Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMAN DOBEŠ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Povodně ničily památky, secesní most i vykopávky

Liberec - Přesná čísla jsou ještě neznámá. Je ale jasné, že škody na historických objektech budou.

Pavel Vančura: Jsem náročný, hlavně na sebe

Liberec /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ - Za roli Marbuela v opeře Antonína Dvořáka Čert a Káča získal Pavel Vančura Cenu Thálie 2009. Slavnostní předání proběhlo v přímém přenosu České televize 20. března. Operní pěvec Pavel Vančura má za sebou mnoho desítek rolí. Vše, co v minulosti dělal pro operu, považuje za přirozenou cestu, která byla nedávno oceněná Cenou Thálie. Jak se dá předpokládat, Pavel Vančura má krásně znějící hlas, i když hovoří. Jeho hlas je navíc hluboký a velmi silný, rezonující. A to natolik, že jsme během rozhovoru byli vykázáni z foyer Malého divadla v Liberci, kde jsme tento rozhovor zahájili, protože hlas operního zpěváka rušil divadelní zkoušku probíhající v sále divadla.

Jindřich Štreit: Upřímně, s otevřeným srdcem

Liberec /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Vernisáž výstavy s názvem Braziliáni z Česka proběhne v pátek v 16:00 v městském kině v Novém Boru. Autor svou výstavu otevře osobně. Jindřich Štreit je nejen fotografem, ale i uznávaným pedagogem. Koncem minulého roku obdržel z rukou prezidenta republiky Václava Klause titul profesora. Co nám prozradil?

Jan Placák: Nekonečná inspirace Boudníkem

Liberec /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Výstava podstatné části, zdaleka však ne celé sbírky legendárního „něžného barbara“ Vladimíra Boudníka, kterou nashromáždil Jan Placák, bude otevřena slavnostní vernisáží ve čtvrtek 25. února v 17.00 hodin v Galerii u Rytíře. Úvodní slovo pronese Vladislav Merhaut, který je největším znalcem tvorby a byl i osobním přítelem Vladimíra Boudníka a dlouhá léta mu pomáhal organizovat jeho záležitosti. Je také autorem krásné knihy nakladatelství Torst, Grafik Vladimír Boudník.

Liberecké sochy: hledání kontinuity historie a času

Liberec – Obyvatelé Liberce určitě zaznamenali, že Liberec je jedno z mála českých měst, kde jsou na ulici k vidění originální sochy, začleněné do kontextu městského urbanismu a které jsou pracemi současných, často evropsky nebo dokonce světově známých autorů. Společnost stojící za všemi aktivitami, které jsou v Liberci spojené se sochou a jejím začleněním do městských ulic, je obecně prospěšná společnost Spacium.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT