Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR ŠTROMPF

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Developer umožní prohlídku pražských historických budov

Flow East, developerská společnost vlastnící několik významných historických budov, oznámila, že první exkurze pro veřejnost po šesti historicky významných budovách ze svého portfolia se uskuteční 22. července.

Dárci krve houfně odjíždějí na dovolenou. Už chybí plazma

Doba letních dovolených, potažmo absence dárců krve se svým způsobem negativně odráží i na zásobách krve v nemocnicích. Zatím krize z nedostatku nehrozí, ale už pozítří může být všechno jinak, shodují se oslovení zdravotníci.

Zahrádkáři zvelebili bývalou skládku. Bývala i pohřebištěm

Nejdřív to byla obrovská hromada odpadu, potom válečné divoké pohřebiště. Po letech nezájmu se rekultivace rozlehlé plochy ujali zahrádkáři. Nyní je z bývalé skládky v Praze-Vinoři jedna velká kvetoucí relaxační zóna.

Zahrádkáři zvelebili bývalou skládku. Bývala i pohřebištěm

Vinoř - Nejdřív to byla obrovská hromada odpadu, potom válečné divoké pohřebiště. Po letech nezájmu se rekultivace rozlehlé plochy ujali zahrádkáři. Nyní je z bývalé skládky v Praze-Vinoři jedna velká kvetoucí relaxační zóna.

Na Petříně začínají letní večery s oblíbeným kinobusem

Praha - Dopravní podnik havního města Prahy (DPP) v pondělí 23. června zahájí na Petříně sedmý ročník oblíbeného filmového turné Kinobusu. 

Praha bude mít zřejmě novou rozhlednu. Na Čihadlech

Jde se na Doubravku, možná si v dohledném budoucnu řeknou výletníci, kteří se vypraví na novou rozhlednu v přírodní lokalitě Na Čihadlech nad Rokytkou v Praze 14. Vyroste tam volnočasová dominanta, jejímž autorem je věhlasný architekt Martin Rajniš. Na kontě tvůrčí práce má například novou Poštovnu na Sněžce.

Záchranáři se vůbec nezastaví, nejen staří lidé v horku kolabují

Praha - Současné více jak třicetistupňové teploty ještě nevygradovaly padá jeden rekord za druhým a v úterý 10. června se čeká mimořádný extrém. Rtuť teploměru má podle meteorologů vystoupat až k šestatřiceti stupňům.

Nejen hluční nájemníci. I psi dokáží znepříjemnit život

Narušené sousedské vztahy, zloba a stížnosti. Na vině je pes v domě a jeho hlasitý štěkot v kteroukoliv hodinu. Řešit tyto situace mnohdy není zrovna snadné. Dojít k výsledku totiž znamená proklestit se i řadou paragrafů.

Jak se dobře bránit Šmejdům? Svým mozkem, říká neurolog

Podle neurologa pražské Polikliniky na Národní Martina Jana Stránského je totiž jedinou skutečnou účinnou zbraní náš vlastní mozek. To aby se do pastí Šmejdů, různých falešných léčitelů a dalších podvodníků lapit nenechal, musí se senioři naučit rozlišování zkratek. Využívají je podle Stránského i všichni podvodníci.

Navrhuji průlomový zákon o prostituci, tvrdí pražský radní

Praha - Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde, míní radní Lukáš Manhart na adresu kritiků, kteří předem odsuzují k nezdaru jeho návrh zákona, který by reguloval prostituci v nevěstincích. Zákon je již v Poslanecké sněmovně, k jeho projednání ale zatím nedošlo.

Virus HIV v Praze hrozí víc než dřív, nejrizikovější je mládež

Víc jak tisícovka osob, přesně 1006, je aktuální počet lidí v metropoli nakažených virem HIV. Informuje o tom národní referenční laboratoř pro AIDS Státního zdravotního ústavu. Od roku 1986, kdy byly zaznamenány první případy nakažených, jejich počet obecně stále narůstá.

Koupaliště v Praze: Lhotka opět nebude, zbývá Džbán či Hostivařská přehrada

Ať tomu současné počasí zatím ještě neodpovídá, léto se blíží a s ním i polemika, která pražská koupaliště navštívit. Obyvatelé té které městské části se mohou na nové možnosti buď těšit, nebo mít stejnou volbu jako v roce předchozím.

Kartářka: Berme svůj život takový, jaký je. Změnit ho vždycky můžeme

Praha - Kdo by někdy nechtěl znát svou skutečnou osobnost? Vědět, v čem děláme největší chyby? Věštec prý mnohé odhalí. Zkusme to nyní obráceně - odhalme osobnost věštce. On je přece taky člověk z masa a kostí.

Lékaři: Alergie opět dusí děti, romské etnikum je odolnější

Jarní pylová sezóna udeřila v plné síle, malé alergiky dusí nejen rýma a kašel. Romské dítě v čekárnách ordinací však, aby pohledal. Oslabenou imunitu podle lékařů vyvolává přemíra hygieny převážně u městských dětí.

Lékaři: Alergie opět dusí děti, romské etnikum je odolnější

Praha - Jarní pylová sezóna udeřila v plné síle, malé alergiky dusí nejen rýma a kašel. Romské dítě v čekárnách ordinací však, aby pohledal. Oslabenou imunitu podle lékařů vyvolává přemíra hygieny převážně u městských dětí.

Na místě Rustonky obchodní centrum nebude. Není už ani továrna

Praha - První březnový den tohoto roku bylo definitivně o osudu bývalé továrny Rustonka v Karlíně rozhodnuto. Komín s posledním objektem bývalé kotelny demolice poslala k zemi. Právě to rozezlilo Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR).

Praha má skoro tolik potoků co věží. Nejčistší je Lhotecký

Praha - Že má Praha sto věží, ví každé malé dítě, ale že má také devětadevadesát potoků, je možná velkým překvapením. Pouze třináct jich pramení mimo hlavní město a některé potoky ani nemají jména. Ty, které jména mají, nejdou pro jejich zvláštnost daleko. Například Housle nebo Zlodějka.

Novinka: tramvaje i autobusy možná budou stavět jen na znamení

Praha /ANKETA/ - Gestikulovat řidiči autobusu, aby na zastávce na znamení zastavil, už je zbytečné. Nově stačí, když řidič osobu na stanici uvidí a zastavit pak musí. Informoval o tom Regionální organizátor pražské integrované dopravy (Ropid).

Angličané žijící v Česku uctili naše válečné piloty z RAF

Praha - Britská velvyslankyně v ČR na slavnostním ceremoniálu na vojenském letišti ve Kbelích oznámila, že britská komunita žijící u nás daruje Čechům a Slovákům památník Okřídleného lva, který je vyjádřením vděčnosti českým a slovenským letcům sloužícím v britském Královském letectvu (RAF - Royal Air Force).

Po Blance se uvažuje o stavbě dalšího nového tunelu - Silver

Praha - Silně frekventovaná dopravní komunikace v ulici V Holešovičkách skončí pod zemí, na přípravných předprojektových pracích se již usilovně pracuje. Magistrát tím pověřil Technickou správu komunikací (TSK).

Pořádně pršet zřejmě jen tak nebude. Voda zatím nezdraží

Praha - Hrozí nám sucho a vyhlídky na zlepšení jsou bídné. Jinými slovy, těch pár kapek co jako by omylem z oblohy občas spadne, ani nestojí za řeč.

Jaro láká na procházku do parku. Zrovna tak i vandaly

Praha - Mnohé pražské parky a zahrady znovu naplno ožijí. Tato přírodní výkladní skříň městských částí je zároveň i nákladnou investicí. Soudný člověk příjemné prostředí chválí, vandal snahu jiných ničí. Ví o tom například radnice Prahy 1.

Do botanické zahrady lze zajít i na bezplatnou permanentku

Libeň - Také letos budou obyvatelům z širokého okolí Botanické zahrady v Praze 8 poskytnuty bezplatné permanentky, opravňující ke vstupu do venkovní expozice. Permanentky budou vydávány od úterý 1. dubna.

Do botanické zahrady lze zajít i na bezplatnou permanentku

Také letos budou obyvatelům z širokého okolí Botanické zahrady v Praze 8 poskytnuty bezplatné permanentky, opravňující ke vstupu do venkovní expozice. Permanentky budou vydávány od úterý 1. dubna.

Ve vile Karla Čapka jsou odborníci, pořizují soupis veškerého inventáře

Praha 10 - Ve vile Karla Čapka odborníci v posledních týdnech pořizují soupis veškerých věcí. Na místě pracují archiváři z Památníku národního písemnictví a Národního památkového ústavu společně s pracovníky radnice. Výsledkem bude katalog inventáře části dvojvily, kterou si postavili bratři Karel a Josef Čapkové.

Smíchovská radnice vypověděla smlouvu společnosti Centra na správu polikliniky

Praha 5 - Závažné pochybení tehdejšího vedení odhalila radnice Prahy 5 v rámci kontroly hospodaření a smluv se společností Centra, a.s. Podle zjištění současného vedení uzavřela Praha 5 v roce 2004 s Centrou smluvní dodatek na správu nemovitosti Poliklinika Barrandov č. p. 807 bez výběrového řízení.

Víc peněz za odvoz odpadu? Radnice Prahy 4 nesouhlasí

Chodov - Rada městské části Praha 4 naprosto nesouhlasí s navýšením poplatku za komunální odpad, a naopak navrhla městu, aby náklady za komunální odpad Pražanů byly plně hrazeny z příjmů z odvodů loterií a jiných podobných her. Reagovala tak na návrh obecně závazné vyhlášky hlavního města Prahy.

Už ho mají! Jedenasedmdesát let čekali hasiči na pozemek

Holešovice - Dlouhých jedenasedmdesát let pobývají v provizorních podmínkách hasiči z holešovické základny v Argentinské ulici. Že se blýská na lepší časy, signalizuje katastrální úřad, kde se nyní vyřizují úřední procesy žádosti převodu pozemku z majetku města do vlastnictví ministerstva vnitra.

Architekti: Je nejvyšší čas postavit novou koncertní síň

Praha /VIZUALIZACE/ - Hlavní město potřebuje nový stánek hudby. Mají ho jiné světové metropole, tak proč ne Praha? Kongresové centrum, Rudolfinum nebo Obecní dům už historicky nevyhovují, mají akustické limity. Tolik argumentace architekta Ondřeje Císlera.

Některé semafory budou v noci vypnuté, prý svítí zbytečně

Praha - Hlavní město připravuje omezení zbytečného nočního provozu semaforů a mapováním vhodných míst pro noční vypnutí pověřila Rada města Technickou správu komunikací (TSK). Informovala o tom Barbora Lišková, mluvčí TSK.

Nemocnice Na Bulovce se zlobí na krizový štáb Prahy

Libeň - Nemocnice Na Bulovce se ohrazuje proti informacím, které médiím ve středu poskytl krizový štáb hlavního města Prahy v rámci cvičení tzv. blackout. Pražský deník o tom informoval mluvčí nemocnice Martin Šalek.

Radnice nesouhlasí s rozsahem výstavby bytového komplexu v Nuslích

Nusle - Radnice Prahy 4 má výhrady k nezodpovědnému postupu investora, který nedodržel platné stavební povolení a navzdory rozhodnutí vydanému v červnu 2013, aby zastavil stavební činnosti, pokračoval ve výstavbě. Uvedl to starosta Pavel Caldr.

Červenec to prý jistí, stanice Národní třída se opět otevře

Praha - Aktuální pohled ve Spálené ulici nabízí na místo vstupu do stanice metra Národní třída na trase B dosud jediné: stavební ohradu, za níž je slyšet hlasitý hlomoz dělnických profesí. To vše bude od července patřit minulosti. Stanice má podle dopravního podniku pod dvou letech uzavírky vyrůst do krásy.

Ve sporu modřanské radnice s investorem zatím vítězí ovce

Modřany - Nejdřív domky, pak paneláky. Podle radnice Prahy 12 svým způsobem promyšlená strategie stavební společnosti Central Group. Ta na pastvinné louce mezi ulicí Komořanskou a Českým hydrometeorologickým ústavem původně chtěla postavit šest rodinných domků.

V Letňanech čtyři stovky, v centru 15 tisíc, i tolik může stát školka

Praha - Nastávající měsíc březen bude znamenat pro mnohé rodiče velké dilema. A to, zda uspějí u zápisu dítěte do státní mateřské školky. Když ne, mají pouze dvě možnosti: svěřit dítě někomu jinému nebo platit mnohonásobně víc za služby v soukromých školkách.

Vedení Obecního domu dohledává ztracený majetek

Praha - Trestní oznámení na neznámého pachatele podalo současné vedení Obecního domu na počátku letošního roku. Vyžaduje tak zároveň vysvětlení od bývalých členů představenstva, kam zmizel majetek za půl druhého milionu korun.

Prahu čeká totální výpadek elektřiny. Naštěstí jen cvičně

Praha - Praha se začala chystat na preventivní cvičení výpadku elektrického proudu, takzvaného blackoutu. Uskuteční se 26. února od zhruba 20:00. Po jednání rady hlavního města to řekl primátor Tomáš Hudeček a ředitel magistrátního odboru bezpečnosti a krizového řízení Josef Juránek.

V hotelu Olympik byla výstava pro kočku. Zvítězili i Češi

Praha /ROZHOVOR/ - Hotel plný koček a přímo výstavních. Kdo by čekal božská ženská těla, ten se hotelu Olympik Tristar musel o víkendu vyhnout obloukem. Kdo šel cíleně za zvířecími šampiony, ten si vyloženě užil svoje.

Co s osadou Buďánka? Zbořte ji a bude klid, zní ze Smíchova

Smíchov - Magistrát údajně převzal pod svou taktovku obnovu bývalé dělnické osady Buďánka, radnice Prahy 5 již městu předala veškerou potřebnou dokumentaci. Magistrát si prý dokumentaci vyžádal kvůli nečinnosti radnice se současnými ruinami něco konečně udělat.

Praha v roce 2050: město seniorů. Ale má mít víc obyvatel než dnes

Praha - Metropoli se Středočeským krajem se blýská na lepší časy. Ostatní regiony v republice se podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) budou do roku 2050 potýkat s úbytkem obyvatel. Jejich populace totiž navíc znatelně zestárne.

Karlínu a Libni se nevyhýbejte. Je tam bezpečno, tvrdí policie

Praha - Žižkovu a Libni, zdaleka se vyhni. Tato okřídlená pověst z minulosti už ale dávno neplatí. Právě tyto dvě městské části oproti jiným čtvrtím vykazují výrazný pokles kriminality a v současnosti patří podle policejních statistik k nejbezpečnějším místům metropole.

Co s osadou Buďánka? Zbořte ji a bude klid, zní ze Smíchova

Magistrát údajně převzal pod svou taktovku obnovu bývalé dělnické osady Buďánka, radnice Prahy 5 již městu předala veškerou potřebnou dokumentaci. Magistrát si prý dokumentaci vyžádal kvůli nečinnosti radnice se současnými ruinami něco konečně udělat.

Strana zelených se bojí o stromy v lese v Troji

Praha 8 - Obyvatelé sídliště Troja podle Strany zelených s velkou obavou sledují postupnou privatizaci veřejného prostoru v lese nad botanickou zahradou. Podle zatím nepotvrzených informací má na jaře dojít k rozsáhlému kácení a přeměně běžného lesa na speciální expozici.

Radnice ráda podpořila vznik miniškoličky, ta však zatím ještě nestojí

Praha - Malá školka třeba jen pro pouhých deset dětí taky splní svůj účel, když poptávka převyšuje nabídku, informuje radnice Prahy 14. Miniškolička zatím ještě nestojí, nicméně radnice uvažovaný projekt ráda podporuje. Školička by tak měla vzniknout v Kardašovské ulici s kapacitou pro deset dětí.

Veletrh Lodě na vodě bude letos bezplatný

Radnice Prahy 2 uspořádá letos veletrh Lodě na vodě ve dnech 24. až 27. dubna. Je v pořadí šestý a ten letošní - navíc po obou březích Vltavy bude bezplatný. Pořadatelé ale podle radnice však musí dodržet přísná a jasně stanovená pravidla.

Paneláky by už dávno neměly stát, jsou za hranicí životnosti

Praha - Můj panelák, můj hrad. Tato parafráze na takzvané moderní bydlení z konce padesátých let minulého století stále platí. Životnost panelových domů byla v době jejich výstavby odborníky odhadována na třicet až padesát let. Takže by už dávno měly dosloužit, jenže se tak neděje.

Veletrh Lodě na vodě bude letos bezplatný

Vinohrady - Radnice Prahy 2 uspořádá letos veletrh Lodě na vodě ve dnech 24. až 27. dubna. Je v pořadí šestý a ten letošní - navíc po obou březích Vltavy bude bezplatný. Pořadatelé ale podle radnice však musí dodržet přísná a jasně stanovená pravidla.

Paneláky by už dávno neměly stát, jsou za hranicí životnosti

Můj panelák, můj hrad. Tato parafráze na takzvané moderní bydlení z konce padesátých let minulého století stále platí. Životnost panelových domů byla v době jejich výstavby odborníky odhadována na třicet až padesát let. Takže by už dávno měly dosloužit, jenže se tak neděje.

Mladým Dánům loňské řádění už nedovolíme, říká starosta

Praha - Radnice Prahy 1 má napilno, v neděli do Prahy přicestuje obávaná dánská turistická mládež. O české metropoli už mnozí z nich vědí loňské řádění jejich vrstevníků totiž vydalo za víc než jakákoliv oficiální propagační činnost.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT