Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

STANISLAVA KOBLIHOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Mezinárodní festival studentských filmů v Písku

Od pátku až do nedělního večera se koná v Písku Mezinárodní filmový festival studentských filmů. Po dopoledních filmových projekcích se tu mohou zájemci zúčastnit také zajímavých workshopů.

Vrátit miliony? Dotační podmínky jsme splnili, říká provozovatel vepřína Lety

Ve čtvrtek pronikly na veřejnost informace o tom, že písecká akciová společnost AGPI má vrátit dotaci 375 tisíc eur, což je přibližně 10 milionů korun, na rekonstrukci výrobny vajec v dceřinné společnosti AGPI Vajax, s. r. o., ve Vrcovicích u Písku.

Mirovická moštárna letos provoz nespustí. I jinde je jablek málo

Ovoce na moštování je letos málo, shodují se oslovení zahrádkáři z Písecka. Stát bude určitě velká moštárna zahrádkářů v Mirovicích, ale nejspíš i malá v Bernarticích.

Plošný zákaz kouření může venkovské hospody zlikvidovat

Od 31. května platí zákaz kouření v restauracích. Deníkem oslovení provozovatelé venkovských restaurací a hospod pohlížejí na plošný zákaz jako na nesmysl.

Koncert připomene milevskou osobnost

Milevsko (Písecko) – Letos uplyne 90 let od vzniku muzejního spolku a 80 let od otevření muzea.

Třeboňská TOP 09 vystoupila z koalice

Třeboň – Politické třenice na jednáních zastupitelů v Třeboni vedly k razantnímu kroku.

Utržené vlasce jsou pro vodní ptáky nebezpečné

Třeboň – Břehové porosty u vod tvoří pro značnou část vodního ptactva důležité a mnohdy nepostradatelné místo k zahnízdění či úkrytu před predátory.

Lednové sčítání mořských orlů na Třeboňsku skončilo

Třeboňsko - Sobota patřila na Třeboňsku orlům mořským, kterých zde hnízdí kolem deseti až patnácti párů.

Šetření na mateřské budí úžas

Jindřichohradecko – Dávka ekonomické nejistoty se totiž nevyhýbá ani ženám na mateřské dovolené.

Duše zemřelých vítali kdysi lidé mlékem a máslem

Jindřichův Hradec – Lidé si v úterý připomenou Památku zesnulých. Etnografka Alena Zvonařová připomíná, jak tradice vznikla.

Třeboň si u turistů drží prim, polepšily si i Dačice

Jindřichohradecko - Doprovodné programy na hradech a zámcích letos přilákaly více návštěvníků.

Pivaři sedí u půllitrů radši doma

Jindřichohradecko - Příznivci piva si podle některých hostinských kupují svůj chmelový mok zejména v supermarketu, točené raději oželí.

Počasí vyhání lidi z kempů

Jindřichohradecko – Zatažená obloha a déšť nelákají turisty k pobytu v přírodě na Jindřichohradecku.

Projekt za mnoho milionů rozšíří třeboňské lázně

Třeboň – Pondělní jednání třeboňských zastupitelů se neobešlo bez emocí.

Rybník Rožmberk zachránil vsi i města před vodou

Jindřichohradecko – V současné době do rybníka Rožmberk více vody přitéká, než z něj odtéká.

Plánovaná výroba v bývalé celnici je nejistá

Nová Bystřice – Vstupní hala v novější budově slouží od minulého týdne řidičům kamionů.

Rybám ubývá kyslík ve vodě

Jindřichohradecko - Extrémní počasí dělá starosti také rybářům. Častěji musí kontrolovat teploty vody a její okysličování.

Na servisu nových aut lze od června ušetřit

Jindřichohradecko - Už od 1. června platí pro výrobce automobilů nová pravidla, která schválila Evropská komise. Pro majitele nových aut to znamená, že nemusí za opravu zaplatit takovou částku jako v autorizovaném servisu.

Na servisu nových aut lze od června ušetřit

Jindřichohradecko – Už od 1. června platí pro výrobce automobilů nová pravidla, která schválila Evropská komise. Pro majitele nových aut to znamená, že nemusí za opravu zaplatit takovou částku jako v autorizovaném servisu.

Kvůli petici bude zebra pro školáky výraznější

Jindřichohradecko – Strach omalé školáky vLomnici nad Lužnicí přivedl jejich rodiče ktomu, aby sepsali petici.

Obce a města si na herny posvítí od již července

Jindřichohradecko - Novelu loterijního zákona, kterou schválili ve čtvrtek senátoři, většina vedení měst na Jindřichohradecku vítá. Platit má od července. Podepsat ji však ještě musí prezident.

Autobusy zatím navzdory ceně nafty nepodraží

Jindřichohradecko– Lidé, kteří jsou odkázáni na autobusovou dopravu, budou mít zatím jízdné stejné, na jaké jsou zvyklí.

Hrady a zámky Jižních Čech otevřely své brány

Příchod jarního počasí jako by vyčkával až do zahájení turistické sezony. Ta oficiálně na všech objektech Národního památkového ústavu začala ve čtvrtek.

Ryby na Třeboňsku zatím zůstávají pod ledem

Jindřichohradecko – Rybníky na jihu Čech roztávají jen pozvolna, rybáři si pomáhají technikou, pomoct by jim mělo i počasí.

Hlavní hygienik chce mléko kontrolovat častěji

Jindřichohradecko – Automaty na mléko přímo od krav, které jsou i na Jindřichohradecku, už mají své stálé spokojené klienty, ale také kritiky.

Černých odběratelů elektřiny a vody přibývá

Jindřichohradecko – Odebírání elektřiny na černo je mnohem snazší než vody. Proto zástupci společnosti Vodovody a kanalizace Jižní Čechy (VAK JČ) mají v tomto směru menší problémy než pracovníci společnosti E.ON.

Čerstvé mléko přímo od krav vede před krabicovým

Jindřichův Hradec – Mléčný bar Zemědělského družstva Hospříz u jindřichohra­deckého Kauflandu funguje teprve od druhé poloviny prosince, ale už si získal řadu svých stálých zákazníků.

Fotky prostitutek a klientů z webu města zmizely

České Velenice– Sníh a zejména mráz uklidil vposlední době českovelenické ulice od nežádoucích kněžek lásky. Z webových stránek města dočasně zmizela i fotogalerie, která poukazovala na problémy s prostitucí.

Zákaz automatů vyvolal v barech poprask

Jindřichohradecko – Pracovnice jedné herny vNové Včelnici se rozhořčeně obrátily na redakci Deníku kvůli zveřejněnému článku onové vyhlášce, která od nového roku zakazuje provozování výherních automatů na vytýčených místech veměstě.

V řeznictví bývá maso levnější než v supermarketech

Jindřichohradecko – Supermarkety ohrožují včetně drobných obchodníků i provozovatele tradičních masen a řeznictví.

Nová linka vyrábí už půl roku topné pelety z biomasy

Lomnice nad Lužnicí – Kolem tisíci tun topných pelet z biomasy letos prvně vyrobila nová linka v Lomnici nad Lužnicí, která je v areálu bývalého výrobního družstva Jipro. Pelet vyrobí kolem 250 až 300 tun měsíčně.

Masokombináty ponesou společný název

Jihočeský kraj – Podniky Kostelecké uzeniny a Maso Planá, jehož součástí je masozpracovatelský závod ve Studené, vstoupí do nového roku jako jedna společnost, která ponese název Kostelecké uzeniny.

Lidé v ŽOS České Velenice musí čekat na výplaty

České Velenice - Do finančních problémů, které vedou kzadlužování, se dostalo vposledních měsících na 240zaměstnanců společnosti ŽOS České Velenice.

Kravíny na Třeboňsku končí, mléko je ztrátové

Třeboňsko - Už nebudeme prodělávat dál jako hloupí. Shodují se někteří zemědělci nejen na Třeboňsku. Výrobu mléka ruší zemědělské podniky v Domaníně, Lomnici a Dunajovicích.

Nové prostory Íčka lákají více návštěvníků

Jindřichův Hradec - Informační středisko v Jindřichově Hradci má za sebou již druhou úspěšnou turistickou sezonu v nových zrekonstruovaných prostorách.

Firma Leonhardy se odstěhuje

Jindřichohradecko - Likvidace firmy či omezení výroby jsou většinou důsledky ekonomické krize, které stále dopadají na některé podniky také na Jindřichohradecku.

Hrozba holin po kůrovci trvá

Jindřichohradecko - Kůrovcová kalamita postoupila i na Třeboňsku. „Jen za červenec byl přírůstek kůrovcového dříví 7000 kubíků,“ uvedla pracovnice třeboňského odboru životního prostředí Jitka Janečková.

Komáry likvidovali všude, i v autokempech

Třeboň - Chemický zásah proti komárům v Třeboni doprovázely dotazy přihlížejících lidí: Nevíte, jestli půjdou i k nám mezi domky? Nemohli byste zajít i na naši zahrádku?

Třeboňsko vodě odolává, přesto upouští rybníky

Třeboň - Třeboňsko zatím velké vodě úspěšně vzdoruje, přesto už 14 dní opouští vodohospodáři velké rybníky. Kraj navíc oplácí pomoc, které se jim dostala při "jejich" povodních.

Některé podniky čelí krizi houževnatostí a inovacemi

Jindřichohradecko - Výrobními halami některých podniků na Jindřichohradecku procházeli včera zástupci krajského úřadu v čele s hejtmanem Jiřím Zimolou. A to vše v rámci Hejtmanského dne, který tradičně pořádá Jihočeská hospodářská komora (JHK).

AniFest připomene výročí pádu železné opony

Třeboň - Osmý ročník mezinárodního festivalu animovaných filmů začíná v Třeboni v pátek. Letos poprvé ve zkrácené podobě. Druhá část bude mít premiéru v Teplicích.

Jihočeská likérka dobývá Evropu s Carskou vodkou

Jindřichův Hradec - Exkluzivní licenční smlouva na výrobu prémiové Carské vodky se společnosti Fruko-Schulz vyplácí.

Onemocnění lázeňských hostů v Třeboni již ustupuje

Třeboň - Situace vtřeboňských Lázních Aurora, kde bylo minulý týden postiženo 65osob střevními potížemi, se začala stabilizovat.

Zdravotní problémy v lázních Aurora způsobila viróza

Třeboň - Podle pátečních výsledků rozborů vzorků odebraných u nemocných pacientů za trávicími problémy téměř šedesátky klientů Lázní Aurora může viróza. Z preventivních důvodů je od pátku do úterý uzavřený bazén.

Ubodal vlastního psa, dostal podmínku

Havlíčkův Brod - Devětadvacetiletý muž z Chotěboře loni krutým a podle svědků zavrženíhodným způsobem zabil svého tříletého rotvajlera. Poté navíc usedl za volant pod vlivem alkoholu.

OBRAZEM: Rekord o největšího kapra se povedl

Třeboň - Pečlivé přípravy na zapsání do knihy rekordů v Třeboni přinesly své ovoce. Ve středu po 11. hodině lidská těla na Masarykově náměstí vykreslila obřího kapra. Doplnili jsme video.

OBRAZEM: Třeboňský rekord se povedl

Třeboň - Celkem 1865 těl dětí a studentů vytvořilo včera šupiny obřího kapra na třeboňském Masarykově náměstí.

Kaviár by mohl pocházet také z Třeboně

Třeboň - Ambiciozní projekt jeseteří farmy, jejíž náklady se odhadují kolem 340milionů korun, by měl být letos realizován na okraji Třeboně za vlakovým nádražím nedaleko Zlaté stoky.

Salmonelóza v Třeboni: hygienici nenašli pochybení

Třeboň - Velikonoční průjmová onemocnění třiceti hostů třeboňských Lázní Aurora, z nichž jich bylo deset hospitalizováno v českobudějovické nemocnici, stále nemá známou příčinu.

Ředitel lázní: Jídelna podléhá nejpřísnějším kontrolám

Třeboň -Onemocnění lázeňských hostů salmonelózou vyvolalo polemiky a diskuze o zdejší kuchyni. Na otázky, jak to v Lázních Aurora každodenně funguje, odpovídal Deníku prokurista lázní Zdeněk Chaloupka.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT