Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

REGINA HELLOVÁ

Regina Hellová / Náchodský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Cyklistu smetlo auto a narazilo do domu. Při nehodě zemřeli dva lidé

K tragické události došlo dnes krátce po druhé hodině odpoledne v obci Machov na Náchodsku. Zemřel při ní devětapadesátiletý cyklista a žena cestující v motorovém vozidle.

Na Rozkoši uvízl bagr, z bláta ho vyprošťovali hasiči technikou

/FOTOGALERIE/ K neobvyklému zásahu vyjížděli první březnový den krátce po poledni profesionální hasiči z Jaroměře, Náchoda a Hradce Králové.

Běžkaře a turisty zavezou do Kladského pomezí skibusy

Pohled na zasněžené kopce láká k zimnímu sportování. První nedočkavci se v Kladském pomezí mohou opatrně sklouznout po Panské cestě z Odolova nebo v úseku Odolov – Bílý kůl. Strojově se budou stopy upravovat, až přibude sníh.

AKTUALIZOVÁNO

Neštěstí v Náchodě. Pod koly kamionu zemřela žena

Dnes krátce před 14. hodinou došlo v Náchodě na Pražské, nedaleko mlýna, k tragické nehodě. Jednaosmdesátiletá žena, která se snažila přejít silnici v rekonstrukci, skončila pod koly kamionu. Vážným zraněním na místě podlehla.

Rybám uškodili predátoři a tuhá zima. Bude jich méně

Rybníky postupně vydávají svá šupinatá bohatství. Výlovy jsou v plném proudu a rybáři postupně hodnotí výsledky. Na ty závěrečné je ještě brzy, ale už teď je zřejmé, že se někde na celkovém množství ryb podepsala tuhá zima. Škodili také predátoři.

V Ratibořicích už zase teče voda náhonem. Byl poničený velkou vodou

V Babiččině údolí po půl roce zahájili zkušební provoz historického mlýnského náhonu, který před čtyřmi lety poničila velká voda. Od jara byl náhon vypuštěný, čistilo se dno a opravovaly dřevěné části.

Mužem roku je Matyáš Hložek, syn zpěváka Stanislava Hložka

Dvanáct finalistů, mladíků s vypracovanými těly, charismatickými pohledy, sebevědomými úsměvy i ambicemi, se v sobotu v Náchodě utkalo v soutěži Muž roku. Vítězem se stal třiadvacetiletý student a fitness trenér z Prahy Matyáš Hložek, syn známého zpěváka Stanislava Hložka. 

Lázeňským městem otřásla trojnásobná vražda

Ještě na jaře zastupitelé města posuzovali Lázně Bělohrad jako nejklidnější město v kraji. V posledních dnech byli místní obyvatelé šokování nejprve pokusem o vraždu v Dolní Nové Vsi a v neděli otřeseni trojnásobnou vraždou nevinných obětí v Prostřední Nové Vsi.

Bylo to, jako když hučí vlak, říká muž z Bohuslavic. Před námi letěla střecha

„Během chvilky se setmělo a zvedl se obrovský vítr. Vzduchem začaly létat střechy, stromy padaly k zemi.“ Tak popisují začátek sobotní pohromy obyvatelé Bohuslavic. V pátek po páté hodině odpoledne zažili chvíle bezmoci a strachu. Obcí se prohnala větrná smršť, někteří dokonce mluví o tornádu.

Metalový Brutal Assault hlásí vyprodáno. Lístky už nebudou

„Mobilizace ukončena, císař děkuje svým věrným metalovým národům. Pevnost Josefov hlásí vyprodáno!“ píše se na webových stránkách jednoho z největších metalových festivalů na světě, který začne už v úterý koncertem pro nedočkavé na střeše autobusu.

Zloděj vodnice z Pavlátovy louky se našel. Bohužel bez sošky

Případ ukradené vodnice z Pavlátovy louky v Novém Městě nad Metují má pokračování. Zloděje dřevěné sošky se podařilo vypátrat a ke krádeži se přiznal. Vodnice, po které zbyl na místě jen opuštěný vodník, je však stále nezvěstná. Kde je jí konec?

Za fosfor v Rozkoši mohou odpadní vody. Už by se do ní neměly vypouštět

Kvalita vody v Rozkoši je dlouholetým problémem. Aby se podmínky v přírodním koupališti zlepšily, je nutné omezit přítomnost fosforu, který se do přehrady dostává z Rovenského a Šonovského potoka a významně zvyšuje riziko výskytu sinic a zelených řas. Zmíněné přítoky odvádějí odpadní vody z přilehlých obcí.

Medu bude málo. Včely trpí hladem

V Butovsi na Jičínsku musí kvůli moru včelího plodu likvidovat včelstva.

Na přestavbu nemocnice si kraj půjčí 450 milionů korun

Modernizaci Oblastní nemocnice Náchod, jejíž cena se před vysoutěžením odhaduje na 1,5 miliardy korun bez DPH, ze dvou třetin zaplatí Královéhradecký kraj, na zbytek si vezme úvěr. Odsouhlasila to rada kraje.

Babiččiným údolím protečou miliony

Okolí ratibořického zámku na Královéhradecku i Babiččino údolí, kam každoročně míří tisíce návštěvníků s touhou poznat kraj Boženy Němcové, se letos dočká významné obnovy. V plánu jsou práce za více než 20 milionů korun.

„Být prezidentem je něco mezi pyrotechnikem a kaskadérem“

Prezident republiky ve čtvrtek zavítal do Červeného Kostelce a Jaroměře.

'Mám krásnou maminku, tak se asi geny nezapřou,' říká semifinalistka České Miss

Náchodsko - Ženám a dívkám z Náchodska se v soutěžích krásy velmi daří. Českou Miss 2016 se stala Andrea Bezděková z Náchoda, nyní se uchází o korunku Markéta Matoušová z České Skalice.

Vlci na Broumovsku hledají potravu v lesích

Broumovsko - Vlci, kteří se před více než rokem usadili na Broumovsku a vyvedli zde mladé, poslední dobou zřejmě „sekají latinu". „Za uplynulé tři měsíce nám nikdo nehlásil škody na hospodářských zvířatech," řekl Petr Kuna z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správy CHKO Broumovsko.

Medvěd náchodského zámku marodí s nohou

Náchod - Medvědi hnědí, Dáša a Ludvík, obývají původní hradní příkop náchodského zámku už téměř čtvrt století. Ročně k nim zavítají tisíce turistů, kteří při poznávání historie vítají i milou podívanou na dva spokojené chlupáče. Jednomu z nich, Ludvíkovi, však poslední dobou není nejlépe a potřebuje veterinární péči. Na jaře ho čeká uspání a podrobné vyšetření.

Ztracené cestovatele může zachránit bezdomovec, operní árie, navigace i bača

Prázdniny a dovolená. Tato dvě slova probouzejí v každém z nás mnoho pestrých vzpomínek. Některým se vybaví i situace, při kterých jim tuhl úsměv na tváři, stoupal tlak a někdy se i draly slzy do očí.

Proč pes zaútočil? Zatím to ví jen těžce zraněná žena

Hronov - Incident, při kterém v pátek v Jiráskově parku kříženec bandoga ošklivě pokousal mladou ženu, vyvolal emoce. Řada lidí se zapojila do diskuze na facebooku Náchodského deníku, který o nešťastné události informoval ještě ten den večer. Někteří upozorňují na takzvaná bojová plemena, další vysvětlují, že žádná taková neexistují a chyba mohla nastat na druhém konci vodítka.

Filmaře v Josefově zaskočila chumelenice

Josefov /FOTOGALERIE/ - Hlouček filmařů postával včera 20. ledna dopoledne bezradně na josefovském náměstíčku. Chystalo se tady natáčení dalších scén do šestidílného česko - německého televizního seriálu Charite. Všechny plány ale překazilo husté sněžení. Během chvilky pokryla rekvizity před kostelem sněhová peřina a mráz štípal do tváří.

Převrácený bagr přimáčkl řidiče. Úraz nepřežil

Teplice nad Metují - Pracovní úraz, který se přihodil včera 11. prosince v ranních hodinách, skončil tragicky. Když bagr najížděl na podvalník, sklouzl z něho, několikrát se otočil a skončil převrácený ve svahu pod podvalníkem. Bohužel při tom přimáčkl řidiče, který úraz nepřežil.

V Adršpachu se rojili rohatí

Adršpach - Čertohrátky ve skalách měly letos rekordní účast. Pořadatelé museli rychle zajet pro dalších deset kilo špekáčků.

Ortopedové si na bolavá ramena či kolena posvítí na nových sálech

Operační zákroky u pacientů, kteří si způsobili úraz, nebo si jejich zdravotní stav žádá artroskopické vyšetření celého kloubního povrchu, zejména chrupavky, vazu, menisku a kloubního pouzdra, se budou už od úterý odehrávat v novém prostředí. V náchodské nemocnici totiž došlo k rekonstrukci operačních sálů ortopedie.

Náchodská nemocnice má nové přístroje. Pomohou se lépe hýbat

Nový trenažér chůze a přístroj pro terapii horní končetiny má rehabilitační oddělení náchodské nemocnice. Jedná se o dynamický chodník pro nácvik chůze a přístroje pro funkční terapii horní končetiny s motivační zpětnou vazbou.

Stavbou roku je také Komenského most v Jaroměři

Jedno z pěti ocenění Stavba roku 2015 získal nový Komenského most v Jaroměři. Slavnostní vyhlášení této prestižní soutěže se konalo v úterý v Betlémské kapli v Praze.

V Ratibořicích návštěvníky uvítají kněžna, babička i mlynář

Postavy důvěrně známé z knihy Babička Boženy Němcové přivítají až do neděle 14. června návštěvníky v místech, ve kterých se děj známého románu odehrává.

Nová školka zajistí dětem větší bezpečí

Velké Petrovice /FOTO, VIDEO/ - Když paní učitelka z Mateřské školy ve Velkých Petrovicích vedla děti na procházku, musela je občas chránit vlastním tělem. Školka v zatáčce hned u hlavní cesty nebyla bezpečná. Ke všemu byla založená v roce 1953 a potřebovala by značnou modernizaci. Také její kapacita nebyla dostačující. Několik dětí už školka nemohla ani přijmout.

Z tisícovky stromků vyroste knihovnický les

Náchod - Protože knihy mají už po řadu staletí své neodolatelné kouzlo a přitažlivost, je třeba se alespoň symbolicky postarat o to, aby se i za dalších sto let měly na co tisknout. Proto se v náchodské městské knihovně zrodil nápad vysadit letos zjara tisíc stromků a založit knihovnický les.

Valentýn do chomoutu neláká

Náchodsko - Do svatby se v dnešní době nikdo dvakrát nehrne. Sňatků rok od roku ubývá a ani romantický svátek svatého Valentýna, který připadá na sobotu 14. února, žádný novomanželský boom nezpůsobí. Ve všech městech na Náchodsku jsou v plánu pouze tři svatby.

Nejvíc zachutnalo čůčo z višní

Suchý Důl /FOTO/ - Višně, rybíz, borůvky, bezinky, černý jeřáb, švestky, hrušky, ale i kukuřice, pampelišky, šťovík, křen či obaly od lískových oříšků.

Muž tvrdil, že vyháněl zloděje. Na nohou měl igelitové sáčky

Broumov - Kuriózní případ řešili na přelomu loňského roku policisté na Broumovsku. Během vánočních svátků vyjížděla policejní hlídka na ohlášenou krádež v bytě v jednom z činžovních domů v Broumově.

Vyhrožoval upálením. Muž se polil kapalinou a chtěl se zapálit

Jaroměř, Josefov - Doslova drama se odehrálo v sobotu večer na josefovském náměstí. Podnapilý muž s kanystrem se polil kapalinou a vyhrožoval, že se zapálí.

Chřipka kosí především seniory

Náchodsko - V Domově důchodců v Náchodě je nachlazených nebo nemocných třicet až čtyřicet procent zdejších obyvatel. Chřipka je totiž při střídavém počasí posledních dní na vzestupu a nemocných mezi lidmi přibývá. To i přesto, že v minulém týdnu hygienici zaznamenali nejméně nemocných v celém kraji právě na Náchodsku.

Kdo zaplatí odpady včas, může ušetřit

Náchodsko - Se začátkem nového roku přicházejí opět každoroční povinnosti platit místní poplatky. Dobrou zprávou pro náchodské občany je fakt, že se poplatek za odpady letos nezvyšuje. Stejně je tomu i v Broumově či Jaroměři.

U zápisu děti zatloukaly hřebíky, třídily odpad i poznávaly vůně

Náchod /FOTO/ - Rozeznat plast, kov, sklo, papír nebo dřevo a roztřídit správně odpad. I to byl jeden z úkolů, který si u zápisu do Nové třídy v Základní škole T.G. Masaryka mohli budoucí prvňáčci vybrat.

Tři králové vinšovali lidem štěstí a zdraví

Náchod /FOTO/ -  S koledou a zapečetěnou kasičkou kráčeli v sobotu Kašpar, Melichar a Baltazar městem i jeho okolím, aby všem lidem popřáli štěstí a zdraví do nového roku a zároveň požádali o finanční dar, který pomůže dobré věci.

Josef Škvorecký stále zůstává v myslích i srdcích Náchoďanů

Náchod - Třetího ledna uplynuly tři roky od úmrtí významného českého spisovatele Josefa Škvoreckého. V myslích a srdcích mnoha obyvatel města však tento slavný náchodský rodák stále zůstává. Připomínají ho tady nejen socha na Masarykově náměstí, ale i bysta v městské knihovně či pomník na Staroměstském hřbitově.

Zloději nelení ani v novém roce

Náchodsko - První lednový víkend nového roku policisté náchodského regionu už začali řešit několik vloupání a krádeží.

Otužilci se rozloučili se starým rokem v řece Metuji

Náchod /FOTO/ - Rozloučit se se starým rokem je možné mnoha způsoby. I těmi netradičními, jako je třeba plavání v ledově studené řece. Zdejší oddíl dálkového a zimního plavání se tímto způsobem loučí s uplynulým rokem už několik desítek let. Poslední tři roky se při této příležitosti koná i silvestrovský křest otužilců řekou Metují.

V Novém Hrádku hořela chalupa. Požár napáchal škodu za milion korun

Nový Hrádek /FOTO/ - Sedm jednotek hasičů zasahovalo od pondělí 29. prosince večer u rozsáhlého požáru v Novém Hrádku.

Řidička nerespektovala dopravní značku

Bohuslavice nad Metují - Ke střetu dvou aut na křižovatce v Bohuslavicích nad Metují vyjížděli ve čtvrtek v 16.20 hodin policisté z náchodské nehodovky.

Vánoční kouzlo domova dýchlo ve výstavní síni úřadu

Červený Kostelec /FOTO/ - Výstavní síň zdejšího městského úřadu je v předvánočním čase plně vytížena, a tak jen pár dnů po úspěšně skončené výstavě Jen tak pro radost začala v těchto prostorách výstava nová, už ryze vánoční.

O víkendu zazáří vánoční stromy

Náchodsko - K Vánocům neodmyslitelně patří i krásně ozdobený a rozsvícený strom. Stalo se už tradicí, že právě takový strom se každoročně majestátně tyčí i na mnoha náměstích či jiných místech ve městech a obcích. Už tuto neděli, kterou začíná období adventu, se stromy rozsvítí.

Usilovali o svobodu a demokracii. Město je za to ocenilo

Náchod /FOTO/ - Když v listopadu před pětadvaceti lety pomáhali v Náchodě organizovat demonstrace proti totalitnímu režimu, nemysleli na žádná slova díků ani ocenění. Chtěli jen jediné - lepší budoucnost pro všechny. Chtěli svobodu a demokracii.

Hasiči vyprošťovali osobu z auta hydraulickým nářadím

Otovice - K vážné dopravní nehodě došlo v pondělí 27. října odpoledne u obce Otovice na Náchodsku. Tam z dosud nejasných příčin havarovalo osobní vozidlo, které skončilo na střeše v příkopu.

Záchrana kostela pokračuje. Opravují střechu, věž i fasádu

Náchod /FOTO/ - Kostel sv. Vavřince na zdejším Masarykově náměstí zdobí mohutné lešení. Začaly na něm totiž další nutné opravy, které potrvají i v příštím roce. Celkem by měly přijít na přibližně sedm milionů korun.

Škola se stala férovou. Je první v celém kraji

Náchod /FOTO, VIDEO/ - Prestižním titulem Fairtradová škola se od včerejšího dne může pyšnit Střední odborná škola sociální Evangelické akademii (SOŠS-EA) v Náchodě. Jedná se o první takovou školu nejen v Náchodě, ale v celém Královéhradeckém kraji.

Na dobrodruhy čekalo v cíli bájné Eldorádo

Náchodsko /FOTO/ - Mokrá tráva, bláto, ani lesní terén neodradily v sobotu více než dvě stě dobrodruhů, kteří se vydali hledat bájné Eldorádo.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT