Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR ŠTROMPF

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Staroměstské náměstí ovládne na Silvestra hudební show

Praha - Ti, kteří se letos chystají strávit poslední den roku nebo jeho část na Staroměstském náměstí, se mohou těšit na hudební show.

Bunkr Folimanka je technická paráda, ale nic pro pohodlí, říkají návštěvníci

Do sobotního poledne zbývalo ještě hodně času, avšak bezmála tři stovky návštěvníků si našly chvíli na prohlídku na Den otevřených dveří bunkru Folimanka. Dá se dokonce říci, že od doby zpřístupnění se tento kdysi tajný podzemní labyrint chodeb stal nejen pro Pražany velkým víkendovým tahákem.

Filmaři dostanou v letošním roce méně peněz

Praha - Natočit film není jednoduchá věc. Největší problém je především shromáždit dostatek peněz. A to bez záruky, že se investice po uvedení do kin sponzorům vrátí. Proto se také tvůrci obracejí s nadějí na Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie, který peníze na nové projekty poskytuje. A má jich méně, než vloni.

Policie: Úbytek vloupání v kraji způsobil i návrat pachatelů do vězení

Střední Čechy /ANKETA/ - Středočeský kraj je hned po Praze a Moravskoslezském kraji nejrizikovějším regionem, co se bytových vloupání týče. Nicméně i tato územní oblast už vykazuje pokles tohoto druhu kriminality. V loňském roce podle policejních statistik středočeští kriminalisté řešili 673 případů, v roce předloňském to bylo 784 případů.

Vloupačky do bytů v Praze klesají, drzost zlodějů stoupá

Praha - Česká metropole je stále nejoblíbenějším působištěm bytových zlodějů. Riziko vloupání je zde podle policejních statistik třikrát vyšší, než v ostatních regionech. Nicméně křivka v počtu těchto případů zatím klesá, a to i díky většímu zabezpečení domů či bytů. V loňském roce se zloději v Praze vloupali do 987 objektů, předloni to bylo ohlášených 2 466 případů.

Zelená zahrada Smetanka slavnostně zahájí druhou sezonu

Komunitní prostor Zelená zahrada Smetanka zahájí 11. dubna v 11 hodin novou sezonu. Radnice Prahy 2 prodlouží provozovateli smlouvu na pronájem parcel na rohu ulic Na Smetance a Italská, kde byla vloni tato jediná komunitní zahrada na území druhé městské části otevřena.

Vloupačky do bytů v Praze klesají, drzost zlodějů stoupá

Česká metropole je stále nejoblíbenějším působištěm bytových zlodějů. Riziko vloupání je zde podle policejních statistik třikrát vyšší, než v ostatních regionech. Nicméně křivka v počtu těchto případů zatím klesá, a to i díky většímu zabezpečení domů či bytů. V loňském roce se zloději v Praze vloupali do 987 objektů, předloni to bylo ohlášených 2 466 případů.

Kolonie Buďánka zřejmě vstane z mrtvých. Začne se s úklidem

Radnice Prahy 5 má již schválený rozpočet pro letošní rok, plánované odklízecí práce v bývalé dělnické kolonii Buďánka v Košířích mohou začít. „Postupná revitalizace osady Buďánka se uskutečňuje od jara 2014, postupné vyklízení lze považovat za prvotní a nutnou součást této revitalizace. Po úklidu bude následovat zajištění a zakonzervování jednotlivých domů před jejich budoucí rekonstrukcí," uvedl Jan Klindera, mluvčí radnice Prahy 5.

Za nájem dluží velké peníze. O rekordmany není nouze

Neplatiči nájemného si zřejmě těžkou hlavu s bydlením nedělají. Pražským radnicím dluží miliony korun, což některé dlužníky přivádí do neřešitelné situace. Problém dlužníků nájemného, respektive jejich počet, mohou v některých městských částech dosáhnout i kritické hranice.

Výstava představí historii přestavby Klementina

Praha - Výstavu mapující meziválečnou přestavbu Klementina, jejímž autorem byl architekt Ladislav Machoň zprostředkovává významný moment stavební přeměny Klementina na funkční areál plně vyhovující tehdejším potřebám v něm sídlících vědeckých knihoven a jejich uživatelům. Trvalo bezmála 170 let, než byl tento rozsáhlý komplex dokončen.

Naděje pro Divadlo Na Fidlovačce trvá

Praha - Čtvrtek 19. března bude pro Divadlo Na Fidlovačce klíčový. Magistrát bude totiž schvalovat rozpočet Prahy na příští rok a podle toho budou uděleny i granty na kulturu. Nuselská scéna zatím čeká, zda se v blízkém budoucnu její ekonomicky složitá situace změní. Minulé vedení metropole prý totiž zmíněnému divadlu v loňském roce z grantu neposkytlo ani korunu.

Firmy v Praze krachují, ale mnohem víc jich zase vzniká

Praha - Polovina obchodních společností založených v roce 2014 má sídlo v Praze, a jí také patří nejvyšší počet zaniklých společností, a to necelá třetina. Praha ovšem vykázala nejvyšší počet nových společností připadajících na jednu zaniklou. Podle agentury Madison Public Affairs na jednu zkrachovalou společnost bylo v hlavním městě založeno sedm nových, ve Středočeském kraji téměř pět.

Jinoničtí se bát nemusí, čtvrť Waltrovka bude přístupná všem

Šest stovek bytů, padesát rodinných domků a rozlehlé administrativní centrum. Toto je nyní ve výstavbě v areálu někdejší jinonické Waltrovky. Bývalá továrna světového jména zabývající se výrobou leteckých motorů se má proměnit na luxusní moderní komplex.

Srnec se dostal na svobodu po dvouměsíčním pobytu na parkovišti u letiště

Ruzyně - Téměř dva měsíce vídali lidé srnce na oploceném parkovišti v blízkosti Letiště Václava Havla. Místní pracovníci se jej několikrát pokoušeli vyhnat otevřenou branou. Všechny pokusy však byly marné.

První televizní přenos! Bylo krásné být při tom, vzpomínají pamětníci

Praha - Tak řečený Vítězný únor v historii tehdejšího československého národa znamenal smutný politický milník. Pro tehdejší Československou televizi to bylo naopak - dne 11. února 1955 uskutečnila historicky první přímý televizní přenos sportovního utkání z pražské Štvanice.

Režisér František Vláčil bude mít v Dejvicích pamětní desku

Praha - Radnice Prahy 6 hodlá v úterý 27. ledna v 16 hodin v Čínské ulici 748/5 na domě, kde významný režisér žil, odhalit pamětní desku. František Vláčil patří k nejuznávanějším českým filmovým tvůrcům s mimořádným výtvarným cítěním.

Dopravní podnik: komunikační vagon v metru zpestří cestování

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravil pro cestující v komunikačním vagonu na trase metra A zpestření „rutinní" cesty. Nová kampaň nese název Seznamte se. Každý měsíc přinese jedno téma, o kterém se cestující dozvědí několik zajímavostí z informačních rámečků umístěných uvnitř vagonu.

Pražská zoo nabízí zbavení strachu z pavouků či jiných živočichů

Troja - Strach z pavouků nebo hadů ztrpčuje život mnoha dětem i dospělým. Často je přiživován mýty, které tato pozoruhodná zvířata líčí ve velmi nepříjemném světle. Speciální kurzy, na kterých se mohou lidé své fobie zbavit, uspořádá Zoo Praha i letos, přičemž první kurz se již minulou sobotu uskutečnil.

Obyvatelé Zeleného údolí se topí už v devadesáti žalobách

Opět těžkou hlavu mají nyní obyvatelé domů a bytů z developerského projektu Zeleného údolí v Krči. 
A to z další vlny žalob společnosti GV Reality, na jejichž pozemcích bytové objekty stojí. Na konci loňského listopadu bylo žalob padesát, aktuálně je jich už devadesát.

Osudy dětí z babyboxů? Mají už pěstouny i náhradní rodiče

Praha - V metropoli jsou tři babyboxy, a to v Praze 2, 6 a 9. Právě na „šestce" v první polovině prosince loňského roku zdravotníci z babyboxu v Jilemnického ulici převzali dva odložené novorozence, chlapce a dívku. Jejich tichou přítomnost však bez prodlení ohlásilo signalizační zařízení.

AKTUALIZOVÁNO

Akce na obranu kaprů vzbudila rozruch. Aktivisté místo ryb nabízeli štěňata

Praha, Brno /FOTOGALERIE/ - Nevěřícné pohledy a údiv byly předobrazem protestní akce Prodej vánočních psů na smíchovském Andělu. Sdružení 269 tam totiž dnes odpoledne pořádalo setkání s veřejností, aby poukázala na údajnou nesmyslnost zabíjení kaprů. Ryby prý mají duši zrovna tak, jako psi.

Rezidence RoSa se otevírá seniorům. Levné bydlení to však příliš nebude

Není to obyčejné bydlení, ale komfort na slovo vzatý. Pro seniory. Rezidence Rosa ve Střelničné ulici v Kobylisích právě finišuje v ubytování dalších klientů. První se zabydleli již první prosincový den.

Bunkr Folimanka zve veřejnost do podzemí. Letos naposledy

Naposledy v tomto roce se otevírá podzemní kryt civilní ochrany Folimanka, který desítky let zůstával nepřístupný a v režimu utajení. Jeden z největších krytů civilní ochrany v metropoli se městská část poprvé v jeho historii rozhodla zpřístupnit od letošního roku při pravidelných prohlídkách.

Na obyvatele Zeleného údolí se valí žaloby. Prý se obohacují

Těžkou hlavu mají opět obyvatelé domů a bytů 
z developerského projektu Zeleného údolí v Krči. A to z další vlny žalob společnosti GV Reality, na jejichž pozemcích bytové objekty stojí. Zmíněná společnost se již před dvěma lety začala soudně domáhat, aby mohla domy zbourat.

Narůstá počet workoholiků, vrcholoví manažeři někdy končí i jako invalidé

Vysoké pracovní nasazení a nekontrolovaný čas za počítačem. Postupně se dostaví poruchy pohybového ústrojí, slábnoucí zrak a v nemálo případech i hospitalizace po operaci karpálního tunelu. To všechno může postihnout osoby, které tato zdravotní rizika nevnímají.

Letem světem až na Smíchov, festival přilákal tisíce lidí

Procestoval Maroko 
i v místech, kde turistu nepotkáte. Byl i tam, kde nepotkáte vůbec nikoho. Jiný cestovatel prošel pěšky Čínu a ještě stačil psát do tamního tisku.

Na Jiřího z Poděbrad výstava připomíná zlomový rok 1989

Praha - Od pondělí 24. listopadu do středy 21. prosince bude na náměstí Jiřího z Poděbrad instalována výstava k 25. výročí pádu železné opony s názvem Rok 1989.

Stavět v Praze? Na okraji už nikoliv, uvnitř města jen někde

Sídlištní panelová šeď městské periferie střídající neutěšený pohled na chátrající historické centrum Prahy. To byl předobraz snahy, která za pětadvacet let metropoli urbanisticky proměnila. Mnohá místa se proto změnila k nepoznání. Je otázka, zda mění názor i ti, kteří s proměnou města měli, či mají něco společného.

Měli za sebou první koncert. A ozvali se legendární Rolling Stones

Praha /ROZHOVOR/ - Kdyby nepadl komunistický režim, konala by se na velkém strahovském stadionu 
v létě roku 1990 zřejmě spartakiáda, na kterou se lidé už od konce 80. let připravovali. Spartakiáda se však pod názvem Pražské sportovní hry přesunula v omezeném rozsahu na menší strahovský stadion.

Bydlení v Praze na velmi dobré adrese. Někdo by měnil, jiný za nic na světě

Staré Město, Malá Strana, Václavské nebo Staroměstské náměstí a řada dalších lokalit s takzvanou velmi dobrou adresou. I tam bydlí lidé, kterým možná leckdo závidí. Kouzlo těchto míst může pro někoho znamenat i nepříjemný prožitek.

Čekárny psychologů se plní pacienty. Ne vždy kvůli podzimu

Podzim nabývá na síle a s ním startuje i deprese z razantního úbytku denního světla. Výrazný pokles nálady navíc může umocnit i neutěšený pohled do budoucna. To je prý ale již přežitá představa, která se současnou generací už nemá mnoho společného.

Palmovka přitahuje podnikatele, prostory 
v budovaném komplexu jsou vyprodané

Libeň - Maloobchodní prodejní plochy komplexu Nová Palmovka, který má být otevřen na jaře 2016, jsou prakticky vyprodané. Informuje 
o tom radnice Prahy 8.

Radnice Prahy 5 odmítá výstavbu bytovek. K zemi by padlo devadesát stromů

Dvě desítky bytů by měly vzniknout v rezidenci Erbenova na Smíchově. Tento jindy běžný developerský záměr se však potýká s vážným problémem. Kvůli výstavbě by k zemi mělo padnout devadesát stromů. V tak citlivé otázce úbytku městské zeleně odezva taky na sebe nedala dlouho čekat.

Obyvatelům Zeleného údolí opět hrozí nekonečné platby

Aktuální verdikt soudu v kauze Zelené údolí, kteří mají domy na pozemcích skoupených spekulantem, tamní obyvatele šokoval. Soud totiž rozhodl v jejich neprospěch. Podle advokátní kanceláře, která obyvatele zastupuje, je verdikt zcela skandální.

První pražská audiostezka je hit, příběhy stromů táhnou

Radnice Prahy 12 v minulých dnech otevřela netradiční naučnou stezku, zájem veřejnosti o ni překročil veškerá očekávání. Příchozí u památných stromů poslouchali pomocí svých mobilních telefonů historii a příběhy starých velikánů.

Dětské kočárky přivážejí nostalgii 
z dob rakouské monarchie i ze současnosti

Praha - Zavzpomínat na dětství nebo se ponořit až do časů našich prababiček mohou návštěvníci obchodního centra v Ruzyni. V jeho prostorách bude po celý měsíc k vidění unikátní kolekce ryze historických dětských kočárků, ale i takových, v nichž se proháněly děti ještě v 80. letech.

Radnice zuří, na Ořechovce padla k zemi další rodinná vila

V rezidenční části Prahy 6 Ořechovce byla v úterý bez stavebního povolení zbourána další rodinná vila. Informoval o tom Adama Halmoši, mluvčí radnice Prahy 6. Demolici mají podle mluvčího zdokumentovanou místní občané. Rodinný dům se nacházel v Západní ulici v katastrálním území Střešovice.

Do Grébovky na vinobraní přišly desítky tisíc lidí

Pětatřicet tisíc lidí navštívilo vinobraní pořádané radnicí Prahy 2. Informovala o tom mluvčí radnice Ilona Chalupská. Osmý ročník Vinobraní na Grébovce tak slavil velký úspěch.

Jak se chová v hotelích současný turista? Svlékne se i do naha

Že je česká metropole turistickým rájem, není žádnou novinkou. Jenomže pod pokličkou tohoto klišé lze vysledovat i řadu dosud utajovaných nepřístojností, o které se v hotelích postarali právě cizinci.

Náplavky čekají velké změny. Hlavně Rašínovu a Dvořákovu

Praha /ANKETA/ - Náplavky je potřeba opravdu už trochu zkulturnit. Tento záměr má nejen magistrát, ale i provozovatel náplavek na Rašínově a Dvořákově nábřeží. Právě magistrát již schválil materiál, který připravované úpravy spolu s provozovatelem chystá.

Koncem září Grébovku opět zaplaví spousta vína

Babí léto hlásí příchod i do oblíbeného parku Grébovka na Vinohradech. Právě toto prostranství patří mezi nejoblíbenější vinobraní v Praze. Začíná v pátek 26. září odpoledne na náměstí Míru, avšak hlavní část programu se odehraje v sobotu 27. září od 14 do 22 hodin právě v parku Grébovka.

Bunkr na Folimance se otevře veřejnosti, bude v něm i výstava

Bývalý kryt civilní ochrany Folimanka v Praze 2 se bude pravidelně otevírat veřejnosti. Kromě prohlídek v něm bude i výstava fotografií o krytech v Praze. Informovala o tom mluvčí radnice Ilona Chalupská.

Školáci z Holešovic se zřejmě budou učit i pod širým nebem

Praha - Radnice Prahy 7 přichází s novým projektem venkovních tříd pro základní školy. Jako první se do něj zapojí ZŠ Františky Plamínkové. Venkovní třída by zde mohla vzniknout již v říjnu tohoto roku. Informuje o tom Martin Vokuš, mluvčí radnice.

Vršovický zámeček byl oceněn jako Stavba roku. Za opravu

Radnice Prahy 10 získala ocenění Stavba roku za rekonstrukci Vršovického zámečku. „Tato cena je dle mého názoru ohodnocením několikaletého úsilí a práce mnoha lidi z naší radnice. Tento nelehký úkol jsme zvládli a tuto vršovickou dominantu zachránili pro budoucí generace," uvedl starosta Bohumil Zoufalík.

Lékaři: Ebola Praze zatím nehrozí. Může udeřit kdykoliv

V Praze ani v celém Česku zatím ani jeden, zato ve světě je odhadovaný počet lidí nakažených virem Ebola necelé dva tisíce. Z toho patnáct stovek evidovaných. Navíc tato smrtící vysoce infekční choroba už překročila hranice některých afrických států.

Do Grébovky opět na dobré víno. Chystá se vinobraní

Tradiční Vinobraní na Grébovce pořádá radnice Prahy 2 v oblíbeném vinohradském parku již poosmé, a to ve dnech 26. a 27. září.

Jak se lze vyhnout chorobám? To nyní poradí na Smíchově

Lékaři a odborníci z oblasti výživy a zdravého životního stylu otevřeli na pražském Smíchově nové centrum zaměřené na vzdělávání ke správné životosprávě a předcházení vzniku civilizačních chorob.

Festival světla rozsvítí kostel sv. Ludmily

Vinohrady - Ve dnech 16. - 19. října 2014 rozzáří historické centrum Prahy již podruhé festival světla Signal. Mezi památky a objekty, ožívající na čtyři dny novými technologiemi, se opět zařadí kostel sv. Ludmily na náměstí Míru.

Spáleniny za 3 tisíce, střevní potíže za 40 tisíc. Dovolená se může prodražit

Cestovní horečka k přípravě na dovolenou je zcela běžnou emoční záležitostí, zdravotní potíže v příslušné destinaci už velmi nepříjemná věc. Zbytek dovolené pak končí na hotelovém lůžku, v horším případě v nemocnici.

Na pláži je příliš horký písek, stěžují si cestovkám klienti

Užívat si dovolenou není někdy jen tak. Někomu stačí málo, aby mu náladu zkazily pocity, které jiní považují za opravdové kuriozity. Nespokojený klient přesto neváhá, aby si po návratu pospíšil s reklamací.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT