Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠTĚPÁNKA SAADOUNI

Štěpánka Saadouni / Havlíčkobrodský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Práce je dost, ale brigádníků málo, hlásí zaměstnavatelé na Vysočině

Nemáte na léto pro studenty brigádu? Poměr mezi nabídkou a poptávkou se po letech zcela otočil. Zatímco dříve bývalo pro studenty obtížné najít dobrou letní brigádu, protože místa byla dlouho dopředu obsazená, nyní je situace mnohdy zcela obrácená. Studenty či nezaměstnané, kteří by byli ochotni přes léto pracovat, teď zaměstnavatelé hledají horko těžko.

Lipnici rozdělil spor o pomník faráře umučeného gestapem

Kde bude stát pomník faráře Jana Havelky, o tom diskutovali na posledním jednání zastupitelé v Lipnici nad Sázavou. Farář Havelka působil v obci ve 30. letech 20. století. V roce 1940 byl za svoje protifašistické postoje zatčen gestapem a zemřel na následky mučení v nemocnici v tehdejším Německém Brodě, čímž se podle spolku Lipničáci přímo nabízí paralela se stejně krutým osudem faráře Josefa Toufara z Číhoště.

Beseda o kanalizaci se změnila v oslavu narozenin. Pak zasáhla policie

Nečekaný obrat vzala ve čtvrtek 10. května večer beseda s občany na téma stavba kanalizace v obci Dobrá a Keřkov, místní části města Přibyslav u Havlíčkova Brodu. V hostinci U Henzlů kde se jednání konalo, musela zasáhnout policie. Vyvedla ven jednoho z účastníků, konkrétně zastupitele města Přibyslav, který odmítl jednání opustit.

Včelaři se bojí zlodějů a vandalů, stát zveřejnil seznam, kde mají úly

Desítky tisíc včelařů v Česku mají obavy. Ministerstvo zemědělství začalo zveřejňovat umístění jejich úlů. Cílem má být údajně snadnější kontakt mezi zemědělci a včelaři například v době postřiků, které mohou být včelám nebezpečné. Včelaři se ale spíš než chemie, obávají krádeží a vandalů.

AKTUALIZOVÁNO

Václav Klaus: Dělat kolem globálního oteplení hysterii je výhodný byznys

Svoji druhou knihu zabývající se tématem klimatu a globálního oteplování představil na 27. Podzimním knižním veletrhu exprezident Václav Klaus. Kniha má název Zničí nás klima, nebo boj s klimatem?

Co si zvolíme, to budeme mít, říká Jiří Kajínek. Vsadil na svého kamaráda

Pane Kajínku, mohu se s vámi vyfotografovat? Jak se z vězně stane celebrita? V roli spisovatele se představil na 27. Podzimním knižním veletrhu nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Handicapem českých firem je chaos, říká prezident České manažerské asociace

Havlíčkobrodská Okresní hospodářská komora uspořádala setkání s prezidentem České manažerské asociace Pavlem Kafkou, který předal přítomným své zkušenosti. 

Jadernou elektrárnu Dukovany je třeba dostavět, shodli se politici

Pátý blok jaderné elektrárny Dukovany by se měl dostavět už s ohledem na budoucnost, notovali si lídři politických stran na předvolební akci s Deníkem.

Exkluzivní právo těžby: Česku může hrozit kvůli firmě Diamo mezinárodní arbitráž

Státní podnik DIAMO by měl získat v Česku monopol na těžbu uranu. To navrhuje vládě Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Podle právníka ale státu může hrozit mezinárodní arbitráž.

OBRAZEM: Hrad v Ledči obsadili filmaři. Natáčejí pohádku Čertí brko

Od soboty 19. do úterý 22. srpna osídlili hrad v Ledči nad Sázavou filmaři. Natáčejí zde pohádku Čertí brko pod vedením režiséra Marka Najbrta. V hlavních rolích se představí herci Judit Bardós a Jan Cina, Ondřej Vetchý se ve filmu objeví v roli Lucifera. Na ledečském hradě se natáčejí pro film velké komparzní scény, kterých se účastní i místní obyvatelé.

Útok nožem v Egyptě. Turisté z Vysočiny cesty za moře neruší

Zájezdy do Egypta turisté z Vysočiny po útocích nožem na turisty v Hurghadě ve velkém neruší.

Vyjeďte si romantickým údolím Sázavy do Sluneční zátoky

Během jednoho cyklovýletu můžete v malebném údolí řeky Sázavy navštívit hned několik zajímavých míst, která nabízí Kraj Vysočina. Okruh v délce přes 30 kilometrů nás zavede z města sklářů Světlé nad Sázavou do Stvořidel, do slavné Sluneční zátoky Jaroslava Foglara i k historickému tisu do obce Vilémovice.

Starostové protestují proti těžbě uranu. Míří do Prahy

Přibyslav – Ministerstvo životního prostředí (MŽP) projednává novou surovinovou politiku státu, ve hře je možnost umožnit těžbu uranu v Brzkově a okolí.

Zvrat! Ministerstvo průmyslu chce povolit těžbu uranu u Brzkova

Přibyslavsko – Ministerstvo průmyslu a obchodu přiznalo, že slova o zrušení plánu přenést těžbu uranu z Dolní Rožínky do Brzkova nebyla pravdivá.

Babica: Hospodu bez peněz a zkušeností 
dnes otevře jenom sebevrah

Málokterá kuchyně podle kuchaře Jiřího Babici nabízí takové množství 
receptů a chutí 
jako právě ta česká. Jen nám jako národu prý chybí sebevědomí.

Busta Františka Josefa I. stojí tam, kde nikdy nebyl

Pohleď – Neobyčejnou událost zažila v sobotu dopoledne obec Pohleď na Havlíčkobrodsku. Po dlouhých sto letech zde poprvé na území ČR oficiálně odhalili bustu rakousko-uher-ského panovníka Františka Josefa I. – přestože císař 
v této obci nikdy nebyl.

Houbař z Přibyslavi měl velké štěstí, našel vzácného Bělolanýže obecného

Přibyslav - Skutečné štěstí měl houbař Jiří Macek z Přibyslavi, když v jeho košíku skončil bělolanýž obecný.

Levičáci, mějte rozum, apeluje na Brusel europoslanec Zdechovský

Havlíčkobrodsko – K masakru v Mnichově, který má na svědomí osmnáctiletý Němec íránského původu, se vyjádřil europoslanec Tomáš Zdechovský. Jak říká, došlo na jeho obavy.

Sestry, dvojčata, provdané za bratry, porodily ve stejný den

Havlíčkův Brod – Neobyčejný příběh zažila před několika dny nemocnice v Havlíčkově Brodě.

Najít lékaře specialistu je pro brodskou nemocnici problém

Požadavky na odbornost zdravotníků rostou, ovšem ne platy. Najít lékaře pro určitou specializaci je problém, konstatoval ředitel havlíčkobrodské nemocnice David Rezničenko.

Těžba uranu u Brzkova: Stát a obce se vzájemně viní ze lží

Přibyslav – Přestože není známo nic konkrétního, padají mezi zástupci měst a vesnic z pomezí Jihlavska a Havlíčkobrodska na jedné straně a zástupci státu na straně druhé silná slova.

Ledečský hrad zve na prohlídku retro bytu

Na novou turistickou sezonu se už chystá hrad v Ledči nad Sázavou. Ani letos v ní nebude chybět prohlídka takzvaného retro bytu.

Hrad v Ledči nabídne letos několik unikátních expozic

Medvídek Lucie Bílé nebo unikátní výstava hodin. Hned několik nových expozic chce nabídnout návštěvníkům v letošní turistické sezoně hrad v Ledči nad Sázavou.

Chirurgická věž operuje šetrněji

Pacient leží na operačním sále. Přichází lékař, který do břicha nemocného pod narkózou vyřízne tři malé otvory.

Havlíčkobrodská nemocnice už příští týden zprovozní novou laparoskopickou věž

Hned dva nové moderní přístroje, které usnadní práci lékařům na operačních sálech, představí příští týden nemocnice v Havlíčkově Brodě.

Tradiční výrobce oblíbené Lučiny a Pribináčku změnil název firmy

Přibyslav – S novým názvem vstupuje do roku 2016 jeden z nejvýznamnějších tuzemských výrobců sýrů, společnost TPK. Firma se sídlem v Hodoníně, výrobce silných strategických značek Sedlčanský, Král Sýrů, Lučina, Apetito, Pribináček či Liptov tak převezme nový firemní název Savencia.

První geocyklostezka na Vysočině povede kolem Chotěboře

Vůbec první geocyklostezka na Vysočině by měla protnout region Podoubraví kolem Chotěboře. Projekt má za cíl zviditelnit region a přispět k rozvoji turistického ruchu.

Mexické Dušičky, Día de los muertos jsou unikátním svátkem

Památka zesnulých, neboli Dušičky, svátek, který připadá právě na dnešní den mají v Česku většinou neměnný ráz.

Havlíčkův Brod: Jsme cizinci ve vlastní zemi! Co dělá naše vláda? Demisi!

Havlíčkův Brod – Jsme cizinci ve vlastní zemi! Co dělá naše vláda? Vysmívá se nám! Politici vydávají energii na to, aby sledovali, kdo na facebooku protestuje proti ilegální migraci a mohli ho trestat. Demisi, demisi!

Postižení si stěžují na diskriminaci: nemáme slevy a dostáváme malé dotace

Chotěboř – Chotěboř nás diskriminuje, postěžoval si Deníku předseda základní organizace Svazu tělesně postižených ČR z Chotěboře Štefan Job. Spolek podle jeho názoru dostává malé dotace, a to 
i přesto, že je velmi aktivní. Navíc na některé kulturní akce nemohou členové spolku využít průkazku ZTP, aby dostali slevu na vstupném.

Třídění odpadu v Přibyslavi by mělo být ještě kvalitnější

Přibyslav – Rekonstrukce dvou ulic, chodník v Utíně a kvalitnější kontejnery na odpad.

Černých skládek každý rok přibývá také na Brodsku

Havlíčkobrodsko – Množství odpadu, který končí jinde než na místech vymezených zákonem, každoročně přibývá.

Třídění odpadu v Přibyslavi by mělo být ještě kvalitnější

Přibyslav – Rekonstrukce dvou ulic, chodník v Utíně a kvalitnější kontejnery na odpad. To jsou některé investice, jimiž se v současné době zabývá město Přibyslav.

Ambulance zaměřená na bolesti zad ošetřuje v brodské nemocnici desítky pacientů

Desítky pacientů týdně ošetří v havlíčkobrodské nemocnici ambulance zaměřená výhradně na bolesti zad.

Riziko požárů rapidně stoupá. Hasiče trápí nedostatek vody

Přibyslav – Situace je kritická. „Pokud budou tropická horka a sucha pokračovat, bude potřeba přijmout mimořádná opatření, aktivizovat hasičské jednotky a provést prověrky funkčnosti hasičské techniky," konstatoval velitel hasičské jednotky v Přibyslavi Ivo Šimanovský.

Podoubraví už v budoucnu žádná velká voda nezaskočí

Havlíčkobrodsko – Náročný projekt protipovodňové ochrany, který připravil Svazek obcí Podoubraví (SVOP), úspěšně skončil.

Kraj Vysočina rozšiřuje síť silnic, kde zajistí zimní údržbu

Havlíčkobrodsko – Rozšíření sítě silnic, na kterých Krajská správa a údržba silnic Kraje Vysočina provede zimní údržbu, naplánovalo jihlavské hejtmanství.

Brodská nemocnice ošetřila v době veder stovky pacientů

Havlíčkův Brod – Tropická vedra panující v minulých dnech způsobila nárůst počtu ošetřených i následně hospitalizovaných pacientů na interní ambulanci a interním oddělení havlíčkobrodské nemocnice.

Skauti z Přibyslavi poslali dva svoje zástupce na Jamboree do Japonska

Přibyslav – Děvčata z druhého oddílu vodních skautů a skautek z Přibyslavi Veronika Trdá a Tereza Tvrdíková se zúčastní osmnácti denní návštěvy Japonska, kde budou reprezentovat Česko na velkém skautském setkání Jamboree.

Na nové parcely stanovilo město Ždírec pořadník

Na prodej stavebních parcel pro rodinné domky se chystá město Ždírec nad Doubravou.

Vesnic, kde jde chodcům o život, na Brodsku přibývá

Havlíčkobrodsko – Přejít silnici z jedné strany na druhou je stále častěji hazard se životem. Povolenou rychlost padesát kilometrů v hodině dodržují sotva dva řidiči z deseti. Právě to říkají obyvatelé řady obcí na Havlíčkobrodsku 
a přemýšlejí o tom, jak se proti silničním pirátům bránit.

Přestavbu bývalé ortopedie chce kraj zahájit koncem roku

Havlíčkův Brod – Velkými změnami projde v druhé polovině roku areál havlíčkobrodské nemocnice.

Kruhový objezd ve Ždírci? Ne, semafory budou bezpečnější

Ždírec nad Doubravou – Kruhový objezd není řešení. Nebezpečné křižovatce U Lázničků ve Ždírci nad Doubravou by zřejmě nejvíc pomohl semafor.

V Dobré zpomalovaci semafory ani přechody na silnici nebudou

Přibyslav – Na neukázněné řidiče, kteří nerespektují pravidla si stěžují v Dobré u Přibyslavi.

Chaloupky v Sobíňově za dva miliony korun nikdo nechce

Celé dva miliony korun. Tolik požaduje vlastník pověstných malovaných chaloupek v Sobíňově za prodej této turistické atrakce.

Moderní CT přístroj vyšetřil v brodské nemocnici jedenáct tisíc pacientů za rok

Tisíce pacientů stihl za rok vyšetřit moderní CT přístroj, kterým disponuje havlíčkobrodská nemocnice.

Známý spisovatel Vlastimil Vondruška zavítá na Vysočinu

Havlíčkův Brod – Setkání se spisovatelem a historikem Vlastimilem Vondruškou, k němuž dojde 31. března v AZ Centru, není klasickou besedou, není to ani přednáška, ale jak sám říká, jde o talk-show, v níž se pokouší zábavně vyprávět o životě našich předků.

Kouzelné chaloupky v Sobíňově zřejmě změní svého majitele

Nového majitele zřejmě bude mít do budoucna originální komplex malovaných chalup v Sobíňově u Ždírce nad Doubravou.

O nás bez nás, stěžují si starostové dotčení těžbou uranu

Přibyslav – Možná budoucí těžba uranu budí vášně ještě dřív, než se poprvé kopne do země. Stát chce začít těžbu, ale „zapomněl" se zeptat starostů okolních obcí. Tvrdí to aspoň někteří starostové oslovení Deníkem.

Anna Šimonová: V Česku selhává systém péče o duševně nemocné lidi

Havlíčkův Brod – Před několika dny se ve Žďáru nad Sázavou rodina i veřejnost rozloučily se studentem, kterého ubodala ambulantně léčená schizofrenička.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT