Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VÁCLAV SEDLÁK

Václav Sedlák / Litoměřický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Symbolem vinobraní v Žernosekách je obří hrozen. Takhle vznikal

/FOTOGALERIE/ V pátek 21. září odpoledne začíná ve vinařské obci tradiční Žernosecké na Litoměřicku vinobraní. První den je věnovaný především mládeži.

Do Prackovic se vrátila škola pro policejní psy. Jediná svého druhu u nás

Po mnoha letech se areálem v Prackovicích nad Labem na Litoměřicku opět rozléhá štěkot psů. Nejde o žádné nechtěné voříšky v novém útulku, ale o štěňata, která čeká život plný náročných policejních úkolů. Svou činnost tam totiž v pondělí 16. července slavnostně obnovila Chovná stanice služebních psů pro policejní účely, jediné zařízení toho druhu v celém České republice.

AKTUALIZOVÁNO

U Želechovic opět hořela skládka komunálního odpadu

Po necelém půl roce znovu hořelo na skládce SONO u Želechovic na Litoměřicku. Zasahovaly zde čtyři hasičské jednotky.

Na výstavě v Litoměřicích poznáte téměř všechna chovaná plemena psů

Víkend na litoměřické Zahradě Čech bude tentokrát patřit milovníkům psů.

OBRAZEM: Cyklisté se konečně dočkali. Terezín otevřel první muzeum

Muzeum české závodní cyklistiky je skutečností, v pátek bylo v Terezíně slavnostně otevřeno u příležitosti 47. ročníku Závodu míru juniorů (ZMJ).

Před 20 lety se do Doksan vrátil řeholní život. Klášter vzkvétá

Modlitby, rozjímání, ticho, ale také šití liturgických oděvů, pěstování a sběr léčivek, jejich sušení na čajové směsi a příprava bylinných likérů. To jsou hlavní činnosti sester premonstrátek v klášteře Doksany na Litoměřicku. Založil ho v roce 1143 Vladislav II. a jeho manželka Gertuda. V roce 1162 tamní sestry vdechly život klášteru v polském Krakově.

Konopí se vrací na scénu. Joint si z něj ale neubalíte

/FOTOGALERIE/ Zemědělci pěstují technické konopí ve velkém. Celou rostlinu lze totiž maximálně zhodnotit – od vláken až po květy.

Slavnosti jsou tu! Pevnost prověří dvě bojové ukázky z období sedmileté války

Terezín /FOTOGALERIE/ – Bitvy, vojenská ležení, historická řemesla, výcvik jízdy. To je jen část velkých Josefínských slavností, které se o víkendu chystají do Terezína.

Jedovatý migrant obsazuje Ústecký kraj. Lidé se mají na pozoru

/FOTOGALERIE/ Našel jsem na zahradě zápřednici jedovatou, mám ji ve sklenici, co s ní mám dělat? Podobné dotazy směřují na entomology, ale i do redakce Deníku napříč krajem stále častěji.

Jako Starci na chmelu! V Lounkách vzpomínali na slavný film

Lounky /FOTO/ – Film se natáčel v Lounkách před 53 lety, loni se tam vrátila Ivana Pavlová, hlavní dívčí postava Hanky.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Piráti se střetli v zatopeném opevnění Terezína

Terezín - Bitvu s piráty, vojáky, loděmi a výstřely z kanónů i pušek si nenechaly ujít tisíce diváků.

Nedůstojné. Ustlali si na hromadných hrobech

/FOTOGALERIE/ Bezdomovci obsadili pietní místo na litoměřickém hřbitově. Ustlat jinde si zatím nechtějí.

Nebožtíci mají v mauzoleu rodu Schrollů větší klid

Liběšice /FOTOGALERIE/ - Unikátní stavba v anticko-římském slohu, kterou několikrát navštívili vykradači hrobů, získala novu kopuli.

Ministr Brabec viděl tuk a kaly, přislíbil pomoc

/FOTOGALERIE/- Ostudou místní části Rohatce je zdevastovaný bývalý zemědělský areál, který vlastní několik restituentů, z části stát a bývalé silážní jámy obec. Se stavem objektů obecní úřad nic nenadělá, o vyčištění jam, což představuje téměř celý její roční rozpočet, se však musí postarat sám.

FOTO: V Litoměřicích chovatelé představili na tři tisíce psů a fen

Litoměřice - Na výstavišti Zahrada Čech se konala mezinárodní výstavu psů. 

Babiš v Terezíně zkontroloval účtenky. Překvapili ho vietnamští prodejci

Ministr financí Andrej Babiš v sobotu přijel do města především na pozvání Vysoké školy aplikované psychologie, která našla od loňského roku důstojné zázemí v rekonstruovaném objektu bývalých dělostřeleckých kasáren.

Zoolog: Zvířecí mláďata nebývají v přírodě opuštěná

Zoocentrum v Srdově na Litoměřicku se už probudilo z relativního zimního spánku a s jarem očekává první přírůstek kozy bezoárové, kterou má majitel centra Michal Fišer spolu s další spárkatou zvěří v experimentálním chovu.

Stan na Zahradě Čech neunesl váhu sněhu

Litoměřice – Ve čtvrtek večer, kdy shodou okolností zastupitelé projednávali otázku existence Zahrady Čech, spadla na výstavišti konstrukce pavilonu S. Stan nevydržel nápor sněhu.

Zákonodárci a přeživší uctili památku obětí holocaustu

Litoměřice, Terezín – V obou městech v pátek proběhl vzpomínkový pietní akt u příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu.

Nová stezka bude kopírovat solnou cestu

Budyně nad Ohří (Litoměřicko) – Snahou radnice je nabídnout návštěvníkům města, ale lidem, kteří tráví dovolenou v okolí, víc než jen hodinovou prohlídku Vodního hradu (na snímku).

Výstaviště Zahrada Čech otevře brány za necelý měsíc

Na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích letos v červnu proběhne osm tradičních akcí s celostátními Hasičskými slavnostmi, které se konají v dvouletém cyklu.

V Brozanech nad Ohří zavádí poplatky za svoz odpadu

Náklady za svoz netříděného komunálního odpadu výrazně zatěžují rozpočet měst a obcí. Například město Litoměřice v roce 2014 na tuto službu vynaložilo necelých 12,5 milionu korun. Tam, kde se podařilo vybudovat sběrné dvory a zavést systém třídění druhotných surovin, se náklady daří snižovat.

Bývalou ubytovnu ve Štětí chce město nechat zbourat

Štětí (Litoměřicko) - Město se chce připojit k Mostu a Chomutovu a v příštím roce požádat o dotaci na demolici vybydlených obytných domů, tak jak se to letos podařilo v Ústeckém kraji Obrnicím a Litvínovu. Na demolice lze od ministerstva pro místní rozvoj získat až 80 % nákladů, maximálně pět milionů korun.

U Litoměřic se již 52 let ukládá radioaktivní odpad. Podívejte se

Litoměřice – Letos uplynulo 52 let, co byl v bývalém vápencovém dole Richard 2 zahájen provoz úložiště nízko a středně aktivního radioaktivního odpadu. Ročně se v něm uloží 100 až 200 obalových souborů s odpady, jež vznikají v průmyslu, zdravotnictví či zemědělství.

Račická Labe aréna Ústeckého kraje se rychle mění

Štětsko - V příštím roce bude Národní olympijské centrum Labe aréna Ústeckého kraje v Račicích místem konání dvou šampionátů mistrovství Evropy ve veslování a mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Na každém se odhaduje účast na 2 000 závodníků a doprovodu a dalších stovek diváků. Do té doby musí být dokončena plánovaná rekonstrukce areálu.

Roudnice dostane milion na pohotovost

Roudnice nad Labem - Rada Ústeckého kraje na svém druhém zasedání mimo jiného doporučila zastupitelům, kteří zasednou k jednání 19. prosince, aby schválili poskytnutí účelové dotace na zabezpečení lékařské pohotovostní služby (LPS) na území Ústeckého kraje v roce 2017.

Dluhy za odpad narůstají do milionů

Roudnice nad Labem - Všechna města v regionu mají problém s vymáháním dluhů za neplacení místního poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálního odpadu. Plátcům, kteří povinnost neřeší ani po upomínkách, hrozí vyšší postihy.

Ve Štětí investují do papírny dvě miliardy korun. Zdvojnásobí výrobu

Štětí – Společnost Mondi, a. s., Štětí patří se 720 pracovníky mezi největší zaměstnavatele v regionu. Tento stav se však může do deseti let výrazně zvýšit, pokud se firmě podaří uskutečnit ambiciozní projekt EcoFlex.

Údajně bezcenní granátníci se vrátí do Smetanova sadu

Terezín - Ať se rakousko-uherské mocnářství jakkoliv hodnotí, nelze mu upřít zásluhu na vzniku pevnostního města Terezín.

Nová výstava v Terezíně: Nezapomeň své jméno

Terezín – Sérii letošních výstav v prostorách Památníku Terezín uzavírá včera zahájená výstava fotografií Alwina Meyera nazvaná Nezapomeň své jméno – Osvětimské děti. Expozice představuje dvacet šest příběhů osvětimských dětí, které přežily útrapy věznění v největším nacistickém koncentračním táboře.

„Republika potřebuje pevný mravní základ,“ řekl Masaryk v Úštěku

Úštěk – Sedmý Den českých řemesel v historickém centru Úštěku byl včera důstojnou oslavou státního svátku. Navštívilo ho podobně jako v předchozích ročnících přes pět tisíc lidí. Díky retro stánkům, umělcům a postavám v dobových oděvech se vrátili alespoň na několik hodin do let první republiky.

Mosty v Roudnici a Štětí čeká oprava. Možná pomůže přívoz

Roudnice nad Labem/ Štětí – Po Litoměřicích, které mají hned dva provozuschopné mosty, se rekonstrukce dočkají i mosty přes Labe v podřipské metropoli a ve Štětí.

Je libo hmyzí laskominy a hlemýždí dobroty?

Litoměřice – Předposlední akcí z letošního kalendáře výstaviště Zahrada Čech je tento víkend, 8. a 9. října, 4. ročník Gastro Food Fest.

U Vědomic může být obrovská pískovna

Vědomice – Podkrušnohoří má hnědé uhlí, Podřipsko je bohaté na štěrkopísek, ale chudé na lesní porosty a mohlo by být ještě chudší.

FOTO: Vojáci v Terezíně předvedou, jak by dobývali či bránili pevnost

Terezín – Poprvé na území Česka proběhne ukázka bitvy o pevnost v podmínkách, jaké by skutečně panovaly při válečném konfliktu na konci 18., respektive 19. století.

Město Roudnice jde do dražby o torzo koupaliště a další historický majetek

Roudnice nad Labem - Věhlasní roudničtí sportovci, jako byli skifaři Gustav Zinke či František Vrba, trojnásobný mistr Evropy a mnohonásobný mistr Československa, se museli obracet v hrobě, když se k nim před lety donesly zprávy o zadlužení Českého Atletického Clubu, který byl založen v roce 1882.

Zahradu Čech obsadí téměř 1000 školáků

Litoměřice - Zhruba tisíc žáků posledních ročníků základních škol z litoměřického okresu se během čtvrtka a pátku vystřídá v areálu litoměřického výstaviště při prezentaci řemesel a technických oborů, do kterých mají šanci nastoupit od nového školního roku.

Na opravu pokratického sídliště dorazily čtyři miliony korun

Litoměřice – Do konce roku prokoukne po stavebních a parkových úpravách další část Pokratického sídliště. V těchto dnech obdrželo město čtyřmilionovou dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj na druhou etapu jeho revitalizace. Zbývajících 2,5 milionu korun dodá město ze svého rozpočtu.

Za parkování v centru Litoměřic si motoristé připlatí

Litoměřice – Snaha radnice zredukovat postupně parkování aut v centru města začala před týdnem úpravou parkovného.

Postaví další kus cyklostezky, tentokrát u vody v Žernosekách

Litoměřicko – Labská cyklostezka na Litoměřicku získala přes léto další vylepšení. Úsek mezi Nučnicemi ve směru na Lounky, který tvořila neudržovaná polní cesta, za deště téměř nesjízdná, byl opatřen asfaltovým povrchem.

FOTO: Sadaři jsou spokojení. Pod úrodou hrušek se ohýbají větve

Soběnice – Sady ZD Liběšice v okolí Soběnic jsou obsypány plody. Zatímco s jablky není pěstitel příliš spokojený, protože jsou poškozeny krupobitím z přelomu května a června, u hrušek je to jiné. Těm se kroupy vyhnuly.

V poslední den vytopil prodejce na Zahradě Čech déšť

Litoměřice - Málokteré výstaviště se může pochlubit tak dlouhou tradicí a stále velkou oblíbeností jako Zahrada Čech. Největší zahradnický veletrh v Česku, který oslavil 40. výročí, po devíti dnech v sobotu skončil. Pořadatele může těšit účast téměř 500 prodejců a vystavovatelů a hlavně návštěvnost zhruba 82 tisíc lidí.

Opravy povodní poničených objektů v Terezíně pokračují, nemají zpoždění

Terezín – Pevnostní objekty města Terezín, jako jsou Bastiony 4 a 5, jsou již před dokončením a jeden z nich chce město zařadit do prohlídkových tras už v příští turistické sezóně.

Loděnici ve Štětí vybaví unikátním bazénem

Štětsko - Po mistrovských soutěžích na dráze Labe arény v Račicích se v areálu rozběhly naplno práce na modernizaci tohoto jediného olympijského centra v Ústeckém kraji. Dva měsíce se pracuje i na obnově loděnice Klubu vodních sportů ve Štětí, která musela být zbořena po povodni v roce 2013.

FOTO: Vrtulník vynesl na Milešovku díl pro úpravu čistírny

Bílka - Otevření restaurace na nejvyšším vrcholu Českého středohoří a zvýšení návštěvnosti si žádá rekonstrukci tamní čistírny odpadních vod, kterou obhospodařuje Akademie věd.

Zahradu Čech za víkend navštívilo 30 tisíc lidí

Litoměřice – Přes tropická vedra navštívilo v prodlouženém víkendu 40. ročník zahradnického veletrhu Zahrada Čech na 30 000 lidí.

FOTO: Pro jubilejní ročník se změnila tvář výstaviště

Litoměřice - Díky spolupráci s Ústeckým krajem, který podpořil letošní zahradnický veletrh svou účastí na jeho přípravě, se výrazně změnila podoba litoměřického výstaviště.

FOTO: Zahrada Čech dnes začíná slavit 40. narozeniny

Litoměřice - Jubilejní 40. ročník podzimního veletrhu Zahrada Čech dnes startuje!

Návštěvníci Zahrady Čech zhlédnou soutěže potravin

Litoměřice - V pátek 9. září se otevřou brány pro návštěvníky jubilejního 40. zahradnického veletrhu Zahrada Čech.

AKTUALIZOVÁNO

Starý pán ukončil svůj život skokem pod vlak

Litoěmřice - K tragédii došlo v úterý těsně před šestou hodinou ráno na nádraží Litoměřice město.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT