Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TOMÁŠ JANUSZEK

Tomáš Januszek

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Bakala ke sněmovní komisi k OKD nepřijde, prý není nestranná

Členové vyšetřovací komise tvořené poslanci českého parlamentu, kteří prošetřují okolnosti privatizace těžební společnosti OKD v roce 2004, se přímého svědectví hlavní postavy celé kauzy nedočkají.

Lidé se bouří proti továrně na plasty. Radnici by to mohlo stát miliony

Obec Horní Bludovice na Karvinsku je na nohou. Nevoli části jejích obyvatel vzbudil záměr havířovské firmy Vinamet CZ postavit v obci, v sousedství rodinných domů závod na výrobu plastových obalů. Majitelé firmy čelí vyhrůžkám a do akce se vložil i ekologický aktivista Bohdan Svorník, který čelí stíhání pro podezření z vydírání investorů. 

AKTUALIZOVÁNO

Mladík nezvládl rychlou jízdu. Nehoda skončila tragicky

Smrtí skončila rychlá jízda černého Audi A6 v Karviné. Řidič (ročník 1992) jel v úterý po 22. hodině ve směru od Orlové do Karviné a v levotočivé zatáčce u Dolu ČSA nezvládl řízení, vyletěl s vozem ze silnice a narazil do kmene vzrostlého stromu. Na místě zemřel. 

Budeme odříznuti od města, stěžují si lidé z karvinské periferie

Jako za vysokým plotem si mohou v budoucnu připadat obyvatelé karvinské části Staré Město. Kromě toho, že OKD vykoupilo a zbouralo zhruba polovinu tamních domků, ovšem s těžbou zatím otálí, čeká na obyvatele této periferní části města další nepříjemnost.

Polského havíře v dole zabila uvolněná hornina

V úterý v 19:36 hodin došlo v rámci Důlního závodu 2 v lokalitě Stonava k neštěstí, v jehož důsledku přišel o život 55letý horník dodavatelské společnosti ALPEX.

Islamizace v Havířově? SPD hlásá fámy

Protiislamistické nálady šířené v Havířově členy hnutí SPD jsou manipulativní a fakty nepodložené. Hnutí tak vyvolává mezi lidmi zbytečnou paniku. Ve městě jsou dvě ubytovací zařízení pro cizince, fungují ale zcela jinak, než hlásá předseda SPD Tomio Okamura.

Kampaň vrcholí. Zaorálek se pustil do Babiše i v Bohumíně

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek nenechal ani na mítinku v Bohumíně na Andreji Babišovi niť suchou: V této zemi se nevyplatí pracovat. Lepší je být rentiér.

Těšín z Piastovské věže. Místo, kde se psala polská i česká historie

Jedno z nejstarších měst Slezska má bohatou, víc než tisíciletou historii. Podle legendy jej roku 810 založili bratři Bolek, Lešek a Těšek, synové knížete Leška, na místě svého šťastného setkání u pramene, později nazvaného studna Tří bratří. Ve skutečnosti však bylo základem města hradiště na Zámeckém vrchu, kde lze nalézt počátky osídlení v 6. až 5. století před Kristem.

Den D se přiblížil. Ve čtvrtek se rozhodne o osudu OKD

Už ve čtvrtek se sejdou věřitelé společnosti Ostravsko-karvinské doly, která je od loňského května v insolvenci, aby rozhodli o osudu největší těžební firmy v zemi a tím i budoucnosti jejích zaměstnanců.

Methanol. Dukla. Filmaři budou natáčet o tragédiích na Ostravsku

Ostravsko a Karvinsko nejsou jen atraktivní lokality, které lákají domácí i zahraniční filmaře při natáčení filmů a televizních seriálů. Za všechny vzpomeňme z poslední doby například třídílné televizní psychologické drama Spravedlnost v hlavní roli s Ondřejem Vetchým.

15. červen. Den, kdy se rozhodne o osudu OKD

Přesně v půli června se rozhodne, jaký bude osud největší černouhelné společnosti v tuzemsku. V tento den proběhne u Krajského soudu v Ostravě schůze věřitelů společnosti v insolvenci, kteří rozhodnou co bude s firmou dál. Budou projednávat reorganizační plán, který vedení OKD vypracovalo.

ČEZ už dlouhodobě s dětmarovickou elektrárnou nepočítá

Do deseti let by měla skončit elektrárna Dětmarovice. Počítá s tím vedení českého energetického gigantu – skupiny ČEZ, který chce v rámci celé České republiky do roku 2035 odstavit výraznou část kapacity uhelných zdrojů v tuzemsku.

Vrah Bohumír Ďuričko zatím karvinskou šatlavu neopustí

Bohumír Ďuričko, který si odpykává 12,5letý trest za vraždu Václava Kočky mladšího, z vězení na podmínku (zatím) nepůjde. Ani čtvrteční jednání soudu o podmínečném propuštění po dvou třetinách odpykaného trestu, pro odsouzeného hoteliéra kladný výsledek nepřineslo. Soud byl navíc odročen na neurčito.

OKD: „Přesvědč kolegu, ať jde na Karvinsko. Nebudeš škodný"

Horníci ze zavíraného Dolu Paskov nechtějí od dubna dojíždět za prací, o přesun z Dolu Paskov do šachet v karvinské části revíru požádalo méně lidí, než vedení těžební společnosti OKD předpokládalo. 

Odborový předák Pytlík: Ať stát řekne, kde vezme peníze na útlum dolů

/ROZHOVOR/ Pondělní neúspěšný pokud vlády o převzetí společnosti OKD pod křídla státu nevyšel, a to kvůli nesouhlasu ministrů za ANO a KDU-ČSL, kteří chtějí dát šanci soukromému investorovi.

Požáry v Českém Těšíně: Lidé mají obavy! Jsou autobusy na plyn nebezpečné?

Pondělní požáry hned dvou autobusů poháněných stlačeným zemním plynem (CNG) nedají spát cestujícím v Českém Těšíně. Lidé se bojí o svou bezpečnost při cestování tímto typem autobusu.

Investice 2017: nové náměstí, větší hřbitov i vylepšený podjezd

Karvinsko - Rozšíření městského hřbitova, rekonstrukce a modernizace náměstí, zateplování a revitalizace panelových domů. Některá města příští rok vydají na investice i 100 milionů korun. Orlová by konečně měla mít nové náměstí.

VIDEO: Fotbalový stadion v Karviné už má dva stožáry se světly

Karviná /FOTOGALERIE/ - Volno, nevolno, dělníci začali v neděli na fotbalovém stadionu Karviné usazovat stožáry s umělým osvětlením.

Dolański Gróm už tuto sobotu. V Karviné zahraje polská legenda TSA

Karviná - Areál Lodiček čeká nadcházející sobotu rockový „dýchánek". V rámci hudebního festivalu Dolański Gróm se tam představí české a polské rockové kapely.

AKTUALIZOVÁNO

Stát horníky podrží, bude jim až pět let přispívat

Praha, Karvinsko – Sedm tisíc korun pro lidi z povrchu osm tisíc měsíčně těm, co dělali v dole. Tolik bude stát přispívat lidem, kteří opustí krachující OKD. Příspěvek ve středu schválila vláda s tím, že vyplácen bude po omezenou dobu, a to v rozmezí tří měsíců až maximálně pět let, vždy podle odpracované doby a věku pracovníka.

Drogy v Orlové bere každý pátý deváťák

Orlová – Orlová Průzkumy nelhaly. Skutečnost je o něco lepší, než se předpokládalo, ale i tak je nyní jasné, že více než dvacet procent orlovských deváťáků má zkušenost s drogami. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který minulý týden proběhl ve všech orlovských základních školách.

Zahrádkářů ubývá, stejně jako pozemků pro zahrádky

Nových zájemců o zahrádky jsou ročně desítky. Nejvíce právě teď na jaře.

Stát nebude jednat s vedením OKD o restrukturalizaci

Praha, Karvinsko – Vláda nebude jednat s manažery OKD o možnostech restrukturalizace firmy, která je v existenčních potížích. V České televizi to ve středu řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Uvedl, že stát bude řešit výhradně dopady propouštění, kterým jsou ohroženy tisíce lidí hlavně z Karvinska. Pracovní skupina, na které se v polovině ledna dohodli ministři s akcionáři společnosti New World Resouces a zástupci OKD, vůbec nevznikne.

Startuje soutěž amatérských kapel Líheň. Ve čtyřech klubech najednou!

Havířov - Právě dnes bude zahájen jubilejní 15. ročník největší československé klubové soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň.

Na kotel vám půjčíme, slibují lidem některé radnice

Podpora lidí, kteří si chtějí vyměnit starý neekologický kotel za nový, je ze strany měst stále větší. Kromě pěti, někde dokonce 10 procent příspěvku z pořizovací ceny kotle, nyní některá města nabízejí lidem i bezúročnou půjčku na předfinancování nového kotle a topného systému. Aby lidi ke koupi nového kotle motivovali.

Se Srníčkem se v rodném Bohumíně rozloučila rodina i osobnosti. Potleskem

Bohumín - Bude-li si někdo pročítat kondolenční knihu, kam své vzkazy zapisovali smuteční hosté úterního rozloučení s fotbalistou Pavlem Srničkem, bude to smutné a hlavně dlouhé čtení. Hostů i vzkazů v češtině, angličtině či italštině byla spousta. Se slavným bohumínským rodákem se přišly rozloučit desítky lidí. "Pavlovu nepřítomnost budeme pociťovat dlouho," říká Martin Hašek.

Fotograf Szabó vyráží na další africkou výpravu

Zatímco obyvatelé střední Evropy na přelomu prosince a ledna mrzli, karvinský fotograf Silvestr Szabó v minulých letech už dvakrát vyrážel za teplem a novými zážitky do Keni. Jak jinak než fotit zvířata a přírodu. Jednou s parťákem, podruhé se dvěma.

Kvůli opravě kanalizace budou v Karviné auta jezdit přes náměstí

Výměně kanalizačního potrubí v ulici K. Śliwky u zimního stadionu pokračuje podle plánu. Tím ale komplikace v dopravě v centru Karviné nekončí. Od příštího pondělí bude uzavřen průjezdu z ulice K. Śliwky na Masarykovo náměstí už od zimního stadionu.

Na pomezí v Dolní Lomné zazpívají Buty, Klus i Plavci

Hrozně to letí. Už je zase začátek prázdnin a to znamená, že v Dolní Lomné se bude dva dny zpívat a bezpochyby i tančit. Už v pátek ožije areál Matice slezské tradičním Festivalem na pomezí. Letos už po třiadvacáté.

Tragédie v Stanislavicích! Bratr zabil handicapovaného bratra a pak i sebe

Český Těšín-Stanislavice – Případ vraždy a sebevraždy v rodině rozplétají moravskoslezští kriminalisté. Tragédie se odehrála v pondělí v rodinném domku ve Stanislavicích, kde pětapadesátiletý J. B. zřejmě usmrtil svého pětašedesátiletého zdravotně handicapovaného bratra, Z. B. Pravděpodobný vrah se poté oběsil.

Připojení na centrální vytápění vyžene lidi z bytů

Už třetím rokem v Bohumíně pokračují v napojování městských domů s plynovými gamaty či kotly na centrální zásobování teplem teplovodem z Dětmarovic. Letos od září by měl začít vytápět dalších 300 domácností v centru Bohumína.

OBRAZEM: V Karviné poprvé zahráli polští rockeři Perfect

Polská rocková skupina Perfect byla hlavním tahákem letošního ročníku hudební přehlídky Dolański Gróm. 

Dopravu v Karviné čeká řada omezení

Už za týden, den po Velikonocích, začnou některé ulice Karviné „okupovat" stroje silničářů, kteří zahájí několikatýdenní postupnou opravu tzv. vnějšího silničního okruhu.

Bagry čistí prostor, kde má vzniknout průmyslová zóna

Karviná - Vagónka dnes: sutiny, které tu zbyly po domcích z bývalé kolonie. Vagónka v budoucnu: menší výrobní haly, sklady, malá průmyslová zóna.

Obce na Karvinsku přidají lidem na kotle

Karviná čeká na nová dotační pravidla EU, ale s podporou domkařů se počítá.

Radnice platí taxíky i dětem

Bohumín, Dolní Lutyně - Obcemi dotovaná individuální doprava starších obyvatel, pro kterou se vžil název senior taxi, se osvědčila, a tak některé radnice přišly s dětskou variantou. Od začátku března funguje v Bohumíně baby taxi. Od dubna se přidá Dolní Lutyně.

Politické zemětřesení v Rychvaldu. Vyměnili vedení města

Rychvald – Od voleb uplynulo pět měsíců a na rychvaldské radnici budou opět měnit cedulky u jména starosty a místostarosty.

Plán na stavbu nové silnice stále žije

Stát nadále počítá se stavbou silniční spojnice mezi Bohumínem a Karvinou, s jejíž přípravou se začalo v roce 2008. Nová silnice má vést od dálnice u Bohumína přes neobydlené území a vyvést tranzitní dopravu z bohumínské části Skřečoň mimo Dolní Lutyni a hlavně se vyhnout Dětmarovicím.

Kdo obnoví zašlou krásu zámecké konírny?

Karviná – Při dnešním stavu musí mít člověk hodně dobrou představivost, aby si v hlavě vytvořil idylický obraz znázorňující nádvoří, na kterém stojí koně a panský kočí je zapřahá do kočáru. Takto podobně to možná kdysi v tomto místě vypadalo, ne tak dnes.

Opravy v Českém Těšíně si vyžádaly dopravní omezení

Centrum Českého Těšína v pondělí ovládli stavbaři a naplno začaly práce na modernizaci železničního svršku. Současně s tím, začala postupná série uzavírek podjezdů, chodníků i obou podchodů pod kolejemi.

Bohumín by mohl mít novou pobočku Muzea Těšínska

Bohumín, Český Těšín - Muzeum Těšínska by se mohlo v blízké budoucnosti rozrůst o další pobočku. Své sídlo včetně výstavních prostor by mohla najít ve zrekonstruovaných prostorách Národního domu ve Starém Bohumíně, jehož oprava by měla skončit letos v létě.

V Orlové se budou kvůli opravám kácet stromy

Kvůli nejrůznějším zemním a stavebním pracím budou muset v Orlové vykácet několik stromů. K zemi půjdou například čtyři vzrostlé lípy, které rostou přímo v trase opravy kanalizace, a to v místech před restaurací Štola. 

Drogy nejsou v Česku legální, varuje radnice mladé Poláky

Českýt Těšín - Stále se kumulující problémy s drogami ve městě přivedly českotěšínskou radnici na myšlenku rozjet „osvětovou" kampaň, jejímž cílem je podat potenciálním uživatelům drog z polské části města seriózní informace o tom, že v Česku nejsou drogy legální.

Na českotěšínském nábřeží vzniknou stezky

Už letos v létě by se cyklisté a in-line bruslaři měli pohodlně pohybovat centrem Českého Těšína. S příchodem teplejšího počasí se tento týden dělníci vrátili k výstavbě cyklostezky podél českotěšínského nábřeží.

Chtějí pryč ze Starého Města, ale měli smůlu

Karviná - Když se Šárka Palermová v roce 2012 rozhodla, že svůj dům v karvinské části Staré Město prodá těžařům z OKD, kteří tehdy začali s výkupy, kvůli plánované těžbě, stačily tři věci: rozhodnout se, že prodá, nechat udělat posudek a domluvit se se zástupci OKD na ceně.

Český Těšín čekají uzavírky. Kvůli opravě trati a nádraží

Český Těšín - Obyvatele města i řidiče čeká náročný rok. Modernizace vlakového nádraží v Českém Těšíně se dostává do fáze, kdy ji pocítí obyvatelé a návštěvníci města ať už jde o řidiče, chodce nebo cestující v hromadných dopravních prostředcích.

OBRAZEM: Slezskou svatbu v její tradiční podobě si připomněli na Karvinsku

V Petrovicích u Karviné představily tamní ženy veřejnosti, jak vypadala v minulosti slezská svatba. Zatančil k tomu folklorní soubor Slezan z Českého Těšína.

AKTUALIZOVÁNO

V OKD skončí zhruba 1600 zaměstnanců, polovina je externích

Karvinsko – Osm stovek kmenových zaměstnanců OKD 
a přibližně stejný počet lidí, kteří pro tuto těžařskou společnost pracují jako externí dodavatelé, letos přijde o práci. Zhruba 300 zaměstnanců firma propustí ke konci dubna a dalších přibližně 500 jich odejde během roku přirozenou cestou, tedy například do důchodu, jiného zaměstnání nebo ze zdravotních důvodů. Po včerejším jednání moravskoslezské tripartity to řekl mluvčí OKD Marek Síbrt.  

AKTUALIZOVÁNO

Ani další pokus Kramnému nevyšel. Soud jej z vazby nepustil

Karviná – Ani třetí pokus dostat se na svobodu Petru Kramnému, obviněnému z dvojnásobné vraždy, nevyšel. Včerejší jednání u Okresního soudu v Karviné, kde se rozhodovalo o jeho žádosti o propuštění z vazby, trvalo nezvykle krátce. Za pouhou hodnu a čtvrt od chvíle, kdy pod dohledem ozbrojené eskorty vstoupil do jednací síně, už věděl, že zůstane ve vazbě.

AKTUALIZUJEME

Muž údajně zabil těhotnou ženu, vyhodil ji z 10. patra

Karviná – Případ neuvěřitelné krutosti a násilí šetří od čtvrtečního večera karvinská policie. Podle svědků události vyhodil muž těhotnou čtyřiadvacetiletou ženu z balkonu v 10. patře. Stalo se tak v tzv. domě hrůzy v Makarenkově ulici v Karviné-Novém Městě. Žena pád nepřežila.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT