Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADKA KOČOVÁ

Radka Kočová / Berounský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hořovická apokalypsa: kroupy a zatopené ulice i sklepy

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Vytopené sklepy, neprůjezdné ulice, kroupy i vlny o výšce čtyřiceti centimetrů. To vše přinesly pondělní přívalové deště, které v odpoledních hodinách zasáhly Berounsko i další regiony ve středních Čechách.

Učitelé na Berounsku se zastali studentů: Systém maturit je nesolidní

Berounsko - Krátce 
po pondělní sedmé hodině ranní se na chodbě gymnázia v Hořovicích na Berounsku začaly tvořit hloučky studentů. Pět desítek maturantů tam čekalo na slavnostní zahájení ústních maturitních zkoušek.

Parkování v Hořovicích: modrou zónu město rozšíří na úkor placených míst

Hořovice - Čtyři měsíce sbírali zástupci Hořovic na Berounsku připomínky občanů k novému parkovacímu systému, který ve městě platí od začátku letošního ledna. Návrhy na změny vyhodnotili a dospěli k názoru, že je třeba zajistit dílčí úpravy. Největší problém je v nedostatku modrých zón.

Spanilou jízdu provázelo burácení čtyř stovek mopedů

Žebrák /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Jednou do roka se náměstí v Žebráku na Berounsku zcela zaplní návštěvníky. A nejen jimi. Spanilá jízda každoročně přiláká stovky mopedistů se svými stroji. Bylo tomu tak i o víkendu, kdy se tam konal šestnáctý ročník Spanilé jízdy.

Agresor vyhrožoval lidem v Hořovicích smrtí, pak pomočil služebnu

Hořovice - Velký šok museli zažít lidé, kteří se v pondělí ráno vypravili do prodejny potravin v Hořovicích na Berounsku. Místo poklidného vybírání zboží je tam čekalo setkání s agresorem. Třicetiletý muž se vůči nakupujícím začal chovat vulgárně a agresivně.

Vladimír Merta: V Labi se 
na mě dívali velikáni kytary

Hořovice – Písničkář a folkař Vladimír Merta nabídl 
v hořovickém Labi recitál, při kterém vystřídal akustickou, elektrickou kytaru
a mandolínu.

Dívka požila alkohol, pervitin i taneční drogu

Berounsko - Mezi nejnáročnější noci záchranářů patří poslední dubnová, která je mnohými lidmi považovaná za magickou. „Pro některé je ale pálení čarodějnic výzvou k nekontrolovanému požívání alkoholu a kouzelných koření," konstatovala za středočeské záchranáře Petra Effenbergerová.

Policisté z Berounska prošli v Hořovicích porodnickým kurzem

Hořovice /FOTOGALERIE/ - V jaké situaci je vhodnější převézt rodičku do nemocnice? Kdy zůstat na místě a asistovat u porodu? Jak rodičku například v autě uložit a jak zajistit, aby dítě po porodu neprochladlo? Odpovědi na všechny tyto otázky se policisté z celého Berounska dozvěděli na porodnickém kurzu, který pro ně připravila Nemocnice Hořovice.

OBRAZEM: U Karlštejna se odehrála dramatická záchranná akce

Karlštejn - Na tísňovou linku se dovolala starší žena s tím, že upadla při vycházce v lese někde v blízkosti dubu Sedmi bratří u Karlštejna na Berounsku. „Protože v tomto místě není prakticky žádný signál pro mobilní telefon, bylo velké štěstí, že upadla v místě, kde přibližně na pěti metrech signál fungoval," konstatoval ředitel řevnické záchranné služby Trans Hospital Plus Bořek Bulíček.

Zdické Army muzeum můžete navštívit každou sobotu

Army muzeum, Muzeum výtopny i kulturní dům s výstavou plastikových modelářů. To jsou zdická místa, kde se o víkendu konal zajímavý program.

Zájem o modrou parkovací zónu v Hořovicích přesahuje její velikost

Hořovice - Modré zóny protínají centrum města Hořovice na Berounsku od začátku roku 2016. Po necelých třech měsících je jasné, že je jich nedostatek. Podle místostarosty Ondřeje Vaculíka jde o největší problém nového parkovacího systému, který ve městě začal v novém roce platit.

Maskovaný a ozbrojený muž přepadl banku 
v Králově Dvoře za plného provozu

Králův Dvůr - K loupežnému přepadení peněžního ústavu v Králově Dvoře na Berounsku došlo v úterý 22. března krátce po jedenácté hodině dopolední. „Neznámý pachatel si po pohrůžkou krátké střelné zbraně vynutil u poškozené pracovnice vydání finanční hotovosti zatím neurčené výše," konstatovala mluvčí berounských policistů Marcela Pučelíková.

Šikana? S tou si poradíme, říkají učitelé i žáci v Hostomicích na Berounsku

Hostomice /FOTOGALERIE/ - Jak se správně zachovat, pokud se v našem okolí objeví šikana? Odpověď na tuto otázku se školáci z Hostomic na Berounsku dozvěděli při zhlédnutí pravdivého příběhu. V rámci preventivní besedy Policie ČR jim ho přivezla Marcela Pučelíková.

Policisté odhalili jednu z největších pěstíren na Berounsku

Hořovice - Berounským kriminalistům z toxi týmu se podařilo objevit jednu z největších odborně vybavených indoor pěstíren konopí na okrese. Při řešení případu přispěli výraznou měrou strážníci Městské policie Hořovice.

Při zásahu hasičů v Hořovicích zapálil žhář další auto

Hořovice - Doslova horké chvíle zažili v předchozích dnech zaměstnanci firmy v ulici Pod Nádražím v Hořovicích na Berousnku. Neznámý pachatel tam během půl hodiny zapálil dva osobní vozy. První automobil se podařilo uhasit právě lidem z firmy, kde žhář řádil, ovšem za několik minut začalo v areálu hořet znova.

Případného pacienta s virem zika vyšetří také v Hořovicích

Hořovice - Virem zika se nakazili i čeští turisté. Jsou na takové případy připraveni 
i lékaři na Berounsku? „Na případného pacienta s virem zika je Nemocnice Hořovice připravená. Náš personál má instrukce, jak v takovém případě postupovat," prohlásil za Nemocnici Hořovice Konstantinos Tsivos.

Obojživelník pomůže při povodních, detektor zabrání otravě

Řevnice /FOTOGALERIE/ - Záchranáři Trans Hospitalu Plus mají nyní 
k dispozici sanitní obojživelník BVP, který je určený k záchraně a evakuaci lidí z těžko dostupných míst. Speciální vůz využijí především při povodních, velkých živelných pohromách, požárech a podobně. Kromě toho, že se může pohybovat 
v náročném terénu.

Město Žebrák ustoupilo prodejcům, nyní na to finančně doplácí

Žebrák - Ke zpoplatnění parkování v centru Žebráku na Berounsku město přistoupilo především kvůli řidičům, kteří v ranních hodinách na náměstí zaparkovali své vozy a pak odjeli do zaměstnání. Lidé, kteří tam přijížděli autem za nákupy, pak hledali místo jen stěží.

Nový primář gynekologie v Hořovicích: Chtěl bych motivovat mladé lékaře

Hořovice /ROZHOVOR/ - Novým primářem gynekologie v Nemocnici Hořovice na Berounsku se od nového roku stal Vladimír Folauf. Jaké jsou jeho plány? "Využiji vynikající vybavení nemocnice a profesionální zdravotnický personál ve prospěch pacientů z blízkého i dalekého okolí. Zároveň bych chtěl svou prací motivovat zvláště mladé kolegy," řekl mimo jiné v rozhovoru pro Deník.

Sobotní udílení cen Trilobit Beroun zpestří originální show

Beroun – Slavnostní vyhlášení audiovizuálních cen Trilobit Beroun se uskuteční v sobotu 16. ledna v 19 hodin v berounském Kulturním domě Plzeňka.

Studenti z Hořovic pomohli objasnit dopravní nehodu

Hořovice - Jejich postup by měl být příkladem pro ostatní. Tak hodnotí policisté dva studenty Gymnázia Václava Hraběte Hořovice na Berounsku. Díky nim se totiž podařilo objasnit dopravní nehodu. „Havarovala čtyřiapadesátiletá řidička 
s osobním automobilem Škoda Fabia najetím do zdi domu, přičemž došlo ke škodě na majetku třetí osoby," konstatovala mluvčí berounských policistů Marcela Pučelíková.

Řevničtí záchranáři porodili v sanitce zdravou holčičku

Liteň - Zdravotní záchranná služba Trans Hospital Plus Řevnice měla napilno nejen na přelomu roku. Řevničtí záchranáři vyjíždějí k mnoha dalším případům. Ten z nedělního rána je výjimečný tím, že v sanitce přivedli na svět miminko. Posádka s lékařem Trans Hospitalu Plus převážela z Litně na Berounsku mladou pacientku původně jen s bolestmi břicha.

Trasa pochodu Vojty Náprstka vedla kolem vodopádů i řeky

Berounsko /FOTOGALERIE/ – Nový rok na Berounsku lidé přivítali nejen bujarými oslavami, ohňostroji, ale i novoročními pochody. A bylo z čeho vybírat.

Dva muži se nezalekli plamenů, zachránili tak život zaklíněnému řidiči

Beroun /FOTOGALERIE/ - Titul Gentleman silnic si tentokrát zasloužili dva řidiči z Berounska. Nezalekli se plamenů šlehajících z nabouraného automobilu a pomohli zaklíněnému řidiči ven. Tím mu zachránili život, auto totiž po chvíli explodovalo. Za jejich hrdinský přístup je před dvěma dny Česká pojišťovna ocenila titulem Gentleman silnic, který uděluje ve spolupráci s Policií ČR už jedenáct let.

Město videozáznam ze zasedání nepořídí, důvodem jsou vysoké náklady

Hořovice - V září letošního roku se zastupitelé Hořovic na Berounsku usnesli na tom, že z dalších veřejných zasedáních budou pořizovat videozáznam. Zástupci města po několika týdnech přiznali, že projekt je složitější, než původně předpokládali. A to jak z pohledu legislativy, tak ceny.

Pozor na požáry adventních věnců, varují hasiči

Berounsko - Téměř každou domácnost nyní zdobí adventní věnec. Než přijde Štědrý den, zapálíme na něm ještě tři svíce. Hasiči upozorňují na rizika, která mohou slavnostní atmosféru rázem změnit na situaci, o kterou nikdo z nás nestojí. Naše domovy jsou přeplněné hořlavými materiály, proto si manipulace s otevřeným ohněm žádá velkou opatrnost.

Policisté rozdávali řidičům při silniční kontrole reflexní vesty

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Máte reflexní vestu ve svém voze umístěnou tak, abyste ji mohli v případě mimořádné situace použít ještě před tím, než 
z auta vystoupíte? Tak na to se zaměřili berounští policisté při bezpečnostní akci, která se 
v předchozích dnech konala na okraji Berouna. Policisté řidiče nejen kontrolovali, ale také jim vesty rozdávali.

Kontroly komínů jsou prevencí před požárem

Příčinou zahoření mohou být saze navršené v kouřovodu i špatný stav kotle. Bezpečné topení podpoří pravidelné kontroly i čištění.

Žebrák žije divadelním festivalem

Žebrák – Už od října se diváci těší z divadelní přehlídky Erbenův Žebrák. Od té doby zhlédli několik představení. Uvedly je místní soubory i hosté.

Nemocnice se poprvé zapojila do kampaně Movember

Hořovice - Movember je název charitativní organizace. Ta se každým rokem snaží listopadovou osvětovou kampaní přesvědčovat muže, aby si nechali narůst kníry, a tak vyjádřili svou podporu kampani a přitáhli ještě více pozornost problematice rakoviny prostaty. „Součástí kampaně je také finanční sbírka využívaná na výzkum a boj s tímto zákeřným onemocněním," řekla Kateřina Vicková, mluvčí Nemocnice Hořovice na Berounsku.

Nehoda čtyř vozů na dálnici D5 skočila tragicky

Králův Dvůr - K vážné dopravní nehodě s tragickým koncem došlo v úterý dopoledne u Králova Dvoru na Berounsku na dálnici D5 na 23. kilometru ve směru na Plzeň. Nejprve se tam srazil kamion s dodávkou, dále havaroval další kamion a poškozený byl i další dodávkový vůz. Havárii nepřežil řidič jednoho z kamionů. „Zemřel pětapadesátiletý muž, šlo o cizince," konstatoval mluvčí středočeských policistů Pavel Truxa.

Sváteční den si mohou lidé zpestřit návštěvou zámku

Oprava zámku Hořovice neomezuje návštěvnický ruch, lidé ho mohou navštívit i ve státní svátek.

Zdravotní sestra z Hořovic: Pomáhat pacientům je mým posláním

Hořovice /ROZHOVOR/ - Zdravotní sestra Marcela Nešverová působí 
v hořovické nemocnici na Berounsku celých čtyřicet let. Jak sama říká, zdá se, že to uteklo jako voda, ve skutečnosti je to ale celý život. Práce s lidmi se prolíná celým jejím životem, v posledních letech působí v nemocnici na pozici sociální pracovnice.

Největší lůžková oddělení nemocnice mají knihovnu

Hořovice - Hospitalizace v nemocnici se může v mnohých případech protáhnout. Čas strávený na lůžku se proto snaží v Hořovicích svým pacientům zkrátit prostřednictvím nově zřízených malých knihoven. Ty jsou součástí lůžkových oddělení ortopedie, interny, neurologie, chirurgie a gynekologie.

Každý druhý student se setkal s kybernetickým útokem

Hořovice /VIDEO, FOTOGLERIE/ - Bezpečné chování na internetu, budoucnost bankovnictví i digitální technologie. To jsou témata projektu Bankéři jdou do škol, při kterém se na střední školy po celé republice vypravilo celkem šestatřicet manažerů bank. K akci se připojilo i Gymnázium Václava Hraběte Hořovice na Berounsku.

Ve Vižině vzplál padesát metrů dlouhý stoh. Lampionový průvod byl zrušen

Vižina /FOTOGALERIE/ - K požáru stohu u fotbalového hřiště ve Vižině na Berounsku bylo v neděli večer přivoláno několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Těsně před 20. hodinou byl vyhlášený druhý stupeň požárního poplachu. Sbor dobrovolných hasičů Vižina zřídil čerpací stanoviště v sousední obci Podbrdy. Následně byla zahájená kyvadlová doprava vody.

Závod dračích lodí přilákal velký počet posádek

Beroun /FOTOGALERIE, VIDEO/ - O víkendu vyjely na řeku Berounku dračí lodě. Pětadvacet týmů z různých koutů České republiky se utkalo v hlavním závodu a nechyběl ani vložený závod měst. „Je to zábava i odpovědnost. Máme 750 let výročí města a desátý ročník dračích lodí, a to chceme vyhrát podesáté," prohlásila starostka města Beroun Šárka Endrlová několik minut před startem závodu měst.

Odchod tajemníka hořovického úřadu provází řada otazníků

Hořovice - Z jakého důvodu odchází současný tajemník Městského úřadu Hořovice na Berounsku Ladislav Kazda ze svého postu? Proč se tak děje několik měsíců před jeho odchodem do důchodu? Odchází svobodně, dobrovolně a bez jakéhokoliv nátlaku? Získá tuto pozici osoba, která je spřátelená se starostou Hořovic Jiřím Peřinou (ČSSD)?

Pietní místo získává novou podobu podle návrhu studenta

Hořovice /FOTOGALERIE/ - Na začátku byla maturitní práce studenta střední odborné školy, na konci bude nová podoba okolí sochy partyzána na Západním sídlišti v Hořovicích na Berounsku. Jak sám David Novák uvedl, hořovické pietní místo se stalo tématem jeho maturitní práce ze dvou důvodů.

V hořovické porodnici U Sluneční brány přivítali tisící miminko

Hořovice – V hořovické nemocnici přivítali letošní tisící miminko. Šťastnou maminkou se stala paní Veronika Sýkorová z Prahy, která v porodnici U Sluneční brány přivedla na svět dceru Michaelu Rytychovou. Ta vážila 3,52 kilogramu a měřila 49 centimetrů. Holčička se narodila v neděli 23. srpna.

Vedro zvýšilo agresivitu hmyzu, útočí i sršni

Berounsko – S tropickými teplotami se zvedly výjezdy záchranářů. Především k lidem, které poštípaly vosy, včely a sršni. Mohou to potvrdit i záchranáři z Řevnic.

Vedro zvýšilo agresivitu hmyzu, útočí i sršně

S tropickými teplotami se zvedly výjezdy záchranářů. Především k lidem, které poštípaly vosy, včely a sršně. Mohou to potvrdit i záchranáři z Řevnic.

Záchranáři: Znalostmi nás překvapí nejčastěji děti

Koněprusy /FOTOGALERIE/ – Letní měsíce nabízí mnoho zábavy i sportu. S tím přichází i mnoho rizik. To na vlastní kůži zažívají nejen ti, kteří utrpěli úraz, ale i středočeští záchranáři. Počet jejich výjezdů se totiž o prázdninách zvyšuje přibližně o pětinu.

Záchranáři: V horkých dnech pijte tři litry tekutin denně

Rtuť teploměrů opět přesahuje třicítku. Záchranáři připomínají, že by se lidé neměli zbytečně vystavovat přímému slunci a měli by dostatečně pít.

Rozhledna na Studeném vrchu láká stovky turistů

Malý Chlumec - Kamanná věž na Studeném vrchu byla v brdských lesích v roce 1940 postavená pro zeměměřičské účely.

Vodárny garantují dodávky kvalitní vody i ve vedrech

Střední Čechy - Dosavadní teplé počasí neovlivnilo kvalitu pitné vody dodávané do domácností společností Středočeské vodárny (SVAS). Přibližně z 80 procent pochází z podzemních zdrojů, zbytek z nádrže Klíčava. Největší podíl vyrobené pitné vody připadá na soustavu podzemních zdrojů Mělnická Vrutice nezávislou na změnách teploty. Voda je jímána z hloubek 50 až 60 metrů.

Hořovická skupina Trapas bodovala na Portě

Řevnice – České národní finále Porty 2015 má vítěze i další oceněné skupiny a interprety, které vybrala odborná porota festivalu v Řevnicích, ale také zástupci partnerských rádií.

Záchranáři: V horkých dnech pijte tři litry tekutin denně

Střední Čechy - Rtuť teploměrů překračuje třicítku. Záchranáři upozorňují, že by se lidé neměli zbytečně vystavovat přímému slunci a měli by dostatečně pít. „Dospělý člověk by měl v horkých dnech vypít okolo třech litrů tekutin denně, a to hlavně vodu a minerálky. Zcela vyvarovat by se lidé měli alkoholu," konstatovala mluvčí Zdravotní záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová.

Záchranáři: V horkých dnech pijte tři litry tekutin denně!

Rtuť teploměrů překročí třicítku. Záchranáři upozorňují, že by se lidé neměli zbytečně vystavovat přímému slunci a měli by dostatečně pít.

Pod Točníkem se odehraje velká fantasty bitva

Příběh na motivy knihy Hobit se odehraje v sobotu 4. července i v neděli 5. července pod hradem Točník. Po oba dny zde totiž v 15 hodin začíná Velká bitva.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT