Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

STANISLAVA KOBLIHOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZUJEME

Protivínskem otřásá dvojnásobná vražda. Muž měl ubodat matku s dcerou

Dvojnásobná vražda se stala ve čtvrtek 1. listopadu ráno v Boru u Protivína. Obětmi jsou zřejmě matka s dcerou, které ubodal partner jedné z nich. 

Zakladatelka řádu sester Těšitelek byla z Obory u Radobytců

Radobytce – Výročí narození Matky Rosy, civilním jménem Barbory Vojtěchové (21. 10. 1876-5. 9. 1945), rodačky z Obory u Radobytců, si můžete připomenout na setkání v kostele svatého Ondřeje v Radobytcích v neděli v 10.30 hodin při mši svaté a ve 13.30 hodin při prezentaci života sester Těšitelek.

V Písku se uskutečnil festival loutkových divadel. Pobavil hlavně děti

V pátek 7. září začal u děkanského kostela v Písku tradiční Neobyčejný festival loutkových divadel. Jeho pořadatelem je písecký loutkový spolek Nitka.

Na jihu Čech při dopravních nehodách vyhasly životy tří žen

Tak tragický den, jakým se v několika hodinách stalo úterý 29. května na jihu Čech, si jednoznačně vysloužil pojmenování černé úterý.

AKTUALIZUJEME

Octavia se srazila s Alfou Romeo. Smrtelná nehoda zavřela silnici na Písek

V úterý ráno se stala u Radobytce na Písecku tragická dopravní nehoda. Srážka dvou osobních automobilů kompletně uzavřela silnici I. třídy mezi Čimelicemi a Pískem. 

VIDEO: Traktoriáda v Boudách přilákala davy návštěvníků

Sedmý ročník oblíbené traktoriády přilákal v sobotu 14. dubna do Bud závodníky i jejich příznivce nejen z Písecka, ale i z různých koutů České republiky. Pořadatelé, místní dobrovolní hasiči, měli jako vždy vše perfektně připravené, a to i díky svým kolegům z Rakovic, kteří jim dovezli před závody na trať potřebnou vodu.

Dívku v Písku srazil vlak, nehoda skončila tragicky

K tragické nehodě, která se stala na železničních kolejích na úrovni hypermarketu OBI na Budějovickém předměstí v Písku, vyjížděli ve čtvrtek 12. dubna po 17 hodině záchranáři, policisté i písečtí profesionální hasiči a podnikoví hasiči SŽDC České Budějovice.

Čimelice pořádají sbírku pro majitele vyhořelého domu

Obec Čimelice na Písecku vyhlásila veřejnou sbírku pro pomoc Jaroslavu Vlčkovi, kterému letos v březnu shořel rodinný dům. Při požáru zemřeli jeho manželka a syn.

Definitivní tečka za kauzou Lety? Vepřín převzalo Muzeum romské kultury

Společnost Agpi dnes zástupcům Muzea romské kultury předala vyklizený areál vepřína v Letech na Písecku. Na místě by měl vzniknout památník obětem romského holocaustu. Pravděpodobně tak končí mnoholetý spor, který se neúspěšně snažilo vyřešit několik českých vlád. 

AKTUALIZOVÁNO

Vepřín v Letech opouští poslední zvířata

/FOTOGALERIE/ Z vepřína společnosti AGPI v Letech na Písecku odvážejí posledních více než tři sta prasat.

Utonulého bruslaře našli potápěči na dně přehrady

Policejní potápěči po vytrvalém pátrání pod hladinou orlické přehrady našli ve čtvrtek 8. března odpoledne ve čtyřicetimetrové hloubce tělo bruslaře (1979), pod kterým se v sobotu odpoledne prolomil led.

AKTUALIZOVÁNO

Bruslař na Orlické přehradě zmizel pod ledem

Sobotní bruslení se stalo osudným muži, pod kterým se odpoledne probořil led na Orlické přehradě.

Pár v Písku se bavil střelbou z okna. Zadrželi je policisté

Sídlištěm Jih v Písku se nad ránem rozléhaly výstřely. "Ráno mezi 4. a 5. hodinou nás probudily výstřely. Všude bylo ticho, ale mezi paneláky se to rozléhalo. Bylo to asi dvacet ran za sebou, manžel říkal, že to vypadalo na kulomet," svěřila se obyvatelka sousedního domu, která si nepřála být jmenována.

Zbytečná panika. Orlická přehrada na suchu nebude

Orlík bude v roce 2019 úplně vypuštěný. S touto informací se na redakci Píseckého deníku obrátil jeden ze čtenářů s tím, že se mezi lidmi od vody šíří panika.

Pozvánka do Senátu se cestou někde zatoulala

Hrazany – Třetím starostou z Písecka, který je ve volené funkci přes dvacet let, je starosta Hrazan Luboš Bolek (na snímku). I když je jeho jméno na seznamu Senátu ČR mezi pozvanými starosty, pozvánka se nejspíš někde zatoulala.

Milevsko dá na sport 4,55 milionu korun

Radní Milevska schválili poskytnutí peněz na práci s mládeží, vybavení a akce. Poslední slovo mají zastupitelé.

Protivínský masopust zahájil sezonu maškar

Protivín - Orientálnímu tématu šestého masopustu v Protivíně vévodil v sobotu český drak, jakého si děti pouštějí na podzim po větru. Potvrdil jen, že spolek Fór Protivín, který byl společněs městem Protivín pořadatelem, si svůj název zaslouží.

Otec zemřel, jeho dceři to nikdo neřekl

Olešná – Příbuzní seniorů si vyčítají, že je umístili v zařízení v Olešné na Písecku.

Neobvyklé přátelství divokého prasete a pitbula překvapilo strážníky

Na silnici u městské skládky honí pes divoké prase. To byla prvotní informace, kterou zavolal jeden řidič na linku 156 milevské městské policie.

AKTUALIZOVÁNO

U Kožlí v noci havarovalo auto, spolujezdec zemřel

V sobotu krátce před půlnocí se stala na Písecku u Kožlí tragická dopravní nehoda.

Lidové tradice spojují lidi

Kovářov, České Budějovice – V pondělí se v krajském úřadě sešli partneři připravovaného přeshraničního projektu, který se týká lidových tradic a kulturního dědictví.

Malá ves na Písecku se pustila do velkého projektu. Faru mění na byty

Pohoří (Písecko) - Rekonstrukce zchátralé budovy v Pohoří na Písecku začne letos na jaře. Zájemci o bydlení se už hlásí.

O stavební parcely je zájem

Čimelice (Písecko) - Stavebních pozemků je na prodej ještě jedenáct.

O historickou cestu k Orlíku usilují dál

Jickovice - Zrekonstruovat přístup k bývalému přívozu naproti hradu Zvíkov plánuje vedení obce Jickovice.

Policie navrhla obžalovat řidiče skútru za smrt osmnáctileté dívky

Písek – Vyšetřování tragické nehody vodního skútru s loďkou na hladině orlické přehrady u zámku Orlík, jejíž obětí se stala osmnáctiletá dívka, policisté uzavřeli.

Skončí v Čimelicích tradice plesů?

Čimelice - Restaurace, kde se točil film Hogo fogo Homolka, je na prodej, majitelé tu končí.

Díky spolku Podhorák se vrací původní podoba kamennému kříži Matěj Luska

Dolní Novosedly – V Dolních Novosedlech je celkem devět křížků, z nichž jsou některé v majetku obce. Ty chtějí členové spolku postupně obnovit.

Festivalová porota ocenila nejlepší filmy mladých tvůrců ze světa

Písek – Letošní Mezinárodní festival studentských filmů, který pořádala písecká Filmová akademie Miroslava Ondříčka (FAMO) a Soukromá vyšší odborná škola filmová, skončil v neděli večer oceněním nejlepších soutěžních studentských filmů.

V Čimelicích se zastupitelé rozhodli zřídit funkci tajemníka obecního úřadu

Čimelice – Čimeličtí zastupitelé na posledním jednání schválili vyhlášení výběrového řízení na pozici tajemníka obecního úřadu.Stejnou otázkou se zabývali před dvěma lety, kdy se rozhodli pro schválení pozice referenta obecního úřadu. Na té se od té doby vystřídali dva pracovníci.

V Miroticích chtějí opravit bytový dům

Mirotice – V Miroticích se připravují na podání žádostí o dotace do krajského Programu obnovy venkova, kde by mohla být padesátiprocentní účast města.

Starý most je průjezdný, ale cesta od něj do obce bude týden zavřená

Nerestce – I když je povolená uzavírka historického mostu v Nerestcích až do 23. října, řidiči už přes něj mohou jezdit od konce minulého týdne.

Cyklisté už mohou jezdit po opravených stezkách

Písecko – Ve čtyřech obcích, a to ve Slabčicích, Klukách, Zvíkovském Podhradí a v Oslově, se podařilo opravit části cyklostezek.

OBRAZEM: Vernisáž výstavy Kámen a světlo

Písek - Kámen a světlo je název výstavy sochařů dvou generací Karla Kudly a Jana Dominika Kudly, která byla ve čtvrtek slavnostně zahájena v Malé galerii písecké Sladovny.

Mirovický husitský kostel bude mít příští rok 80. výročí

Mirovice – Dominantou při příjezdu do Mirovic od letovské křižovatky je bezesporu od roku 1937 kostel Církve československé husitské. Po požáru, od loňského 1. dubna byl na ni však smutný pohled. V současné době je už jeho obnova dokončená a jeho nová podoba září do kraje.

Na opravu střechy čimelického kostela Nejsvětější Trojice přispěje také obec

Čimelice – Příspěvek ve výši 200 tisíc korun na opravu střechy římskokatolického kostela Nejsvětější Trojice v Čimelicích schválili místní zastupitelé na posledním jednání.

Moštárny už začínají zpracovávat jablka

Písecko – Na rozdíl od loňského roku se zahrádkáři radují. Úroda jablek slibuje, že moštu bude letos dost.

OBRAZEM: Studenti ze sedmi zemí jsou hosty školy v Záhoří

Záhoří – Včera se v Základní škole v Záhoří školáci seznamovali se zvyky a tradičními pokrmy ze sedmi zahraničních zemí. Právě tolik totiž přijelo do Záhoří  stážistů na týdenní výměnný pobyt v rámci projektu Edison z Brazílie, Mexika, Číny, Malajsie, Turecka, Portugalska a Íránu.

Žďákovský most bude brzy průjezdný, pěší si musí ještě počkat

Písecko - Když bude stavbařům přát počasí, pojedou řidiči na druhý břeh už za týden.

Práce na mostě firma zastavila, došly jí peníze

Mirotice - Stavba nového mostu v Miroticích ve směru na Lučkovice je opuštěná. „Stavbu jsme zastavili těsně před dokončením, protože firma už nemá provozní prostředky. Je to smutný pohled, protože je tam už připravené bednění na betonování mostovky a most by mohl být rychle dokončený," uvedl vedoucí střediska dopravního značení společnosti SDS Exmost Pavel Jankůj mladší.

Záchranáři se vrátí na Orlík za rok

Orlík nad Vltavou – S koncem prázdnin ukončili svou letošní činnost záchranáři na hladině orlické přehrady. Vyjíždět tak často jako v minulých letech nemuseli, ale mají za sebou další smutnou zkušenost.

Záchranáři se vrátí na Orlík za rok

Orlík nad Vltavou – S koncem prázdnin ukončili svou letošní činnost záchranáři na hladině orlické přehrady. Vyjíždět tak často jako v minulých letech nemuseli, ale mají za sebou další smutnou zkušenost.

O orlickou přehradu je letos velký zájem, policie často kontroluje plavidla

Region – Letošní sezona je na orlické přehradě pro policisty z oddělení ve Zvíkovském Podhradí náročnější než v minulých letech.

OBRAZEM: Přes Žďákovský most přejedou auta v září

Orlík nad Vltavou - Práce na Ždákovském mostě, který je stále uzavřený pro veškerý provoz včetně chodců, komplikují nedisciplinovaní lidé. Ve středu se o tom na místě přesvědčil i Písecký deník.

Na střechu kostela začali přispívat farníci i ostatní

Čimelice – Měsíc už trvá oficiální sbírka na obnovu římskokatolického kostela Nejsvětější Trojice v Čimelicích. Za tu dobu do ní přispěli dva dárci celkovou částkou 1,1 milionu korun a dalších sto tisíc korun má farnost přislíbených. „Při třech nedělních mších se podařilo vybrat postupně šestnáct, pak dvacet a naposledy šest tisíc korun," uvedla Marie Vlčková, která má sbírku v kostele na starosti. Farníci už tedy na záchranu kulturní památky přispěli celkovou částkou 42 tisíc korun.

Provoz plavidel na přehradě kontrolují policisté letos častěji

Písecko - Zvíkovští policisté mají více práce. Důvodem je zvýšený turistický ruch na Orlíku a loňská změna plavebního zákona.

OBRAZEM: Hostínské léto letos trhlo divácký rekord

Hostín – Festival Hostínské divadelní léto rozdával radost už pošesté. Do vesničky u Kovářova přilákal od čtvrtka do neděle kolem 1300 platících diváků, což je v historii festivalu podle jeho zakladatele Václava Bláhy rekordní číslo.

Tragickou nehodu na Orlické přehradě policie stále vyšetřuje

Příbramsko - Tragická nehoda, při které přišla zbytečně o život 10. července osmnáctiletá dívka po najetí vodního skútru na pramici na hladině přehrady pod zámkem Orlík, se stále vyšetřuje. Potvrdila to písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. „Mimo jiné také čekáme na vyjádření Státní plavební správy," dodala.

Vodojem Háj začne po neděli fungovat naplno

Mirovice – Strojně technologické a stavební úpravy vodojemu Háj se chýlí ke konci. Po dvoutýdenním zkušebním provozu bude fungovat od příštího týdne naplno.

Ve stodole budou vystavené venkovní muzejní exponáty

Pohoří, Mišovice – Přípravy na rozšíření muzea Mirovicka v Pohoří, které spadá pod Mišovice, pokračují. Historické zemědělské stroje  plánuje vedení obce společně s kronikářem Pavlem Sučkem vystavit ve stodole u bývalé fary.

Na vyšetření nehody závisí pohyb skútrů

Orlík nad Vltavou – Tragická nehoda, při které přišla zbytečně o život 10. července osmnáctiletá dívka po najetí vodního skútru na pramici na hladině přehrady pod zámkem Orlík, se stále vyšetřuje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT