Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TOMÁŠ PUSTKA

Tomáš Pustka / Opavský a hlučínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

HIV letos v kraji řádí, jen na Opavsku přibyli tři noví pacienti

Opavsko – Sex. Potěšení, ale také potenciální nebezpečí a riziko. Právě pohlavní styk totiž stále převládá mezi nejčastějšími případy přenosu viru HIV.

Tajemství „oldřišovské" stíhačky po měsíci rozluštěno

Leteckým historikům se povedlo rozluštit bezmála sedmdesát let starý příběh záhadné stíhačky nalezené před měsícem v polích u Oldřišova. Pilot legendární černošské jednotky Lincoln Theodore Hudson tehdy přežil  

Hrozila katastrofa? Metráková letecká puma byla funkční

Opava - Policejní pyrotechnici z Expozitury ve Frýdku- -Místku si mohli v minulých dnech na Opavsku založit filiálku. Kvůli nálezům munice z druhé světové války sem absolvovali jeden výjezd za druhým. Ten nejkomplikovanější a nejnebezpečnější se odehrál v městské části Kateřinky.

Dělníkovi uvízl v břiše metr a půl dlouhý kus dřeva

Hradec nad Moravicí – Následující řádky by neměli číst méně otrlí čtenáři. Ve středu kolem půl jedenácté dopoledne se na pile v Hradci nad Moravicí udála ošklivá nehoda, při které byl těžce zraněn osmatřicetiletý dělník. Zasáhla jej kus dřeva, který odlétl od stroje, když na něm dělník muž pracoval.

Místo ruiny mají v Malých Hošticích skanzen

Malé Hoštice – Je smutným zvykem dnešní doby, že když je něco staré a zchátralé, tak se to zbourá anebo nechá chátrat tak dlouho, než to spadne samo. Památka nepamátka. Zcela opačným směrem se nyní vydalo vedení Malých Hoštic.

OBRAZEM: Na Opavsku se o víkendu strhla strhující bitva

Opava-Milostovice /FOTOGALERIE/ - Neopakovatelná podívaná se nabídla v sobotu obyvatelům a návštěvníkům Milostovic. Obrovskou bitevní ukázkou se tu slavilo sté výročí vzniku československých legií.

Klíšťata řádí. Dva lidé bojují s ochrnutím

Desítky nemocných už letos evidují ve Slezské nemocnici v Opavě v souvislosti s nákazami přenášenými klíšťaty. A sezona ještě zdaleka není u konce.

Trojice dealerů byla obviněna z distribuce pervitinu

Opavsko – Minimálně čtvrt kila pervitinu rozdali či prodali nejméně devatenácti lidem. Osmatřicetiletý Opavan a devětadvacetiletý muž a stejně stará žena z Opavska byli obviněni ze zločinu nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Stavbu silnice mezi Vítkovem a Větřkovicemi komplikovalo počasí

Výstavba nové spojnice mezi Vítkovem a Větřkovicemi za 92,3 milionu korun pokračuje. Zatímco před časem ale přišla dobrá zpráva, že se realizace projektu uspíší, neboť práce probíhaly rychleji, než se očekávalo, nyní se objevila první menší komplikace.

Opava splácí. Dluží už „jen" něco přes půl miliardy

Opava - Za loňský rok se povedlo snížit zadluženost města Opavy o více než sto milionů. Do konce letošního roku je v plánu „odpárat" dalších takřka padesát. Pod půl miliardy se ale dluh zatím stejně nedostane.

Přepíší se dějiny? Vykopávky přinesly zajímavé objevy

Přepíší se opět jednou dějiny Opavska? Není to vyloučené. Při vykopávkách v místech budoucího severního obchvatu byl nalezen pravěký hrob, který přináší zcela nový pohled na minulost celého regionu.

Avii Amálku čeká nové dobrodružství - v Africe

Vloni brázdila nespoutanou a divokou přírodu Mongolska. Tentokrát se avia pokřtěná Amálka vydá do Afriky. Expedici přitom povede, stejně jako minulý rok, Jan Vrtěl z Malých Heraltic.

Avii Amálku čeká nové dobrodružství - v Africe

Vloni brázdila nespoutanou a divokou přírodu Mongolska. Tentokrát se avia pokřtěná Amálka vydá do Afriky. Expedici přitom povede, stejně jako minulý rok, Jan Vrtěl z Malých Heraltic.

Výluky na železniční trati mezi Opavou a Ostravou

Opava, Ostrava - Údržba trati a odstraňování vzrostlé vegetace podél kolejí bude příčinou vlakových výluk, které čekají na počátku září cestující na železniční lince mezi Opavou a Ostravou-Svinovem.

Ve Velkých Hošticích o víkendu křtili koně a závodili

Velké Hoštice /FOTOGALERIE/ - Už osmým ročníkem pokračovalo v obci oblíbené křtění v daném roce narozených hříbat Hřebčína HF. Součástí byl poté již popáté i Memoriál Lojzy Fialy ve vozatajských pony parkúrech. Je pojmenován po otci zakladatele zmíněného hřebčína a také obou akcí Aleše Fialy.

AKTUALIZOVÁNO

Policie obvinila mladého muže z vraždy pošťačky ve Skřipově

Skřipov, Ostrava – Moravskoslezští policisté zadrželi šestadvacetiletého muže, kterého obvinili z loňské vraždy pošťačky ze Skřipova na Opavsku. Soud v nejbližší době rozhodne o jeho vzetí do vazby. ČTK to řekla mluvčí krajského ředitelství policie Daniela Vlčková.

Řidička měla v těle drogy, srazila se s dodávkou se sedmi lidmi

Skrochovice – Dopravu mezi Skrochovicemi a Holasovicemi v úterý ráno zkomplikovala vážně vyhlížející nehoda. Kolem půl šesté ráno se zde srazilo osobní auto a dodávka s vozíkem, ve které cestovalo sedm lidí. Jako zázrakem se nikomu z nich nic nestalo.

Tajemná Opava: kdy vlastně vznikla?

Opava – Letos slaví slezská metropole výjimečné jubileum. Je to 790 let od chvíle, kdy Přemysl Otakar I. vydal dekret potvrzující Opavě městská privilegia. Ve městě se u té příležitosti na počátek září připravuje celá řada akcí.

Požár nedaleko západního nádraží v Opavě skončil smrtí člověka

Opava /FOTOGALERIE/ – Záhadný. Požár zahradní chaty, který vypukl ve středu brzy ráno nedaleko nádraží Opava-západ, si toto přízvisko zaslouží. Informací je minimum a jisté je jen to, že o život přišel jeden člověk

Historický pavilon v Opavě nakonec možná přece jen ujde zkáze

Opava - Půjde památka k zemi nebo zůstane? Tato otázka visela nad tématem rybí chovné stanice jako Damoklův meč dlouhé měsíce.

Velmistrovský dům v Opavě rytířům nedali. Stát čeká další žaloba

Opava - Je to ironie. S trochou nadsázky měli památkáři v rukou rozhodnutí, zda sami sebe ze svého opavského sídla vyhodí, či nikoli. K překvapení pochopitelně nedošlo. Německému řádu, což je právní nástupce Řádu německých rytířů, byla zamítnuta žádost o restituční navrácení tzv. velmistrovského domu na Bezručově náměstí.

Výstavba nové silnice mezi Větřkovicemi a Vítkovem pokračuje

Vítkovsko - Rozsáhlé stavební práce na vybudování zbrusu nové silnice ve směru z Vítkova na Větřkovice a Podhradí běží podle plánu.

OBRAZEM: K vidění jsou tři vzácné muzejní poklady

Opava - Ojedinělou příležitost spatřit tři možná nejvzácnější exponáty patřící do sbírek českých muzeí mají od nynějška návštěvníci Slezského zemského muzea v Opavě. 

Stavba nové továrny na sušenky byla zahájena

Opava /FOTOGALERIE/ - Dvě stovky. Až tolik nových pracovních míst má vzniknout v nové továrně na sušenky, kterou staví v Opavě-Vávrovicích americká potravinářská společnost Mondelez International.

Trať mezi Opavou a Jakartovicemi. se v sobotu opět otevře

Opavsko – Je to tady. Po několika měsících se vrací osobní doprava na železniční linku mezi Opavou a Jakartovicemi. Stane se tak už tuto sobotu, 5. července, a znovuobnovení života na lince se ponese ve slavnostním duchu.

AKTUALIZOVÁNO

Popelářské auto rozpáralo osobní vlak

Otice-Rybníčky - Srážku dvou těžkotonážních dopravních prostředků odnesl blíže nespecifikovaným zraněním jeden člověk. V pátek, pár minut před sedmou ranní došlo mezi Brankou u Opavy a Opavou ke střetu mezi osobním vlakem a popelářským nákladním autem.

Při požáru v Opavě-Kateřinkách zemřel člověk, evakuováno bylo 54 osob

Opava /VIDEO, FOTO/ – Jeden mrtvý, další lidé v nemocnici a čtyřiapadesát evakuovaných. Taková je smutná statistika nočního požáru, který vypukl před třetí ráno v jednom z paneláků v Opavě-Kateřinkách.

Agresivní psi vážně poranili cyklistu. Policie jedno ze zvířat zastřelila

Háj ve Slezsku-Jilešovice – Drama se strhlo v úterý v Jilešovicích. Dva agresivní psi tu zaútočili na projíždějícího cyklistu a vážně ho poranili. Přivolaní policisté pak museli dokonce sáhnout po zbrani a jedno ze zvířat zastřelit.

Franz či František? Čtenáři se zapojili do pátrání o kaprálovi

Opavsko - Od zveřejnění článku o pátrání po minulosti mladého muže, který padl před bezmála stoletím v Itálii, se zvedla mezi čtenáři vlna zájmu. Nezávisle na sobě se jich ozvalo na naši výzvu hned několik. Všichni do jednoho přitom nalezli možná rozhodující stopu v matrice dostupné v opavském Zemském archivu.

Zfetovaný pasažér ukradl taxikářce vůz, ženě neublížil

Budišovice, Opava – Nezvyklý případ v současnosti vyšetřují opavští policisté. Vše se událo ve čtvrtek kolem páté ranní. Devětadvacetiletý Opavan byl klientem taxíku řízeného osmapadesátiletou Ostravankou. Když dojeli do obce Budišovice, stalo se něco neočekávaného.

Bílý zámek v Hradci zachvátí požár. Ale jen na oko

Hradec nad Moravicí - Jedna z turisticky nejvyhledávanějších památek v celém Moravskoslezském kraji, hradecký zámek, se už tento čtvrtek 12. června od 9 hodin stane dějištěm nevšední podívané.

Loupež nebo lajdáctví? Z muzea v Opavě se ztratila vzácná mince

Opava – Už nyní se dá říci, že si Slezské zemské muzeum, potažmo celé město Opava, trhlo pořádnou ostudu. Vše se točí kolem záhadného zmizení vzácného artefaktu.

OBRAZEM: V Budišově to v sobotu při pochodech vřelo

Budišov nad Budišovkou – Desítky radikálů a rozhorlených obyvatel města na straně jedné, desítky agresí nabitých Romů na straně druhé. Výbušná směsice, která v sobotu hrozila v Budišově nad Budišovkou explozí násilí.

Před celníky vyhodil z auta marihuanu za pětašedesát tisíc

Sudice – Přes půl kila marihuany zabavili v těchto dnech ostravští celníci z oddělení mobilního dohledu při běžné kontrole, kterou prováděli v Sudicích.

Konec Slezské nemocnice v Opavě? Kraj by ji rád překřtil

Opava - „Plně respektuji, že má kraj na to právo, a mně osobně by se přejmenování i líbilo," soudí ředitel Slezské nemocnice o možné změně názvu symbolu opavského zdravotnictví na Krajskou nemocnici Opava.

Muž v Hlučíně neustál hádku a bodl druhého do hrudi

Hlučín – Na úzké hranici neodvratitelné tragédie balancovali v minulých dnech dva muži v Hlučíně.

Dobrá zpráva: na zrušenou trať se po čtvrt roce vrátí motoráky

Opavsko - Už zbývá jen podpis na smlouvě se soukromým dopravcem a od července se po několika měsících vrátí osobní železniční doprava na trať mezi Opavou a Jakartovicemi. Byť v hodně okleštěné podobě.

V opavské škole odhalí pamětní desku mladému učiteli

Opava - Michal Sember. Pedagog, vrcholový sportovec a altruista. Dlouhá léta byl přitom odkázán na invalidní vozík. Na jeho domovské škole Šrámkova mu nyní odhalí pamětní desku.

Budišovská kauza a skřipovská vražda: posunulo se vyšetřování?

Budišov nad Budišovkou, Skřipov - Dva případy, které otřásly veřejností a vzbudily zájem u většiny obyvatel našeho regionu. Jedná se o nedávnou záhadnou smrt osmadvacetiletého Viktora Švarce v Budišově nad Budišovkou a loňskou loupežnou vraždu vedoucí poštovní pobočky ve Skřipově.

Těšínská ulice v Opavě se uzavře. Hasiči plánují velké cvičení

Opava - Řidiči se musí připravitna to, že se v pátek odpoledne doprava v Opavě výrazně zkomplikuje. Příčinou bude uzavření frekventované ulice Těšínská.

Pohřešuje se žena z Ostravy. Poslední stopy vedou do Hlučína

Hlučín, Ostrava /DENÍK SLEDUJE/ – Bylo kolem čtvrté odpoledne, když se uplynulou sobotu vydala Naděžda Belasová z Ostravy-Hrabůvky na školní sraz do Hlučína, odkud pochází.

Za poslední roky vyrostly na Opavsku tisíce nových bytů

Opavsko - S výstavbou nových bytů v celém Moravskoslezském kraji to není žádná sláva. Na Opavsku ale situace zase až tak špatná není. Vyplývá to alespoň z výsledků, které v minulých dnech zveřejnil Český statistický úřad.

V Opavě opravují azylák, bezdomovci musí až do Jaktaře

Opava - Až na samotný okraj města, o několik kilometrů dále, než byli zvyklí, musí nyní docházet opavští bezdomovci, kteří dříve hledali nocleh v centru Samaritán.

Radikálům pochod nepovolili. Teď o něj žádají jejich odpůrci

Budišov nad Budišovkou - Jako nedůstojná honba za slávou. Nejprve se snažili záhadné smrti osmadvacetiletého Viktora Švarce v Budišově nad Budišovkou využít radikálové, teď se o to pro změnu pokoušejí bojovníci proti rasové nesnášenlivosti.

Vítkované mají svůj zbrusu nový sběrný dvůr

Vítkov - Bez sběrného dvora se v současnosti už neobejde takřka žádné město. A svůj nový sběrný dvůr od nynějška mají konečně také ve Vítkově. Stojí na okraji města v oblasti průmyslové zóny a jeho brány se otevřou veřejnosti nejspíše už v příštím měsíci. Areál dvora tvoří oplocená plocha z panelů.

Mezi Opavou a Hradcem se střetla čelně dvě auta. Musel zasahovat vrtulník

Opava, Hradec nad Moravicí – Těžká nehoda se odehrála v pátek dopoledne poblíž Rybníčků na silnici mezi Opavou a Hradcem nad Moravicí. Za zatím neupřesněných okolností se zde čelně srazila dvě osobní auta.

Policie pátrá po mladíkovi z Hradce nad Moravicí

Hradec nad Moravicí – Policie v současnosti žádá širokou veřejnost o pomoc při pátrání po pětadvacetiletém Radkovi Rychtářovi z Hradce nad Moravicí.

Policie hledá ženu, která přinesla do nemocnice novorozeně

Opava - Čí je vlastně novorozená holčička, která skončila v péči zaměstnanců Slezské nemocnice v Opavě? A kdo je žena, která sem miminko přinesla?

Chtějí tragédie v Budišově využít radikálové?

Budišov nad Budišovkou - Případ tajemstvími zahalené smrti osmadvacetiletého Viktora Švarce z Budišova nad Budišovkou vyvolal řadu emocí. Nyní to vypadá, že tragédie chtějí využít ke zviditelnění radikálové.

V sobotu se otevírá turistická sezona v Opavském Slezsku

Opava - Chcete na chvíli vypnout, odpočinout si od svých ratolestí a užít si v klidu zajímavého programu v rámci Otevírání turistické sezony v Opavském Slezsku, které se koná již v sobotu v Opavě? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Pořadatelé akce přišli na tento den se speciální službou, kterou bude hlídání vašich dětí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT