Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠÁRKA MRVOVÁ

Šárka Mrvová

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ostravská policie hledá nové zájemce do svých řad

Pokud hledáte zaměstnání, u kterého rozhodně nehrozí, že byste se nudili, pak zamiřte do řad policie. Ta totiž nabízí uplatnění zájemcům v uniformované složce, kteří mají zájem o pořádkovou službu.

Zájemci si budou moci zdarma prohlédnout pasivní domy

Investice do bydlení je pro většinu lidí největší v životě, přesto se o ní spousta investorů rozhoduje na základě neúplných, zkreslených nebo protichůdných informací. Vyplývá to z výzkumu, který pro Centrum pasivního domu zpracovala agentura SC&C. Podle něj téměř padesát procent dotazovaných netuší, co je to pasivní dům, jeden ze základních modelů energeticky úsporného bydlení. Napravit to mohou už tento víkend, kdy se konají mezinárodní Dny pasivních domů.

Sloni, běh, úklid, historická projížďka... Víkend v Ostravě bude pestrý

V ostravské zoo se v sobotu uskuteční akce s názvem Den pro slony. V cirkusové manéži zase dělají sloni kotrmelce. Dopravní podnik zve k projížďce historickým vozem. Přinášíme tipy, kam vyrazit v Ostravě o víkendu.

Divadlo loutek Ostrava připravilo novou pohádku do pokojíčku

Pro nejmenší diváky připravilo Divadlo loutek Ostrava (DLO) novou hravou pohádku s názvem Mráček a Mračoň. Premiéra se uskuteční v pátek 20. března 2015 od 17 hodin na alternativní scéně DLO.

V pondělí v Ostravě startuje festival ProTibet. Co nabídne letos?

Především milovníky vzdálených zemí a jiných kultur bude zajímat program letošního čtrnáctého ročníku festivalu ProTibet 2015.

OBRAZEM: Výstava historické a exotické obuvi

Hlučín - Boty, botky, botičky. To je název výstavy, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Muzeum Hlučínska ve spolupráci s Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo pro návštěvníky jedinečnou výstavu, která sleduje vývoj obouvání od nejstaršího období českých dějin až po současnost.

Jste majitel pasivního domu? Ukažte lidem, jak se vám bydlí

Také letos se v České republice uskuteční mezinárodní dny otevřených pasivních domů. Budou se konat od 7. do 9. listopadu 2014 a už nyní startuje přihlašování do akce „zapojte se a ukažte, jaký je váš skutečný život v pasivním domě".

Suzi Quatro vystoupí s Věrou Špinarovou na zámku v Hradci

Hradec nad Moravicí - Hudební ikona sedmdesátých a osmdesátých let, americká zpěvačka a baskytaristka Suzi Quatro, se na konci srpna vrátí do České republiky. Na třech výjimečných koncertech vystoupí společně s Věrou Špinarovou.

Skupina Kryštof oslaví 20 let

Ostravsko-havířovská skupina Kryštof vynechá letos až na pár výjimek tradiční letní akce a 20 let své činnosti oslaví vlastními festivaly pod názvem Kryštof Kemp 2014. Půjde o jednodenní akci organizovanou kapelou s programem pro všechny generace. Akce, kterých bude sedm, odstartují 12. července v Náměšti na Hané.

Nový skateboardový areál otevřou v Ostravě elitní jezdci

Ostrava - U příležitosti otevření nového sportovního areálu pro příznivce jízdy na skateboardu, koloběžkách i in-line bruslích se v neděli uskuteční v areálu Biskupského gymnázia v ulici Karla Pokorného v Porubě skateboardový závod Ostrava Skate Contest, kterého se zúčastní přední čeští jezdci.

Ostravanům se buddhismus líbí, meditační centrum rozšiřuje nabídku

Ostrava – Už patnáct let slouží Ostravanům meditační centrum buddhismu Diamantové cesty. Kvůli rostoucímu zájmu o přednášky a meditace museli buddhisté svůj program pro veřejnost rozšířit.

Počet policistů v kraji se zvýší, policie se chystá přijmout stovku nováčků

Ostrava /PODMÍNKY PRO PŘIJETÍ UVNITŘ ČLÁNKU/ - Chtěli byste pracovat u policie? Máte nyní šanci. Krajské policejní ředitelství chce doplnit personální stavy bezmála o stovku nových policistů.

Židle Magdalény Jetelové zdobí Dolní oblast Vítkovic

Ostrava – Přímo v hale smaltovny Vítkovice Power Engineering proběhla ve středu 1. května 2013 vernisáž uměleckých děl, která vznikla v průběhu sympozia Smalt Art Vítkovice 2013. Umělecká díla nyní budou dále vystavena pro širokou veřejnost v galerii Gong v Dolních Vítkovicích, a to zhruba od poloviny července tak, aby je mohli zhlédnout i návštěvníci letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava.

Věra Špinarová: Na velkém turné a poprvé v Gongu

Ostrava – Vrcholem právě probíhajícího turné zpěvačky Věry Špinarové se stane koncert, který se uskuteční ve středu 10. dubna v multifunkční hale Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Věru Špinarovu zde doprovodí smyčcové kvarteto Janáčkovy filharmonie Ostrava, zpěvák Petr Bende i soubor jejího syna Adam Pavlík Band.

Stavebnice Merkur: Potěšení pro mladší a starší se šrouby a maticemi

Hlučín - Kdo by neznal legendární stavebnici Merkur. Současná mladá generace už sice na práci s malými matičkami a šroubky nemá tu správnou trpělivost nebo v množství jiných elektronických a digitálních hraček o její existenci ani neví, přesto jsou u nás lidé, kteří této ryze české stavebnici propadli a nedají na ni dopustit.

V ostravském Domě umění jsou k vidění vzácné faksimile

Ostrava - V Kabinetu grafiky ostravského Domu umění v Jurečkově ulici v Moravské Ostravě si mohou zájemciv těchto dnech prohlédnout faksimile dvou největších bibliofilů a mecenášů knižní malby přelomu 14. a 15. století Jana, vévody z Berry, a českého a římského krále Václava IV. 

V ostravském Domě umění jsou k vidění vzácné faksimile

Ostrava - V Kabinetu grafiky ostravského Domu umění v Jurečkově ulici v Moravské Ostravě si mohou zájemciv těchto dnech prohlédnout faksimile dvou největších bibliofilů a mecenášů knižní malby přelomu 14. a 15. století Jana, vévody z Berry, a českého a římského krále Václava IV. 

Ostravská knihovna vyhlásí amnestii pro zapomnětlivé čtenáře

Ostrava - Na závěr měsíce března chystá Knihovna města Ostravy pro své čtenáře již tradiční akci s názvem Den ostravských čtenářů. Uskuteční se ve čtvrtek 28. března a v tento den bude vyhlášena upomínková amnestie.

V knihovnách v Ostravě začíná Týden prvňáčků

Ostrava – Stále ještě platí, že březen je měsícem knihy. Na poli literatury se proto právě v tomto prvním jarním měsíci aktivizují vydavatelé i knihovny. Ty ostravské nejsou výjimkou a od 4. do 9. března 2013 pořádají již tradiční akci s názvem Týden prvňáčků.

Kam o víkendu v Ostravě? Do zoo nebo do věže

Ostrava - Váháte, kam o víkendu vyrazit? Vydejte se na komentovanou procházku Z věže do věže nebo do zoo, kde se koná masopustní průvod zvířecích masek.

Pět set kol z Ostravy poputuje za africkými školáky

Ostrava - Už za měsíc se budou moci školáci v africké Gambii vozit do školy na opravených a darovaných kolech. Ta k nim vyrazí z Ostravy už ve čtvrtek. 

Akce ostravského planetária pokračují v náhradních prostorách

Ostrava – Protože Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy v Ostravě-Krásném Poli prochází v současné době rozsáhlou rekonstrukcí, konají se alespoň některé z dříve pravidelných akcí v náhradních prostorách.

OBRAZEM: Výstava obrazů Jana Zrzavého budí nadšení

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Výstava Jan Zrzavý: Božská hra, která probíhá v ostravském Domě umění, se těší velkému zájmu návštěvníků.

Martin Dejdar odhaluje železniční tajemství

Ostrava – Ostravské studio České televize připravilo do vysílání nový cyklus dokumentů nazvaný Tajemství železnic. Jeho autory jsou publicista a železniční nadšenec Milan Plch, režisér Ján Novák a dramaturg 
Jakub Slomiany.

Ženy, které nenávidí muže. Předpremiéra detektivky bude v Ostravě

Ostrava – V MinikinoKavárně v Moravské Ostravě bude v pondělí 28. ledna od 17 hodin v předpremiéře uvedena kiminální balada režiséra Roberta Sedláčka o osamělém hledači pravdy a spravedlnosti s názvem Ženy, které nenávidí muže. 

Vyznavačů buddhismu v Ostravě přibývá

Ostrava - Cítit se v každé situaci jako doma, to je přání buddhistů Diamantové cesty, kterých je v Ostravě čím dál víc. Každý den věnují půl hodiny meditaci pomocí tisíce let starých buddhistických metod trénují svoji mysl, která pak dokáže zvládat každodenní situace o poznání lépe.

Úplavici v Ostravě se nedaří zastavit, dalších sedm lidí onemocnělo

Ostrava – Úplavice, která se v minulých dnech vyskytla v Moravskosletském kraji, se stále nedaří dostat pod kontrolu. Během týdne onemocnělo dalších sedm lidí – čtyři na Ostravsku a tři v okrese Karviná. Podle sdělení ředitelky Krajské hygienické stanice Heleny Šebákové byli všichni nemocní izolováni na klinice infekčního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

Ostravská konzervatoř nabízí nový obor - výrobu originálních šperků a bižuterie

Ostrava - Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava připravuje od září nový umělecký kurz výroba originálních šperků a bižuterie.

Do Ostravy přijede Vlak Lustig, symbol nacistických transportů

Ostrava - Z Prahy se dnes vydá na svou pouť po českých a moravských městech Vlak Lustig, který má být symbolickou připomínkou nacistických transportů křižujících Evropu během druhé světové války.

V ostravské zoo se to hemží selaty. V pavilonu nazvaném Na statku

Ostrava – Ostravská zoologická zahrada nechová jenom vzácná exotická zvířata, ale návštěvníci zde najdou také ovce, kozy či prasata. 

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT