Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR KINŠT

Petr Kinšt / Žatecký a lounský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Extrémně suché počasí trápí české chmelaře, sklizeň propadne o tisíc tun

S podprůměrnou úrodou počítají letos čeští chmelaři. Důvodem je extrémně teplé a suché počasí, které na Žatecku a v dalších chmelařských oblastech panuje prakticky od té doby, kdy začal chmel růst. Tedy od dubna. Běžné jaro pěstitelé nezaznamenali.

Letošní žně uspíšilo velké horko. Sklizeň obilí začne na Lounsku tento týden

V okrese Louny startuje tento týden sklizeň obilí. Žně začínají zhruba o týden až dva dříve než obvykle. K urychlení přispělo extrémně teplé a suché jarní počasí. Přesnější odhady výnosů ještě známé nejsou, je ale jasné, že letošní sklizeň bude patřit k těm podprůměrným.

Miloš Zeman v Podbořanech: Politika se nedělá spodním prádlem, ale myšlenkami

/FOTOGALERIE/ Prezident Miloš Zeman se v úterý v rámci třídenní návštěvy Ústeckého kraje setkal s obyvateli Podbořan. Svým voličům děkoval za hlasy, opodál stojící hrstku odpůrců zesměšňoval. Během následující debaty s prezidentem lidé řešili zejména regionální problémy. 

V Triangle se čile staví. Práci tam už našly čtyři tisíce lidí

Na čtyři tisíce lidí v současné době pracuje v průmyslové zóně Triangle u Žatce na hranici okresů Louny, Chomutov a Most. Tento počet neustále roste, za posledních sedm let se zpětinásobil. A růst má dál, po roce 2020 bude podle nynějších předpokladů dojíždět za prací zhruba šest tisíc lidí.

Vojáky v Žatci navštíví ministryně obrany Karla Šlechtová

Během zítřejší návštěvy si ministryně prohlédne také kolová bojová vozidla a další techniku. Nebudou chybět ukázky včetně seskoků padákem.

Krajský špitál a pomoc? Výsměch, zní ze Žatce

Absurdní a výsměch. Tak označilo vedení žatecké nemocnice oznámení společnosti Krajská zdravotní (KZ) sdružující pět největších špitálů v kraji, že její pracoviště v Mostě a Chomutově jsou připravená přijímat pacienty ze Žatce a okolí. Konkrétně nastávající rodičky, malé děti a ženy s gynekologickými problémy. Před pár dny totiž žatecká nemocnice přerušila provoz dětského a gynekologicko porodnického oddělení.

Helena nepostoupila do finále Miss, chce to zkusit znovu

Semifinalistka soutěže Česká Miss Helena Bartůňková z Postoloprt do finále nepostoupila. O tom, kterých 47 semifinalistek se dostane do desetičlenného vrcholu, se rozhodlo v minulých dnech v Praze.

Budoucnost žateckých jatek řeší architekti. Původní účel se nevrátí

Novým vlastníkem areálu bývalých jatek v Žatci se stala advokátní kancelář z Plzně. Ta v současné době řeší, jak s ním naloží dál. Nový majitel upřednostňuje zachování současných budov a jejich využití veřejností. O konkrétní budoucnosti prý zatím nerozhodl. Jedno je ale jisté. Zabíjení zvířat, porcování masa ani masná výroba se tam už nevrátí.

Dálnice i spojka. Stát plánuje do roku 2020 v Ústeckém kraji řadu staveb

Dálnice se staví levněji než před lety, stát toho chce využít. Dojít má na několik důležitých úseků. Myslí se i na vlaky.

Na obchvat Lubenec čekal 30 let. Kladívka konečně odstartovala stavbu

/FOTO/ Více než čtvrt století čekali obyvatelé Lubence na Podbořansku, až se u nich začne stavět silniční obchvat. Ve čtvrtek se dočkali. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) slavnostně zahájilo výstavbu pětikilometrového úseku dálnice D6 Praha Karlovy Vary, hotovo má být za tři roky. Uleví se nejen stovkám obyvatel Lubence od tranzitní dopravy, zlepší se i cesta řidičům.

OBRAZEM: Desítka otužilců si v Lounech nenechala ujít nedělní koupel v Ohři

/FOTO, VIDEO/ Desítka otužilců si v neděli odpoledne zaplavala v řece Ohři v Lounech. U mostu Veslařů se konal čtvrtý ročník Zimního v Ohři smočení, přičemž ze břehů a samotného mostu přihlížela více než stovka diváků. Teplota vody i vzduchu byla pět stupňů.

Žatec chce prodat část papíren. Místo archivu mohou být byty pro Nexen

Město Žatec nabízí část bývalých papíren k prodeji. Původně tam měla být nová kuželna a archiv radnice, teď se plány možná změní. O opuštěný objekt už projevila zájem společnost, která by jej chtěla přestavět na byty pro korejský Nexen. Ten v průmyslové zóně Triangle u Žatce staví továrnu na výrobu pneumatik a už příští rok hodlá zaměstnat až 500 lidí.

Dálnice do Chomutova a Karlových Varů se možná dostaví ze soukromých peněz

Ministerstvo dopravy předpokládá, že část chybějících dálnic vedoucích přes okres Louny D6 Praha – Karlovy Vary a D7 Praha – Chomutov se dostaví ze soukromých peněz.

OBRAZEM: Na Doupově cvičí stovky vojáků, nechybějí střelby z tanků

K profesionálním vojákům se v prostoru Hradiště v Doupovských horách přidali i členové aktivních záloh. Nacvičují "chemici" i posádky tanků.

Pepa se usmál do kamery a pak brutálně zmlátil školáky. Banda obchází město

/ANKETA/ Vyhrožování, bití, obírání dětí o peníze. Video z útoku v Lounech hýbe městem. Banda zde požaduje po dětech peníze. Kdo je nedá, nedopadne dobře.

Nový úsek dálnice D7 se rýsuje, na celou si počkáme nejméně do roku 2024

Průlom se povedl v jednání o obchvatu Postoloprt. "Posunutí" fotbalového hřiště a vybudování nového zázemí zaplatí stát.

VIDEO: Do českých kin jde Dezertér, druhá část Hřebejkovy trilogie

/FOTOGALERIE/ Jde o druhou část třídílné série režiséra Jana Hřebejka, která dějově předchází Pelíškům.

Plíšková málem utekla k atletice, teď z ní je nová tenisová královna

/FOTOGALERIE/ Pětadvacetiletá Karolína Plíšková dosáhla v roce svého čtvrtstoletí významného sportovního úspěchu: v pondělí v novém žebříčku WTA bude uvedena na prvním místě, tedy jako momentální nejlepší světová hráčka. 

Farmářské trhy se ujaly. Snad budou pokračovat, doufá vedení Žatce

/ANKETA/ Další trhy mají proběhnout v první polovině června. Město plánuje na září i další slavnost.

Lubeneckou tragédii na fotbalovém hřišti bude řešit Vrchní soud v Praze

Před více než pěti lety spadla v Lubenci na chlapce přenosná fotbalová branka. Ten na následky zranění hlavy zemřel. Obec se kvůli úhradě odškodnění rodině odvolá.

Hygienici během ledna řešili problémy v restauracích

Louny - Celou řadu problémů řešili na začátku roku při svých kontrolách restaurací hygienici v okrese Louny. Rozdávali pokuty, prohřešky v restauraci motorestu u Chlumčan byly tak závažné, že ji nechali zavřít.

Další krok na cestě do UNESCO: Česká republika nominuje Žatec

Žatec - O tom, zda se město dostane na prestižní seznam památek, by se mohlo rozhodnout v létě příštího roku.

Smrt Roma v žatecké pizzerii: Rodina podala stížnost na vyšetřování

Žatec, Louny - Pozůstalí jsou přesvědčeni, že policie nešetří případ dost důkladně. Prý kvůli drogám.

ČT uvede během vánočních svátků pohádku, která se natáčela ve Stekníku

Stekník - Slíbenou princeznu s Jitkou Čvančarovou a Martinem Stránským uvidí diváci 25. prosince.

Stovka Romů se v podvečer sešla v Žatci, uctívali mrtvého mladíka

Žatec - Ten v ní zemřel za dosud nevyjasněných událostí v úterý večer. Romové se shromážďovali před pizzérií už ve středu.

Krásné i bolavé derby. Sudí Příhoda si z něj odnesl zranění, má ortézu a berle

Louny - Sparťanský obránce Mário Holek sudímu prošlápl kotník. Přesto zraněný rozhodčí Radek Příhoda na derby pražských "S" vzpomíná dobře.

Na zámku v Krásném Dvoře zazpívá Edita Adlerová

Krásný Dvůr - Posluchači si budou moci vychutnat skladby z Carmen, West Side Story či Cats.

Skandál na fotbalu v Dobroměřicích, pomezní sudí byl opilý

Dobroměřice - Pomezní rozhodčí Pavel Janeček nadýchal před přivolanými policisty 1,03 promile alkoholu. Utkání se bude pravděpdobně opakovat.

Zamykejte! Množí se případy krádeží v domech, když jejich majitelé spí

Policisté v minulých dnech zaznamenali na Lounsku několik případů, kdy zloději vlezli krást do domů, kde jejich majitelé spali. Pozor také na otevřená balkonová či větrací okna, která jsou velkým lákadlem pro zloděje.

Rakovnicko: Muzeum Českých drah připravilo na sobotu dětský den

Lužná u Rakovníka, Lounsko – Zájemce z Loun, Postoloprt a Žatce odveze na místo vlak s parní lokomotivou.

Mladý muž u Jimlína zapálil auto a pak se v něm zastřelil

Lounsko - Zřejmě sebevražda mladého muže z Lounska stála za čtvrtečním večerním požárem auta a lesního porostu u Jimlína. Muž auto zřejmě zapálil a pak se v něm zastřelil. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů, případ vyšetřují policisté.

Zámek Stekník po více než 50 letech ukáže návštěvníkům sala terrenu

U příležitosti Mezinárodního Dne památek připravil zámek Stekník na Žatecku mimořádnou prohlídku běžně nepřístupného prostoru - tzv. sala terreny. Návštěvníci poprvé po více než 50 letech budou moci nahlédnout do tohoto zajímavého prostoru, jednoho z největších sálů na zámku. Akce se chystá v sobotu 16. a neděli 17. dubna.

Největší firma na Lounsku se rozšiřuje, zaměstná další lidi

Žatec - Čínsko americká společnost Yanfeng zahájila čtvrtou etapu výstavby v průmyslové zóně Triangle u Žatce.

Turistické vlaky začnou jezdit již koncem března

Na konci března se na železniční tratě v Ústeckém kraji vrátí turistické vlaky. Vždy o víkendech a svátcích až do konce října budou jezdit také na Švestkové trati z Mostu do Lovosic, a Doupovské dráze mezi Kadaní a Podbořany. Ústecký kraj finančně podpořil také provoz lodní dopravy mezi Ústím nad Labem a Litoměřicemi.

AKTUALIZOVÁNO

U Panenského Týnce se převrátil školní autobus, 47 zraněných

Lounsko – K havárii autobusu jedoucího od Loun na Prahu došlo dnes, ve středu 9. března, krátce po osmé hodině ráno na silnici I/7 mezi Sulcem a Panenským Týncem. Vozidlo dostalo zřejmě na namrzlé vozovce na konci čtyřproudového obchvatu Sulce smyk a skončilo mimo komunikaci. Autobus, který vezl děti, se převrátil na bok.

Zámek Nový Hrad letos poprvé otevře během velikonočního víkendu

Součástí velikonočního programu bude vernisáž výstavy o historické obci v Českém středohoří.

V Triangle u Žatce se letos chystá stavba čtyř továren

Žatec - Průmyslovou zónu Triangle u Žatce čeká letos stavební ruch. Začnou se tam budovat nové továrny, rozjet se mají také práce na projektu Triangle City, „městečko" vytvoří zázemí pro provoz celé zóny.

Všichni žatečtí vojáci v Mali jsou v pořádku

Žatec – V západoafrickém státu je nasazeno 38 českých vojáků. Většina je z žateckého 41. mechanizovaného praporu.

Natáčení v Žatci: Desítky komparzistů i Marek Vašut

Žatec - Filmaři v těchto dnech pracují v žateckých ulicích na novém snímku Pytlík kuliček.

Dostavěná silnice R7 je pro nás stěžejní, uvádí firma Nexen

Žatec - Podle ministerstva dopravy začne dostavba v příštím roce úsekem Bitozeves - Postoloprty.

Obří továrna už bude stát. Klíčová silnice se teprve začne stavět

Žatec – Rok 2023. To je současný termín, kdy by měla být dokončena čtyřproudová silnice R7 Praha–Chomutov v celé své zhruba osmdesátikilometrové délce.

Žádný luxus. Deset postelí a skříněk. Vítejte detenčním zařízení v Drahonicích

Drahonice - Správa uprchlických zařízení otvírá zařízení pro nelegální migranty, ukázala ho veřejnosti.

Filmový podzim v Žatci: přijedou natáčet Američané, Francouzi, Číňané a asi i ČT

Žatec - Tři snímky budou o Židech za druhé světové války, točit se bude v historickém centru.

Zámek ve Stekníku o víkendu nabídne prohlídky s výkladem

Zájemci si prohlédnou zámek, jeho kapli, zahradu, ale i třeba vojenské opevnění.

Francouzi přijedou do Žatce natáčet film z války, opraví některé domy v centru

Žatec - Pytlík kuliček. Tak se jmenuje film z druhé světové války, který na podzim přijedou do Žatce natáčet francouzští filmaři. Potřebovat budou komparzisty, nábor zájemců proběhne ve čtvrtek 10. září od 10 do 19 hodin v městské divadle.

Místo kasáren centrum pro uprchlíky? Radnice to odmítá

Rakovník - Vláda připravuje umístění uprchlíků v opuštěném vojenském objektu v Rakovníku, kde je dostatek lůžek a také vhodná lokalita. Tato „zaručená" zpráva se šíří znovu mezi obyvateli města Rakovník a jeho okolí, stejně jako v červnu letošního roku. Vedení rakovnické radnice tyto spekulace razantně odmítá.

Dočesná! Zazpívají Basiková nebo Anna K. Přijede 44 pivovarů

Žatec /KOMPLETNÍ PROGRAM/ - Pořadatelé zveřejnili kompletní program. Hudební vystoupení budou stejně jako loni na třech pódiích.

Na rockový festival ve Vroutku už pořadatelé prodali přes 80 procent vstupenek

Vroutek - Loni bylo vyprodáno, kdo chce festival navštívit, neměl by otálet, říkají pořadatelé.

Legios dostal zakázku na tři sta vagónů, vyrobí je v Lounech

Louny – Společnosti GATX nyní dodává 124 vozů, další začne vyrábět v listopadu. Hodnota nové zakázky je přes půl miliardy korun.

Zámek Nový Hrad připravuje noční prohlídky s duchy

Speciální program se uskuteční v sobotu 8. srpna. Příchozí uslyší legendy.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT