Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SOŇA LIČKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zlomyslný vtipálek upravil v Kroměříži Zemanův prezidentský billboard

/ANKETA/ Na plné obrátky pracuje i před druhým kolem prezidentské volby lidová tvořivost a výjimkou není ani Kroměřížsko

Za jak dlouho vyděláte na třípokojový byt? Nejdřív za šest a půl roku

Pokud by se nyní běžný český zaměstnanec rozhodl, že si ušetří na starší třípokojový byt jen ze svého platu, musel by veškeré výdělky ukládat stranou po dobu osmi let a jednoho měsíce.

Banky přitvrdily. Úspěšných žadatelů o poskytnutí hypotéky letos ubude

Přerov - Realitní trh čeká v letošním roce hned několik změn. Jaké to budou a jak ovlivní ceny nemovitostí či podmínky pro sjednání hypotéky, jsme se zeptali jednatelky přerovské realitní kanceláře Kateřiny Zvonkové.

V Augustiniánském domě servírují ryby, zeleninu nebo chia semínka

Luhačovice (Zlínsko) - V hotelu Augustiniánský dům v Luhačovicích si potrpí na zdravý životní styl a moderní jídelníček.

AKTUALIZOVÁNO

Do turisty z Kroměříže uhodil v Tatrách blesk, zraněním podlehl

Kroměříž, Západní Tatry – Zásah bleskem v Západních Tatrách nepřežil v úterý turista z Kroměříže. Přes veškerou snahu záchranářů se šestatřicetiletého muže nepodařilo zachránit.

Romové brutálně zmlátili chlapce, skončil na jednotce intenzivní péče

Kroměříž – Na jednotce intenzivní péče v Kroměřížské nemocnici skončil před týdnem s vážným zraněním teprve čtrnáctiletý chlapec, který byl brutálně napaden v Bezručově parku v Kroměříži. Incidentem se nyní zabývá kroměřížská policie, v případě prokázání viny hrozí útočníkovi až tři roky vězení.

VÍME PRVNÍ

Školák se topil v Moravě. Zachránily ho starší spolužačky

Kroměříž – Velkou tragédií mohlo uplynulé pondělí skončit zpočátku nevinné pošťuchování dvou školáků u řeky Moravy v Kroměříži. Jeden z chlapců totiž druhému hodil do vody aktovku, ten se vrhl za ní a začal se topit. Jak Kroměřížský deník zjistil, neštěstí zabránil jen pohotový a odvážný zákrok dvou starších školaček a celá událost tak měla šťastný konec.

Americká hvězda Juwana Jenkins zazpívá blues v Holešově

Holešov – Po úspěšném prosincovém koncertu se do Holešova vrací americká blues-manka Juwana Jenkins. Znovu si zazpívá s místní kapelou Staří Psi, se kterou publikum potěšila svým vystoupením už loni před Vánocemi v zámeckém New Drive Clubu. Koncert se uskuteční v neděli 1. března od osmnácti hodin opět ve stejných prostorách.

Na nechvalně známé křižovatce u Bezměrova na Kroměřížsku je po letech rondel

Bezměrov – Po dlouhých šesti letech a desítkách vážných nehod se řidiči dočkali: provoz na obávané křižovatce u Bezměrova zpomalil kruhový objezd. Silničáři jeho stavbu dokončili s posledními říjnovými dny a od víkendu už je rondel v provozu.

Holešov: lidovci končí opět v opozici

Holešov – Je rozhodnuto: následující čtyři roky povede holešovskou radnici čtyřkoalice bez lidovců. Koaliční smlouvu podepsali zástupci ČSSD, ODS, hnutí ANO a Koalice pro Holešov v čele s Rudolfem Seifertem, který se nejspíš stane i novým starostou města.

Milovníci poezie zaplavili Kroměříž Krylovými verši

Kroměříž - Guerilla Poetring neboli ukrývání básní v ulicích: to je projekt pro všechny, kteří chtějí svými básněmi netradičně překvapit a potěšit jejich nálezce. Do akce se tento týden zapojili i milovníci poezie z Kroměříže, poslední zářijový den tak mohli lidé narazit třeba ve Vodní ulici na verše místního rodáka Karla Kryla.

Benzinka v Břestu dostala za nekvalitní palivo pokutu milion a sto tisíc korun

Břest – Milion a sto tisíc korun bude muset zaplatit vedení čerpací stanice v Břestu jako pokutu za prodej nekvalitní nafty. Na tu si zákazníci na tamní čerpací stanici stěžovali hned několikrát. Na podněty motoristů sem přijela provést kontrolu Česká obchodní inspenkce (ČOI) v létě.

AKTUALIZOVÁNO

Loupež v Chropyni na Kroměřížsku má na svědomí trojice z Přerova

Chropyně – Lupiče, který koncem října loňského roku přepadl pobočku České spořitelny na náměstí Svobody v Chropyni, se podařilo dopadnout kroměřížským kriminalistům.

AKTUALIZOVÁNO

O tradiční zabíjačku byl v Hulíně překvapivý zájem

Hulín – Dvůr Kulturního klubu Hulín o víkendu provoněly vepřové dobroty. V sobotu se se tam konala tradiční zabíjačka. Vůně se linula z udírny i kotlů. Kdo však nepřišel hned zrána, na toho nic nezbylo.

Teplá zima: kroměřížské sklady se solí jsou plné

Kroměříž – Zima, která letos teplotami připomíná spíš jaro, se trochu nečekaně nezamlouvá ani silničářům. Letošní výjezdy do terénu na Kroměřížsku zatím počítají pouze na desítky, pro pracovníky Správy a údržby silnic Kroměřížska tak musí vedení hledat jinou práci.

Do zóny míří nový investor, bude jím Pozemní stavitelství Zlín

Holešov – O bývalou správní budovu letiště v areálu Strategické průmyslové zóny Holešov projevila zájem stavební společnost Pozemní stavitelství Zlín a.s. Vedení firmy v čele s generálním ředitelem Miroslavem Lukšíkem totiž objekt plánuje přebudovat na multifunkční centrum.

Bruslení? Na Kroměřížsku raději jen na stadionech

Kroměřížsko – Bruslení na zmrzlém rybníce? V těchto dnech to odborníci lidem rozhodně nedoporučují. I při menším zatížení zamrzlé vodní plochy totiž hrozí prolomení ledu. Výstraha platí i pro Kroměřížsko, pracovníci Povodí Moravy totiž mají i přes letošní mírnou zimu hlášeno několik případů, kdy děti bruslí na velmi nebezpečných místech.

Park v Chropyni prošel radikální změnou, vykáceli tam stovku stromů

Chropyně – První fáze takzvané revitalizace parku na náměstí Svobody v Chropyni je u konce: a park prošel v této fázi radikální změnou. K zemi totiž padla více než stovka stromů a vymýceny byly keře o ploše dvě stě metrů čtverečních. Místní lidé rozsah prací trochu zaskočil, ale obnovu parku vítají.

Pilot ultralightu, který havaroval v létě v Holešově, porušil předpisy

Holešov – Za tragickou smrtí pilota na Čmelák model show Holešov, stálo podle odborníků porušení přepisů. Během letu muž provedl svévolné letové vystoupení, nedodržel dohodu s organizátorem akce a uskutečnil kritický let, který se mu stal osudným.

U plaveckého bazénu v Kroměříži přepadli ženu, násilníky hledá policie

Kroměříž – Kriminalisté v těchto dnech pátrají po násilnících, kteří přepadli a unesli ženu středního věku. K incidentu došlo minulý týden v úterý v Kroměříži. Ženu násilím vtáhli do auta a až po několika hodinách ji pustili. Při pátrání po pachatelích žádá policie o pomoc také veřejnost.

Málem ztratili syna, chtějí proto na Kroměřížsku radar nebo dopravní značku

Pravčice – Ke srážce čtyřletého dítěte s osobním autem došlo pouhý den před Vánocemi v Pravčicích. Naštěstí měla nehoda dobrý konec a chlapec už chodí znovu do školky a hraje si s kamarády. Onen den se však jeho rodičům zapsal hluboko do paměti.

Provoz vleků na Kroměřížsku je letos zatím ztrátový

Kroměřížsko – Bídná letošní zima je pro provozovatele lyžařských areálů v celém Zlínském kraji ztrátová. Přímo na Kroměřížsku zprovoznily letos vleky zatím pouze dvě sjezdovky, po Novém roce však sezonu přerušily a čekají na mrazivé počasí.

Záhlinice mají smutnou bilanci: tři vyhaslé životy během jednoho roku

Záhlinice – Střety aut a především chodců s vlakem mívají fatální následky. Přejíždění kolejí v době zapnuté světelné signalizace a sklopených závor je proto holý risk se životem. A právě to už se lidem několikrát nevyplatilo na železničním přejezdu u Záhlinic. Jen v uplynulém roce tam došlo ke dvěma smrtelným nehodám a jedné sebevraždě.

Holešov chystá regulaci hazardu, po mnoha týdnech debat

Holešov – Opětovné debaty vyvolává v těchto týdnech mezi obyvateli Holešova téma regulace heren a výherních automatů. O návrhu vyhlášky, která by hazard ve městě regulovala, diskutovalo tamní zastupitelstvo už v listopadu, nyní by se tímto tématem měli zabývat znovu.

Neštěstí u Záhlinic: vlak srazil jednasedmdesátiletého muže

Záhlinice – K tragické nehodě, při níž zemřel starší muž ze Zlína, došlo v neděli ve čtyři hodiny odpoledne na železničním přejezdu mezi obcemi Záhlinice a Chrášťany. Projíždějící mezinárodní rychlíkz Varšavy do Budapešti tam totiž srazil jednasedmdesá­tiletého chodce.

Tenisová hala v Holešově stát zatím nebude, parcela 
je volná

Holešov – Pozemky v Holešově U Letiště nakonec prozatím zůstanou ležet ladem. Ze záměru města vybudovat v místě tenisovou halu totiž sešlo, investor, který měl o pozemky zájem, nesplnil smluvně stanovené podmínky a lokalita tak zůstává dál v majetku tamní radnice.

Jak vzniká slivovice? Tu Stříleckou nebylo potřeba ani zapíjet

Střílky – Dobrou domácí slivovicí se na Střílecku pyšní nejeden pěstitel. Ovocný kvas tady místní svěřují do rukou Josefa Lišky, který je majitelem Střílecké pálenice. Jak vzniká pravá domácí pálenka a jakým procesem kvas musí projít, než z něj teče čirá slivovice, jsem se vyrazila přesvědčit na vlastní oči.

Města na Kroměřížsku likvidují vánoční stromy. Končí v kompostárně

Kroměřížsko – Osud vánočních stromů? Každý rok stejný. Nejdříve je slavnostně nazdobí, o měsíc později už ale končí v kontejnerech, drtičkách nebo kotlích. Náměstí ve městech a obcích na Kroměřížsku ještě v mnoha případech vánoční stromy zdobí, zbývají jim ale jen poslední dny, podobně jako ve většině rodin, kde tento týden plánují svátky definitivně ukončit.

Školáci v Holešově si mohou užívat nově opravený bazén

Holešov – Poslední fázi oprav plaveckého bazénu dokončili na sklonku roku na 3. Základní škole v Holešově. Bazén využívají nejen žáci školy, ale také tamní organizace Českého červeného kříže, jehož pracovnice tam vedou kurzy plavání pro batolata.

Dávky budou asi později, úředníci v Kroměříži prosí o trpělivost

Kroměříž – Až o několik dní déle budou možná muset lidé odebírající sociální dávky či podporu v nezaměstnanosti čekat na výplatu svých peněz. Kvůli přechodu Úřadů práce na nový informační systém, totiž může dojít k průtahům při vyplácení peněz.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT