Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SOŇA LIČKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zlomyslný vtipálek upravil v Kroměříži Zemanův prezidentský billboard

/ANKETA/ Na plné obrátky pracuje i před druhým kolem prezidentské volby lidová tvořivost a výjimkou není ani Kroměřížsko

Za jak dlouho vyděláte na třípokojový byt? Nejdřív za šest a půl roku

Pokud by se nyní běžný český zaměstnanec rozhodl, že si ušetří na starší třípokojový byt jen ze svého platu, musel by veškeré výdělky ukládat stranou po dobu osmi let a jednoho měsíce.

Banky přitvrdily. Úspěšných žadatelů o poskytnutí hypotéky letos ubude

Přerov - Realitní trh čeká v letošním roce hned několik změn. Jaké to budou a jak ovlivní ceny nemovitostí či podmínky pro sjednání hypotéky, jsme se zeptali jednatelky přerovské realitní kanceláře Kateřiny Zvonkové.

V Augustiniánském domě servírují ryby, zeleninu nebo chia semínka

Luhačovice (Zlínsko) - V hotelu Augustiniánský dům v Luhačovicích si potrpí na zdravý životní styl a moderní jídelníček.

AKTUALIZOVÁNO

Do turisty z Kroměříže uhodil v Tatrách blesk, zraněním podlehl

Kroměříž, Západní Tatry – Zásah bleskem v Západních Tatrách nepřežil v úterý turista z Kroměříže. Přes veškerou snahu záchranářů se šestatřicetiletého muže nepodařilo zachránit.

Romové brutálně zmlátili chlapce, skončil na jednotce intenzivní péče

Kroměříž – Na jednotce intenzivní péče v Kroměřížské nemocnici skončil před týdnem s vážným zraněním teprve čtrnáctiletý chlapec, který byl brutálně napaden v Bezručově parku v Kroměříži. Incidentem se nyní zabývá kroměřížská policie, v případě prokázání viny hrozí útočníkovi až tři roky vězení.

VÍME PRVNÍ

Školák se topil v Moravě. Zachránily ho starší spolužačky

Kroměříž – Velkou tragédií mohlo uplynulé pondělí skončit zpočátku nevinné pošťuchování dvou školáků u řeky Moravy v Kroměříži. Jeden z chlapců totiž druhému hodil do vody aktovku, ten se vrhl za ní a začal se topit. Jak Kroměřížský deník zjistil, neštěstí zabránil jen pohotový a odvážný zákrok dvou starších školaček a celá událost tak měla šťastný konec.

Americká hvězda Juwana Jenkins zazpívá blues v Holešově

Holešov – Po úspěšném prosincovém koncertu se do Holešova vrací americká blues-manka Juwana Jenkins. Znovu si zazpívá s místní kapelou Staří Psi, se kterou publikum potěšila svým vystoupením už loni před Vánocemi v zámeckém New Drive Clubu. Koncert se uskuteční v neděli 1. března od osmnácti hodin opět ve stejných prostorách.

Na nechvalně známé křižovatce u Bezměrova na Kroměřížsku je po letech rondel

Bezměrov – Po dlouhých šesti letech a desítkách vážných nehod se řidiči dočkali: provoz na obávané křižovatce u Bezměrova zpomalil kruhový objezd. Silničáři jeho stavbu dokončili s posledními říjnovými dny a od víkendu už je rondel v provozu.

Holešov: lidovci končí opět v opozici

Holešov – Je rozhodnuto: následující čtyři roky povede holešovskou radnici čtyřkoalice bez lidovců. Koaliční smlouvu podepsali zástupci ČSSD, ODS, hnutí ANO a Koalice pro Holešov v čele s Rudolfem Seifertem, který se nejspíš stane i novým starostou města.

Milovníci poezie zaplavili Kroměříž Krylovými verši

Kroměříž - Guerilla Poetring neboli ukrývání básní v ulicích: to je projekt pro všechny, kteří chtějí svými básněmi netradičně překvapit a potěšit jejich nálezce. Do akce se tento týden zapojili i milovníci poezie z Kroměříže, poslední zářijový den tak mohli lidé narazit třeba ve Vodní ulici na verše místního rodáka Karla Kryla.

Benzinka v Břestu dostala za nekvalitní palivo pokutu milion a sto tisíc korun

Břest – Milion a sto tisíc korun bude muset zaplatit vedení čerpací stanice v Břestu jako pokutu za prodej nekvalitní nafty. Na tu si zákazníci na tamní čerpací stanici stěžovali hned několikrát. Na podněty motoristů sem přijela provést kontrolu Česká obchodní inspenkce (ČOI) v létě.

AKTUALIZOVÁNO

Loupež v Chropyni na Kroměřížsku má na svědomí trojice z Přerova

Chropyně – Lupiče, který koncem října loňského roku přepadl pobočku České spořitelny na náměstí Svobody v Chropyni, se podařilo dopadnout kroměřížským kriminalistům.

AKTUALIZOVÁNO

O tradiční zabíjačku byl v Hulíně překvapivý zájem

Hulín – Dvůr Kulturního klubu Hulín o víkendu provoněly vepřové dobroty. V sobotu se se tam konala tradiční zabíjačka. Vůně se linula z udírny i kotlů. Kdo však nepřišel hned zrána, na toho nic nezbylo.

Teplá zima: kroměřížské sklady se solí jsou plné

Kroměříž – Zima, která letos teplotami připomíná spíš jaro, se trochu nečekaně nezamlouvá ani silničářům. Letošní výjezdy do terénu na Kroměřížsku zatím počítají pouze na desítky, pro pracovníky Správy a údržby silnic Kroměřížska tak musí vedení hledat jinou práci.

Do zóny míří nový investor, bude jím Pozemní stavitelství Zlín

Holešov – O bývalou správní budovu letiště v areálu Strategické průmyslové zóny Holešov projevila zájem stavební společnost Pozemní stavitelství Zlín a.s. Vedení firmy v čele s generálním ředitelem Miroslavem Lukšíkem totiž objekt plánuje přebudovat na multifunkční centrum.

Bruslení? Na Kroměřížsku raději jen na stadionech

Kroměřížsko – Bruslení na zmrzlém rybníce? V těchto dnech to odborníci lidem rozhodně nedoporučují. I při menším zatížení zamrzlé vodní plochy totiž hrozí prolomení ledu. Výstraha platí i pro Kroměřížsko, pracovníci Povodí Moravy totiž mají i přes letošní mírnou zimu hlášeno několik případů, kdy děti bruslí na velmi nebezpečných místech.

Park v Chropyni prošel radikální změnou, vykáceli tam stovku stromů

Chropyně – První fáze takzvané revitalizace parku na náměstí Svobody v Chropyni je u konce: a park prošel v této fázi radikální změnou. K zemi totiž padla více než stovka stromů a vymýceny byly keře o ploše dvě stě metrů čtverečních. Místní lidé rozsah prací trochu zaskočil, ale obnovu parku vítají.

Pilot ultralightu, který havaroval v létě v Holešově, porušil předpisy

Holešov – Za tragickou smrtí pilota na Čmelák model show Holešov, stálo podle odborníků porušení přepisů. Během letu muž provedl svévolné letové vystoupení, nedodržel dohodu s organizátorem akce a uskutečnil kritický let, který se mu stal osudným.

U plaveckého bazénu v Kroměříži přepadli ženu, násilníky hledá policie

Kroměříž – Kriminalisté v těchto dnech pátrají po násilnících, kteří přepadli a unesli ženu středního věku. K incidentu došlo minulý týden v úterý v Kroměříži. Ženu násilím vtáhli do auta a až po několika hodinách ji pustili. Při pátrání po pachatelích žádá policie o pomoc také veřejnost.

Málem ztratili syna, chtějí proto na Kroměřížsku radar nebo dopravní značku

Pravčice – Ke srážce čtyřletého dítěte s osobním autem došlo pouhý den před Vánocemi v Pravčicích. Naštěstí měla nehoda dobrý konec a chlapec už chodí znovu do školky a hraje si s kamarády. Onen den se však jeho rodičům zapsal hluboko do paměti.

Provoz vleků na Kroměřížsku je letos zatím ztrátový

Kroměřížsko – Bídná letošní zima je pro provozovatele lyžařských areálů v celém Zlínském kraji ztrátová. Přímo na Kroměřížsku zprovoznily letos vleky zatím pouze dvě sjezdovky, po Novém roce však sezonu přerušily a čekají na mrazivé počasí.

Záhlinice mají smutnou bilanci: tři vyhaslé životy během jednoho roku

Záhlinice – Střety aut a především chodců s vlakem mívají fatální následky. Přejíždění kolejí v době zapnuté světelné signalizace a sklopených závor je proto holý risk se životem. A právě to už se lidem několikrát nevyplatilo na železničním přejezdu u Záhlinic. Jen v uplynulém roce tam došlo ke dvěma smrtelným nehodám a jedné sebevraždě.

Holešov chystá regulaci hazardu, po mnoha týdnech debat

Holešov – Opětovné debaty vyvolává v těchto týdnech mezi obyvateli Holešova téma regulace heren a výherních automatů. O návrhu vyhlášky, která by hazard ve městě regulovala, diskutovalo tamní zastupitelstvo už v listopadu, nyní by se tímto tématem měli zabývat znovu.

Neštěstí u Záhlinic: vlak srazil jednasedmdesátiletého muže

Záhlinice – K tragické nehodě, při níž zemřel starší muž ze Zlína, došlo v neděli ve čtyři hodiny odpoledne na železničním přejezdu mezi obcemi Záhlinice a Chrášťany. Projíždějící mezinárodní rychlíkz Varšavy do Budapešti tam totiž srazil jednasedmdesá­tiletého chodce.

Tenisová hala v Holešově stát zatím nebude, parcela 
je volná

Holešov – Pozemky v Holešově U Letiště nakonec prozatím zůstanou ležet ladem. Ze záměru města vybudovat v místě tenisovou halu totiž sešlo, investor, který měl o pozemky zájem, nesplnil smluvně stanovené podmínky a lokalita tak zůstává dál v majetku tamní radnice.

Jak vzniká slivovice? Tu Stříleckou nebylo potřeba ani zapíjet

Střílky – Dobrou domácí slivovicí se na Střílecku pyšní nejeden pěstitel. Ovocný kvas tady místní svěřují do rukou Josefa Lišky, který je majitelem Střílecké pálenice. Jak vzniká pravá domácí pálenka a jakým procesem kvas musí projít, než z něj teče čirá slivovice, jsem se vyrazila přesvědčit na vlastní oči.

Města na Kroměřížsku likvidují vánoční stromy. Končí v kompostárně

Kroměřížsko – Osud vánočních stromů? Každý rok stejný. Nejdříve je slavnostně nazdobí, o měsíc později už ale končí v kontejnerech, drtičkách nebo kotlích. Náměstí ve městech a obcích na Kroměřížsku ještě v mnoha případech vánoční stromy zdobí, zbývají jim ale jen poslední dny, podobně jako ve většině rodin, kde tento týden plánují svátky definitivně ukončit.

Školáci v Holešově si mohou užívat nově opravený bazén

Holešov – Poslední fázi oprav plaveckého bazénu dokončili na sklonku roku na 3. Základní škole v Holešově. Bazén využívají nejen žáci školy, ale také tamní organizace Českého červeného kříže, jehož pracovnice tam vedou kurzy plavání pro batolata.

Dávky budou asi později, úředníci v Kroměříži prosí o trpělivost

Kroměříž – Až o několik dní déle budou možná muset lidé odebírající sociální dávky či podporu v nezaměstnanosti čekat na výplatu svých peněz. Kvůli přechodu Úřadů práce na nový informační systém, totiž může dojít k průtahům při vyplácení peněz.

Z výkupny kovů ukradl zloděj na Zlínsku elektromotory o váze dvou tun

Holešovsko – Škodu za přibližně čtyřicet tisíc korun způsobil neznámý pachatel v noci z pátku na sobotu na Holešovsku. Zaměřil se tam na výkupnu kovového odpadu, která se nachází uprostřed oploceného areálu.

Hasiči z Morkovic si pořídili nové vybavení

Morkovice – Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Morkovic – Slížan pořídila koncem roku nové dýchací přístroje. Díky dotaci ze Zlínského kraje se hasiči vybavili dvěma novými kusy přetlakových vzduchových dýchacích přístrojů řady PSS 3000. Podle tamního velitele hasičů patří k těm nejlepším.

Slevy? I na Kroměřížsku nejvíc lidí láká elektro

Kroměřížsko – Především na ty, kteří našli pod stromečkem finanční hotovost, cílí v těchto dnech prodejní centra v regionu. I na Kroměřížsku lze totiž pořídit mnohé zboží až se šedesátiprocentní slevou: nejvíce klesly ceny elektroniky a oblečení.

Skiareály na Kroměřížsku zastavují provoz

Kroměřížsko – Letošní zima milovníkům zimních sportů příliš nepřeje. Jedinými sjezdovkami v regionu, které byly během víkendu v provozu, byly Stupava a Troják. Páteční a sobotní návštěvnost byla podle provozovatelů skiareálů dobrá. Nedělní zájem byl však po předchozí propšené noci minimální.

Šéf holešovských strážníků ve funkci končí

Holešov – Šéf holešovských strážníků Antonín Zalabák rezignoval na funkci. Důvod, proč místo velitele městské policie opouští, však na zasedání zastupitelstva, kdy své rozhodnutí oznámil, nesdělil. V čele tamní městské policie by měl setrvat do jara.

Zdobení stromečku je každý rok na rodině, říká strážník z Kroměříže

Kroměříž – Ke štědrovečerní tabuli zasedl letos Jaroslav Říha o pár hodin později, než bývá zvykem. Čtyřiadvacátého prosince totiž strávil v práci. Za jednadvacet let, během kterých slouží u kroměřížské městské policie, už několik vánočních směn zažil.

AKTUALIZOVÁNO

Podstatu Vánoc a narození Ježíška oslavili na Hostýně i ve Střílkách

Svatý Hostýn, Střílky – Tradiční půlnoční mše si v regionu nenechaly ujít stovky lidí. Například na Svatý Hostýn lidé vyrazili čtyřiadvacátého prosince už od rána. Mše svaté se tady konaly ve čtvrt na osm, ve čtvrt na deset a v půl čtvrté odpoledne. Půlnoční mši totiž na Hostýně už několik let nedělají.

Nákup se ženám prodražil, přišly o peníze i doklady

Kroměříž – O tom, že adventní nákupy lákají do obchodů také kapsáře se v pondělí přesvědčily dvě ženy. Při nákupech totiž přišly o své věci.

U Troubek skončilo auto na střeše mimo cestu, řidič vyvázl bez zranění

Troubky – Na střeše a mimo cestu skončilo ve středu kolem desáté hodiny ráno osobní auto v Troubkách. Řidič Škody Octavia, který s autem boural v příkopu, vyvázl bez zranění. Nehodu způsobilo zřejmě náledí, které v místě nehody pokrývalo povrch silnice.

Jízdní řády změnili dopravci na Kroměřížsku pouze nepatrně

Kroměřížsko – Minutové změny v jízdních řádech mohou snadno zapříčinit pozdní příchod do práce. Nový jízdní řád, který platí od neděle 15. prosince však podle dopravců příliš změn na Kroměřížsku nepřinese. I přesto cestujícím radí si předem zkontrolovat časy odjezdů využívaných spojů.

Kroměřížští policisté a strážníci se zaměřili na kapsáře

Kroměříž – Na kapsáře si v těchto dnech políčili kroměřížští policisté ve spolupráci se strážníky městské policie. Preventivní akce však probíhají na území celého regionu.

Odjeli na nákupy, tak jim zloděj vykradl dům

Bystřice pod Hostýnem – Do domu v Bystřici pod Hostýnem se v minulých dnech vloupal neznámý pachatel. Zjevně využil doby, kdy majitelé odjeli na nákupy a vnikl dovnitř, použil k tomu balkonové dveře v zadní části domu, které vypáčil a zároveň u nich rozbil skleněnou výplň.

Základní škola Slovan v Kroměříži oslavila čtyřicáté výročí. Podívejte se

Kroměříž – Čtyřicet let existence Základní školy Slovan v Kroměříži oslavili současní žáci a učitelé, absolventi i bývalí kantoři minulou sobotu přímo v prostorách školy. Od devíti do třinácti hodin byla celá škola přístupná veřejnosti. Lidé si tak mohli prohlédnout veškerá zákoutí a učebny základky.

Stačilo deset minut a řidič přišel o notebook za 21 tisíc korun

Holešov – Jednatel dřevozpracující společnosti z Holešovska oznámil v pondělí odpoledne na policii krádež. Muž ponechal hodinu před polednem firemní auto na parkovišti uvnitř jejich oploceného areálu, do kterého byl volný přístup otevřenou branou. Průběžně pak chodil do auta pro nářadí a pokaždé ho při odchodu uzamkl. Pouze jednou zapomněl vůz zabezpečit.

Opravy cest stihli 
silničáři na Kroměřížsku ještě před mrazem

Kroměřížsko – Všech šestnáct úseků ve Zlínském kraji, které silničáři začali opravovat těsně před koncem roku, se nakonec podařilo zdárně dokončit. Nyní se tak po nich už motoristé mohou prohánět bez jakéhokoliv omezení.

Města na Kroměřížsku finišují s rozpočty na příští rok

Kroměřížsko – Kolik peněz se během příštího roku protočí v městských pokladnách a jaké investice radnice na Kroměřížsku nejvíce zatíží? Právě o tom se rozhodne během následujících dnů. Vedení měst a obcí už totiž chystají rozpočty na nový rok.

Malý chlapec utekl z domu jen v tričku a v trenýrkách, bez bot

Kroměříž – Na malého chlapce pobíhajícího venku jen v tričku, v trenýrkách a bez bot, upozornila v pondělí městkou policii neznámá žena. Polonahý chlapec na sebe upozornil, když pobíhal kolem prodejny Lidl v Kroměříži. Operátorka kamerového systému pak objevila dítě na Hanáckém náměstí. Na místo byla vyslána hlídka, která desetiletého chlapce převezla na služebnu.

Ranní nehoda u Jestřabic si vyžádala 5 zraněných

Jestřabice – Pět zraněných si vyžádala dopravní nehoda osobního auta u Jestřabic na Koryčansku. K nehodě došlo před sedmou hodinou ráno. Na místě zasahovaly jednotky dobrovolných hasičů z Koryčan a profesionální hasiči z Kyjova v rámci mezikrajské pomoci.

Lidem v Kurovicích už slouží nově opravená cesta a chodník

Kurovice – Hned několikrát byly během letošního roku Kurovice úspěšné v žádosti o dotaci. Kromě opravených cest za budovou Národní školy a točny u zastávky se tamní obyvatele těší také z opraveného chodníku ve směru od kostela k zastávce. Úspěšné dokončení prací si pochvaluje také kurovická starostka Lenka Koutná.

Výstava betlémů přilákala ve Zdounkách na 700 lidí. Podívejte se

Zdounky – Vánoční výstava ve Zdounkách nabídla v minulých dnech na padesát ručně vyráběných betlémů, které sem zapůjčili umělci nejen z Kroměřížska. V Kulturním domě tak byly k vidění například dřevěné ručně vyřezávané postavičky, betlémy ze sádry, kukuřičného šustí nebo třeba papíru.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT