Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETRA POLÁKOVÁ-UVÍROVÁ

Petra Poláková-Uvírová

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Podnikatelský ples v Přerově nebude. Pořadatelé jej zrušili

Přerov – Měla to být společenská událost, která v Přerově dlouho nebyla. Reprezentační podnikatelský ples se měl konat v pátek 6. března v Městském domě. Akci byly pořadatelé nuceni zrušit.

George & Beatovens budou v Přerově vzpomínat na Petra Nováka

Přerov – Na zpěváka Petra Nováka a jeho nezapomenutelné písničky jako Povídej, Hvězdičko blýskavá nebo Náhrobní kámen si zavzpomínají spolu s legendární kapelou George & Beatovens posluchači, kteří zavítají v úterý 10. března v 19 30 hodin na koncert do Městského domu v Přerově.

Strážník, který v Přerově zastřelil mladíka, patrně skončí

Přerov – Strážník, který při zákroku proti opilým výtržníkům u přerovského baru Lumír zastřelil třiadvacetiletého mladíka, by měl opustit řady Městské policie v Přerově. Primátor Vladimír Puchalský (SpP) uvedl, že jeho další setrvání ve funkci považuje za nepřijatelné. Městské strážníky čeká v budoucnu výcvik, který by jim měl pomoci lépe zvládat zátěžové situace.

AKTUALIZOVÁNO

Tři seniory z Přerova nechali napospas na chodbě nemocnice

Přerov, Brno – Ilona Mahrová z Blanska, jejíž švagr strávil dva měsíce v nechvalně známém přerovském lazaretu podnikatele Pavla Mirgy, neskrývá rozhořčení. Jejího příbuzného po prodělané mozkové mrtvici někdo převezl do Nemocnice Milosrdných bratří v Brně a nechal napospas osudu. „Jak je vůbec možné, že se něco takového 
u nás může stát?" ptá se šokovaná žena.

Dívčí Trio Inflagranti doprovodí v Přerově Pepa Vojtek

Přerov – Posluchači, kteří zavítají v pondělí 26. ledna do Městského domu v Přerově, se mohou těšit na skvělý hudební zážitek.

Byla to zbytečná tragédie, tvrdí svědci střelby v Přerově

Přerov – V přerovském baru Lumír, který bývá v nočních hodinách „konečnou" návštěvníků po zavírací hodině okolních restaurací, bylo v sobotu nakouřeno ještě více než obvykle. Z jukeboxu zněla nahlas píseň „Chci zapomenout," znavení hosté polehávali u stolů.

Tragédie v baru! Napadený strážník chtěl zastřelit psa, místo něj trefil muže

Přerov - Střelbou, která měla tragické následky, skončila rvačka před barem Lumír v Komenského ulici v Přerově. K roztržce došlo v pátek před půlnocí. Mezi štamgasty baru došlo podle očitých svědků události nejprve k hádce, a poté i k napadení, u kterého zasahovali strážníci Městské policie.

AKTUALIZOVÁNO

Show otužilců: přípitek šampaňským i tanečky uprostřed ledových ker

Přerov /FOTOGALERIE/ – Nadšené vítání borců, kteří se rozhodli poslední den v roce pokořit řeku Bečvu, přípitek šampaňským a první společné tempo v ledové vodě. Tradiční silvestrovská show otužilců v Přerově přilákala i letos tisíce návštěvníků, kteří sledovali dění z obou břehů řeky Bečvy, ale také z Tyršova mostu a lávky u loděnice. Tradiční akce se konala už po pětačtyřicáté.

Co dělá Prachař? Pomůže Přerovu

Přerov - Problematickou dopravní situaci Přerova pomůže městu řešit i bývalý ministr dopravy Antonín Prachař (ANO). Radní na svém posledním zasedání rozhodli, že bude město zastupovat ve věcech dopravních staveb před orgány státu a kraje. Podle přerovského primátora Vladimíra Puchalského (SpP) podobná funkce na úřadě chyběla.

Jaroslav Wykrent: Už to prostě není ono

Přerov /ROZHOVOR/ – Známý skladatel a dvorní textař Marie Rottrové Jaroslav Wykrent se před lety, kdy ho potkaly vážné zdravotní problémy, loučil se svou hudební kariérou. Teď zase vyprodává sály a natočil nové CD, z něhož si vypůjčil jednu písničku do svého repertoáru i Jarek Nohavica. Nové album „Už to prostě není ono" představil v pondělí večer v Městském domě.

Už to prostě není ono. Jaroslav Wykrent pokřtil v Měšťáku nové CD

Přerov - Přerovský skladatel a textař Jaroslav Wykrent pokřtil v pondělí večer v Městském domě nové CD s názvem „Už to prostě není ono".

Co bude s D1 do Přerova? Budu na to mít víc času, říká exministr Prachař

Přerov – Může ohrozit odchod ministra dopravy „z regionu" výstavbu dálnice D1 na Přerovsku? A kdy se začne konečně něco dít na úseku mezi Lipníkem a Přerovem, jehož stavba se neustále odkládá? 

V Přerově vystoupí slavný Clayton Hamilton Jazz Orchestra

Přerov – Na legendární americký orchestr Clayton Hamilton Jazz Orchestra se můžou těšit posluchači, kteží zavítají v sobotu 15. listopadu do Městského domu v Přerově.

Jarek Nohavica zahraje v "měšťáku"

Přerov – Na koncert známého českého písničkáře Jarka Nohavici se můžou těšit posluchači, kteří zavítají v pátek 7. listopadu do Městského domu v Přerově.

Před deseti lety znásilnil pětiletou neteř, policie ho dopadla

Přerov – Po dlouhých deseti letech dohnala spravedlnost muže z Přerova, který znásilnil teprve pětiletou dívku. Se svým traumatizujícím zážitkem se čtrnáctiletá školačka svěřila sociální pracovnici v dětském domově na Šumpersku. Muž skončil ve vazbě.

V přerovské ubytovně se vyskytly další dva případy žloutenky

Přerov – Další dva případy žloutenky – virové hepatitidy typu A – se objevily v ubytovně pro sociálně slabé v Tovární ulici v Přerově. Uvedl to náměstek přerovského primátora Dušan Hluzín (TOP 09), který má na starosti sociální oblast. Informaci získal od epidemiologů Krajské hygienické stanice v Olomouci.

AKTUALIZOVÁNO

Policie zasahovala na magistrátech na Olomoucku a Zlínsku

Olomouc -  – Na olomoucké radnici dnes od rána zasahují policisté z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK). Případ dozoruje olomoucké vrchní státní zastupitelství.

Strojař chce získat město, zastupitelé schválili záměr na odkup za 40 milionů

Přerov – Čtyřicet milionů korun. Za tuto cenu může město v budoucnu získat bývalý armádní hotel Strojař v centru Přerova. O záměru na úplatný převod rozhodli na svém pondělním zasedání zastupitelé. Důvod? Sílící obavy z toho, že zde vznikne další sociální ubytovna. Údajně se už totiž vyskytli dva zájemci o jeho koupi.

Feťáci brutálně znásilnili dvě ženy. Jednu přepadli i s dětmi

Olomoucký kraj – Pachatele dvou brutálních případů znásilnění, které v srpnu otřásly Přerovem, zveřejnili kriminalisté. Oba byli cizinci a také aktivními uživateli drog – konkrétně pervitinu.

Nové pokračování World of Warcraft vyjde v listopadu

Už od svého vydání v roce 2004 si masivní on-line hra na hrdiny World of Warcraft drží titul nejpopulárnější hry žánru. Ačkoliv měsíční předplatitelé pomalu ubývají, hra má stále velký náskok před konkurencí. Studio Blizzard nyní doufá, že by situaci mohl zlepšit nový datadisk Warlords of Draenor.

Domy v centru Přerova chátrají, na opravy nemá radnice peníze

Přerov – Budova Střední živnostenské školy v Palackého ulici, Městský dům či jeho značně zchátralý „soused", jehož fasádu pro jistotu zakrývá plachta, aby nepohoršovala turisty.

Bodnutí hmyzu může mít pro alergiky vážné následky

Vosy, sršni a včely, kteří zejména v horkých letních dnech stupňují svou aktivitu, nejsou pro většinu z nás vítanými společníky. Zatímco zdravý člověk zvládne bodnutí hmyzu s pomocí ledových obkladů nebo mastí, pro alergiky představuje vážné riziko. Lékaři radí, aby ho v žádném případě nepodceňovali.

Kardiaci, pozor! Vedra jsou nebezpečná

Vedra, která zasáhla v minulých dnech Moravu, ohrožují chronicky nemocné a staré lidi – zejména kardiaky a pacienty s vysokým krevním tlakem. Lékaři záchranky sice zatím nezaznamenali zvýšený počet výjezdů, ambulance interny přerovské nemocnice ale větší příjem pacientů potvrzuje.

AKTUALIZOVÁNO

Hladina Labe s Stěnavy od soboty opadla

Hradec Králové - Hladina Labe a Stěnavy v Královéhradeckém kraji od sobotního večera opadla. Na čtyřech místech stále platí první povodňový stupeň, tedy bdělost, ale podle vodohospodářů již voda bude jen klesat, řekl dnes ráno dispečer Povodí Labe.

Situace na tocích není dramatická, výstraha však zůstává platit

Olomoucký kraj – Pohled na hladiny toků v povodích Bečvy a Moravy po noci z pátku na sobotu by neměl být nijak dramatický. Podle Radka Špatky z Povodí Moravy následkem doznívající srážkové činnosti v oblasti Beskyd a Jeseníků k sedmé hodině ranní klesá hladina toků v horním i dolním povodí Bečvy.

Vítr v Lipníku pustošil, vyrval z kořenů i letitý buk

Lipník nad Bečvou – Silné poryvy větru, provázené hustým lijákem – tak to vypadalo v noci na pátek a dopoledne v Lipníku nad Bečvou, kde se hasiči takřka nezastavili.

Velký zájem o vyšetření na neurologii. U desítky lidí zjistili hrozící mrtvici

Mozková mrtvice v dnešní době nepostihuje jen starší generaci, ale hrozí i čtyřicátníkům a mladším lidem. I proto je důležité včas zachytit varovné příznaky této choroby.

V Přerově prošla vyhláška, která zakázala hazard

Přerov – Historická chvíle. Tak by se dal s trochou nadsázky popsat výsledek jednání přerovských zastupitelů, kteří v pondělí v pozdních večerních hodinách rozhodli o zákazu výherních hracích přístrojů na celém území města. Přestože se o to už v minulosti pokoušela opozice, její návrh nikdy neprošel. Předkladatelem návrhu, pro který zvedlo ruku 31 přítomných, byli zastupitelé Michal Chromec (nez.) a Přemysl Dvorský (ČSSD).

Plácnutí do vody: přerovský primátor zůstává, odvolání nikdo nenavrhnul

Přerov – Kdo čekal, že na přerovské politické scéně dojde k zemětřesení, ten se přepočítal.

Kam o víkendu? Zkuste Noční kování na Helfštýně

Na netradiční setkání uměleckých kovářů se můžou těšit návštěvníci, kteří dorazí v sobotu 26. dubna ve 20 hodin na hrad Helfštýn.

AKTUALIZOVÁNO

Je to politická kauza, říká přerovský primátor Lajtoch ke své obžalobě

Přerov – Téměř tři roky se vleče obvinění přerovského primátora a senátora Jiřího Lajtocha (CSSD) ze dvou trestných činů v souvislosti s předraženými městskými zakázkami na radnici. Kauza, kvůli níž byl v červnu 2011 zbaven senátorské imunity, ho bude nejspíš stát i politickou kariéru.

Rekordman v přebalování nejsem, přiznává ministr Jurečka

Přerov /ROZHOVOR/ – Mít v dnešní době více než dvě děti je spíše přežitek, který si nemůže, a nebo nechce dovolit každý. Nejmladší ministr nové vlády Marian Jurečka (KDU-ČSL), který žije se svou rodinou v Rokytnici u Přerova, se může pyšnit titulem čtyřnásobný otec. Jak tuto roli zvládá?

Matějská jazzová pouť se blíží, prolog obstará Michal Prokop

Přerov – Dvě lahůdky – jednu pro přerovské patrioty a druhou pro fanoušky skvělé soulové muziky – slibuje letošní jarní prolog Československého jazzového festivalu. V Přerově se vžil pod názvem „Matějská jazzová pouť".

Brány Helfštýna se po zimě otevřely návštěvníkům

Poslední kosmetické úpravy a může se začít. Na nádvoří hradu Helfštýna, který se po zimě natrvalo otevřel návštěvníkům, dokončovali v sobotu zaměstnanci poslední přípravy na nadcházející sezonu.

Jak se vypořádat s odpady? V Přerově představí Hanácké ZEVO

Přerov – S vlastním návrhem, jak v budoucnu řešit problém nakládání s komunálními odpady, přišla městská společnost Teplo. Ta hodlá veřejnosti představit takzvané Hanácké ZEVO, které by spalovalo odpad ze tří oblastí – Prostějovska, Olomoucka a Přerovska. S novou variantou zařízení pro energetické využití odpadu se může veřejnost seznámit na debatě v přerovském klubu Teplo, a to ve středu 16. dubna v 16 hodin.

Nákupní Galerie Žerotín? Hledá se název pro nový Prior v Přerově

Přerov – Pro Přerovany, zvyklé na poloprázdné parkoviště a několik stánků s ovocem a květinami před Priorem, to bude razantní změna. Ale rozhodně k lepšímu. 

VIDEO: Lupič s pistolí přepadl benzinku v Kojetíně, pak zběsile prchal

Kojetín – Přerovští kriminalisté šetří tento měsíc už druhý případ loupežného přepadení se zbraní v ruce. Obětí nebezpečného pachatele se tentokrát stala benzínová čerpací stanice v Kojetíně. Maskovaný lupič namířil na pracovnici obsluhy krátkou střelnou zbraň a dožadoval se vydání hotovosti. Jeho akci naštěstí překazil zákazník, který nečekaně přijel na benzinku. Pachatel z místa utekl.

Přístav v Přerově? Názory na monstrózní stavbu se různí

Přerov – Stavba vodního koridoru Dunaj – Odra- Labe, ke které by se měly jako k naději na ekonomické oživení upínat zraky všech nezaměstnaných, má na Přerovsku své zastánce, ale i odpůrce.

Matka oběti metanolu: Míšo, už bojujeme!

Přerov – „Umírala v hrozných bolestech a oni se nám teď všem jen smějí do očí a lžou. Jaký bych jim dala trest? Takový, jaký oni dali mé dceři. Nebo bych je zavřela, aby už nikdy nemohli mezi normální lidi," neskrývá své emoce matka nejmladší oběti metanolové kauzy na Přerovsku Jana Švejdová.

Je libo vyrazit na ptáčky? První exkurze s ornitology se koná už o víkendu

Lidé, kteří mají rádi toulky jarní přírodou, by si rozhodně neměli nechat ujít první letošní ornitologickou exkurzi na tovačovské rybníky. Uskuteční se v sobotu 8. března a do tajů ptactva zasvětí přítomné zkušený ornitolog Adolf Goebel.

Přerov daruje prezidentu Zemanovi knihu a slivovici, zvonařka z Brodku odlitek

Přerov – Dárky by měly být překvapením. Ty pro prezidenta Miloše Zemana, který bude od středy do pátku na návštěvě Olomouckého kraje, ale zase tak velkou neznámou nejsou. Přerov nechal speciálně pro tuto příležitost vyrobit zvláštní výtisk knihy Povídání o městě, která mapuje všechny důležité kapitoly jeho historie.

OBRAZEM: Dan Bárta zářil v Přerově, v dubnu se ukáže v Lipníku

Přerov – Skvělý koncert Dana Bárty s kapelou Illustratosphere si mohli vychutnat návštěvníci, kteří si našli v pondělí večer cestu do Městského domu. Přerov se stal jednou ze zastávek zpěvákova turné, na kterém představuje své nové album Maratonika. Hudební smršť si nenechaly ujít na tři stovky posluchačů.

Přerovská radnice už vybrala, kdo jí vybuduje on-line úřad za 138 milionů

Přerov – Projekt elektronizace veřejné správy, který má usnadnit komunikaci mezi občany a magistrátem, začíná nabývat reálných obrysů. Přerovští radní už vybrali vítěze tohoto tendru za zhruba 138 milionů korun.

VIDEO: Nemocná Spanilá věž v Tovačově si oblékla 96 metrů dlouhou šálu

Devadesát šest metrů. Přesně tak dlouhá je pestrobarevná šála, kterou pletli po dobu několika týdnů lidé v Tovačově. Spuštěním svého díla z oken Spanilé věže zámku, která nyní prochází náročnou rekonstrukcí, si tak připomněli Národní týden manželství.

Please The Trees vystoupí v legendární hospůdce U Olinka!

Lhotka – Návštěvníci legendární hospůdky U Olinka ve Lhotce u Přerova se můžou těšit na skvělý hudební zážitek. Kultovní hostinec přivítá v sobotu 15. února v 19 hodin českou alternativně rockovou skupinu z jihočeského města Tábor Please The Trees.

Zpěvák Pavel Novák by se dožil sedmdesátin, teď se o něm chystá výstava

Přerov /FOTOGALERIE/ – Před pěti lety, přesně 11. února 2009 podlehla zákeřné nemoci jedna z přerovských legend – zpěvák Pavel Novák. Osudové okamžiky jeho života, zachycené na desítkách fotografií a v novinových článcích, ale také nesmrtelné songy, které znají dodnes mladí i staří – to vše přiblíží výstava, jež začne v březnu v Galerii města Přerova.

Přerovu hrozí tučná pokuta, kvůli zchátralé armádní budově

Přerov – „Kostlivce ze skříně" v podobě stále oddalované rekonstrukce bývalé armádní budovy v Čechově ulici vytáhli na pondělním jednání zastupitelé. Městu hrozí, že bude muset zaplatit pokutu 7,9 milionů korun, protože nesplnilo podmínky smlouvy se státem.

Originální Dan Bárta veze do Přerova nové album

Přerov – Charismatický zpěvák Dan Bárta v doprovodu špičkových hudebníků z kapely Illustratosphere míří po krátké pauze opět do Přerova.

U památníku v Tovačově byla nalezena lidská lebka

Tovačov – Nečekaný objev učinili v pátek kriminalisté, kteří byli přivoláni na místo památníku slavné prusko-rakouské bitvy mezi Tovačovem a Dubem nad Moravou. Na mohyle byla nalezena lidská lebka neznámého stáří a původu. Byla zaslána na kriminalistickou expertizu.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT