Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADEK STRNAD

Radek Strnad

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Koupaliště v Povrlech otevírá, chystá i festival

Vedení obce Povrly na Ústecku letos řešilo nečekaný problém. O zdejší přírodní koupaliště se neměl kdo postarat. Obec musela hledat celkem šest zaměstnanců, což zpřístupnění areálu zkomplikovalo. Provoz zahajuje plovárna v pátek 15. června.

Vnučka ústeckého továrníka Schichta: Jsem pyšná na to, co dědeček vybudoval

Nabídnout městu Ústí nad Labem něco víc se podařilo muzeu, archivu a ústecké univerzitě při příležitosti 25. kolokvia Svět a Jelen od Schichta. Na dvoudenní program přizvaly do ústeckého muzea vnučku George Schichta Caroline Hill z Velké Británie, jejího muže Jeremyho a dceru Rosie. 

Historik vrací zámečku ze 17. století zašlý lesk. Plánuje v něm expozici

/FOTOGALERIE/ Pro někoho by to byl bláznivý nápad, on si však splnil sen. Historik a pedagog z univerzit v Plzni a Hradci Králové Jan Kilián koupil s partnerkou loni na jaře zámeček v Krásném Lese na Ústecku. Pro obec se rozhodl, protože se mu líbí příroda Krušných hor.

Stovky lidí se těší na natáčení Rapla 2: Vyděláme si a bude zábava!

/FOTOGALERIE/ Pět stovek až 1100 korun denně si mohou vydělat neherci při natáčení seriálu Rapl 2. Jeho castingy začaly v úterý v ústeckém Domě kultury, zájem byl obrovský. Castingová agentura pozvala na konkurz pro krimi seriál Rapl 2 stovky lidí.

Ve špajzu u babičky to vždycky vonělo. Ústí má bezobalový obchod

/FOTOGALERIE/ V Ústí nad Labem je od konce minulého týdne nový obchod Špajz pro bezobalový nákup.

The Quarrymen: Beatles žili v úplně jiném světě než kdokoliv z nás

/ROZHOVOR/ Legendární liverpoolští rockoví The Quarrymen budou od 19.40 hodin hvězdou 27. vánočního benefičního koncertu The Boom Beatles Revival Bandu & Orchestra 16. prosince v Domě kultury v Ústí.

Vypsaná fiXa: Myši šplhaly po pódiu vzhůru, aby se neutopily

/ROZHOVOR/ Po půlroce se vrací do Ústí rocková skupina okolo Mardiho. A 13. prosince na Kostelním náměstí v Ústí u OC Forum zahraje pro Ústecký deník na vánoční akci Česko zpívá koledy.

Lidi, kteří neposlouchají rap, naše kapela rozčiluje, říká Vladimir 518

/ROZHOVOR/ - Raper Vladimir 518 prozradil, že skupina PSH chce natočit poslední desku.

Cestovatel Martin Loew: Kubánci mají na své pomeranče soustruhy

/ROZHOVOR/ - Dvakrát ročně se do Ústí vrací světoběžník a fotograf Loew se svou diashow. Vždy je to zábava pestrá, zasvěcená.

Stepovat? V mém věku?“ směje se Jiří Korn

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – Hlavní hvězdou Novoročního galakoncertu populární hudby, který se v ústeckém Domě kultury koná už v neděli 15. ledna od 18 hodin, bude zpěvák Jiří Korn.

Míšo, vrať se, vzkazují kamarádi

Ústí nad Labem - Strach a nejistota trápí rodiče školáků, kteří docházejí do škol v ústecké čtvrti Klíše. Valná část své děti raději doprovází. Nechtějí, aby zmizely jako dvanáctiletá Michaela Muzikářová.

Vasilův Rubáš, vítěz Porty, přiveze do Ústí nad Labem punk, folk i reggae

Ústí nad Labem - Jako zjevení v ústeckém finále festivalu Porta působilo v roce 2012 crazy garmóškové folk-reggae-punkové duo Vasilův Rubáš v sestavě Filip „Vasilděda" Novák (kytara, akordeon, zpěv) a Petr „Ruby" Rubáš (perkuse, zpěv).

Muzikanti nám připomenou country star Pavla Brümera

Ústí nad Labem - Pavla Brümera připomenou v pátek od 19.00 jeho přátelé. Kapelník a kytarista Fešáků Antonín Kny a spoluhráč Pavla v jeho kapele Cadillac koncert k nedožitým 70. narozeninám Brümera svolal do Národního domu v Ústí.

FOTO: Unikátní orientální show ukázala krásu žen

Ústí nad Labem - Do divadla přišlo v sobotu spíš dámské publikum a děti. Zůstali muži ten večer u sportu v televizi?

FOTO: Ústecký balet vsadil na ruskou klasiku

Ústí nad Labem - V premiéře v pátek 15. dubna od 19.00 uvede balet a orchestr Severočeského divadla proslulé taneční inscenace, spojené v působivé hudební baletní drama.

Neal Black zahraje v Ústí poprvé. Americké či francouzské sály si ho chválí

Ústí nad Labem - Po úterním libereckém koncertě míří americký blues rockový hudebník Neal Black do ústeckého Národního domu. Představí se zde již ve čtvrtek 14. dubna od 20.00, a to v rámci svého prvního turné napříč Českem.

Činoherák získal prestižní nominaci

Ústí nad Labem, Praha - Loni nová inscenace Moliérova Misantropa ústeckého Činoherního studia získala nyní prestižní nominaci na 1. ročníku festivalu francouzského divadla „Sněz tu žábu."

FOTO, VIDEO: Vzpomínání na Kapitána Kida nebylo smutné

Ústí nad Labem - Hvězdami programu, zdaleka ne však jedinými, byli Jitka Molavcová a Jiří Suchý.

Cestovatel Mart Eslem: Omán je zajímavý

Mart Eslem a David Surý představí v ústecké knihovně chystaný exotický film.

Lehárova opereta Giuditta je těžká, tvrdí režisér i pěvkyně

Ústí nad Labem - Novinku, která se u nás moc nehraje, poprvé představí publiku ústecké divadlo v pátek od 19.00.

Už jenom Od plotny skok čeká Malina Brothers. A pak hraní

Ústí nad Labem - Porta letos bude mít již 50. ročník. I koncert Malinů nám to ve čtvrtek důrazně připomene

FOTO, VIDEO: Martin Loew veze Kamčatku

Jako dohlédnout až na cizí planetu. To pro mě znamená mluvit s pražským světoběžníkem Martinem Loewem o jeho diashow, s níž se dvakrát ročně vrací do Ústeckého kraje.

Zpěvák David Deyl a Vrabčáci pobaví v Jablonci nad Nisou

Jablonec nad Nisou - Představí v divadle 27. února classical crossover, svůj styl z CD V ozvěnách. Natočil ho se Severočeskou filharmonií Teplice, teď ho ale doprovodí jeho kapela a klavírista Krahulík.

Co u nás zažil Chris Norman

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Za 7. Plesem patriotů jsme se ohlíželi s pořadatelem Liborem Zajíčkem.

Lenka Dusilová si jako hosty pozvala vítěze Porty

Ústí nad Labem - Finále 50. ročníku festivalu Porta proběhne v Ústí od čtvrtka 2. do neděle 5. června 2016.

Vroutek zažije další festival Rock for Churchill. Už v srpnu

Vroutek u Podbořan - Open air festival Rock for Churchill hlásí první jména, Dub Inc i Dubioza Kolektiv.

Mozart a swing? Jde to dobře dohromady, je si jist Felix Slováček

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Loni bavil VI. Ples severočeských patriotů báječný swingový orchestr Melody Makers zpěváka a „prvorepublikového šoumena" Ondřeje Havelky, ani letos pořadatel prestižní akce Libor Zajíček na kvalitě zábavy nešetřil. Vsadil na ty nejlepší z Česka i z venku.

Werich se vrací do Hraničáře i na CD

Ústí nad Labem - Pro Ústí je svátek, vrátí-li se Studentské divadlo do Hraničáře. Jen náhodou má slavné předscény Voskovce, Wericha a Horníčka v pátek od 19.30. Tedy v den, kdy vydává Supraphon 2CD „Forbíny vzpomínek I. a II."

Jitka Asterová: Na film ABBA ve filmu jsem v osmnácti chodila za školu

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Herečka Jitka Asterová s kolegy přiveze na XIX. Ples všech Ústečanů v sobotu 30. ledna od 19.00 do DK Ústí koncertní verzi slavného pop muzikálu Mamma Mia.

Propojit světy Illustratosphery a Alice, se zlou bych se potázal

Chomutov, Jablonec nad Nisou /ROZHOVOR/ - Nad některými návraty se tají dech, říkáte si: „Je to vůbec možné?" Přesto je teď zpěvák Dan Bárta, jinak člen skupin J. A. R. a Illustratosphere, na vzpomínkovém 100/4 Tour se svou dávnou plzeňskou rockovou partou Alice, a to čtvrtstoletí od jejího vzniku.

Jan Neckář: Doufám, že taky v Děčíně budeme mezi svými

Severní Čechy /ROZHOVOR/ - Ač Václav Neckář se skupinou Bacily svého bratra Jana ve finále roku moc neodpočíval, je opět na turné. Tentokrát na něm vedle svých velkých hitů představuje také písničky ze svého předloňského supraphonského „vánočního" alba „Mezi svými".

Dvacet let Wohnoutů? Není to moc ani málo, říká k jubileu Matěj Homola

Liberec, Ústí nad Labem - Na výroční jarní turné už se chystá rocková čtyřka Wohnout, kreativní i zábavná kapela okolo bratří Homolů. Tento kvartet v Česku je všude doma; loni v létě bavil třeba také Open Air Festival Benátská! ve Vesci, do Liberce se vrátí 19. března. Jeho dvacítku tak s ním oslavíme v Lidových sadech.

Robert Křesťan: Úspěch na Portě byl pro nás klíčový i velký zážitek

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Podmanivý hlas Roberta Křesťana (ročník 1958), jeho texty a kvalitní hudba jeho spoluhráčů v čele s Luboši Malinou (banjo…) a Novotným (dobro…) jsou už roky poznávacím znamením více žánrové legendární moravské kapely Druhá tráva, která povstala ze skupiny Poutníci.

Porta začne slavit padesátku se čtvrtstoletou Druhou trávou

Ústí nad Labem - Vícežánrová kapela okolo Roberta Křesťana přiveze v úterý 12. ledna do Národního domu v Ústí výpravné DVD „In Concert" se zpěvníkem. Vystoupí i Peter Janků (SK).

Portě k padesátce mohl zpívat i Karel Gott

Ústí nad Labem - Oslavy jubilea festivalu začnou v úterý 12. ledna v Národním domě na koncertě skupiny Druhá tráva.

Legendární Olympic přiveze Benátské tři souhvězdná alba

Liberec /ROZHOVOR/ - Na festival se v červenci 2016 vrátí po letech, poprvé ale vystoupí v jeho areálu ve Vesci.

Světoběžník Mart Eslem: Rok 2015 na cestách byl dobrý rok

Letos zve cestovatel Mart Eslem 2. února do Litoměřic a 20. února na Bezděz

Jan Neckář: Kapra máme z Třeboně

Severní Čechy - Na vánoční svátky jsme se ptali kulturních osobností, většinou těch, které souvisí se severními Čechy. I Jan Neckář, mladší bratr zpěváka Václava Neckáře, se v Ústí narodil.

Sabina Slepčíková: O Vánocích bych chtěla být šťastná

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Sabina Slepčíková letos zpívala s Ústeckým deníkem při akci Česko zpívá koledy. Položili jsme jí proto i několik vánočních otázek.

The Boom s orchestrem rozdávali radost a pomáhali

Ústí nad Labem - Věkově pestré publikum i smůlu měl báječný jubilejní 25. vánoční koncert ústeckých The Boom v sobotu v DK Ústí.

Fencl bude hrát s Pospíšilem před vánoční show The Boom

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Hráč na klávesy Ondřej Fencl, kapelník party 5P Luboše Pospíšila, vystoupí v Domě kultury v Ústí nad Labem v sobotu 19. prosince od 19.30 hodin na 25. vánočním koncertu The Boom.

Tomáš Linka: Pivo a slečny, to jsme si užívali

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Finále Vánočních saloonů Fešáků 2015 se odehraje ve čtvrtek od 19.30 hodin v ústeckém Domě kultury.

Scheufler Project v Národním domě: Otec se synem byli dokonalí

Ústí nad Labem – Na 150 lidí bavil v pátek Scheufler Project. Do Národního domu se po čtyřech letech vrátil fenomenální baskytarista Richard Scheufler (ex Pražský výběr 2, ex Krucipüsk) z Ústí, předkapela byli Toxic People.

Josef Laufer naváže na Lukáše Vaculíka

Ústí nad Labem - Na talk show se zpěvákem a hercem filmovým i divadelním Josefem Lauferem zve v neděli 13. prosince od 19.00 teplický moderátor Antonín Moravec.

Václav Neckář? Radost pro Ústí a platinová deska

Ústí nad Labem - Jde to ráz na ráz. V úterý zpíval Václav Neckář s kapelou Bacily v ústeckém Severočeském divadle, kde už jako malý kluk zpíval v opeře Otello sám sbor. Nyní to byl jeho historicky první samostatný vánoční koncert v Ústí, a představil zde i písničky ze své první „vánoční" desky „Mezi námi" (2014).

Country Fešáci zavzpomínají vesele a vánočně

Jablonec n. N. /ROZHOVOR/ - Českou country legendu čekají ještě letos tři Vánoční saloony s hosty na severu Čech. Dnes vystoupí v Městském divadle v Jablonci.

Vánoce? Chtěli jsme hrát pár koled, ale radši dáme Stinga i Beatles

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Richard Scheufler starší (51), ústecký rodák a excelentní baskytarista, si v pátek od 20.00 zve do Národního domu svého syna bubeníka Richarda (ex Airfare, aktuálně Walda Gang).

Eva Urbanová: Vánoce mám ráda od dětství

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Beznadějně vyprodaný je koncert, na kterém vystoupí světová operní hvězda Eva Urbanová v Severočeském divadle v Ústí nad Labem.

Václav Neckář bude prvně vánoční. V Severočeském divadle vystoupí s Bacily

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Vyprodaný je první vánoční koncert Václava Neckáře a skupiny Bacily v Severočeském divadle v Ústí v úterý 8. prosince od 19.30. Vystoupí se sborem Pueri gaudentes v divadle, kde jako sedmiletý zpíval.

Giselle? Dobrodružství hudby i romantická dřina pro balet

Ústí nad Labem - Poprvé uvidí ctitelé baletu novinku v pátek od 19.00. A reprízy? 15. 12. v 19.00 a 17. 1. v 17.00.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT