Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR WOJNAR

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Karvinsko se vylidňuje, mladí utíkají za prací

Karvinsko - Region ročně opouští tisíce lidí. Lidé odchází za prací i za lepším ovzduším.

Bohumín je prý málo aktivní v boji proti povodním

Bohumín - Občanské sdružení Hráze Bohumín viní město z nezájmu o protipovodňová opatření. Na problém upozorňuje otevřeným dopisem.

Města vyhlásila nulovou toleranci problémovým lokalitám

Bohumín – Společný cíl mají dvě města na Karvinsku, která již nějakou dobu svorně hlásají takzvanou nulovou toleranci.

Dva vybydlené domy v ghettu jdou k zemi

Bohumín - Radnice se chystá zbourat dva domy v problémové lokalitě.

Poštu do romské kolonie nosí místní žena

Bohumín - Je to rok, co se obyvatelé několika ulic v Bohumíně nemohli dostat ke korespondenci. Důvodem byly opakované stížnosti poštovních listonošek na to, kterak se k nim lidé v místě bydlící chovají.

Torza poničených domů čeká již brzy demolice

Havířovsko – Na 24 objektů, které byly v minulých letech v Doubravě společností OKD od soukromých majitelů vykoupeny, půjde již brzo k zemi. Jde o torza domů, které se nacházejí v důlním prostoru Dolu Karviná.

Na koupaliště bez klasických plavek? Někde to jde

Karvinsko - Nejsou ty šortky příliš dlouhé, nemají náhodou kapsy se zipy a jsou to fleky špíny, nebo ne? I takové starosti mají plavčíci na letních koupalištích na Karvinsku s koupajícími se lidmi.

V Karvinné začal soud s dealery pervitinu

Český Těšín – V budově Okresního soudu v Karviné byl v pondělí zahájen proces s výrobci a překupníky drog z Českotěšínska.

Rodiny žijí v areálu bývalé panelárny ve špíně

Karviná/FOTOGALERIE/ - Zapáchající společné prostory, rozbitý nábytek, na zemi spousta zbytečného harampádí a na vstupních dveřích nápis „Zavírejte dveře, máme v budově zloděje!“.

Patnáctiletá dívka učí psí páníčky trpělivosti

Karviná /FOTOGALERIE/ - Je jí teprve patnáct, ale mnozí by si z ní mohli brát příklad. Mladá dívka z Karviné ukazuje také dospělým, že se dá i v hornickém městě zabavit jinak než chozením na diskotéky či vysedáváním doma u televize.

Kvůli postřiku ztratil karvinský chovatel tisíce včel

Karviná- Asi o třetinu svého včelstva přišel obyvatel Karviné-Fryštátu kvůli postřikům proti hmyzu, který v minulém týdnu zorganizovala karvinská radnice.

Dezinfekce, hadry, lopaty. Lidem se dostává pomoc

Karviná - Voda pomalu opadává, a tak je čas vyrazit na pomoc s úklidem domů v zatopených oblastí. Do ulic Karviné v pátek vyjelo několik dodávek se zásobami dezinfekčních a čistících prostředků.

V karvinském bytě našli zavražděnou ženu

Karviná – Bezvládné tělo zavražděné ženy našli kriminalisté ve středu večer v jednom z karvinských bytů. O tom, že starší žena (1942) nezemřela přirozenou smrtí, zjevně není pochyb. „Na základě oznámení o nálezu bezvládného těla vyjela hlídka policistů okamžitě na místo.

Podnikavci kšeftují se stravenkami

Karviná – Stravenky, které magistrát vyplácí jako část sociální dávky lidem, u nichž nemají úředníci jistotu, že je nepropijí či neprohrají v hazardu, se zřejmě staly předmětem kšeftů některých podnikavých jedinců. Svědčí o tom také nepřehlédnutelný inzerát, který několik dní visel na jednom z obchodů ve vestibulu karvinského nádraží.

Černí taxikáři? V Karviné prý nejsou

Karviná – Pokud usednete v Karviné do taxíku, měli byste si být jisti tím, že vás domů odveze člověk, který k tomu má příslušná oprávnění. Tento fakt alespoň podle zástupců policie a úředníků dopravního odboru karvinského magistrátu vyplývá z kontrol, které proběhly v minulých dnech.

Listina dělá z některých poctivců neplatiče

Bohumín - Dluhy na nájemném v městských bytech se v Bohumíně na Karvinsku pohybují v řádech milionů korun. Jak na neplatiče? Městští úředníci již několik let vylepují na jednotlivé domy listiny, kde se může každý seznámit se jmény těch lidí, kteří si svůj nájem poctivě platí.

Archeopark, výlet do raného středověku

Poučný víkendový výlet zejména pro rodiny s dětmi může být návštěva Archeoparku v Chotěbuzi-Podoboře. Zdejší lokalita je totiž nalezištěm artefaktů života prvních Slovanů na zdejším území a jednou z nejvýznamnějších pravěkých a raně středověkých památek Těšínského Slezska.

Policisté zjišťují, zda mrtvé dítě není z Česka

Cieszyn, Ostrava – Ve vodní nádrži na polské straně Těšína bylo nelezeno tělo asi dvouletého chlapce. Vzhledem k blízkosti hranice prověřují polští policisté také možnost, že by pocházel z její české strany.

Restauratéři se do zákazu kouření příliš nehrnou

Karvinsko - Většina majitelů restaurací na Karvinsku zatím o striktním zákazu kouření neuvažuje. Někde chtějí udělat průzkum mezi hosty formou ankety.

Místo dávek, které prohráli, dostanou stravenky

Karvinsko - Úředníci na Karvinsku narazili při kontrole na lidi, kteří sociální dávky prohráli v automatech. Ani to, že místo peněz dostanou stravenky, však něčemu takovému podle zkušeností z Orlové nemusí zabránit.

Diskotéky v Karviné budou končit v deset večer

Karviná – Zastupitelé odhlasovali vyhlášku, která omezuje provoz některých diskoték, především kvůli hluku a nepořádku.

Firmy tvrdí, že řidiče na alkohol kontrolují

Karviná - Podle lidí z dopravy je nezodpovědnost profesionálního řidiče, který ve středu při jízdě v silné opilosti zabil ženu v autě, neomluvitelná. Měl by prý hned přijít o práci.

Většina škol není připravena na vozíčkáře

Karvinsko – Imobilní zájemci o středoškolské vzdělání jsou i dvacet let po „Listopadu“ mimo hru. Mladí lidé upoutaní na invalidní vozík mají na středních školách v regionu stále velice omezené možnosti studia.

Nehoda stála ženu život, řidič nadýchal 2,41 promile

Karviná – Dopravní nehoda na hlavním tahu z Karviné do Českého Těšina skončila tragicky. Lidský život si vyžádala nehoda tahače a osobního auta v Karviné-Loukách, ke které došlo ve středu kolem desáté hodiny dopolední. Dechová zkouška u řidiče tahače prokázala 2,41 promile.

Sexuolog: Většina pedofilů nechce dítěti ubližovat

Orlová – V souvislosti s případem muže, který před nedávnem sexuálně obtěžoval dvě děti v Orlové, vyvstalo hned několik otázek.

RK STING nechrání údaje klientů, válejí se po ulici

Karviná – Ani při největší opatrnosti mnohdy člověk nezabrání tomu, aby se jeho osobní údaje nedostaly do rukou nepovolaných.

Prý okradla lidi o 100 milionů a běhá na svobodě

Český Těšín – Podnikatelka Kristýna Mrózková z Českého Těšína, která byla obviněna z podvodu a neoprávněného podnikání, kdy měla údajně připravit 200 lidí nejméně o 750 milionů korun, byla propuštěna z vazby.

Vraťte nám pošťačku, žádají Romové z Bohumína

Bohumín - Situace s nedoručováním pošty do problémové lokality Bohumína-Pudlova má další vývoj.

Policisté našli vražednou zbraň z tragédie v Těšíně

Český Těšín - Kuchyňský nůž s délkou čepele přes dvacet centimetrů má být podle kriminalistů zbraní, kterou pachatel zavraždil před pár týdny mladou ženu z Českého Těšína.

Listonošky po útoku do ghetta chodit nebudou

Bohumín - Dokud se výraznou měrou nezmění prostředí v bohumínské části Pudlov, nebudou tamní obyvatelé dostávat poštu a tiskoviny od listonošek a doručovatelek České pošty.

Nabízený úplatek lékař odmítl a nahlásil policii

Karviná - Na preventivní prohlídku přišel s obálkou v ruce do Hornické nemocnice v úterý ráno čtyřicetiletý muž. Během rozhovoru s lékařem položil v ordinaci na stůl obálku s dvaceti tisíci.

Horníci asi půjdou dříve do důchodu

Karvinsko - Dobrá zpráva dorazila z Prahy k tisícům horníků na Ostravsku a Karvinsku. Těm, kteří začali v dolech pracovat před rokem 1993, umožní vláda odejít do předčasného důchodu.

Stravenky jako součást dávek, jen pro hrstku lidí

Karvinsko - Nápad dávat část sociálních dávek v potravinových poukázkách se zprvu jevil jako výborný. Přesto těch, kteří na Karvinsku tímto způsobem část dávek pobírají, je hrstka. Důvod?

Smrt blízkého v Karviné oznamují smskou

Karviná - Takovou zprávu by nechtěl přijmout na mobilu nikdo z nás. Přesto se najdou lidé, kteří si přejí, aby je o úmrtí svého příbuzného vyrozuměli lékaři smskou. Takovým zájemcům budou moci nově vyhovět v Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji.

Střední škola v Karviné zavádí testy na drogy

Karviná - „Nechceme zavírat oči před problémy,“ hlásají svorně zástupci Střední školy techniky a služeb v Karviné. Děti a čerství dospělí, kteří na tuto školu docházejí, se budou muset namátkově tu a tam podrobit testu na drogy.

Pošťačky přestaly chodit do části Bohumína, bojí se

Bohumín - Obyvatelé několika ulic v Bohumíně-Pudlově již několik týdnu nedostávají korespondenci. Důvod? Strach poštovních doručovatelek z místních obyvatel.

Vzácný kopiář s pečetí Marie Terezie je zpátky

Karviná /AKTUALIZUJEME/- Kopiář privilegií města Fryštátu z let 1447 až 1747, nevyčíslitelné historické hodnoty, jež zhruba před 16 lety za nevyjasněných okolností zmizel při stěhování do jiné budovy, dnes předali při tiskové konferenci policisté do rukou pracovnic okresního archivu v Karviné.

Krádeží v prodejnách přibývá, kradou mladí i staří

Karviná - Jako na běžícím pásu museli řešit hlídky Městské policie v Karviné krádeže v Karvinských obchodních domech v posledních dnech.

Na Karvinsku řádí podvodníci v montérkách

Orlová - Důvěřivost především seniorů nezná mezí. Dvojici vykutálených podvodníčků se vyplatilo zazvonit na zvonek u domu pana Kučery v Orlové-Městě.

Lidé chtějí pryč z orlovského ghetta

Orlová /FOTOGALERIE/ - Podle starousedlíků je situace v romském ghettu v Orlové-Porubě den ode dne horší. Noví obyvatelé ghetta prý stále častěji vyvolávají konflikty.

Bohumínští: V našem městě billboardy nechceme!

Bohumín - Příliš mnoho billboardů prý kazí scenérii Bohumína a odvádí pozornost řidičů. Radní se proto snaží omezit množství reklamních ploch, s jejich postojem souhlasí i občané města.

Nebezpečný recidivista běhá na svobodě!

Karviná - Karvinská policie intenzivně pátrá po nebezpečném muži, který byl v minulosti opakovaně odsouzen za znásilnění a vydírání.

Nechal umřít psa, trestu asi unikne

Dětmarovice - Zřejmě bez trestu vyvázne majitel psa, jehož mrtvolu našli v neděli zaměstnanci útulku v Dětmarovicích přivázanou k dopravní značce.

Zrůdnost! Přivázal psa ke značce a nechal jej utrápit k smrti

Karvinsko - Hrůzný pohled se naskytl v neděli dopoledne pracovníkům dětmarovického útulku. Mrtvolu psa objevili jen nedaleko svého pracoviště.

Romové napadli strážníky, policie už zná identitu

Orlová - Takový incident, kdy šlo strážníkům doslova o zdraví, se nevidí každý den. Na pět strážníků se před několika dny vrhlo patnáct Romů s úmyslem zlynčovat je. Policie však už zná jména agresorů.

Prazdniny na Karvinsku: alkohol, fet a lumpárny

Karviná / Orlová - Zdrogovaný desetiletý chlapec nebo opilé dívky na dětském hřišti. S prazdninami musí strážníci v Karviné více řešit problémy dětí.

Rozhodnutí o těžbě se odkládá

Orlová - O tom, zda se bude na Výhodě v Orlové těžit uhlí, zatím není definitivně rozhodnuto. Podle posledních informací se další jednání mezi OKD, městem Orlová a zástupci Osadního výboru Výhoda odkládají na podzimní termín.

RPG zakročí proti neplatičům, pomocí exekutorů

Karvinsko - Vedení společnosti RPG Byty dochází zrpělivost s dlužníky. V posledních měsících eviduje nárůst dluhů za nájemné ve svých bytecjh a dlouhodobě nedobrá platební morálka velkého počtu nájemníků nutí společnost k ráznějším krokům.

Radnice na Karvinsku tiše tolerují hazard

Karviná - Ačkoliv se radní některých měst prezentují, jak se jejich města snaží účinně bojovat s výherními automaty, majitelé heren se stále velice slušně na gamblerské vášni přiživují.

V Karviné nacházejí azyl Romové z celé republiky

Karviná - Volné byty, kterými disponuje společnost RPG, obsazují především nepřizpůsobiví lidí z různých koutů republiky. Alespoň to tvrdí představitelé magistrátu.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT