Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMAN CICHOCKI

Roman Cichocki / Sokolovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vězni pracují lépe než agenturní zaměstnanci, chválí si strojírny

Svatavské strojírny již druhým rokem zaměstnávají odsouzené z Věznice Kynšperk nad Ohří a chválí si jejich zručnost i spolehlivost. Firma jim nabízí práci i po propuštění z výkonu trestu. V současné době zaměstnává šest odsouzených a práci nabízí i dalším. 

Sokolov vystaví ve sklepích zlatý poklad, bude ho střežit moderní elektronika

Muzeum v Sokolově získá na atraktivitě. Ve svých sklepích chce totiž otevřít stálou expozici sokolovského zlatého pokladu.

Provozovatel MHD chce o 1,5 milionu více. Město chce audit, pak teprve zaplatí

V těchto dnech pokračuje vedení sokolovské radnice v jednání o městské hromadné dopravě. Řeší hned dva problémy. Za prvé odmítá ihned zaplatit navýšení 1,5 milionu korun, o které si řekl provozovatel, jímž je firma Autobusy KV. Za druhé, letos končí městu smlouva s tímto provozovatelem a musí se najít nový. 

Odstávka, revize, opravy. Film o Babišovi v Sokolově narazil

Film Selský rozum a kniha Žlutý baron. To jsou dva tituly, které ukazují život podnikatele a politika Andreje Babiše. Organizátoři ale mají s projekcí problémy: Ano, můžete u nás promítat a propagovat knihu. Někde dokonce slib potvrdili smlouvou, kterou však vzápětí vypověděli. Jinde zase mluvili o zákazu politických témat.

Za hlavou státu dorazil i Cirkus Zeman

/FOTOGALERIE/ - Na Starém náměstí v Sokolově čekali ve čtvrtek odpoledne na prezidenta Miloše Zemana jeho příznivci i odpůrci. Ty druhé nazval prezident idioty. A to především proto, že na jejich transparentu měl být podle prezidentových informací nápis Cirkus Zeman a jeho kompars.

Výrobce z Kraslic: Profíci lezou z našeho simulátoru s promočenou kombinézou

Když se řekne Kraslice na Karlovarsku, mnoho lidí si vybaví světově proslulou fabriku na výrobu hudebních nástrojů pod původním názvem Amati. Zdejší rodák Petr Lisa to chce změnit. Jeho snem je, aby se po vyslovení jména Kraslice většině z nás vybavily také jeho špičkové profesionální simulátory. 

Další byty pro seniory

Sokolov - Nové bytové jednotky mají vyrůst v nevyužitém objektu Zdraposo.

Sokolov zřejmě koupí domy hrůzy

Majitel bytů nad kinem Alfa Alexandr Kendik sleví městu 2 miliony korun.

Chcete sedět na chodníku? Zaplaťte městu

Sokolov - Městská policie Sokolov zareagovala na množící se stížnosti lidí v lokalitě Hornická a Nádražní a začne pokutovat lidi, kteří si vytáhli na chodník židle. Pokud mají místo pronajaté, nic se neděje. Pokud ne, zaplatí pokutu za zábor veřejného prostranství.

Vrací se Dostavník, kdysi velmi oblíbený folkový festival

Sokolov - Kdysi velmi oblíbený a hojně navštěvovaný festival folkové a country hudby Dostavník se po mnoha letech vrací. Akce, která měla kdysi celostátní význam, upadla tak trochu v zapomnění. To se má ale změnit. Pořadatelé naznačili, že se bude dokonce odehrávat v ulicích města, a zavítá tak přímo mezi lidi.

Sokolov přestal prodávat byty na splátky

Kdo si chce koupit městský byt v Sokolově, musí nově zaplatit celou částku, na které se s prodejcem dohodl. Sokolovští zastupitelé totiž na svém posledním zasedání zrušili možnost prodeje městských bytů na splátky, jako tomu bylo doposud. Zároveň uvedli důvody, které je k tomu vedly.

Zeman: Masivní příliv migrantů do Evropy je selhání bezpečnostních složek

Kynšperk nad Ohří – Jako selhání bezpečnostních složek vidí prezident masivní příliv migrantů do Evropy. Reagoval tak včera na jeden z dotazů občana v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, který se zajímal o to, jak je možné, že podle něj o cílené akci nikdo nevěděl.

Budou stát na místě bývalých kasáren rodinné domky?

Sokolov velmi trpí tím, že má nedostatek rodinných a řadových domků. Volných bytů jsou desítky, kvalitní a luxusnější bydlení však chybí. Podle vedení sokolovské radnice jsou možnosti města v tomto směru velmi omezené. Jeden z mála zbývajících prostorů pro výstavbu domů ve městě je na místě bývalých kasáren v lokalitě Vítězná. Po změně využití v územním plánu by poté mohly být pozemky nabídnuty k prodeji.

Pacientům nově slouží v Sokolově špičková oční klinika

Odstranění dioptrií na rohovce či operace šedého zákalu zvládají na nové oční klinice v sokolovské nemocnici do deseti minut. Velký podíl na tom má nově instalovaná laserová sestava za 22 milionů korun. Pacientům je garantována rychlost zákroku, bezpečnost, přesnost a rychlé hojení očí. Při mém čekání na rozhovor do Sokolovského deníku, jeden z postarších pacientů na přijímacím pokoji, trefně zhodnotil oční kliniku dvěma slovy: To čumim! Novou kliniku představil čtenářům primář očního oddělení Andrej Farkaš.

Lavičky uvnitř sídlišť? Názory lidí se různí

Jedni lavičky mezi paneláky nechtějí, druhým zase chybí

Kdo nakonec koupí 200 sokolovských bytů?

Panuje obava, že byty koupí různí spekulanti

Infocentra se radila, jak přilákat více turistů

Představitelé informačních center z regionu se sešli v sokolovském Hornickém domě na poradě.

Hrad Loket bude hostit strašidelné Noční vampýrské dobrodružství

Dobrodružství bude v podání Pouličního divadla Viktora Braunreitera

Václav Neckář vystoupí v srpnu pod širým nebem

Královské Poříčí - Posluchači se dočkají známých hitovek i starých dobrých šlágrů

Prázdniny se blíží. Jak předejít úrazům dětí?

Euforie dětí. To poslední, na co myslí, je bezpečnost. Tak nějak vypadá poslední školní den a začátek letních prázdnin. Na toto období se zaměří i policisté, a to zejména v silničním provozu. Deník přináší několik rad, jak předcházet nejčastějším úrazům dětí v létě.

Turisté zvou do přírody na výšlap, který je vhodný i pro malé děti

Klub českých turistů Krušné hory Sokolov pořádá v neděli 17. května odpoledne turistickou vycházku pro rodiče s malými dětmi. Akce s názvem Toulavý kočárek je nenáročná pěší turistika, proložená zábavnými hrami pro nejmenší.

Klíšťata útočí. Jak se jim bránit?

Odborníci hlásí na tento víkend stupeň osm, což značí velké riziko stupně aktivity klíšťat

Podnikatelé mohou jásat. Sokolov hostí MS v trialu

Sokolov - Přijedou závodníci z 20 až 25 zemí včetně Japonska či Austrálie.

Do Slavkovského lesa projedou cyklisté tunelem

Mikroregion Sokolov východ a MAS Sokolovsko připravují napojení páteřní cyklostezky na Slavkovský les

Co s domy hrůzy v Sokolově, budou nadále hyzdit město?

Jednání budou ovšem složitá. Soukromý majitel totiž s nikým nekomunikuje kvůli nemoci

OBRAZEM: Divokej Bill roztančil Chodov

Chodov -  Známá kapela, která hraje takzvaný folk rock, koncertuje po celém Česku. V sobotu zazpívala v Chodově

Nezávislí zpochybňují volby v Sokolově kvůli bydlišti tanečníka Ondera

Sokolov - Hnutí nezávislých v Sokolově zpochybňuje výsledky volby v Sokolově. Někteří kandidáti poukazují na to, že na kandidátce Hnutí pro město Sokolov 2014 kandidovali lidé, kteří nemají v Sokolově trvalý pobyt. Podle všeho jde o tanečníka Jana Ondera. Ten mohl výrazně pomoci svému hnutí získat ve volbách pět mandátů. Sám získal 871 hlasů.

AKTUALIZOVÁNO

Sokolovská TOP 09 odstoupila z komunálních voleb kvůli manipulacím

TOP 09 nebude zřejmě v Sokolově v komunálních volbách bojovat o hlasy voličů. Předseda krajské TOP 09 včera oznámil, že strana stahuje kompletní kandidátní listinu. Důvodem jsou možné nesrovnalosti v sestavení kandidátky. „Není možné, aby TOP 09 tolerovala chyby při sestavování kandidátky v Sokolově, byť byly způsobeny neúmyslně. Stažením kandidátky chceme předejít případným pochybnostem, které by se mohly následně objevit," napsal v prohlášení krajský předseda této strany Petr Zahradníček.

V Hruškové by mohla vyrůst až stovka parcel pro rodinné domy

Sokolov chce do lokality přivést inženýrské sítě. Poté se soukromníky vytvořit parcely.

Kampaň jinak. Za pokreslený plakát můžete vyhrát sud piva

Sokolov - Mediálně známý, takzvaný tykadlový řidič Roman Smetana, který pomaloval předvolební plakáty politiků a byl za to odsouzen, by mohl Sokolovákům závidět. Ti nejenže mohou beztrestně přimalovat kandidátům do komunálních voleb knír, brýle či tykadla, ale ještě za to mohou vyhrát sud piva.

Majitelé nejhezčích oken dostanou odměnu

Hlasovat je možné až do 29. září.

Bývalý Arafatův odstřelovač navštívil Sokolov. Zabil jsem mnoho lidí, řekl

Sokolov - Sokolov navštívil bývalý člen ochranky palestinského předáka Jásira Arafata. Opustil učení islámu a nyní bojuje za mír mezi Palestinci a Židy. 

Nepříjemný zákrok u zubaře lze zaspat

Dětský řev ve stomatologické ordinaci, pokousaný zubař či mdloby dospělých při kvílení zubařské vrtačky. Situace, které mnozí z nás prožili nebo alespoň o nich slyšeli vyprávět peprné, někdy až škodolibé příběhy. Následná návštěva zubaře se u podobných hrdinů poté odložila na neurčito. Pacienti, kteří se objednají u stomatologa v sokolovské nemocnici, o podobné zážitky přijdou. Celý zákrok mohou totiž prospat. Nutno dodat, že pojišťovny podobné věci nehradí.

Jan Onder: Jsem slušný člověk a politik ze mě asi nebude

Sokolov - Známý tanečník se rozhodl kandidovat v říjnových obecních volbách v Sokolově 

AKTUALIZOVÁNO

Další otřesy na Chebsku. Tentokrát beze škod

Nový Kostel – Zhoupnutí jako na moři, cinkající nádobí 
a hlasité zadunění. Tak vypadalo další zemětřesení, které překvapilo lidi na Karlovarsku v noci z neděle na pondělí. Škody na majetku ale na rozdíl od květnových otřesů nebyly hlášeny.

Tip na výlet: Sasko nabízí evropské i světové unikáty

Dračí jeskyně, zábavní park, muzea či největší most na světě. Na své si přijde určitě každý.

Zájemci o levné byty si paradoxně koupí drahé

V Sokolově je poptávka po koupi všech městských bytů, ale lépe se prodávají ty menší. Ty větší, například 3+1, se nakonec také prodají, jen s většími průtahy. Zprvu o ně není takový zájem. Zastupitelé proto odsouhlasí snížení ceny a byty jdou znovu do prodeje. A výsledek je velmi paradoxní. V praxi se poté ty samé byty prodají ještě dráž než za původní cenu. Jde o spekulace, či nevydařenou snahu občanů ušetřit?

Na opravu radnice v Sokolově se nedostane

Sokolov - Posuzovatelé rozhodli, že nejde o rekonstrukci, ale pouze o opravu.

Sokolovská ubytovna není byznysem. Přesto bylo sepsáno několik petic

Sokolov - V Sokolově podobný problém nezaznamenávají. Přesto se lidé báli a bojovali peticí-

Výběrová řízení na sportoviště v Sokolově běží naplno. Čas je neúprosný

Sokolov - Jednání probíhají prakticky každý den. Sokolov už musel vyřadit firmy, ale jede dál naplno.

Sokolovští asistenti prevence řeší záškoláctví ihned

Sokolov -  Za pouhý měsíc realizace tohoto nápadu jsou vidět výsledky.

Pět mostů v Sokolově čeká oprava. Chodce, cyklisty i řidiče zas omezení

Sokolov - Hned pětice chátrajících mostů v Sokolově se dočká oprav. Čtyři z nich spojují břehy Lobezského potoka, pátý břehy Ohře. Město si dříve tak nákladnou opravu nemohlo dovolit. Dosavadní praxe byla taková, že se rekonstrukce dočkal vždy jen jeden most. A to ten, který byl v havarijním stavu. Nyní výrazně pomohla dotace z ROP Severozápad.

Do chátrajícího areálu Baníku přiteče díky dotaci 50 milionů

Sokolov - Vzniknou nová sportoviště a areál to posune dál. Ta stávající potřebují nutně rekonstrukci.

Kolo si ochrání cyklisté v Sokolově za padesátikorunu

Sokolov - Za pouhou padesátikorunu si budou moci cyklisté v Sokolově ochránit své kolo a znepříjemnit tak život zlodějům kol. Svůj bicykl si zaregistrují do systému, který mají k dispozici strážníci v celé ČR.  Důležitá je i spolupráce s prodejci kol.

Sokolov se promění v jedno velké staveniště

Sokolov - Občané i řidiči se budou muset během tohoto roku obrnit trpělivostí

Staré náměstí skomírá, oživit ho v Sokolově mají farmáři

Sokolov - Historické centrum už dávno není centrem občanů. Ti se potkají spíše v obchodním centru

Výtahy v Hornickém domě v Sokolově prozatím nebudou

Sokolov - Vozíčkáři budou mít i nadále komplikovaný vstup do Městského domu kultury v Sokolově. Město chtělo čerpat peníze z takzvaných norských fondů a postavit za ně výtahy z boční strany objektu. Narazilo však na několik komplikací, a tak raději od nápadu čerpat z těchto fondů ustoupilo. Zůstal projekt za 600 tisíc a příslib vedení města, že bude hledat jiné zdroje.

Zájemci o výstavbu domků v Sokolově nechtějí parcely ve stráni

Sokolov - Lidé v Sokolově dostanou šanci postavit si nové rodinné domky. Podle zkušeností je zájem především o pozemky, které nejsou ve stráni či jsou na atraktivních místech. Vedení města slíbilo, že připraví a nabídne k prodeji hned několik parcel v celém Sokolově. Jiné pozemky ve svém vlastnictví si však nechá Sokolov jako rezervu pro případný rozvoj města v budoucnosti.

Konečně začala stavba parkovacího domu v Sokolově

Sokolov - Po dobu stavby dojde k uzavření některých parkovišť v areálu.

Sokolovští úředníci jsou v chládku, klienti se jim přehřívají

Sokolov - Zatímco úředníkům frekventovaného odboru dopravy na sokolovské radnici proudí příjemný vánek z klimatizace, klienti za skleněnými přepážkami se potí a lapají po dechu. A to zejména v teplých dnech, o letních pařácích ani nemluvě. Jejich prostory totiž klimatizované nejsou. Podobný model funguje na městském úřadě zhruba sedm let.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT