Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TOMÁŠ PUSTKA

Tomáš Pustka / Opavský a hlučínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dělníkovi uvízl v břiše metr a půl dlouhý kus dřeva

Hradec nad Moravicí – Následující řádky by neměli číst méně otrlí čtenáři. Ve středu kolem půl jedenácté dopoledne se na pile v Hradci nad Moravicí udála ošklivá nehoda, při které byl těžce zraněn osmatřicetiletý dělník. Zasáhla jej kus dřeva, který odlétl od stroje, když na něm dělník muž pracoval.

Klíšťata řádí. Dva lidé bojují s ochrnutím

Desítky nemocných už letos evidují ve Slezské nemocnici v Opavě v souvislosti s nákazami přenášenými klíšťaty. A sezona ještě zdaleka není u konce.

Trojice dealerů byla obviněna z distribuce pervitinu

Opavsko – Minimálně čtvrt kila pervitinu rozdali či prodali nejméně devatenácti lidem. Osmatřicetiletý Opavan a devětadvacetiletý muž a stejně stará žena z Opavska byli obviněni ze zločinu nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Opava splácí. Dluží už „jen" něco přes půl miliardy

Opava - Za loňský rok se povedlo snížit zadluženost města Opavy o více než sto milionů. Do konce letošního roku je v plánu „odpárat" dalších takřka padesát. Pod půl miliardy se ale dluh zatím stejně nedostane.

Avii Amálku čeká nové dobrodružství - v Africe

Vloni brázdila nespoutanou a divokou přírodu Mongolska. Tentokrát se avia pokřtěná Amálka vydá do Afriky. Expedici přitom povede, stejně jako minulý rok, Jan Vrtěl z Malých Heraltic.

Ve Velkých Hošticích o víkendu křtili koně a závodili

Velké Hoštice /FOTOGALERIE/ - Už osmým ročníkem pokračovalo v obci oblíbené křtění v daném roce narozených hříbat Hřebčína HF. Součástí byl poté již popáté i Memoriál Lojzy Fialy ve vozatajských pony parkúrech. Je pojmenován po otci zakladatele zmíněného hřebčína a také obou akcí Aleše Fialy.

Požár nedaleko západního nádraží v Opavě skončil smrtí člověka

Opava /FOTOGALERIE/ – Záhadný. Požár zahradní chaty, který vypukl ve středu brzy ráno nedaleko nádraží Opava-západ, si toto přízvisko zaslouží. Informací je minimum a jisté je jen to, že o život přišel jeden člověk

Historický pavilon v Opavě nakonec možná přece jen ujde zkáze

Opava - Půjde památka k zemi nebo zůstane? Tato otázka visela nad tématem rybí chovné stanice jako Damoklův meč dlouhé měsíce.

Velmistrovský dům v Opavě rytířům nedali. Stát čeká další žaloba

Opava - Je to ironie. S trochou nadsázky měli památkáři v rukou rozhodnutí, zda sami sebe ze svého opavského sídla vyhodí, či nikoli. K překvapení pochopitelně nedošlo. Německému řádu, což je právní nástupce Řádu německých rytířů, byla zamítnuta žádost o restituční navrácení tzv. velmistrovského domu na Bezručově náměstí.

Výstavba nové silnice mezi Větřkovicemi a Vítkovem pokračuje

Vítkovsko - Rozsáhlé stavební práce na vybudování zbrusu nové silnice ve směru z Vítkova na Větřkovice a Podhradí běží podle plánu.

Trať mezi Opavou a Jakartovicemi. se v sobotu opět otevře

Opavsko – Je to tady. Po několika měsících se vrací osobní doprava na železniční linku mezi Opavou a Jakartovicemi. Stane se tak už tuto sobotu, 5. července, a znovuobnovení života na lince se ponese ve slavnostním duchu.

Při požáru v Opavě-Kateřinkách zemřel člověk, evakuováno bylo 54 osob

Opava /VIDEO, FOTO/ – Jeden mrtvý, další lidé v nemocnici a čtyřiapadesát evakuovaných. Taková je smutná statistika nočního požáru, který vypukl před třetí ráno v jednom z paneláků v Opavě-Kateřinkách.

Franz či František? Čtenáři se zapojili do pátrání o kaprálovi

Opavsko - Od zveřejnění článku o pátrání po minulosti mladého muže, který padl před bezmála stoletím v Itálii, se zvedla mezi čtenáři vlna zájmu. Nezávisle na sobě se jich ozvalo na naši výzvu hned několik. Všichni do jednoho přitom nalezli možná rozhodující stopu v matrice dostupné v opavském Zemském archivu.

Zfetovaný pasažér ukradl taxikářce vůz, ženě neublížil

Budišovice, Opava – Nezvyklý případ v současnosti vyšetřují opavští policisté. Vše se událo ve čtvrtek kolem páté ranní. Devětadvacetiletý Opavan byl klientem taxíku řízeného osmapadesátiletou Ostravankou. Když dojeli do obce Budišovice, stalo se něco neočekávaného.

Bílý zámek v Hradci zachvátí požár. Ale jen na oko

Hradec nad Moravicí - Jedna z turisticky nejvyhledávanějších památek v celém Moravskoslezském kraji, hradecký zámek, se už tento čtvrtek 12. června od 9 hodin stane dějištěm nevšední podívané.

Loupež nebo lajdáctví? Z muzea v Opavě se ztratila vzácná mince

Opava – Už nyní se dá říci, že si Slezské zemské muzeum, potažmo celé město Opava, trhlo pořádnou ostudu. Vše se točí kolem záhadného zmizení vzácného artefaktu.

OBRAZEM: V Budišově to v sobotu při pochodech vřelo

Budišov nad Budišovkou – Desítky radikálů a rozhorlených obyvatel města na straně jedné, desítky agresí nabitých Romů na straně druhé. Výbušná směsice, která v sobotu hrozila v Budišově nad Budišovkou explozí násilí.

Před celníky vyhodil z auta marihuanu za pětašedesát tisíc

Sudice – Přes půl kila marihuany zabavili v těchto dnech ostravští celníci z oddělení mobilního dohledu při běžné kontrole, kterou prováděli v Sudicích.

Konec Slezské nemocnice v Opavě? Kraj by ji rád překřtil

Opava - „Plně respektuji, že má kraj na to právo, a mně osobně by se přejmenování i líbilo," soudí ředitel Slezské nemocnice o možné změně názvu symbolu opavského zdravotnictví na Krajskou nemocnici Opava.

Muž v Hlučíně neustál hádku a bodl druhého do hrudi

Hlučín – Na úzké hranici neodvratitelné tragédie balancovali v minulých dnech dva muži v Hlučíně.

Dobrá zpráva: na zrušenou trať se po čtvrt roce vrátí motoráky

Opavsko - Už zbývá jen podpis na smlouvě se soukromým dopravcem a od července se po několika měsících vrátí osobní železniční doprava na trať mezi Opavou a Jakartovicemi. Byť v hodně okleštěné podobě.

Pohřešuje se žena z Ostravy. Poslední stopy vedou do Hlučína

Hlučín, Ostrava /DENÍK SLEDUJE/ – Bylo kolem čtvrté odpoledne, když se uplynulou sobotu vydala Naděžda Belasová z Ostravy-Hrabůvky na školní sraz do Hlučína, odkud pochází.

V Opavě opravují azylák, bezdomovci musí až do Jaktaře

Opava - Až na samotný okraj města, o několik kilometrů dále, než byli zvyklí, musí nyní docházet opavští bezdomovci, kteří dříve hledali nocleh v centru Samaritán.

Tak dlouho v Opavě marně žádali o opravy, až se silnice propadla

Opava - Dle pamětníků je ulice Anenská v Opavě zhruba pět desítek let bez jediné pořádné opravy. Teď se jedna její část dokonce propadla.

Nově otevřený Bílý zámek v Hradci brali lidé útokem

Hradec nad Moravicí /FOTOGALERIE/ - V osmdesátých letech patřil zámek v Hradci k nejnavštěvovanějším památkám vůbec. Ve středu byl po pětatřiceti letech kompletně zpřístupněn tzv. Bílý zámek a o slovo se hlásí návrat starých časů.

Budou padat pokuty za požár v opavském dopravním podniku?

Opava - Město Opava se chystá udělit pokutu bývalému vedení dopravního podniku kvůli loňskému požáru, po němž zbyla vyhořelá hala, sedm zničených trolejbusů a škoda 70 milionů korun.

Stavba cyklostezky do Komárova se po dlouhých letech blíží

Opava-Komárov - Je to takový menší „administrativní běh přes překážky". Na cyklostezku mezi Komárovem a Opavou čeká mnoho lidí už dlouhé roky. Měli tak nefalšovanou radost, když se objevila informace, že město konečně připravilo projekt na její vybudování.

Těžce zraněný mladík zemřel. Budišovští mluví o romských vrazích

Budišov nad Budišovkou – Začátek tragického příběhu je nutno hledat před měsícem, konkrétně 23. března 2014 za bílého dne dopoledne.

Na Vítkovsku se otevírá turistická sezona

Vítkovsko - Čtyři dny, čtyři místa, čtyři různé a bohaté programy. Na Vítkovsku se oficiálně otevírá turistická sezona a veřejnost se má skutečně nač těšit.

Vyroste v Opavě nový „kruháč" už letos?

Opava - Málokterá dopravní stavba vyvolává u Opavanů takové očekávání jako nový kruhový objezd na problematické křižovatce ulic Vančurovy a Krnovské. Kdy se jí řidiči dočkají?

Starostové na Opavsku se shodli. Chtějí na trati zřídit alespoň víkendové a letn

Opavsko – Dobrá zpráva pro všechny turisty a trampy. Osobní doprava na železniční trati mezi Jakartovicemi a Opavou neumřela. Resuscitovat se ji chystají starostové obcí, podél kterých vede.

Svítá naděje za částečnou záchranu trati?

Opavsko - Je to bezmála dva týdny, kdy se na svou rozlučkovou pouť vydaly poslední vagóny sloužící osobní dopravě na železniční trati mezi Opavou a Jakartovicemi. Naděje tisíců lidí a obyvatel dotčených obcí na záchranu linky už byla de facto nulová.

Malá vodní elektrárna v Podhradí je před spuštěním

Vítkov-Podhradí - Je součástí velkolepého projektu celkové modernizace úpravny vody v Podhradí, na níž byly celkové náklady odhadovány až kolem dvou set milionů korun.

Po nárazu do stromu zůstal jeden mrtvý a dva zranění

Opavsko - Jeden mrtvý, druhý v ohrožení života a třetí se středně těžkými zraněními. Taková je smutná bilance nehody, která se udála v pondělí asi půl hodiny před půlnocí na silnici mezi Bohdanovicemi a Hořejšími Kunčicemi. Ze zatím neznámých příčin zde osobní auto narazilo do stromu.

AKTUALIZOVÁNO

Ornitologové zaznamenali v Opavě první vlaštovku - posla jara

Opava - Ornitologický ranec překvapení. I tak by se dalo s trochou nadsázky nazvat to, co nyní přihodilo v opavské městské části Palhanec. Právě zde se totiž objevila první letošní oficiálně zaznamenaná vlaštovka na území celé republiky.

Muž z Nových Sedlic vyráběl v garáži pervitin

Nové Sedlice – Od dvou do deseti let za mřížemi nyní hrozí dvaačtyřicetiletému muži z Nových Sedlic, který doma ve své garáži zhruba dva roky podomácku vyráběl pervitin.

Na Opavsku podvodníci vydírají nevinné lidi, že šíří dětské porno

Region - Úlek a rychlé přemítání, zda opravdu nějakým nedopatřením nezavítal na špatné internetové stránky. Taková je první reakce člověka, jenž se stal obětí podvodníků, kteří v současnosti útočí přes naše počítače.

Definitivní tečka za železniční trasou Opava – Jakartovice

Opavsko – Pravděpodobně už jen málokdo věřil, že by se mohlo něco změnit. Ti, kdo se ještě drželi stébla naděje a věřili, že se nakonec podaří zachovat železniční spojení mezi Opavou a Jakartovicemi, ve čtvrtek definitivně přišli o iluze.

Na dveře obyvatel v našem kraji budou opět klepat statistici

Bydlení, práce, příjmy, sociální dávky, ale například i zdraví, vzdělání a další témata budou jádrem otázek, které budou v následujících dnech pokládat obyvatelům Moravskoslezského kraje pracovníci Českého statistického úřadu (ČSÚ). 

Dukelská kasárna: kola, uhlí i kulisy

Opava - Bezmála na milion korun ročně přijde město Opavu správa bývalých Dukelských kasáren. Není proto divu, že se magistrát snaží co nejvíce objektů prodat či pronajmout.

OBRAZEM z Opavska: Když kočky létají vzduchem...

Štěpánkovice - Neobvyklá podívaná se naskytla lidem v pátek ráno ve Štěpánkovicích.

Vězeňkyně v Opavě pletly oblečení pro děti

Opava - Zaměstnanci Azylového domu pro matky s dětmi, který v Opavě spravuje Armáda spásy, přijali v minulých dnech dary pocházející přímo z opavské ženské věznice.

Vítkov rozdá Ceny Jana Zajíce

Vítkov – Opět se blíží tradiční slavnostní udílení Ceny Jana Zajíce ve Vítkově. Účastníky této prestižní akce čeká jako vždy i pestrý doprovodný program. Vstupenky bude možno zakoupit v předprodeji ve vítkovském informačním centru.

Ve Štěpánkovicích zvažují kamerový systém

Štěpánkovice - Kriminalita bují a nevyhýbá se ani našemu regionu. Zvýšit co nejvíce bezpečnost v obci chtějí proto také ve Štěpánkovicích.

Žena z Opavy se přiotrávila unikajícím plynem

Opava – V nemocnici v Ostravě-Fifejdách skončila ve čtvrtek osmadvacetiletá žena z Opavy. Přiotrávila se plynem.

Město Opava zatím ekologická auta nenakoupí

Opava - Tristní stav ovzduší v Moravskoslezském kraji vede k řadě snah o nápravu. Jednou z cest je přechod na ekologickou dopravu. To znamená hlavně „přesedlání" z tradičních benzinových a dieslových dopravních prostředků na ekologická vozidla.

Úmyslně zapálil botník. Záchranáři ošetřovali dvě malé děti

Opava – Nepochopitelný čin spáchal v neděli v Opavě neznámý pachatel. A málem to odnesly dvě malé děti.

Na městský hřbitov v Opavě už raději jen v holínkách?

Opava - Rok co rok si Opavané stěžují na stav chodníků na městském hřbitově. Za horšího počasí se tu stává ze stezek jedno velké bahniště. Rok co rok je ale odpověď radnice stejná: na úpravy nejsou peníze.

Promění se zchátralá opavská vodárenská věž v galerii?

Opava - Zhruba čtyři desítky let jen stála, rozpadala se a nikdo se o ni nestaral. Nyní ale vodárenské věži na opavském Východním nádraží, která je kulturní památkou, svítá naděje. V těchto dnech bude poslána žádost o dotaci na její rekonstrukci.

Šestiletý chlapec vběhl před auto. Naštěstí to odnesl jen lehčím zraněním

Kobeřice – O velkém štěstí mohou mluvit rodiče šestiletého chlapce, který v pátek 17. ledna v Kobeřicích vběhl přímo před projíždějící auto. Ze všeho totiž vyvázl jako zázrakem pouze s blíže nespecifikovaným lehčím zraněním.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT