Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETRA PÁŠOVÁ

Petra Pášová / Olomoucký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Červený kostel opraví a doplní o prosklenou dostavbu. Jak bude vypadat?

/VIZUALIZACE/ Moderní dostavba vyroste mezi hlavní budovou Vědecké knihovny a červeným kostelem v Olomouci. Autor návrhu, architekt Miroslav Pospíšil z olomouckého atelieru-r, navrhuje transparentní, prosklený prostor, který by měl sloužit jako foyer, informační centrum a také kavárna. Červený kostel by se pak z nynějšího skladu knih měl proměnit na přednáškový a výstavní prostor, případně malý koncertní sál.

Olomoucí plynuleji. Město má ústřednu na řízení všech křižovatek

Testovací provoz nové dopravní řídící ústředny, která by měla přinést plynulejší dopravu a menší dopravní problémy, spustilo v těchto dnech město Olomouc.

Centrum Olomouce ozdobil nový street art - ženy výjimečné velikosti

/FOTOGALERIE/ Král Eduard VII. se selfie tyčí už není na stěně domu proluky u Muzea moderního umění v Olomouci sám.

VIDEO: Hasiči likvidovali obří požár kukuřičného pole

U rozsáhlého požár pole s kukuřicí ve Lhotě u Šternberka na Olomoucku zasahovalo šest jednotek hasičů.

Velká proměna baziliky na Svatém Kopečku začala. Zkrásní za 114 milionů

V areálu poutní baziliky Panny Marie na Svatém Kopečku u Olomouce, který byl v letošním roce prohlášen za národní kulturní památku, odstartovala rozsáhlá rekonstrukce za 114 milionů korun.

Kde v Olomouci otevřelo první kino? Kolik jich ve městě hrálo po válce?

Letos je to už 85 let, co si připomínáme existenci olomouckého kina Metropol, posledního klasického biografu ve městě. Za ta léta několikrát změnilo svůj název, filmy ale nepřestalo promítat nikdy. Víte ale, kdy se v Olomouci promítalo vůbec poprvé a kdy se ve městě otevřela první kamenná kina?

Stavba tramvaje přes Nové Sady v Olomouci už je blízko. Takto má vypadat

/VIZUALIZACE/ Stavba další části tramvajové trati směřující do olomoucké městské části Nové Sady by mohla začít v příštím roce.

Výstava v centru Olomouce připomíná okupaci z roku 1968

Výstava fotografií s názvem Sedm olomouckých dnů roku 1968 je od pondělního dopoledne k vidění na olomouckém Horním náměstí. Šest desítek autentických fotografií na dvanácti panelech zachycuje průběh okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v Olomouci před padesáti lety.  

O voliče v Olomouci bojují sázením stromů, jenže bez pravidel

Hned na několika místech v Olomouci vyrostly přes noc listnáče. Na pozemcích města je, bez souhlasu vlastníka, v rámci kampaně před komunálními volbami umístilo hnutí spOLečně. To vede do voleb majitel školkařské firmy Stanislav Flek.

Olomoucká tramvaj zdobí střechu rodinného domu. Co tam dělá?

/FOTOGALERIE/ Ještě letos v červnu přepravovala v Olomouci cestující, dnes je k vidění na střeše garáže u rodinného domu.

Trusovický potok vyschnul, rybáři zachraňují tisíce ryb

Sucho zaměstnává olomoucké rybáře. Z Trusovického potoka v Bohuňovicích aktuálně zachraňovali tisíce ryb. Upozornil je místní občan.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Automobiloví stařečci se předvedli v Olomouci v plném lesku

Automobiloví veteráni vyrobení do roku 1939 zaplnili Rudolfovu alej ve Smetanových sadech v Olomouci. V sobotu se tam konal už jubilejní XX. ročník Hanáckého okruhu, soutěže historických automobilů a motocyklů.

Lidem vadí randál na dočasné lávce, způsobují jej neohleduplní cyklisté

Práce na demolici mostu v Komenského ulici v Olomouci už jsou v plném proudu, a proto teď lidé jako přechod přes řeku Moravu musí využívat dočasnou lávku. Mezi nimi i cyklisté. A právě ti, kteří po dřevěných hranolech přejíždějí, teď cuchají nervy místním obyvatelům. Město chystá dopravní značení se zákazem vjezdu cyklistů. Na místě přibude i městských strážníků.

VIDEO: Do mostu u Bristolu se zakously bagry. Podívejte se, jak postupně mizí

Do starého mostu přes řeku Moravu v Komenského ulici v Olomouci se už zakousla těžká technika osazená hydraulickými kleštěmi.

Zahrádkáři na jihu Olomouce se bouří. Jsme velkorysí, oponuje radnice

Velké emoce cloumají se zahrádkáři z osady Morava, když přijde řeč na jejich stěhování do nedaleké nové lokality Andělská.

Nové parkoviště u zoo? Pastvinu možná vystřídají auta a atrakce

Co nejméně aut a regulovanou dopravu si už několik let přejí obyvatelé Svatého Kopečka u Olomouce. Zpráva o novém parkovišti, které by mohlo vyrůst v blízkosti zoologické zahrady, je proto nadzvedla ze židle.

Nový tobogan na olomouckém bazénu otevřel. Vyšel na 25 milionů

/FOTOGALERIE/ Téměř devět metrů vysoká toboganová věž se v poslední den letošního školního roku otevřela návštěvníkům olomouckého plaveckého stadionu. Atrakce prošla rekonstrukcí za téměř pětadvacet milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO

Vlivný olomoucký radní Petřík se ukrýval v Rakousku

V Rakousku měla policie najít radního a bývalého ředitele olomouckých technických služeb Miroslava Petříka. Po vlivném olomouckém politikovi vyhlásila pátrání 11. května.

U olomoucké Šantovky lze teď postavit libovolný mrakodrap, kritizuje opozice

Opozice kritizuje olomouckou vládu za to, že pomalu řeší dočasnou stavební uzávěru pro lokalitu Šantovka nedaleko centra Olomouce, kde developer plánuje mrakodrap.

Falešný celník nabízel výhodně zabavené mobily. Nepoznáte tohoto muže?

VIDEO / Případ podvodníka, který si přišel na necelý milion korun prověřují brněnští kriminalisté.

Olomoučtí baseballisté vzdali hold válečným veteránům i současným vojákům

/FOTOGALERIE/ Výjimečnou událost zažil v sobotu odpoledne areál baseballového oddílu Skokani Olomouc. Sportovci uctili válečné veterány a mezi čestnými hosty Army Veteran Day 2018 nechyběl například ani poslední, český, žijící stíhač RAF - generál Emil Boček, který letos oslavil 95 let.

Olomouc ozdobila obří chobotnice. Jak se vám líbí?

/ANKETA/ Hned tři sochy přinesl do veřejného prostoru v Olomouci sochařský festival Sculpture Line. Žraločí ploutev a chobotnice už zdobí olomoucké Smetanovy sady, od čtvrtka se pak na nádvoří Zbrojnice objeví ještě dvě ponorky na mořském dně. Cílem přehlídky je ozvláštnit a obohatit veřejný prostor.

AKTUALIZOVÁNO

Za tragický pád dítěte z vlaku dostaly pracovnice drah podmínku

Osmnáct měsíců s podmíněným odkladem na dva roky dostaly ve středu u olomouckého okresního soudu vlakvedoucí a průvodčí z vlaku, ze kterého v červenci 2016 vypadla otevřenými dveřmi dvouletá dívenka a na místě zemřela.

Po radním Petříkovi se slehla zem. Před měsícem vybíral peníze

Olomoucký radní a ředitel technických služeb Miroslav Petřík je stále nezvěstný.

Šantovka Tower stopku na zastupitelstvu nedostala. Developer je potěšen

Ani to, že budou hlasovat tajně, olomouckým zastupitelům nepomohlo. 

Opilá žena s holčičkou se motala po Povlu, měla 2,6 promile

U opilé ženy s kočárkem na Schweitzerově ulici v Olomouci zasahovali ve středu odpoledne strážníci.

Vyhlídková loď v Olomouci změnila přístav i trasu. Kvůli bagrování Moravy

Plavbu historickými kulisami města Olomouce letos nahradí přírodní krásy v okolí města. Řeka Morava se totiž kvůli budování protipovodňových opatření projížďkám dočasně uzavře.

Odpůrci Šantovka Tower mobilizují. Nová podoba věžáku ale zůstává skrytá

Blíží se schvalování změny územního plánu Olomouce, pokud projde, výstavbě odvážného bytového domu zabrání.

U Chomoutova se srazila tři auta, dva lidé utrpěli zranění

/FOTO Z MÍSTA/ Nehoda tří aut zablokovala v úterý ráno silnici ve směru od olomoucké městské části Chomoutov na Štěpánov.

Olomoucká univerzita zgruntu opravila historické budovy v centru

Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci dokončila rekonstrukci budov v Křížkovského ulici 10 a v ulici Na Hradě 5.

Olomouc vysazuje koberce květů, rozkvetou i na náměstí

Více květin v ulicích, rozkvetlá náměstí a nově vysázené stromy na příjezdových cestách do Olomouce. S květinovými výsadbami a obnovou veřejné zeleně počítá projekt Zelená brána, město společně s Výstavištěm Flora Olomouc do něj investuje 3,2 milionu korun.

AKTUALIZOVÁNO

V Olomouci našli mrtvolu muže. Pomůžete zjistit, o koho se jedná?

Mrtvého muže našli v úterý 1. května v Olomouci mezi Holicí a Novými Dvory. Policie se teď obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po jeho totožnosti.

VIDEO: Motorkáři zaplnili centrum Olomouce

Rekordní počet motorkářů a moto-fanoušků se v neděli okolo poledne sjel v centru Olomouce. Společnou jízdou po Olomoucku otevřeli sezonu.

Do Hranické propasti spadl člověk, na místě zahynul

Do Hranické propasti, která je nejhlubší zatopenou jeskyní světa, spadl člověk. I když je otvor s prudkými srázy kvůli bezpečnosti turistů obehnán zábradlím, návštěvník unikátního geologického úkazu neopatrností sklouzl dolů.

Zrychlit krok! Do parku mohou Olomoučané jen s průchodkou na 150 korun

Bez peněz do parku nelez. To v těchto dnech s trochou nadsázky platí ve Smetanových sadech v Olomouci, i kdyby jimi člověk jen proběhl se zavřenýma očima nebo projel na kole. Největší olomoucký turistický tahák – Jarní Flora – oplotil rozsáhlé území zeleně a omezil místní. Od čtvrtka musejí mít v peněžence sto padesát korun na takzvanou průchodku. A kdo se během chůze opozdí byť o minutu, o peníze může přijít.

AKTUALIZOVÁNO

Radní rozhodli. Moravské divadlo Olomouce povede David Gerneš

Moravské divadlo Olomouc od podzimu povede sedmadvacetiletý David Gerneš, současný ředitel Mikulovské rozvojové s.r.o. v Mikulově. V úterý dopoledne o tom rozhodla Rada města Olomouce.

Centrum Olomouce provoní pět tun syrečků. Vyjeďte si na tvarůžkový festival

Nádherné letní počasí a spousta parádních akcí čeká o víkendu Olomoucko. Podívejte se na naše tipy, kam vyrazit.

Koláče, mošt, klobásky. Farmářský trh opět zaplnil olomoucké náměstí

/VIDEO/ Voňavé koláče a uzené, čerstvé květiny, ale třeba i bylinky nebo sýry, byly k mání v sobotu dopoledne v centru Olomouce.

Hokejista Kunce dostal vězení za tragickou nehodu mercedesu v Olomouci

Třemi lety a osmi měsíci vězení potrestal olomoucký okresní soud bývalého německého hokejového reprezentanta Daniela Kunceho za tragickou nehodu v Olomouci.

Obří kraslice láká na olomoucký jarmark, dvoumetrové dílo pochází z Chorvatska

/FOTOGALERIE/ Hanácké tradice zaplní také o letošních velikonočních svátcích centrum Olomouce.

Strážníci odhalili na diskotéce dvanáct opilých dětí

Patnáct nezletilých dívek a chlapců, z nichž dvanáct bylo pod vlivem alkoholu, odhalili při víkendové noční kontrole diskotéky v Litovelské ulici v Uničově městští strážníci.

Severák lámal stromy a zvedal střechy, některé silnice museli zavřít

/FOTOGALERIE/ Zima o víkendu opět udeřila vší silou. Kalendáři navzdory. Studený severovýchodní vítr o víkendu lámal stromy a lidem na domech zvedal střešní krytiny. V horách se na silničních tazích tvořily sněhové jazyky.

Hrad Bouzov se po zimě otevřel veřejnosti, nabízí komorní prohlídky

Komorní prohlídky si teď mohou vychutnat návštěvníci hradu Bouzov. Nejnavštěvovanější památka Olomouckého kraje se totiž po zimní pauze otevřela návštěvníkům. V první den prohlídky, ve čtvrtek 1. března, se na hrad vypravilo čtyřiatřicet lidí.

V Olomouci hořela zahradní chatka, obyvatelka se dostala včas do bezpečí

Dobrovolní i profesionální hasiči z Olomouce spolupracovaly v sobotu 3. března dopoledne u požáru celoročně obývané zahradní chatky.

Nehoda v Dubu, auto havarovalo do zdi domu

Dopravní nehoda, při níž narazilo osobní auto do rodinného domu, se stala v sobotu 3. dubna odpoledne v Dubu nad Moravou na Olomoucku. Tříčlenná posádka automobilu byla převezena do olomoucké nemocnice.

AKTUALIZOVÁNO

Dálnici D35 zablokoval kamion, na sněhu se bouralo i jinde

Silnice na Olomoucku i v kraji jsou sjízdné, avšak řidiči by měli být velmi opatrní. V regionu přes noc nasněžilo, místy ještě sněží a také fouká silný vítr.

První miminko Olomouckého kraje se narodilo v Prostějově

První miminko roku 2018 se v Olomouckém kraji narodilo v prostějovské nemocnici. Zdravotníci tam na svět pomohli malé Viktorii.

Tříkrálovým koledníkům v Olomouci požehnal nový biskup

/FOTOGALERIE/ Už za několik dní vyjdou tříkráloví koledníci opět do ulic našich vesnic a měst. Ještě před tím, než začnou šířit poselství o narození Spasitele a koledovat ve prospěch potřebných, obdrželi dobrovolníci Arcidiecéze olomoucké biskupské požehnání.

Silný vítr kácel stromy, do jednoho najel vlak

Silný vítr od středečního poledne zaměstnává hasiče Olomouckého kraje. Nejčastěji pomáhali u popadaných stromů.

Bouzov slaví 700. výročí první zmínky o hradu. Na Silvestra bude mít otevřeno

Sedmisté výročí první písemné zmínky o majiteli hradu Búzi z Búzova si ve středu 27. prosince připomínali na hradě Bouzov na Olomoucku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT