Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RICHARD ŠEDÝ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nastoupil do tramvaje, onanoval a vystoupil. Chlapík to vydržel celé dopoledne

Velice svéráznou zábavu si vybral 11. září v dopoledních hodinách zatím neznámý muž. Mezi osmou ranní a půl jednou odpoledne cestoval tramvajemi na lince 22 mezi zastávkami Břevnov a Malá Strana. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, pokud by se při tom neukájel. Proto po něm nyní pátrají pražští kriminalisté.

Tunel Blanka slaví třetí narozeniny. Alternativní objízdné trasy stále chybí

Přesně před třemi lety v sobotu 19. září 2015 byl zahájen zkušební provoz tunelového komplexu Blanka. Od té doby jím projelo již přes 100 milionů aut, což potvrzuje jeho stěžejní vliv na dopravu v Praze. Celý objekt byl během této doby důsledně monitorován a naměřené výsledky dokazují, že stavební objekty fungují správně podle předpokladů projektu.

Unikát Zoo Praha: přirozeně odchovala nejvíce mláďat zejozoba afrického na světě

Pražská zoologická zahrada letos dosáhla bilance 30 přirozeně odchovaných mláďat zejozoba afrického za osm chovatelských sezón. Tím se nemůže pochlubit žádná jiná zoo na světě. Nejstarší letošní mládě tohoto druhu narozené v pražské zoo 22. srpna už překonalo kritický věk a jeho sourozenci narození krátce po něm jej můžou následovat. Návštěvníci najdou tyto možná až bizarně vyhlížející ptáky se zvláštním tvarem zobáku v Ptačích mokřadech umístěných v dolní části zoo.

V Karlíně řádí drzý zloděj. Zaměřuje se na jízdní kola a střešní nosiče aut

/VIDEO/ Rovinatý Karlín na břehu Vltavy je pro cyklistiku jako stvořený. Zcela jistě o tom ví své chlapík, který v této pražské čtvrti krade kola zaparkovaná v podzemních garážích, nepohrdne ani střešním nosičem na autě či jeho obsahem.

Nad Prahou hlučí letadla. Hlavní ranvej letiště prochází podzimní údržbou

/VIDEO/ Hlavní přistávací a vzletová dráha Letiště Václava Havla v pražské Ruzyni bude tento týden mimo provoz. Ode dneška až do pátku 21. září na ní budou probíhat práce pravidelné podzimní údržby.

Tramvajová zastávka Kamenická prochází rekonstrukcí. Bude bezbariérová

Zhruba v polovině prosince by se zastávka tramvají Kamenická v ulici Milady Horákové v Praze měla předvést cestujícím v novém hávu bez bariér a nutnosti vstupovat do vozovky. Technická správa komunikací (TSK) začala s její rekonstrukcí.

Divoká honička s motorkářem. Převážel drogy, byl pod jejich vlivem a ještě opilý

/VIDEO/ Ani riskantní jízda nespasila dvaačtyřicetiletého německy hovořícícho motorkáře. Ten po divoké honičce svůj stroj nezvládl a policisté, kteří jej dopadli, se nestačili divit, co všechno jej k hazardu na silné mašině vedlo.

Muž si odskočil z práce a zmizel. Mohl se stát obětí trestného činu

V úterý 11. září  v 10. hodin ráno odešel šestapadesátiletý Michal ze svého pracoviště, aby navštívil jednu z bankovních poboček na náměstí Republiky v Praze 1. Od té doby jej nikdo neviděl a doposud se nevrátil do práce ani domů. 

Pohotovostní motorizovaná jednotka v akci: zadržení bytařů i sáčku s marihuanou

Hned dva úspěšné zákroky si během čtyřiadvaceti hodin připsali na pomyslný účet činnosti policisté z pohotovostní motorizované jednotky. Jednou byli rychle u oznámeného vloupání, podruhé projevili "policejní čich".

Celníci zabavili nelegální automaty. Jednu hernu v Krči zavřeli, neměla EET

Deset zabavených kvízomatů „tzv. druhé generace" a jedenáct internetových kiosků. To je bilance dvou kontrolních akcí, které provedli pražští celníci na začátku září. Ke své kontrole si vytipovali provozovny v Praze 4 – Krči. Oba podniky od sebe byly vzdáleny jen několik desítek metrů.

Na vinici sv. Kláry v Troji se o víkendu bude konat tradiční vinobraní

Vinice sv. Kláry v Praze patří ke klenotům mezi českými vinicemi. Dlouhá tradice pěstování vína, skvělá poloha i jedinečný výhled ji jak předurčují k produkci kvalitních hroznů, tak také z ní činí ideální prostředí, kde je možné si hotová vína opravdu vychutnat. Tradiční vinobraní, které se zde koná už o nadcházejícím víkendu, k tomu navíc přidá bohatý hudební doprovod a výborné jídlo.

Mladík vykradl v centru Prahy luxusní teslu. Odněkud k ní měl klíč

/VIDEO/ Od čtvrtého září prošetřují policisté z místního oddělení Benediktská případ, při kterém neznámý mladík vykradl auto značky tesla, zaparkované v Široké ulici v Praze 1. Nyní po něm pátrá policie.

Opilec sprostě nadával strážníkům. Nechtěl přestat, tak skončil na záchytce

O tom, že sprostě pokřikovat na strážníky je jako draždit hada bosou nohou, se včera krátce před půlnocí přesvědčil notně opilý muž. Kdyby si dal říct, přestal a tiše zmizel, asi by nocoval doma. Jelikož k tomu nedošlo, akce vyvolala reakci. Byl odvezen na záchytku a ještě bude mít opletačky s úřadem.

Lupič na prodavačku vytáhl obušek a zmlátil ji. Odnesl si jen cigarety

/VIDEO/ Až deset let za mřížemi hrozí surovému násilníkovi, který se vypravil loupit do jedné z večerek v Černokostelecké ulici v pražských Strašnicích. Případ se stal 7. září a od té doby po lupiči pátrají kriminalisté.

Libeňské podzámčí se otevřelo lidem. Budou se zde konat i farmářské trhy

Městská část Praha 8 dokončila v létě 2018 revitalizaci Libeňského podzámčí, které bylo několik let v žalostném stavu a zcela nepřístupné. V úterý 11. září 2018 bylo slavnostně otevřeno veřejnosti a přilákalo asi 200 zájemců.

Když chlapi kradou parfémy: jeden obchod, dva skutky a čtyři podezřelí

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Parfumerie v Řevnické ulici v obchodním centru na pražském Zličíně jakoby darebáky přímo přitahovala. V rozmezí několika týdnů si ji za svůj cíl vybraly hned dvě dvojice zlodějů. Postup krádeže měly sice trochu odlišný, ale výsledek byl stejný. V jejich taškách skončily parfémy za desítky tisíc. Po všech aktérech nyní pátrá policie a hrozí jim až dva roky za mřížemi.

AKTUALIZOVÁNO

Největší protiteroristické cvičení v dějinách. V Kongresovém centru se střílelo

Zhruba čtyřicet ozbrojenců obsadilo Kongresové centrum v Praze a za jako rukojmí si vzali dva tisíce diváků muzikálu. Takový byl scénář cvičení s názvem Démon 2018. Šlo o dosud největší akci svého druhu a účastnily se jej všechny složky záchranného systému. Symbolicky bylo vybráno datum 11. září.

Řidič vjel na D5 u Prahy pod předjíždějící kamion, nehodu nepřežil

/VIDEO, FOTOGALERIE/ K tragické nehodě došlo kolem 3. hodiny ráno na 3. kilometru dálnice D5 u Rudné u Prahy. Řidič sportovního audi narazil zezadu do kamionu a svůj vůz doslova napasoval pod návěs. Střet s kolosem nepřežil. Dálnice byla ve směru na Prahu několik hodin neprůjezdná.

AKTUALIZOVÁNO

Únik plynu zastavil provoz u Výstaviště, lidé z okolí byli evakuováni

/Fotogalerie/ Pražští hasiči zasahovali při úniku plynu z výkopu v ulici U Výstaviště. Velitel zásahu celou ulici prevenitvně uzavřel pro veškerou dopravu včetně tramvajové. Plynaři začali s odstraňováním havárie. K události došlo kolem deváté hodiny ráno. Kvůli vysoké koncentraci plynu bylo z přilehlých budov evakuováno 121 lidí a 4 zvířata. Přívod plynu se podařilo uzavřít krátce po poledni a poté byl evakuovaným průběžně umožněn návrat. Provoz tramvají byl obnoven ve 12.44.

Při vloupání do bytu zloděj odcizil klíče od mercedesu, se kterým pak odjel

/VIDEO/ Od poloviny srpna pracují policisté z místního oddělení Jižní město na případu krádeže a omezování domovní svobody. Zatím neznámý pachatel se vloupal v ranních hodinách do domu v Mendelově ulici v Praze 4 a pak i do jednoho z bytů.

Hlavně všechno postupně: obhlídnout, rozbít okénko a nakonec vykrást

/VIDEO/ Policisté z místního oddělení Benediktská pátrají po povedené partičce, která devětadvacátého srpna v brzkých ranních hodinách vykradla auto zaparkované v Bílkově ulici v Praze 1. Sebrala věci v hodnotě 200 tisíc korun a všechny aktéry nyní policie hledá.

Pražští archeologové našli pod Václavským náměstím vodovod z 18. století

Části historického vodovodního potrubí z borových klád a zcela výjimečně zachovanou souvislou linii tohoto vodovodu objevili archeologové Muzea hlavního města Prahy. Ti provádí v historickém jádru metropole záchranný archeologický výzkum v souvislosti s rekonstrukcí dolní části Václavského náměstí. 

Hrůzný nález ve Zbraslavi. Drážní domek vydal po požáru ohořelou mrtvolu

Kolem desáté hodiny dopoledne vyjeli pražští hasiči k požáru opuštěného drážního domku u zastávky Praha-Zbraslav. V průběhu rutinního zásahu na ně však čekalo nepříjemné překvapení. Při požáru bylo nalezeno ohořelé torzo lidského těla. Na místě probíhá šetření hasičských vyšetřovatelů a kriminalistů.

Policie pátrá po šestileté dívce, její babička skončila ve vazbě

Již několik měsíců nikdo neviděl šestiletou dívku, která byla svěřena do poručnické péče. Na objasnění případu pohřešované Valerie pracují kriminalisté z Krajského ředitelství pražské policie z prvního oddělení ve spolupráci s kolegy specializujícími se na pátrání po osobách od poloviny srpna.

Prahu opět rozzáří Signal festival. Poprvé povede i Karlínem

Festival světla Signal, který již neodmyslitelně patří k pražskému podzimu, rozsvítí od 11. do 14. října 24 uměleckých instalací českých i zahraničních umělců v celkem osmi městských částech Prahy. Přinese tři hlavní festivalové trasy – v centru, na Vinohradech a nově v Karlíně.

Sex na ulici mohl cizince vyjít draho. Strážníci mu zachránili peněženku

/VIDEO/ V Praze je blaze, domníval se nejspíš cizinec, který se rozhodl okusit sexuální radovánky s prostitutkou přímo v centru Prahy. Těžko říct, jestli zaplatil předem, ale o peníze by přišel tak jako tak. Žena mu velmi obratně odcizila z kapsy kalhot peněženku s doklady.

AKTUALIZOVÁNO

Na Pražském okruhu shořelo ferrari. Z auta zbyl jen předek, škoda je 6 milionů

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Ne uplně tradiční výjezd k autu v plamenech zažili dnes po druhé hodině odpoledne pražští hasiči. Na Pražském okruhu ve směru na D1 v oblasti Točné likvidovali požár luxusního ferrari. Jeho posádka stihla vůz opustit ještě před jejich příjezdem.

Stop srážkám tramvají v Praze! Dopravní podnik začne testovat antikolizní systém

Pražský dopravní podnik plánuje ještě v září letošního roku první testy antikolizního systému, který má zabránit vzájemným srážkám tramvají. Zkoušky budou prováděny na tramvaji typu T6A5 v areálu Opravny tramvají v Malešicích. Unikátní zařízení zatím není v městské tramvajové dopravě plošně zavedeno. Pokud bude funkční, počítá se s dalším testováním v provozu na vybraných tramvajích.

Voňavé babí léto. Výstaviště Praha obnovilo ve svém areálu Růžovou zahradu

Během letošního podzimu bude na pražském Výstavišti znovuotevřena Růžová zahrada. Její obnova je jedním z dalších kroků k revitalizaci celého areálu a jeho relaxačních zón. Na ploše 2000 metrů čtverečních návštěvníky obklopí vůně několika desítek rostlin růží a okrasných sakur.

Vlak v Holešovicích nerespektoval návěstidlo, poškodil výhybku

S nepříjemnostmi se setkali dnes dopoledne cestující na železnici v oblasti stanice Praha-Holešovice. Nákladní vlak zde totiž kolem deváté hodiny ráno nerespektoval zákaz jízdy na návěstidle a poté, co jej projel, poškodil výhybku.

Top 10 developerů má dvě třetiny trhu s byty v metropoli. Tři největší třetinu

Deset největších developerů se na pražském trhu podílí dvěma třetinami. Stabilní je hlavně velká trojka, kterou dlouhodobě tvoří Central Group, Finep a Skanska Reality. Tři největší hráči prodávají více než třetinu všech pražských bytů. 

Nehoda dvou aut uzavřela dálnici D6. Záchranáři odvezli šest zraněných

/VIDEO/ K vážné dopravní nehodě došlo v neděli dopoledne na nultém kilometru dálnice D6 nedaleko sjezdu z Pražského okruhu. V místě, kde je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu, se střetla dvě osobní auta. Záchranáři odvezli šest zraněných.

Příští rok spojí pražské letiště a Spojené státy již třetí pravidelná linka

Letecká společnost United Airlines oznámila, že bude od 7. června 2019 létat mezi Prahou a Newarkem ve státě New Jersey, který je v bezprostřední vzdálenosti největšímu americkému městu New York. V rámci letního letového řádu 2019 tak budou z Letiště Václava Havla Praha v provozu již tři pravidelné linky do USA.

AKTUALIZOVÁNO

Část metra C nejezdila. Na Vyšehradě vběhl do tunelu pes, chytali ho hasiči

Kuriózní příčinu má obousměrné zastavení provozu metra linky C mezi stanicemi Florenc a Pražského povstání. Těžko říct, jestli se mu čekání na další soupravu zdálo dlouhé, ale ve stanici Vyšehrad vběhl do jednoho z tunelů pes. K události došlo ve 12.20 a provoz se podařilo obnovit až za tři čtvrtě hodiny zhruba pět minut po 13. hodině. 

Úchyl řádil u metra Ládví. Sahal ženám pod sukni a chtěl jim strhnout kalhotky

/VIDEO/ Dva totožné skutky ve dvou dnech, ale stejný pachatel. Pražští policisté prošetřují případy výtržnictví se sexuálním podtextem, ke kterým došlo u stanice metra Ládví 16. a 17. srpna letošního roku ve večerních hodinách. Za trestný čin výtržnictví hrozí pachateli v případě dopadení a odsouzení až dvouletý pobyt za mřížemi.

Úleva po osmi měsících. Do opravené Zenklovy ulice se vrací tramvaje

Ačkoli původní termín zprovoznění rekonstruované tramvajové trati v Zenklově ulici byl přelom září a října 2018, dopravní podnik dokončil stavbu v předstihu a provoz bude obnoven již před zahájením nového školního roku. První cestující se svezou už v sobotu 1. září. Do Zenklovy ulice se současně s tramvajemi vrátí i automobilový provoz v omezeném rozsahu jednosměrně ve směru do centra.

AKTUALIZOVÁNO

Hasiči bojovali s požárem v Libuši. Poškozenou tlakovou lahev likvidoval sniper

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Zhruba kolem šesté hodiny ve čtvrtek večer vyrazili pražští hasiči k požáru ve sběrném dvoře v Obrataňské ulici v Libuši. S plameny, které vytvářely zdaleka viditelný sloup dýmu, se vydaly na souboj čtyři jednotky profesionálů a stejný počet jednotek dobrovolných hasičů. Požár se zcela podařilo zlikvidovat až před devátou hodinou večer. V pátek dopoledne k požářišti zamíří kriminalisté spolu s vyšetřovatelem a společně budou místo ohledávat. Nasazen bude i speciálně vycvičený pes na vyhledávání akcelerantů.

Policisté neinformovali o agresi vražedkyně z Anděla. Dostali podmínku

Osmiměsíční podmínka s rok a půl dlouhou zkušební dobou za maření úkonu úřední osoby z nedbalosti. Tak zní verdikt Obvodního soudu pro Prahu 1 pro policisty Lukáše Kočera a Petra Michálka, kteří v červnu 2016 zasahovali proti Michelle Sudků v kavárně na pražském Újezdě. Ta se tehdy pokusila uškrtit dívku a právě tuto informaci strážci zákona nepředali posádce sanitky, která Sudků převezla do psychiatrické léčebny v Bohnicích. Dva týdny po propuštění ubodala jinou ženu v obchodním centru na Smíchově v Praze.  

Na D11 se srazil autobus s nákladním autem. Tvořily se kolony

K vážné dopravní nehodě došlo dnes odpoledne na 8. kilometru dálnice D11 ve směru z Prahy na Hradec Králové. Po srážce autobusu a nákladního auta na místo vyjely tři jednotky pražských hasičů. Zranili se tři lidé.

OBRAZEM: Na skládce v Praze 11 se převrátil náklaďák. Řidiče vyprošťovali hasiči

K nehodě nákladního automobilu došlo dnes před čtvrtou hodinou odpoledne v areálu skládky v Chodovecké ulici v Praze 11. Na místě zasahovaly jednotky pražských hasičů z chodovské a krčské stanice a ze Správy železniční a dopravní cesty, jelikož v kabině zůstal uvězněný řidič.

Případ incidentu v autobuse na Smíchově zamíří před soud

Březnová potyčka v autobuse pražské hromadné dopravy na Smíchově má další vývoj. Poté, co se jedenapadesátiletý Čech bránil střelbou z plynové pistole napadení dvěma cizinci a utrpěl smrtelná zranění, doputuje případ před soud. Dozorující státní zástupkyně Tereza Čeplová potvrdila České televizi, že je obžaluje z vraždy. Čeká pouze na překlad obžaloby do ruského jazyka. 

Nádražka v Dejvicích má problém. SŽDC jí chce zdvojnásobit nájemné

Vyhlášená hospoda na dejvickém nádraží se dostává do potíží. Podle jejího nájemce Martina Ullmanna se Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) jako pronajímatel rozhodla bezdůvodně zvednout nájemné o sto procent. Na záchranu Dejvické Nádražky se dokonce podepisuje petice.

Auto skončilo v poli nedaleko pražského letiště. Zraněné ženy odvezla záchranka

K dopravní nehodě došlo v úterý odpoledne v ulici Do Horoměřic nedaleko pražského Letiště Václava Havla. Mercedes z dosud neznámých příčin vyjel z rovné silnice, převrátil se přes střechu a skončil v poli. Dvě ženy utrpěly zranění.

Střecha Paláce Lucerna se na dva týdny proměnila v zelenou louku

Projekt Louka nad Lucernou, za nímž stojí Ondřej Kobza, Petr Plewka a architekt Petr Hájek, otevírá dnešním dnem nově upravené střešní prostory Lucerny. Na 1000 meterch čtverečních bude mít veřejnost až do 11. září vždy od 12 do 20 hodin možnost projít se po umělé trávě, nakrmit slepice, kozy i králíky, prohlédnout si ptactvo ve voliéře, přivonět k lučnímu kvítí i poslechnout si dvacetiminutová klavírní intermezza.

Na údržbu každého stromu v Praze je potřeba jednorázově až sto litrů vody

Rekordní teploty a sucho, které trápily Prahu v posledních měsících, byly náročné také na údržbu zeleně. Každý strom v Praze spotřebuje jednorázově až 100 litrů vody, hlavní město se navíc snaží o stromy pečovat nadstandardně. Zalévání je pravidelné do pěti let po výsadbě stromu, v jiných městech je to obvykle dva až tři roky.

Muž 12 let předstíral mentální retardaci. Ošidil stát o jeden a čtvrt milionu

Kriminalisté pracují na netradičním případu, ve kterém stíhají jednatřicetiletého muže pro trestný čin podvod. Dvanáct let totiž před úřady a lékaři předstíral, že je mentálně retardovaný a získal nárok na různé dávky a příspěvky. Přišel si tak na více než jeden a čtvrt milionu korun. V případě uznání viny a odsouzení mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Oprava Negrelliho viaduktu se nejspíš protáhne. K zemi musí jít 16 oblouků

Horší stav oproti původním předpokladům je důvodem, proč bude pravděpodobně oprava Negrelliho viaduktu trvat déle. Stavbaři budou muset kvůli technickému stavu zbourat a znovu postavit 16 mostních kleneb, stav dalších šesti se bude ještě vyhodnocovat. A tak místo původně plánovaného podzimu příštího roku bude možná rekonstrukce dokončena až v dubnu roku 2020.

Cizinec se šel podívat na zvířata v zoo, vlastní kotě nechal v rozpáleném autě

/VIDEO/ Scénář zvíře zavřené v autě na slunci, strážník městské policie a teleskopický obušek v akci se včera opakoval u pražské zoologické zahrady. Zatímco nedávno zachraňovali muži zákona tři dehydratované psy, včera rozbitím okénka pomohli malému kotěti.

Stanice metra Hradčanská byla uzavřena. Hasiči zkoumali podezřelý zápach

Potíže čekaly ráno cestující na lince A pražského metra. Krátce po čtvrt na osm ráno uzavřeli policisté stanici Hradčanská, soupravy tudy v obou směrech pouze projížděly. Na místě se totiž vyskytoval neobvyklý štiplavý zápach. Jeho původ se vydali prověřit hasiči.

Osudný omyl dealera. Na ulici nabízel marihuanu kriminalistům

V pondělí večer potkal čtyřiačtyřicetiletý, anglicky hovořící muž na Malém náměstí v Praze 1 trojici mladých lidí. Z nějakého důvodu nabyl dojmu, že se jedná o cizince, kteří přijeli do metropole za zábavou, a tudíž jde o jeho potenciální klienty. Muž byl totiž pokoutný obchodník s marihuanou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT