Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VÁCLAV SEDLÁK

Václav Sedlák / Litoměřický deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Konopí se vrací na scénu. Joint si z něj ale neubalíte

/FOTOGALERIE/ Zemědělci pěstují technické konopí ve velkém. Celou rostlinu lze totiž maximálně zhodnotit – od vláken až po květy.

Jedovatý migrant obsazuje Ústecký kraj. Lidé se mají na pozoru

/FOTOGALERIE/ Našel jsem na zahradě zápřednici jedovatou, mám ji ve sklenici, co s ní mám dělat? Podobné dotazy směřují na entomology, ale i do redakce Deníku napříč krajem stále častěji.

Ministr Brabec viděl tuk a kaly, přislíbil pomoc

/FOTOGALERIE/- Ostudou místní části Rohatce je zdevastovaný bývalý zemědělský areál, který vlastní několik restituentů, z části stát a bývalé silážní jámy obec. Se stavem objektů obecní úřad nic nenadělá, o vyčištění jam, což představuje téměř celý její roční rozpočet, se však musí postarat sám.

Zoolog: Zvířecí mláďata nebývají v přírodě opuštěná

Zoocentrum v Srdově na Litoměřicku se už probudilo z relativního zimního spánku a s jarem očekává první přírůstek kozy bezoárové, kterou má majitel centra Michal Fišer spolu s další spárkatou zvěří v experimentálním chovu.

Stan na Zahradě Čech neunesl váhu sněhu

Litoměřice – Ve čtvrtek večer, kdy shodou okolností zastupitelé projednávali otázku existence Zahrady Čech, spadla na výstavišti konstrukce pavilonu S. Stan nevydržel nápor sněhu.

Bývalou ubytovnu ve Štětí chce město nechat zbourat

Štětí (Litoměřicko) - Město se chce připojit k Mostu a Chomutovu a v příštím roce požádat o dotaci na demolici vybydlených obytných domů, tak jak se to letos podařilo v Ústeckém kraji Obrnicím a Litvínovu. Na demolice lze od ministerstva pro místní rozvoj získat až 80 % nákladů, maximálně pět milionů korun.

Komplexní péče vrací chronicky nemocné do života

Psychiatrická nemocnice v Horních Beřkovicích zahájila výstavbu Centra komplexní psychiatrické rehabilitace, na kterou získala finanční grant Norských fondů ve výši přes 25,3 milionu korun.

Zahrada Čech se otevřela, očekávají se desítky tisíc návštěvníků

Do neděle je výstaviště Zahrada Čech v Litoměřicích otevřené především pro zahrádkářskou veřejnost a zájemce o chalupaření a bydlení.

Zachytil pohled přeživších vězňů koncentračních táborů

Terezín - Výstavní prostory Malé pevnosti Památníku Terezín ožily první letošní expozicí. Na IV. dvoře byla vernisáží otevřena výstava fotografických portrétů nazvaná Přežili koncentrační tábory. Expozice vznikla za podpory Česko-německého fondu budoucnosti a města Řezno, kde se narodil její autor, fotograf Stefan Hanke.

V Hostěnicích elektrárna asi skutečně bude

Písty – V pátek večer se v sále místního hostince uskutečnilo veřejné projednávání projektu malé vodní elektrárny Písty – Hostěnice. Zástupci divize EBS společnosti LUMIUS, která projekt připravila, ho znovu prezentovali s cílem získat od účastníků návrhy na případné změny a úpravy.

Výstaviště Zahrada Čech bude patřit dětem a zvířatům

První letošní akcí na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích bude netradičně chovatelská přehlídka.

Matka se čtyřmi dětmi strávila sobotu na ulici

Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Dorota Kötelesová se čtyřmi nezletilými dětmi posedávala od rána před hotelovým domem v Pokraticích a snažila se vykomunikovat po telefonu pomoc od dvou otců svých dětí. Mezitím jí chlapi z domu vynášeli na ulici osobní věci a skromné vybavení dvoupokojového bytu. Všechno úhledně zabalené.

Památník Terezín připraví devět výstav

Terezín - V příštím roce se v prostorách Památníku Terezín uskuteční pravidelné vzpomínkové akce.

V terezínské Malé pevnosti se potkali dva Heinrichové

Terezín /ROZHOVOR/ - Filmaři z produkční společnosti DP Film se v pondělí opět vrátili k natáčení dalších, tentokrát velmi emotivních scén k filmu Tenkrát v ráji, jehož předlohou je stejnojmenný román Josefa Urbana.

Natáčení Tří mušketýrů na zámku po třech letech skončilo

Doksany /FOTOGALERIE/ - Producenti seriálu Tři mušketýři, natáčeného pro britskou BBC, si před třemi lety vyhlédli hned několik památkových objektů pro své exteriéry. Hlavní zázemí, kde mohli uplatnit většinu námětů, však našli v rozsáhlém areálu doksanského zámku.

Prezident Rivlin uctil památku obětí druhé světové války

Terezín /FOTOGALERIE/ – Národní hřbitov v Terezíně dnes dopoledne ožil pietním aktem uctění památky obětí druhé světové války. Věnce k hlavnímu pylonu společně položili prezidenti Izraele a České republiky Reuven Rivlin a Miloš Zeman.

Za vůněmi jídel z celého světa vyrazte na Gastro Food Fest

Poslední letošní akcí výstaviště Zahrada Čech je 3. ročník Gastro Food Festu, přehlídky kulinářského umění kuchařů předních restaurací z Ústeckého kraje, ale také z Prahy či Liberce. Proti předchozím ročníkům je akce dvoudenní a proběhne o víkendu 17. a 18. října. Záštitu nad festivalem převzala Asociace kuchařů a cukrářů ČR.

V Travčicích usušili první centy konopí

Travčice /FOTOGALERIE/ – Společnost Severofrukt začala tento týden sklízet poblíž Vrutice první hektary technického konopí, na posečení rané odrůdy má pouhé dva týdny.

Vrchol okurkové sezony se letos nekoná. Kvůli suchu

Travčice - Milovníci kyselých dobrot v letošním roce zapláčou. Okurek bude málo, a tudíž podraží. Nedostatek bude i ostatní zeleniny.

Jezero Chmelař přepadnou piráti. Jedna z lodí vybuchne

Seriál velkých společenských akcí v Úštěku pokračuje tento pátek a sobotu 17. ročníkem akce Piráti dobývají jezero Chmelař. Pořadatelé připravili pro návštěvníky unikátní přehlídku šermířských šarvátek na vodě i na pláži a pestrý program u jezera v historickém městečku, kde vládne pirátské právo.

Zelináři si při letošní sklizni mimořádně mnou ruce

Bohušovice nad Ohří - Největší pěstitel zeleniny na Litoměřicku, zdejší společnost Agrokomplex, zaznamenává po hubenějších letech, hlavně po povodni v roce 2013, letos dobrou úrodu. Důležitým faktorem pro příznivý vývoj plodin měl už teplý a hlavně deštivý červen, kdy v oblasti spadlo 100 milimetrů srážek. Počasí je zelinářům nakloněno i v průběhu sklizně.

AKTUALIZOVÁNO

Sobotka: Dálnice D8 bude dokončena včas

Prackovice nad Labem /FOTOGALERIE/ – U dálničního kilometrovníku 56,5 na dálnici D8, kde přesně před dvěma lety zavalil vozovku sesunutý svah, se v sobotu sešel předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr dopravy Dan Ťok se zástupci Ředitelství silnic a dálnic a silnic a zhotovitele stavby. Premiér byl seznámen s dalším postupem sanací svahu a s obnovením výstavy dálnice.

Polabská stezka za vínem je po úpravách přístupná

Naučná Polabská stezka za vínem a poznáním na území Místních akčních skupin Podřipsko a Vyhlídka je již skutečností. Projekt byl postupně realizován od roku 2013 díky dotaci Státního zemědělského intervenčního fondu.

Rotavirovou infekcí projde podle pediatrů většina dětí do pěti let

Celonárodní diskuse kolem povinnosti očkování dětí se nyní přenáší do roviny jednotlivých případů, které však můžou končit i fámou. V těchto dnech se například skloňuje ve všech pádech výskyt rotavirů.

Zahrada Čech je tentokrát o úsporném bydlení a relaxaci

Po Tržnici, která patřila hlavně zahrádkářům, se litoměřické výstaviště v pátek otevírá zájemcům toužícím po úsporném bydlení a odpočinku či využití volného času.

Řípská pouť slibuje spoustu dobré zábavy

Největší jarní pouť v Čechách, pořádaná obcí Krabčice, nabídne o víkendu návštěvníkům všech věkových kategorií spoustu zábavy.

Památky otevřou na pěti místech na Litoměřicku

V Ústeckém kraji se v rámci Mezinárodního dne památek a historických sídel 18. dubna otevřou vybrané památky v šesti místech, z toho pět je na Litoměřicku.

Zahrádkáři, inspiraci najdete v Litoměřicích

Předpověď počasí na následující dny je natolik příznivá, že by se zahrádkáři už naplno mohli věnovat svému koníčku.

Lukas Wünsch: Na výstavišti chceme více firem z regionu

Litoměřice /ROZHOVOR/ - Výstaviště Zahrada Čech je pro město dobrou značkou a byla by škoda se jí zbavit, nebo ji poškodit. Řada věcí by se na výstavišti měla změnit, především do ní více investovat, aby se nejen udržovala, ale také modernizovala. To jsou slova, na kterých se shodli při rozhovoru pro Deník nový jednatel společnosti Zahrada Čech Lukas Wünsch a obchodní manažerka Michaela Mokrá.

Hazmburk získal národní statut

Ústecký kraj získal další Národní kulturní památku. Je jím od letošního roku hrad Hazmburk, který se shodou okolností stal za loňský rok nejnavštěvovanější památkou regionu.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT