Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADKA KOČOVÁ

Radka Kočová / Berounský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Při náročném zásahu tři hasiči zkolabovali

Zadní Třebaň - Požár chaty v Zadní Třebani si vyžádal zásah několika jednotek hasičů z okolí.

Na silnicích Berounska přišli o život dva cyklisté

Berounsko – Dva mrtví cyklisté. To je tragická bilance posledních dnů na Berounsku.

Hradozámecká noc na Berounsku nabízí neobvyklé prohlídky

Berounsko - Hradozámeckou noc si mohou návštěvníci užít hned na třech místech berounského regionu.

Příjemné chlazení najdete v Koněpruských jeskyní

Koněprusy - Hledáte v horkých dnech ochlazení? Najdete ho i v Koněpruských jeskyní, kde se teplota po celý rok pohybuje kolem 11 stupňů Celsia.

Oprava zázemí školního bazénu hořovické školy vyšla na dva a půl milionu

Hořovice – Až se děti v příštím týdnu vrátí do lavic hořovické první základní školy, čeká je další změna.

Ministr přijel do Berouna, tématem jednání byla krize v dopravě

Beroun – Problémy v dopravě. To byl hlavní důvod úterní schůzky, na které se v Berouně sešel ministr dopravy Dan Ťok nejen se starostou Berouna Ivanem Kůsem, ale i se starostou Králova Dvora Petrem Vychodilem. Právě tato dvě města často zažívají kolaps v dopravě.

Stavba sportovní haly: nejsledovanější akce města

Hořovice – Kvůli zastaralé hořovické sportovní hale řada sportovních oddílů čelila omezeným tréninkovým možnostem. Nevyhovující parametry přinášely i další komplikace, kluby nemohly pořádat turnaje. To se ale nyní změní.

Lidé nesouhlasí s kácením, na radnici odeslali petici

Hořovice – Nová výsadba stromů a keřů, nové trávníky, ale také kácení vzrostlých, převážně jehličnatých stromů. Takové úpravy navrhuje hořovický projekt s názvem Revitalizace zeleně Západní sídliště.

Stavba nového parkoviště u nemocnice v Hořovicích se komplikuje

Hořovice - Podzim letošního roku. To byl původní termín dokončení výstavby nového parkoviště u nemocnice v Hořovicích na Berounsku, stavební práce zde však ještě nezačaly. Jde o společný projekt města a zdravotnického zařízení.

Zraněného houbaře převezli záchranáři do hořovické nemocnice

Berounsko - Opatrnost se vyplatí i při sběru hub. O tom se přesvědčil muž, který se vypravil do brdských lesů. Cesta houbaře po části Brd na Berounsku skončila ve chvíli, kdy přeskakoval potok a dopadl tak nešťastně, že si zlomil nohu v kotníku.

Tyč propíchla muži záda a těsně za hlavou vyjela ven

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Posádka záchranné služby Trans Hospital Plus Řevnice s lékařem byla v úterý v noci přivolána do Mokropes na pomezí Berounska a Prahy-západ k úrazu železnou tyčí u staršího muže. Na místě události již pacientovi poskytli první pomoc dobrovolní hasiči obce Mokropsy.

Motorkářský cvoček: spanilá jízda motorkářů vyjela z Hořovic

Hořovice /FOTOGALERIE/ - Desítky strojů se vydaly z Hořovic na Berounsku na spanilou jízdu motorkářů. Její trasa měřila sedmdesát kilometrů a byla zlatým hřebem třetího ročníku setkání s názvem Motorkářský cvoček. Záštitu převzal starosta Jiří Peřina.

Střevní onemocnění ženám komplikují početí i porod. V Hořovicích jsou připraveni

Hořovice - Emička Křížková poprvé spatřila světlo světa v červnu v porodnici U Sluneční brány v Hořovicích na Berounsku a má se čile k světu. A proč je tato holčička tak výjimečná? Důvod je ten, že se narodila mamince, která trpí ulcerózní kolitidou.

Natahování věžních hodin v Žebráku převzal po otci. Už to je patnáct let

Žebrák /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ - Jiří Pergl otevírá boční vchod kostela na náměstí v Žebráku na Berounsku. Kdo projde těmito dveřmi, dostane se k věžním hodinám nebo varhanám. Tato výprava s Berounským deníkem míří ke stroji hodin z roku 1882, šestačtyřicetiletý Jiří Pergl je natahuje patnáct let.

V hořovické nemocnici hořelo, kouř na sály ale nepronikl

Hořovice /FOTOGALERIE/ - Prověřit připravenost a znalosti personálu Nemocnice Hořovice na Berounsku v oblasti požární ochrany a součinnost s hasičským záchranným sborem mělo za cíl cvičení, které se uskutečnilo na jednotce intenzivní péče anesteziologicko - resuscitačního oddělení.

Koněpruské jeskyně přivítaly jubilejního šestimiliontého návštěvníka

Koněprusy - Koněpruské jeskyně na Berounsku byly objevené 14. září roku 1950. Pro veřejnost byly otevřené ve zkráceném okruhu 2. srpna 1959. V dalším roce byly otevřené již v prodlouženém okruhu, a to od 1. května. Po necelých 58 sezónách jeskyně navštívil šestimiliontý návštěvník.

OBRAZEM: Kardinál Dominik Duka požehnal v Lánech 'obojživelníku'

Lány - Při oslavách 135. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Lánech na Kladensku byl přítomen i pražský arcibiskup Dominik Duka, který si se zájmem prohlédl vystavenou techniku. Zastavil se také u řevnických záchranářů Trans Hospital Plus.

Účetní pověsila profesi na hřebík, aby usedla za volant autobusu

Berounsko - Nedostatek profesionálních řidičů řeší řada společností i na Berounsku, některým dopravcům stojí i šest aut denně na parkovišti. Desítky řidičů chybí i v autobusové dopravě. „Okamžitě bych přijal pětadvacet řidičů autobusu pro Berounsko a Hořovicko," prohlásil Zdeněk Abrahám, ředitel PROBO Bus ze skupiny Arriva.

Nehoda na obchvatu Čáslavi skončila smrtí spolujezdce

Čáslav /FOTOGALERIE/ - K těžké dopravní nehodě, která pro jednoho z aktérů skončila tragicky, došlo na obchvatu Čáslavi na Kutnohorsku. Příčiny a míra zavinění jsou předmětem šetření. Již nyní je ale jisté, že v tomto případě nesehrál roli alkohol. Provedené dechové zkoušky u řidičů byly negativní.

Bouřka na Hořovicku: voda vyplavila věžáky, lidé zůstali bez elektřiny

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Následky pondělní bouřky a krupobití likvidovala řada obcí i další den. Bylo třeba odstranit hromady krup i naplaveného kamene. Jednou z nejpostiženějších oblastí města Hořovice na Berounsku byla Letná, kde intenzivní déšť vyplavil parcely a místostarosta Ondřej Vaculík nevylučuje ani to, že zde mohlo dojít i k vytopení sklepů.

Hořovická apokalypsa: kroupy a zatopené ulice i sklepy

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Vytopené sklepy, neprůjezdné ulice, kroupy i vlny o výšce čtyřiceti centimetrů. To vše přinesly pondělní přívalové deště, které v odpoledních hodinách zasáhly Berounsko i další regiony ve středních Čechách.

Učitelé na Berounsku se zastali studentů: Systém maturit je nesolidní

Berounsko - Krátce 
po pondělní sedmé hodině ranní se na chodbě gymnázia v Hořovicích na Berounsku začaly tvořit hloučky studentů. Pět desítek maturantů tam čekalo na slavnostní zahájení ústních maturitních zkoušek.

Parkování v Hořovicích: modrou zónu město rozšíří na úkor placených míst

Hořovice - Čtyři měsíce sbírali zástupci Hořovic na Berounsku připomínky občanů k novému parkovacímu systému, který ve městě platí od začátku letošního ledna. Návrhy na změny vyhodnotili a dospěli k názoru, že je třeba zajistit dílčí úpravy. Největší problém je v nedostatku modrých zón.

Spanilou jízdu provázelo burácení čtyř stovek mopedů

Žebrák /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Jednou do roka se náměstí v Žebráku na Berounsku zcela zaplní návštěvníky. A nejen jimi. Spanilá jízda každoročně přiláká stovky mopedistů se svými stroji. Bylo tomu tak i o víkendu, kdy se tam konal šestnáctý ročník Spanilé jízdy.

Agresor vyhrožoval lidem v Hořovicích smrtí, pak pomočil služebnu

Hořovice - Velký šok museli zažít lidé, kteří se v pondělí ráno vypravili do prodejny potravin v Hořovicích na Berounsku. Místo poklidného vybírání zboží je tam čekalo setkání s agresorem. Třicetiletý muž se vůči nakupujícím začal chovat vulgárně a agresivně.

Dívka požila alkohol, pervitin i taneční drogu

Berounsko - Mezi nejnáročnější noci záchranářů patří poslední dubnová, která je mnohými lidmi považovaná za magickou. „Pro některé je ale pálení čarodějnic výzvou k nekontrolovanému požívání alkoholu a kouzelných koření," konstatovala za středočeské záchranáře Petra Effenbergerová.

Policisté z Berounska prošli v Hořovicích porodnickým kurzem

Hořovice /FOTOGALERIE/ - V jaké situaci je vhodnější převézt rodičku do nemocnice? Kdy zůstat na místě a asistovat u porodu? Jak rodičku například v autě uložit a jak zajistit, aby dítě po porodu neprochladlo? Odpovědi na všechny tyto otázky se policisté z celého Berounska dozvěděli na porodnickém kurzu, který pro ně připravila Nemocnice Hořovice.

OBRAZEM: U Karlštejna se odehrála dramatická záchranná akce

Karlštejn - Na tísňovou linku se dovolala starší žena s tím, že upadla při vycházce v lese někde v blízkosti dubu Sedmi bratří u Karlštejna na Berounsku. „Protože v tomto místě není prakticky žádný signál pro mobilní telefon, bylo velké štěstí, že upadla v místě, kde přibližně na pěti metrech signál fungoval," konstatoval ředitel řevnické záchranné služby Trans Hospital Plus Bořek Bulíček.

Zdické Army muzeum můžete navštívit každou sobotu

Army muzeum, Muzeum výtopny i kulturní dům s výstavou plastikových modelářů. To jsou zdická místa, kde se o víkendu konal zajímavý program.

Zájem o modrou parkovací zónu v Hořovicích přesahuje její velikost

Hořovice - Modré zóny protínají centrum města Hořovice na Berounsku od začátku roku 2016. Po necelých třech měsících je jasné, že je jich nedostatek. Podle místostarosty Ondřeje Vaculíka jde o největší problém nového parkovacího systému, který ve městě začal v novém roce platit.

Maskovaný a ozbrojený muž přepadl banku 
v Králově Dvoře za plného provozu

Králův Dvůr - K loupežnému přepadení peněžního ústavu v Králově Dvoře na Berounsku došlo v úterý 22. března krátce po jedenácté hodině dopolední. „Neznámý pachatel si po pohrůžkou krátké střelné zbraně vynutil u poškozené pracovnice vydání finanční hotovosti zatím neurčené výše," konstatovala mluvčí berounských policistů Marcela Pučelíková.

Šikana? S tou si poradíme, říkají učitelé i žáci v Hostomicích na Berounsku

Hostomice /FOTOGALERIE/ - Jak se správně zachovat, pokud se v našem okolí objeví šikana? Odpověď na tuto otázku se školáci z Hostomic na Berounsku dozvěděli při zhlédnutí pravdivého příběhu. V rámci preventivní besedy Policie ČR jim ho přivezla Marcela Pučelíková.

Policisté odhalili jednu z největších pěstíren na Berounsku

Hořovice - Berounským kriminalistům z toxi týmu se podařilo objevit jednu z největších odborně vybavených indoor pěstíren konopí na okrese. Při řešení případu přispěli výraznou měrou strážníci Městské policie Hořovice.

Při zásahu hasičů v Hořovicích zapálil žhář další auto

Hořovice - Doslova horké chvíle zažili v předchozích dnech zaměstnanci firmy v ulici Pod Nádražím v Hořovicích na Berousnku. Neznámý pachatel tam během půl hodiny zapálil dva osobní vozy. První automobil se podařilo uhasit právě lidem z firmy, kde žhář řádil, ovšem za několik minut začalo v areálu hořet znova.

Případného pacienta s virem zika vyšetří také v Hořovicích

Hořovice - Virem zika se nakazili i čeští turisté. Jsou na takové případy připraveni 
i lékaři na Berounsku? „Na případného pacienta s virem zika je Nemocnice Hořovice připravená. Náš personál má instrukce, jak v takovém případě postupovat," prohlásil za Nemocnici Hořovice Konstantinos Tsivos.

Obojživelník pomůže při povodních, detektor zabrání otravě

Řevnice /FOTOGALERIE/ - Záchranáři Trans Hospitalu Plus mají nyní 
k dispozici sanitní obojživelník BVP, který je určený k záchraně a evakuaci lidí z těžko dostupných míst. Speciální vůz využijí především při povodních, velkých živelných pohromách, požárech a podobně. Kromě toho, že se může pohybovat 
v náročném terénu.

Město Žebrák ustoupilo prodejcům, nyní na to finančně doplácí

Žebrák - Ke zpoplatnění parkování v centru Žebráku na Berounsku město přistoupilo především kvůli řidičům, kteří v ranních hodinách na náměstí zaparkovali své vozy a pak odjeli do zaměstnání. Lidé, kteří tam přijížděli autem za nákupy, pak hledali místo jen stěží.

Nový primář gynekologie v Hořovicích: Chtěl bych motivovat mladé lékaře

Hořovice /ROZHOVOR/ - Novým primářem gynekologie v Nemocnici Hořovice na Berounsku se od nového roku stal Vladimír Folauf. Jaké jsou jeho plány? "Využiji vynikající vybavení nemocnice a profesionální zdravotnický personál ve prospěch pacientů z blízkého i dalekého okolí. Zároveň bych chtěl svou prací motivovat zvláště mladé kolegy," řekl mimo jiné v rozhovoru pro Deník.

Sobotní udílení cen Trilobit Beroun zpestří originální show

Beroun – Slavnostní vyhlášení audiovizuálních cen Trilobit Beroun se uskuteční v sobotu 16. ledna v 19 hodin v berounském Kulturním domě Plzeňka.

Studenti z Hořovic pomohli objasnit dopravní nehodu

Hořovice - Jejich postup by měl být příkladem pro ostatní. Tak hodnotí policisté dva studenty Gymnázia Václava Hraběte Hořovice na Berounsku. Díky nim se totiž podařilo objasnit dopravní nehodu. „Havarovala čtyřiapadesátiletá řidička 
s osobním automobilem Škoda Fabia najetím do zdi domu, přičemž došlo ke škodě na majetku třetí osoby," konstatovala mluvčí berounských policistů Marcela Pučelíková.

Řevničtí záchranáři porodili v sanitce zdravou holčičku

Liteň - Zdravotní záchranná služba Trans Hospital Plus Řevnice měla napilno nejen na přelomu roku. Řevničtí záchranáři vyjíždějí k mnoha dalším případům. Ten z nedělního rána je výjimečný tím, že v sanitce přivedli na svět miminko. Posádka s lékařem Trans Hospitalu Plus převážela z Litně na Berounsku mladou pacientku původně jen s bolestmi břicha.

Dva muži se nezalekli plamenů, zachránili tak život zaklíněnému řidiči

Beroun /FOTOGALERIE/ - Titul Gentleman silnic si tentokrát zasloužili dva řidiči z Berounska. Nezalekli se plamenů šlehajících z nabouraného automobilu a pomohli zaklíněnému řidiči ven. Tím mu zachránili život, auto totiž po chvíli explodovalo. Za jejich hrdinský přístup je před dvěma dny Česká pojišťovna ocenila titulem Gentleman silnic, který uděluje ve spolupráci s Policií ČR už jedenáct let.

Město videozáznam ze zasedání nepořídí, důvodem jsou vysoké náklady

Hořovice - V září letošního roku se zastupitelé Hořovic na Berounsku usnesli na tom, že z dalších veřejných zasedáních budou pořizovat videozáznam. Zástupci města po několika týdnech přiznali, že projekt je složitější, než původně předpokládali. A to jak z pohledu legislativy, tak ceny.

Pozor na požáry adventních věnců, varují hasiči

Berounsko - Téměř každou domácnost nyní zdobí adventní věnec. Než přijde Štědrý den, zapálíme na něm ještě tři svíce. Hasiči upozorňují na rizika, která mohou slavnostní atmosféru rázem změnit na situaci, o kterou nikdo z nás nestojí. Naše domovy jsou přeplněné hořlavými materiály, proto si manipulace s otevřeným ohněm žádá velkou opatrnost.

Policisté rozdávali řidičům při silniční kontrole reflexní vesty

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Máte reflexní vestu ve svém voze umístěnou tak, abyste ji mohli v případě mimořádné situace použít ještě před tím, než 
z auta vystoupíte? Tak na to se zaměřili berounští policisté při bezpečnostní akci, která se 
v předchozích dnech konala na okraji Berouna. Policisté řidiče nejen kontrolovali, ale také jim vesty rozdávali.

Nemocnice se poprvé zapojila do kampaně Movember

Hořovice - Movember je název charitativní organizace. Ta se každým rokem snaží listopadovou osvětovou kampaní přesvědčovat muže, aby si nechali narůst kníry, a tak vyjádřili svou podporu kampani a přitáhli ještě více pozornost problematice rakoviny prostaty. „Součástí kampaně je také finanční sbírka využívaná na výzkum a boj s tímto zákeřným onemocněním," řekla Kateřina Vicková, mluvčí Nemocnice Hořovice na Berounsku.

Nehoda čtyř vozů na dálnici D5 skočila tragicky

Králův Dvůr - K vážné dopravní nehodě s tragickým koncem došlo v úterý dopoledne u Králova Dvoru na Berounsku na dálnici D5 na 23. kilometru ve směru na Plzeň. Nejprve se tam srazil kamion s dodávkou, dále havaroval další kamion a poškozený byl i další dodávkový vůz. Havárii nepřežil řidič jednoho z kamionů. „Zemřel pětapadesátiletý muž, šlo o cizince," konstatoval mluvčí středočeských policistů Pavel Truxa.

Sváteční den si mohou lidé zpestřit návštěvou zámku

Oprava zámku Hořovice neomezuje návštěvnický ruch, lidé ho mohou navštívit i ve státní svátek.

Zdravotní sestra z Hořovic: Pomáhat pacientům je mým posláním

Hořovice /ROZHOVOR/ - Zdravotní sestra Marcela Nešverová působí 
v hořovické nemocnici na Berounsku celých čtyřicet let. Jak sama říká, zdá se, že to uteklo jako voda, ve skutečnosti je to ale celý život. Práce s lidmi se prolíná celým jejím životem, v posledních letech působí v nemocnici na pozici sociální pracovnice.

Největší lůžková oddělení nemocnice mají knihovnu

Hořovice - Hospitalizace v nemocnici se může v mnohých případech protáhnout. Čas strávený na lůžku se proto snaží v Hořovicích svým pacientům zkrátit prostřednictvím nově zřízených malých knihoven. Ty jsou součástí lůžkových oddělení ortopedie, interny, neurologie, chirurgie a gynekologie.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT