Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMANA NETOLICKÁ

Romana Netolická / Chrudimský deník

Romana Netolická, romana.netolicka@denik.cz

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

VIDEO: Maskovaný lupič přepadl benzinku. Dej sem prachy, řekl obsluze

Ve středu před pátou hodinou ranní došlo v obci Rozhovice na Chrudimsku k loupežnému přepadení místní benzinové čerpací stanice.

Andělé jsou mezi námi, říká maminka zdravotně postižené Markétky

Obrovský dům s bílou zdí v Hlíně u Horky jsem vždycky chtěla navštívit. Má velké kouzlo a byl dlouhá léta opuštěný. Už dva roky v něm bydlí manželé Kleinovi se čtyřmi malými dětmi. Mezi třemi kluky je jediné děvče: šestiletá zdravotně postižená Markétka. Děvčátko v posledních týdnech vzbudilo obrovský zájem lidí, kteří jí chtěli pomoci. A podařilo se jim to.

Králíky zabíjí mor. Chovatelé to nehlásí

Desítky králíků pošly vinou králičího moru, který už týdny trápí české chovatele. Nemoc udeří náhle a stává se, že jsou králíkárny prázdné ze dne na den.

Dřevěné rozhledny v Česku staví inženýři z Proseče

Téměř na každém významnějším kopci v Česku stojí nějaká rozhledna. Jejich historie sahá až dvě století zpátky. V rámci 50dílného seriálu Poznáváme Česko se tento týden na stránkách Deníku zaměřujeme právě na podobné lokality. Dnes se podíváme po rozhlednách, které lidé postavili ze dřeva. A nezapomeňte, z každého místa, které v létě navštívíte, nám můžete poslat tematickou fotografii a zúčastnit se soutěže o iPhone. Poslat je můžete i e-mailem.

Muž pokácel májku, ale ta spadla na auto. Škoda je značná

O svátku čarodějnic před 23. hodinou se na Palackého náměstí ve Skutči objevil muž s motorovou pilou a pokácel májku. Strážníci ho nestihli na místě dopadnout, ale nakonec pachatele zjistili. 

Vánoční porody: Tři holčičky

Chrudim - Namísto přípravy bramborového salátu a kapra ke slavnostní večeři spěchaly tři maminky do porodnice. Jejich čas přivést miminko na svět nastal o Štědrém dni. Miminka pomohla přivést na svět lékařka Lenka Skoupá.

Kolenní vaz je možné spravit plastikou

Chrudim – Chirurgické oddělení Chrudimské nemocnice provádí unikátní plastiku předního zkříženého kolenního vazu. Metoda je k pacientovi velmi šetrná.

Ženy chtějí vědět pohlaví dítěte. Jsou zvědavé a chtějí ho oslovovat jménem

Chrudimsko – Ochuzují se dnešní rodičky o tajemství ukrývané devět měsíců v jejich lůně? Přicházejí o krásné překvapení, kterým se těšily jejich matky a babičky? Vladimíra Hrbáčková, která léta pracovala na porodním sále, dnešní ženy nechápe. Tím, že dopředu znají pohlaví dítěte, se podle ní ochuzují o nejkouzelnější okamžiky.

Čtvrť u chrudimského nádraží se proměnila, „Bronx“ je minulostí

Čtvrti pod chrudimským nádražím se dlouhá léta přezdívalo Bronx. Otlučené domy, nepřizpůsobiví lidé, nepořádek. To vše už je minulostí a prostor se díky evropským dotacím probudil do původní krásy.

Studně jsou na dně, v lesích ani „Kudláček“ není úspěšný

Chrudimsko - Sucho, které nás nyní sužuje, udeřilo po dvanácti letech velkou intenzitou. Lidé odkázaní na vlastní studny už rezignovali na zahrádky a nad každým spotřebovaným litrem přemýšlí.

A je to tady, rostou! Na Hlinecku jsou i kováři

Hlinecko -  Houbařská sezona začala, alespoň to tvrdí hlinecký mykolog Jiří Laštůvka „Kudláček". Můžeme tak i v letošním roce seznamovat čtenáře v rubrice Kudlova houbařská hlídka, jaké druhy hub se v našich lesích objevují. Dejme „Kudláčkovi" slovo:

Morový sloup na chrudimském náměstí zmodrá

Chrudim - Město Chrudim se poprvé připojí ke Světovému dni zvýšení povědomí o autismu, připomínka potrvá sedm dní

Tibetskou vlajku vyvěsí pět měst z Chrudimska

Chrudimsko, Pardubicko - Na 10. března připadá 56. výročí povstání proti čínské okupaci Tibetu. Tento den se celosvětově připomíná sounáležitost s Tibetem.

Hlinsko přijme čtyři „sekáče", jejich hlavní náplní bude tráva

Hlinsko - Nové vedení města reorganizuje chod úřadu. Ruší některé odbory a naopak zřizuje nová oddělení. 

Keltové jsou stateční, staví dál

Nasavrky - Pátek 13. února rozhodně nebyl špatným dnem pro nasavrcký spolek Boii. V areálu keltského skanzenu připravili jeho členové poděkování pro sponzory a představili první fungující stavení.

Zapadlé vsi velebí traktoristy

Chrudimsko - Sníh v pondělí pokryl i dosud zelená místa. Nad bílým únorem by se naši předci nepozastavili, současná realita je ale jiná – auta nemohou přestat v zimě jezdit a údržba silnic je tudíž nutná i v nejmenších vesnicích.

Bezdomovci zůstávají v teple

Chrudim - Bezdomovci se sprchují, v teple ubytovny srkají horký čaj a dívají se na televizi. To není výmysl, ale skutečnost, za kterou stojí osmiletá usilovná práce s lidmi, kteří se zejména vždy před mrazy ukrývali v nemocnici, čekárnách a sklepech domů.

Masopust začal ve Včelákově, na obchůzku tam chodí i ženy

Včelákov - V sobotu ráno začala ve Včelákově tradiční masopustní obchůzka. Terén bez sněhu a dešťových louží nebyl fyzický výkon pro maškary nikterak náročný. To se ale nedá říci o množství jídla a alkoholu, které musely pozřít u jednotlivých domů.

Epidemie: Nejvíc nemoc řádí mezi malými dětmi!

Chrudim - V chrudimské nemocnici platí zákaz návštěv kvůli zvýšenému výskytu respiračních onemocnění včetně chřipek.

V jízdním řádu jsou jen „blechy"

Chrudim - Mnozí senioři jsou při studování jízdního řádu městské hromadné dopravy naprosto bezradní. Písmena a čísla bez lupy nepřečtou.

Dýmky čekají na první dámu

Chrudim - Prezidenta republiky bude při návštěvě Pardubického kraje doprovázet jeho choť Ivana, která zavítá do Proseče.

Nemocnice pořídila přístroj, který odstraní hemoroidy bez krve a bolesti

S Daliborem Bisem, lékařem chirurgického oddělení Chrudimské nemocnice, jsme hovořili o chorobě, se kterou se za svůj život třeba jen v nejlehčí formě setká 70 procent Čechů. Jde o hemoroidy, onemocnění, které mnoho lidí spojuje se studem a jeho léčbu odkládá.

Nemocnice pořídila přístroj, který odstraní hemoroidy bez krve a bolesti

Chrudim - Dnes přinášíme další z rozhovorů s lékaři Chrudimské nemocnice, a.s..

Povolební jednání dospělo k cíli

Chrudim - Povolební jednání v sobotu konečně dospělo k cíli. „Došlo k podpisu koaliční dohody mezi SNK ED, ČSSD,ODS a Koalicí pro Chrudim.

Nezmaři zaplnili sál hostince

Rabštejnská Lhota - Koncertu by slušelo divadlo, ale nešlo zjistit, kolik stojí. 

Dlouhodobá péče, to je psychický tlak pro personál i příbuzné

Chrudim - Tentokrát jsme hovořili s primářem Léčebny dlouhodobě nemocných Tomášem Vondráčkem, a to o oddělení, o kterém spousta lidí ani neví, a přitom je jediné v celém Pardubickém kraji. Jde o dlouhodobou intenzivní ošetřovatelskou péči (DIOP).

Naše práce není rutina, říká primářka o oddělení patologie

Chrudim - V seriálu, který představuje jednotlivá oddělení akciové společnosti Chrudimská nemocnice, dnes přinášíme rozhovor s primářkou patologicko anatomického oddělení Annou Korcovou.

Zemětřesení ve Skutči: Pavel Novotný je vyšachován ze hry!

Skuteč - Dvacetileté působení starosty Pavla Novotného je u konce. KDU-ČSL nefiguruje v již podepsané dohodě o povolební koaliční spolupráci.

Porodnice zažívá babyboom, letošní rok bude rekordní

Chrudim - Zatímco v celorepublikovém měřítku porodnost klesá, chrudimská porodnice trhá rekordy. K prvnímu říjnu zde spatřilo poprvé světlo světa 866 dětí.

„Doktor Blažek" sešel, teď má jinou historku

Chrudim - Milan L. ze Zaječic, který se v minulosti představoval jako doktor Blažek a chtěl na ulici po lidech půjčit peníze na benzin, zřejmě sebekriticky přiznal, že jeho vzhled už nekoresponduje s údajným vysokoškolským vzděláním. Svou roli proto musel umístit do dělnického prostředí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT