Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR VAŇOUS

Petr Vaňous / Krkonošský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dostavbu D11 "zablokovali" hradečtí úředníci. Zfušovali podklady

Už deset měsíců stojí stavba dálnice D11 z Hradce Králové do Předměřic nad Labem. Úředníci hradeckého magistrátu zfušovali podklady pro její dostavbu.

Pachuť porážky. Bude místo dálnice D11 dál pole?

Když vloni na konci srpna dorazila po letech čekání dálnice D11 až do Hradce Králové, bouchalo šampaňské a silničáři se chystali na navazující úseky autostrády, jež měla vést až k Jaroměři. Po bublinkách však přišla pachuť porážky a stát musel z připravované stavby odvolat dělníky.

Ikonický „východočeský“ kabriolet Škoda Felicia oslavil šedesáté narozeniny

Nejproslulejší český kabriolet, který ve světě proslavily i fotografie uřadující Miss USA za rok 1957 Charlotte Sheffieldové, oslavil letos 60. narozeniny. Škoda 450, předchůdce pozdější Felicie, se začala sériově vyrábět v roce 1958 v závodě ve východočeských Kvasinách.

Stávka: Ve Škodovce vrcholí boj o procenta

Škodováci hrozí stávkou. Zatím nepřistoupili na automobilkou nabízeném navýšení mezd.

Kingdom Come aneb Rychnovák Dan Vávra učí svět českou historii

/ROZHOVOR/ První počítače a hry vídával, jen když doma v Rychnově nad Kněžnou ve svém pokojíčku prolistovával propašované časopisy z „imperialistického“ západu. Teď jeho hra Kingdom Come: Deliverance dobývá celý svět.

Okolo Hradce bez dálniční známky? Rozhodnutí padne v létě

Když se po dlouhých letech a sporech vloni v létě konečně dokodrcala dálnice D11 až do Hradce Králové, mnulo si město ruce.

Jak jsem si na Gladiator Race neutrhl ostudu, ale natrhl gatě

/REPORTÁŽ/ „Nechceš si vyzkoušet jeden docela extrémní závod?“ ptá se mě můj kolega do telefonu, který mi v redakci zazvonil ve čtvrtek krátce před obědem. „Ale docela bych to zkusil,“ odpovídám netuše, že se běží již za dva dny a víc než závod to bude procházka peklem.

Tangenta i bulvár. Letiště v Hradci Králové čeká proměna

Hradecké letiště je součástí města takřka devadesát let. Poslední roky je však více než s letectvím spojováno s hudebními produkcemi či místem, kam si neukáznění řidiči jezdí pro svá odtažená auta. V minulosti také bývalý ministr vnitra Radek John zamítl vystavět zde hasičský polygon.

Historické nádraží v Čermné budí vášně. Obec demolici nepřipustí

Bezmála 150 let jsou obyvatelé Čermné nad Orlicí zvyklí chodit na vlak na zdejší nádraží, které tu stojí již od roku 1873. Teď by se mělo zrušit a vystavět nové, což se lidem nelíbí.

OBRAZEM: Řidiči kamionu vzplál za jízdy motor. Zasahovat museli hasiči

Nezáviděníhodnou situaci má za sebou řidič kamionu, který svůj stoj musel v úterý odpoledne odstavit na kraji frekventované hradecké ulice Kladská. Při jízdě totiž ucítil kouř valící se z prostoru motoru.

Kdo dostaví D11? Ředitelství silnic a dálnic již vybralo Eurovii a Porr

Sice zatím nemají kde, ale už ví kdo. Řeč je o dvou navazujících úsecích dálnice D11 z Hradce Králové do Smiřic, respektive do Jaroměře. Na první 7,4kilometrový úsek z Hradce Králové do Smiřic chtělo původně ŘSD pustit dělníky již na přelomu září a října. Proti se však postavil spolek Děti Země, který napadl všechna závazná stanoviska dotčených orgánů.

Kauza zfušovaného hřiště: Metrostav už ví, že voda do kopce neteče

Po dlouhých třech letech a několika reklamacích si firma Metrostav na ploše Slavie v Hradci Králové snad konečně uvědomila neúprosnost fyzikálních zákonů, které hovoří o tom, že voda do kopce prostě sama neteče. 

Vyrostou? Hradecká nemocnice vyhlíží tři parkovací domy

Zaparkovat u hradecké Fakultní nemocnice se téměř rovná zázraku. Nemocnice i zdejší radnice již delší dobu bojuje s velkým deficitem parkovacích míst. Teď se zdá, že se dlouholetý sen vyplní a u nemocnice by měl vyrůst ne jeden, ale hned tři parkovací domy. Nemocnice navíc získá i část parkoviště u kampusu Univerzity Hradec Králové. 

AKTUALIZOVÁNO

Konečně! Nový úsek dálnice D11 u Hradce už začal sloužit řidičům

Začněte pouštět, zazněl dnes o půl třetí odpoledne pokyn od vedoucího Správy a údržby dálnice. V tu dobu se „odkoply kužely“ a motoristům začal sloužit dlouhá léta vyhlížený úsek dálnice D11.

Brutal Assault nemocným aneb Máničky darovaly vlasy

Tvrdá muzika a dlouhé vlasy k sobě neodmyslitelně patří. Když jde však o dobrou věc, tak „máničky“ neváhají a léta pěstovanou ozdobu své metalové hlavy shodí.

Děti Země zasáhly. Dostavba dálnice D11 na Smiřice se komplikuje

Zatímco se blíží dálnice D11 k Hradci Králové a motoristům by se měla otevřít 21. srpna, její další směřování na Smiřice se komplikuje.

Teplákům odzvonilo. Hokejisté půjdou do práce v obleku

Když od nadcházející sezony před utkáním nebo po jeho skončení potkáte některého z hradeckých hokejistů, bude v obleku. Ze „lvů“ budou minimálně v den domácího zápasu hezky ustrojení fešáci.

Český fotbal? Situace není dobrá, říká Antonín Panenka

/ROZHOVOR/ Když v neděli vyběhl na hřiště v Solnici, nebylo znát, že mu táhne na sedmý křížek.

Řetězec Globus si oťukává Hradec Králové. Postaví zde obchod?

Již několik let někteří Hradečáci toužebně vyhlížejí další ráj nákupů – ten se zeměkoulí ve znaku. A sem tam se na internetu objeví i „zaručené" zprávy, že tu skutečně vyroste. Samotný Globus je však k této otázce stále zdrženlivý.

Na trůn 'votroků' usedne nejspíše Ivo Ulich

Jednoznačným vítězem „závodu" o vstup do hradeckého fotbalu se na úterním hradeckém zastupitelstvu stal bývalý hráč „votroků" Ivo Ulich. Jemu a třem jeho společníkům nakonec svůj hlas odevzdalo 20 zastupitelů. Na druhém místě skončila firma Koncedo se 17 a na třetím skupina kolem italského finančníka Alessandra Barilliho s 15 hlasy.

Dobrodruzi vyrazili na vyLaděnou expedici kolem světa stařičkým žigulem

/FOTO/ Poslední rozloučení s kamarády, polibek na tvář blízkým, kontrola „velitelského" času a první zaškytnutí jednačtyřicet let stařičkého motoru sovětské výroby. Tak včera vypadal start expedice dvou kamarádů z Čestic - Žigulem kolem světa.

Bílý dům pod českým dohledem. Střeží ho 'maliňáci' z Lejšovky

/FOTOGALERIE/ - Belgičtí ovčáci z Lejšovky střeží i amerického prezidenta.

Do Hradce po D11 letos, do Jaroměře v roce 2020

Letošní rok bude pro řidiče jedním ze zlomových. Už na sklonku srpna se má otevřít poslední úsek dálnice D11 do Hradce Králové.

Drama na dálnici. Autobusu hradeckých fotbalistů uletěla kola

Velmi nepříjemný zážitek mají za sebou hradečtí fotbalisté. Stačilo jen málo a jejich cesta z chorvatského soustředění se mohla proměnit v tragédii.

Kdo spasí fotbalisty Hradce? V hře jsou i Italové i čeští investoři

Hradec Králové - O hradecké fotbalisty mají zájem tři subjekty. Italové a dva čeští investoři. Zájemci z Apeninského poloostrova však zřejmě ostrouhají.

Domovem je jim nádraží a stravou 'krabicák'. Pomocnou ruku však odmítají

Hradec Králové - Jako Tři králové, kteří však nikam nemíří, působí bezdomovci Alexander Jožko se svými dvěma kumpány - dočasnými obyvateli hradeckého Hlavního nádraží.

Chuligány bude střežit 'Velký bratr'

Hradec Králové - Výtržníky bude na stadionu pod „lízátky" hlídat patnáct kamer.

Kvasiny stále ctí zásadu, že ve zdravém těle je i zdravý duch

Kvasiny  (Rychnovsko) - Mít zrak jako ostříž, tělo jak laňka, ale hlavně být silný a odolný jako medvěd kodia(q)k. Takové je přání kvasinské odnože mladoboleslavské automobilky Škoda, kde již za pár týdnu sjede z výrobní linky i automobil stejného přízviska jako má chundelatý milovník medu. Od přání však u kvasinského podniku není daleko k činům. A tak i letos pro své zaměstnance připravil Den zdraví, kde si mohli nejenom zkontrolovat svůj zdravotní stav, ale poučit se i v prevenci.

AKTUALIZOVÁNO

Psí zabijáci. Dalo se tragédii zabránit?

Východní Čechy - Příčina útoku psa či psů na malého chlapce zamotává hlavu i odborníkům. Obrovská tragédie, která se koncem víkendu stala, nemá očividný důvod. Podle aktuálních informací se majitelé věnovali psům důkladně. V každém případě styl smrtelného zranění ukazuje spíše na beaucerona, kavkazského pasteveckého psa či huskyho. Právě poslední dvě plemena jsou charakteristická tím, že útočí na krk. Pokud se prokáže, že byl chlapec napaden více psy, může se jednat o takzvaný lavinový efekt. Jakmile zpravidla jeden pes zaútočí, ostatní ho jako smečka následují.

Dožínky s nudlemi a kocovinou Slováků

Hradec Králové - Víkend v Hradci Králové patřil oslavě zemědělců.

Psi, kteří zabili pětileté dítě, nikdy předtím na člověka nezaútočili

Lužec nad Cidlinou - Tragédie, která se v neděli krátce po poledni udála v malé obci Lužec nad Cidlinou, kde pes usmrtil pětiletého chlapce, by mohla v mnohém evokovat dojem, že se stala v komunitě, která má psí smečku na volno a vůbec se o ni nestará. Opak je však zřejmě pravdou. Smečka psů, která dítě usmrtila, totiž patří mladému páru, kteří se psům odborně věnuje celoživotně.

Přestěhuje město UFO jinam?

Hradec Králové - Radnice ustupuje od záměru demolice hájenky U Dvou šraňků.

Stát narýsoval školám jídelníček. Některým bufetům hrozí zánik

Hradec Králové - Dvacátého září vstupuje v platnost novela školského zákona zakazující prodej nezdravých potravin ve školách.

Start školního roku se obejde bez sbíječek

Hradec Králové - Až příští čtvrtek zasednou žáci do škamen, nebude je rušit žádný hluk ze stavby.

O pokálené stany neměli zájem ani bezdomovci

Hradec Králové - O Danajský dar si koledovala hradecká Charita, která přišla s myšlenkou, že by pro své klienty vymohla osiřelé stany, které zbyly po návštěvnících Hip Hop Kempu.

VÍME PRVNÍ

Spor zažehnán. VW se dohodl s dodavateli. Škoda jede dál

Královéhradecko - Škodě Auto reálně hrozilo, že by musela omezit výrobu.

Hradec bude opět v obležení divadel

Hradec Králové - Ve dnech 17. až 26. června ožije Hradec Králové festivalem Divadlo evropských regionů.

Bydžovský vynález změní svět motorů

Nový Bydžov - Tři týdny jezdila jedna zásilková firma s vynálezem novobydžovské firmy Danreta Invest, která vyvinula nový tlumič výfukových plynů, po svých obvyklých trasách. A výsledek? Ušetřila takřka třicet procent pohonných hmot. Podle ředitele firmy Zdeňka Macha stojí za vynálezem, jenž podle něj změní motoristický svět, tvrdá práce podpořená výpočty a praktickými výsledky. „Jeho dosah se neprojeví jenom v automobilismu, ale i v dalších oborech," doufá Zdeněk Mach.

Sedmero různých zastavení lesního UFA

Hradec Králové - Kam s Enviromentálním centrem? Nyní je na stole hned sedm možných variant.

Jan Toužimský: Arakain pro mě byla výzva

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - V pátek večer vystoupí v hradeckém KD Střelnice jedna z českých metalových legend - Arakain. Ještě před prvními tóny její fanoušci možná uslyší hřmot nadupané motorky na které do města nad soutokem Labe a Orlice přijede leader skupiny Jan Toužimský.

Promotér Ortelu: Xenofobii vytváří závistivci

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Kapela Ortel dlouhodobě rozděluje společnost. Někteří hudebníci dokonce ruší koncerty na místech, kde by měla skupina z Plzně vystoupit. Podle Libora Šíby, hlavního produkčního uznávané a hojně navštěvované scény U Letců v Hradci Králové a zároveň promotéra šňůry Megakoncertů kapely Ortel, se vše, co se kolem kapely děje, odehrává v rovině typicky české vlastnosti - závisti.

'Do soutěže jsem šel s pokorou a na vítězství jsem nemyslel'

Kopidlno /ROZHOVOR/ - „Byla to úžasná zkušenost," říká v obsáhlém rozhovoru pro Deník Roman Kotlář (26), který si nedávno splnil kulinářský sen a může se pyšnit titulem MasterChef Česko.

Cestou necestou za krásou kamene

I když má jičínský region turistům co nabídnout, je mezi všemi okresy v Královéhradeckém kraji jakousi Popelkou, kam lidé zavítají na jeden den a ještě před půlnocí zmizí.

Jičínská hvězdárna bude mít novou střechu

Jičín – „Snad je to poslední dodatek ke stávající smlouvě," doufá jičínský starosta Jan Malý s poukazem na rozhodnutí rady města schválit dodatek na stavební práce, které nyní probíhají v rámci rekonstrukce hvězdárny na Centrum přírodních věd.

Jičín se pokloní pohádkářům. Věnuje jim zářijový festival

Jičín – I letošní září bude v Jičíně patřit pohádkovým postavám. Ty se tentokrát spolu s návštěvníky pokloní i jejich stvořitelům.

Jiří Žáček: Shakespeare 
by si jistě vybral češtinu

Sobotka – Hrát si s českým jazykem a přitom rozdávat radost, to umí jen málokdo. Ale mezi tu hrstku „vyvolených" jistě patří básník, spisovatel, aforista… zkrátka Jiří Žáček. Jeho říkadla provázejí člověka prakticky od narození a svým způsobem formují jeho život.

Šrámkova Sobotka ve znamení slunce, vody a Žáčkovy švédštiny

Sobotka /FOTOGALERIE/– Nejdříve nesnesitelné vedro a poté problémy kvůli přívalovým dešťům. Takový je v pořadí devětapadesátý ročník festivalu Šrámkova Sobotka, který dnes vkročil do své druhé poloviny.

Kukský archiv vydal svá notová tajemství a proměnil je v hudbu

Kuks - Oscar Wilde kdysi řekl, že hudba je nejdokonalejší typ umění: neprozradí nikdy svoje tajemství.

Ve lvu krále uvítejte, ale u auta rozhodně okénka zavírejte

Dvůr Králové - Ne všechny sny končí svůj život s prvním ranním paprskem. Někdy se však jejich proměna v realitu může protáhnout na léta.

Patnáct Palackých za vodní chybu

Dvůr Králové - Za špatné stanovení ceny vodného a stočného dostal Dvůr Králové od „finančáku" patnáctitisícovou pokutu.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT