Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR VODSEĎÁLEK

Petr Vodseďálek / Liberecký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Eva Drahošová: Za úspěchem velkých mužů, stojí vždy velká a silná žena

/ANKETA/ Eva Drahošová v pátek 19. ledna v rámci kampaně před druhým kolem prezidentské volby dorazila do Libereckého kraje, kde se potkala s příznivci svého manžela Jiřího Drahoše.

Z vraždy tuneláře Říhy na Liberecku byli obviněni tři lidé

Televizi Prima se jako první podařilo zjistit jména lidí obžalovaných z brutální vraždy tuneláře Martina Říhy.

Pět staveb má nominaci na Českou cenu za architekturu

Liberecký kraj - Česká komora architektů (ČKA) začátkem letošního roku vyhlásila 1. ročník České ceny za architekturu. Sedmičlenná mezinárodní odborná porota do užšího výběru nominovala 63 děl, ze kterých na podzim 2016 vzejde zhruba 10 finalistů a celkový vítěz České ceny za architekturu. V nominacích poroty jsou pokryty téměř všechny regiony České republiky, Liberecký kraj je zastoupen 5 architektonickými díly. Soutěžní přehlídka se setkala s obrovským zájmem architektů, kteří do ní přihlásili téměř 500 realizací.

Soukromí na sídlišti je mnohdy věcí veřejnou

Sídliště je obecný název používaný pro místo dlouhodobě obývané lidmi. Rozumíme tím také nové části měst, často satelitní. Vyrůstaly jako obytné zóny pro rychle přibývající městskou populaci. Tvoří je vícepatrové obytné domy, často z panelů, takzvané „paneláky", či „věžáky".

Pro život jsou ledviny nezbytným orgánem

Říká v rozhovoru pro Deník Jaroslav Ryba, primář Oddělení nefrologie a dialýzy Krajské nemocnice v Liberci.

Mým vzorem je Baťa, říká podnikatel roku ze Stráže. Majitel firmy MEGA

Liberec, Stráž pod Ralskem - Luboš Novák je považován za zakladatele elektromembránových procesů u nás. Podílel se na více než dvaceti patentech.

Potom, co jsem vymyslel Demokracii 2.1, jsem si dal jointa, přiznal Janeček

Liberec - Karel Janeček spolu s Michalem Dvořákem byli hosty Debaty s osobnostmi, kterou v Liberci organizoval veletrh vzdělávání EDUCA 2015.

Dům U Páva je Stavbou roku Libereckého kraje

Odborná porota vybírala letos z patnácti nejrůznějších staveb. Nejvíc ocenila přestavbu, ve které se snoubí dvě století architektury.

Na zámek Sychrov míří opět muži v kiltech

V pátek 21. a v sobotu 22. srpna se na státním zámku koná jubilejní 15. ročník tradičních Skotských her.

Kulturní událost roku: Festival pod hrází v Jablonci nad Nisou

Jablonec n. N. - V sobotu vypukne u jablonecké přehrady největší kulturní událost letošního roku. Pod hrází se sejdou herci, filmaři, muzikanti, pekaři, kuchaři, řemeslníci a mnoho dalších kreativních lidí. Festival pořádá Jizerský filmový spolek (JiFiS) ve spolupráci s Povodí Labe a městem Jablonec.

Kdy už je příliš pozdě na to, zemřít mladý?

Severní Čechy - Dozví se to čtenáři, kteří si přečtou novou knihu Iva Pospíšila, hudebníka, DJ a významné postavy českého undergroundu.

Kocáb vzpomínal na odsun sovětských vojáků

Severní Čechy - Těsně po Sametové revoluci se říkalo, že sovětská vojska zvládla přepadnout a obsadit Československo za jedinou noc, ale na odchod by potřebovala nejméně pět let.

Šabatová: Lidé se nejčastěji obracejí na ombudsmana kvůli důchodu a dávkám

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ - „Veřejný ochránce práv má chránit osoby před jednáním úřadů a dalších institucí. Zároveň provádí také preventivní návštěvy míst, kde mohou být lidé omezováni na svobodě, a usiluje o respektování jejich základních práv. Ochránce rovněž přispívá k prosazování práva na rovné zacházení a ochraně před diskriminací," tak zní náplň funkce, kterou od února loňského roku vykonává Anna Šabatová. Kolik stížností stihla vyřešit, jak se jí spolupracuje s úřady nebo co považuje za největší problém, prozradila v rozhovoru pro Deník.

Kino Varšava získalo cenu architektů

Rekonstrukce foyer nejstaršího libereckého kina Varšava získalo prestižní cenu Grand Prix architektů. Autoři Petr Hubáček, Zuzana Koňasová, Ondřej Pleštil a Jiří Žid, kteří zároveň stojí za spolkem Zachraňme kino Varšava, získali cenu v kategorii Architektonický design, drobná stavba a umělecké dílo v architektuře.

Ještěd je mezi 12 nejpodivnějšími hotely na světě

Známý cestovatelský portál TripAdvisor zveřejnil seznam 12 nejpodivnějších hotelů na světě, o kterých prohlásil: „Lidé neuvěří, že doopravdy existují". Mezi netypické stavby se dostal i hotel Ještěd.

EXKLUZIVNĚ

Kapitán americké armády: Partnerství mezi ČR a USA je ohromně silné

Liberec /ROZHOVOR/ - Děláme to, co někteří lidé chtěli, jedeme domů, říká kapitán David Engoran, který včera navečer dorazil s první částí amerického konvoje do libereckých kasáren 6. října

Herec František Peterka slaví 93 let. Právě dnes

Liberec - Známý filmový a divadelní herec František Peterka, který se proslavil rolí Krakonoše v pásmu večerníčků, slaví dnes 93. narozeniny. Peterka už dlouho žije sám v panelákovém domě na libereckém sídlišti a s médii komunikuje minimálně.

Zapomeňte na mapy: Libereckým krajem vás provede nová mobilní aplikace

Nová mobilní aplikace, kterou pro Liberecký kraj vyvinula společnost as4u, je ke stažení zdarma dostupná na internetu. Podle Evy Hronové, vedoucí oddělení cestovního ruchu, umožňuje aplikace uživatelům vidět v jejich telefonech kompletní informace, které se jim mohou hodit pro naplánování návštěvy Libereckého kraje.

Domácnosti v Libereckém kraji mají po Praze nejdražší bydlení

V Libereckém kraji je druhé nejdražší bydlení v České republice, více zaplatí domácnosti jenom v Praze. Důvodem je fakt, že výdaje na bydlení v kraji rostou, zatímco příjmy klesají. Údaje z roku 2013 zveřejnil Český statistický úřad, který kromě nákladů na bydlení, zjišťoval například i kolik domácností je v Libereckém kraji a kolik lidí v nich bydlí.

Ještědu se vrací lesk

Do hotelového interiéru se vrací repliky původního vybavení. Přispívají jednotlivci i instituce.

Ceny Thálie: Divadlo F. X. Šaldy v Liberci získalo čtyři nominace

Liberec - Divadlo F. X. Šaldy v Liberci mělo po roce opět několik želízek v ohni během vyhlašování nominací Cen Thálie.

Největší výstava současného umění v Liberci

Liberec - Oblastní galerie Liberec představuje na velkém prostoru český a britský videoart několika posledních let. Výstava končí 22. února.

Marta Kubišová zazpívala libereckým studentům

Liberec – V den výročí sametové revoluce přijela do Liberce Marta Kubišová se svým recitálem. Na zpěvačku čekala do posledního místa naplněná nová aula Technické univerzity v Liberci. Lístky, které byly zadarmo, si studenti rozebrali závratnou rychlostí.

Psycholožka: Každý člověk prožívá smutek zcela odlišně

Neexistuje jednotně platný způsob jak „správně truchlit", ani jak se vypořádat se smrtí člena rodiny. Psycholožka Hana Heindorferová v rozhovoru pro Deník říká: Každý člověk prožívá smutek zcela odlišně.

Psycholožka: Každý člověk prožívá smutek zcela odlišně

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ - Neexistuje jednotně platný způsob jak „správně truchlit", ani jak se vypořádat se smrtí člena rodiny. Psycholožka Hana Heindorferová v rozhovoru pro Deník říká: Každý člověk prožívá smutek zcela odlišně.

Stát v poušti, kde všichni milují svého krále

Maroko neboli al-Maghrib je stát na severozápadním cípu Afriky. Jako jeden z mála arabských států v regionu zůstává klidný a bezpečný

Sychrov navštívilo více lidí, než se čekalo

Končící návštěvnická sezóna byla letos pro hrady a zámky na severu Čech více než dobrá, dokonce se dá říct, že předčila očekávání.

Festival Lípa Musica má skoro vyprodáno

Českolipsko - Mezinárodní hudební festival začíná už tuto sobotu. Představí Hradišťan i Štefana Margitu.

Nový majitel vrátil Simonově vile zašlý lesk

Další ze slavných vil Liberecka se dočkala rekonstrukce. Až soukromý majitel dokázat vrátit zašlý lesk Simonově vile, kterou si nechal v roce 1928 postavit tehdejší policejní rada Adolf Simon.

Návštěva svatého města Al-Kuds

Seriál s Deníkem Na cestách pokračuje dalším dílem cesty po Izraeli. Tentokrát navštívíme Jeruzalém, město které ukrývá nejsvětější památky judaismu, křesťanství i islámu

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT