Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TEREZA KRUMPHOLZOVÁ

Tereza Krumpholzová / Moravskoslezský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hnutí Ostravak vyzvalo primátora a jeho náměstka k odstoupení

Ostrava – Primátor Ostravy Petr Kajnar i jeho náměstek Dalibor Madej ze svých funkcí neodstoupí. V úterý je k tomuto kroku vyzvalo Hnutí Ostravak, které kritizuje průběhu hlasování o koupi stadionu na Bazalech.

Nemocnice v Ostravě má sanitku s nanonástřikem

Ostrava - Sanitky ostravské městské nemocnice se musí několikrát denně dezinfikovat. Zvýšit hygienu v nově zakoupené sanitce má speciální nástřik s obsahem nanočástic. Ten už nemocnice dříve otestovala na odděleních ARO a JIP.

Řidiči MHD mají na agresory účinnou zbraň: tlačítko nouze

Ostrava - Každý měsíc musí řidiči ostravské MHD použít speciální nouzové tlačítko, kterým přivolají pomoc v případě nebezpečí. Agresivní cestující ohrožoval minulý týden i městské strážníky.

Po nehodě ochrnula. „Budu zase chodit," má jasno šestnáctiletá Dominika

Ostrava - S obrovským odhodláním bojuje se svým osudem šestnáctiletá Dominika Madalová. Loni v září, tři dny před svými narozeninami, se byla projet na kole a srazilo ji auto. Při nehodě si poranila míchu a ochrnula. 

Farmářské trhy: domácí produkty byly k dostání u Nové Karoliny

Ostrava – Ovoce a zelenina, čerstvé pečivo nebo uzeniny. Výrobky od regionálních producentů byly v sobotu dopoledne k dostání u obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina, kde se poprvé konaly farmářské trhy.

Elektrárna Třebovice: lidé měli šanci podívat se dovnitř

Ostrava - Jak se vyrábí teplo a elektřina, se lidé mohli dozvědět v sobotu v Elektrárně Třebovice, kde se konal den otevřených dveří. Jen za dopoledne dorazilo přes pět set lidí a za celý den navštívili elektrárnu 1 600 lidí.

Trendy v porodech na Ostravsku: ženy chtějí rodit co nejpřirozeněji

Ostrava - Na svět přicházejí lidé stále stejným způsobem. Přece jen se ale některé věci mění. Porodnice se doslova předhánějí v tom, jak matkám porod co možná nejvíce zpříjemnit, aby pro ně byl co nejpřirozenější. Na druhé straně ale přibývá císařských řezů.

Hygienici kontrolovali omáčky a dresinky v restauracích

Ostrava - Ďábelská omáčka nebo na bylinkový dresink. V restauracích bývají k dochucení jídel používány poměrně často.

Sdružení Čisté nebe vybízelo: Staňte se krotiteli vzduchu!

Ostrava - Přesto, že je venku krásně a svítí slunce, problém se znečištěným ovzduším na Ostravsku nezmizel. To je vzkaz, který ve čtvrtek lidem na Masarykově náměstí vyslalo občanské sdružení Čisté nebe. Druhý ročník akce Den vzduchu nesl podtitul Krotitelé vzduchu.

Manu, mladý žirafí samec, už míří do jihlavské zoo

Ostrava, Jihlava - V Jihlavě dosud žirafy nechovali. Manu spolu s dalšími dvěma samci z belgické a německé zoo tedy vytvoří základ chovu.

Ženy inspirovala Angelina Jolie. Chtějí genetické testy

Ostrava - Od doby, co herečka Angelina Jolie oznámila, že si na základě výsledků genetických testů nechala odstranit oba prsy, zvýšil se zájem žen o speciální vyšetření i v Ostravě.

Senior slevenka: Moravskoslezský kraj chystá slevy pro seniory

Ostrava - Sleva na nadstandardní pokoj v nemocnici nebo do kadeřnictví, na úklid domácnosti či do knihkupectví. To vše přináší seniorům nová Senior slevenka, která stojí stokorunu a začne platit od konce května.

Jsme technici a musíme automaty opravit, tvrdili zloději

Ostrava - Přímo před zraky hostů i personálu ukradli dva muži z ostravských heren a restaurací počátkem května videoloterijní terminály. Škoda je předběžně vyčíslena na více než sedm set tisíc korun.

Na otravné podomní prodejce už lidé v Ostravě volají strážníky

Ostrava - Začal platit přesně před měsícem, a už má první výsledky. Nový tržní řád zakazuje v Ostravě podomní i pochůzkový prodej. Na co se prodejci strážníkům vymlouvají?

AKTUALIZOVÁNO

Auto v Ostravě se „napíchlo" na zábradlí. Zranili se tři lidé

Ostrava – K vážné dopravní nehodě, při které byli zraněni tři lidé, došlo v neděli odpoledne v Ostravě. Vozidlo zůstalo doslova napíchnuto na zábradlí poblíž tunelu pro provoz tramvají v místech, kde se ulice Dr. Martínka napojuje na Místeckou. Hrozilo, že vůz spadne do kolejiště na projíždějící tramvaj.

Voda z kohoutku v restauraci? V nabídce je čím dál častěji

Ostrava - Pokud požádáte o sklenici vody z kohoutku, neměl by to být ve většině ostravských restaurací problém. Veřejně se jich k tomu přihlásilo šedesát. Někde se ale stále zdráhají a obávají se o zisk.

OBRAZEM: Slonice v ostravské zoo má „těhotenské" nálady

Ostrava - Slonice Vishesh v ostravské zoologické zahradě je přesně v polovině březosti. Občas je náladová, mívá chutě a vyhýbá se konfliktům s ostatními. Do samotného porodu jí zbývá ještě dlouhých jedenáct měsíců sloní „těhotenství" totiž trvá až dva roky.

V Ostravě bude špičkové školicí centrum pro traumatology

Ostrava - Jak se co nejlépe postarat o pacienta s vážným úrazem? To budou medici i lékaři trénovat v novém vzdělávacím centru ostravské fakultní nemocnice. Bude tam modelový sál i moderní učebny.

Přijel očkovací kamion. Chránit lidi před encefalitidou

Ostrava - Podle odborníků budou letos klíšťata agresivnější a riziko nákazy boreliózou či encefalitidou bude vyšší. O očkování se lze informovat před obchodním centrem Nová Karolina.

Chceme spojení univerzit, přejí si studenti a píší ministrovi

Ostrava - Přejí si mít v Ostravě jednu obří univerzitu a rozhodli se o ni bojovat. Hned několik studentských organizací společně napsalo prohlášení, kterým podpořilo sloučení Ostravské univerzity (OU) a Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO)

Zoo v Ostravě otevírá restauraci a návštěvnické centrum

Ostrava - Ostravská zoologická zahrada má od dnešního dne restauraci s celoročním provozem.

Ostrava podpoří kulturu ve Stodolní ulici

Ostrava - Koncerty, divadelní představení nebo festivaly. Tak by si město představovalo budoucnost Stodolní ulice, kam chce vrátit kulturní život. Rozhodlo se proto ulici zábavy finančně podpořit.

Z bývalého ostravského hotelu Palace má být univerzitní kampus

Ostrava – Byl odsouzen k záhubě, teď to ale vypadá, že znovu ožije. V komplexu budov v centru Ostravy známý pod souhrnným názvem hotel Palace mají vzniknout studentské koleje.

Převrat v tarifech zasáhl i Ostravu. Návštěvnost poboček se zvýšila

Ostrava - Ušetřit stovky korun za volání a posílání SMS díky novým tarifům. To je to, co vede v těchto dnech lidi k mobilním operátorům. V Ostravě se návštěvnost poboček zvýšila až o sto procent.

OBRAZEM: Aprílové léto v Ostravě. Lidé si užívají sluníčka

Ostrava - Zatímco ještě před dvěma týdny chodili lidé zachumlaní v zimních bundách a čepicích, v těchto dnech si někteří vyrazili jen v oblečení s krátkým rukávem a polobotkách.

Celostní medicína: když 
se hledají skutečné příčiny

Stres a neustálé napětí způsobují mnohým zdravotní potíže, se kterými si klasická medicína neví rady. Rovnováhu pomáhá najít psychosomatika, tedy celostní medicína.  Ministerstvo zdravotnictví ji chce uznat jako jednu ze specializací.

Radní v Moravskoslezském kraji odvolali ředitele nemocnic a špitály sloučili

Ostrava – Krajští radní v úterý schválili změny ve vedení nemocnic zřizovaných Moravskoslezským krajem. „Nejde o sloučení, nemocnice budou nadále fungovat jako samostatná zdravotnická zařízení," upřesnil náměstek hejtmana Jiří Martinek.

Celostní medicína: když se hledají skutečné příčiny

Ostrava - Stres a neustálé napětí způsobují mnohým zdravotní potíže, se kterými si klasická medicína neví rady. Rovnováhu pomáhá najít psychosomatika, tedy celostní medicína. Ministerstvo zdravotnictví ji uzná jako jednu ze specializací.

Ostravští hasiči v zoo trénovali odchyt různých zvířat

Ostrava - Nejen s požárem musí mnohdy zápasit moravskoslezští hasiči. Občas musí odchytit hada nebo zachránit zvíře v nesnázích.

Ostravské slůně Rashmi slaví druhé narozeniny

Ostrava - Dnes jsou to přesně dva roky, kdy se v ostravské zoologické zahradě samici Johti narodilo mládě.

Kradu popelníky a opisuji. Studenti přiznávají své hříchy

Ostrava - Ještě jsem nikdy nebyla na žádné přednášce, a už jsem ve čtvrťáku. Nebo: Když jsem šel sem na školu, tak jsem si naivně myslel, že budu odborník přes ekonomii. Místo toho jsem se za tři roky stal filmovým odborníkem. To jsou jen příklady přiznání ostravských vysokoškoláků, se kterými se na sociálních sítích v těchto dnech doslova roztrhl pytel. 

Duhový dům na Hulváckém kopci v Ostravě začne sloužit klientům

Ostrava - Báli se, že se už nedočkají. Nakonec to ale dobře dopadlo a klienti nového komunitního centra Duhový dům v Hulvákách už mohou začít využívat jeho služeb. V pondělí bylo centrum slavnostně otevřeno.

Nabouranou zastávku na Svinovských mostech brzy opraví

Ostrava - Sotva ji opravili, už na ní dělníci musejí pracovat znovu. Autobusovou zastávku na Svinovských mostech v noci z pátku na sobotu poškodil pětadvacetiletý řidič, který do ní zřejmě ve vysoké rychlosti naboural.

Jarní výstup na haldu: lidé přišli Emě popřát k svátku

Ostrava – Zatímco novoroční výstup na haldu Emu měli lidé slunce nad hlavami a teploty byly nad nulou, ten jarní, který se konal v neděli, se nesl v duchu zimy. I taky si ho ale nenechaly ujít desítky lidí.

Stacionář ve Svinově vznikl díky pomoci jednoho z rodičů

Ostrava - Klienti najdou uplatnění v charitativním obchodě Žebřík, kde pomáhají s prodejem.

Muž s nožem v ruce přepadl hernu, krupiérka ho ale přelstila

Ostrava – Ostravští kriminalisté pátrají po muži, který na konci března s nožem v ruce přepadl hernu v centru Ostravy v ulici 30. dubna. Dvaadvacetiletá krupiérka, které v podniku byla, měla tu smůlu, že od začátku roku byla přepadena už podruhé.

AKTUALIZOVÁNO

Čtyři zranění při nehodě vozidel v Ostravě

Ostrava - Záchranáři zasahovali v noci z pátku 5. dubnba na sobotu u čtyř dopravních nehod. Operátoři záchranářů převzali během pětadvaceti minut hned čtyři hlášení o haváriích vozidel na různých místech Moravskoslezského kraje.

Nový přírůstek Na statku: telátko dahome

Ostrava – Obyvatelem ostravské zoo je teprve několik dní, návštěvníci si jej už ale mohou prohlédnout. Řeč je o telátku, které před několika dny porodila samice zakrslého plemene tura domácího dahome. 

Zima v Ostravě neustupuje. Lidi trápí opakované virózy

Ostrava - Zatímco s příchodem jara obvykle v lékárnách stoupne poptávka po tabletkách na alergii, letos lidé v Ostravě stále shánějí léky proti kašli či teplotě. Kvůli dlouhé zimě mnozí stonají už poněkolikáté.

Majáles se blíží. Stěhuje se do Dolní oblasti Vítkovic

Ostrava - Oslava jara a studentského života. To je Majáles, který pořádají společně Ostravská univerzita a VŠB Technická univerzita Ostrava. Letos se návštěvníci dočkají velké změny. Majáles se z prostor Černé louky a Slezskoostravského hradu stěhuje do Dolní oblasti Vítkovic.

Majáles se blíží. Stěhuje se do Dolní oblasti Vítkovic

Ostrava - Oslava jara a studentského života. To je Majáles, který pořádají společně Ostravská univerzita a VŠB Technická univerzita Ostrava. Letos se návštěvníci dočkají velké změny. Majáles se z prostor Černé louky a Slezskoostravského hradu stěhuje do Dolní oblasti Vítkovic.

Se psem v ostravské nemocnici? Už rok je to možné

Ostrava - Od 1. dubna 2012 vešel v platnost zákon, který lidem s tělesným a zrakovým postižením umožňuje mít u sebe svého asistenčního psa i v případě hospitalizace. První dojmy ostravských nemocnic byly značně rozpačité.

Pálenice, v jejímž destilátu hygiena našla více škodlivin, pokračuje v provozu

Ostrava - Pěstitelská pálenice Fakr v Ostravě-Radvanicích pokračuje ve své činnosti. Jablečný a hruškový destilát z této pálenice měl přitom podle informací krajské hygienické stanice obsahovat látky používané k denaturaci lihu, které nejsou přirozenou součástí lihovin.

AKTUALIZOVÁNO

Fenomén Stodolní: podaří se ho oživit?

Ostrava - Živá hudba nebo divadelní představení. Město i centrální obvod uvažují, jak vrátit lesk Stodolní ulici.  „V prvé řadě musíme vyřešit bezpečnost," říká Dalibor Mouka, místostarosta Moravské Ostravy a Přívozu.

Farmářské trhy v Ostravě: letos přibudou nové u Karoliny

Ostrava - Zelenina i ovoce od domácích pěstitelů, uzeniny, čerstvá vejce nebo také ryby či různé druhy koření. Lidé si je oblíbili a farmářské trhy se tak v Ostravě pomalu stávají tradicí.

Nebezpečná silnice: místo svodidel bude chodník

Ostrava - „Když prší a je mokro, nehody jsou tady takřka na denním pořádku," napsala přesně před rokem redakci Deníku Andrea Fajčáková z Nové Vsi. Na mysli měla část silnice v ulici U Hrůbků. Obavy o svou bezpečnost měli také v nedalekém zahradnictví střední zahradnické školy.

Spor s developerem v Ostravě má vést obvod. Opozice je proti

Ostrava - Pokud dojde k soudnímu sporu se společností Amádeus Real, která měla v Ostravě stavět obchodní centrum, a teď chce po městě peníze za zmařenou investici, povede jej centrální městský obvod. Tak se vyjádřili představitelé města s tím, že Moravské Ostravě a Přívozu předají veškeré písemnosti, které obvod požadoval.

Podomní prodejci mají už i v Ostravě smůlu. Město je zakázalo

Ostrava - Už žádní otravní prodejci „výhodných" telefonních tarifů ani stánky s ponožkami hyzdící ulice. Město schválilo nový tržní řád, který zakazuje podomní, pochůzkový a omezuje i stánkový prodej.

OBRAZEM: Ostravské kino Luna už opět promítá

Ostrava - Stará, nevyhovující sedadla nahradila moderní a pohodlnější, úpravou prošly i podlahy a osvětlení a nový vzhled dostala také pokladna. Tak vypadá zábřežské kino Luna po první fázi rekonstrukce. Po třech týdnech se tady také znovu začalo promítat.

Ostravský terminál Hranečník: začala stavba rondelu

Ostrava /MAPA/ - Jeden z nejdůležitějších dopravních uzlů ve městě, kde se budou setkávat tramvajové, autobusové a nově i trolejbusové linky. Tak má vypadat terminál Hranečník. První etapa budování kruhového objezdu poblíž Slezskoostravské radnice už začala.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT