Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠÁRKA MRVOVÁ

Šárka Mrvová

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ostravská policie hledá nové zájemce do svých řad

Pokud hledáte zaměstnání, u kterého rozhodně nehrozí, že byste se nudili, pak zamiřte do řad policie. Ta totiž nabízí uplatnění zájemcům v uniformované složce, kteří mají zájem o pořádkovou službu.

Zájemci si budou moci zdarma prohlédnout pasivní domy

Investice do bydlení je pro většinu lidí největší v životě, přesto se o ní spousta investorů rozhoduje na základě neúplných, zkreslených nebo protichůdných informací. Vyplývá to z výzkumu, který pro Centrum pasivního domu zpracovala agentura SC&C. Podle něj téměř padesát procent dotazovaných netuší, co je to pasivní dům, jeden ze základních modelů energeticky úsporného bydlení. Napravit to mohou už tento víkend, kdy se konají mezinárodní Dny pasivních domů.

Sloni, běh, úklid, historická projížďka... Víkend v Ostravě bude pestrý

V ostravské zoo se v sobotu uskuteční akce s názvem Den pro slony. V cirkusové manéži zase dělají sloni kotrmelce. Dopravní podnik zve k projížďce historickým vozem. Přinášíme tipy, kam vyrazit v Ostravě o víkendu.

Divadlo loutek Ostrava připravilo novou pohádku do pokojíčku

Pro nejmenší diváky připravilo Divadlo loutek Ostrava (DLO) novou hravou pohádku s názvem Mráček a Mračoň. Premiéra se uskuteční v pátek 20. března 2015 od 17 hodin na alternativní scéně DLO.

V pondělí v Ostravě startuje festival ProTibet. Co nabídne letos?

Především milovníky vzdálených zemí a jiných kultur bude zajímat program letošního čtrnáctého ročníku festivalu ProTibet 2015.

OBRAZEM: Výstava historické a exotické obuvi

Hlučín - Boty, botky, botičky. To je název výstavy, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Muzeum Hlučínska ve spolupráci s Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo pro návštěvníky jedinečnou výstavu, která sleduje vývoj obouvání od nejstaršího období českých dějin až po současnost.

Jste majitel pasivního domu? Ukažte lidem, jak se vám bydlí

Také letos se v České republice uskuteční mezinárodní dny otevřených pasivních domů. Budou se konat od 7. do 9. listopadu 2014 a už nyní startuje přihlašování do akce „zapojte se a ukažte, jaký je váš skutečný život v pasivním domě".

Suzi Quatro vystoupí s Věrou Špinarovou na zámku v Hradci

Hradec nad Moravicí - Hudební ikona sedmdesátých a osmdesátých let, americká zpěvačka a baskytaristka Suzi Quatro, se na konci srpna vrátí do České republiky. Na třech výjimečných koncertech vystoupí společně s Věrou Špinarovou.

Skupina Kryštof oslaví 20 let

Ostravsko-havířovská skupina Kryštof vynechá letos až na pár výjimek tradiční letní akce a 20 let své činnosti oslaví vlastními festivaly pod názvem Kryštof Kemp 2014. Půjde o jednodenní akci organizovanou kapelou s programem pro všechny generace. Akce, kterých bude sedm, odstartují 12. července v Náměšti na Hané.

Nový skateboardový areál otevřou v Ostravě elitní jezdci

Ostrava - U příležitosti otevření nového sportovního areálu pro příznivce jízdy na skateboardu, koloběžkách i in-line bruslích se v neděli uskuteční v areálu Biskupského gymnázia v ulici Karla Pokorného v Porubě skateboardový závod Ostrava Skate Contest, kterého se zúčastní přední čeští jezdci.

Ostravanům se buddhismus líbí, meditační centrum rozšiřuje nabídku

Ostrava – Už patnáct let slouží Ostravanům meditační centrum buddhismu Diamantové cesty. Kvůli rostoucímu zájmu o přednášky a meditace museli buddhisté svůj program pro veřejnost rozšířit.

Počet policistů v kraji se zvýší, policie se chystá přijmout stovku nováčků

Ostrava /PODMÍNKY PRO PŘIJETÍ UVNITŘ ČLÁNKU/ - Chtěli byste pracovat u policie? Máte nyní šanci. Krajské policejní ředitelství chce doplnit personální stavy bezmála o stovku nových policistů.

Židle Magdalény Jetelové zdobí Dolní oblast Vítkovic

Ostrava – Přímo v hale smaltovny Vítkovice Power Engineering proběhla ve středu 1. května 2013 vernisáž uměleckých děl, která vznikla v průběhu sympozia Smalt Art Vítkovice 2013. Umělecká díla nyní budou dále vystavena pro širokou veřejnost v galerii Gong v Dolních Vítkovicích, a to zhruba od poloviny července tak, aby je mohli zhlédnout i návštěvníci letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava.

Věra Špinarová: Na velkém turné a poprvé v Gongu

Ostrava – Vrcholem právě probíhajícího turné zpěvačky Věry Špinarové se stane koncert, který se uskuteční ve středu 10. dubna v multifunkční hale Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Věru Špinarovu zde doprovodí smyčcové kvarteto Janáčkovy filharmonie Ostrava, zpěvák Petr Bende i soubor jejího syna Adam Pavlík Band.

Stavebnice Merkur: Potěšení pro mladší a starší se šrouby a maticemi

Hlučín - Kdo by neznal legendární stavebnici Merkur. Současná mladá generace už sice na práci s malými matičkami a šroubky nemá tu správnou trpělivost nebo v množství jiných elektronických a digitálních hraček o její existenci ani neví, přesto jsou u nás lidé, kteří této ryze české stavebnici propadli a nedají na ni dopustit.

V ostravském Domě umění jsou k vidění vzácné faksimile

Ostrava - V Kabinetu grafiky ostravského Domu umění v Jurečkově ulici v Moravské Ostravě si mohou zájemciv těchto dnech prohlédnout faksimile dvou největších bibliofilů a mecenášů knižní malby přelomu 14. a 15. století Jana, vévody z Berry, a českého a římského krále Václava IV. 

V ostravském Domě umění jsou k vidění vzácné faksimile

Ostrava - V Kabinetu grafiky ostravského Domu umění v Jurečkově ulici v Moravské Ostravě si mohou zájemciv těchto dnech prohlédnout faksimile dvou největších bibliofilů a mecenášů knižní malby přelomu 14. a 15. století Jana, vévody z Berry, a českého a římského krále Václava IV. 

Ostravská knihovna vyhlásí amnestii pro zapomnětlivé čtenáře

Ostrava - Na závěr měsíce března chystá Knihovna města Ostravy pro své čtenáře již tradiční akci s názvem Den ostravských čtenářů. Uskuteční se ve čtvrtek 28. března a v tento den bude vyhlášena upomínková amnestie.

V knihovnách v Ostravě začíná Týden prvňáčků

Ostrava – Stále ještě platí, že březen je měsícem knihy. Na poli literatury se proto právě v tomto prvním jarním měsíci aktivizují vydavatelé i knihovny. Ty ostravské nejsou výjimkou a od 4. do 9. března 2013 pořádají již tradiční akci s názvem Týden prvňáčků.

Kam o víkendu v Ostravě? Do zoo nebo do věže

Ostrava - Váháte, kam o víkendu vyrazit? Vydejte se na komentovanou procházku Z věže do věže nebo do zoo, kde se koná masopustní průvod zvířecích masek.

Pět set kol z Ostravy poputuje za africkými školáky

Ostrava - Už za měsíc se budou moci školáci v africké Gambii vozit do školy na opravených a darovaných kolech. Ta k nim vyrazí z Ostravy už ve čtvrtek. 

Akce ostravského planetária pokračují v náhradních prostorách

Ostrava – Protože Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy v Ostravě-Krásném Poli prochází v současné době rozsáhlou rekonstrukcí, konají se alespoň některé z dříve pravidelných akcí v náhradních prostorách.

OBRAZEM: Výstava obrazů Jana Zrzavého budí nadšení

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Výstava Jan Zrzavý: Božská hra, která probíhá v ostravském Domě umění, se těší velkému zájmu návštěvníků.

Martin Dejdar odhaluje železniční tajemství

Ostrava – Ostravské studio České televize připravilo do vysílání nový cyklus dokumentů nazvaný Tajemství železnic. Jeho autory jsou publicista a železniční nadšenec Milan Plch, režisér Ján Novák a dramaturg 
Jakub Slomiany.

Ženy, které nenávidí muže. Předpremiéra detektivky bude v Ostravě

Ostrava – V MinikinoKavárně v Moravské Ostravě bude v pondělí 28. ledna od 17 hodin v předpremiéře uvedena kiminální balada režiséra Roberta Sedláčka o osamělém hledači pravdy a spravedlnosti s názvem Ženy, které nenávidí muže. 

Vyznavačů buddhismu v Ostravě přibývá

Ostrava - Cítit se v každé situaci jako doma, to je přání buddhistů Diamantové cesty, kterých je v Ostravě čím dál víc. Každý den věnují půl hodiny meditaci pomocí tisíce let starých buddhistických metod trénují svoji mysl, která pak dokáže zvládat každodenní situace o poznání lépe.

Úplavici v Ostravě se nedaří zastavit, dalších sedm lidí onemocnělo

Ostrava – Úplavice, která se v minulých dnech vyskytla v Moravskosletském kraji, se stále nedaří dostat pod kontrolu. Během týdne onemocnělo dalších sedm lidí – čtyři na Ostravsku a tři v okrese Karviná. Podle sdělení ředitelky Krajské hygienické stanice Heleny Šebákové byli všichni nemocní izolováni na klinice infekčního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

Ostravská konzervatoř nabízí nový obor - výrobu originálních šperků a bižuterie

Ostrava - Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava připravuje od září nový umělecký kurz výroba originálních šperků a bižuterie.

Do Ostravy přijede Vlak Lustig, symbol nacistických transportů

Ostrava - Z Prahy se dnes vydá na svou pouť po českých a moravských městech Vlak Lustig, který má být symbolickou připomínkou nacistických transportů křižujících Evropu během druhé světové války.

V ostravské zoo se to hemží selaty. V pavilonu nazvaném Na statku

Ostrava – Ostravská zoologická zahrada nechová jenom vzácná exotická zvířata, ale návštěvníci zde najdou také ovce, kozy či prasata. 

Designér Petr Mikošek: Žijeme v době plastové a tak se chceme vrátit k přírodě

Ostrava – Nedávno byly vyhlášeny výsledky designové soutěže o podobu nové skleničky pro becherovku. Mezi finalisty se probojoval také ostravský designér Petr Mikošek ze studia BOA design, jehož návrh také díky veřejnému hlasování na internetu nakonec v soutěži zvítězil. Jeho vítězná sklenička bude vyrobena v některé z českých skláren v průběhu tohoto roku a počátkem roku 2013 bude dostupná spotřebitelům v limitované edici jako příbal jednolitrové lahve becherovky… Designérovi jsme položili tři otázky:

Milovníci vlaků dnes mohou na výstavu drážní techniky Czech Raildays

Ostrava – Mezinárodní veletrh drážní techniky Czech Raildays začíná dnes, v úterý 19. června, v areálu nákladového nádraží železniční stanice Ostrava-hlavní nádraží a potrvá do čtvrtka.

Ostrava patří knihám, spisovatelům a čtenářům

Ostrava /PROGRAM/ - Druhý ročník Letního knižního veletrhu, jehož motto zní „Knihy cesty k zábavě i poučení", se uskuteční na ostravském výstavišti Černá louka v pátek a v sobotu 15. a 16. června 2012. Návštěvníci se budou moci seznámit s produkcí téměř stovky vystavovatelů, mezi kterými budou nakladatelství a vydavatelství, ale také média, knihovny a další instituce.

Kapela Buty vydává po šesti letech nové album a vyjíždí na turné

Ostrava  /VIDEO, KONCERTNÍ TERMÍNY/ -  Po dlouhých šesti letech vydává kapela Buty nové album s názvem Duperele. Skupina zároveň minulý týden vyjela na koncertní turné, které zahájila na Slovensku. Šňůra potrvá až do poloviny srpna a kapela absolvuje na třicítku koncertů. Zavítá samozřejmě také do Moravskoslezského kraje. Těšit se na ni mohou její fanoušci například ve Vrbně pod Pradědem, Opavě, Karviné, Ostravě, Frýdku-Místku či Hradci nad Moravicí. Jeden z třicítky plánovaných koncertů proběhne také na letošních Colours of Ostrava.

Ostrava se tento týden opět stane nezávislou módní scénou

Ostrava – V pavilonu A ostravského výstaviště Černá louka se uskuteční třetí prodejní výstava nezávislé módy a designu Fashion Crossroad, kde svou tvrobu představí módní návrháři a designéři z České republiky, Slovenska a Polska. Fashion Crossroad začne ve čtvrtek 24. května 2012 ve 14 hodin a potrvá do soboty 
26. května 2012 do 19 hodin. Vstupné je volné.

Vivaldianno Tour 2012 plní sály po celé republice

Ostrava, Hradec nad Moravicí - Na koncert v Domě kultury města Ostravy jsou vstupenky stále ještě v prodeji.

Jarek Nohavica podporuje letošní ročník Sweetsen fest

Ostrava - Frýdecko-místecký hudební, divadelní a filmový festival Sweetsen fest, který se letos uskuteční od 28. do 30. června na šesti scénách, opět oslovuje zájemce o účast z řad hudebníků, divadelníků i filmařů. Do kampaně, která má nejenom vytvořit prostor k prezentaci mladých a nadějných umělců, ale zejména podpořit charitativní rozměr akce, se nově zapojují i známé osobnosti. Patří k nim i ostravský písničkář Jaromír Nohavica.

Nový seriál Ze zoo do zoo uvede ostravská televize v květnu

Ostrava - Ostravské studio České televize připravuje nový televizní cyklus s názvem Ze zoo do zoo. Bude se jednat o třináctidílný seriál, který představí jedinečné zvířecí obyvatele, kteří žijí v českých zoologických zahradách.

Vzácný obraz Tvar modré je v Ostravě k vidění už jen do neděle

Ostrava - Dílo malíře Františka Kupky si v ostravské galerii prohlédlo přes dva a půl tisíce lidí. A už jen do neděle 8. dubna si mohou zájemci v ostravské Galerii vývarného umění v Jurečkově ulici v Moravské Ostravě prohlédnout vzácný obraz Františka Kupky s názvem Tvar modré. Poté galerii opustí a vrátí se zpět do Prahy, kde půjde do dražby.

V Ostravě se bude vzpomínat na Michaela Jacksona

Ostrava - Už za dva dny dorazí do Ostravy další velký hudební projekt. Po lednové The Australian Pink Floyd Show to bude v sobotu 31. března velká dvouhodinová show věnovaná památce krále popu Michaela Jacksona, který v roce 2009 zemřel. „Současnou nejlepší světovou živou hudební a taneční pódiovou show s odkazem Michaela Jacksona přivážejí jeho příbuzní,“ řekl produkční ČEZ Arény Miroslav Beinhauer.

Ostravané si na novém festivalu budou moci vyzkoušet jógu či bojové sporty

Ostrava – V Ostravě bude 30. března 2012 zahájen první ročník unikátního Yoga&Dance Spring Festivalu, na kterém se představí všechny styly jógy. 

Památky nabídnou atraktivní projekt Otevřte 13. komnatu

Ostrava – Konec nudným prohlídkám. Deset českých hradů a zámků včetně Slezskoostravského hradu ovládne v letošní turistické sezoně tajemno. Broumov, Děčín, Grabštejn, Chlumec nad Cidlinou, Kačina, Kost, Kozel, Loučeň, Slezskoostravský hrad či Slatiňany. Co mají tyto hrady, zámky a jeden klášter společného? Už letos na jaře se zde pokusí vzkřísit tajemné postavy z vlastní minulosti. Ty se stanou průvodci návštěvníků při prohlídkách, které v České republice nemají obdoby. Nový projekt s názvem Otevřte 13. komnatu startuje 5. května.

V pondělí v Ostravě začíná festival Jeden svět

Ostrava – Ve znamení protestů, nepokojů a revolty proběhne v Ostravě další ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. 

Poslední výstava Kupkova obrazu Tvar modré před dražbou za 45 milionů

Ostrava - Galerie výtvarného umění v Ostravě připravuje ve spolupráci s Adoolf Loos Apartement and Gallery další mimořádnou výstavu, která představí jedno z raných děl Františka Kupky Tvar modré z roku 1913, který je považován za jeden z nejvýznamnějších českých abstraktních obrazů. Výstava je jednou z posledních veřejných prezentací obrazu před jeho prodejem. Aukce díla se totiž uskuteční 18. dubna v Kaiserštejnském paláci v Praze. Vyvolávací cena obrazu je 45 milionů korun, odhadovaná cena je ještě o dvacet milionů vyšší.

Poslední výstava Kupkova Tvaru modré před dražbou za 45 milionů

Ostrava - Galerie výtvarného umění v Ostravě připravuje ve spolupráci s Adoolf Loos Apartement and Gallery další mimořádnou výstavu, která představí jedno z raných děl Františka Kupky Tvar modré z roku 1913, který je považován za jeden z nejvýznamnějších českých abstraktních obrazů. 

Vítězové soutěže Deníku prožijí Den hutníka. Mittal spustil retrofilm

Ostrava - Výročí šedesát let od svého založení si letos připomíná bývalá Nová huť Klementa Gottwalda, dnešní ArcelorMittal Ostrava. V minulých týdnech si čtenáři Deníku mohli historii kunčické huti připomenout v sedmidílné soutěži, která měla kromě výherců jednotlivých kol také tři celkové vítěze.

Na výstavišti Černá louka v Ostravě začínají dva velké veletrhy

Ostrava - Výstaviště Černá louka v Ostravě bude ve dnech 2. až 4. března patřit výstavě cestovního ruchu Dovolená a region 2012. Na stejném místě i ve stejném termínu se uskuteční také další výstava s názvem Nevěsta 2012.

Senioři se mohou hlásit na Univerzitu třetího věku

Ostrava – Také v akademickém roce 2010/2011 mohou senioři studovat na Vysoké škole báňské-Technické univerzitě Ostrava (VŠB-TUO) v rámci Univerzity třetího věku.

Na prohlídku hradů a zámků s kastelánem

Ostravský Národní památkový ústav pořádá také v letošní turistické sezoně akci pro návštěvníky objektů s názvem Oživlé památky.

Do aukce jde Špálovo zátiší s vyvolávací cenou 690 tisíc korun

Ostrava – Souprava dvaceti plochých orientálních loutek, homeopatická přenosná lékárna v dřevěné kazetě, ukazovátko na tóru či olejomalba Václava Špály – to je jen nepatrná ukázka toho, co bude k mání na jubilejní sté aukci starožitností, obrazů a umění, která proběhne o v neděli 18. dubna 2010 v Ostravě. Celkem půjde do dražby více než tři sta položek. K těm sběratelsky nejzajímavějším bude patřit Zátiší s pěti zelenými hruškami a dvěma jablky malíře Václava Špály. Jeho vyvolávací cena je 690 tisíc korun.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT