Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VĚRA RŮČKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Diabetici zpozorněte! V Bílovci získáte komplexnější služby

Bílovec - Bílovecká nemocnice sice nepatří k největším zařízením v Moravskoslezském kraji, pro diabetiky je ale doslova životně důležitá. Nachází se v ní totiž Centrum léčby ran a podiatrické péče, které v letošním roce nabízí hned několik novinek.

Sýčci odchovaní lidmi zahnízdili. Naděje neumřela

Novojičínsko - Sýček obecný patří mezi nejohroženější druhy sov u nás i v Evropě. Ve volné přírodě sice stále přežívá, teprve nyní však získala bartošovická stanice důkaz, že i uměle odchovaní jedinci jsou schopni zahnízdit a vytvořit další generace.

Nemocnice v Bílovci přijde o lůžka

Bílovec - Ke shodě se zdravotními pojišťovnami dospěl Moravskoslezský kraj v rámci Novojičínska zatím jen u Bílovecké nemocnice. Rušit se tak budou zřejmě lůžka na oddělení chirurgie a na interně.

Odřivousovy slavnosti nahradily v Bílovci klasický den města

Bílovec - Poprvé s novým názvem, poprvé zpoplatněný a poprvé s atraktivní soutěží čtyř družstev z různých měst. Tak bude vypadat dnešní  den města v Bílovci.

Připomínky k projektu multifunkčního hřiště v Bílovci budou předány architektce

Bílovec - V týdnu proběhlo na bílovecké radnici veřejné projednání Studie pro výstavbu multifunkčního hřiště na ulici Radotínská. Vedení města představilo tuto studii obyvatelům, kteří přišli vznést dotazy a připomínky k zamýšlenému projektu.

Nádrže na Novojičínsku a Frýdecko-Místecku vhodné ke koupání

Novojičínsko/Frýdecko-Místecko – Pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje zahájili v druhé polovině května pravidelné kontroly kvality vody na povrchových vodách ke koupání, které nemají svého provozovatele a jsou uvedeny v seznamu vod na koupání.

Kanalizace v Životicích u Nového Jičína pokračuje mílovými kroky

Životice u Nového Jičína - Téměř 80 procent kanalizační sítě v Životicích u Nového Jičína už je dokončeno. V současnosti probíhají v obci práce na hlavním sběrači a jsou napojovány hotové boční stoky.

Strážníci z Nového Jičína oslaví své dvacetiny přímo na náměstí

Nový Jičín - Už tento pátek vypukne celodenní akce na Masarykově náměstí v Novém Jičíně. Začíná se již od 10 hodin programem pro nejmenší. Na náměstí se tak objeví děti z mateřských a základních škol, kterým se představí psovodi se svými čtyřnohými svěřenci, ukázky sebeobrany a také slaňování.

Kunínské panství vzpomene dobrou hraběnku Walburgu

Kunín – První červnový den slaví zejména děti. Na toto datum ale rovněž letos připadla i Noc kostelů, a tak se některé z nich rozhodly spojit příjemné s užitečným a připravily program rovněž pro nejmenší návštěvníky.

Alkohol ze supermarketu přenášeli ve speciální tašce

Novojičínsko - Novojičínští policisté se obrací s prosbou o pomoc při identifikaci neznámých mužů, kteří se opakovaně dopouštěli krádeže alkoholu v prodejně Tesco v Šenově u Nového Jičína.

Bílovecká nemocnice zahájila novou kampaň

Bílovec - Nese název Péče a přístup od srdce a v rámci ní navštíví odborný personál nemocnice obyvatele okolních měst a obcí. Další příjemnou zprávou je, že se nemocnice chystá opět investovat do modernizace.

Iva Chovancová: Šestimetrová deka by měla pomoci potřebným

Bílovec-Lubojaty - Iva Chovancová z Lubojat vede už několik let Klub patchwork v Bílovci. Loni zahájila unikátní projekt, takzvaný Přátelský quilt, do nějž přispívali muži, ženy i děti a společně tak vytvořili více než šestimetrovou sešívanou deku z téměř osmi tisíc kousků.

Bílovec čekají demolice, regenerace i rekonstrukce

Bílovec - Demolice se dotkne dvou domů na Pivovarské ulici, regenerace za miliony korun zase sídliště Radotín a pokračuje i rekonstrukce místního muzea.

Vybudování štěrkovny na Novojičínsku se blíží

Novojičínsko - Ačkoli to vypadá, že projekt štěrkovny mezi Mankovicemi a Suchdolem nad Odrou poněkud usnul, není tomu ani zdaleka tak. Ještě letos by se mělo začít s budováním výjezdové komunikace. A to je jen začátek.

Do Nového Jičína přijel slavný cirkus Bernes

Nový Jičín - Klauny ve španělském stylu, volný výcvik friezských královských koní a další unikáty s sebou přivezli umělci z cirkusu Bernes. Ten zakotvil na ulici B. Martinů v Novém Jičíně a bude ve městě až do neděle.

Hladké Životice slavnostně otevřely nové Náměstíčko

Hladké Životice - Takový název nese od 8. května upravené prostranství před obecním úřadem v Hladkých Životicích. U příležitosti slavnostního otevření se představil také opravený hasičský vůz.

Vnuk kopl devadesátiletou babičku

Fulnek - Alkohol je špatný pán. O tom se přesvědčil třicetiletý muž, který v alkoholovém opojení napadl svou devadesátiletou babičku.

Bítov se kvůli opravě střechy obecního domu musel zadlužit

Bítov - Dvakrát žádal Bítov o přiznání dotace na opravu havarijního stavu střechy na obecním domě, dvakrát neúspěšně. Přes tyto nesnáze se však zastupitelé rozhodli učinit důležitý krok a střechu opravit s pomocí úvěru.

Auto urazilo uzávěr plynu, zastavilo až o zeď

Studénka-Butovice - Štěstí v neštěstí měla žena z Novojičínska, která pod vlivem alkoholu nabourala do rodinného domu.

Nový Jičín nabízí novinku: Komentované prohlídky

Nový Jičín - Dobrou zprávou pro turisty i místní, kteří chtějí lépe poznat svoje město, je bezesporu možnost objednat si v návštěvnickém centru komentovanou prohlídku Nového Jičína.

Bílovecký zámek znovu otevře. A s novinkami

Bílovec - Dne 28. dubna se veřejnosti po dlouhé zimě otevře bílovecký zámek. Kromě bohatého programu se mohou návštěvníci těšit i na několik zajímavých novinek.

Města na Novojičínsku vycházejí vozíčkářům vstříc

Novojičínsko - Být imobilní neznamená jen mít specifické zdravotní problémy. Na některých místech to může znepříjemnit nebo zcela znemožnit kontakt s okolním světem.

AKTUALIZOVÁNO

Při požáru bytu v Kopřivnici zemřel člověk

Kopřivnice – Kopřivničtí hasiči vyjížděli v sobotu krátce před 16. hodinou k požáru v bytě na Krátké ulici. Na místo kromě hasičů dorazili také policisté, za jejich přítomnosti došlo k násilnému vniknutí do bytu. Hasiči se okamžitě dali do práce a nalezli zdroj kouře.

V bytě v Novém Jičíně našli po požáru dvě těla

Nový Jičín - Na ulici Luční v Novém Jičíně vyjeli v pondělí po 21. hodině dvě jednotky hasičů. V jednom z bytů v osmém patře panelového domu totiž hořelo. Když se hasičům podařilo dostat se do bytu, nalezli tam dva muže bez známek života.

Lupiči odnesli ze zlatnictví šperky za statisíce

Frenštát pod Radhoštěm - Na prodavačku namířili zbraň a svázali ji, aby se nemohla hýbat.

Žena zadlužila sebe i své známé. Škoda přesahuje milion

Bílovec - Více než milion korun si postupně vypůjčila sedmačtyřicetiletá žena z Bílovce. Nejprve sice sama poskytovala půjčky klientům, posléze se však dostala do dluhové pasti, a tak se obrátila na své známé.

Unikátní muzeum přibližuje život na vsi

Skotnice /FOTOGALERIE/ - Veřejnost si směla oficiálně prohlédnout skotnické muzeum v sobotu 16. dubna. Jeho prostory zaplnili exponáty především místní obyvatelé.

V Beskydech se chystá hnízdit další pár orlů

Beskydy, Bartošovice na Moravě – Pracovníci Stanice pro záchranu živočichů v Bartošovicích na Moravě zaznamenali, že pár orlů skalních, Isabela a Kysučan, staví hnízdo v Beskydech. Bylo by to teprve druhé po více než sto letech.

OBRAZEM: Živý Betlém v Bílovci

Novojičínsko - Živý Betlém si na vlastní oči mohli prohlédnou návštěvníci na nádvoří bíloveckého zámku.

Děti by uvítaly, kdyby rodiče přestali kouřit

Nový Jičín – Na výstavě zaměřené na problematiku návykových látek, se děti podělí o své názory i zkušenosti.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT