Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR TOMAN

Petr Toman / Karlovarský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Tři týdny a je tady jedinečný filmový mejdan

Karlovy Vary /ROZHOVOR/ - Do mezinárodního filmového festivalu zbývají tři týdny a v Karlových Varech je tak trochu ticho před bouří. Ale už 3. července se tak trochu ospalé a léčivě ztichlé město až do 11. července změní v neuvěřitelně hektickou, festivalově dunící metropoli. V tento den filmová přehlídka zahajuje a letos bude obzvlášť výjimečná. Oslaví jubilejní, padesáté výročí.

Využila svého rizikového těhotenství k podvodu. Přišla si na 220 tisíc

Chodov – Netradiční případ nyní vyšetřují krajští policisté, neboť žena použila své nenarozené dítě jako prostředek k podvodu.

Hledáte hezké a klidné bydlení v Karlových Varech? Počkejte rok

Rychlým tempem postupuje práce na nové rezidenci Moser. Ta po dostavbě nabídne 109 nových bytů. Budoucí nájemníci se mohou těšit na nebývalý luxus v podobě bazénu, sauny či vířivky v domu služeb, který bude součástí areálu.

Měsíce týral psa hlady, zvíře mělo hnisavé rány. Nyní si pořídil další štěně

Hlinky - Ztráta srsti, hnisavá a krvavá kožní ložiska, velký úbytek váhy. Tak vypadal pes Al Rai, když se dostal do Záchranné a odchytové služby pro zvířata Petra Prokeše. Od té doby už utekly dva měsíce a blíží se konec, který připomíná pohádku, neboť krom umístění Al Raie do nové rodiny čeká jeho minulého 'páníčka' až dvouleté vězení.

Hyena! Uvázal štěně a nechal ho osudu. Devět hodin čekalo na záchranu

Karlovy Vary - Po celých devět hodin muselo roční štěně vydržet uvázané před obchodem na dešti a v zimě, než přišla záchrana v podobě strážníků.

Při hlídání se pokusil znásilnit 4letou dívenku, vše si natáčel na mobil

Karlovarský kraj - Hned ve dvou případech se pokusil 45letý muž z Lounska znásilnit teprve 4letou dívenku, která mu byla svěřena na hlídání. Krom toho si vše natáčel na svůj mobilní telefon.

Herečka z karlovarských Drahovic získává srdce publika až v Austrálii

Karlovy Vary/Sydney - Australský magazín Star Central karlovarskou rodačku zařadil do internetové ankety o nejnadějnější mladou herečku současnosti.

Ve Varech jsem obvykle dělal průšvihy, říká Jiří Menzel

Karlovy Vary /ROZHOVOR/ – Čtyřicet osm let starý film Ostře sledované vlaky se na karlovarském filmovém festivalu dočkal pocty, a to remasterované verze. Slavnostního uvedení se kromě hlavních herců a kameramana zúčastnil i oscarový režisér Jiří Menzel.

AKTUALIZOVÁNO

Při armádním cvičení na Karlovarsku se převrátil transportér Pandur

Hradiště (Karlovarsko) – Při armádním cvičení v Hradišti na Karlovarsku se dnes při ukázce bojové akce převrátil jeden z obrněných transportérů Pandur, nikomu se nic vážného nestalo. Mluvčí generálního štábu Jana Růžičková řekla, že v něm bylo osm vojáků, jeden má naražený loket. Pod pandurem se zřejmě v zatáčce utrhla krajnice, jiné vojenské vozidlo ho vyprostí.

Zaparkovat na Masaryčce v Karlových Varech? Připravte si až dva tisíce

Karlovy Vary - Místo zásobování si někteří přijedou třeba jen na ranní kávu či na skok do banky.

Zaměstnanec restaurace okradl hosta na invalidním vozíku

Karlovy Vary - Hned ze dvou trestných činů je obviněn teprve 21letý zaměstnanec jedné z pizzerií v centru Karlových Varů. Vše se odehrálo v sobotu po šesté hodině večerní.

Auto muži málem amputovalo ruku

Karlovy Vary - Vážná dopravní nehoda ve čtvrtek zpomalila dopravu na hlavním tahu z Karlových Varů do Plzně. Osobní automobil skončil za Březovskou přehradou v příkopu.

Lidskou hyenu, která vykrádala hřbitovy, už policisté dopadli

Cheb – Až tři roky ve vězení může strávit 23 letý recidivista z Chebu.Ten ani po svých zkušenostech se soudy se své trestné kariéry nevzdal a jako terč si vybral chebský hřbitov, kde v rozmezí tří týdnů ukradl 13 uren.

Myslivci se začínají bát invaze čtyřkolek do lesů

Karlovarsko - Myslivci a správci lesů jsou opět v pohotovosti. S příchodem teplého počasí se totiž do přírody vrátili čtyřkolkáři. A s nimi mnohdy bezohlednost a agresivita. Proto jsou v pohotovosti také policisté.

O letní tábory v Karlovarském kraji je velký zájem

Karlovarsko - Manětín byl vyprodaný během dvou dnů a na Vladař zatím několik míst ještě zbývá.

Sezona nesezona. Majitelé ski areálů sčítají škody

Karlovarsko - Nadsázka, starosti a smutek. Různé nálady se nyní honí hlavou provozovatelům některých ski areálů na Karlovarsko. Zatímco někteří už to zabalili, další se snaží zachránit chabou sezonu.

Odnesl si zbraně, brýle na noční vidění, ale také tři čtvrtě milionu korun

Karlovarsko - Bohatou kořist nalezl 48letý Pražák v jednom z rodinných domů na Karlovarsku. Dlouho si ji neužil. Policisté ho chytli ani ne za den.

Žena ukončila hádku s téměř dvěma promile a střelbou z kulovnice

Karlovarsko - Jako na divokém západě si nyní musí připadat policisté, kteří na Karlovarsku vyšetřují od začátku března už několikátý trestný čin nedovoleného ozbrojování.

AKTUALIZOVÁNO

Na Horním hradě se ozvala střelba. Tentokrát naostro

Horní hrad - Podnikatel Pavel Palacký řešil finanční problémy po svém. Údajně se zbraní v ruce.

Díky teplému počasí je oproti loňsku paradoxně mnohem méně zraněných

Karlovarsko - Jarní počasí vyhnalo do ulic a přírody nejednoho sportovce či zahrádkáře. Záchranáři však oproti loňsku zaznamenali menší počet zraněných. A to paradoxně díky teplu.

Na záchranáře v Karlovarském kraji si posvítí inspektor provozu

Karlovarský kraj - Po zřízení koronera vytvořila Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje další funkci. Tentokrát inspektora provozu. Ten má přímo v terénu hlídat a kontrolovat kvalitu a péči, kterou záchranáři poskytují na místě zásahu. Případně jim poskytnout svou pomocnou ruku.

VÍME PRVNÍ

Majitel Horního hradu byl zadržen a obviněn z nedovoleného ozbrojování

Horní hrad - V pondělí pokračovalo další kolo insolvenčního jednání s podnikatelem a majitelem Horního hradu Pavlem Palackým. Podle našich informací se ale Palacký nedostavil. Údajně byl zadržen Policií České republiky v Karlových Varech.

Karlovarský kraj kvůli Krymu loví bobříka mlčení

Karlovarský kraj - Žádná žádost o informace adresovaná politikům autonomní Krymské republiky, žádné dotazy na dění v této oblasti, prostě nic. Karlovarský kraj zaujal vůči představitelům Krymu, s nimiž uzavřel memorandum o spolupráci a následně je rozšířil o dohodu o hospodářské družbě, pozici mrtvého brouka. Lépe řečeno loví bobříka mlčení.

Místo korun jen forinty. Cizinec tak přišel o eura

Karlovy Vary – Nevěřil směnárnám, a to se mu vymstilo. Tak vypadá příběh lázeňského hosta, který si za 300 eur koupil osm tisíc maďarských forintů. O nich totiž prodávající devětačtyřicetiletý cizinec tvrdil, že jsou to české koruny.

Račte vstoupit, zvou kasteláni na Karlovarsku

Karlovarsko - Státní hrady a zámky chystají zdražení vstupného o deset korun, i tak čekají lepší sezonu

Průmyslová zóna v Ostrově hlásí plný stav

Ostrov - Plno. Tak to vypadá s obsazením průmyslové zóny u Ostrova. Nyní nově s firmou Witte Nejdek, která odkoupila od Mahle Behr čtvrtinu jejich pozemku. Prodeji dalo zelenou mimořádné zasedání ostrovského zastupitelstva, které trvalo pouhých patnáct minut.

Zloději na karlovarském parkovišti vybrakovali 10 autobusů

Karlovy Vary - Pod svícnem je největší tma. To si zřejmě řekli zloději, kteří se ve středu vydali na loupežnou stezku proti deseti autobusům na Dolním nádraží.

Z lázní až do bojové zóny v Afganistanu

Karlovy Vary - Rozhovor Deníku s českým vojákem, kterého čeká nasazení ve vzdálené zemi, kde to nemají cizinci vůbec lehké.

Alergie vyhnala první pacienty do ordinací

Chebsko, Karlovarský kraj - Čekárny plné opuchlých tváří, které věčně smrkají. To je jasný ukazatel, že alergie kvůli teplé zimě dorazila do Karlovarského kraje dřív, než jsme ji čekali.

Koroner v Karlovarském kraji uvolnil ruce záchranářům

Karlovarský kraj - Ohledáním u zemřelých odpadla práce lékařům záchranky, ti tak mají mnohem více času na živé pacienty

Z lyžáků do sedel. Servisy mají napilno

Karlovarsko - Odložte hůlky a lyže, cyklosezona totiž klepe na dveře. To pocítily i cykloservisy na Karlovarsku, do kterých přichází čím dál tím více milovníků kol za předsezonní prohlídkou bicyklu.

Odvolejte ředitele, žádají studenti karlovarského Domova mládeže

Karlovy Vary - Situace v karlovarském Domově mládeže eskaluje. Ředitel jakékoliv pochybení odmítá, sporem se zabývá kraj

Vydali se poprvé krást a hned si vybrali kasino. Neuspěli a už sedí

Karlovy Vary – Moc velké sousto si ukousla čtveřice mladíků. Jejich první trestný čin a hned si troufli na vyloupení kasina. Zabránila jim však silná obsluha a policejní štěstí.

Sledovat v práci olympiádu je pro mnohé tabu

Karlovarský kraj - Zatímco policisté a záchranáři nemají na sledování sportovců čas, vězni ho mají spousty.

Zmlátil ji do bezvědomí a prohodil skleněnými dveřmi. Hrozí mu 3 roky

Karlovy Vary - V policejní cele nyní čeká 32letý Pražák, který je obviněn z trestného činu těžkého ublížení na zdraví.

S krumpáčem v ruce si došel pro cigarety

Potůčky - Policistům z Nové Role se po osmi měsících povedlo odhalit zloděje, který si vloni v červnu došel s komplicem s krumpáčem pro 39 kartonů cigaret na čerpací stanici v Potůčkách.

Děti, típněte to, strážníci v Karlových Varech vás vidí

Karlovy Vary - Městská policie si posvítila na mladé milovníky nikotinu, v podobných akcích chce pokračovat.

Po čelní srážce dvou aut zemřel jeden z řidičů

Karlovarský kraj -  Nehoda se stala v úterý 18. února před šestou hodinou večerní na silnici I/6 u obce Žalmanov. Provoz zde byl kvůli nehodě více než tři hodiny zcela uzavřen.

Mýval Míša si udělal výlet z minizoo, domů ho vraceli hasiči

Karlovy Vary - K záchraně zvířat hasiči vyjíždějí často. Už ne tak často se pak při této záchraně setkávají i s méně obvyklými druhy zvířat. To byl i včerejší případ, kdy hasiči sundávali ze stromu uprchlého mývala Míšu.

„My můžeme,“ tvrdili zloději kovů. Pak se v budově propadl strop

Karlovy Vary – Z defenzivy do ofenzivy. Tak vypadala debata mezi zloději kovů a strážníky, kteří je načapali při činu. Strážníci se však obalamutit nedali a zloděje zadrželi. Krom policistů museli nakonec zasahovat také hasiči, strop který přišel o nosné sloupy, totiž spadl.

Patří alkohol do ulic města na Karlovarsku?

Karlovarsko - Ostrov přemýšlí o zvětšení pásma, kde se nebude pít. Karlovy Vary tuto myšlenku nepodporují

Otovice se letos vrhnou na stavbu kanalizační sítě

Otovice - Po loni dokončené klubovně u hřiště se Otovice letos chystají na kanalizace, a to rovnou dvě. Nápadem místní radnice je i zřízení malého lesoparku.

Starosta Miroslav Egert: Bochov zažije rok strojů

Bochov - Rok strojů. Tak úsměvně překřtil letošní investice z rozpočtu Bochova v tomto roce starosta Miroslav Egert. Krom dvou vozů se mohou obyvatelé těšit i na rekonstrukci kulturního domu.

Vystěhováno. Co bude s ubytovnou v Ostrově dál?

Ostrov - Vyklízení ubytovny proběhlo podle starosty v klidu. Pomohlo tomu rovněž vypnutí energií.

Fantom, který děsil ženy a kradl jejich kabelky, je v rukou kriminalistů

Karlovy Vary - Překvapení na kriminalisty čekalo, když zjistili, kdo za krádežemi dámských kabelek stojí. Dvě krádeže měl na svědomí totiž teprve 18letý mladík z Karlových Varů. 

Stále obsazeno, zní od Armády spásy v Karlových Varech

Karlovy Vary - Armáda spásy i letos otevřela své dveře pro lidi bez domova. Ti tak nemusí spát venku v mrazivém počasí. Organizace nabízí krom teplé místnosti k spánku i jídlo a možnost ošacení. Otevírá také lidem bez domova cestu ven z jejich situace.

Přišel v nemocnici o své zuby. Umělé

Karlovy Vary - I když se to zdá k neuvěření, pacient při pobytu v karlovarské nemocnici přišel o svůj umělý chrup. A na vině je nemocnice.

Z pěti volání na tísňovou linku 112 jsou čtyři vymyšlená

Karlovarský kraj - Podle policistů nejčastěji zneužívají tísňovou linku děti, mládež a opilí lidé. Chtějí pozornost.

Nová interaktivní tabule a výlety za bruslením. To je základka v Hroznětíně

Hroznětín - S vylepšením základní školy počítají letos v Hroznětíně. Těšit se tak mohou především žáci prvního stupně, kteří pro svou výuku získají novou interaktivní tabuli.

V Ostrově budou lítat třísky, chystají se opravy ulic

Ostrov - Několik padlých stromů a uzavírky. To vše si vyžádá projekt Revitalizace vnitrobloku ulic Horská, U Nemocnice, Borecká a Hlavní za necelých 10 milionů korun. Akce se uskuteční díky opět otevřené peněžence Regionálního operačního programu (ROP), kam chce sáhnout ruka ostrovské radnice.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT