využít všech 77 míst. Uvedl to náměstek primátora Adolf Beznoska.

Na Boleslavsko se blíží povodně, pytle s pískem jsou již naložené

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Na několika místech okresu Mladá Boleslav se již rozlila řeka Jizera. Problémy jsou u Mohelnice či u Bakova nad Jizerou.

Odbory ve Škodovce chtějí růst tarifu o 7 procent

Mladá Boleslav – V největší české automobilce v Mladé Boleslavi pokračuje kolektivní vyjednávání. Odboráři včera představili vlastní mzdový návrh.

Zvěř z Ostravy zmlátila boleslavského pořadatele

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Bitky fanoušků v ulicích Mladé Boleslavi i přímo na stadionu. Takové bylo nedělní odpoledne ve městě aut.

Děti v boleslavském panelovém domě zapálily postel

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - V katastrafu se mohla změnit dětská hra v pátek dopoledne v Mladé Boleslavi. V jednom z bytů panelového domu v ulici U Stadionu poblíž kruhového objezdu právě zřejmě děti při hře zapálily postel.

Dobrovické Cukrovary Tereos převzaly lihovar Kojetín

Mladoboleslavsko - Největší český výrobce cukru a lihu, společnost Tereos TTD z Dobrovice na Mladoboleslavsku, dokončila akvizici Moravského lihovaru Kojetín. Informoval o tom mluvčí Tereosu Jakub Hradiský. Cenu, za kterou Tereos TTD získá 100 procent akcií kojetínského lihovaru, neuvedl.

Odbory ve Škodovce: Žádné směny navíc, dokud nepřidáte

Mladá Boleslav – Automobilka po odporu odborářů ustoupila od sloučení bonusů pro zaměstnance.

Škoda Auto nabídla růst mezd o 2,5 procenta

Mladá Boleslav /AKTUALIZOVÁNO/ – V největší české automobilce Škoda se na plné obrátky rozjíždí kolektivní vyjednávání o výši mezd pro více než 25 tisíc zaměstnanců. Firma Škoda dnes odpoledne v rámci 2. vyjednávacího kola navrhla růst mezd o 2,5 procenta. Odbory KOVO návrh odmítly jako nedostatečný.

Z psychiatrické léčebny utekl velmi nebezpečný deviant

Kosmonosy - Po delší době utekl z Psychiatrické léčebny Kosmonosy u Mladé Boleslavi další nebezpečný psychopat! Policie po pacientovi rozjela pátrání, ale zatím se jej nepodařilo dopadnout.

Nwelati se stal kandidátem ODS na středočeského hejtmana

Mladá Boleslav, Benešov /FOTOGALERIE/ - Rozhodnuto, středočeská ODS zvolila do boje o křeslo hejtmana primátora Mladé Boleslavi Raduana Nwelatiho.

Myslivec se zastřelil při slézání z posedu

Mladoboleslavsko /AKTUALIZOVÁNO/ - Neuvěřitelná smůla nejspíš stojí za tragédií, k níž došlo v oboře poblíž obce Nový Vestec na Mladoboleslavsku. Pravděpodobně při slézání z posedu se v neděli večer zastřelil vlastní kulovnicí myslivec.

Mladá Boleslav je opět o něco blíže krytému bazénu

Mladá Boleslav /VIZUALIZACE, PLÁNEK/ - Město pokračuje v plánu vybudovat akvapark v areálu lesoparku Štepánka. Raduan Nwelati, v současnosti primátor Mladé Boleslavi, přišel v pořadí s nejméně pátým návrhem krytého bazénu, respektive akvaparku pro město automobilů.

Po nárazu auta do mostku na Mladoboleslavsku zemřela žena

Bělá pod Bezdězem /FOTOGALERIE/ - Zcela zničené malé osobní auto, rozdrcený betonový mostek a uvnitř vozu mrtvá žena. Tak to v pondělí před polednem vypadalo na silnici první třídy číslo 38 od České Lípy na Mladou Boleslav.

Nová Škoda Rapid se začne vyrábět na podzim

Mladá Boleslav – Škoda Auto chystá na letošek hned dvě novinky. Jedna z nich se bude vyrábět v Mladé Boleslavi.

Šéf Škody: Nová Octavia dostane hybridní pohony

Praha, Mladá Boleslav – Škoda Auto intenzivně pracuje na vývoji nového pohonu na elektřinu a také na dalším zlepšování benzinových motorů a snižování jejich spotřeby. Důvodem je hlavně obávaná norma Euro 6, která začne platit v roce 2016 a přinese s sebou zdražení dnes tolik oblíbených dieselových motorů.

Automobilka Škoda překonala rekordy a pokračuje v růstu

Mladá Boleslav - Největší česká automobilka Škoda v roce 2011 pokračovala v růstovém kurzu a opět dosáhla nového prodejního rekordu. Prodeje značky vzrostly o 15 procent na novou rekordní hodnotu 875 tisíc vozů (proti 762 600 vozům v roce 2010).

Plameny zničily techniku v areálu firmy v Kněžmostě

Kněžmost /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Nezkrotné plameny ve středu odpoledne zničily techniku v areálu firmy Tyres v Kněžmostě na Mladoboleslavsku. Při poměrně velkém požáru, který napáchal značné škody v hodnotě kolem čtyř milionů korun, se naštěstí nikdo nezranil.

Škoda Auto nabídne zábavu na horách

Mladá Boleslav - Automobilka Škoda vyráží již třetí zimní sezónu do hor. Pod názvem: Škoda Park nabízí v době od 27. prosince 2011 do 4. března 2012 ve dvanácti českých a moravských zimních střediscích atraktivní sportovně-zábavný program pro celou rodinu.

Vánoční neštěstí: žena nepřežila střet s vlakem

Mladá Boleslav - Sváteční večer se stal tragickým pro zatím neznámou ženu. Krátce po sedmé hodině ji na železniční trati mezi Krnskem a Vincem srazil rychlík jedoucí od Prahy na Mladou Boleslav.

Tragédie ve Škodovce: muž se zřítil ze 30 metrů

Mladá Boleslav – Policie vyšetřuje neštěstí, ke kterému došlo poslední pracovní den před svátky ve Škodovce.

OBRAZEM: Michal David přilákal přes tisíc fanoušků!

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Přes tisíc fanoušků se vměstnalo do Domu kultury Mladá Boleslav. Tohle ještě Dům kultury Mladá Boleslav nezažil. V úterý večer se do něj vměstnalo přes tisíc fanoušků Michala Davida. Koncert jednoho z nejznámějších zpěváků a skladatelů v Česku uspořádala pro své členy a zaměstnance automobilky Škoda odborová organizace KOVO. Michal David zjevně patří mezi největší hvězdy v Česku, protože v Mladé Boleslavi málokdo vyprodá velký sál Domu kultury. A Michal David to zvládl za pár vteřin. V kulturáku bylo naprosto plno, lidé zaplnili celý sál a mačkali se u podia. Na jejich bezpečnost proto dohlížela bezpečnostní služba. Fanoušci si užili nejznámější hity, které si mohli zazpívat a donekonečna tleskali. Vždyť také Michal David nabídl ty největší hity, jako jsou Pár přátel mít, Každý mi tě lásko závidí a další. „Bylo to senzační, má skvělé hity, které si můžeme zpívat, jsem tu i s malým synem a ten je nadšený, že slyší hity z televize,“ pochvalovala si koncert dvaatřicetiletá maminka Tereza ze Škodovky.

Škoda Auto postaví nejvyšší budovu v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - Bude mít úctyhodných 40 metrů a stane se nejvyšší budovou v Mladé Boleslavi. To jsou plány automobilky Škoda na výstavbu nové skladovací haly, která se začne stavět v nejbližších měsících. Jako první o tom informoval list Škoda Mobil.

Neskutečné: lidé vysázeli za své peníze stromy

Dolní Bousov - Něco opravdu jen těžko uvěřitelného a zároveň krásného se odehrálo v Dolním Bousově na Mladoboleslavsku. Místní lidé se dobrovolně složili a nakoupili stromky, kterými pak s pomocí vlastních rukou osázeli nově vznikající park za bývalou farou.

Petice nepomohla, na R10 u Boleslavi se musí platit dál

Mladá Boleslav - Obyvatelé Mladé Boleslavi, kteří běžně po dálnicích nejezdí, ale využívají obchvat Mladé Boleslavi přes krátký úsek rychlostní silnice R10 mezi Boleslaví a Kosmonosy, aby si urychlili cestu a také nezatěžovali ulice města výfukovými plyny, musí mít dál drahou dálniční známku.

Škoda Auto omezí výrobu převodovek

Mladá Boleslav – Škoda Auto omezí další výrobu. Po motorárně chce snížit výrobu převodovek.

Trestaný recidivista zažaloval strážníka a vyhrál

Mladá Boleslav - V šoku jsou mladoboleslavští strážníci z toho, jaké nebezpečí jim hrozí. Přestože se snaží chránit bezpečnost v ulicích města a pomáhat bezbranným, sami se mohou dostat do pěkných potíží jen proto, že dělají svoji práci.

Hromadná nehoda u Mnichova Hradiště

Mnichovo Hradiště /VIDEO/ - Několik zraněných si vyžádala v pondělí ráno hromadná dopravní nehoda na R10 ve směru od Mladé Boleslavi na Turnov, poblíž Mnichova Hradiště. Podle informací Deníku tam zasahovaly dvě sanitky a asi pět lidí bylo zraněno. 

V lese na Boleslavsku ležela mrtvola bez hlavy

Mladá Boleslav - Lidská mrtvola byla nalezena v lesích nedaleko obce Sojovice na Mladoboleslavsku v pátek večer. Našli ji tam houbaři.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT