Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TOMÁŠ KREJČIŘÍK

Tomáš Krejčiřík

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

EXKLUZIVNĚ

Lidé musejí na parketu tančit, říká funková legenda Maceo Parker

Přerov /ROZHOVOR/ – Ze saxofonu se ozve drásavé kvílení, a pak se Maceo Parker vydá tanečním krokem k baskytaristovi Rodneymu Curtisovi. Našlapuje zvolna v rytmu funky, a když přijde až k němu, lehce se nakloní k jeho saku, jako by si k němu šel přičichnout. Nakonec se začne sám sobě smát. Dvě a půl hodiny trvající energická show krále funku, který v sobotu večer uzavřel třicátý ročník Československého jazzového festivalu v Přerově, se nedá slovy popsat. Tu zkrátka musíte vidět.

Pozor na podvodníky: UNICEF v ulicích informuje, peníze ale nevybírá

Olomouc – Každým rokem se můžete ve větších městech v celé republice setkávat s pracovníky organizace UNICEF, kteří oslovují kolemjdoucí a snaží se je seznamovat s její činností. Bohužel spolu s nimi se letos v ulicích Olomouce objevují i podvodníci, kteří nemají s hlavní světovou organizací pro pomoc dětem nic společného.

V Olomouci vybírali peníze falešní zástupci UNICEF. Pozor na ně

Olomouc – Dobrovolné příspěvky pro neslyšící vybírali dva podvodníci v centru Olomouce.

Archeologové našli u Oseku pozůstatky osídlení a 60 hrobů

Přerovsko – Tisíce let staré pozůstatky objevili olomoučtí archeologové v okolí Oseku nad Bečvou. Ti v lokalitě, která se nachází ve směru na Lipník nad Bečvou, a ve které se má budovat další část dálnice D1, provádí archeologický výzkum. U Oseku nalezli sídliště, v dalších částech pak pohřebiště a osídlení prvních zemědělců.

V Lipníku mají v parku novou zeleň, obměny se dočká i fasáda radnice

Lipník nad Bečvou – Zeleň v parku Komenského sady v Lipníku nad Bečvou se dočkala obměny. Byly v něm vykáceny některé poškozené a nemocné stromy, vysázeny nové, a také v něm byla zaseta tráva. Na nedávno zatravněné plochy se však nyní nesmí vstupovat. Obnovy se do října dočká i fasáda lipnické radnice.

Přerov uvažuje o navýšení kapacity mateřských školek

Přerov – Téměř sto dětí, které letos v březnu přišly k zápisu do mateřských škol, nebylo přijato. Město proto chce v příštím roce zřídit novou třídu. Aby zjistilo, jak moc velký zájem o ni bude, rozhodlo se rodičům zaslat speciální dotazník.

V Lipníku si lidé přivlastňují hnědé kontejnery na biodpad, hrozí jim pokuta

Lipník nad Bečvou – Problém s přesouváním a nedostupností hnědých kontejnerů na biodpad řeší momentálně Technické služby a pracovníci Městského úřadu v Lipníku nad Bečvou. Někteří občané si je totiž umisťují do svých dvorů a zahrad, a tak ostatní občané poté nemají, kam umístit rostlinný odpad určený k vyhození.

Opět trik s poraněnou nohou: podvodník okradl ženu o 55 tisíc

Přerov – Na svoji důvěřivost doplatila osmaosmdesátiletá seniorka z Přerovska, kterou ve středu odpoledne na jedné z ulic v Přerově oslovil neznámý muž s ženou, kteří se dotazovali na cestu k nemocnici.

Rok napadal muž z Přerovska bývalou manželku, nyní je vykázán z bytu

Přerovsko – Osmatřicetiletý muž, který na Přerovsku od loňského roku napadal slovně i fyzicky svou bývalou devětatřicetiletou manželku, byl ve čtvrtek vykázán z jejich společného bytu. Během incidentů nešetřil velmi vulgárními nadávkami, vyhrožováním, fackami ani údery pěstí. „Zpravidla u nich bylo i jejich nezletilé dítě. I když žena utrpěla zranění, bála se reakce svého druha a nikdy lékařské ošetření nevyhledala," sdělila krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Přerované do zimy přijdou o lávku U Tenisu

Přerov – Nejpozději v listopadu se v Přerově zbourá lávka U Tenisu, která je od povodní v roce 2010 v nevyho­vujícím technickém stavu.

V Brodku u Přerova se dokončuje kanalizace, řidiči musí počít s uzavírkami

Brodek u Přerova – V následujících dvou týdnech čeká městys Brodek u Přerova řada silničních uzavírek kvůli pracím na stavbě kanalizace a čistírny odpadních vod.

Historické vlaky a autobus nabídnou projížďku mezi Kojetínem a Tovačovem

Kojetín/Tovačov – Tradiční kulturní akce v Tovačově a Kojetíně doprovodí zvláštní vlaky, které budou v sobotu 17. a v neděli 18. srpna jezdit po železniční trati mezi oběma městy. 

V létě hlásí zámky i hrady větší návštěvnost. Co ještě chystají?

Přerovsko/Hranicko – Historické památky na Přerovsku letos hlásí v půlce sezony zhruba stejnou návštěvnost jako minulý rok. I přesto jsou na tom finančně mnohdy lépe, protože se jim několik nově zorganizovaných akcí v létě vydařilo.

Řidiči na Hranicku se dočkají opravy silnic. Které to budou?

Hranicko – Nevyhnutelné pokládání nového povrchu na silnice, které jsou i po jarních mimořádných opravách stále v nevyhovujícím stavu, bude pro řidiče na Hranicku znamenat v tomto i příštím roce řadu dopravních omezení. Nejvíce řidiče zpomalí rozsáhlá oprava vozovky mezi Slavíčí a Hranicemi a rekonstrukce komunikace v Drahotuších. Proměny se dočká také nebezpečná křižovatka Na Horecku u Lipníka nad Bečvou, která by se měla změnit na okružní.

Novou ředitelkou Střední zdravotnické školy bude Hana Čamborová

Hranice/Přerov – Už prvního srpna bude jmenována ředitelkou Střední zdravotnické školy v Hranicích a jejího odloučeného pracoviště v Přerově šestačtyřicetiletá Hana Čamborová.

Jak se v Hradčanech vyhlašovalo krajské kolo soutěže Vesnice roku

Hradčany – Autobusová zastávka vyzdobená květinami, uklizené chodníky a posečená tráva. U vstupu do centra dění velký transparent s nápisem Vítáme Vás v Hradčanech! Koláčky a slivovice. Letošní vítěz krajské soutěže Vesnice roku ví, jak udělat na hosty dojem. Příjemnou atmosféru oslav podtrhla ještě více projížďka v kočáře.

Drahotuše hostily Anenskou dobovou pouť a ochotnickou výstavu

Drahotuše – Tropické teploty nad třicet stupňů o víkendu neodradily účastníky tradiční Anenské pouti v Drahotuších od návštěvy bohatého kulturního programu. Ten pro ně připravil od pátku do neděle místní osadní výbor společně se studiem Bez kliky.

V Hranicích se nového útulku pro psy zřejmě jen tak nedočkají

Hranicko/Přerovsko – Více než pět let nemá město Hranice vlastní psí útulek. I když na něj má už zpracovanou projektovou studii, jeho stavba je v dohledné době velmi nepravděpodobná. Městští strážníci tedy musí převážet odchycené psy do Olomouce.

Lidé v Hranicích ukládají do kontejnerů i bioodpad, ten silně zapáchá

Hranice – Nepříjemný zápach z kontejnerů na komunální odpad v letních měsících trápí lidi, kteří bydlí v blízkosti zahrádkářských kolonií u Hranic. Způsobuje ho rozklad organického odpadu, který v nich podle vedení města ovšem nemá co dělat.

V přerovské knihovně nejsou prázdniny nuda

Přerov – Soutěže pro hry a výtvarné dílny pořádá o letních prázdninách přerovská městská knihovna ve všech svých pracovištích. Pro hravé děti do patnácti let je připravena řada kvízů a her. Za splnění připravených úkolů dostanou mladí účastníci razítko do soutěžního listu a ty pak budou na konci prázdnin vyhodnoceny. Nejlepší soutěžící obdrží věcné ceny.

Škola v Hranicích se dočká zateplené fasády i nových oken

Hranice – O letních prázdninách je ideální čas na rekonstrukce ve školách. Novou zateplenou fasádu, okna i opravenou střechu bude mít do konce září ZŠ a MŠ Šromotovo v Hranicích. V ní pracovníci stavební firmy provádí od konce června rekonstrukce, které mají snížit energetickou náročnost budov. Dočkat se zateplení by se ještě letos měla také Základní škola 1. máje. Město obdrželo na úpravy ve školách dotace ve výši několika milionů korun.

Lidé si za nadstandardy připlatí, lůžko však vyjde od příštího roku levněji

Přerovsko – Nemocnice musely po nedávném rozhodnutí brněnského Ústavního soudu zrušit nadstandardy stanovené vyhláškou ministerstva zdravotnictví. To znamená, že tyto služby nebudou dále proplácet zdravotní pojišťovny a pacienti za ně v konečném důsledku zaplatí více. Další plánovanou změnou je snížení poplatku za lůžko, o němž se definitivně rozhodne do konce roku. Nemocnice tak přijdou o několik milionů korun.

Poslední etapa revitalizace hranického sídliště Hromůvky začala

Hranice – Třetí a zároveň poslední etapa regenerace panelového sídliště Hromůvka v Hranicích začala v pondělí a potrvá do začátku listopadu. Díky ní bude v přední, nejstarší části sídliště, které se nachází podél ulice Zborovská, postaveno padesát nových parkovacích míst. 

Jak se vydařila zahradní slavnost v záchranné stanici? Podívejte se

Přerov - Tradiční zahradní slavnost v neděli nalákala do areálu střediska Ornis řadu dětí s rodiči a další zvědavé návštěvníky zajímající se o přírodu a žvířata, která v ní žijí. Na všechny čekal bohatý program, který zahrnoval seznámení s živočichy ze záchranné stanice, projížďky na lodičce i jízdy na ponících. Setkání završil koncert hudební skupiny Ty Syčáci.

Přerov chce cyklistům zprůjezdnit část jednosměrek

Přerov – Zlepšit dopravu cyklistů ve městě chce přerovský magistrát ideálně v příštím roce. Na základě ankety, kterou mezi nimi provedl v jarním měsících, vypracoval návrh úprav, které myslí nejen na milovníky kol, ale také na chodce.

Lipník připravuje obrazovou publikaci. Chybí ale jedna fotka, nemáte ji?

Lipník nad Bečvou – Kompletaci podkladů pro novou historickou publikaci nazvanou „Lipník nad Bečvou, pohlednice a fotografie" v těchto dnech dokončuje redakční rada, kterou vede kronikářka města.

Přerovské kolumbárium slavnostně otevřelo

Přerov – Společný prostor pro odkládání kytic, nad kterým je umístěna skleněná deska zrcadlící odrazy vcházejících lidí. Ten doplňuje plastika sepnutých rukou. Takto vypadá vchod současná chlouby přerovského městského hřbitova – nově vzniklého kolumbária.

Kašna v přerovském parku už je opravená. U restaurace Haná dál chátrá

Přerov – Během úterý by měla být konečně napuštěna kašna s vodotryskem v přerovském parku Michalov, která v minulých měsících prodělala kompletní rekonstrukci povrchu a izolace.

Konec vojenských vrtulníků v Přerově. Takto se lidé rozloučili

Přerov - S přerovským vojenským letištěm a činností 23. základny vrtulníkového letectva se ve čtvrtek 4. července rozloučila řada jeho současných i bývalých zaměstnanců a jejich nejbližší. Po slavnostním nástupu vojáci održeli medaile a pamětní listy. Emotivní akce byla zakončena průletem vrtulníků a smotáním bojového praporu, který bude převezen do Vojenského historického ústavu v Praze.

Řidiči pozor, u Kokor se rozlila voda z polí na silnici

Přerovsko – Silnici I/55 ve směru od Přerova do Olomouce zalila u obce Kokory okolo čtrnácté hodiny voda z polí, kterou způsobil prudký přívalový déšť.

Sochy Cyrila a Metoděje před kostelem v Přerově jsou jako nové

Přerov – U vchodu do kostela sv. Máří Magdaleny v přerovském Předmostí byly letos na jaře opraveny sochy sv. Cyrila a Metoděje. Restaurátorské práce, které byly dokončeny v tomto týdnu, slavnostně zakončí žehnání při mši svaté v pátek v 18 hodin.

Důchodkyně se srazily na kole, jedna z nich skončila v nemocnici

Přerov – K dopravní nehodě mezi dvěma cyklistkami došlo ve středu krátce po dvanácté hodině v ulici Optiky v Přerově. Šestašedesátiletá žena byla po incidentu s těžkým zraněním převezena do nemocnice. O čtyři roky mladší cyklistika z místa srážky ujela. Policejní hlídka poté zjistila, že popila alkohol.

V Kojetíně chystají stavbu nové sportovní haly

Kojetín – Zbrusu novou víceúčelovou sportovní halu plánují postavit v příštím roce v Kojetíně. Primárně by měla sloužit pro celou řadu sportů od florbalu, malé kopané, tenisu, volejbalu až po košíkovou.

Moravskou vlajku vyvěsí tři desítky obcí na Přerovsku

Přerovsko - Moravskou vlajku si letos na státní svátek 5. července, který oslavuje příchod slovanských věrozvěstů a moravských patronů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu, vyvěsí téměř třicet obcí na Přerovsku.

Kamiony šetří za mýtné a ničí silnice v obcích. Účinné řešení je v nedohlednu

Přerovsko - Řada obcí na Přerovsku má silnice v dezolátním stavu a jejich obyvatele trápí hluk a prach. Příčina? Projíždí jimi denně desítky kamionů, které šetří za mýtné. Zřejmě nejvíce jich jezdí přes Nové Dvory, Radslavice, Sušice, Grymov či Kozlovice. Stejný problém řeší i Pavlovice u Přerova, Tučín nebo Želatovice.

OBRAZEM Tropické dny tráví Přerované na Laguně i na jahodách

Přerov - Současné vedro žene lidi k vodě. Přerované ale kromě koupání míří v těchto dnech i na samosběr jahod. Ty si lze natrhat například v Bochoři.

Nezaměstnanost na Hranicku stagnuje, prognózy nejsou růžové

Hranicko/Přerovsko – Nezaměstnanost na Hranicku? Podle slov vedoucího hranického pracoviště úřadu práce Pavla Remeně se počet uchazečů stále drží na stejné úrovni.

Muž zbil soka berlí, pak mu svazkem klíčů rozbil zuby

Dřevohostice – Zřejmě hádka týkající se nezaplaceného dluhu vedla v pondělí ve večerních hodinách k potyčce mezi dvěma muži ve věku jednašedesát a šestačtyřicet let, která se odehrála v jedné restauraci v Dřevohosticích.

Lidé na sídlištích slyší záhadné zvuky, vydávají je malé sovy

Především v noci slyší lidé na sídlištích v okolí přerovské Meopty tajemné zvuky. Vydávají je mláďata sov kalousů ušatých, která naříkavě hvízdají, aby je jejich dospělí rodiče nakrmili.

Starosta Troubek: Cítíme solidaritu s lidmi v Čechách

Přerov – S pocity účasti a silnými emocemi sledují reportáže ze zaplavených oblastí v Čechách lidé na Přerovsku, které zasáhly ničivé povodně naposledy před třemi lety. A kde si stoletá voda vybrala svou krutou daň také v červenci 1997, kdy srovnala se zemí stovky domů v obcích Troubky, Vlkoš, Bochoř i v samotném Přerově.

Rostou i na Přerovsku, ale žádná sláva to ještě není

Přerovsko – Milovníci hub vyráží v měsíci květnu do lesů hledat jarní houby. Déšť v posledních dnech ovšem jejich růst zpomaluje. V okolí Přerova se vyskytují i vzácné druhy, které jsou však nejedlé.

Lipník přichystal komentované prohlídky církevních památek

Lipník nad Bečvou – Nový typ prohlídek s průvodcem po církevních památkách nabízí Turistické informační centrum v Lipníku nad Bečvou. Při nich si mohou návštěvníci prohlédnout celou řadu sakrálních staveb, z nichž některé jsou veřejnosti běžně nepřístupné.

Prašné silnice v Hranicích?. I letos se dočkají letní očisty

Hranice – I letos se bude město Hranice v letních měsících snažit snížit prašnost v ulicích a přispět tak ke zlepšení čistoty ovzduší. Zvýšenou očistu zažijí komunikace na území města Hranice, v Drahotuších, ve Velké a ve Slavíči už posedmé. S pracemi se začne 3. června.

V Lipníku se dá vyzkoušet nová poznávací hra, zpříjemní vám procházku

Lipník nad Bečvou – Město Lipník nad Bečvou připravilo pro letošní turistickou sezónu naučnou poznávací hru nazvanou „Lipenský okruh", jejímž cílem je především pobavit a poučit. Turisté i místní obyvatelé všech věkových kategorií si díky ní mohou hravou formou vštípit povědomí o nejdůležitějších místech historického města.

OBRAZEM: Česká Tina Turner, Věra Špinarová, řádila v Přerově

Přerov /FOTOGALERIE/ – Zcela zaplněný sál přerovského Městského domu zažil ve středu večer koncert zpěvačky Věry Špinarové se skupinou jejího syna Adam Pavlík Band. „Paní Věra", která disponuje nezaměnitelným altem, na koncertu zazpívala průřez své tvorby včetně největších hitů.

Budoucnost kasáren Jaslo v Hranicích: stále velký otazník

Hranice – Další využití areálu hranických kasáren Jaslo je stále zahalena tajemstvím. Dohoda současného majitele objektu s vedením města stále není na světě. Jednatel společnosti se slíbil k záležitosti vyjádřit nejdříve za měsíc.

Poplatky za odpad? Zvýšení v Přerově i Hranicích. Lidem se to nezdá

Přerov/Hranice – S trochou nadsázky by se dalo říci, že mladé rodiny s průměrným příjmem si pořádně rozmyslí, kolik budou mít dětí. Co přírůstek v rodině, to další poplatek za popelnice. Částka za svoz komunálního odpadu se ve městech zvýšila o více než stovku, takže si letos lidé sáhnou hlouběji do kapsy. Například čtyřčlenná rodina, která loni v Přerově zaplatila dva tisíce, vytáhne letos z peněženky o šest stovek více.

Na Struhlovsku mají nové hřiště, i s kormidlem a twistem

Hranice – Další speciální sportovní hřiště mohou využívat lidé na sídlišti Struhlovsko v Hranicích. To se skládá ze čtyř cvičebních prvků, které slouží pro protáhnutí a posílení celého těla a umožňují přizpůsobit cviky kondici a schopnostem každého člověka. Na prvcích, které jsou doplněny přehlednými návody, se využívá především váha vlastního těla.

Marná práce? Brigád pro studenty je jako šafránu

Přerovsko – Probírat se nabídkami agentur a nebo obcházet firmy. Ale spíše spoléhat na doporučení někoho známého. Taková je dnes realita řady mladých lidí, kteří potřebují sehnat práci na léto. Podle jejich slov je najít solidní brigádu doma rok od roku těžší, a proto mnozí z nich hledají uplatnění v cizině.

Jak se otevírala cyklostezka z Radslavic do Grymova? Podívejte se

Radslavice - Ke slavnostnímu otevření nové cyklostezky vedoucí z Radslavic do Grymova došlo ve čtvrtek dopoledne za účasti vedení obce, zástupců dodavatelské firmy, místních školáků, členů klubu důchodců a dalších přihlížejících.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT