Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VÁCLAV SEDLÁK

Václav Sedlák / Litoměřický deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Konopí se vrací na scénu. Joint si z něj ale neubalíte

/FOTOGALERIE/ Zemědělci pěstují technické konopí ve velkém. Celou rostlinu lze totiž maximálně zhodnotit – od vláken až po květy.

Jedovatý migrant obsazuje Ústecký kraj. Lidé se mají na pozoru

/FOTOGALERIE/ Našel jsem na zahradě zápřednici jedovatou, mám ji ve sklenici, co s ní mám dělat? Podobné dotazy směřují na entomology, ale i do redakce Deníku napříč krajem stále častěji.

Ministr Brabec viděl tuk a kaly, přislíbil pomoc

/FOTOGALERIE/- Ostudou místní části Rohatce je zdevastovaný bývalý zemědělský areál, který vlastní několik restituentů, z části stát a bývalé silážní jámy obec. Se stavem objektů obecní úřad nic nenadělá, o vyčištění jam, což představuje téměř celý její roční rozpočet, se však musí postarat sám.

Zoolog: Zvířecí mláďata nebývají v přírodě opuštěná

Zoocentrum v Srdově na Litoměřicku se už probudilo z relativního zimního spánku a s jarem očekává první přírůstek kozy bezoárové, kterou má majitel centra Michal Fišer spolu s další spárkatou zvěří v experimentálním chovu.

Stan na Zahradě Čech neunesl váhu sněhu

Litoměřice – Ve čtvrtek večer, kdy shodou okolností zastupitelé projednávali otázku existence Zahrady Čech, spadla na výstavišti konstrukce pavilonu S. Stan nevydržel nápor sněhu.

Bývalou ubytovnu ve Štětí chce město nechat zbourat

Štětí (Litoměřicko) - Město se chce připojit k Mostu a Chomutovu a v příštím roce požádat o dotaci na demolici vybydlených obytných domů, tak jak se to letos podařilo v Ústeckém kraji Obrnicím a Litvínovu. Na demolice lze od ministerstva pro místní rozvoj získat až 80 % nákladů, maximálně pět milionů korun.

Komplexní péče vrací chronicky nemocné do života

Psychiatrická nemocnice v Horních Beřkovicích zahájila výstavbu Centra komplexní psychiatrické rehabilitace, na kterou získala finanční grant Norských fondů ve výši přes 25,3 milionu korun.

Zahrada Čech se otevřela, očekávají se desítky tisíc návštěvníků

Do neděle je výstaviště Zahrada Čech v Litoměřicích otevřené především pro zahrádkářskou veřejnost a zájemce o chalupaření a bydlení.

Zachytil pohled přeživších vězňů koncentračních táborů

Terezín - Výstavní prostory Malé pevnosti Památníku Terezín ožily první letošní expozicí. Na IV. dvoře byla vernisáží otevřena výstava fotografických portrétů nazvaná Přežili koncentrační tábory. Expozice vznikla za podpory Česko-německého fondu budoucnosti a města Řezno, kde se narodil její autor, fotograf Stefan Hanke.

V Hostěnicích elektrárna asi skutečně bude

Písty – V pátek večer se v sále místního hostince uskutečnilo veřejné projednávání projektu malé vodní elektrárny Písty – Hostěnice. Zástupci divize EBS společnosti LUMIUS, která projekt připravila, ho znovu prezentovali s cílem získat od účastníků návrhy na případné změny a úpravy.

Výstaviště Zahrada Čech bude patřit dětem a zvířatům

První letošní akcí na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích bude netradičně chovatelská přehlídka.

Matka se čtyřmi dětmi strávila sobotu na ulici

Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Dorota Kötelesová se čtyřmi nezletilými dětmi posedávala od rána před hotelovým domem v Pokraticích a snažila se vykomunikovat po telefonu pomoc od dvou otců svých dětí. Mezitím jí chlapi z domu vynášeli na ulici osobní věci a skromné vybavení dvoupokojového bytu. Všechno úhledně zabalené.

Památník Terezín připraví devět výstav

Terezín - V příštím roce se v prostorách Památníku Terezín uskuteční pravidelné vzpomínkové akce.

V terezínské Malé pevnosti se potkali dva Heinrichové

Terezín /ROZHOVOR/ - Filmaři z produkční společnosti DP Film se v pondělí opět vrátili k natáčení dalších, tentokrát velmi emotivních scén k filmu Tenkrát v ráji, jehož předlohou je stejnojmenný román Josefa Urbana.

Natáčení Tří mušketýrů na zámku po třech letech skončilo

Doksany /FOTOGALERIE/ - Producenti seriálu Tři mušketýři, natáčeného pro britskou BBC, si před třemi lety vyhlédli hned několik památkových objektů pro své exteriéry. Hlavní zázemí, kde mohli uplatnit většinu námětů, však našli v rozsáhlém areálu doksanského zámku.

Prezident Rivlin uctil památku obětí druhé světové války

Terezín /FOTOGALERIE/ – Národní hřbitov v Terezíně dnes dopoledne ožil pietním aktem uctění památky obětí druhé světové války. Věnce k hlavnímu pylonu společně položili prezidenti Izraele a České republiky Reuven Rivlin a Miloš Zeman.

Za vůněmi jídel z celého světa vyrazte na Gastro Food Fest

Poslední letošní akcí výstaviště Zahrada Čech je 3. ročník Gastro Food Festu, přehlídky kulinářského umění kuchařů předních restaurací z Ústeckého kraje, ale také z Prahy či Liberce. Proti předchozím ročníkům je akce dvoudenní a proběhne o víkendu 17. a 18. října. Záštitu nad festivalem převzala Asociace kuchařů a cukrářů ČR.

V Travčicích usušili první centy konopí

Travčice /FOTOGALERIE/ – Společnost Severofrukt začala tento týden sklízet poblíž Vrutice první hektary technického konopí, na posečení rané odrůdy má pouhé dva týdny.

Vrchol okurkové sezony se letos nekoná. Kvůli suchu

Travčice - Milovníci kyselých dobrot v letošním roce zapláčou. Okurek bude málo, a tudíž podraží. Nedostatek bude i ostatní zeleniny.

Jezero Chmelař přepadnou piráti. Jedna z lodí vybuchne

Seriál velkých společenských akcí v Úštěku pokračuje tento pátek a sobotu 17. ročníkem akce Piráti dobývají jezero Chmelař. Pořadatelé připravili pro návštěvníky unikátní přehlídku šermířských šarvátek na vodě i na pláži a pestrý program u jezera v historickém městečku, kde vládne pirátské právo.

Zelináři si při letošní sklizni mimořádně mnou ruce

Bohušovice nad Ohří - Největší pěstitel zeleniny na Litoměřicku, zdejší společnost Agrokomplex, zaznamenává po hubenějších letech, hlavně po povodni v roce 2013, letos dobrou úrodu. Důležitým faktorem pro příznivý vývoj plodin měl už teplý a hlavně deštivý červen, kdy v oblasti spadlo 100 milimetrů srážek. Počasí je zelinářům nakloněno i v průběhu sklizně.

AKTUALIZOVÁNO

Sobotka: Dálnice D8 bude dokončena včas

Prackovice nad Labem /FOTOGALERIE/ – U dálničního kilometrovníku 56,5 na dálnici D8, kde přesně před dvěma lety zavalil vozovku sesunutý svah, se v sobotu sešel předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr dopravy Dan Ťok se zástupci Ředitelství silnic a dálnic a silnic a zhotovitele stavby. Premiér byl seznámen s dalším postupem sanací svahu a s obnovením výstavy dálnice.

Polabská stezka za vínem je po úpravách přístupná

Naučná Polabská stezka za vínem a poznáním na území Místních akčních skupin Podřipsko a Vyhlídka je již skutečností. Projekt byl postupně realizován od roku 2013 díky dotaci Státního zemědělského intervenčního fondu.

Rotavirovou infekcí projde podle pediatrů většina dětí do pěti let

Celonárodní diskuse kolem povinnosti očkování dětí se nyní přenáší do roviny jednotlivých případů, které však můžou končit i fámou. V těchto dnech se například skloňuje ve všech pádech výskyt rotavirů.

Zahrada Čech je tentokrát o úsporném bydlení a relaxaci

Po Tržnici, která patřila hlavně zahrádkářům, se litoměřické výstaviště v pátek otevírá zájemcům toužícím po úsporném bydlení a odpočinku či využití volného času.

Řípská pouť slibuje spoustu dobré zábavy

Největší jarní pouť v Čechách, pořádaná obcí Krabčice, nabídne o víkendu návštěvníkům všech věkových kategorií spoustu zábavy.

Památky otevřou na pěti místech na Litoměřicku

V Ústeckém kraji se v rámci Mezinárodního dne památek a historických sídel 18. dubna otevřou vybrané památky v šesti místech, z toho pět je na Litoměřicku.

Zahrádkáři, inspiraci najdete v Litoměřicích

Předpověď počasí na následující dny je natolik příznivá, že by se zahrádkáři už naplno mohli věnovat svému koníčku.

Lukas Wünsch: Na výstavišti chceme více firem z regionu

Litoměřice /ROZHOVOR/ - Výstaviště Zahrada Čech je pro město dobrou značkou a byla by škoda se jí zbavit, nebo ji poškodit. Řada věcí by se na výstavišti měla změnit, především do ní více investovat, aby se nejen udržovala, ale také modernizovala. To jsou slova, na kterých se shodli při rozhovoru pro Deník nový jednatel společnosti Zahrada Čech Lukas Wünsch a obchodní manažerka Michaela Mokrá.

Hazmburk získal národní statut

Ústecký kraj získal další Národní kulturní památku. Je jím od letošního roku hrad Hazmburk, který se shodou okolností stal za loňský rok nejnavštěvovanější památkou regionu.

Johnson Controls otevřel nové centrum. Továrna přijme lidi

Roudnice nad Labem - Úřady práce i města a obce z širokého okolí byly před více jak rokem zaskočeny informací o postupném ukončení výroby potahů automobilových sedaček ve zdejším závodě Johnson Controls.

Libochovický zámek otevřou možná už v březnu

Na libochovickém zámku vrcholí přípravy na novou sezonu. Ta by měla tradičně začít 1. dubna, ale o tom, zda to bude o ještě o posledním březnovém víkendu nebo až na Velikonoce, rozhodne v nejbližších dnech Národní památkový úřad.

K unikátnímu vytápění se postupně připojují další domy

Obec Račice připravila pro své obyvatele a letošní rok jednu velmi důležitou službu, když je chce zbavit starostí s vytápěním.

Pěstoun musí počítat s tím, že svěřené dítě jednou odejde

Dětí, o které se z různých důvodů musel postarat stát nebo neziskové organizace, stále přibývá. Dětské domovy, kojenecké ústavy či Klokánek jsou pro ně jen dočasným řešením.

Sanace sesunutého svahu na D8 by mohla být hotová v polovině roku

Dobkovičky – Místo dubna až v polovině roku. Kompletní odstranění zeminy, odvodnění a zajištění svahu, který v červnu 2013 zasypal část rozestavěné dálnice D8 u Dobkoviček na Litoměřicku, se protáhne přinejmenším o dva měsíce oproti původnímu plánu. Termín dokončení úseku D8 ale zatím zůstává stejný. Řidiči by na dálnici mohli vyjet na konci roku 2016.

Domácnosti o Vánocích ozdobí i brambořík

Středisko společnosti Montano Valtr expeduje každý den tisíce bramboříků v šesti barevných odstínech zejména do obchodní sítě řetězců. Celkem jich pro předvánoční trh vypiplalo na 80 tisíc.

Roudnici povede Urban s Padělkem a Řezníčkem

Roudnice nad Labem – Po dlouhé době se stalo bývalé kino Sokol místem významné události v komunální politice. Uskutečnilo se zde ustavující zasedání zastupitelstva.

Volby ve Štětí platí, rozhodl soud

Štětí – Krajský soud v Ústí nad Labem projednával další stížnost na nedávné komunální volby, mimo jiné i ve Štětí. Tam měla být podle žalujících zástupců Strany zelených vedena nečestně předvolební kampaň.

Čížkovická cementárna Lafarge má nové vedení

Čížkovice – Nedávná valná hromada akcionářů Lafarge Cement a. s. odvolala současné představenstvo společnosti a zvolila nové. Změna vyplynula z transformace klastru Lafarge Cement CE Holding GmbH, do kterého čížkovická firma patří.

Budyňský hrad se v sobotu vrátí do středověku

Nádvoří vodního hradu s přilehlými svahy se v sobotu stane dějištěm epizod s nádechem středověku doplněných šarvátkami rytířů a zbrojnošů. Atmosféru té doby doplní dobová hudba, tanec a ukázky práce sokolníků.

Roudničtí nenechají pivovar spadnout

Roudnice nad Labem – Deset zajímavých témat a řada informací a záměrů byly na programu čtvrtečního setkání pod názvem „Nenechme ho spadnout!", které svolala roudnická radnice do prostor spolu pořádající Galerie moderního umění. Pozvání přijalo na sto lidí, kterým není lhostejný stav bývalého Lobkowiczkého pivovaru.

Na Litoměřicku nastoupilo na stáže deset zájemců o práci

Litoměřicko - Míra nezaměstnanosti v Ústeckém kraji dosáhla v únoru 11,9 % a byla vůbec nejvyšší v republice. Úřady práce nově zaregistrovaly 4 261 lidí.

Nedostatek vody v Labi urychluje vyčištění dna řeky

Roudnice nad Labem - Průtok řeky Labe ve čtvrtek v Litoměřicích po deštích v severní části Čech mírně vzrostl, což vneslo víc optimismu všem, kteří mají co dočinění s tímto tokem.

V Litoměřicích se v dubnu utká 826 vín

Litoměřice - Vinařské Litoměřice jsou opět za dveřmi. Na jejich vyvrcholení ve dnech 12. a 13. dubna si milovníci lahodného moku musejí ještě pár týdnů počkat, ale vzorky do soutěže se už ve středu začaly třídit.

OBRAZEM: Konojedskému klášteru se vrací původní krása

Konojedy – Není tolik malých sídel, která proslavil tak rozsáhlý komplex památek, jako má úštěcká městská část Konojedy. Proti jiným objektům, které využívala armáda, nestal se po jejich odchodu bývalý klášter řádu servitů ruinou, ale protože se o něj nikdo nestaral, postupně chátral.

OBRAZEM: Na sesuv na dálnici D8 vyrazili dřevorubci

Dobkovičky - Dřevorubcům pomáhá i buldozer. Do míst těžby platí pro veřejnost zákaz vstupu. Sesuv si prohlédnou ministři dopravy a životního prostředí.

Terezín ukrojil další část z půlmiliardové dotace na oživení památek

Terezín /FOTOGALERIE/ –  Projekt oživení historických památek pevnostního města Terezín finišuje. Po Kavalíru 2, Jízdárně a objektu Retranchement 5 je před dokončením takzvané Okolí staveb, jehož součástí je Litoměřická brána.

AKTUALIZOVÁNO

Liběšice? Hejtman Oldřich Bubeníček hledal ruinu 
a našel opravený hotel

Liběšice /FOTOGALERIE/ – To, co se momentálně děje v Domově na zámku Liběšice, bije na poplach, shodli se účastníci, kteří ve středu doprovázeli při prohlídce domova hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Nevěřícně kroutili hlavou nad rozhodnutím krajského zastupitelstva zrušit toto zařízení.

Soud s vedoucím litoměřické cizinecké policie Petrem Hladkým finišuje

Litoměřice - Kauza s Petrem Hladkým, vedoucím litoměřického oddělení Cizinecké policie, se chýlí k závěru. Úterní líčení se zdálo být poslední.

V Litoměřicích začal zahradnický veletrh Zahrada Čech

Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Již 34. ročník největšího českého zahradnického veletrhu Zahrada Čech odstartoval na výstavišti v Litoměřicích.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT