Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RICHARD KUTĚJ

Richard Kutěj

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Jak se natáčel film o důlní tragédii Dukla 61? Podívejte se

Během loňského léta se na severní Moravě točil dvoudílný film České televize Dukla 61 o důlním neštěstí na havířovské černouhelné šachtě. První díl dramatu televize již odvysílala, druhá část přijde na řadu tuto neděli. Přečtěte si původní reportáž z natáčení, v galerii si můžete prohlédnout fotografie. 

OKD může zahájit reorganizaci. Hromadné zavírání dolů nechystá

Těžební společnost OKD chystá reorganizaci. Po výroku Vrchního soudu v Olomouci, který nedávno zamítl žaloby společností Citibank a holdingu NWR proti prodeji klíčového majetku společnosti, už nyní nebrání nic tomu, vytvořit dceřinnou společnost OKD Nástupnická a. s., kterou poté převezme společnost Prisko. Jejím jediným akcionářem je stát, zastoupený Ministerstvem financí.

Odborníci chtějí změnit zákon, chodci stále nejsou vidět. Co navrhují?

Patří k nejčastějším nehodám. Střety vozidel a chodců. Odborníci z řad BESIPu a policie upozorňují, že na vině – krom nepozornosti na obou stranách – bývá velmi často také špatná viditelnost chodců. Platí to nejen za ranního šera a večerní tmy.

FOTOGALERIE: Od hořícího domu chytl i venku parkující vůz

Okolo pěti milionů činí škoda po požáru rodinného domu v Rychvaldu na Karvinsku, který byl tak intenzivní, že zasáhl i automobil zaparkovaný u domu.

Vizážistka z havířovského paneláku okouzlila Evropu

Ve dveřích studia ukrytého v jednom z havířovských panelových domů se míjíme s dámou, která se chystá na špičkovou kulturistickou soutěž do Milána a vzápětí na mistrovství světa. Také kulturistky komunikují s porotou i obličejem a přijít si pro radu, jak se nalíčit k Michaele Bernatíkové, rovná se jít za mistryní Evropy.

Veřejné toalety: hlavně musíte vědět, kde hledat

Světový den toalet má za úkol zvýšit podvědomí o tomto problému, které s sebou nese spoustu onemocnění. A má šířit a oslavovat hygienu.  

Katolíci třímající růžence se modlili za bezpečnost Polska

Spousty lidí s rozkládacími židličkami, nemalá frekvence procházejících kněží a jeptišek, a také někteří civilní obyvatelé, kteří měli na oblečení viditelné církevní znaky. Takto vypadala atmosféra polského Těšína v sobotu odpoledne.

V Elektrárně v Dětmarovicích hořelo, ta je nyní mimo provoz

K požáru zařízení zvaného absorvér došlo v pátek dopoledne v areálu eletrárny v Dětmarovicích. Požár mají v tuto chvíli hasiči pod kontrolou, probíhá jeho dohašování a vše se obešlo bez zranění.

Vzhůru do Beskyd? Obavy z afrického moru zatím mít nemusíte

Prasečí mor? V Beskydech se zatím neobjevil, a momentálně se tak nechystají ani žádná opatření či režimy, které by souvisely s letní turistickou sezonou.

Útoky na městské úředníky: Paní, která plive, pán, který vyhrožuje smrtí

Paní, která v rozčílení plive po lidech, nadávky nejhrubšího zrna či dokonce útok pěstmi, výhrůžky smrtí za to, že jisté dámě odmítli kopírovat její soukromé dokumenty. Vítejte v kancelářích a dalších prostorech k jednání s veřejností na místních radnicích a magistrátech.

Neznámý muž v autě obtěžoval malou školačku

Karviná – Desetiletou školačku obtěžoval neznámý muž před karvinskou Základní školou Prameny. Dívenka šla domů, když u školy zastavilo šedivé auto. Řidič ji nabízel sladkosti a lákal ji do vozu. Dívenka naštěstí utekla.

Lidé si vyšlapali, magistrát jim postaví

Karviná - Mnozí obyvatelé Karviné si ho doslova vyšlapali. Nový chodník za milion a půl, který v těchto dnech začal vznikat na travnaté ploše mezi Kauflandem a částí sídliště Hranice.

Náměstí se již ocitá za plotem, stavba začíná

Orlová (Havířovsko) - Před orlovským městským úřadem od včerejška už nezaparkuje ani jedno auto. Centrum města postupně obstupují ploty. A blíží se i další velké změny. Co se děje? Město včera stavební firmě předalo kompletně celé staveniště a začala roky kýžená stavba Humanizace centra Orlové.

Lidé dluží městům miliony

Karvinsko - Desítky milionů korun scházejí v kasách všech měst na Karvinsku. Chybějící částky se každoročně zvyšují. Ne, nejde o zlodějny. Jsou to peníze, které městům dluží jejich obyvatelé. Nejčastěji jsou to dluhy za odpady, nájmy či nezaplacené pokuty za přestupky.

Na Havířovsku chystají nové projekty na moderní domovy pro seniory

Orlová (Havířovsko) - Nový domov pro seniory s kapacitou okolo 150 klientů. Tak by mohla vypadat budoucnost objektu bývalé speciální školy v orlovské Polní ulici. Město nyní připravuje smlouvu o případném prodeji objektu developerovi, který by jej pak přestavěl. Okres stárne a projekty bydlení pro seniory chystají také v některých menších obcích.

VIDEO: Policie už zná jména agresivních zlodějů kabelů

Karviná - „To je tvoje bu.erante?!" Takto začíná policií zveřejněné video, které ukazuje zloděje kabelů z pozemků těžební společnosti OKD.

OBRAZEM: Vodáci otevřeli krásy meandrů řeky Odry

/FOTOGALERIE/ Slavnostní otevření letošní vodácké sezony zažily úchvatné meandry řeky Odry v Bohumíně.

Dodavatelé: trápí nás krize v OKD, stát by nám měl odpustit DPH

Orlová – Vláda by neměla řešit jen problémy propuštěných horníků, ale také lidí z dodavatelských firem OKD, které čeká stejný osud. Představitelé největších orlovských firem si přišli na radnici postěžovat, jak je situace v OKD poznamenává.

Muž zemřel v obchodním domě. Zkolaboval na eskalátorech

Karviná /FOTOGALERIE/ - Několik desítek minut oživovali záchranáři muže (ročník 1932), který ve středu dopoledne upadl na eskalátorovém schodišti v karvinském obchodním domě Prior.

Nové CT bude lépe vyšetřovat a pacienty bude i více šetřit

Nový, výkonnější a také šetrnější k pacientům. Takový je shrnut několika slovy nový počítačový tomograf (CT), který v úterý slavnostně uvedla do provozu Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj. Náklady na pořízení a instalaci činily 15,1 milionu korun.

Lidem plesniví byty. Proč? Odpovědí je několik

Byty s plísněmi. Jev, který se objevuje především v topné sezoně a čas od času trápí všechny majitele bytových fondů na Karvinsku. Příčiny? Těmi může být i nepravidelné větrání prostor a přílišné šetření na topení. Ne ale vždy.

Karviná čistí problémovou čtvrť, strhává i některé budovy

K zemi šla během čtvrtku a pátku budova bývalé školka Na Vyhlídce v karvinské části Nové Město. Město tak pokračuje v čištění dané čtvrti od polorozpadlých objektů, které jsou pak magnetem pro zloděje či lidi bez domova.

Karvinský stopař: Z opravdové reality může být člověk šokován

Dobrodruh, cestovatel, autostopař, který se vydal na sedmnáctiměsíční výlet, během kterého projel 19 zemí, a také budoucí spisovatel. To vše je karvinský rodák Lukáš Krejčí, který je ovšem nejen v autostopařské komunitě známý spíše jako Jason Moody.

Vánoce v Keni jsou mnohem klidnější a skromnější

Původem Keňská Karviňačka Eunice Polednik Wenje říká: Vánoce v Keni jsou mnohem klidnější a skromnější.

Kominíci: Lidé se přece jen už naučili být odpovědnější

Okolo stovky požárů ročně, které vznikají od komínů rodinných domů a dalších staveb, řeší každým rokem hasiči v Moravskoslezském kraji.

Skončí oddělení chirurgie? Možná

Orlová - Deset milionů korun v minusu. Taková je loňská bilance chirurgie orlovské části Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj. Zřizovatel, tedy kraj, proto plánuje jednání s vedením nemocnice. A zcela vyloučen není ani konec tohoto oddělení.

Domovník je pán! V Orlové s projektem sklízí úspěch

Vybrali jedny z nejproblémovějších domů ve městě a zavedli tam novou funkci. Takzvaní domovníci preventisté nyní působí už v šesti orlovských činžovních domech a město v tom chce pokračovat.

Domovník je pán! V Orlové s projektem sklízí úspěch

Orlová - Vybrali jedny z nejproblémovějších domů ve městě a zavedli tam novou funkci. Takzvaní domovníci preventisté nyní působí už v šesti orlovských činžovních domech a město v tom chce pokračovat.

V Karviné právě probíhá největší sportovní stavba

Je všední den dopoledne a ze staveniště na fotbalovém stadionu v karvinské přiznačně nazvané ulici U Hřiště právě vyjíždí plně naložený náklaďák se zeminou. Odjíždí směrem k centru města po Polské ulici a cestu doslova zaneřáďuje tím, co sype z korby.

AKTUALIZOVÁNO

Ministr Babiš: O hornických důchodech dále jednejme

Nejpozději do konce března by měli navštívit ekonomičtí experti hornických odborů tým ministra financí Andreje Babiše, aby spolu propočítali a projednali návrhy odborů ohledně předčasných odchodů horníků do důchodu.

Co bude s orlovskou bývalou školou?

Orlová - Sociální zařízení či domov pro potřebné a kryté sportoviště pro místní školy i veřejnost. Takto by Orlová ráda viděla budoucnost objektu někdejší školy v ulici Polní nedaleko zdejšího centra.

Velká rekonstrukce vlakového nádraží přináší i komplikace

Rychlejší a bezpečnější trať i modernější prostředí. To vše čeká na cestující vlakového nádraží v Českém Těšíně, které patří k jedněm z nejdůležitějších železničních bodů v naše regionu.

Baskytarista legendární americké kapely: Jsem fanoušek filmů z Karviné

Karviná /ROZHOVOR/ - Něco takového se opravdu běžně nestává. Baskytarista legendární americké crossover hard core kapely Dog Eat Dog, která letos mj. slaví 25 let na scéně, Dave Neabore, složil úvodní píseň pro český film Teď ne, Broskvičko. 

Postaví v Orlové náměstí i koupaliště?

Do 31. března letošního roku chtějí mít orlovští radní jasno, jak to skutečně bude s uvolněním dotace na rekonstrukci náměstí v Orlové-Lutyni. Odpovědět by mělo ministerstvo financí, které má tento projekt spolufinancovat. Pokud město obdrží zamítavou odpověď, chce podniknout další kroky a hledat jiné levnější možnosti úpravy náměstí.

Starý mlýn a moderní vzdělávání

Karviná - Noví technicky vzdělaní lidé začnou už zanedlouho vycházet z bývalé chátrající budovy někdejšího Janečkova mlýna na okraji lázeňského parku v Karviné-Darkově.

Žena, která zemřela po pádu z balkonu, měla v krvi alkohol a toxikologické látky

Větší množství alkoholu a toxikologické látky. Takto popisují policisté nález v těle čtyřčiadvacetileté ženy, která zemřela minulý čtvrtek po pádu z balkonu v 10. patře domu v Makarenkově ulici v Karviné.

Parkoviště za peníze v centru města zejí prázdnotou

Orlová - Deset korun za každou hodinu stání budou nadále platit šoféři, kteří parkují na málo využívaných městských parkovištích v centru Orlové. To se ale možná zanedlouho změní. Orlovští radní mají v nejbližší době vymyslet nový plán, jak situaci změnit.

AKTUALIZUJEME

Muž údajně zabil těhotnou ženu, vyhodil ji z 10. patra

Karviná – Případ neuvěřitelné krutosti a násilí šetří od čtvrtečního večera karvinská policie. Podle svědků události vyhodil muž těhotnou čtyřiadvacetiletou ženu z balkonu v 10. patře. Stalo se tak v tzv. domě hrůzy v Makarenkově ulici v Karviné-Novém Městě. Žena pád nepřežila.

Těšínská karafa inspiruje nejen budoucí sommeliery

Již 9. ročník soutěže Těšínská karafa proběhl na Albrechtově škole v Českém Těšíně.

Ministerstvo: Orlová? Letos to klapne!

Město Orlová bude mít možná letos jeden řádný důvod k oslavě. Po dlouhých a úmorných letech jednání, řešení a plánování by se měla konečně dotáhnout ke zdárnému konci realizace plánu na revitalizaci a rekonstrukci tamního náměstí 28. října a jeho okolí.

Karvinská záchytka je jediná v okrese. A tamní práce je zase jedinečně náročná

Karviná - Zdi tohoto zařízení loni vidělo více než 1800 případů totálně opilých lidí a někteří zde dokonce pobývali i opakovaně. Karvinská protialkoholní záchytná stanice je dodnes jedinou svého druhu pro celý okres a tamní personál si musí umět poradit s nejrůznějšími typy opilců.

Kina na Karvinsku bojují o přežití. Úspěšně

Karvinsko - Modernizovat, bojovat za co nejrychlejší nasazování premiér a filmových hitů, nemít příliš drahé vstupné a nabízet také co nejlepší zázemí a servis pro diváky. Taková je asi jediná cesta přežití kin nejen na Karvinsku v jejich konkurenčním boji s multiplexy.

Kam se šrotem? Lidi matou sporné vyhlášky místních radnic

Karvinsko - Zmatek, nejistota a vyčkávání, co vlastně bude dál. Tak se dají ve zkratce popsat první dny nových obecních vyhlášek, které v několika městech na Karvinsku de facto zakazují obyvatelům prodávat do sběren kovový šrot.

Nejkrásnější česká alej roku 2014? Jsou to sakury z Karviné

Karviná - Chcete vidět nejkrásnější alej České republiky loňského roku? Pak byste měli zamířit do Karviné, a to na třídu 17. listopadu. Tuto tepnu uprostřed města lemuje celkem 177 vzrostlých sakur. A právě tuto alej vybrali hlasující z celé republiky v každoroční anketě ekologického hnutí Arnika.

Orlovské technické služby chtějí reklamní obrazovku za stovky tisíc

Orlová - Potřebuje město koupit novou reklamní plochu za stovky tisíc korun v podobě LED obrazovky? O tomto tématu možná budou v nejbližší době rozhodovat radní města, které je jediným akcionářem tamní firmy Služby města Orlová (SMO).

Katolíci se hněvají na stát. Na Karvinsku jim bylo vráceno zatím jen 11 hektarů

Karvinsko - Katolická církev není spokojena s dosavadním průběhem restitucí. Podle ní jde ze strany státu vše pomalu, a tak například v Olomouci podali katolíci žalobu na tamní pobočku Státního pozemkového úřadu. V samotném okrese Karviná žádá katolická církev navrácení celkem 41 hektarů pozemků, vráceno jí zatím bylo 11 hektarů.

Podvodníci to zkoušejí i přes kanály

Karvinsko zažívá v těchto dnech ataky dalších podvodníků, kteří zkoušejí tahat peníze z místních domkařů.

Lidé ze Zimného dolu slaví, problémová stavba konečně končí

Orlová - V pondělí se konečně splnil sen snad všech obyvatel orlovské části Zimný důl. Oficiálně totiž skončila stavba tamních komunikací, které byly několik let rozbité po budování nové kanalizace.

Výrostci v okolí karvinského gymnázia terorizují nejmladší studenty

Karviná - Strach o své děti a také vzrůstající napětí. Toto řeší stále častěji rodiče zejména nejmladších studentů karvinského gymnázia. Jejich děti čas od času zažívají verbální, ale i fyzické útoky a také takřka pokusy o loupeže či okrádání ze strany údajně zejména romských výrostků. Ti na malé studenty číhávají nejčastěji při jejich cestách ze školy na autobus.

Zraněný horník z páteční tragédie zůstává v umělém spánku

Ostrava - V umělém spánku zatím stále zůstává jeden z horníků, zraněných při páteční tragédii 
v Dole Karviná. Ten byl hospitalizován ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě, mimo jiné s rozsáhlými poraněními hrudníku.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT