Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RICHARD ŠEDÝ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hrůzostrašný střet velkého audi s mladou dívkou. Policie hledá svědky nehody

Vážná dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 8. listopadu se okolo 17. hodiny stala v Praze 9 na Černém Mostě v křižovatce ulic Ocelkova a Generála Janouška.  Při ní srazilo vozidlo Audi Q7 s třináctiletou dívku.

Pražská zoo přispívá na záchranu Balikpapanského zálivu a "pivařů" z Bornea

Zoo Praha začala finančně podporovat projekt Pesisir Balikpapan, který pod českým vedením probíhá v Balikpapanském zálivu na ostrově Borneo již od roku 2007. Jeho cílem je ochránit přírodně velmi cenné území, které obývá mimo jiné populace asi 2000 kahau nosatých, tzv. pivařů z Bornea. Kvůli nedostatku financí hrozilo tomuto projektu ukončení, proto se vedení zoo rozhodlo jej po dobu dvanácti měsíců finančně podporovat.

Národní muzeum po rekonstrukci: vozíčkáři se dovnitř nedostanou. Do února

Velká sláva proběhla kolem otevření Národního muzea po složité rekonstrukci. Od 28. října, kdy bylo opět zpřístupněno veřejnosti, se na jeho návštěvu čekají dlouhé fronty. Do konce letošního roku je totiž vstup zdarma. Ve víru událostí však zapadla jedna podstatná informace: bezbariérový přístup do budovy není vzhledem ke stále probíhajícím stavebním úpravám zatím možný. Takže invalidé na vozíku mají smůlu. 

Karlovo náměstí projde postupnou proměnou za 230 milionů korun

Po mnoha letech nezdařilých pokusů zná Praha novou podobu Karlova náměstí. Vítězný návrh, který vzešel z tzv. soutěžního dialogu, schválili pražští radní. Citlivá obnova parku v centru města bude doplněna o promenádu, kavárnu, hřiště a trhy. Revitalizace má z parku vytvořit místo, kde lidé chtějí trávit čas. Cena celkové revitalizace parku se odhaduje na zhruba 230 milionů korun. 

Nůž na koberce lanko nepřeřízne, zjistil lupič. Přesto zmizel s drahým telefonem

/VIDEO/ K odvážné akci se odhodlal dosud neznámý muž, který se s nekalými úmysly vypravil do obchodu s mobily v nákupním centru na Pankráci. Případ se stal v pátek 9. listopadu před 19. hodinou.

Vítězné náměstí se otevře lidem. Praha má vítězný návrh jeho proměny!

Dlouho očekávaná revitalizace Vítězného náměstí má jasnější obrysy. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) v úterý večer vyhlásil výsledky architektonické soutěže na jeho novou podobu. Návrh, který byl odbornou porotou oceněn jako nejlepší, odklání veškerou dopravu mimo střed náměstí. Kulaťák tak získává zcela novou tvář. Autoři návrhu jsou Pavel Hnilička, Eva Macáková a Josef Filip.

OBRAZEM: Borci na Galdiator Games předvedli divákům úchvatné představení

Pražská O2 arena se opět zachvěla v základech. Začátkem listopadu v ní proběhl 18. ročník nejstarší FMX akce v Evropě - Gladiator Games 2018. Největší freestyle motokrosový svátek tradičně přivezl do Prahy špičky světové scény FMX, které do gladiátorských klání vedli čtyři kapitáni. Na diváky čekala strhující show, motorky, sněžné skútry, létající auto, a další překvapení.

Šest cest poznání. Nová aplikace zprostředkuje zážitky z historie metropole

Hlavní město Praha připravilo v rámci letošních oslav mobilní aplikaci Prague Histories. Tento interaktivní průvodce provede Pražany i turisty po tematických stezkách mapujících známé i neznámé milníky 100 let historie Prahy. Na zastávkách uživatelé objeví historické fotografie a další zajímavosti. Některé snímky jsou doplněny zvukovými záznamy rozhlasových vysílání, dobovými videi a u novějších a výkonnějších zařízení také 3D objekty.

Lidem bez domova nechá magistrát zdarma očkovat jejich psy

Příspěvková organice hlavního města Prahy Centrum sociálních služeb Praha už poněkolikáté pořádá pro lidi bez domova bezplatné očkování psů. Akce se uskuteční ve čtvrtek 15. listopadu 2018 od 9 do 11 hodin v pražské Michli.

Otřesný případ nelidského chování: bestie nechala venku dvě malá štěňata

Dvě ještě slepá, asi týden stará štěňátka, někdo v chladném počasí odložil v Praze 9. Díky pejskaři se dostala do rukou ošetřovatelů z útulku pro opuštěná zvířata pražské městské policie, kteří se jim pokusí nahradit matku. Zvířata tak mají velkou šanci přežít bestiální chování svého původního majitele.

Stále je na co koukat. Podzim v pražské zoo některým zvířatům vyloženě vyhovuje

Primáti skotačící v listí, panda červená pochutnávající si na plodech dřišťálu nebo jeleni bělohubí v říji. To všechno činí z pražské zoo ideální místo k podzimním výletům.

OBRAZEM: Velká kunratická slavila své již 85. narozeniny

Velká kunratická je jeden z nejstarších přespolních bežeckých závodů v Čechách. Běhá se vždy druhou listopadocou neděli v Kunratickém lese v Praze. Letos se uskutečnil již 85. ročník.

AKTUALIZOVÁNO

Hasiči celou noc bojovali s požárem v Letech. V Praze ráno doporučili nevětrat

/FOTOGALERIE/ Více než 130 hasičů bojovalo zhruba od osmi hodin v sobotu večer s požárem haly v Letech u Prahy. Oheň se jim podařilo dostat pod kontrolu až v 5.41 v neděli ráno. Pach po spálenině je cítit až v Praze, hasiči proto vydali doporučení nevětrat. To z okrajových částí metropole rozšířili na celé území Prahy. 

Pražští celníci odhalili v ukrajinském autobusu pašované cigarety

Dobrou práci předvedli v pátek ráno pražští celníci. Při běžné rutinní kontrole zastavili autobus s ukrajinskými registračními značkami a jako by šli najisto. Našli v něm 18 tisíc kusů neproclených cigaret.

AKTUALIZOVÁNO

Z Justičního paláce evakuovali tisíc lidí. Žena telefonicky vyhrožovala bombou

Nepříjemné chvilky prožívali všichni, kdo se dopoledne nacházeli v Justičním paláci na pražských Míčánkách. Na linku 158 totiž volala žena, která hrozila výbuchem bomby. Palác byl okamžitě evakuován a museli jej prohledat policisté se psy specializovanými na vyhledávání výbušnin. Žádná výbušnina nalezena nebyla a kolem půl jedné po poledni by se vše mělo vrátit do běžného provozu. 

Muž onanoval při vybírání zboží v obchodě. Přivolal si na pomoc prodavačku

/VIDEO/ Těžko uvěřitelný případ řeší policisté od 29. října. Nikdo neví, s jakými úmysly tehdy zamířil neznámý chlapík do jedné z večerek v Bělohorské ulici v Praze 6. Ale při nakupování si počínal dost nechutným způsobem, takže mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až pět let vězení.

AKTUALIZOVÁNO

Otec násilím sebral matce dceru a zmizel s ní. Policie je dopadla na hranicích

Od dnešní noci pátrali policisté po devětačtyřicetiletém muži a jeho čtyřleté dceři. Muž je otcem dítěte, to ale bylo obvodním soudem pro Prahu 3 svěřeno do péče matky. Oba jsou ukrajinské národnosti. Díky přijatým opatřením se oba podařilo zadržet na polsko-ukrajinských hranicích.

Přípustná nevěra? V Praze otevírá první nevěstinec se silikonovými pannami

Prahu čeká sexuální revoluce. Žádná nezávazná konverzace a kupování předražených drinků děvčatům u baru. Jako první svého druhu v České republice zde dnes začíná nabízet své služby nevěstinec s erotickými pannami. Klient si bude moci vybrat ze dvou "žen" a erotický zážitek si může pořídit již za 1200 korun. Podnik má velké vize pro celou Evropu. 

V tunelech Pražského okruhu už můžete poslouchat rozhlas

Od listopadu je cestování Prahou opět o něco bezpečnější i komfortnější. Automobilisté se již nemusí obávat, že při projíždění tunely přijdou o důležité dopravní informace, ale ani o svou oblíbenou hudbu. Tunelový komplex Blanka, Strahovský tunel a tunel Mrázovka jsou již kompletně vybaveny rádiovým signálem. 

Netopýři z Císařského ostrova a jeho okolí dostali k dispozici nové bydlení

Zatímco Pražané se poslední dobou potýkají s vážnou bytovou krizí, netopýři jsou na tom výrazně lépe. Na konci října totiž zaměstnanci Lesů hlavního města Prahy zavěsili do korun stromů na Císařském ostrově šest speciálních dřevocementových budek. Stejné příbytky pro netopýry se velmi osvědčily již v roce 2015 ve Stromovce. Budky napodobují přirozené skrýše netopýrů v dutinách a štěrbinách starých stromů.

Nájemníci doma spali, zloději jim přesto vykradli byt. Odnesli věci za 60 tisíc

/VIDEO/ Naprosto bezostyšně si počínala dvojice výtečníků v jednom domě v Cimburkově ulici na pražském Žižkově. Chvíli zkoumali sklepy a když zjistili, že se do nich přes mříže nedostanou, vybrali si jeden z bytů, do kterého pronikli.

Zloději bezostyšně kradli v obchodním centru. Nyní jim hrozí až dva roky

/VIDEO/ Na první pohled vypadali jako docela obyčejní zákazníci. Jenže při bližším zkoumání kamerových záznamů se ukázalo, že dva muži "nakupovali" v prodejně elektra bez zaplacení. Nyní po nich pátrá policie.

Tramvaje se vrátily pod most na Vltavské, nejezdí jen přes Hlávkův most

Osm dní byl uzavřen prostor pod mostem v Bubenské ulici u stanice Vltavská pro tramvajovou dopravu i pěší. S dnešním ranním rozjezdem kolem půl páté došlo k velkému návratu. Chodci i tramvaje jsou zpět, byť soupravy nemohou odbočit na Hlávkův most. Pro auta je most i nadále neprůjezdný.

Veleslavínský zámek jde do dražby. Loupež za bílého dne, tvrdí starosta Prahy 6

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhlásil veřejnou dražbu na prodej zámečku v pražském Veleslavíně. Dražba se uskuteční 30. listopadu 2018, minimální podání činí 382 milionů korun. Vše schválilo ministerstvo kultury. Politikům a obyvatelům Prahy 6 se aukce nelíbí.

Pod most v Bubenské se vrátí chodci a tramvaje. Ale jen některé, auta mají smůlu

Ve čtvrtek ráno se otevře pro tramvaje a pro pěší podjezd pod mostem v Bubenské ulici u stanice metra Vltavská. Most, který bylo nutné kvůli havarijnímu stavu před týdnem uzavřít, je provizorně zajištěný. Na své pravidelné trasy kolem holešovické tržnice se vrátí linky číslo 1, 12 a 25. Auta zatím na most v Bubenské nesmějí.

Žena požádala o pomoc při domácím násilí. Partner na ni poté vytáhl nůž

Rekordní počet osob vykázaných z domu zaznamenalo v září Intervenční centrum Praha, které se zabývá případy domácího násilí. Skončily tak celkem 24 případy. Kromě roku 2016, kdy jich bylo evidováno 21, se v průměru tento počet pohyboval kolem 14 případů. Pracovníci centra řešili i otřesný příběh mladé ženy, kterou její partner dlouhodobě týral.

Labuť ze Stromovky doplatila na lidskou neznalost. Kvůli pečivu přišla o křídlo

Krmení vodního ptactva je nejen v hlavním městě vítanou kratochvílí pro návštěvníky parků, rybníků i náplavek. Stačí ovšem málo k tomu, aby dobrý úmysl způsobil tragickou událost, která zdravé zvíře poznamená na celý život. Své by o tom mohlo vyprávět i labutí mládě ze Stromovky, které přišlo na svět letos v květnu spolu se svými čtyřmi sourozenci. 

Dušičky pod kontrolou. Svátek zesnulých bude pod zvýšeným dohledem strážníků

Pražská městská policie i tento rok přistoupí k opatření v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých. Od soboty 27. října až do neděle 4. listopadu budou její strážníci zajišťovat zvýšený dohled na pražských hřbitovech a v jejich okolí.

Mám AIDS, užijte si to, řekl muž a pocákal lidi před hospodou svou krví

/VIDEO/ Policisté pátrají po muži, který ve dvou případech ve středu 10. října okolo 21. hodiny na Vinohradské ulici potřísnil tři osoby krví. V obou případech, které se staly v rozmezí několika minut, chlapík přistoupil k lidem, kteří stáli před restauracemi a kouřili. 

Radost v pražské zoo. Na svět přišlo další hříbě koně Převalského

V pondělí prezentoval ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek na výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií v Bangkoku úsilí zahrady o záchranu koní Převalského. Zmínil také, že se v zoo – jak v pražské Troji, tak v dalších jejích zařízeních – dosud narodilo celkem 238 hříbat tohoto ohroženého druhu. Již ve čtvrtek dopoledne pak přibylo další mládě; letos již čtvrté.

Nejhorší díra republiky se dočká opravy. Kdo převezme štafetu?

Technická správa komunikací zahájí v pondělí 29. října opravu ulice vršovické U Seřadiště v celém jejím rozsahu. Řidiči se tak v ulici, která je trojnásobným držitelem nelichotivého ocenění „Nejhorší díra republiky“ v anketě Výmoly.cz, dočkají do konce listopadu zcela nového povrchu.

Poškozený most na Vltavské půjde k zemi. Podepřením Praha jen získá čas

V noci na dnešek nečekaně uzavřený most u stanice metra Vltavská bude nutné zbourat. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková. Zároveň TSK zbourá i paralelní most, po kterém vede komunikace Bubenská v opačném směru, informovala Česká televize.

Zimní letový řád Letiště Praha: spojení do 114 destinací, přibylo deset nových

V neděli 28. října vstoupí v platnost zimní letový řád. V jeho rámci se bude z Letiště Václava Havla Praha létat do celkem 114 destinací ve 42 zemích světa. Mezi nimi také nově například do Belfastu, Marrákeše, Ammánu, Šardžá, Pisy, Splitu či Dubrovníku. Celkem nabídne pražské letiště během zimní sezóny letecká spojení do deseti nových destinací.

AKTUALIZOVÁNO

Stav mostu u stanice Vltavská se náhle zhoršil. Neprojedou tramvaje ani auta

Stav silničního mostu, který podjíždějí tramvaje přímo u stanice metra Vltavská, se v posledním měsíci výrazně zhoršil a provoz na něm i pod ním musí být kvůli bezpečnosti preventivně uzavřen. Komplikace čekají řidiče i cestující veřejnou dopravou. Uzavírka podle předběžných odhadů potrvá minimálně týden, most je nezbytné odborně podepřít.

Dalších 260 parkovacích míst. Magistrát zřídil nové záchytné parkoviště P+R

V prostorách Kongresového centra Praha v blízkosti stanice metra C Vyšehrad mohou zaparkovat uživatelé osobních automobilů na nově otevřeném parkovišti P+R. Kapacita otevřeného parkoviště je 260 parkovacích stání a provozní doba je stanovena od 4 hodin ráno do jedné hodiny v noci.

Ceny nových bytů v Praze dále rostly, metr stojí v průměru skoro 95 tisíc korun

Růst cen nových bytů na pražském rezidenčním trhu neskončil ani o letních prázdninách, průměrná cena nových bytů v nabídkách developerů od začátku roku vzrostla už o 11 procent na 94 894 korun za metr čtvereční. Naopak rozloha průměrného nabízeného bytu se opět o něco zmenšila a dosahuje 64,43 metru čtverečního. Za něj  musí zájemce zaplatit 6,1 milionu korun. Ještě na začátku roku by za stejný byt zaplatil 5,5 milionu korun.

Smrt muže nalezeného u Rozvadovské spojky nebyla náhoda. Policie má podezřelé

/VIDEO/ Když v dopoledních hodinách třináctého října přijali operátoři linky tísňového volání oznámení o nálezu těla mrtvého muže poblíž Rozvadovské spojky v Praze 5, na místo vyrazili kriminalisté, dopravní policisté i lékař zdravotnické záchranné služby a lékař policejní. Všichni hledali možnou příčinu mužova úmrtí.

Mladík se možná chce stát kuchařem. Začal krádeží sady profesionálních nožů

/VIDEO/ Policisté z pražských Holešovic prošetřují od 27. září případ krádeže špičkových nožů. Zhruba v jedenáct hodin večer pronikl dosud neznámý zloděj do kuchně jedné z restaurací v Jankovcově ulici a jeho kořistí se stal kufřík s profesionálním kuchařským nářadím. Nešťasnému majiteli tak způsobil škodu za dvacet tisíc korun. Po drzém pachateli policie nyní pátrá.

Policie navrhla obžalovat Alžířany za znásilnění turistky v hotelu v Praze

/VIDEO/ Kriminalisté ukončili vyšetřování případu znásilnění turistky v Náprstkově ulici v Praze 1 z 2. dubna letošního roku a podali na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 návrh na podání obžaloby. 

Je to bomba, hrozil v bance lupič. Dostal desítky tisíc, policii stále uniká

/VIDEO/ Je to téměř přesně na den osm měsíců od chvíle, kdy se pobočka banky v pražských Dejvicích stala terčem útoku neznámého lupiče. Dnes policisté opět zveřejnili prosbu o pomoc s pátráním, jelikož darebáka se stále nepodařilo ani identifikovat. V případě dopadení a odsouzení mu hrozí až deset let za mřížemi.

V centru Prahy nepojedou jedenáct dní tramvaje. Koleje potřebují nutně opravu

Nesmírně zatížená tramvajová křižovatka mezi Lazarskou a Spálenou ulicí v centru Prahy projde rekonstrukcí. Od čtvrtka 18. října až do pondělí 29. října tak nebudou v úseku Jindřišská - Lazarská cestující vozit tramvaje, ale autobusy náhradní dopravy. Centrální přestup na noční tramvaje bude ve stanicích Karlovo náměstí a Novoměstská radnice.

Signal festival viděly stovky tisíc lidí. Vrátí se příští rok znovu do Karlína?

Šestý ročník Signal festivalu představil díla etablovaných českých umělců i objevených mladých talentů, zároveň přivezl instalace od nejžádanějších zahraničních vizuálních umělců současnosti. Jelikož festivalu neobyčejně přálo počasí, od čtvrtka do neděle jej podle pořadatelů viděly stovky tisíc lidí. Letos poprvé zavítal i mimo centrum do pražského Karlína.

Patnáctiletá dívka se nevrátila z vycházky. Může být v ohrožení života

Pražští policisté hledají patnáctiletou Marii Viktorii Peškovou. Dívka odešla v pondělí večer ze střediska výchovné péče v Praze 4 na povolenou vycházku, ze které se nevrátila ani o sobě nepodala zprávu. Podle kriminalistů by se mohla pohybovat ve společnosti svého přítele na území Prahy.

Praha hostí špičkové vědce zabývající se pomocí oblastem s nedostatkem vody

Na týden trvající akci s názvem Summit Smart Biotic Pump Praha se poprvé v historii sešly světové kapacity, které řeší záchranu a pomoc oblastem, které trpí akutním nedostatkem vody. Iniciátorem a organizátorem summitu je společnost Consilia Futura Europa.

Policie uskutečnila v centru Prahy zátah na drogové dealery. Pomáhali jí i psi

/VIDEO/ Jednu ze zatím nejrozsáhlejších plánovaných akcí proti překupníkům drog provedli policisté pražské cizinecké policie ve spolupráci s celníky v noci na pátek. Přesně ve dvaadvacet hodin vyrazilo bezmála sto čtyřicet policistů a pět celníků rozdělených do třech skupin na tři místa v úzkém centru metropole. Zkontrolovat se rozhodli Václavské a Staroměstské náměstí a oblast Můstku.

Při požáru bytu ve Kbelích hasiči evakuovali 10 lidí, tři andulky a jedno morče

Tři jednotky hasičů vyrazily v neděli dopoledne do Jilemnické ulice v pražských Kbelích. Přivoláni byli k rozsáhlému požáru bytu, za pomoci policie z domu zachránili deset lidí, z tho tři děti. Bez úhony řádění živlu přestály i tři andulky a jedno morče, zachráněná zvířata byla v pořádku předána majitelům. Na místo vyjeli  i záchranáři.

Předsedové akademických senátů varují před omezováním svobody univerzit

Historicky třetí setkání akademických senátů pražských vysokých škol hostila České zemědělská univerzita v Praze. Hlavním bodem setkání se stala pracovní debata věnovaná aktuálním tématům současného českého, především však pražského vysokého školství.

Letošní Signal festival končí. Dnes je poslední šance pokochat se hrou světel

/FOTOGALERIE/ Parádní představení v rámci letošního ročníku Signal festivalu viděly od jeho čtvrtečného zahájení tísíce lidí. Pokud jste se ještě nebyli podívat a máte zájem, dnes večer máte poslední možnost. Ve fotogalerii může najít inspiraci, kam vyrazit.

TSK doporučila varianty pro dočasnou náhradu Libeňského mostu, Povedou souběžně

Jako nevhodnější varianty propojení obou břehů Prahy 7 a Prahy 8 při opravě Libeňského mostu se podle představené studie objednané Technickou správou komunikací jeví provizorní jednokolejný tramvajový most a silniční most, oba vedoucí souběžně se stávajícím mostem, nebo pouze silniční most.

Luxusní nabídka ODS v Praze 8. Hnutí Osmička žije a Piráti ji zatím nepřijali

Nabídka, která se neodmítá. Tak by se dala nazvat výzva, s kterou hned v neděli přišla ODS v Praze 8. Přestože ve spolupráci se Svobodnými volby v místní městské části ODS vyhrála, oslovila druhého a třetího v pořadí, aby vytvořili koalici bez ní, ale s její podporou. Jenže Piráti s Osmičkou žije se snaží najít koaliční partnery a narážejí na problém s bývalým místostarostou za Zelené Petrem Vilgusem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT